CrazyBoy

Regisztráció: 2009. január 3. (15 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

"Írj magadról bármit, amit fontosnak tartasz elmondani. Ha blogot írsz, linkeld be, hogy akit érdekel, rátaláljon." Ez roppant támadó! Miért kéne írnom bármit is! Persze meg akarsz etetni a mondat végi ponttal, hogy ez nem felszólítás, csak lehetőség... A francokat, engem nem csapsz be, nem írok semmit! Mmint ezután... ezután... Nincs is blogom...nem is olvasná senki... olyan magányos vagyok :'(

Korszakok: Lázadó, pubertás, serdülő- ezek ugranak be

Dune: Part Two
Dűne: Második rész
4 2024-03-03 4,3
Portrait de la jeune fille en feu
Portré a lángoló fiatal lányról
5 2023-10-25 4,1

2 2022-05-31 3,5
Alle hater Johan
Mindenki utálja Johant
5 2022-05-10 3,4

Korrekt folytatás, remek látványvilág, profin szerkesztett cselekményvezetés. Mégse adok rá 5-öt. Villeneuve összes rendezésében érzek valami hiányt, itt is. Úgy lesz grandiózus és gyönyörű a műve, hogy közben steril marad. Ha egy csipetnyi coppolai őrület, vagy hajszálnyi kubricki kegyetlenség lenne benne, azt mondanám korunk legnagyobb rendezője, de nem az. Korrektül és patikamérleggel kimért jelenetek építőkockáiból áll a "tökéletes" mű. Chalamet hozza a tőle elvártat, de nem tudom elhessegetni a gondolatot, hogy az anno Oscarért görcsölő ripacs Di Caprió reinkarnációját látom újra a vásznon. Mindettől függetlenül és más színészeket nem kiemelve, simán lehet egy többször újranézős trilógia klasszikus. Sok múlik a 3. részen.

2023-11-13 01:59:36 [Filmet keresek] CrazyBoy #3202

még mjuk a Rob Roy

előzmény: Mizi (#3196)

2023-10-26 22:59:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #27107

Nem tudom a részleteket, de nincs az az internetes fórum a világon amit én vér komolyan veszek. Mind tudjuk, ha személyes találkozón szembesülnek a felek egymással, más hangnemben zajlik bármilyen nézeteltérés. Az internet személytelenít és utat ad a gátlastalan frusztrációnak. Ez szemtől-szemben 99%-ban sokkal konszolidáltabban zajlik ugyanazon emberek között. Mert ott a közeg, a többi ember, a kultúrális szabályok és neveltetés, meg hogy az embert fizikailag orrba lehet vàgni stb. Kedves Réka miért nem indulsz ki abbol az alapkoncepcióból, hogy pár tizen év múlva mind elporladunk és eggyé válunk a gazos magyar ugarral, de legalább beszélgettünk, acsarkodtunk vagy Pató Pál urasan csak voltunk egymással egymásnak, de hozzátettünk a magyar komédiához a földön. Ebből a perspektívából nézve a filmes fórumon beszólogatás, és az írott anyaggal együtti menekülés kicsiny játszóterünkről egyaránt felettébb komikusan hat, az olyan valóban helyenként érzéketlen szemlélődők számára, mint mondjuk én is. De ezt sokkal frappánsabban összefoglalta mjuk Chaplin: "Life is a tragedy when seen in close-up, but a comedy in long-shot." (Az élet közelről nézve tragédia, távolról viszont vígjáték)

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: somogyireka (#27106)

2023-10-26 20:09:24 [JÁTÉK] CrazyBoy #53892

Értékelem a korrektséged, és már csak mosolygok az egészen. Küldtem privátot.

2023-10-26 19:36:13 [JÁTÉK] CrazyBoy #53882

Niconautára nem emlékszem, de arra igen h. őszíntén meglepett az, hogy sokakat őszintén meglepett h. az emberek használják a képkeresőt :D Mindenesetre jobb hogy kibukott. Arra emlékszek h. rajtunk lett leverve mivel vagyok olyan hülye, hogy ilyenbe szándékosan rossz ördög módjára beleállok, míg a többi ügyeskedő lapított. De legalább mára kezelve van a probléma, ha nem is megoldva. Mindenesetre az utolsó fordulót már szándékosan beletrollkodva tettük tönkre (mikor a kép közepe/ a szereplő ki volt takarva, pedig azt alapból akkor nem adta ki a képkereső, mégis seperc megoldottuk a feladványokat, privátban megírhatom hogyan xD ) Megjegyzem, ami pontot szereztünk döntően filmismeretből volt, és többnyire a guglis képkeresésben is voltak nálunk villámkezűbbek. Egyébként nem vagyunk házasok, de továbbra is ő az asszony :)

2023-10-26 17:59:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] CrazyBoy #27102

Micsoda vihar a biliben lentebb. Most néztem, 2009 óta vagyok itt, már többnyire csendesen. Ezt tartom a legjobb filmes adatbázisnak itthon, sokszor segített ha kerestem valamit. A törzs tagoknak elismerésem, további jó munkát!

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

2023-10-26 17:48:48 [JÁTÉK] CrazyBoy #53878

Oh, ez a játék még mindig fut! Emlékszem évekkel ezelőttre mikor kisiklattuk és tetszhalott állapotba löktük az asszonnyal. Micsoda ribillió volt itt. A plebs rácsodálkozott a technológiára, és az orgiába keveredett szűzlány felháborodásával vetette magát a boszorkányra. Égessük meg boszorkány :) Remek idők voltak, sok nevetéssel.

Nem írok blogot :) , az csak vmi régi agymenésem a bemutatkozásban és az egész nem ér annyit h. átírjam. Vissza a filmre nagyon ritka az elmúlt tizenévekben h. egy filmben tökéletes egyensúlyban és magas nívón van a rendezői/operatőri/színészi munka, a zene és még hülyének se nézik a nézőt. a drogozós jelenetben különösen tetszett, hogy nem magyarázták túl h. micsoda keveréket dörzsölnek hónaljba, mi a kitágult pupillára rácsodálkozás, vszeg a nézők 90%- nem tudja h. Nadragulya(Belladonna) illetve miért, hogyan használták, de nem is hiányzik h. szájbarágják A direkt pc, woke, gender, kvóta filmek különösen ingerelnek, mert már értéktelen propagandaanyagokká silányultak. Itt ellenben semmi fennakadást nem jelent bennem a téma feminista/leszbikus megjelenítése, mivel igaz, szép, érzékeny és érzéki történet, magas szinten művészi, értékes megjelenítés. Kerek egész film, ami a helyes módon gondolkodtat és érzékenyít a témában, nem pedig letol a torkodon. Nyilván ebben nagyban segít hogy európai film, ami Hollywood modulokból összetákolt futószallagos tucattermékeivel szemben egyre nagyobb értéket képvisel. Ahogy olvasgattam a kommenteket, a leggyakoribb kritika a nézők részéről az "unalmas, nem történik semmi volt" -amely megélés bizonyos értelmi/érzelmi színvonal alatt teljesen érthető. Meg hát a jobbról konzervatív elzárkózás a témától, amire fentebbi megállapítás szintén ráhúzható. Lényeg a lényeg, újranézős anyag.

előzmény: somogyireka (#27)

Az ilyen filmek adják vissza a hitem a filmművészetbe.

2023-08-01 00:41:20 [Filmet keresek] CrazyBoy #3166

közben meglett: https://kritikustomeg.org/film/17015/le-grand-chemin-a-nagy-ut-1987

előzmény: CrazyBoy (#3165)