Ninety-Four

Regisztráció: 2009. január 6. (13 év)

Születési év: 1989
Lakhely: Kecskemét

Clifford the Big Red Dog
Clifford, a nagy piros kutya
4 2022-01-23 ?

2 2022-01-14 1,9
The Defiant Ones
A megbilincseltek
5 2022-01-12 4,4

Jogos, Neeson is rendesen bele tud nyúlni a béna projektekbe, de remélem tartani fogja a színvonalat a jövőben. Én Thomas Jane-től, Frank Grillotól és John Cusacktől félek, hogy hasonló irányba megy, bár Willis kiégett, sótlan unottságát nehéz lenne alulmúlni.

előzmény: Anonnim (#7)

Összekötnétek légyszi a következő Campari reklámfilmeket?
Killer in Red
Legend of the Red Hand
Entering Red

Köszönöm!

Csípem a trasht, de ennek a csodakvartettnek a filmjeiről letettem a dögrossz Cosmic Sin és az ócska Breach után. A The Asylum legalább néha összes tud hozni vicces pillanatokat vagy szórakoztató marhaságokat, de ez a 308 Ent + BondIt + Corey Large + Bruce Willis kombó csak jellegtelen, unalmas időpocsékolásra képes.

Viszont ha így érzed, akkor sűrű szellőztetésre lesz szükséged, mert pár évre bebiztosította magát az öreg ilyen szerepekkel :(

Roger Cross és Roger R. Cross ugyanaz a személy. Köszönöm!

2021-11-24 09:20:41 Nou fo (2021) / Raging Fire Ninety-Four (3) #1

Donnie Yen remek munkát végzett a kamera előtt és mögött is, a film akciójelenetei dinamikusak, durvák és a koreográfiájuk is jó.

Viszont durván túl van beszélve a film, ami sokat ront rajta. A sztori során egydimenziós karakterek jócskán elnyújtva futják a kötelező klisés köröket, ráadásul plusz flashbackkel is magyarázgatják a hátteret, hogy még jobban fel legyen vizezve a dráma. A sablonos sztorival és karakterekkel persze nem lett volna gond, ha mondjuk 100 perces a film - így az alkotás erőssége, a darálás került volna előtérbe. Ráadásul a nyújtás azért is volt problémás, mert csak kiemelte, mennyire megkérdőjelezhető logikailag az alapkonfliktus háttere.

Az akciók és Yen miatt megéri megnézni, de az összkép messze nem tökéletes.

Ez a két film ugyanaz:

The Well (2014) és The Last Survivors.

A "The Well" eredeti cím és a 2014-es év stimmel, de a helyes alternatív cím a "The Last Survivors". Köszönöm!

2021-06-18 00:11:20 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #6511

Szóval kijött a Pig trailere. A filmről eddig körülbelül annyit lehetett tudni, hogy Nicolas Cage az elrabolt malacát keresi majd benne. Az elmúlt pár éves munkássága alapján eléggé úgy tűnt, hogy ez valami zakkant John Wick copy lesz, ehelyett... ahm... eh?

2021-05-17 07:06:52 Stowaway (2021) / A potyautas Ninety-Four (2) #14

Tehát...

1) A létfenntartó rendszer alkatrészének végzetes hibája után csak egy amolyan nagyjából működő backup van a hajón egy teljes szettnyi másodlagos vésztartalék helyett. Logikus egy ilyen léptékű küldetésnél. Értem én, hogy megpróbálták megmagyarázni a "két személyre tervezték és csak utólag bővítették háromra"-dologgal, de még akkor is kékhalált dob tőle az agyam.

2) A hajót úgy tervezték meg, hogy a létfontosságú elemei (a szolárpanelek) súlyos hiba esetén elérhetetlenek legyenek a személyzet számára.

3) Milligrammra ki kell mindent centizni az űrutazáshoz, ugyanakkor nincs közvetlen szenzoruk arra, hogy a rakétában maradt anyagok mennyiségével számolni tudjanak. Aha.

4) "Mi tényleg megpróbáltunk mindent, az egyetlen esély túl veszélyes és kivitelezhetetlen" - Az egyetlen esély teljesen jól működik, csak éppen rengeteget várnak vele. Ezt nem mutatta volna ki egy szimuláció a központban?

5) Direkt szólnak, hogy ha megsérülnek a panelek, akkor teljes bukta van, erre nem rögzíti magára a palackot a kapkodás közben. Értem én, hogy sietni kell, de jesszusom, ő egy képzett asztronauta, egy csomót már csak meg tud kötni stresszhelyzetben.

Én teljesen azt hittem, hogy a legnagyobb bajom magával a potyautas dologgal lesz, ehhez képest azon simán túl tudtam lendülni. A hangulat oké volt, a színészi játék is, viszont a dráma/karakterek hiányosságai miatt épp, csak hármast adtam volna rá. Viszont annyi átgondolatlan logikai zökkenő volt a potyautas dolgon kívül, hogy rendesen felbosszantott a film. Na, és az időhúzás se segített a helyzeten.

Többet is jelöltem a fenti listából, de +1-ként ideírnám a Flora & Ulyssest, mert a mókus megvalósításától egyszerűen leesett az állam.

A filmnek volt egy tök jól eltalált giccesmázos stílusa, ami nagyobb mozgásteret adott az alkotóknak Ulysses kapcsán, de még így is meglepett, hogy mennyire jól működött a karakter full CGI főszereplőként egy live-action filmben. Bár benne lehetett azért a pakliban, hogy egy klasszikus értelemben vett olcsóbb megjelenésű tévéfilmes szintet vártam, ez viszont Disney+.