Perzeusz

Regisztráció: 2009. január 7. (15 év, 2 hónap)

Születési év: 1977

American Made
Barry Seal: A beszállító
4 2020-01-10 3,6
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
Indiana Jones és a kristálykoponya királysága
2 2020-01-09 3,0
4 2020-01-09 3,2
Moonrise Kingdom
Holdfény királyság
4 2020-01-08 4,1

Ha nem 4.0-nál lett volna meghúzva a bekerülési küszöb, akkor - számomra - sokkal egyszerűbb lenne a választás, mivel lenne a listán jónéhány Marvel film, esetleg az új Star Wars-ok is.
Erről a listáról talán a Mad Max film, amit a legtúlértékeltebbnek gondolok. Bár, ha azt nézem, hogy azzal szoktam a házimozi rendszeremet tesztelgetni :)

Most jöttem a moziból, úgyhogy még friss az emlék. Bár azt sem bánnám, ha megfakulna. Ez egy hatalmas kínszenvedés volt. Egyszer írta valaki egy fórumon, hogy a könyvsorozat megfilmesíthetősége erősen kétséges.
Hát úgy látszik, igaza lett.
Nemrég olvastam ki a könyveket én is, talán ez volt a baj. Túl magasra volt téve a léc. A világ legjobb rendezői és stúdiói is leverték volna. A könyvek olvasása viszont brutál élmény volt!
De a filmhez visszatérve: össze-vissza csapong a helyszínek között, mindenből és mindenkiből mutat egy keveset, de hogy kinek mi a célja, az nem igazán derül ki. A filmzene is túl sok volt. Gyakorlatilag állandóan "ment".
Azért, majd, ha olyasvalaki is véleményezi, aki nem olvasta a könyveket, akkor az talán objektívebb tud lenni, mint én.

2013-03-09 18:27:57 Last Night (2010) / Tegnap éjjel Perzeusz (4) #21

Teljesen egyet értek nejmeddel. Én is unalmasnak tartottam a filmet, de mégis élvezettel néztem végig. Nagyon szépen összerakott, igényes, és (szerencsére) egyáltalán nem csöpögős film. Nálam plusz pont jár a zenének is. Finom, kicsit ambientes.
Azért, ha gyönyörű nőket kellene most felsorolnom, Knightley nem biztos, hogy benne lenne.

Annyira talán nem volt rossz, mint amennyire leszólják. Bár én is csak 3-ast adtam neki. Szeretem az előzményfilmeket, ahogy az összes apró szálat összevarrják. Mindig nagy örömmel fedezek fel újabb momentumokat, amik a régi filmre utalnak. Itt nem volt sok ilyen. Kapunk egy kész (és már ismert) világot, de azt nem tudjuk meg, hogyan keletkezett.
Az eleje nagyon vontatott, a második felétől már jobb azért. Ami miatt dicsérhető, az a képi világa. Nagyon aprólékosan, gondosan felépített. CGI szintén nagyon jó. Szerintem ez a szerep nem Franco-nak való. 127 órában pl sokkal jobb volt.
Mindent összevetve azért érdemes megnézni. Belecsöppensz egy különleges világba, kapsz egy egyszerű
történetet, élvezed a látványt. Grandiózus csatákra ne számíts! :)

2010-10-30 19:56:38 Ondskan (2003) / Könyörtelenek Perzeusz (4) #7

Kellemes meglepetés volt. Szerintem is több bosszút kívánt volna ennyi aláztatás. Amúgy elérte a kívánt hatást, engem majd' szétb...ott az ideg, hogy mi mindent csinálnak a felsőbbrendű hatodikosok az alsósokkal. Régebben nálunk is hasonló helyzet volt egy-két kollégiumban. (a katonaságról, meg a börtönről meg nem is beszélve)

2010-07-12 22:39:17 The Road (2009) / Az út Perzeusz (5) #91

Én is 4es és 5ös közt gondolkodtam, aztán végül 4es lett. Lehet, majd másodjára módosítom:) Nagyszerű film! Szépen megosztja az embereket. Tegnap láttam a művészben (ketten voltunk a teremben:)!!
Azon túlmenően, hogy szerintem is sántít a posztapokaliptikus földi világ, ez semmit nem von le a film értékéből. Ahogy elkezdődött, egyfolytában csak a Stephen King Végítélete jutott eszembe. Önkéntelenül annak a világával vetettem össze a mostani(?) Amerikát. Mennyivel könnyebb világot kreált King azzal, hogy ott megmaradt majd' minden állat, növény. Az emberek alkalmazkodtak, ahogy Az Útban is. Csakhogy ebben a filmben olyan körülményekhez kell alkalmazkodniuk, amilyenekhez hasonlót még elképzelni sem tudunk. És az, hogy vannak emberek, akik ilyen világban is megmaradnak embernek, az hordozza a film pozitívumát. Hihetetlen küzdeni tudással, életben maradni akarással rendelkező apa, aki mindent a fia miatt csinált.
Elgondolkodtató (hogy mi vajon melyik szereplő útját járnánk be??? - nem is olyan egyszerű kérdés), felemelő és persze megható alkotás.
Az írói, rendezői, operatőri, zeneszerzői, színészi munkákat meg már dicsérték előttem páran:)

Az első fél óra és az utolsó fél óra nem volt rossz, de a közte lévő (sajnos nagyon hosszú) rész az idegesítő!!! A végén már azt akartam, hogy hagyja ott a lánya, mert nem érdemli meg, hogy vele legyen. Hosszú, vontatott, de a legjobb szó rá az idegesítő.

2009-06-02 08:38:12 The Mist (2007) / A köd Perzeusz (5) #67

Átolvasva a véleményeket, az a szembeötlő, hogy vagy nagyon lehúzzák a filmet, vagy az egekbe emelik. (magam is az utóbbiba tartozom). Ez is azt mutatja, hogy mindenkit megérintett valamilyen módon. Pár éve olvastam a Csontkollekciót (ebben a novelláskötetben található a Köd is), és akkor arra gondoltam, milyen jó kis filmet lehetne gyártani belőle. Erre itt van! Az előttem írok már elmondtak mindent. Zseniális film. Nálam bekerült a legjobb 3 Stephen King-adaptáció közé. Pedig ott van választék.