VViktor

Regisztráció: 2009. január 14. (10 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

4 2009-12-23 3,4
Constantine
Constantine, a démonvadász
4 2009-12-23 3,4

Ejj... most olvastam vissza a korábbi írásomat és látom, hogy pár hónappal ezelőtti önmagamat ismétlem, ez nagyon nem szép.
Mondjuk, ha már egyszer leírtam, akkor nem tudom miért kell engem nyaggatni, hogy álljak neki szájba rágni... Akit érdekel, álljon neki keresgélni, akit meg nem, annak én is hiába beszélek.

előzmény: VViktor (#12)

Tudod, ez egy nagyon kényes téma (nekem nem különösebben, másoknak viszont annál inkább) és messzire vezet, ami már nem ebbe a fórumba tartozik.
Nem akarok itt senkit megbántani, sőt... még az igazamat se akarom ráerőltetni másokra.
Javaslom mindenkinek, hogy tájékozódjon minél többet, úgy, hogy a lehető legtöbb nézőpontot ismerjen meg.
Van ugye az, amit tanítanak az iskolában, meg a médiában is gyakran találkozunk vele. Meg van néhány másik is, amit nem dugnak az orrunk alá, de, akit érdekel a téma úgy is rá tud találni.
Igen, megint homályos voltam. Az első mondatomban leírtam, hogy miért.

Szerintem is jó film. Nem akar világmegváltó mondanivalót magába erőltetni, de ez szerintem egyáltalán nem baj.
A rengeteg akciójelenet pedig azért nem baj, mert legalább megpróbálja reálisan bemutatni hogy néz ki a helységharc, amikor profin kiképzett katonák állnak szembe, katonailag alulképzett és amúgy se a kultúra legmagasabb fokán álló afrikai lakosokkal.

Egyszerű kis film.
Aki szereti a témáját és nem vár sokat, annak biztos tetszeni fog.

Ez lehet, hogy számodra meglepő, új információ, de az az igazság, hogy a győztesek.
Akik a 2. VH után nem a németek voltak, mielőtt még ezt is megkérdeznéd:)

előzmény: fatbastard (#8)

A hangsúly nem az "egyből"-ön van és nem az emberi reakció hitelességét firtatom. A lényeg ott van, hogy történelmileg buta és sablonos. Szerintem.
Ha valakit komolyan érdekel a történelem és hajlamos arra, hogy minden nézőpontot megvizsgáljon, ne csak azt, amit az orra alá dugnak (mert ugye mindig kik is írják a történelmet..?), jó eséllyel hasonlóan fogja látni.

előzmény: a6notes (#5)

Élvezhető lenne, ha
történelmi szempontból nem lenne ennyire buta és sablonos. Felveszi az öreg az egyenruhát és egyből előtörnek a "gyilkos náci" ösztönök és jól megholokausztol egy macskát. Na, ne...

2009-08-20 18:30:20 Die Welle (2008) / A hullám VViktor (4) #20

Szerintem érdekes film.

Bár a végére a "ne náculj, mert az a legfőbb rossz és emberek fognak meghalni!!" üzenet nagyon erőltetett, de ez ma kötelező.
Viszont, ami előtte van az elgondolkodtató.

Már majdnem mindenki megfeledkezett róluk, de jönnek a nácik! Megint!

Ha történelmileg nem ennyire elfogult, talán még jobban tudtam volna élvezni.
Ez néha kizökkentett.