CrazyBoy

• ...

Az utóbbi idők legjobb skandináv filmje amit láttam. A humora kegyetlen, Johan élete is az. De Johant sosem törik meg. Az a fajta humor mikor összetöröd a kocsidat, véresen elkúszol, rátyujtanál, de elázott a cigid. Mély levegőt veszel, erre a kocsid is felrobban.

2022-05-31 13:25:08 The Northman (2022) / Az Északi CrazyBoy (2) #10

Nagy csalódás. Éreztem valami vízióra törekvést a rendezőtől, de csak giccses, súlytalan jeleneteket láttam. A Skarsgard fiú még mindig tehetségtelen, olyan mintha ideidőutazott volna közvetlenül a Tarzan film forgatása után. Az a kifejezéstelen bamba tekintet... kísért. Még így is lehetett volna jó film, ott van pl. a klasszikus Conan a barbár (amiből bőven merítettek) és Arni se volt jobb, csak izmosabb, összességében kalandfilmnek az mégis jobb. Vagy ha valódi mélységeket, pokolba szállást, metsző északi kietlenséget, kegyetlenséget (és egy jó színészt) akarunk ott a Valhalla Rising. Ez a film egy helyenként szépen fotózott semmi.

2022-03-28 17:59:57 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11695

Sztem ha Ricky Gervais vezette volna a gálát Chris Rock helyett már előrébb lennénk. :D Amúgy is Gervais csak a tünet, nem a betegség, ráadásul imádom a Globeos roastjait, főleg az utolsót, class and cold, egyik se mondható el Chris Rockról, mégis már 2.-jára hagyták ámokfutni, csak mert f... Mindenesetre a PC/gender/kvóta törekvések egyelőre egyértelműen fordítottan arányosak a nézettséggel.

előzmény: Ágó (#11694)

2022-03-28 16:36:58 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11689

Sok érdemesebb kaphatott vna díjat és sok érdemtelenebb nem, de ez nem a fő probléma, ha a profiboksz hasonlatával akarok élni, vannak elpontozott/elcsalt meccsek, ettől még a boksz az boksz, a szervezetek nívója adott, de ez már nem boksz, ez már pankráció. Hol van a 2009-es Hugh Jackman aki a szívét kidolgozva lenyomott egy Oscar musicelt (meg Anne Hathaway), hol az Oscar nívója? Sztem sehol.

előzmény: Ágó (#11685)

2022-03-28 16:13:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11683

Nem nem, az Tom Cruise, ő a törperunner https://youtu.be/3aloOiE3B1I

2022-03-28 12:27:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11667

Az Oscar gála evolúciója töretlen. A karót nyelt fehérek frakkos bájolgásától, eljutottunk oda, hogy végre egyenlőségben és gendersemlegességben verhetik egymást afroamerikaiak a színpadon, nívós poénok mentén. Az Oscar gála ismét elhozta a varázslatot a filmszeretőknek, hisz mi másról szólt volna a gála ha nem a filmszeretetről, érdemes továbbra is évente követni a film ünnepét, a nívót.

2020-12-10 06:41:39 Mosul (2019) / Moszul ostroma CrazyBoy (4) #1

Aki látta a Black Hawk Down-t, történetében hasonló filmet kap. Ellenben ez a film egészében jobb. Az egy mesterséges amerikai hősi eposz, túlzott akciójelenetekkel, ez emberközeli és ebből eredően esendő. Pozitívan csalódtam.

2020-09-10 14:07:18 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11487

Én értem, hogy két álláspont van most: mindenki hangulatot kelt, vagy arról beszél hogy lesz ez kijátszva, de ettől még nem fogok egyetérteni a kvótázással. A szabályzat előtt se tettem. Természetesen ettől még úgy lesz ahogy írod, van mód háttérben teljesíteni. De ha eleve arról beszélünk, hogy lehet kicselezni, és ki lehet cselezni, szóval nem baj, akkor nem rossz eleve a szabályozás? Mert sztem rossz, az irány is rossz, a cenzus mindig rossz.

2020-09-10 03:34:39 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11485

Chris Rock humoristának elég rasszista, ami beleférne, de okkal tették oda, és lett az a gála olyan trollkodás, amilyen (mivel előző évben nem kapott elég fekete jelölést, ez lett az Oscarmosdatás, csodálatos volt...). Amúgy ha rajtam múlna Hugh Jackman hosztolná az összes gálát amíg meg nem hal, a megfelelő embert, a megfelelő helyre, jegyében. Persze van akinek poén volt, én Freemant bírtam egyedül azokban az időkben, mint feketét. Ő nem bojkottált gálát, teljesítménye alapján joga volt ott lenni, sütit is majszolt, menő volt.

előzmény: The Cortez (#11484)

2020-09-09 18:23:41 [Általános fórum] CrazyBoy #8702

Amit ez elfeledtet(kísérel) az a szabad beszéd és szabad gondolkodás. Meglátjuk ez az amerikai kísérlet, hogy zárul, de jobb lesz ha európaiak maradunk és nem állunk be a sorba.

előzmény: dikalosz (#8701)

2020-09-09 18:16:43 [Általános fórum] CrazyBoy #8700

2020-09-09 17:57:23 [Általános fórum] CrazyBoy #8698

Szia, Chris Rock rasszista és nem kell velem egyetértened.

2020-09-09 17:56:14 [Általános fórum] CrazyBoy #8697

Ez lesz, de miért kötelező?

2020-09-09 17:47:40 [Általános fórum] CrazyBoy #8693

Eltérek a korrekt esettől, a háttér érdekel, de persze, igazad van.

előzmény: kaamir (#8689)

2020-09-09 17:45:42 [Általános fórum] CrazyBoy #8692

Én a 2016os Chris Rock Oscar gála óta némi undorral nézem az egészet. Mivel előtte kiakadtak a feketék, hogy nem kaptak elég jelölést, nosza beraktak egy rasszista feketét házigazdának. Mert ez a megoldás. Nem értem az ázsiaiak pl. miért nem demonstráltak sose, elég kínai meghalt anno az amerikai vasutak építése során, okuk lenne rá. Rejtély.

2020-09-09 17:38:47 [Általános fórum] CrazyBoy #8687

Igen, vszeg női kvótákkal fognak ügyeskedni, ettől a véleményem nem változik, ostoba túlkapás és nagyon rossz irány.

előzmény: kaamir (#8684)

2020-09-09 17:34:26 [Általános fórum] CrazyBoy #8683

Meg a kvótakarakterek általában sz.rul is vannak megírva, kilógnak, Netflix filmeknél kifejezetten gyakori.

2020-09-09 17:31:23 [Általános fórum] CrazyBoy #8682

Nem zavar ha hangulatot keltenek, mert a cenzus is túlzó. Miben jobb ez mint a 70évvel ezelőtti kommunista üldözés Hollywoodban. Tényleg majd kvótákat kell számolgatni mondjuk egy középkori kosztümös, britanniáról szóló film forgatása közben? Ez egy baromság.( mondjuk szerencsére sok meleg királyuk volt)

2020-09-09 17:11:06 [Általános fórum] CrazyBoy #8679

Azt, hogy igazuk van.

2020-09-09 16:17:18 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #11483

Ezt már a 2016os Chris Rock örjöngés óta lehetett várni, durvább lesz mint a 70évvel ezelőtti kommunistaüldözés Hollywoodban. Legalább az európai díjak felértékelődnek, ott több az alkotói szabadság. A BLM kommunisták meg csináljanak maguknak filmeket...

2020-03-01 03:11:27 Doctor Sleep (2019) / Álom doktor CrazyBoy (5) #24

Nem akart több lenni, a maga nemében 5ös.

2020-02-29 20:52:44 The Gentlemen (2019) / Úriemberek CrazyBoy (4) #9

Az atmoszféra, meg a színészek java elvitte. Díszlet, jelmezek, fényképezés pozitív. Sztori faék, mesélős, de tetszett.

2020-02-29 20:41:26 Gisaengchung (2019) / Élősködők CrazyBoy (3) #91

a legnagyobb feszültséget bennem az keltette, hogy a villogó lámpát az ember vagy megfejti, vagy kicseréli, erre morzézott az örökkévalóságnak. Hülyeség volt. A kisfiú is elkezdte fordítani, aztán elsikkadt. Aztán új lakókkal villogás tovább. Retard. Vannak bőven jobb és jobban megírt kóreai filmek.

2019-10-10 23:22:17 Joker (2019) CrazyBoy (5) #125

:D akkor éljen az 1% (ez egy tudatos film).

2019-10-10 00:46:07 Joker (2019) CrazyBoy (5) #119

Nem rossz elemzés, az eredettörténet eredettörténete. Én mjuk önálló egységként néztem a filmet, a képregény eredet persze fontos, de csak annyira mint magyarnak a csodaszarvas, mitológia. A mindenkori politikai környezet érdekesebb volt (szàmomra). Vissza az azonosulásra, pelu kommentje pont ezért tetszett mert személyesebb, persze támadhatóbb is. Van olyan kommentelő aki ilyenkor már pszicho- vagy szociopatáz, én nem mennék az introvertált asszociálisnál messzebb, ahhoz, hogy azonosulni lehessen Arthur karakterével. Én magam is akkor, hagytam fel a kötelező olvasmányok forgatásával mikor a Légy jó mindhaláligot a kezembe nyomták ( ami nem a jóságról, hanem a "hagyd birka, hogy tapossanak"ról szól, akár azt is le tudnám vezetni belőle miért áll még ma is közelebb a magyar néplélek a jobbágysághoz, mint a polgárosodáshoz, off vége), viszont különösebb nehézség nélkül tudtam azonosulni bosszúfilmek megtorló karaktereivel. Ezzel csak azt mondom, hogy lehet azonosulni, nem ördögtől való, vagy igen, de nem csak a megértésben segít, hanem fokozza a moziélményt, 2 óra múlva meg kilép az ember a vetítőteremből kicsit fejbekólintva, esetleg mosolyogva, mégse öl meg senkit az utcán. Se nekem, se a barátnőmnek nem kellett utánanézni mi volt a film végi vicc értelme. Ha beleéled magad, adja magát. Hogy milyen sérelmeket követtek el a meggyilkoltak stb. Ez persze azonosulás nélkül is érthető, de minek kell annyira félni ettől a filmtől, az újságok nem merik leírni, hogy antihős, életemben nem láttam ennyi "antagonistát" legépelve, mint ennek a filmnek a kapcsán xD

2019-10-09 16:06:49 Joker (2019) CrazyBoy (5) #115

Good. Már csak ilyenekért olvasom itt a kommentmezőt.

előzmény: pelu (#114)

2019-10-08 11:52:41 Joker (2019) CrazyBoy (5) #108

az az egy biztos, hogy az egész film valahol fantázia xD

előzmény: TheDriver (#107)

2019-10-08 11:37:02 Joker (2019) CrazyBoy (5) #106

ami egyértelműen fikció, az a barátnővel összes jelenet, de annak fantázia mivolta nyomatékosítva lett a flash backekkel, később ilyen nem volt a filmben, szóval mint teória van helye, de a film nem hangsúlyoz ilyet.

előzmény: TheDriver (#105)

2019-10-08 10:26:08 Joker (2019) CrazyBoy (5) #104

Azért arról se feletkezzünk meg ha a karakter kapja a gyógyszereit, normális kezelést, elfogadják, közönséget, gyerekeket szórakoztathat... akkor a mai napig is azt csinálná. Egy szeretet és figyeleméhes sérült, sokaknál kezdettől gyilkos őrült, ami azonosulhatatlan, meg a film alapján sem igaz.

2019-10-07 17:27:25 Joker (2019) CrazyBoy (5) #87

a fejbelővés felfogható poénnak, viccelt már vele a folyosón is, de persze ez már belelátás.

előzmény: agymosott09 (#85)

2019-10-07 17:25:53 Joker (2019) CrazyBoy (5) #86

ez érdekes teória, de míg a barátnő fantázia mivolta flashbackekkel nyomatékosítva lett, a hűtős jelenet után ilyen nem történt, mint ködösítés azonban tetszik.

előzmény: agymosott09 (#84)

2019-10-07 17:04:11 Joker (2019) CrazyBoy (5) #83

A barátnőm azért felhívta rá a figyelmem, hogy Arthur Show-beli fellépése begyakorolt és tervezett, módszeres, tehát a criminal mastermindság még ha csak pislákol is a végén, zsigerből nem kizárható. Igazat adtam.

előzmény: agymosott09 (#80)

2019-10-07 17:00:42 Joker (2019) CrazyBoy (5) #81

Köszi. Még az el se hangzott, te adnál úgy pisztolyt egy elmebetegnek, hogy az nem is akarja elfogadni, mert papírja van róla hogy nem lehet pisztolya?! A többi elhangzott. A melák szívét adja Arthurnak... ezt a bullshitet, már bocsánat.

előzmény: agymosott09 (#79)

2019-10-06 22:23:40 Joker (2019) CrazyBoy (5) #71

A csövest se veszed észre akit anno kidobtak a Lipótból, minek legyen alaposabb. A társadalmi érzéketlenségünk az elesettség iránt természetes. Házikedvenceinknek nagyobb védő lobbiereje van, mint peremre szorult embertársainknak. Ez mjuk kicsit off, de minek legyen a film szájbarágósabb.

előzmény: Zsoca87 (#69)

2019-10-06 22:14:20 Joker (2019) CrazyBoy (5) #70

jópofa :) bizony ez ilyen.

előzmény: caulfield (#68)

2019-10-06 21:49:05 Joker (2019) CrazyBoy (5) #67

Rendben, akkor indokold meg miért engedte el a törpét?

előzmény: caulfield (#66)

2019-10-06 21:25:14 Joker (2019) CrazyBoy (5) #64

Ez az elgondolás azért hibás mert Joker tetteit kívülről ítéled meg. Kimondja a filmben, hogy azért engedi el a törpét amiért, attól még hogy te ezt nem látod indokoltnak, ez tény marad. Valamint emlékezzünk azt akarta beadni a főnökének, hogy a pisztoly csak kellék, amit a főnöke már nyilván nem hisz el, ha a kollégája azt hazudja fegyvert akart tőle venni. Hazugság, árulás és kibeszélés. Ráadásul a pisztolyt se kérte, csak egy problémát kapott amivel bajba is keveredett. Semmi jót nem kapott a meláktól. De hangsúlyozom most Joker/Fleck nézőpontjából szemlélve.

előzmény: caulfield (#63)

2019-10-06 21:04:22 Joker (2019) CrazyBoy (5) #62

Dehogy is. Adott neki egy pisztolyt ez igaz, de később azt mondta a főnökének Fleck pisztolyt akart tőle venni, nagyban segítve a kirúgását. Tehát a háta mögött bekevert neki. Majd megjelenik a melák Flecknél (aki nem felejt sérelmet), hogy a saját fenekét védje, mit mondjon a nyomozóknak( ne feledjük tőle kapta a pisztolyt) elég pofátlan dolog. Csak erre egy normális ember nem így reagál, hanem elküldi a fenébe.

előzmény: caulfield (#61)

2019-10-06 20:46:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24585

Hogy őszinte legyek vannak a kiváltságtudatos hülyék, de az az ő bajuk.

előzmény: kilépett felhasználó (#24584)

2019-10-06 20:24:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24583

xD hát ez nagyon jó xD Ez is megtalàlta Jokerben a személyes mondanivalót xD

2019-10-06 20:12:00 Joker (2019) CrazyBoy (5) #60

mégis csak a törpéből tudok kiindulni akit azért engedett el mert h. ő volt jó hozzá egyedül, tehàt az anyja szeretetével nem volt kibékülve, vagy azzal hogy hazudott, illetve mivel èn se tudnám megölni az anyámat nem tudom. De Jokerről simán el tudom képzelni.

előzmény: TheDriver (#58)

2019-10-06 17:31:31 Joker (2019) CrazyBoy (5) #55

Nem értem, hogy érted hogy folyamatosan megkapja, mikor nem. A "főhős" kezdettől elmebeteg, de míg van rajta kontroll szánalmas csak, és nem egy szörnyeteg.

előzmény: caulfield (#54)

2019-10-06 16:54:00 Joker (2019) CrazyBoy (5) #53

Amúgy vicces egy fickó vagy, ránéztem adatlapodra és az áll, pont a Jokert nem akarod megnézni. Aztán előbb kommentelsz a film alá, mint hogy megnéznéd, aztán dacból mégis megnézed, pedig nem akartad :D

előzmény: saatonda (#50)

2019-10-06 16:15:52 Joker (2019) CrazyBoy (5) #52

Ez evidens. A film pont a társadalom felelősségéről szól, ha a peremre szorult nem kapja meg a törődést, gyógyszereit és a szociális hálót. És mikor ennek következtében szörnyeteggé válik, a társadalom megelőzés helyett kezdhet tüzet oltani.

előzmény: saatonda (#50)

2019-10-06 16:06:47 Joker (2019) CrazyBoy (5) #51

A különbség, ha téged abuzál az anyád gyerekkorodban felnőtt korodra max. megromlik a kapcsolatotok, mert nem vagy elmebeteg. De egy olyan karakterből kell kiindulnod ami elkezdi minden sérelmét megtorolni, a hagyományos értelemben vett morál gátjainak leépülésével. Az anyja hazudott neki, kínozták, fejsérülése lett amitől kényszeresen nevet és "őrült". Szóval miért ne ölte volna meg? :)

előzmény: TheDriver (#46)

2019-10-06 15:55:25 Joker (2019) CrazyBoy (5) #49

Nekem pont tetszik az átvezetés, hogy nem tudod honnan végződik Arthur Fleck és honnan kezdődik Joker. De ha konkrétak akarunk lenni persze a TV Showtol ( még a nevét se maga adta). A metrós jelenetnél csak a kiváltó ok a lány, szó sincs megmentésről, csak a làny számára kedvezően alakuló kimenetelről. Ott csak egy meggyötört Fleck elpattan. A bizarr része inkább a tánc, ami előrevetíti az átalakulást. Mert van átalakulás. Ami miatt megtévesztő, hogy itt nem egy pont van ahol "hősünk" elhatározza hogy valami lesz. Hanem csak kiengedi ami eddig is benne volt, a társadalom morálját elengedve. Az ember alapvetően csak annyit tud változni, abból tud táplálkozni ami eredendően benne van. Én nagyon is személyesnek éreztem az átalakulást mivel emberi volt, teljesen azonosulható, elképzelve persze, hogy egy ember levetkőzi a társadalmi morált,és minden sérelmet megtorol ( legyen innentől kezdve ez akár az, hogy megöli az anyját). Tehát Joker negatív felemelkedése inkább fékek és ellensúlyok felszámolásáról szól. És hogy Fleck, ami ugyanúgy hamis név ( ha örökbefogadták) akár mint Joker ( amit más adott és felvette), kevésbé lényeges. Ha ettől személytelen, és a "ki" helyett a "mi" Joker, szerintem még sokkal izgalmasabb! :)

előzmény: caulfield (#48)

2019-10-06 02:48:40 Joker (2019) CrazyBoy (5) #42

Nézd meg a filmet előbb.

előzmény: saatonda (#20)

2019-10-06 02:45:17 Joker (2019) CrazyBoy (5) #41

szegény külföldiek viszont jó nagyot szívtak a noteszlapokkal xD

előzmény: polarbee (#30)

2019-10-06 02:42:30 Joker (2019) CrazyBoy (5) #40

Batman elég nevetségesen festene mellette, egy alak latexfeketében dobócsillaggal, turbómobillalxD Sztem folytathatatlan.

előzmény: erahurka (#36)

2019-10-06 02:40:07 Joker (2019) CrazyBoy (5) #39

Ez az első film, ahol Joker nem mesterkélt és csinált, nem ripacskodik. Nem egy maszk mögé bújt kérdőjele a miértnek, hanem maga Joker, az össers eddigi Joker karakter inverze. A társadalmi( sok esetben képmutató) morállal szemben egy bár őrült, de emberileg azonosulható belső morál a törpèt nem öli meg. Abban a tekintetben pedig egy folyamat, hogy egy negatív felemelkedéstörténet. Masszív és alap társadalomkritika. Ahol a jóléti társadalom már észre se veszi a valós ketyegő bombát. Az hogy a film mondanivalója mi a nézőre van bízva. Szociálisan érzékenyebb létezés szükségessége, vagy felégetni azt a társadalmat ami kitaszít magából( ez a veszélyesebb narratíva). Pont ezért bátor film, nem mondja meg mi helyes és mi helytelen, csak azt hogy mi emberi, nincs egy "ezt nem szabad nézőke" vonal. Utoljára a Bronson volt ilyen, az az erőszak szimfóniàja volt, az erőszak mint művészet megjelenítése, de az réteg, emez meg össztársadalomkritika.

előzmény: caulfield (#37)

2019-10-06 01:27:32 Joker (2019) CrazyBoy (5) #38

Zseniális. Írtam egy hosszút, aztán kitörlődött. Elég a zseniális is xD

2019-05-23 18:16:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24435

Erre amúgy lehet azt mondani, hogy a női egyenjogúság kiharcolása a nők dolga, a férfi előjogok védelme meg a férfiak dolga :D

2019-05-23 18:03:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24432

Pontosabban kellett vna fogalmaznom. Egy fehér maszáj, a többi fekete maszáj között magyarázat nélkül. Amit te példának hozol fel az más. Színészek akik okkal vannak a szerepben, mert nevek, ismertek, eladható velük a film, nem kvóták. Ha M. Freeman Istent játszik az nem kvóta szerep.

előzmény: kaamir (#24415)

2019-05-23 15:46:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24410

És meg lehet jegyezni a bányászokat akik meg overly manly manek :D (imádom a jeleneteiket xD )

előzmény: kaamir (#24406)

2019-05-23 15:41:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24409

Jó, azért ez túlzás kvóta tényleg van. Az Avengers sorozat feketéi és ázsiaiai a legjobb példák a Valhallában. Olyan film meg még nem született, hogy egy szőke kékszemű Nganou nevű derék legény lesz a maszájok között a legnagyobb oroszlánvadász, mert csak, magyarázat nélkül. A jelenség létezik, erős érdekvédelmi színészszakszervezetek léteznek amerikában. Ebben a konkrét esetben viszont a sztori, a cselekmény, a látvány minden klappol. És játékfilm, nem dokumentum, szóval a film nagyon is jó. Van e benne propaganda? Sok megfontolandó érv és ellenérv elhangzott, ha van is, közel sincs annyira túltolva mint pár Netflix sorozatnál. #22-es kommentben pl. sok az igazsag, de nem kimozdítóan zavaró, a cselekmény szempontjából rendben van.

előzmény: kaamir (#24406)

2019-05-22 23:48:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #24386

Engem a terhes tuzoltofeleseg jobban idegesit. Lehetne két férfipólusú a történet mint a True Detective, de Komjuk karaktere eddig különösebben nem üt el, teret tölt ki, szóval nem mondanám feleslegesnek. Nem a néger színészek esete a Valhallával xD

2019-05-18 07:24:22 Chernobyl (2019) / Csernobil CrazyBoy (5) #8

A Scary movie 3. Az egyik kedvenc debilvígjátékom, a maga műfajában etalon xD a sorozat többi részéhez képest meg pláne :)

2019-05-16 02:27:30 Chernobyl (2019) / Csernobil CrazyBoy (5) #5

Jó vélemény.

előzmény: caulfield (#4)

2019-05-14 09:52:53 Chernobyl (2019) / Csernobil CrazyBoy (5) #3

Korhű megjelenítés, erős atmoszféra. 2 rész, eddig nagyon tetszik. Ami kicsit megmosolyogtató, ahogy az angol kultúrából érkező szövegírók elképzeltek kommunista pártmegbeszéléseket, ahogy az indivídum szembehelyeszkedik a párthierarchiával, kevesebbért is eltüntettek az USSR-ben embereket, de nyugati film, ez megbocsájtható. És hát szomorúan brutális sztori, ahogy a valóságban volt (tart).

2018-04-03 16:17:56 Ready Player One (2018) CrazyBoy (3) #14

Nem vetem össze pontról-pontra a könyvvel(rossz könyvből lehet jó film, vica versa), bár az is faék egyszerű volt, csak nem ennyire. Amaz hatalmas flow élmény, megbocsátható hibákkal, de végig az járt a fejemben: Na ebből meg lehetne csinálni a geek-ek ultimate kultfilmjét. És azt is tudtam előre, hogy a film az utóbbi évek egyik legnagyobb kihagyott ziccere lesz. Jogdíjak, pénzcsináló kiégett Spielberg, a bátorság hiánya, felejthető szinészek (nem mind)... Már az elején az az ostobaság:rükverc. Aztán később is csak fokozódott. A látvány miatt elment, az utalásokat tudtam volna élvezni... Ha nem lettek volna jobb kihagyott utalások, feleslegesen beemeltek. Nachossal elment, de az agyatlanság nem az én világom. Ajánlom a könyvet.

2018-01-22 08:10:48 Logan (2017) / Logan - Farkas CrazyBoy (5) #75

Adok rá egy 5-öst mert méltó befejezés.

Ami jó: Jeremy Renner hihetően, keményen hozza a karaktert, a film hangulata erős, metsző hideg, tűéles képek. Ami rossz: Buktatók a történetben. A szerencsésebb sorsú Olsen lány egy gyenge Clarice Starlingot hoz, mint FBI űgynök teljesen hiteltelen (hiába kezdő). A rezervátumi nyomor kelet-európai szemmel értelmezhetetlen (tök új pick upok, rendezett porták, szobák stb... átérezhetetlen a reménytelenség amit át akar adni. Nem veszem végig a történetet, csak a buktatók amik zavaróak voltak: El bírjuk képzelni, hogy egy komplett magánzsoldos csapat egy totál ellenszenves társuk miatt, megöl egy embert, hagyják, hogy eme társuk megrépeljen egy lányt, ők nem teszik, de a lányt hagyják elfutni, utána teljes válszélességgel falaznak neki, az FBI-al, hatósággal szemben is, és az életüket adják érte, teljesen értelmetlenül? Ez a szintű droidság régi 2. vh.-us filmek náci katonáit juttatja eszembe. A feszült kb. 20 perces lövöldözős jelenet amúgy a film csúcspontja, pörgős. De ott is zavart mikor Olsen karakterét veszi elő a rendőr csóka, hogy milyen megdöbbentő, hogy nem vette észre, hogy a fegyveresek be akarják őket keríteni...minek erősítenek rá az amatőrségére feleslegesen, amúgy is az. Könyörgöm Olsen csúcspontja mikor látod a kerek seggét, nem a korházi ágyas jelenet, a kerek segge, hiteltelen, ahogy az egész lövöldözős jelenet is az mert értelmetlen, leírtam miért, egy jelenet is lehetne a Burn After Reading-ből. De szépen levezényelt. Valódi mélységek átadásához hitelesebb történet kell. Hitelesebb női karakter a fájdalom átadásához, a komolyan vételhez.

2018-01-10 23:25:16 Godzilla (2014) CrazyBoy (2) #135

Annyira rossz, hogy az már jó!Azév legrosszabb filmje, és az egyik legjobb filmélménye. Nem mennék bele a sztoriba, az a készítők számára is lényegtelen volt. Ken Watanabe Dr. Ichiro Serizawa szerepében valami igazán rendkívülit és forradalmit vitt véghez. Hogyan legyél úgy az az értelmiségi karakter, akitől mindenki a probléma megoldását várja, hogy nem csinálsz mást csak tátott szájjal a távolba nézel, csodálkozol, és elmondod azokat a dolgokat motyogva amik megtörténnek, briliáns! Nem kevés idegnyugtató szerre lehetett szükség a megformáláshoz. Aaron Taylor-Johnson Ford Brody szerepében tanácstalanságban, kifejezéstelen messze nézésben megpróbálja felvenni a versenyt Watanabeval, de a japán óriás jelentősen gügyébb, még van hova fejlődni. Az egyik jelenetben mikor vágás után folynak Aaron könnyei valaki eldugta a tál felszeletelt hagymát, ezért kicsit életszerűtlen volt. Bryan Cranston a becsavarodott fanatikus tudóst játszotta, de szerencsére hamar meghalt. Juliette Binoche fakó sminkjén már az első jelenetében láttam, hogy meghal, és... meg is halt. Voltak kötelező négerek is a filmben ha jól emlékszem, meg Godzilla is. Olyan kis izék (MUTOK) is, na ők Godzillával nem szerették egymást. Az emberek vezetői úgy akarták megölni ezeket a szörnyeket, hogy halálra etetik őket, mert, hogy atomot ettek. De aztán mégse mert Watanabe mondta, hagyják a p...ába, ezek úgyis kioltják egymást, és... így is lett. Volt valami meneküljünk a szörnyek elől rész, katonai patriotizmus rész, atommal a hajón menekülés rész, de a legjobban az tetszett mikor Godzilla belehányt az egyik kis izé (MUTO) szájába, és ettől leszakadt a feje, na azon felröhögtem. Összességében, mindenkinek ajánlom.

2016-02-29 06:13:15 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9228

Persze, elfogadom, de nem örülök neki, de hát ez csak az én véleményem :)

2016-02-29 06:10:32 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9225

Alapvetően csak a Mad Maxnek szurkoltam. Elvi alapon, mert jó irányt ad a blockbustereknek, mondjuk pl. a szuperhősfilmekkel szemben. Tehát filmes irányból nézem. De a győztes is elvi alapon nyert sztem, csak számomra nem lényeges elvek alapján.

2016-02-29 06:06:00 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9220

Rapp szól xD Kiégtem, komolyan xD

2016-02-29 06:03:29 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9218

Kár. Éljen a píszí!

2016-02-29 06:00:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9208

Az első érdemes néger...

2016-02-29 05:59:28 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9203

Mostantól jöhetnek a Di Caprio és Robert De Niro közös vígjátékok :p

2016-02-29 05:57:31 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9201

Na ez a díj kivégzett egy szelet mémipart xD

2016-02-29 05:53:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9198

Szegény Di Caprió leszállhat a miért nem nyert még Oscart vonatról, pedig magasra tolta.

2016-02-29 05:50:56 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9194

na lássuk

2016-02-29 05:42:47 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9181

A Mad Max legyen a legjobb film.

2016-02-29 05:39:42 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9176

Valóban Morricone, és a Mad Max sikere ami eddig kárpótol, személy szerint. A Saul fia nagy siker, de nem az országnak, hanem Jelesnek, És Röhrignek.

előzmény: Ágó (#9168)

2016-02-29 05:32:12 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9165

Szerintem ez se meglepetés, minden a píszí jegyében tellik. Legalább Sacha Baron Cohen kifigurázta, persze ő is zsidó :)

2016-02-29 04:57:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] CrazyBoy #9121

Chris Rock sikeresen vitte be a TV SHOP szintet a minőségi szórakoztatásba, köszönjük. Komolyan, a zenészeknek is megalázó, de még a háttérdekorációnak is. Remélem ebből mindenki tanul, jövőre betolnak egy feka jelöltet, és megússzuk ezt a sz@rt.

2015-12-07 23:20:39 [JÁTÉK] CrazyBoy #31251

2. Rupert Grint (Harry Potter és a bölcsek köve)
3. Vlad Ivanov (Snowpiercer - Túlélők viadala)
6. Tim Roth (Az óceánjáró zongorista legendája)
7. Rio Kanno (Sötét víz)
Ajándék

2015-12-07 22:32:30 [JÁTÉK] CrazyBoy #31247

Nem tudom kinek az álláspontja még, de köszönöm. Én is így gondolom.

előzmény: St4nt0N (#31246)

2015-12-07 21:57:59 [JÁTÉK] CrazyBoy #31245

Na konkrétan azon röhögtünk ma egy sort, hogy de lehet, az egyik kép vszeg úgy lett kitalálva xD

2015-12-07 19:02:53 [JÁTÉK] CrazyBoy #31240

2015-12-07 15:50:25 [JÁTÉK] CrazyBoy #31234

Ja, a parasztok.

előzmény: zetor (#31232)

2015-12-07 15:49:29 [JÁTÉK] CrazyBoy #31233

LOL, barátosnő visszanézett, és azt mondja ilyen jót rég nevetett :D (nem tudtam, hogy az a kép az)

előzmény: St4nt0N (#31229)

2015-12-07 15:46:27 [JÁTÉK] CrazyBoy #31231

Én beleálltam, van akiket álszentnek érzek, de az álláspontod elfogadom. Sajnos elég kínos lezárás ha esetleg nem lesz több játék. De a negatív reklám is reklám, akár még növekedhet is a játék iránti érdeklődés, más játékrendszerrel, mert az bizony kell.

2015-12-07 15:17:20 [JÁTÉK] CrazyBoy #31228

ne habozz írd be, bár már nehéz lesz letagadni xD

előzmény: St4nt0N (#31226)

2015-12-07 15:16:19 [JÁTÉK] CrazyBoy #31227

Am. elkezdtem visszanézni de értelmetlen, arra is kiad találatokat amiket fejből tudtunk. Csak annyi jött le, hogy aki sok képet kitalált annak sok kép a gugliban is fenn van, Pasztellkéknél is meg Wildguynal is (másoknál is, de mi vagyunk a top3). Egy tanulságnak jó volt. Én a játékot élveztem, tul. képpen ezt a kis levezetést is a morálkodással, nem ért fel egy Ötödik pecséttel, vagy Születésnappal, de szórakoztató volt. Barátnőm elzárkózik, neki itt túl sok értetlenkedés volt, nem szándékszik se játszani, se az oldalt felkeresni többet. Én kedvelem az oldalt, de ebben a rendszerben többet én se játszok, csak elszemezgetek, további jó szórakozást!

2015-12-07 15:04:11 [JÁTÉK] CrazyBoy #31225

Ja, hogy értek a guglihoz, mint ma mindenki 8 éves kor fölött xD

előzmény: Mizi (#31223)

2015-12-07 13:49:45 [JÁTÉK] CrazyBoy #31222

Kár :) de talán valaki, én egyszerűen lusta vagyok, vagy hát nem tudom, lehet megcsinálom xD

előzmény: Mizi (#31221)

2015-12-07 13:40:42 [JÁTÉK] CrazyBoy #31220

Hajrá! :) Legalább tisztul a kép.

előzmény: Mizi (#31219)

2015-12-07 13:36:04 [JÁTÉK] CrazyBoy #31217

Én tisztelem az eredményed, a sajátunkat is, mivel tisztában vagyok vele, hogy ismereten alapul :) Ezért se tudom komolyan venni a vádlókat, így belegondolok, csak ez az orosz feliratos kép ugrik be, ami guglis volt, több nem is, de 1-2 még biztos volt. Amúgy javaslom az elégedetlenkedőknek, hogy vegyék a fáradtságot és helyettesítsék be az összes képet a g. képkeresőbe, és számolják ki százalékosan a nicknevek mellé a találatokat, előre szólok nem mi fogunk nyerni xD

2015-12-07 13:25:33 [JÁTÉK] CrazyBoy #31213

barátnő: Ez a mindenki magából indul ki nagyon aranyos, csak amikor egyből 5 kép lesz eltalálva, és abból 3 sorozatosan MINDIG a 10-ből összesen megtalálható google kép, akkor hagyjuk már a tortát a hűtőben pls.

2015-12-07 13:15:22 [JÁTÉK] CrazyBoy #31211

barátnő: Az nem igazán tiszta a helyzetben számomra, hogy természetesen meg lehet vitatni a jelenséget, de miért kell ítélkezni, amikor spec a guglizástól nem alakul ki esélyegyenlőtlenség. Bárki rákereshet, rengetegszer valaki gyorsabb volt nálunk (az ilyen képek pontjait mindig "az erősebb győz" elven viszi valaki, ő gyorsabb/szerencsésebb/ügyesebb, ez van, de akkor ezen is pattoghatok, hogy milyen igazságtalan már, hogy elvitte előlem a guglis képet, mert több pénze van, és jobb internetcsomagot tud fizetni). Az megkérdőjelezhető, hogy a játékélmény hogy alakul így, hiszen nincs meg a kitalálás öröme pár képnél, de ezt abszolút a játékosra bízom szabály híján (őszintén szólva még szabállyal is, mert halálosan biztos vagyok benne, hogy amíg egy kép guglizható, addig valaki rá fog keresni - ehhez további erkölcscsőszködést nem igénylek, köszönöm). Etikátlannak találom a guglizást, DE az én játékélményemet például az rontotta, hogy szorongtam az ilyen képeken, mert rengeteg ingyenpontot lehet velük összeszedni (hosszútávon persze, mert egy fordulóban max. 3 ilyen volt, továbbá a google képkereső igenis determinisztikus - amire rákerestem vasárnap, arra ugyanúgy kiadta/nem adta ki a találatot a hét közepén is), és én meg azt tartottam igazságtalannak, hogy ezek nélkül is pontban első helyen lettünk volna, főleg (és ez sem lett gondolom figyelembe véve) mert rengeteg pontot ChrisAdam segítségeiből szedtünk össze (ami egyébként megint csak guglizás, és nem a képkitalálás öröme, mert pl. ki tudja fejből Alec Baldwin születésnapját, hacsak nem köti valami hozzá külön)
u.i. Ráadásul a képkeresést inkább ilyen utólagos ellenőrzésre használtuk sokszor, h "ja, belőtte egyből, gugli kép...".

2015-12-07 13:08:24 [JÁTÉK] CrazyBoy #31210

És még egyszer kiemelem, elvétve gugliztunk, egy példa.: jé egy orosz felirat a képen a monitoron, ez valami űrfilm, ez biztos felmerül pl. orosz feliratok filmekben stb. na lássuk csak... De ne érezzétek magyarázkodásnak, én teszek mások megítélésére, lehetek más szemében az Antikrisztus is, amíg jóban vagyok magammal. A barátosné nevében nem nyilatkozhatok.

2015-12-07 13:03:37 [JÁTÉK] CrazyBoy #31209

Ezzel nagyjából egyet értek, azzal a különbséggel, hogy semmi bűnt nem érzek. Csak ilyen visszaemlékezések ugranak be, hogy bazze, de gyorsan belopta, gyorsabban guglizik xD Még külön szórakoztat, hogy senki nem támadott személyesen, csak pasztellkéket míg én be nem írtam, hogy guglizok, a barátnőm létét meg már az első körökben elsütöttem, senkit nem zavart, most hirtelen ez is probléma lett :)

2015-12-07 12:32:40 [JÁTÉK] CrazyBoy #31207

Még megjegyezném, hogy eléggé meglepett, hogy arra ugrotok, aki beismerte, hogy képkeresőt használ, és barátnővel játszik. Aki tagad, meg lapul, az tiszta közvélekedés szerint úgy alapból. Gondolom így egyszerűbb. Nekem ez az ellenszenves.

2015-12-07 12:21:55 [JÁTÉK] CrazyBoy #31206

Pár gondolat, bár teljesen feleslegesen nem csak cucu-nak.

1. Be lehet helyezni az összes képet utólag és megnézni, melyiket dobja ki a gugli, 80%ban a megfejtéseinket nem fogod megtalálni. Megjegyzem egész eddig ez fel se merült mint probléma, a szabályzatban pláne nem, egy légyszi ne guglizz sem.( Csak zárójelben kérdem meg, a segítséges képeknél se etikus guglizni?, könyvben utána nézni évszámoknak, ki hány Oscart nyert stb.? - ne is törődjetek vele, biztos velem van a baj )
2. Én nem keresek felmentést se előtted, se mások előtt, az én lelkiismeretem tiszta, persze ha magas lóról beszélnek velem még nem fogom a lovast tisztelni, ne haragudj meg érte :)
3. Ha egy nick mögött ketten játszunk, mert nekünk úgy szórakoztató, az a mi dolgunk. Ez a szabályzatban nem lett kikötve ráadásul kiszűrhetetlen, és, hogy ki hogy szeret játszani, az ő dolga. Persze én tisztelem Rambót, az az ő harca. Az, hogy szándékosan visszafogtuk magunkat pár körben persze nem lett meghallva. És ezek után természetesen ChrisAdamet nem akarom kínos helyzetbe hozni, azzal, hogy ha esetleg nyernénk, adjon bármi díjat is (bár nem sok kedvem lett tippelni xD) Szeretném a díjat azok között kiosztani aki teljes erkölcsi fölénnyel, de nulla képtalálattal kiosztottak, megköveztek, nincs oszthatatlan díj, bármit szét lehet vágni, fűrészelni xD

előzmény: cucu (#31204)

2015-12-07 00:27:24 [JÁTÉK] CrazyBoy #31199

Kösz, de még nincs vége, most éles, be vagyunk hozva, hajrá mindenkinek! :D

előzmény: zetor (#31197)

2015-12-07 00:17:53 [JÁTÉK] CrazyBoy #31196

de a kutyaszorítóbanra konkrétan rosszat tippeltünk és könnyen lehet hogy más mákolta be guglival, annyit nyugodt lelkiismerettel kijelenthetek nem a gugli adta a tippelésünk gerincét és 2 fordulóban részt se vettünk. Az egyiken konkrétan azért mert nem akartuk megölni a játékot, már nyomasztó volt a fölényünk, a másiknál épp a gépen sz@rakodtam valamit játék helyett, ezért kaptam is utólag xD

előzmény: zetor (#31194)

2015-12-07 00:13:24 [JÁTÉK] CrazyBoy #31193

de pl. barátosné véleménye: "am sztem a google nem etikus
de engem elsőre minden teszt a mardekárba sorol xD
szóval nem érdekel, ill.: sztem semmilyen külső help nem etikus amúgy a játékmesterén kívül"
-szóval még házon bellül se egységes az álláspont, de megvitathatjuk :)

előzmény: CrazyBoy (#31191)

2015-12-07 00:08:20 [JÁTÉK] CrazyBoy #31191

Most ez olyan, hogy én beírom, hogy a barátosnő segít, meg hogy használom a guglit, de megtehetném, hogy egyiket se írom be, csak így tiszta a lelkiismeretem, meg amúgy se érdekel :) Vajon, az összes nick alatt egy koponya dolgozik? Aligha xD Elképzelem a KT tagokat ahogy fejüket és monitorukat kabát alá rejtik, hogy anyu, bratyi, akárki véletlen se segíthessen, én konkrétan az én álláspontom érzem etikusnak, de kinek a pap, kinek a paplan :)

2015-12-07 00:03:42 [JÁTÉK] CrazyBoy #31188

Értem, de legalább beismerem :)

• ...