HejjaX

Regisztráció: 2009. január 12. (9 év, 10 hónap)

Műfajok: háborús film, horror, sci-fi

Lakhely: Föld

3 2018-11-14 3,0
First Reformed
A hitehagyott
4 2018-11-12 3,5

Ennek a filmnek van egy csodálatos magyar címe is: Küzdelem a magasban, mely legalább olyan jól sikerült, mint maga a film.

Cage pedig szerintem jól játszott, semmi kirívó paprikajancsiskodás, visszafogott, átélhető alakítást nyújtott.

Ezt az állítást a fürdőszobai jelenetre is fenntartod? Mert én ott hangosan felröhögtem. És őszintén szólva pár szenvedő arcánál beugrott a "not the bees, not the bees". :)

előzmény: Prüstü (#16)

Tudja fene, nekem pont a verseny tűnt a legkevésbé papírízűnek, hiszen azt az "élet írta", nem átbeszélt jeleneteket vettek fel (és a vágásban sem éreztem manipulatív szándékot). A propaganda-filmekre én is érzékeny vagyok, ilyenkor mindig megszólal egy kis harang, hogy figyelmeztessen. Ezúttal is ott állt a harangkötél mellett egy kis alak, de végül nem ráncigálta meg a kötelet :)

Leheletnyit valóban érződik az a megközelítés, amit említesz, de szerintem még épp nincs annyira túltolva, hogy elrontsa a filmélményt. És hát miért is ne pendítenék meg az emancipációs húrokat, hiszen ez a 13 éves lány valóban feltöri a szigorú hagyományokat és úttörő módon, elsőként válik női sasvadásszá és vesz részt a versenyen (remélem, ez így is volt a valóságban, mert itt-ott tényleg érződik az előre megírtság).Mondjuk a versenyt nyilván megnyerte és nem csak kitalálták vagy a nyugati filmesek kérésére szavaztak a bírák úgy, ahogy.
És hát az öregek, a versenybírák sem olyan vaskalaposak, mint ahogyan várnánk.
Mondjuk Sia (és nem Pink) zenéje nekem sem tetszett, mármint amúgy imádom Siát, de ebbe a közegbe rohadtul nem illett ez a melódia. Őszintén szólva nem csodálom, hogy úgy érzel, ahogy, Sia dalának ügyetlen használata nagy szerepet játszik ebben.

A Mother! #58-as kommentjéből vegyétek már ki a durva spoilert a csecsemő sorsával kapcsolatban: "Élve megenni egy csecsemőt???". Nekem sikerült belefutnom, remélem, hellmuth örül, hogy ha neki szar napja volt a film miatt, legalább másnak is sikerült egy kis rosszat okoznia.

2018-07-25 19:41:19 [Filmzene] HejjaX #609

Pedig a "...0:50 másodperc és 1:10 között" stimmel.

Szerk.:
Oké, mindegy. Látom, nem ment át az üzenet.

előzmény: Prüstü (#608)

2018-07-25 19:35:33 [Filmzene] HejjaX #607
2018-07-25 19:30:08 [Filmzene] HejjaX #605

Ti miről beszéltek amúgy?

2018-07-23 20:53:55 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] HejjaX #23826

Az a gond az érveléseddel, hogy a párkapcsolati bántalmazásra szükségszerűen kellene, hogy legyen példa az ismeretségi körünkben, hiszen vannak benne férfiak és nők, és olyanok is, akik párkapcsolatban élnek.
Ellenben nem szükségszerű, hogy kínai ismerősünk legyen, mert Mo-on nem minden 5. ember kínai. Ennek ellenére nekem is van kínai ismerősöm.
Párkapcsolati bántalmazásról viszont elvétve hallottam, amiről meg igen, az ment vica-versa.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: kaamir (#23824)

2018-07-23 20:09:53 Love, Simon (2018) / Kszi, Simon HejjaX (4) #30

Ja, giccses volt, meg túlzó a vége, de én valahogy meg tudtam ezt bocsátani neki. Nem tolták a képembe végig a meleg propagandát (vagy nem erőszakosan) és az az igazság, hogy így teljesen fogyasztható volt. Normális tálalásban sokkal inkább megváltoztatható az emberek hozzáállása, erre kéne rájönnie az ultra-agresszív píszí kommandónak is.

előzmény: Ivan/ (#29)