HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (10 év, 10 hónap)

Műfajok: háborús film, horror, sci-fi

Lakhely: Föld

Donbass
Donyeci történetek
2 2019-11-04 3,8

2019-11-05 23:51:13 Ballon (2018) / A hőlégballon HejjaX (4) #7

Az ugye megvan, hogy ez egy valós történet? A rendező 2000 oldalnyi Stasi anyagot tanulmányozott át, hogy hiteles legyen a sztori. A valóságban pl nem is kettő, hanem három hőlégballont varrtak meg, vagyis a valóságban még nagyobb "balfaszságokat műveltek".

előzmény: necksprain (#5)

2019-11-04 17:46:03 Avengement (2019) HejjaX (4) #1

Rohadtul tökös, élvezetes akciófilm olyan prímán megkoreografált bunyókkal, hogy a fal adja a másikat. Apró bénaságai ellenére is remek szórakozás.

2019-11-03 18:18:59 [Tévésorozatok] HejjaX #3692

ezeket bepróbálhatod, az első zseniális, a másik aránylag jó:
The Haunting of Hill House
Marianne

előzmény: Mikeee (#3691)

2019-10-24 15:41:25 Egy hiteles ember (2006) HejjaX (?) #12

Azért egy Gyurcsányról szóló, 2006-os doksifilm topikjában elkezdeni orbánozni ("nagy vezírről"), meg bayerzsoltizni, na az elég súlyos.

2019-10-23 22:29:54 Megsebzett ünnep (2006) HejjaX (4) #12

Gergényi nem volt hajlandó nyilatkozni, ezt elmondja benne Pesty, levelet is mutat. Őt megkérdezte volna.
És gyanítom, hogy kiadták a rendőröknek, hogy tilos nyilatkozni a témában (én egyet sem hallottam akkoriban beszélni). Amikor a film készült, még alig valamivel járunk az események után. A büntetőperek sem kezdődtek még el.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2019-10-23 22:02:59 [Általános fórum] HejjaX #8163

A te részedről értem, hogy mit és hogyan akartál kivédeni a funkció bevezetésével. A user-ek részéről nem értem, hogy erre mi szükség van. Még tomside magyarázatát olvasva sem. Nekem is vannak kedvenceim, akiknek megnézem a pontozását, ami: egyértelmű vélemény. De a "nem akarom megnézni" nem túl informatív, nehogy már én más durcija alapján döntsek :)
Egyszerűen nem látom a "Bolond Pierrot gomb" megnyomásának értelmét. De ez legyen az én bajom. Tőlem aztán bárki bármit, ha nem árt vele másoknak :)

előzmény: cucu (#8161)

2019-10-23 21:15:20 Megsebzett ünnep (2006) HejjaX (4) #10

Értelek. Nincs bajom azzal, ha valaki másképp látja az akkori dolgokat. De a csöpögő vér és a kilőtt szem bizony maga az elborzasztó valóság. És nem gondolnám, hogy a 2006-ban fojtogató túlsúlyban lévő ballib média által "agyonárnyalt" beszámolók mellett ne férne el egy olyan is, ami feltárja az elhallgatott részleteket (egyébként hozzáteszem: például elítélve a székházas tombolást). Kétlem, hogy kéne bele olyan nyilatkozat, amit a filmben mutatott törékeny, sebhelyes arcú nő által megvert 4 rendőr (sic!) mesél el könnyek között.

előzmény: Kempesbaba (#9)

2019-10-23 20:58:49 [Általános fórum] HejjaX #8158

Szóval ez amolyan virtuális stresszlabda, amit elég egyszer megnyomni és lenyugszol tőle.

Én mondjuk jobban örülnék (és indokoltabbnak is tartanám), ha némely filmnél a nézhetetlen mellett lehetőség nyílna rányomni egy "...és a kurva anyját a rendezőnek" gombra is. Azt néha használnám :)

előzmény: BalaKovesi (#8157)

2019-10-23 20:44:32 Megsebzett ünnep (2006) HejjaX (4) #8

Csak kérdem: mi kellett volna az objektivitáshoz? Bemutatni azt is, hogy a másik oldalon szegény rendőrök mennyire elfáradtak, hogy egész nap verni kellett az embereket? Vagy együttérezni velük, hogy milyen nehéz is eltalálni a tüntetők szemét gumilövedékkel? Vagy a nyilatkozatot nem vállaló Görgényi lelkileg kimerítő napjáról ejteni pár szót? Vagy Orbán felelősségét firtatni? Tényleg nem értem.
Ha Pesty jobboldali ember, akkor a doksifilmjei nem érnek semmit, mert tuti nem objektív?
Vagy várni kellett volna rá, hogy a sokkal objektívebb ballib (bocsánat, független) filmesek készítsenek doksifilmet az eseményekről? (Még mindig várunk rá.)
Esetleg néhány szóban elismerni a rendőrség szakszerű munkáját? Vagy jobban kidomborítani, hogy a székház korábbi ostroma alatt mennyi szánkót rongáltak meg, mennyi autót gyújtottak fel?
Ez a film a rendőri brutalitás elhallgatott oldalát mutatja be. Olyan embereket megkérdezve, akiket addig senki sem kérdezett meg, és (többek között) olyan képeket bemutatva, amiket addig agyonhallgattak.
Lehet kritizálni a filmet, legyen. De hogy az anyuka a hibás mindenért, aki kivitte a gyerekét...

előzmény: Kempesbaba (#7)

2019-10-23 20:11:26 Megsebzett ünnep (2006) HejjaX (4) #6

Ha leírnám a véleményemet a műről (vagy a kommentekről), úgy vágnának ki innen, mint macskát... Nem célom gerjeszteni a feszkót, van belőle elég odakint.
Egyetlen megjegyzés: ez a dokumentumfilm számos olyan felvételt tartalmaz, amit a "független média" sohasem mutatott be...

előzmény: Kempesbaba (#5)