arylacee

Regisztráció: 2009. január 9. (15 év, 2 hónap)

Születési év: 1987

The White Princess
A fehér hercegnő
5 2024-03-18 ?
Days of Wine and Roses
Míg tart a bor és friss a rózsa
5 2024-03-18 4,4

2024-03-16 21:55:43 House of Gucci (2021) / A Gucci-ház arylacee (5) #15

Valahogy mindig meglepődök miután ismét egy hatalmas, jó, izgalmas, és nagyon jó filmet láttam, aminek komoly mondanivalója is van,hogy másoknak mennyire nem tetszik.
Aztán nyilván nem, mivel éles tükröt tart a közönség elé, hogy milyenek vagyunk, vagy lehetnénk, akár egy Patriciák akár egy Mauriciók is.
Nehéz nézni?
Nyilván.

Úgy kérdőjelezi meg a mai társadalom minden képmutatását, hogy még csak nem is kell mondjon a tag semmit. Nagyon sokan és sokunk tanulhat abből, hogy még egy wc takarítást is lehet és kell tisztelettel és alaposan végezni, vagy bármit amit épp csinálunk, ágyvetést, evést, és közben még rácsodálkozol a mindennapi csodákra. Megértett és tud valamit, vagyis inkább hisz, tudja hogy ez nem az ő érdeme, magadtól nem tudsz ilyen lenni és nyugodtan, tisztelettel és alázattal végzi munkáját, viszonyul másokhoz és másokat is magnetikusan vonz vele. Átformálja környezetét. A nagyvárosi beton és füst közepén oxigént, nyugalmat, és szépséget árasztó fa, aki mellé jó leülni.

2024-03-08 16:18:53 The Killer (2023) / A gyilkos arylacee (5) #20

Mostanában ha filmet nézek, 10 percenként megállok pihenni egy félórát.
Ezt a filmet alig tudtam abbahagyni.
Nagyon tetszett!

2024-03-08 09:39:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] arylacee #27273

A peszticidezett zöldségeket is amitől a pattanásaid vannak. Mégis azt gondolják,hogy ők az igazak. :)

Áthelyezve a(z) Indiana Jones and the Dial of Destiny topikból.

előzmény: IgazMondo1 (#27272)

Már annyiszor blamálták és szidták ezt a filmet,hogy már csak kíváncsiságból ültem le megnézni és rémeket vártam. Helyette egy teljesen korrekt és élvezetes kalandfilmet kaptam. Semmi bajom az idős Indiana Jones-al, a kötelező nácikat utálom propaganda már csak mosolyogtató. A hölgyemény Jones mellett meg szép párost alkotott. Nem értem mi a bajuk a hardcore fanatikusoknak. Én nyilván nem vagyok az. Öregen is lehet hős lenni, sőt.

Rengeteget hallottam már róla, és mindig valahogy előkerült. Leültem hát nézni. Az biztos,hogy még egy ilyen filmet nem láttam. Az is,hogy fel voltam háborodva ennyi zagyvaságtól, ami sokszor átment felháborító ízléstelenségbe és nem is akartam az utolsó 40 percet befejezni. Aztán kiderült,hogy ez a zagyvaság direkt lett így tervezve,hogy aztán átírja és egyenesbe hozza valami értelmessel. Nem akarom azt mondani,hogy hol kellene az igazságot keresni, mert meg van írva hol, amit sokan egyszerűen nem akarnak belátni, és így marad csak egy ilyen üres szeressük egymást propaganda, de mégiscsak valahogy valamit átéreztem belőle, úgy picit megcsillant benne valami mint a nap fénye a holdon. Különösen tetszett,hogy ez a multiverzumos baromságot felcsavarja, átszürkíti és végül kitárul előttünk színes hétköznapjaink és a mellettünk levő emberek szépsége.

2024-03-02 10:57:56 Poor Things (2023) / Szegény párák arylacee (1) #21

Elég nagy tragédia, hogy míg megjelenik egy új Indiana Jones vagy Mission Impossible - amit valahogy mindenki trendszerűen lefikáz, pedig semmi baj nincs velük, teljesen rendben levő kalandfilmek -, addig egy feminista propaganda szutykot meg mindenki trendszerűen ajnároz. Nincs több kérdésem...

2024-01-11 08:52:50 The Creator (2023) / Az Alkotó arylacee (1) #17

1 óra után még mindig sehogy sem tudtam vele sem azonosulni, sem érteni hogy most mi is ez, meg most ki kivel van, egyszer a tag fut valaki elől aztán viszi a gyereket, akkor többen utána s akivel előtte volt most az is fut utána.... Aztán ez a fájdalmas buddhista ai propaganda meg robotok sírnak a végén egyszerűen kínos volt.
Látványa nagyon jól össze volt rakva a valós dolgokkal, és nem éreztem egy ilyen digitális világnak, és a zenéje is jó, de még ezek sem tudják megmenteni. Fájdalmat érzek és dühöt,hogy megnéztem mert ennyi gügye dolgot egy helyen...

A film arról a harcról szól, hogy ne hagyd, hogy egy nagyvállalat vagy bármilyen egyéb vállalat kifizessen apróval és kizsákmányoljon. Mindeközben a Nike reklám-kampányának tűnik, de nem az.

A legjobb Mission Impossible film ami létezik.

Pont minden jól van elosztva benne, pont minden jó ahogy van, semmi nincs szájba rágva, egy hihetetlen jó akciófilm amit csak élvezni lehet.

Majdnem 3 óra mélységes élvezet.

Nem hiába Tom Cruise a világ legjobban fizetett és keresett színésze.