HejjaX

A Prehisztorikus bolygó műfajai közé fel lehetne venni a minisorozatot és az animációt is Imdb alapján. Köszi.

A Moon Knight rendezője hibásan van feltüntetve, a helyes válasz 3 személy:

Mohamed Diab, Justin Benson, Aaron Moorhead.

Köszi.

A távol-keleti címek meg nevek miatt inkább itt kérném az alábbi két filmet:

Erotic Ghost Story II

Erotic Ghost Story III

Mindkettő a már fent lévő Erotic Ghost Story folytatásai, összekapcsolhatóak.

Előre is köszi.

2022-04-18 16:55:04 X (2022) HejjaX (4) #7

Ha minden jól megy, hamarosan megkapod a választ.

előzmény: TheDriver (#6)

Esetleg itt.

Én majd a The Fall of the House of Usher miniszériára leszek kíváncsi Flanagantől.

előzmény: wim (#6)

2022-02-01 05:04:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #26324

Kardos bajszos?

Áthelyezve a(z) The Last Duel topikból.

előzmény: Xuja (#26323)

2022-01-26 19:17:42 [Magyar filmek] HejjaX #520

És milyen jól tették. Meg is nézte 2.312 ember.

Egyébként 350 millióval ez a film kapta akkoriban a legnagyobb filmalapos támogatást. Többet, mint az Isteni műszak, Fehér Isten, Swing, Megdönteni Hajnal Tímeát, Coming out, stb...

előzmény: Jereváni Rádió (#518)

Alapvetően egyetértek az első kommenteddel, csak nálam ezek nem okoztak ekkora törést :)
A fiú motivációja viszont elég egyértelmű: az anyja megvédése, bármi áron. Már az apja halála is elég gyanús volt...

Két különböző dolog, de nem zárják ki egymást. A kezdeti genyóskodás fakadhat a saját ön(meleg)gyűlöletéből (amit a gyengéken, melegeken tölt ki tajparaszt macsóskodással). Amely irányultságát később a srác segítségével dolgozott fel, elfogadva saját magát is.
De mondom, egyértelműen a lebukástól való félelem miatt kezdett haverkodni vele, csak aztán jött vele a többi, akaratlanul.

Hogy ez mennyire volt hirtelen, felvezetés nélküli, az más kérdés, kicsit én is annak éreztem. De például nemrég néztem újra a Mások életét, ahol pont ugyanilyen átmenet nélkülinek éreztem a pálfordulást, elsőre. Újranézés után viszont észrevettem, hogy erről szó sincs, végig ott vannak benne a változás jelei, csak nem vettem észre őket első megtekintésre. Lehet, ezt is újra kellene nézni.

Nyilván onnan indult, hogy félt a leleplezéstől, ez egyértelmű. De azután teljesen felpuhult a személyisége, és ez lehetett egyfajta megbékélése a saját irányultságával, a srác hatására. Nem tudom, csak találgatok, de az azért árulkodó volt, amikor a végén már úgy hisztizett az indiánoknak adott bőrei miatt, mint valami lány :)

Azt se felejtsd el, hogy Cumberbatch karaktere meleg - vagy minimum biszex - , ezért is változtathatott a szintén melegnek gondolt sráchoz való viszonyulásán, és itt nem arra gondolok, hogy le akarta fektetni, egyszerűen csak "sorstársi közösséget" vállalt vele és próbált neki segíteni. Nem véletlen, hogy Cumberbatch viselkedése is messze eltávolodott a korábbi macsó paraszt stílustól és néhol egészen femininné vált.

Ha felteszitek ide a KT-ra, simán repül az ötös :)

Nem tudom, mi bajotok a filmmel, szerintem rohadt szórakoztató volt. Ritka manapság az ilyen magas szintű trash.

A fertőzött, döglött állatból vágta ki a bőrcsíkokat a kötélhez, azt adta Philnek és arról került át a lépfene Phil sebébe.
Én arra lennék kíváncsi, hogy a saját apját is a kiscsávó ölte-e meg korábban, mert erősen gyanítható, hogy igen.

előzmény: TheDriver (#1)

2021-11-04 01:29:36 Post Mortem (2020) HejjaX (2) #20

Azért küldjük ezt a filmet az Oscarra, mert (valami érthetetlen oknál fogva) rommá nyeri magát különböző fesztiválokon.

2021-11-02 13:50:57 [Kritikus kód] HejjaX #2165

Ja, ja, egy ideje már böki a csőrömet, hogy több pontot szerzett a filmes játékban, mint én.

2021-11-02 13:42:52 [Kritikus kód] HejjaX #2163

Pedig most nem is szóltam be neked :)

2021-10-21 19:25:53 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception HejjaX (3) #89

Ja, ezért kéne kimaradni belőle. Kár, hogy már egy ideje a KT-ra sem lehet feljönni úgy, hogy ne ömlene a politizálás és ne menne el a kedvem az egésztől. (Mostanában már a fejlevágás ötlete is megjelent, amit az elkövető megúszott egy off-ba kerülő kommenttel.)

2021-10-21 19:09:49 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception HejjaX (3) #86

Az imdb-s értékelők bizonyára látták is a filmet... (gondolom premier előtt, a DK székházban).
Gyanítom, itt is lesz egy-két karó látatlanban...

2021-10-11 19:09:09 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception HejjaX (3) #35

Ezt a filmet még senki sem látta, de már annyi gyűlöletet kapott, amivel egy előválasztást is meg lehet nyerni.
(A modik amúgy mit csinálnak ilyenkor? Vagy egyetértés esetén hagyják a politizálást?)

Ennek a filmnek nincsen műfaji megjelölése. Az imdb alapján javaslom a dráma, horror, vígjáték megjelöléseket.

illetve

ő és ő ugyanaz a személy.
Nem tudom, melyik név marad majd, de utána fel kéne venni főszereplőnek ehhez a filmhez is: Menekülés a tóhoz.
Köszi

"...te cipőben lépsz rá egy ágra, ami számukra egyenlő a mesterséges zajjal, ami egyenlő az emberrel, vagy ha mezítláb lépsz rá, ami egyenlő természetes zajjal, pl: leszakadó ág hangja"

Fél órája ezen röhögök :) Ha ezt Krasinski olvasná, tuti lenne 4. rész is, vagy egyenesen új trilógia.
Amúgy miért nem mennek ki zokniban sétálni? De gyapjúzokniban, nem műszálasban, mert előbbi természetes, utóbbi mesterséges (vagyis emberi).
Vagy egy magnót vinnének a vállukon, amiből non stop vízesés zaja szól...

2021-07-08 15:54:36 [Foci EB 2021] HejjaX #176

Akkor már óvjuk meg az '54-es döntőt is a meg nem adott szabályos gólunk miatt. Sose lehet tudni, hátha...

előzmény: Xuja (#175)

2021-07-08 00:03:52 [Foci EB 2021] HejjaX #140

Abszolút megérdemelt angol győzelem: egy dán öngóllal és az évszázad kamu tizijével (azt is csak mázlival, ismétlésre belőve) megverték a csere híján 10 emberre fogyatkozó dánokat.
Remélem, az olaszok helyre rakják őket a döntőben.

2021-07-05 19:50:34 [Filmzene] HejjaX #652

Az egyik legszebb filmzene tőle:

Okuribito.

Nem mellékesen a filmet is nagyon ajánlom.

előzmény: Ágó (#651)

2021-06-29 01:12:55 [Foci EB 2021] HejjaX #82

Mondjuk inkább, mint egy ukrán-cseh elődöntő.

2021-06-29 00:48:59 [Foci EB 2021] HejjaX #80

Azt hiába szeretnél, mert nem lehetséges.

2021-06-17 00:51:06 [Foci EB 2021] HejjaX #37

Azért CR, akit eddig nem különösebben kedveltem, most szerzett nálam egy hatalmas piros pontot a Coca-Colás akciójával.

Blund's Lullaby
Innocent Souls

Ezt a két horror rövidfilmet tegyétek fel légyszi. Mindkettő a Conjuring Universe része.

Ezt össze lehetne kötni a többi How to Train Your Dragon-nel.

Értem, és nem is irigyellek titeket. A helyzet sajnos teljesen kiszámíthatatlan.

Ok, nekem voltaképpen mindegy, csak Raul miatt kérdeztem.

2021-05-05 12:32:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #25826

Legalább ne 10 percen belül kommentelnétek "mindhárman", teljes egyetértésben, ugyanabban a stílusban, ugyanannak az ideológiának a harcos képviselőjeként, ugyanaznap pontozva a filmet. De hát, ez nyilván véletlen, hiszen hajnali 4-kor általában mindhárman ébren vagytok...

Áthelyezve a(z) Stowaway topikból.

előzmény: Corey Silverstein (#25816)

Ja, gondolom, milyen szórakoztató lehet mindent elolvasni.
De Raul-nak abban igaza van, hogy május 5-én már lehetnének új Vapiti bemutatók, ha egyszer újranyitnak a mozik. Meg vannak idei Netflixes cuccok is dögivel.

Ebben Ugor az illetékes elvtárs. Remélem, olvassa ezt és válaszol neked. Nem tudom, született-e döntés már ebben a kérdésben.

előzmény: Raul (#13886)

2021-05-03 11:50:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #25814

Nyilván megvan a maga szépsége annak is, amikor egyetlen ember három nick alatt egyetért saját magával. Például tök szórakoztatóvá teszi egy ilyen beton közepes-inkább rossz film kommentszekciójának olvasgatását.

Áthelyezve a(z) Stowaway topikból.

Covid uraság szerint meg nem lesznek. De várjuk ki a végét, hátha a Vapiti lenyomja Covidot.

előzmény: Raul (#13845)

Gyanítom, hogy egyelőre nincsenek idei filmek.

előzmény: Raul (#13843)

Oké, nem tudjuk meg, de nekem az jött le, hogy nyilvánvalóan ő volt. Ha ugyanis nem, akkor folytatódnak a gyilkosságok és nem sok értelme volt csattot küldözgetni. Ráadásul Denzel szerint is ő volt - és Denzel sosem téved.

Sung-hyun Byun és Byun Sung-hyun ugyanaz a személy.
Mi több, a fentebbi mondat nyelvtörőnek sem rossz.

Nem.
Tényleg Jared Leto volt a gyilkos, csak bizonyítékuk nem volt rá. A hajcsatot azért vette Denzel, hogy megnyugtassa Rami Malek karakterének lelkiismeretét.

előzmény: random117 (#7)

Leírom neked a végét:
A nő és a férfi megállapítja, hogy az emberiségnek vége, ők ketten maradtak, majd percekig nyomogatják a gombokat, aztán a férfi feláll és kimegy balra, de a nő marad, nyomogatja még a gombokat, pedig tisztán látszik, hogy fingja nincs, mit csinál, azután jobbra tolja a székét, nekiütközik a másik széknek, de nem esik ki a szerepből, nyomogat tovább, majd feláll, lekapcsolja a lámpát a stúdióban és kimegy, persze a másik irányban, mint a férfi, mert a női szakasz jobbra van, nem balra.Én itt nyomtam rá a karót.

előzmény: TheDriver (#4)

2020-12-30 20:55:06 Hunter Hunter (2020) HejjaX (4) #1

Na, ez így év végére elég durván ütött.
Kicsit lassú film, de elég hangulatos, és hát a befejezése...

Miután megütötte a híres kalligráfust, mert az leszólta a műveit, Handa Seishu-t egy kis szigetre száműzik. Handa még sohasem élt a városon kívül, így komoly próbatételt jelent számára alkalmazkodni új, meglehetősen hóbortos szomszédaihoz.

előzmény: oscarmániás (#1108)

Ezeket tegyétek fel légyszi, előre is köszi:

Barakamon
Miss Zombie

Ehhez a minisorozat meghatározást tegyétek oda légyszi, ahogy az imdb-n is szerepel.

2020-09-09 17:49:04 [Általános fórum] HejjaX #8695

Ezt a témát ne erőltesd, mert ahogy manapság mennek a dolgok arrafelé, kötelező pucér férfi kvóta lesz belőle.

előzmény: kaamir (#8691)

2020-09-04 17:52:34 DaemonRunner (2017) HejjaX (3) #3

Ha jól látom, ez a film lesz az.

előzmény: Bateman (#2)

A #Saraitda egy zombis film, ezért a horror műfajt is hozzá kéne biggyeszteni.

A Koko: A Red Dog Story pedig összeköthető a Red Dog szériával.

Köszi.

Itt megtekinthető. (A magyar felirat bekapcsolható.)

Ennek a 2019-es Furie-nak nincs magyar címe, az odarakott "Az én házam"-at szedjétek le. Az a magyar cím egy másik, szintén 2019-es Furie-hoz tartozik (ott fent is van).

2020-06-28 19:27:49 Tabula Rasa (2015) HejjaX (5) #5

Fél órában ilyen szépen elmesélni egy ilyen súlyos történetet. Le a kalappal.

Itt is megnézhető.

2020-05-31 18:14:58 Queen & Slim (2019) / Queen és Slim HejjaX (4) #2

Igen, eléggé az. Mondjuk a film maga meglepően kiegyensúlyozott, még ha nyilvánvaló is, hogy melyik oldalra húz.

előzmény: Mikkey (#1)

Régen láttam, ennyire már nem emlékszem, azt hittem, azt írod, hogy a filmben nem egyforma az ujjlenyomatuk és ez hiba. De így okés.
Mondjuk az lehet, hogy nem voltak elég alaposak a nyomozók, mert egyébként nagyon könnyen összetéveszthetőek, ha nem végeznek precíz munkát.

előzmény: Doc (#13)

Az a "hiba" nem hiba, ugyanis az egypetéjű ikreknek tényleg nem egyforma az ujjlenyomatuk. Bár sokkal jobban hasonlít, mint pl. a kétpetéjű ikreknek, de akkor sem egyforma.

előzmény: Doc (#11)

Tartalom ehhez a filmhez: Act of Betrayal.

"Az IRA informátor és családja új életet kap Ausztráliában, de az IRA-nak továbbra is eltökélt szándéka, hogy megtalálja őket."

Magyar címe pedig: "Árulás".

2020-05-03 20:16:16 [JÁTÉK] HejjaX #32494

Igen, a Macskafogó pl. nagyon hiányzik :)

2020-05-03 20:08:40 [JÁTÉK] HejjaX #32492

Mivel már kitalálták, egy kis fun fact: egy netes lista szerint ő a 99-ik leghíresebb macska a filmekben :)

előzmény: macready (#32485)

2020-05-02 19:53:31 [JÁTÉK] HejjaX #32428

Madonna - Material Girl

2020-04-28 20:20:27 [JÁTÉK] HejjaX #32205

Ilyen fiatalon ez normális :)

2020-04-19 22:16:23 Békeidő (2020) / Treasure City HejjaX (2) #18

keresés: "Békeidő"

* Közben szerkesztettél, látom. Akkor mindegy.

2020-04-19 22:11:40 Békeidő (2020) / Treasure City HejjaX (2) #16

Gugli, első találat.

2020-04-19 20:59:58 Békeidő (2020) / Treasure City HejjaX (2) #14

Mondjuk önérzet? Szakmai tisztesség?
Mert kétlem, hogy nem hallott a filmről. Ha meg nem hallott, ahogy állítja, akkor külön gratulálok neki és a stábjának is.

Bár nyilvánvaló, de elcsesztem az egyik filmbeküldő adatlapot (lassan megtanulom, hogy a felkínált műfajokat nem enterrel kell kiválasztani). Bocsesz.

Ezt a filmet tegyétek fel légyszi.
A már fent lévő Attack on Titan második része, de a címben lévő betűtípus, meg az eredeti cím imdb-től eltérő volta miatt inkább rátok bízom az egészet.

2020-04-19 18:00:02 Békeidő (2020) / Treasure City HejjaX (2) #11

Vitézy infantilis sértettségét nem minősítve azért feltenném a kérdést, hogy tényleg olyan áthidalhatatlan kreatív probléma lett volna más címet választani? Ahelyett, hogy később szintén roppant szánalmas "ó, hát nem tudtam, nem hallottam róla, nincs levédve" típusú magyarázkodásokba kelljen bocsátkoznia Hajdunak? Mert ez azért nem olyan kommersz cím, mint az emlegetett "Szerelem". (Nyilvánvaló amúgy, hogy címválasztásoknál utánanéznek az ilyesminek, egy magára valamit is adó rendező legalábbis.)

2020-04-14 22:55:25 [Általános fórum] HejjaX #8465

Szóval ha két 6 éves megkarmolja egymást, az ugyanaz, mint amikor a terrorista felrobbant 30 embert, ami ugyanaz, mint amikor az ősember élelemre vadászott, ami ugyanaz, mint amikor két mma-s rommá veri egymást, aztán mérkőzés után összeölelkeznek, meghajolnak és dicsérik a másik nagyságát. És azt se felejtsük el, amikor elborult aggyal földhöz baszok egy tányért. Ez ugyanis mind erőszak.

előzmény: caulfield (#8464)

2020-04-14 19:10:16 [Általános fórum] HejjaX #8453

Ajaj, Harvey Weinstein is így kezdte :)

előzmény: Kempesbaba (#8450)

Meg merem kockáztatni, hogy a legrosszabb film, amit valaha láttam.

2020-03-11 21:29:40 Waco (2018) HejjaX (4) #2

Valóban zavaró kissé, hogy ilyen kedvező színben mutatja be a davidiánusokat, és főleg Koresh-t, miközben gyakorlatilag mindent az FBI-ra és az ATF-re ken (akiknek a felelőssége egyébként elvitathatatlan, ahogy az amatörizmusuk is - azt meg elfelejti megemlíteni, hogy Clinton elnök jóváhagyta az utolsó támadást). Ennek ellenére maga a sorozat prímán felépített és remek a dramaturgiája, abszolút megéri megnézni. Egy hasonlót Jonestown-ról is megnéznék.

előzmény: taxilovearsenal (#1)

2020-03-11 21:19:10 [Általános fórum] HejjaX #8324

Ha a Netflix-nél vannak a jogok, akkor nem lesz, hiszen nyilvánvalóan a streaming szolgáltatók szabadították el a vírust, hogy végleg lenyomják a mozifilm gyártókat :)

előzmény: Xaos (#8323)

Kajaki
Inside I'm Dancing

előzmény: elzablues (#2615)

2020-01-02 22:18:30 The Two Popes (2019) / A két pápa HejjaX (4) #10

Az mondjuk jó lett volna, ha Ratzingert nem állítják be műveletlennek, aki azt sem tudja, mi a tangó vagy a Sárga tengeralattjáró. És ha a film első fele nem az egyház jövője vs. a hataloméhes, vén hülye náci narratívára épül. Szerencse, hogy a második fele Ratzingert is képes emberszámba venni.

Egy ilyen közkérdés tényleg alkalmas arra, hogy visszanézzem, mikre adtam 5-öst az elmúlt évtizedben és rácsodálkozzak, hogy valójában mennyi piszok jó film készült ebben az időszakban - miközben végig az volt az érzésem, hogy alig láttam jó filmeket.

Ezeréves Falcon :)

előzmény: Gasz András (#160)

2020-01-01 04:28:44 [Vapiti 2019] HejjaX #6

Kitörlöd, beírsz másikat, mentés.

előzmény: Doc (#5)

2019-12-28 17:27:59 [Tévésorozatok] HejjaX #3741

Biztos egyedül leszek a véleményemmel, de nekem az első, zseniális közeli rész óta csak lefelé megy a sorozat. Fantáziátlan, történet nélküli, középszerű unalom lett. Olyan, mintha a prímán összerakott, Disney-nek prezentált pilot után még nem lett volna meg a forgatókönyv, amit azután gyorsan összecsaptak.
Érthetetlenül állok az imdb pontozása előtt.

2019-12-26 20:02:24 Joker (2019) HejjaX (5) #200

Fasizmus. Fasizmus mindenhol.

előzmény: Malcolm X (#197)

2019-12-25 17:26:18 Lukas (2018) / A kidobó HejjaX (3) #2

Ha a végén meg merik húzni, hogy a kislányának telefonálás után meghal, megadtam volna neki a négyest. De nem merték.

előzmény: HG (#1)

2019-12-24 00:48:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24689

Véletlenszerűen: Az Úr hangja - 6800 néző. Virágvölgy - 2956 néző. Genezis - 1806 néző. Tegnap - 936 néző.
Lehet választani, melyik a jobb.

Áthelyezve a(z) Kölcsönlakás topikból.

2019-12-23 23:52:16 Kölcsönlakás (2019) HejjaX (2) #33

Nem mintha örülnék neki, de azért várjuk már ki a végét. Elvégre az előző filmjét csak megnézték 150 ezren - többen, mint a magyar filmek nagy részét. Mert eddig az volt a baj, hogy senki nem nézi az állami pénzen készülő filmeket...
Ezúttal egyébként nem technikai rendező lesz Gulyás Buda, hanem társrendező.

Na én ezen a ponton gondolnám át az életemet, ha 4-est vagy 5-öst adtam volna a filmre. :)

Az én trilógia ötletemtől J.J. Abrams elalélna. A tiédtől meg Kovi.

Ennyi döbbenetes ökörséget tényleg ritkán látni sci-fiben. És még a Terrence Malick wannabe süketelést is hallgatni hozzá...

Ha belegondolok, mekkora lehetőség volt abban a csókban Darth Vader unokája és Palpatine unokája között! Az ő gyerekeikben keveredett volna a Sith és a Jedi vér! Istenem, micsoda új trilógia születhetett volna abból!

Bocsánatot kérek. Lehet, hogy arra kellett volna koncentrálnom, hogy sok volt a csata.

előzmény: Havierez (#68)

Én végig erősen koncentráltam, hogy azért a kettest meg tudjam neki adni valahogy, de a csóknál, majd a percekig tartó "hurrá, győztünk" ölelkezésnél eldőlt.

előzmény: VVega (#64)

2019-12-17 21:20:05 Red Joan (2018) / A vörös ügynök HejjaX (2) #4

Csodálatos kommunista mentegető film, melyben gyakorlatilag semmi sem felel meg annak, ahogyan a való életben történt. (Kezdve mindjárt azzal, hogy a hölgy mindvégig elkötelezett, hithű elvtársnő volt, már a háború előtt belépett a pártba. Emellett nem volt semmilyen tudományos képzettsége, egyszerű titkárnőként lopta el a titkokat. Élete végéig kommunista is maradt, 1958-ban például megkapta a szovjetektől a Munka Vörös Zászló érdemrendjét...)

Beküldött filmek között egy túl korai "enter"-rel elcsesztem az egyik ajánlást, sorry.

2019-11-14 17:06:55 [Tévésorozatok] HejjaX #3704

Persze, majd elválik, de bizakodó vagyok. Az űr-western hangulata tényleg pompás. Bár az első, kocsmai jelenet nekem kicsit műmájer volt, de a második felére azért odatette magát.
A zenéje meg kurva jó, illik hozzá.

2019-11-14 00:53:19 [Tévésorozatok] HejjaX #3701

Roppant ígéretes, noha a várakozásokhoz nem ér fel (azt hiszem, ahhoz nem is lehet).

Rendkívül érdekes rövidfilm az univerzum várható sorsáról, még akkor is, ha az idő (felfoghatatlanul nagy léptékű) előrehaladtával inkább a "fiction", mint a "science" világába kalauzol.

Itt megtekinthető.

2019-11-05 23:51:13 Ballon (2018) / A hőlégballon HejjaX (4) #7

Az ugye megvan, hogy ez egy valós történet? A rendező 2000 oldalnyi Stasi anyagot tanulmányozott át, hogy hiteles legyen a sztori. A valóságban pl nem is kettő, hanem három hőlégballont varrtak meg, vagyis a valóságban még nagyobb "balfaszságokat műveltek".

előzmény: necksprain (#5)

Rohadtul tökös, élvezetes akciófilm olyan prímán megkoreografált bunyókkal, hogy a fal adja a másikat. Apró bénaságai ellenére is remek szórakozás.