Ninety-Four

• ...
2010-04-07 22:23:15 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #2009

Oké, nem mozi, de azért örülünk: Stargate: Revolution. (Hátha még valakinek ez újdonságot jelent.)

2010-04-05 12:49:10 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #2005

The A-team trailer 2. No comment, látni kell.

Nem mindennapi film, egyszerűen letaglózott.

2010-04-03 23:11:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ninety-Four #7533

Tényleg, a Repo Men-t de várom... még annak ellenére is, hogy így nyitott. Valamiért nagyon bírtam a trailert.

Kicsit olyan, mint valami "dallamosabb" szám a The Berzerker-től. :D

előzmény: carmine (#1178)

2010-04-01 16:31:16 Death Wish (1974) / Bosszúvágy Ninety-Four (4) #14

Erre aztán tényleg nagy szükség van: [link].

2010-03-31 15:24:33 [Tévésorozatok] Ninety-Four #770

Patrick Jane és a bájvigyor :) Félelmetesen jól megírt karakter, nem is találhattak volna jobb színészt Simon Bakernél a szerepre. Nemrég elcsíptem egy részt a 2. évadból a tévében, utána gyorsan be is pótoltam az elsőt. Anno azt hittem, nem ilyen jó, szerencsére beláttam a tévedést. Amúgy ugyanazért szeretem mint az NCIS-t, a remekül eltalált karakterek miatt (az LAnek van még mit fejlődnie e téren).
Bones 1-2. évadot már beszereztem, de még sajnos nem volt időm nekiülni... Amit még rendszeresen szoktam nézni, az a House, bár ha nem lett volna ilyen erős az 5. évad vége, és a 6.-at nyitó Broken, biztosan abbahagytam volna. Amúgy nagy kedvenc még a Csillagkapu és az Atlantisz, régen pedig imádtam a Babylon 5-t, valamint a Twin Peakst. Ja és persze a Quantum Leap-et.

előzmény: wayage (#769)

2010-03-30 23:29:54 [Tévésorozatok] Ninety-Four #760

Picit off a sok 24 és Lost hozzászólás között: szokta valaki nézni az NCIS-t?

Durva volt amit az idősíkokkal műveltek. A végére azért nagyjából összeállt a kép, bár még néhány részlet homályos, főleg Yeung tevékenysége kapcsán. Újranézés lesz belőle, azt hiszem.

2010-03-15 13:54:48 [Filmtörténelem legjobbjai] Ninety-Four #95

Nem akartam fikázni, pláne látatlanban. Amiatt kérdeztem rá, mert én is úgy tudom hogy ez az egyetlen kiemelkedő műve (bár nem ültem még neki, anno az Elefánt elég volt nekem a témával kapcsolatban).

előzmény: metal_face (#92)

2010-03-15 03:11:56 [Filmtörténelem legjobbjai] Ninety-Four #70

A Heart of America is ekkora "klasszikus" mint Master Boll összes többi műve?

előzmény: HejjaX (#68)

2010-03-10 22:54:35 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1968

Ugyan még készül, de itt egy érdekesség: The Job ...Csak nekem tűnik kicsit furcsának a szereposztás?

2010-03-08 11:50:10 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ninety-Four #3478

A pozitív kritikák ellenére én azt hittem, ugyanúgy elfelejtik ezt a filmet, mint a rendezőnő egy másik zseniális munkáját, a Strange Days-t. Szerencsére tévedtem :)

előzmény: gojoci (#3473)

2010-03-03 22:39:19 Dune (1984) / Dűne Ninety-Four (5) #23

"Version of" van kiírva, úgyhogy gondolom inkább feldolgozás, de még utánanézek.

2010-03-03 22:28:47 Dune (1984) / Dűne Ninety-Four (5) #21

Na, ez rendesen ledöbbentett: Dune(2012). Már akkor sem örültem, amikor kiderült, hogy Peter Berg rendezi majd a filmet... De helyette pont Pierre Morel? Nincs bajom vele, az eddig látott filmjeit nagyon bírtam, de attól tartok, így egy újabb teljesen felesleges látványfilm fog születni.

Vicces ez alkohol nélkül is.
Az a fajta film, ami valóban bűnrossz, filmes értékek szempontjából (amelyekhez nem túl sokat értek) egyértelműen nézhetetlen, de -szerintem legalábbis- volt benne egyfajta naiv báj ami élvezhetővé, sőt akár szerethetővé is tette, valamint hozzá kell tenni, pozitívum volt Karina Lombard jelenléte (mert irtó jól nézett ki, na). Ami viszont egész jó volt néhol, a filmzene.
Egyébként kicsit emlékeztetett a Skorpiókirályra, de annyira nem volt színvonalas.

2010-02-22 19:09:45 Moon (2009) / Hold Ninety-Four (5) #78

Ez a nap legjobb híre idáig :D

előzmény: simijohnny (#77)

2010-02-19 18:29:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ninety-Four #6938

Úgy vettem észre, hogy négy órányi agyat megerőltető tevékenység a fiatalabb generáció jópár tagjának gondot okoz, nem is napi, hanem akár heti vagy havi szinten (persze tisztelet a kivételnek). Amúgy az iskolai filmvetítések kapcsán sajnos mindig az jut eszembe, ahogy a legtöbb osztálytársam anno végigaludta, vagy éppen végigpoénkodta a Hotel Rwandát, de pl. ugyanez volt, amikor szegény irodalomtanárom a Zefirelli féle Romeo és Júliát nézette meg velünk... Az egyetlen kivétel talán Az én kis falum volt, azt mindenki szerette.

előzmény: Cesare Gonzago (#6935)

2010-02-13 21:35:29 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1957

Pandorum és kicsit talán Moon utánérzésű svájci sci-fi: Cargo trailer.

2010-02-10 19:20:22 [Filmet keresek] Ninety-Four #817

Nem ezekre gondolsz: Epoch és Epoch: Evolution?
A port.hu szerint Végzetes erő 1-2 volt a magyar címük.

előzmény: Oyabun (#816)

Hűha, megszaporodtak a szavazatok :)

2010-02-04 14:29:50 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1940
2010-02-02 15:58:26 The Secret (2006) / A titok Ninety-Four (1) #3

Nem tudom, hányszor próbáltam már végignézni, de eddig egyszer sem jutottam tovább pár percnél. Képtelen vagyok elviselni a film stílusát.

Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg megérdemli a film a négyest.
A vágásért felelős szakember kezére rácsapnék egy nagyot, az biztos. És az is kapna egy nagyot, aki szerint jó ötlet volt ilyen adáshiba effektet beletenni a filmbe.
Viszont egy idő után azonban meg lehet szokni, és akár élvezhető is lesz.
Terry Crews magánszáma az öltözőben egyébként halványan emlékeztetett GlaDOS stílusára, bár ezzel lehet hogy egyedül vagyok:) Ami viszont biztos, hogy az etanol szállító jelenetet, illetve a kocsitankolást egy ideig nem felejtem el.

Unalmas, olcsó ijesztgetésekkel teli vacak, aminek ráadásul a sztorija is borzalom. Shannyn Sossamon legalább csinos, meg a szűrőzést is bírtam, de minden más rossz ebben a filmben.

2010-01-21 19:43:22 Nitro (2007) Ninety-Four (2) #1

Egész kellemes B-kategóriás akciófilm lehetett volna, amelyet sajnos elront a középszerű kezdésből magabiztosan mélypont felé száguldó történet. A viszonylag stílusos rendezésért, néhány eltalált jelenetért jár a kettes.

2010-01-20 15:24:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ninety-Four #6491

Köszönöm!

Áthelyezve a(z) Harry Brown topikból.

előzmény: napola (#6487)

Emlékeim szerint a Twin Peaksben sem volt rossz.

Ennél a filmnél ez a rossz imdb link szerepel. Itt a jó: [link].

2010-01-08 00:42:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ninety-Four #6257

Lenne egy kérdésem, lehet nem itt kellene feltennem, de talán tud segíteni valaki: hol lehet ehhez a filmhez feliratot találni? Még angol nyelvűt se találtam...

Áthelyezve a(z) Harry Brown topikból.

2010-01-03 21:47:23 Spin (2005) / God is a DJ Ninety-Four (5) #1

Itt megtekinthető: [link].

2009-12-31 21:44:03 [Általános fórum] Ninety-Four #1290

Boldog új évet!!

Zseniális! Megértem, hogy az amatőr megoldások sokak számára zavarók lehetnek, de számomra igazi élmény volt ez a film.

2009-12-30 19:18:12 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1802

Úgy tudom a sorozatnak csak a pilotja készült el.

előzmény: Cesare Gonzago (#62)

Itt lehet megtekinteni.

Itt egy kis magyarázat.

2009-11-20 22:59:55 What's in the Box (2009) Ninety-Four (?) #6

Azt hiszem, ez a beszélgetés inkább a másikhoz kellene tartozzon. Egy kérdőjel csak a különbség a címek között. Ez a film amúgy megnézhető az imdb-n is.

Itt lehet megtekinteni: [link]

2009-11-16 00:11:44 Moon (2009) / Hold Ninety-Four (5) #27

Szerintem a klónok az eredeti Sam Bell jellemfejlődését mutatták: a küldetése elején még jóval forrófejűbb lehetett (az újabb klón), a küldetés végére sokkal türelmesebb volt, pl. ahogy dolgozott a modellen. Miért mondta a felesége hogy szüksége van a küldetésre? Szerintem azért, hogy megváltozzon, amit meg is tett a 3 év alatt. Persze, elképzelhető az is, hogy csak belemagyarázom :)

2009-11-11 20:59:24 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1663

300% 300 :)... elég jónak tűnik, bár azt hiszem, csak a zene miatt tetszik ennyire a trailer.

2009-10-26 17:19:05 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1604

Ráadásul az állandóan eltolódó premierdátum, és az újraforgatások híre sem túl bizalomgerjesztő.

2009-10-18 14:19:34 Blue City (1996) Ninety-Four (4) #1

Letölthető David Birdsell honlapjáról: [link]

2009-10-12 20:44:12 Separated - Elválasztott (2009) Ninety-Four (4) #3

Érdekes megvalósításban tárul elénk egy összetett gondolatsor, néhol rendkívül sokkoló, néhol pedig egyszerűen "szép" képeken keresztül.
Sokak számára túlságosan felkavaró lehet néhány jelenet, ennek ellenére érdemes végigülni, értékes dolgokat tartalmaz a film világunkról, az életről, érzelmeinkről, a halálról.
A zeneválasztás szerintem kiváló, mindenütt megfelelő, hatásos, a képi anyaggal egységet alkotva jól fejezi ki a mondanivalót. Technikailag ugyan lehet hogy nem tökéletes, de jelen esetben ez számomra elhanyagolható tényező volt, nem találtam semmilyen zavaró dolgot.
Gondos munka ez, mindenkinek ajánlom, aki szereti a komplex, sajátosan értelmezhető, mély gondolati tartalmú műveket. Gratulálok a készítőnek, remélhetőleg még több ilyen szép munkát láthatunk tőle a jövőben ;)

2009-10-12 15:59:24 There's Only One Sun (2007) Ninety-Four (4) #1

Igen beteg látványvilágú rövidfilmet hozott össze Wong Kar-Wai, ami egyébként a Philips cég reklámja. Itt pedig meg lehet nézni.

Hello! Szeretném kérni: There's Only One Sun. Köszi!

Szeretném (újra) kérni a Blackout - Die Erinnerung ist tödlich című minisorozatot. Köszi!

2009-08-31 12:32:15 [Képregény topic] Ninety-Four #112

Hoppá! Ivan 63-as hozzászólásában egy részlet szerepel a Patient J című kisfilmből. Itt meg lehet nézni az egészet.

Szeretném kérni: Patient J. Köszi

Bocsi, csak most vettem észre, hogy már fenn van az oldalon.

előzmény: Ninety-Four (#5796)

Hello! Szeretnék kérni egy egész jól sikerült Star Wars fanfilmet: Broken Allegiance. Hivatalos oldala, ahonnan le is lehet tölteni: link. Köszi.

Hello! Ez és ez ugyanaz a film.

2009-08-15 20:38:06 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #1413

Mark Neveldine és Brian Taylor új őrülete: Gamer.

2009-07-14 19:33:14 Sword of the Stranger (2007) Ninety-Four (5) #1

Ez az egyik legszebb filmzene amit hallottam: link

Nnna, másodszorra kb. 15 percig sikerült megnéznem belőle. Uwe Boll mikor rendez már egy filmet a Sci-Fi Channelnek vagy az Asylumnak? :D

Ízlés dolga. Nekem az utóbbi idők legütősebb filmélménye volt.

2009-07-08 13:57:46 [Írtál már forgatókönyvet?] Ninety-Four #39

IMSDB
Rengeteg forgatókönyv van fenn.

A Csillagkapu sorozatból ismerős Morena Baccarin miatt kezdtem el nézni... de olyan iszonyatosan rossz ez a film, hogy fél óra után feladtam. Karó.

Nemezis
Teljesen lökött...

2009-07-07 10:22:33 Twilight (2008) / Alkonyat Ninety-Four (2) #43

Szerencsére pár pohár bor elfogyasztása után láttam, azért a hármas. Tiszta fejjel belenéztem... inkább otthagytam. :)

2009-07-07 00:25:41 [Írtál már forgatókönyvet?] Ninety-Four #31

Hú, de örülök, hogy van ez a fórum. Egyik barátommal elkezdtünk tervezgetni egy rövidfilmet, de még nagyon az elején járunk...Én is éppen a forgatókönyvvel vesződöm. (Persze szaktudás, felszerelés semmi, teljesen amatőrök vagyunk, de ötlet legalább van dögivel.)

Azt hiszem ezzel a filmmel legalább annyira kellemesen el fogok bíbelődni, mint Guy Ritchie Revolverjével... :)

Hello!
Szeretnén kérni, ha lehet: The Robinsons: Lost in Space. Köszi.

Olajfúrótorony... híd... REPÜLŐ?!?! Látnom kell. :D

Helló!
Kérném: Sherlock
Köszi

Szeretném kérni: Reach
És itt lehet megnézni. Köszi

Épp ma beszélgettem a lakótársammal arról, hogy a felnőttek világa vajon tényleg jobb e a gyerekekénél...
Hisz a kislánynak a halálakor is volt mibe kapaszkodnia, kinek lenne ilyen erős hite manapság?
Utoljára talán a Schmidt törtánete volt rám ilyen érzelmi hatással.

Uwe Bollnak lenne mit tanulnia, hogyan kell játékból filmet készíteni...

What's in the Box

Escape from City 17