Ninety-Four

Regisztráció: 2009. január 6. (12 év, 8 hónap)

Születési év: 1989

4 2021-09-17 3,4
Prisoners of the Ghostland

4 2021-09-16 2,5

2021-06-18 00:11:20 [Hamarosan a mozikban!] Ninety-Four #6511

Szóval kijött a Pig trailere. A filmről eddig körülbelül annyit lehetett tudni, hogy Nicolas Cage az elrabolt malacát keresi majd benne. Az elmúlt pár éves munkássága alapján eléggé úgy tűnt, hogy ez valami zakkant John Wick copy lesz, ehelyett... ahm... eh?

2021-05-17 07:06:52 Stowaway (2021) / A potyautas Ninety-Four (2) #14

Tehát...

1) A létfenntartó rendszer alkatrészének végzetes hibája után csak egy amolyan nagyjából működő backup van a hajón egy teljes szettnyi másodlagos vésztartalék helyett. Logikus egy ilyen léptékű küldetésnél. Értem én, hogy megpróbálták megmagyarázni a "két személyre tervezték és csak utólag bővítették háromra"-dologgal, de még akkor is kékhalált dob tőle az agyam.

2) A hajót úgy tervezték meg, hogy a létfontosságú elemei (a szolárpanelek) súlyos hiba esetén elérhetetlenek legyenek a személyzet számára.

3) Milligrammra ki kell mindent centizni az űrutazáshoz, ugyanakkor nincs közvetlen szenzoruk arra, hogy a rakétában maradt anyagok mennyiségével számolni tudjanak. Aha.

4) "Mi tényleg megpróbáltunk mindent, az egyetlen esély túl veszélyes és kivitelezhetetlen" - Az egyetlen esély teljesen jól működik, csak éppen rengeteget várnak vele. Ezt nem mutatta volna ki egy szimuláció a központban?

5) Direkt szólnak, hogy ha megsérülnek a panelek, akkor teljes bukta van, erre nem rögzíti magára a palackot a kapkodás közben. Értem én, hogy sietni kell, de jesszusom, ő egy képzett asztronauta, egy csomót már csak meg tud kötni stresszhelyzetben.

Én teljesen azt hittem, hogy a legnagyobb bajom magával a potyautas dologgal lesz, ehhez képest azon simán túl tudtam lendülni. A hangulat oké volt, a színészi játék is, viszont a dráma/karakterek hiányosságai miatt épp, csak hármast adtam volna rá. Viszont annyi átgondolatlan logikai zökkenő volt a potyautas dolgon kívül, hogy rendesen felbosszantott a film. Na, és az időhúzás se segített a helyzeten.

Többet is jelöltem a fenti listából, de +1-ként ideírnám a Flora & Ulyssest, mert a mókus megvalósításától egyszerűen leesett az állam.

A filmnek volt egy tök jól eltalált giccesmázos stílusa, ami nagyobb mozgásteret adott az alkotóknak Ulysses kapcsán, de még így is meglepett, hogy mennyire jól működött a karakter full CGI főszereplőként egy live-action filmben. Bár benne lehetett azért a pakliban, hogy egy klasszikus értelemben vett olcsóbb megjelenésű tévéfilmes szintet vártam, ez viszont Disney+.

2021-05-07 02:08:58 [Általános fórum] Ninety-Four #9197

Ha Bob Odenkirkből ki tudtak hozni egy Senkit, én már bármit elhiszek :D

Ha jól sejtem, akkor biztos volt valamilyen fizikai elvárásrendszer, amit teljesítenie kellett a szerephez, hogy legalább a kevésbé húzós mozgásokat végre tudja hajtani. Részben azért is várom az új filmet, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyire tudják majd elrejteni a kaszkadőröket. Az 50 körüli és feletti MCU-s színészeknél eddig jó helyzetben voltak a karakterek eltakarható / CGI arca miatt, viszont Pengénél ezt nem fogják tudni simán eljátszani.

2021-03-23 18:04:26 [Melyik a kedvenc sitcomod?] Ninety-Four #29

Az egyik abszolút kedvencem a Spaced, sajnos kevesen ismerik itthon. Simon Pegg + Jessica Hynes + Nick Frost + Edgar Wright.

Abban egyetértek, hogy Terrio... finoman szólva sem a forgatókönyvírás Shakespeare-je, de azért áldom az eget, hogy legalább David S. Goyer nem vett részt a projektben.

Sziasztok!

Az Altar Rock végül 2020-ban jelent meg Dead Reckoning címmel.

Egészen a végéig úgy voltam, hogy el fogom rontani ezt a szép stabil átlagot egy hármassal a teljesen megzavarodott, neurotikus vágás ellenére, de Paulws azért csak fel tudott húzni az utolsó pár percben. Már megint cliffhangerrel "lezárni" a filmet?

Öreg vagyok én már ehhez, megy a kettes.

A kölykök megjelenésével azt hittem, hogy körülbelül lőttek is a filmnek, de legalább érdekes volt a fricska, hogy rövid idő alatt be is darálták őket Liv kivételével, aki átlag horrorfilmes viszonylatban talán egész kompetens karakter lett a végére.

A háttérsztorinál szerintem az volt a gond, hogy gyakorlatilag random exposition dumpként tálalták nagy részét. Egyetértek abban, hogy elvontabban jobban működött volna. (Bár a rendező eddigi munkáit elnézve talán jobban jártunk ezzel az egyszerűbb megoldással.)

A Nicolas Rage részek mellett szerintem az a pár vidámabb pillanata is ütött rendesen a flippernél. Nagyon bírom, ahogy éli ezt a mém dolgot a fickó...

előzmény: Benny Bug (#1)

2021-02-01 12:53:45 Coherence (2013) Ninety-Four (4) #23

Talán az Infinity Chamber, Parallel, a The Frame és a Time Trap hasonló. Utóbbi egy kicsit kalandfilmes jellegű.

Ajánlom még a DUST Youtube csatornát, rengeteg színvonalas sci-fi rövidfilmet találsz rajta.

előzmény: Calavera (#22)