nightrace

Regisztráció: 2009. január 8. (10 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

2019-10-17 13:27:10 Joker (2019) nightrace (5) #141

Is-is.

előzmény: Korben (#139)

2019-10-09 09:40:05 Joker (2019) nightrace (5) #112

De miért kéne kötelező jelleggel azonosulni a főszereplővel?

Rengeteg olyan film van, amiben egytől-egyig bűnözők, maffiózók a főszereplő karakterek, elég csak Scorsese klasszikusaira gondolni (pl Casino, Nagymenők), sehol egy szimpatikus, jóravaló ember még csak mellékszerepben sem, bármiféle karakter-fejlődésről tehát nem is beszélhetünk. És mégis kiváló filmek. Normális ember ugyanis aligha akarna ezekkel az aljas gazemberekkel azonosulni, vagy sorsközösséget vállalni.

A Jokernél maradva: én sem tudtam azonosulni Arthur Fleck-el, mivel szerencsére nincsenek ilyen mentális betegségeim, mégis át tudtam érezni min megy keresztül ez a szerencsétlen ember... Az ő esetében pedig nem karakter-fejlődésről, hanem leépülésről beszélhetünk.

előzmény: miraculum (#111)

2019-09-17 12:32:20 Joker (2019) nightrace (5) #3

Rátóti Zoltán.

előzmény: Umberto (#2)

2019-09-16 10:44:35 Ready or Not (2019) / Aki bújt nightrace (4) #9

Minimális a trancsír, de ami van, az abszolút tisztességes.

Egyébként a szokásosnál jóval trágárabb a film, úgyhogy szerintem indokolt a 18-as karika.

előzmény: Doc (#8)

Szerintem ez a film valami elképesztően unalmas volt.

Az alapfelállás még érdekes lenne, ha valahová kifutna, illetve lenne benne érdemi cselekmény, de igazából pár felszínes beszélgetésen kívül semmi többre nem futja. Ez meg számomra édeskevés.

Van pár Soderberg film, amit szeretek, de ez sajnos nem tartozik közéjük.

Nem tudom, te mit néztél, de ez egy kimondottan szórakoztató film lett.

előzmény: revkri (#17)

Szia!

Ez a film a Meg nem született 2.

2018-02-22 11:04:49 Annihilation (2018) / Expedíció nightrace (4) #13

Amerikán kívül sehol se mutatják be a mozikban.
A Paramountot szidd.

előzmény: TheDriver (#12)

2018-01-14 09:15:07 Downsizing (2017) / Kicsinyítés nightrace (2) #2

Egy szó jut eszembe erről a filmről legelőször: pazarlás. Sajnos a zseniális alapötletet, amire a filmet felfűzték abszolút kihasználatlan marad, pedig nagyon szerettem volna szeretni ezt a filmet. Annyira vártam, mint kisgyerek a karácsonyt, ehhez képest amit kaptam az maximum egy minden téren közepes filmélmény amiben a jóindulatom is vaskosan benne van.
A film első fele, a nagy döntés, a zsugorítás, plusz Christoph Waltz karakterének bemutatása pazar. Meglepő módon ez utóbbi színész a film fő humorforrása, az ő beszólásain nem lehet nem röhögni. Zseniális a faszi, de tényleg, ugyanakkor végtelenül sajnálom, hogy a film az alaphelyzet abszurditását teljes mértékben eldobja. Értem ez alatt, hogy a miniatűrizálás után játszódó jelenetek, nyugodtan játszódhattak volna a normál méretű emberek világában is, ugyanis gyakorlatilag semmi sem utal a két világ méretbeli különbségeire. Egyetlen rózsafejet kivéve, amit Matt Damon karaktere tart a nappalijában. Ez azért édes kevés, ennél többre vágytam. Annyi de annyi fantáziát és kreatív ötletet bele lehetett volna sűríteni ebbe a moziba, hogy akár egy nap klasszikusként is visszagondolhattunk volna rá, de nem, elmegy a rendező úr filmjeire jellemző filozofálgatós-bölcselkedős-világvége nyomvonalon, ami szerintem ide nem illet és ezáltal unalmassá is vált az egész.
Mint említettem Christoph Waltz zseniális a filmben, miatta abszolút érdemes megtekinteni a filmet, Matt Damon teljesen átlagos, valamint a film második felének jelentős részét kitevő kis kínai szereplőt emelném még ki, de hosszútávon már nagyon idegesítővé válik a karaktere.

Nem tudom ki mit nézett, de ez a film egyáltalán nem volt véres, az első részhez képest. Jól meg is lepett, hogy a brutalitásból visszavettek, és a humorvilága se tolódik el altesti irányba. Nagy piros pont!

Határozottan jobban tetszett ,mint az első rész. Imádtam Julianne Moore-t mint főgenya, és Elton John is fantasztikus volt a nyúlfarknyi szerepében.