HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (10 év, 4 hónap)

Műfajok: háborús film, horror, sci-fi

Lakhely: Föld

Styx
Styx - Hamis szelek
3 2019-05-14 4,4

2019-05-24 23:02:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24286

Az Us-ból is mehet az utolsó 3 komment off-ba.
Remélem, azért nem zárnak ki.

2019-05-24 20:23:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24276

Pedig milyen tökéletesen leírta a saját szavaival, amit agymosott felrótt neki :)

2019-05-24 16:56:58 Us (2019) / Mi HejjaX (?) #38

Kibűzlik belőled az agent provocateur. Menj a 444-re vagy a kuruc infóra.

előzmény: jamfa (#36)

2019-05-24 16:52:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24268

"Alt-rightot írtam, de ugyanígy írhattam volna nácit, szélsőjobbost, republikánust, konzervatívot tökmindegy."
by kaamir

Szerintem itt befejezhetted volna vele a vitát.

előzmény: agymosott09 (#24267)

2019-05-23 23:22:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24248

A katolikus papok jelentős része nővel él nemi életet? Erről még nem hallottam. Ne keverjük a katolikus egyházat más keresztény vagy egyéb irányzatokkal, ahol nincs cölibátus vagy felszentelhetnek pappá házas embert.
Ami pedig a katolikus papok nőhöz jutását illeti: ja, sok pap meg püspök zaklat apácákat, csak erről kevesebbet beszélnek. Az a pap meg, aki nőtlensége fogadott és fiatal kora óta erre készül, ezt az esküjét nem is fogja megszegni. És lefogadom, hogy a legtöbbjük nem is tudna mit kezdeni egy felnőtt nővel.

(Mehet az offba nyugodtan, de akkor menjen a "más véleményen lévők tuti gazemberek" típusú, rendkívül toleráns kommentek is.)

Áthelyezve a(z) Pope Francis: A Man of His Word topikból.

előzmény: cucu (#24246)

2019-05-23 22:30:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #24244

Nem az a baj, hogy sok pedo kerül a papok közé (ez így szimplán nem igaz). Az a baj, hogy menet közben azzá válnak. Mert nincs mellettük egy nő, a szexuális vágy viszont ugyanúgy megvan...
A börtönben sem azért ejtik le a szappant, mert eleve homók, hanem mert nincs más lyuk.

Áthelyezve a(z) Pope Francis: A Man of His Word topikból.

előzmény: betti (#40)

Amíg a cölibátust el nem törlik, felesleges minden látszatintézkedés a papi pedofília ellen, mert úgyis lesz. Az, hogy beismerik a jelenség létezését, szart sem ér. Ferenc pápa ebben léphetne már, de azt hiszem, ezt sosem fogja megtenni. Pedig ha a melegek melletti kiállást be merte vállalni, talán bekockáztathatná ezt is. És a női papok sem isten ellen valók, ha lenne vér a pucájában, bevezetné a felszentelésüket. Nem fogja.

De ugye azért lehet rá mást is adni, mint 5-öst anélkül, hogy romlott kárhozottnak titulálják az embert?
A tömeges, illegális migrációról (és nem a menekültekről!) is lehet más véleménye az embernek anélkül, hogy lenácizzák?
(Költői kérdés volt.)
Ferenc pápa pedig szimpi nekem, mielőtt...
De ez a szélsőséges véleményterror lentebb... "magadat osztályozod", meg "alávaló, álszent stricik" vs. "24 karátosok". Beszarok.

2019-05-21 16:43:28 [Tévésorozatok] HejjaX #3607

Teljesen egyetértünk. Erre írtam az "ejaculatio praecox"-ot lentebb. Nem csupán a királycsinálás problémája, de az egész évad "túl gyorsan sült el". D és D boldog és elégedett, a menyecske meg néz ki a fejéből, hogy "és velem mi lesz?" :)

2019-05-21 16:16:14 [Tévésorozatok] HejjaX #3605

Ja, szar volt, bárönmagában éppen van "realitása", hiszen egy romokban heverő, uralkodó nélküli birodalom újjáépítésének pillanatában vagyunk, tehát éppen be lehet vezetni új szabályokat (kivéve a demokráciát, mert akkor kidobtam volna a tévét az ablakon). Az ott lévőknek ugyanis totál váratlanul zuhant az ölükbe a királycsinálás feladata, nulla gyakorlattal, teljes tanácstalanságban, és végül az egészet Tyrion oldja meg helyettük - úgy, ahogy, khmm. Szóval tényleg az a legnagyobb baj vele, (azonkívül, hogy a jelenet elég szarul volt megírva), hogy rohadtul nincs trónok harca feelingje. Ez nem az a világ. Még akkor sem, ha végül totális Stark uralom jött létre (és Jon is" szabadságot kapott", hiszen Bran nyilván tudta, hogy északra fog menni a vadakkal, hogy velük éljen).
Magyarul: nem jó, de legalább magyarázható. Nem úgy, mint az Éjkirály egy epizódos bohóckodása, Danny semmiből jött pálfordulása, Arya Cercei elleni bosszújának feladása Véreb két mondatától, Cercei-ék nevetséges halála, Drogon upgrade-elése, az ultra amatőr várvédő technikák, stb., stb.