HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (9 év, 8 hónap)

Műfajok: háborús film, horror, sci-fi

Lakhely: Föld

3 2018-09-12 4,5
The Quiet Room
A csendes szoba
3 2018-09-12 ?

Tudja fene, nekem pont a verseny tűnt a legkevésbé papírízűnek, hiszen azt az "élet írta", nem átbeszélt jeleneteket vettek fel (és a vágásban sem éreztem manipulatív szándékot). A propaganda-filmekre én is érzékeny vagyok, ilyenkor mindig megszólal egy kis harang, hogy figyelmeztessen. Ezúttal is ott állt a harangkötél mellett egy kis alak, de végül nem ráncigálta meg a kötelet :)

Leheletnyit valóban érződik az a megközelítés, amit említesz, de szerintem még épp nincs annyira túltolva, hogy elrontsa a filmélményt. És hát miért is ne pendítenék meg az emancipációs húrokat, hiszen ez a 13 éves lány valóban feltöri a szigorú hagyományokat és úttörő módon, elsőként válik női sasvadásszá és vesz részt a versenyen (remélem, ez így is volt a valóságban, mert itt-ott tényleg érződik az előre megírtság).Mondjuk a versenyt nyilván megnyerte és nem csak kitalálták vagy a nyugati filmesek kérésére szavaztak a bírák úgy, ahogy.
És hát az öregek, a versenybírák sem olyan vaskalaposak, mint ahogyan várnánk.
Mondjuk Sia (és nem Pink) zenéje nekem sem tetszett, mármint amúgy imádom Siát, de ebbe a közegbe rohadtul nem illett ez a melódia. Őszintén szólva nem csodálom, hogy úgy érzel, ahogy, Sia dalának ügyetlen használata nagy szerepet játszik ebben.

A Mother! #58-as kommentjéből vegyétek már ki a durva spoilert a csecsemő sorsával kapcsolatban: "Élve megenni egy csecsemőt???". Nekem sikerült belefutnom, remélem, hellmuth örül, hogy ha neki szar napja volt a film miatt, legalább másnak is sikerült egy kis rosszat okoznia.

2018-07-25 19:41:19 [Filmzene] HejjaX #609

Pedig a "...0:50 másodperc és 1:10 között" stimmel.

Szerk.:
Oké, mindegy. Látom, nem ment át az üzenet.

előzmény: Prüstü (#608)

2018-07-25 19:35:33 [Filmzene] HejjaX #607
2018-07-25 19:30:08 [Filmzene] HejjaX #605

Ti miről beszéltek amúgy?

2018-07-23 20:53:55 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #23826

Az a gond az érveléseddel, hogy a párkapcsolati bántalmazásra szükségszerűen kellene, hogy legyen példa az ismeretségi körünkben, hiszen vannak benne férfiak és nők, és olyanok is, akik párkapcsolatban élnek.
Ellenben nem szükségszerű, hogy kínai ismerősünk legyen, mert Mo-on nem minden 5. ember kínai. Ennek ellenére nekem is van kínai ismerősöm.
Párkapcsolati bántalmazásról viszont elvétve hallottam, amiről meg igen, az ment vica-versa.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: kaamir (#23824)

2018-07-23 20:09:53 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon HejjaX (4) #30

Ja, giccses volt, meg túlzó a vége, de én valahogy meg tudtam ezt bocsátani neki. Nem tolták a képembe végig a meleg propagandát (vagy nem erőszakosan) és az az igazság, hogy így teljesen fogyasztható volt. Normális tálalásban sokkal inkább megváltoztatható az emberek hozzáállása, erre kéne rájönnie az ultra-agresszív píszí kommandónak is.

előzmény: Ivan/ (#29)

2018-07-23 19:58:35 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #23812

Tényleg nem kötözködésből, de hol van ebben, hogy minden ötödik nőt bántalmaznak párkapcsolatban? Nyilván minden eset elítélendő és az egy is több a kelleténél, de az a "minden ötödik" tényleg rohadtul túlzónak tűnik. (A látenciát megítélni meg nem éppen "tény".)

Az, hogy sokan nem beszélnek róla, azt értem. De az ismeretségi körömben hogyhogy nincs, nem hogy 20%, de egy ilyen eset sem? (Hallani persze már hallottam ilyenről, de alig.)

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: kaamir (#23804)

2018-07-23 19:26:45 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon HejjaX (4) #28

Nekem például tetszett ez a film, aranyos volt, vicces meg minden.
Ugyanakkor a férficsóknál kissé émelygett a gyomrom. Kellemetlen látvány volt.
Akkor most homofób vagyok?