HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (8 év, 1 hónap)

Lakhely: Föld

3 2017-02-22 3,0
Thanatomorphose

1 2017-02-21 ?

2017-02-17 22:26:15 Mindenki (2015) HejjaX (4) #49

Tökéletesen egyetértek, 10 éves kislányoknak már Arany János fennköltségével kellene társalogniuk egymással és tanáraikkal. Az mennyivel életszerűbb lenne, na akkor megérdemelné az Oszkárt.

előzmény: Újpest Ostora (#48)

2017-02-17 00:00:29 Kojot (2017) HejjaX (4) #3

Még néhány ilyen stílusos, biztos kézzel levezényelt alkotás, mint a Liza meg ez, és visszanyerem a hitemet a magyar rendezőkben és a magyar filmben.

2017-02-16 23:55:58 Split (2016) / Széttörve HejjaX (2) #49

Emlékeim szerint ott arról volt szó, hogy meglátta a kiscsajon a vágásokat, amik a nagybátyja által rajta elkövetett erőszak(ok) miatti önkínzás következményei, vagyis meglátta benne a hasonlóan keserű sorsot, ezért kegyelmezett meg neki - de lehet, én értettem félre.

2017-02-05 16:35:15 Arrival (2016) / Érkezés HejjaX (4) #156

Persze, nyilván a kormányok akkor is paráznának, de azért jelentősen csökkenne az ellenük indítható támadás lehetősége. Ad absurdum, a feléjük lőtt atomrakétát is valószínűleg könnyedén leszednék, ami máris egy idegen élet (Abbott) megmentése a leszálláshoz képest. Vagyis ha az idegenek szempontjából nézzük, akik kényesen ragaszkodnak a minél kisebb beavatkozáshoz, hát, azt talán kezdhetnék azzal, hogy nem szállnak le, nem rontanak be a házamba kérés nélkül.
Továbbá ugye ott az üveglap, ami jelentős különbség, mert kinyilvánítja a kommunikáció szándékét, ami a filmben nincs meg.

2017-02-05 16:12:42 Arrival (2016) / Érkezés HejjaX (4) #154

Nem jönnek le közénk, tartják a távolságot, és leküldenek egy kommunikálás céljára szolgáló eszközt, az üveglapot. Ez azért sokkal világosabb üzenet, kevésbé félreérthető, mint a némán várakozás.
Nem mindegy, hogy megállok a házad előtt és beküldök egy kommunikálásra alkalmas eszközt, vagy bemegyek a házadba és ott ácsorgok némán, reakció nélkül. (Oké erősen túlzó hasonlat, de érted a lényeget.)

2017-02-05 16:02:21 Arrival (2016) / Érkezés HejjaX (4) #152

Kár volt leírni, miben jobb a novella, mert mindjárt lehúzom 3-asra a filmet (szerintem most jól meg is ijedt Denis Villeneuve).
A föld körül keringés mennyivel bölcsebb megoldás már az idegenek részéről, hiszen kiveszi a dologból a fenyegetés érzését és a leküldött üveglap egyértelműsíti, hogy kommunikálni akarnak, nem támadni. A leszállás és némán várakozás ezzel szemben félreérthető, különösen egy, a mi szintünkön álló fajtól. Persze utóbbi sokkal látványosabban mutat a filmben, ezzel szemben megkérdőjelezi az idegenek értelmi szintjét.
Mondjuk az idő természetének kérdését azért ez a film sokkal elegánsabban kezelte (na jó, a melodráma része azért gázos volt), mint a végén ugyanezt pedzegető Interstellar.

Egyébként csak Dió kedvéért, ezek voltak a kínai tábornok feleségének utolsó szavai:
"不要攻击,白痴"

2017-02-04 16:41:29 Arrival (2016) / Érkezés HejjaX (4) #130

Bár egy nyelv ismerete valóban módosít a gondolkodáson, a világlátáson, de alapvetően inkább a nyelvhez kötődő kultúrával való ismerkedés az, ami segít megérteni a nyelv beszélőit. Önmagában csak és kizárólag a nyelv alapján nem fogod érteni a másik kultúrát, népet, legfeljebb a felszínt kapargathatod. Ahogy a hieroglifák megfejtése után sem tudtuk volna elképzelni az egyiptomiak világát, ha nem lennének ott a források és a tárgyi emlékek. Márpedig ilyeneket az idegenektől egyáltalán nem kaptunk (hacsak nem hagytam ki valamit a filmben, mert akkor nyilván egészen más a helyzet). Nehéz tehát egyetértenem azzal, hogy önmagában a nyelvük ismerete hozzásegít bennünket az idő korlátainak feloldásához. Inkább csak eszközként tekinthetünk rá, amit majd adott helyen és időben előhúzhatunk, mint egyfajta kódfejtőt. Ez tehát nekik fontos - nekünk sokkal hasznosabb lenne a kultúrájuk, társadalmuk, eszmeiségük (netán technológiájuk, bár ez utóbbiban nem vagyok teljesen biztos) megismerése.

A passzivitás is elég béna. de azt még meg lehet magyarázni a minél kisebb beavatkozás=minél kisebb erőszak tétele a beavatkozás tárgyán tétellel, bár ez is erőltetett kissé. A Függetlenség napjában is passzívak voltak sokáig, aztán mi lett belőle, érted. Szóval ez a "megjelenünk és csendben várunk" mocskosul félreérthető és kissé morbid is, lássuk be.

előzmény: Adam Taylor (#127)

2017-02-04 14:14:22 Arrival (2016) / Érkezés HejjaX (4) #124

Azért elég sok mindenre nem kapunk választ, elsősorban pl. arra, hogy miért úgy kommunikálnak, ahogy? Miért kell nekünk megfejteni a nyelvüket? Miért nem képesek egyértelműen kinyögni, hogy mi a brét akarnak? Mert így legalább akad néhány kőagyú katona, aki támadásnak veszi a megjelenésüket? Ez aztán piszok fejlett értelemre vall. Plusz még áldozatokkal is jár a részükről, remek.
Ezt leszámítva mondjuk tudományos kérdést nemigen hagy nyitva, noha a válaszok inkább a fiction részbe tartoznak a tudomány jelen állása szerint, mintsem a science részbe, de ezért sci-fi és nem sci a műfaja. Különben meg a tudomány fejlődése is hasonlóan működik, először mindig fiction, utána lesz csak belőle science.

2017-01-26 01:47:51 The Siege of Jadotville (2016) HejjaX (4) #2

Azért az elég durva, hogy az írek egyetlen embert sem veszítettek az ostrom alatt. Megismétlem: egyetlen egyet sem.

2017-01-20 23:08:38 Split (2016) / Széttörve HejjaX (2) #26

Igen, ezeken én is jót mosolyogtam.
Nekem amúgy Anya Taylor-Joy tetszett piszkosul, bár kíváncsi lennék, hogy alapvetően másféle (nem a szűkszavú, fura lány) szerepben hogyan teljesítene. A boszorkányos karaktere eléggé hasonlított ehhez. Meglátjuk, őutána most úgyis kapkodni fognak (persze megérdemelten).

előzmény: GeryFlash (#25)