Ninety-Four

Regisztráció: 2009. január 6. (8 év, 11 hónap)

Születési év: 1989

Thor: Ragnarok
Thor: Ragnarök
4 2017-11-12 4,0
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
5 2017-11-11 3,0
The Base
Kommandóbázis
3 2017-11-10 1,5
Atomic Blonde
Atomszőke
3 2017-11-08 3,3

2017-10-01 03:26:22 [Tévésorozatok] Ninety-Four #3158

A 2005-től futó sorozat egyszerre reboot és folytatás is, nincs szükség az előzményekre. Elvileg az ötödik évad első részétől is bele tudsz vágni, mert a doktorváltásnál rengeteg dolgot lezártak (...ha jól tudom, én csak addig láttam még egyelőre). Az első évada még kicsit nyers volt, viszont David Tennant utána instant favorittá tette a showt.

előzmény: ZoLeEe (#3152)

2017-06-26 23:59:03 [Tévésorozatok] Ninety-Four #3014
2017-05-26 23:27:33 [Tévésorozatok] Ninety-Four #2991

A vezetékes telefonok áramszünet esetén is üzemelhetnek, ezért ilyen jellegű hivataloknál mindig is lesz létjogosultságuk.

Állami szinten még rengeteg helyen alkalmaznak Win7-et világszerte, mivel még támogatott operációs rendszer, a felhasználók szeretik, hozzászoktak és a fenntartása sem vészes, mert aránylag stabil. Még a jelentősen elavult és support nélküli XP is elterjedt, ezért is lett nagy balhé a közelmúltbéli zsarolóvírus terjedéséből. Hogy pontosan mi az elterjedt az USA rendőrségeinél, nem tudom, de szakmai szemmel nézve nem meglepő a dolog.

előzmény: paksiendre (#2987)

2017-04-25 23:32:57 Arsenal (2017) Ninety-Four (3) #1

Vajon mi az egyetlen dolog, ami igazán fel tud dobni egy totál jellegtelen és középszerű emberrablásos-nyomozgatós-drámázgatós thrillert? Hát Nicolas Cage parókában, orrprotézissel, pornóbajusszal, totál bekészülve! Jó szórakozást!

2017-02-27 14:07:16 Flukt (2012) / Menekülés Ninety-Four (4) #2

Egyszerű történetű, ám roppant hangulatos és gyönyörűen fényképezett film John Rambo középkori Norvégiában eltöltött kislánykoráról.

Sziasztok!

Lenne egy sztoriösszefoglalóm ehhez a filmhez:
"Ray a börtönből való szabadulása után új életet akar kezdeni, ezért kerüli a bajt. Azonban egy éjszaka kirabolják a nightclubot, ahol biztonsági főnökként dolgozik, ráadásul még a tulajdonos fiát is lelövik. Büntetett előéletű emberként mindenki rá gyanakszik, így nyomozásba kell kezdenie, hogy tisztázza a nevét. Raynek nincs választása: ki kell deríteni az ügy hátterét, mert a maffia és a rendőrök is a bőrére pályáznak."

Lélegzetállító parókák. A létező összes epikus kalandfilmklisé. Siralmas szövegkönyv. Pornófilmes színészi játék. Kötelező félmeztelen dögös csaj és kínai sidekick. Fröccsöntött díszletek. Gagyi CGI effektek. Eldurvult kocsmai verekedésekre emlékeztető csörték a 300 stílusában.

Mindez egy Malajziában forgatott vikingtémájú alkotásban.

És persze imádtam minden percét :')

Valóban mindenirányú katyvasz és kissé lapos is, de valahogy stabilabb színvonalúnak éreztem, mint az elődöt. Ott voltak egészen jó és egészen katasztrofális pillanatok is, viszont itt úgy éreztem, hogy végig sikerült egy középszerű szintet tartania a készítőknek. Kíváncsi vagyok, hogy Frank Darabont mit hozott volna ki ebből a filmből, ha végül marad.

2016-06-22 21:35:36 [Tévésorozatok] Ninety-Four #2726

Person of Interest / A célszemény ötödik évad:
Vége.
Emészteni kell még egy darabig a finálét, de személy szerint elégedett vagyok vele. Az évad ugyan összességében véve nem lett hibátlan (kissé veszett tempó, szörnyen effektezett akciójelenetek), de Michael Emerson 11. részes nagymonológja és a Nine Inch Nailses hangulatépítés után én már bármit megbocsájtottam volna a készítőknek. Méltó zárás lett, és különösen értékeltem, hogy minden főszereplő kapott benne valamilyen emlékezetes momentumot.

Kérdés:
Jól vettem észre, hogy a Neuromancer egyik fő motívuma jelent meg a sorozat vége felé?

Lenne egy tartalomfordításom ehhez a filmhez:

Nick Lanzetta (Henry Silva) főnöke, Don Corrasco (Richard Conte) megbízásából kiiktatja egy rivális maffiacsalád jópár tagját. Emiatt az ellenséges klán megtorlásképpen elrabolja egyik tagjuk lányát, akiről kiderül, hogy nimfoniás. Az események következtében hamarosan egy véres hatalmi játék bontakozik ki a maffia köreiben.