HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (13 év)

Műfajok: háborús film, horror, sci-fi

Lakhely: Föld

South Park: Post Covid: Covid Returns

4 2022-01-25 ?
South Park: Post COVID

4 2022-01-25 4,0
A legjobb dolgokon bőgni kell
Things Worth Weeping For

The Tender Bar
Iskola a pult mentén
2 2022-01-21 2,7

2022-01-26 19:17:42 [Magyar filmek] HejjaX #520

És milyen jól tették. Meg is nézte 2.312 ember.

Egyébként 350 millióval ez a film kapta akkoriban a legnagyobb filmalapos támogatást. Többet, mint az Isteni műszak, Fehér Isten, Swing, Megdönteni Hajnal Tímeát, Coming out, stb...

előzmény: Jereváni Rádió (#518)

Alapvetően egyetértek az első kommenteddel, csak nálam ezek nem okoztak ekkora törést :)
A fiú motivációja viszont elég egyértelmű: az anyja megvédése, bármi áron. Már az apja halála is elég gyanús volt...

Két különböző dolog, de nem zárják ki egymást. A kezdeti genyóskodás fakadhat a saját ön(meleg)gyűlöletéből (amit a gyengéken, melegeken tölt ki tajparaszt macsóskodással). Amely irányultságát később a srác segítségével dolgozott fel, elfogadva saját magát is.
De mondom, egyértelműen a lebukástól való félelem miatt kezdett haverkodni vele, csak aztán jött vele a többi, akaratlanul.

Hogy ez mennyire volt hirtelen, felvezetés nélküli, az más kérdés, kicsit én is annak éreztem. De például nemrég néztem újra a Mások életét, ahol pont ugyanilyen átmenet nélkülinek éreztem a pálfordulást, elsőre. Újranézés után viszont észrevettem, hogy erről szó sincs, végig ott vannak benne a változás jelei, csak nem vettem észre őket első megtekintésre. Lehet, ezt is újra kellene nézni.

Nyilván onnan indult, hogy félt a leleplezéstől, ez egyértelmű. De azután teljesen felpuhult a személyisége, és ez lehetett egyfajta megbékélése a saját irányultságával, a srác hatására. Nem tudom, csak találgatok, de az azért árulkodó volt, amikor a végén már úgy hisztizett az indiánoknak adott bőrei miatt, mint valami lány :)

Azt se felejtsd el, hogy Cumberbatch karaktere meleg - vagy minimum biszex - , ezért is változtathatott a szintén melegnek gondolt sráchoz való viszonyulásán, és itt nem arra gondolok, hogy le akarta fektetni, egyszerűen csak "sorstársi közösséget" vállalt vele és próbált neki segíteni. Nem véletlen, hogy Cumberbatch viselkedése is messze eltávolodott a korábbi macsó paraszt stílustól és néhol egészen femininné vált.

Ha felteszitek ide a KT-ra, simán repül az ötös :)

Nem tudom, mi bajotok a filmmel, szerintem rohadt szórakoztató volt. Ritka manapság az ilyen magas szintű trash.

A fertőzött, döglött állatból vágta ki a bőrcsíkokat a kötélhez, azt adta Philnek és arról került át a lépfene Phil sebébe.
Én arra lennék kíváncsi, hogy a saját apját is a kiscsávó ölte-e meg korábban, mert erősen gyanítható, hogy igen.

előzmény: TheDriver (#1)