kocz

2024-02-24 16:54:27 Sisu (2022) kocz (3) #23

Nekem pont attól lett paródia, hogy miket túlélt.
Az akasztásig még rendben volt, bár addig is voltak érdekes dolgok, de aszondtam ok, kemény a csávó. Egy akasztást ennyi ideig nem hiszem hogy bárki túlél, akármennyire badass. Aztán a repülőn egy vas lakatpánttal legalább 10x teljes erőből, erőkarral (heveder) pofánbasszák. Már az elsőtől be kellett volna törnie a koponyájának, de nem, még a 10. utána is magánál van. Aztán a gép konkrétan függőlegesen csapódik a földbe. Még ha oda is kötötte magát, csak a lassulás mértékétől szét kellett volna robbannia gerincének meg a belső szerveinek.

Egy fokkal kellett volna csak hihetőbb túléseket kitalálnia a forgatókönyvírónak és akkor aszondom fasza meg minden. De így egynek elment...voltak jó jelenetek...de tuti nem nézem újra.

előzmény: Danesz99 (#9)

A film közepe tájékán van egy kis üresjárat, de számomra talán az elsőt részt nem számítva a legjobb a négyből. Snow karakterfejlődése remek és annak ellenére hogy tudjuk hova fut ki a személye, végig szurkoltam hogy a szeretete győzzön. Ha lehetne fél csillagot adni, akkor 4,5-öt adnék, de mivel nem lehet, egye fene, megérdemli az 5-öst.

2023-09-15 21:59:45 Barbie (2023) kocz (3) #99

Szerintem az átlag embernek csak káros következtetések jönnek le ebből a filmből (lásd telex interjú a Parkban a barbie bulin). Egyébként meg közel volt az unalmashoz. Ráadásul csapongó volt és néhol nem voltam benne biztos én sem hogy mit is akar mondani a szerző. Egyedül azért adok rá hármast mert Margot Robbie gyönyörű (csak hogy a patriarchizmus sztereotípiát meglovagoljam;)

2019-11-16 20:56:06 I Am Mother (2019) / Én vagyok anya kocz (5) #3

Érdekes én egyáltalán nem éreztem hosszúnak. Sőt pont az erősségének gondolom, hogy ilyen lassú, mert ezzel is hozzátesz a hangulathoz.

2019-06-14 22:23:13 Hevi reissu (2018) / Heavy túra kocz (4) #2

Miia szinkronja bődületesen fos. Azért kezdtem szinkronnal nézni mert általában ha nem angol vagy német filmet nézek akkor zavar hogy nem értem legalább egy részét a hangnak. De aztán kénytelen voltam váltani eredetire (finnre), mert idegesített. És milyen jól tettem. Egyrészt maga a finn nyelv is tök vicces. Másrészt marhára illik a karakterekhez, utána sírva röhögtem a filmen :)

2019-03-28 13:05:21 War Machine (2017) kocz (3) #3

Nekem Pitt játéka nem annyira jött be, annak ellenére, hogy nyilvánvalóan pont a ripacskodás volt az utasítás a rendező részéről. Amúgy a film elmegy, azért akkorát nem ütött mint vártam.

Remek színészek, nagyon jól megírt párbeszédek, egészen sokáig hozza a Tarantino feelinget. De egyrészt sok jelenet fölöslegesen hosszú, sok minden csak úgy lóg a levegőben (Rosie kit ölt meg és miért? Jól értettem hogy az apjuk zaklatta őket és azért szöktek el, aztán a csaj a megreccsent? Vagy tán az apjukat ölte meg? Mi után nyomozott az ügynök? Mi volt a szalagon? Ki a faszom volt Billy és mit akart azon kívül hogy egy hippimozgalomnak álcázott szekta vezetője?) és a befejezés lapos volt szerintem. Persze lehet hogy a sok kérdés direkt maradt nyitva (vagy csak én vagyok sötét hogy nem értettem), de valahogy így nekem felemás érzéseim voltak a film után...

2018-11-17 12:46:40 The Dawn Wall (2017) kocz (5) #1

Mászó szemmel nézve kifejezetten élveztem minden másodpercét a filmnek, de ez csak 4-esre lett volna elég. Viszont a legfontosabb infókat (mi az a kötélhossz, hogy néz ki a több kötélhosszas mászás logisztikája, hogyan néz ki a nehézségi skála...) elmagyarázzák eléggé érthetően, így aki nincs benne a sportban az is tök jól átláthatja, hogy mi is történik valójában. Ez utóbbi sok hegymászó filmből hiányzik. Például a Meru-ban dobálóznak mindenféle számokkal (pl. "A5 aid climbing" 300 méteren keresztül), de az átlag embernek ez semmit nem mondd, pedig elképesztő teljesítmény volt amit az a film is bemutat!

2017-12-18 13:17:50 Adams æbler (2005) / Ádám almái kocz (3) #106

A történet, a mondanivaló, a színészek csillagos ötös. Mégis valahogy szenvedtem az egész film, nagyon nehezen sikerült végignézni. Ritka, de nem tudom megmondani, hogy miért. De így az élmény összességében nekem csak egy 3-4 közöttre elég.

Érdekes dokumentum jellegű hangulatfilm. Nem mondhatnám hogy kifejezetten élveztem, bár már csak a Művész legkisebb termének az első sorában volt hely, így nem is volt túl kényelmes. De nem ezzel volt a legnagyobb bajom. Hatásra kicsit a Samsara-t idézte számomra, de egy negédes, túl nyálas, és egyébként indokolatlan női narrálással. Jó a hangulathoz hozzátett egy kicsit, de mondjuk én egy megfelelő zenei aláfestést inkább el tudtam volna képzelni.

Az időben (természet és modern világ között) ugrabugráló vágás szerintem ötletes volt, viszont az ember fejlődése túl művészieskedőre/irreálisra sikerült. Ja és ahol CGI kellett az hol nagyon jó (pl. a trilobiták egészen úgy néztek ki mintha kamerafelvétel lenne), de volt ahol meg csapnivaló (pl. a dinoszauruszokat képviselő egyetlen megjelenített faj rövid kis snittje). Összességében szubjektív véleményem az, hogy egyszer nézhető volt, hatásos is volt (talán indokolt lett volna 3D-ben nézni kivételesen, de premier előtt csak a Művészben adták, talán nem is fogják sose 3D képes moziban). De nem tudok rá többet mondani, mint hogy mehhh...4/10

Örülök, hogy a te kommented volt legfelül, mert ma este néztem meg a filmet és az volt bennem, hogy velem valami baj lehet, mert az egyik legmagasabban értékelt műve Hitchcocknak, nekem még is a lista legalján van tőlen (egyelőre). Az, hogy biztonyos megoldások elavultak, az nem kétséges, de ez nem von le a filmből, a Psychoban is voltak olyan jelenetek, ami mai szemmel tök erőltetett volt, de a kor filművészetéhez hozzá tartozik. Viszont az Észak-északnyugatban nem éreztem azt a csavart, azt a feszültséget, mint a többi filmjében amit eddig láttam (Kötél, Gyilkosság telefonhívásra, Pscyho). Így csak egy közepest tudok rá adni, mert csak annyira kötött le, hogy nem unatkoztam vasárnap este.... :(

előzmény: MicaHiro (#105)

2017-02-05 14:51:39 Anthropoid (2016) kocz (4) #3

Az elejét én is untam, sőt abba is hagytam, de aztán betegen otthon nyüglődve, mondom áhh fejezzük be hátha nem alszom el. És a "lényeg"-től kezdve élveztem. Kár az elejéért, de persze a hangulat megteremtéséhez kellett, vehették volna rövidebbre.

előzmény: bambula (#1)

2017-02-03 15:37:31 Youth (2015) / Ifjúság kocz (3) #39

Elképesztően jó színészi játék (Michael Cain-t jó látni valami egyedi szerepben, az utolsó 10-15 évben ugyanazt a karaktert hozta minden filmben). A képi világ is remek, nekem néhol kicsit Wes Andersont idézte, főleg az elején a sok szimmetrikus vágással. Sőt, remek jelenetek és sok helyen meglepő poénok tarkították az egyébként megkapó mondanivalóval rendelkező sztorit. Ennek ellenére halálra untam a filmet....most akkor hogy van ez? :O

2016-12-23 21:16:02 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan kocz (3) #19

Nehezen tudtam eldönteni, hogy mi alapján pontozzam a filmet, ugyanis ha mint a filmet kellene értékelnem és azonos skálán belőnöm, mint egy Tarantino mozit, akkor ez egy 1-2 környéki fos. De (és szégyellem bevallani) én nagyon jól szórakoztam rajta :O Az elefántos jelenet lehetett volna rövidebb, amikor jön a hím elefánt ott egy vágás és már a kádban ülnek...úgy is átjött volna a poén, de ez Cohen gyengéje hogy direkt megbotránkoztasson. Egyébként volt rengeteg olyan poén ami nagyon ült és szakadtam rajta. A fenti indokok miatt én inkább Cohen munkásságának skáláján fogom elhelyezni ami 3-4 közé rakná....maradjunk a 3-asnál, de akinek tetszettek az eddigi filmjei az ezt is szeretni fogja.

A szinkron kritikán aluli :( Sajnos kénytelen voltam szinkronosan nézni meg 3D-ben (mindkettőt rühellem), mert céges parti volt és a többség döntött. Valójában Vader hangja volt a legszarabb, szerencsére nem sokat beszélt. De a jedi "Zatoichi" - ahogy fogalmaztak előttem - magyar hangja is zavaró volt (szerintem sokkal kevésbé lehetett komolyan venni ezzel a hanggal, mint a sajátjával). Egyébként a film nem volt rossz, az elejét egy kicsit összecsapottnak éreztem, de az utolsó egy óra öt csillagos. Érdekes érzésem volt a végén, hogy "Jujj de jó lesz folytatás, de várom már....miközben nyilván tisztában vagyok vele hogy már láttam a "folytatást" :D

Nekem a vége volt az, ami miatt vaciláltam, hogy négyes vagy ötös legyen. Nem azért mert nem volt happy end, mert az pont hogy nagyon erős tulajdonsága a lezárás után maradt érzésnek. Inkább az, hogy nagyon hirtelen volt, talán még egy kis kifejtést vártam volna seriff karakterének. Bár így is hosszú volt a film és talán ártott volna neki a túl hosszú játék idő. Végül arra jutottam, hogy ez így volt jó ahogy van....

előzmény: Modric (#188)

Szégyen és gyalázat, de az elmúlt hetekben kezdtem bepótolni lemaradásomat Hitchcock munkásságával kapcsolatban. Nem a Madarak és a Psycho volt a beugró, azokat későbbre tartogatom (igen-igen, még azokat sem láttam). A Forgószél volt az első egy barátokkal tartott filmklubon, majd annak hatására néztem meg a Kötél című művet. Előbbi nem fogott meg igazán, de a Kötél magával ragadott...és akkor jött ez. Gyilkosság telefonhívásra. Nem voltam oda soha a krimiért és a régi filmeket is sokszor fenntartással ültem le megnézni, mert akármennyire is...a modern technológia és a látvány feltornázza az ember ingerküszöbét akaratlanul. És mégis, ez a film hozta azt az élményt, hogy másfél órára teljesen elfelejtettem, hogy hol vagyok és izgulva vártam a katarzist. A végén dőlt el, hogy ez a film ötöst fog kapni: amíg a Forgószélnél sok, a Kötélnél csak a lezárással kapcsolatos kérdőjelbe tudtam csak belekötni...itt viszont semmibe. Tökéletes! A bajusz fésülgetés tette fel a tejszínhabot az egész tetejére. Le a kalappal...miért nem néztem én eddig Hitchcockot? :O

2016-04-12 22:22:17 Hardcore Henry (2015) kocz (5) #4

Én csak annyit mondok: tökéletes. Minden fillért megért. Amikor azt hinnéd nem lehet valamit fokozni, akkor a pofádba vágja, hogy de lehet. Nem kell komolyan venni a filmet, mert akkor tényleg csak 3-as, vagy még annyi sem. De ha úgy nézed amilyennek a készítők szánták...úristen, életemben nem szórakoztam ilyen jól. A legnagyobb erőssége, hogy sosem azt történik amire számítasz, tényleg olyan mintha ami látsz az ad hoc tizedmásodpercek alatt meghozott döntések sorozata lenne. Mondjatok, bármit szerintem zseniális. Bár a 16-os besorolást nem igazán értettem. Már az intro megérne R-rated jelölést.

2016-04-03 22:07:18 The Intern (2015) / A kezdő kocz (5) #33

Érdekes a sok negatív kritikát olvasni. Azért adtam zseniálisat rá, mert alapvetően nem szeretem az ilyesfajta romantikus filmeket, de ez megfogott. A hotelszobában lejátszódott beszélgetés, évődés nekem nagyon életszagúnak érződött (talán azért, mert az elmúlt két-három évben sok hasonló eset történt nagyon közel hozzám). Alapvetően egy négyes filmnek mondanám egyébként, de mivel annak ellenére hogy a műfajt nem szeretem mégis megfogott ezért megérdemli tőlem az ötöst. A befejezéssel meg nekem minden rendben volt, nem tudom hova lehetett volna még tovább tárgyalni.

2016-03-13 20:40:54 Four Rooms (1995) / Négy szoba kocz (4) #38

Akartam írni, hogy az uccsó jelenet mentette meg a filmet, de számomra az itt olvasott kommentekből esett le, hogy a négy jelenetet külön-külön dirigálta a négy rendező. Akkor viszont így jön össze a pont:

1. rész: majdnem kikapcsoltam, a csöcsök miatt végül mégsem (2)
2. rész: a wc-s vágás erős volt, a kis nyilacskás snitt meg egyenesen monthy python-t idézett nekem, ezt leszámítva semmi (3)
3. rész: ez tetszett, kicsit olyan magyaros befejezéssel (Miniszter félrelép érzés) (4)
4. rész: tökéletes, jó vágások, jó duma, csillagos ötös befejezés, kacagtam (5) :O

Átlag: 3,5....a befejezésért megadom a 4-est :)

2016-03-12 21:52:02 Love (2015) / Szerelem kocz (1) #8

Ugyanez járt a fejemben nekem is. Egy viszonylag szépen fényképezett (még csak nem is szoft) pornó. Színészi játék nulla, párbeszédek/monológok egy ötéves gyermek szintjén, a történet meg leírható egy A5-ös papírlapra...

előzmény: Mizi (#7)

2016-01-28 07:18:54 The Revenant (2015) / A visszatérő kocz (4) #88

A wiki cikkben nem írnak olyanról hogy km-eken át sodródik vadvízen, vagy hogy több tíz métert zuhan egy fenyőfára. Persze, ettől még lehet hogy így volt, csak én például tudom, hogy még sisakban is milyen könnyű ripityára törni magad egy ilyen sodrásban a köveken, arról nem is beszélve, hogy a víz tele van jéggel, azaz max 4 fokos, mindene átázott, hogy gyújtott tüzet, hogy nem hűlt ki?

2016-01-28 07:15:41 The Revenant (2015) / A visszatérő kocz (4) #87

Meghajlok az érveid előtt, ebben a formában még nem gondolkodtam, de tényleg így logikus :)

előzmény: osi (#86)

2016-01-27 22:14:56 The Revenant (2015) / A visszatérő kocz (4) #81

Élveztem a filmet, nagyon átéreztem a hangulatát...DE...
- Túl hosszú lett szerintem, egy-két jelenetet jócskán lerövidítettem volna
- DiCaprio-nak messze nem ez a legjobb alakítása, ha ezért kapja meg az Oscart, az csak azért lesz, mert most már tényleg megérdemlné, de nem ezért a filmért kellene/kellett volna megkapnia
- Egyes jelenetek kifejezetten csak a hatásvadászatra mentek
- Egy ember ennyit nem bír ki. Értem én hogy a bosszú fűtötte és ez tartotta életben, de akkor sem.

Ezeket leszámítva remek mozi volt. Biztos, hogy megnézem még egyszer ha majd kiadják. A zenéje zseniális, a hangulat 60-70%-át elvitte a hátán a muzsika.

Ja igen, és még annyit utólag, hogy Tom Hardy karaktere nekem jobban tetszett, mint DiCaprio-é.

2015-12-26 20:34:27 The Martian (2015) / Mentőexpedíció kocz (5) #86

Mint film, a szereplők játéka, a forgatókönyv stb összességében számomra egy 4-esre elegendő, remekül szórakoztam a filmen, de közel sem volt zseniális. DE! Minden egyes kis részletnek utána néztem (mars forgásideje, a mars légköre, talajösszetétele, szkafanderi nyomás és sérüléseinek hatása...stb) és nem találtam fogást a filmen. Igaz nem vagyok asztrofizikus csak érdeklődöm a téma után, de számomra hitelességből csillagos ötös. Ezzel feljavította magát zseniálisra. Szerintem!

1. A Szinkron szar....Kylo Ren magyar hangja kimondottan irritáló
2. Az eleje kicsit komolytalanra sikerült, nem tudott elragadni a hangulat, de aztán szerencsére belejött
3. Ren halála túl egyszerű, súlytalan, gyors....vagy nem is halt meg? o.O
4. Kicsit túl sok minden történt 30 év alatt a Jedi visszatér vége óta....ennyi minden hogy fért bele 30 évbe (Luke olyan nagy Jedi lett hogy oktat, sőt Han és Leia gyerekét is oktatja, aki még ellene is fordul, meg felbukkan valami gyűrűkurából szalajtott fantasy főgonosz és megalapítja az első rendet)...valahogy nekem ez fura volt.

Amúgy jól sikerült, várom a folytatást, van benne potenciál.

Remek, köszönöm :)

előzmény: McCl@ne (#87)

Ne utáljatok de én még nem láttam az egyik előzményt sem, de meghívtak moziba erre. Érteni fogom, vagy hátrányban leszek? :)

2014-07-26 08:46:58 Edge of Tomorrow (2014) / A holnap határa kocz (4) #59

Nekem is ez volt az első gondolatom a film végén, hogy ott kellett volna befejezni, hogy TC meghal, győztünk. Vége függöny. Vaaaaagy, kiderül hiába robbantotta fel az idő újra indul és igazából nem is lehet legyőzni őket.

előzmény: freakin (#14)

2013-10-19 18:08:55 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] kocz #19363

Véleményem:

Áthelyezve a(z) Gravity topikból.

2013-06-23 21:41:54 That's My Boy (2012) / Apa ég! kocz (4) #16

Így vasárnap este, kikapcsolásnak jó volt a film. Én sok részén nevettem és nem is vártam többet tőle.

2012-12-23 10:33:42 Looper (2012) / Looper - A jövő gyilkosa kocz (3) #110

De ha megöli magát a fiatal Joe akkor nincs öreg aki visszajöjjön, nincs vágott szemű csaj stb stb.

2012-12-22 19:08:17 Looper (2012) / Looper - A jövő gyilkosa kocz (3) #108

Jó film volt de mivel megölte a végén magát a fiatal Joe az egész filmnek meg sem kellett volna történnie...szép sztori....

2012-08-26 20:01:45 Die Welle (2008) / A hullám kocz (5) #35

Emberi mulasztásból elkövetett emberölés, közösség elleni uszítás.

Gyönyörű helyeken játszódik a film, nagyon szép a képi világa. A Chan-re jellemző humor kissé visszafogottabb, mint többi filmjébe, épp ezért sokkal komolyabb, jobb film lett belőle, nem csak egy elcsépelt vígjáték. 9/10

2011-01-22 10:47:07 127 Hours (2010) / 127 óra kocz (1) #21

A történet megindító, sőt még közel is áll hozzám. A színész alakítása szinte tökéletes. Ennek ellenére nem tudtam végignézni. Másfél órán keresztül nézni, ahogy egy szerencsétlen sziklamászó napokon keresztül vergődik az életéért, szerintem sok és unalmas. Meg lehet szólni, de akkor is ez a véleményem.

2010-03-29 11:42:35 Old Dogs (2009) / Vén csontok kocz (5) #2

Szerintem szórakoztató film volt.
A gyógyszeres rész végén amikor inni próbálnak egymás mellett, szakadtam a röhögéstől XD

Szerintem képileg nagyon ottvan, de a történet elég langyi és vontatott. Persze ez szubjektív...

Én mint az első 5-ös szavazat átadója kijelentem, hogy a Penge óta az első igazán jó modern vámpíros film szvsz.

Nekem nem volt gondom a gyógymóddal, hiszen maga az egész film egy fikció, abban pedig olyan lehet a gyógymód, amilyennek az író kitalálja. Mennyivel lett volna jobb, hogy ha rájönnek hogy a cserebogár hajnali vizeletét kell magukba fecskendezniük? A lényeg hogy meggyógyultak és kész:)

Na mindegy, nekem tetszett!

Én csak annyit mondok: nyitott kapcsolószekrény egy autómosó belső terében...ennyire egy építész sem hülye. Amúgy tele van a film ehhez hasonló irreális dolgokkal.

2010-01-12 19:56:45 10,000 BC (2008) / I. e. 10 000 kocz (?) #101

Elment 10 perc az életemből amíg az alábbi írásokat olvasva arra vártam, hogy a filmről is esik valami szó:)

Najó igazából találtam eleget a filmről is ahhoz, hogy ne nézzem meg :P

A két főszereplő játéka valóban kifogásolhatatlan, de a film szerintem röviden és tömören: szar. Még a történet jó is lenne de a megvalósítás nem tetszik. Ezért 3!

2010-01-05 16:33:05 Accepted (2006) / Felvéve kocz (4) #5

Kellemesen szórakoztató, laza kikapcsolódás. Bár az alap gondolat valóban kissé kivitelezhetetlen...még egy filmhez képest is:)

Nekem eddig ez a rész tetszett a legjobban, persze a könyvből sok mindent kihagytak, de még így is király lett. Szerintem.

Én jókat kuncogtam rajta.
Főleg a távirányítós részeken

Ez a film magában storyból 2-es max 3-as lenne. De jack black-et imádom, a zene meg iszonyat kibebaszott király, így megérdemli az 5-öst^^

2009-07-13 15:32:26 17 Again (2009) / Megint 17 kocz (4) #21

Én nem moziba néztem, hanem otthon vasárnap este bepunnyadtam a világító doboz elé és asszony benyomta ezt. Szerintem kikapcsolódásnak nem volt rossz:)

Akkor kicsit kettébontom:

A film önmagában egy silány szar képletesen szólva: 1

Mivel szerettem a sorozatot, azért nem volt annyira nézhetetlen mert érdekes volt a karaktereket látni, meg a kamehame stb. Tehát én kb 3-as szinten élveztem a filmet.

A kettő átlaga 2-es :D

Nekem meg pont hogy azért nem 1-es mert Dragon Ball fan voltam és jópofa volt, de amúgy egy moslék lett a film....

előzmény: Egy filmkritikus (#78)

1. Nem szabad családi filmre délután négykor beülni a moziba, mert végig azon fogsz gondolkodni, hogy a kukoricás zacsival vagy szívószállal fojtsd meg a melletted folyamatosan pofázó embereket akik úgy viselkednek mintha otthon a tévé előtt ülnének.
2. A Disney pictures filmjei szarok PONT.
3. Én ennyire még sosem sajnáltam azt a 1350 Ft-ot amit otthagytam a moziban....

Áhhh.....nem is érdemel ennyit betüt ez a film amit ideírtam....

Én Arénában néztem. Csak a 3D miatt adtam 4-et, az eléggé ütött:)

2009-02-07 22:33:33 Yes Man (2008) / Az igenember kocz (5) #6

Én speciel betegre röhögtem magam rajta:)

A film élvezhető volt szerintem, könnyed kikapcsolódás szinten. Rachel Weisz tényleg hiányzott belőle.

2008-08-25 11:20:50 Otis (2008) / Otis - Pokoli tévedés kocz (4) #2

Én nem láttam beharangozót, szerintem bosszús rész elég meglepő és egyben vicces is lett. Jó film volt.

Lehet hogy hülye vagyok vagy nem értek a filmekhez nem tudom de nekem minden filmje nagyon tetszik. Nem feltétlenül az ő színészi alakításától persze, hanem úgy az egész film ámblokk. A Zohan-on is jót szórakoztam:) Nekem tetszett.

2008-07-08 21:23:59 Hancock (2008) kocz (4) #13

Sztem nagyon szórakoztató film.
- Bunkó!
- Mondd mégeccer, ha mered!!! :D
A végén az a halandóvá válunk ha együtt vagyunk dolog kicsit erőltetett, de ezt leszámítva nekem tetszett.

Nem szeretem az alapvetően romantikus talapzatra épített filmeket, de ez nagyon bejött. Voltak olyan részek ahol már majdnem sírva nevettem:P

Szerintem az Epic Movie volt szarabb:D

Szerintem nézhető kis mozi. Vasárnap délutáni könnyed limonádé :D

2008-01-30 16:02:53 Transformers (2007) kocz (4) #70

Nekem tetszett. Nincs sok mondanivalója, de szórakoztató és a látvány nagyon viszi a filmet.

2008-01-30 16:00:21 Saw III (2006) / Fűrész III. kocz (5) #10

Akárki akármit mondd, szerintem az első 3 résszel teljes a sztori. Olyan ez mint az Alien:

1. rész: Baromi jó, magában egy komplett történet
2-3. rész: Az első résszel együtt a három egy komplett történet:P

4. rész: A kiegészítés....

teljesen alien szindróma :D

Nekem túl vontatott volt. Bár tény, hogy ilyesztő mit eszünk.

Tetszett a film, bár Jolie elég keveset "játszik" benne ahhoz képest hogy amit én láttam beharangozót, abba úgy állították be mint főszereplőt. Egyébként nem animációs filmként jobban tetszett volna...

2008-01-14 20:03:33 Hancock (2008) kocz (4) #1

Erre a filmre nagyon kiváncsi vagyok. A bemutató alapján nagy marhaság, de én szeretem a marhaságokat :D

Nekem az első rész tetszett nagyon, olyan fura hangulata volt. A második részt megnéztem elszórakoztam rajta, de ennyi. Ez a rész körülbelül egy kutya az előzővel, de látványosabb így egy kicsit jobban szórakoztam rajta. :P

2008-01-13 20:03:57 I Am Legend (2007) / Legenda vagyok kocz (5) #14

Nagyon tetszett a film, az egyszerű sztori ellenére mégis végig feszült figyelemmel néztem az egészet. A 3d-s grafikák kivitelezése mondjuk valóban hagy némi kivánnivalót maga után, de elmegy. A vége meg lehet hogy sablonos, de nem az amerikai filmek között. Amerikában szinte követelmény a happy end...itt ezt végre figyelmen kívül hagyták.

Nem bírtam végignézni. Ennyi.

2007-11-05 20:51:01 The Number 23 (2007) / A 23-as szám kocz (5) #18

Látom egyedül vagyok az 5-ösömmel. Én a sok kritika ellenére megnéztem a filmet, mert úgy voltam vele, hogy az alapsztori tetszik, szeretem az ilyen elméleteket meg ilyeneket. Az egyetlen hibája a filmnek, hogy lassan indul be, de a végén ottvan az az érzés, hogy "baaaaazdmeeeeeeg", az a felismerés....Szerintem jóra sikerült, nekem nem esett le a megfejtés egészen addig amíg a történet fel nem fedte és nem érzem úgy hogy hülye vagyok. Szerintem nagyon jó a film. De persze ez csak az én véleményem.

2007-10-24 13:58:51 Epic Movie (2007) / Bazi nagy film kocz (1) #6

Szánalmas, értékelhetetlen, poénoktól mentes összevissza szarság. Én megfogalmaztam a film kritikáját 6 szóból. És ennyi elég is azthiszem.

0.00001/10

2007-10-17 11:30:38 The Ringer (2005) / A pofátlan kocz (4) #1

Nem rossz kis film, szórakoztató. Knoxville játéka szerintem kimagasló, habár mindig is tudtam h egy idióta XD

Engem az egész film hangulata és ötlete megragadott, de a orgiás nagyjelenet számomra is kissé mókásnak tünt, valahogy nem passzolt a film hangulatához. Ettől függetlenül nagyon tetszett!

2007-04-12 11:34:15 Ghost Rider (2007) / A szellemlovas kocz (4) #3

Nekem tetszett...nem egy bonyolult film ráadásul fáradtan néztem meg. Elszórakoztam rajta:)

2007-04-11 09:45:44 Taxi 4 (2007) / T4xi kocz (3) #3

Szerintem a 4 rész közül a 3. volt a legsilányabb, de mind a 4 szórakoztató szerintem.

2006-12-27 11:00:44 Ringu (1998) / Kör kocz (4) #2

Mind a két verziónak megvan az előnye. A Ringu kevésbé látványos, de elég hatásos így is. Nekem Verbinski filmje is tetszett.

2006-12-17 10:05:21 Find Me Guilty (2006) / Védd magad! kocz (5) #3

Szerintem jó film volt, engem nem zavart a hossza.

2006-05-26 10:53:30 The Fog (2005) / A köd kocz (?) #2

Úgylátom mindenki nagyon egy véleményen van...ezt se nézem meg :P

2006-05-26 10:50:14 Mean Machine (2001) / Gépállat SC kocz (4) #1

Egy az egyben erről koppintották a Csontdaráló-t! Mind a kettő film nagyon tetszett.

2006-05-26 10:47:41 Transporter 2 (2005) / A szállító 2. kocz (2) #2

Nekem nem lett volna semmi bajom a filmmel, ha nem halmozzák ennyire túl ennyire lehetetlen jelenetekkel, mint a bomba-leakasztós rész, vagy amikor átugrat egyik parkolóházból a másikba...de nekem az is fura hogy Statham mé nem kapta el a vírust amikor beoltja a srácot?

Szerintem nem volt rossz film, annyiban egyetértek az előttem szólókkal, hogy a feszültséget nagyban oldja, hogy rendszeresen visszatérünk a napsütésbe és a normális világba. Érteni nem értettem meg teljesen a történetet, de ettől függetlenül hatásos film szerintem.

2006-04-30 09:09:40 Scary Movie 4 (2006) / Horrorra akadva 4. kocz (5) #3

Nekem tetszett a film és szerintem, nem vagyok vele egyedül, mert a moziban teltház volt és végigröhögte az egész közönség a filmet. Nekem a Tom Cruise Oprás szereplésének a paródiája is nagyon tetszett:)

Nem szeretem a romantikus filmeket, de ez tetszett!
(Lehet azért mert nagyrésze inkább vígjáték:P)

2006-04-21 16:28:51 The Wild (2006) / Vadkaland kocz (2) #2

Egyetértek...

Nekem jobban tetszett mint az első:)

Szerintem szórakoztató film volt, bár lehet hogy csak azért mert jó volt a társaságom:)

2005-11-14 19:49:18 Doom (2005) kocz (2) #4

Az alábbi kritikát média-ismeret órára kellett írnom, de gondoltam megosztom veletek is:

Az elmúlt években gyakran találkozhattunk olyan filmekkel amelyek egy számítógépes játék feldolgozása vagy annak az alapötletére épül. Ezeknek a filmeknek nagyon nagy része – vagy talán kivétel nélkül mindegyik – sekélyes, fantáziátlan és tulajdonképpen a nullával egyenlő története borzasztó színészi alakítással és rendezéssel párosul. Ilyen volt többek között Paul Anderson, A Kaptár című munkája is, ami azonban nagyobb sikerre tett szert mint amire számítani lehetett. Sajnos ezt a rossz hagyományt a Doom rendezője, Andrzej Bartkowiak is folytatja, amikor úgy dönt elkészíti a legismertebb első generációs FPS játékok filmes változatát.
Az eredeti játék története végtelenül egyszerű és primitív, de mégis ezzel az egyszerűségével ragadta meg a legtöbb rajongót, hiszen az erőssége nem a történet, hanem a változatos mutánsok és szörnyek szerepeltetése és a pörgős játékmenet. A film minden tekintetben szakít a szoftver alapjaival leszámítva az egyszerű eseménysorozatot, de még itt sem ragaszkodnak teljes mértékben az eredeti cselekményhez. A történet valahol a távoli jövőben játszódik, az emberiség már a Mars felé terjeszkedik, ám valamilyen ismeretlen indokból a bolygón lévő telepet karantén alá helyezik. A helyszín biztosítása és a történtek kivizsgálása érdekében odaküldenek egy különleges osztagot Főtörzs (Sarge) vezetésével, akit a filmben The Rock alakít. Idáig akár a már fentebb említett A Kaptár-ból is vehette a történetet a rendező, ezek a hasonlóságok egyébként az egész filmet végig kísérik. A kissé vontatott, elnyújtott cselekményből ezután megtudjuk, hogy valamiféle szörnyek sorra írtják a telepen dolgozó tudósokat, majd miután már az osztagot is jócskán megtizedelték ezek a lények, az egyik dolgozó beavatja a maradék katonákat a Marson folyó kisérletekbe, amiről egyébként ő nem is tudott semmit. Itt jelentkezik a film egyik legnagyobb baklövése, ugyanis kiderül a gyanútlan játékos számára, hogy teljes egészében kitekerték a játék eredeti történetét egy hasonlóan gyengére. A rendezőnek gondolnia kellett volna rá, hogy erre a filmre nagyrészt azok fognak beülni akik kipróbálták már a szoftvert is, valamint hogy egy ilyen alapból, mint a játék nem lehet túlzottan magasröptű történetet kihozni, tehát ha megváltoztatja a történtet a fő célpontjait a játékosokat sem fogja éppenséggel megnyerni, azokat akiknek egyébként tetszett volna a film a szintén sekélyes és fantáziátlan, de original történettel. Ezen az elvi, de annál inkább banális hibán kívül a film tele van apró, de igen idegesítő bakikkal. A legszembeötlőbb ezek közül a helyszín és a díszletek. A játék komor hangulatát nagyon jól eltalálták a Mars bázis megjelenítésével, de ebben a tekintetben nem kellett volna annyira szigorúan igazodni a szoftverhez, mert az az egyhangú labirintus-szerű környezet ami a játékban elfogadható, egy filmben a legkevésbé sem. El lehetett volna ugyanazt a hangulatot és látványt érni sokkal látványosabb és részletesebben kidolgozott díszlettel is. Sajnos a vizuális effektek terén is spóroltak az alkotók, ugyanis a játék hatalmas „szörny arzenáljával” szemben a filmben csupán 2 fajta lénnyel találkozhatunk, ezek közül az egyik ráadásul meglehetősen groteszkre sikerült. A színészi alakítást már meg sem merem említeni mert az a nulla fogalom számtani határait tolja még lejjebb. A film tetőpontja a végére bevágott FPS nézet volt, ez volt az a pont amikor elértem a katarzist és mintegy szökőár tört ki belőlem az önfeledt röhögés. Teljes mértékben eltúlzott és már-már parodia színtű lett a film ezen része. A snitt legnagyobb égése amikor a főszereplőt kivülről mutatják és úgy rángatja a fegyverét mint más a kardot vívás közben, ezzel imitálandó hogy ő a szuper-ember. Ezzel a jelenettel már csak az tud vetélkedni amikor egyetlen golyót kilő egy 4 méteres mutánsra erre az ordítva hátatfordít és elszalad, miközben társait egy teljes tár sem tartja attól vissza hogy egyetlen karlendítéssel lecsapják valakinek a fejét. Az egész történet tele van felesleges viccekkel és akaratlanul is humoros jelenetekkel, amik mind-mind a film műfajának jellegéből vesznek el egy-egy kanállal és szép lassan horror-vígjátékká, esetleg akció-vígjátékká alakul az amúgy Sci-fi/akció-horrornak induló mű.
A filmet azoknak ajánlom akik már nem tudnak mit nézni és mindenképp moziban akarják tölteni a szabadidejüket, ugyanis egy 60 millió dollárból alkotott ízlésen aluli B-kategóriás alkotással van dolgunk, ami az esetleges nagy bevételeket csak nevének köszönheti.

2005-11-12 22:10:50 Doom (2005) kocz (2) #2

Nekem sokkal rövidebb és tömörebb véleményem van a filmről (10 perce jöttem ki a moziból):

Röhejes!

Nagyon elvont a történet és az első rész feelingje sincs meg. Szerintem nagyon elrontotta Mr. Sekula.

2005-07-21 20:31:26 Cube Zero (2004) / Kocka 3. kocz (4) #1

A második rész után kellemes meglepetés volt ez a film. Nem tudok többet mondani

2005-07-20 18:32:11 Creep (2004) / Hajsza a metróban kocz (2) #2

Én ugyan részegen néztem a filmet de nem annyira hogy tetszett volna. Szerintem unalmas volt és tele van logikai hibákkal.

2005-07-08 15:43:41 Dawn of the Dead (2004) / Holtak hajnala kocz (3) #1

Gyomorforgató egy film. Nagyon hatásos, de hiányolom a történet kidolgozatlanságát. Lehet h én nem vagyok műértő, de szerintem a történet elég elnagyolt.

Nekem nagyon tetszett a film. Engem amúgy is érdekel a japán kultúra, és természetesen a szamurájok is, úgyhogy ha valaki tud valami olvasnivalót ajánlani azt megköszönném.

2005-06-13 19:38:46 Ju-on: The Grudge (2002) / A harag kocz (3) #1

Azért adtam csak 3-ast mert nagyon hatásos a film szerintem ami a látványt és a feszültséget illeti, viszont nem értettem az egészet. Miért nem halnak meg, meg tkp ki kicsoda? Ha valaki tud segíteni nekem azt megköszönném ha megtenné.

Én nem láttam az eredeti sorozatot, így nincs összehasonlítási alapom, de sztem egész jó film.

2005-06-09 19:19:13 Meet the Fockers (2004) / Vejedre ütök kocz (4) #2

Na ne mondd :D
Nekem tetszett... vicces, jó kedvre derít:)

2005-06-09 19:17:34 Ken Park (2002) kocz (1) #1

Undorító és értelmetlen f@szság...má bocsánat. Egy jó rész van benne amikor a egyik főszereplő kinyajja a barátnője anyját:)

2005-03-18 16:27:42 Saw (2004) / Fűrész kocz (5) #8

Nem volt rossz film. Történetben toronymagasan veri az utóbbi idők horrorjait. Voltak benne hibák, de amúgy szerintem élvezhető volt.

2005-02-24 20:39:12 The Grudge (2004) / Átok - The Grudge kocz (?) #2

:D Viszont hasonlít az egyik iskolatársamra:))) Vagy az iskolatársam hasonlít rá....mind1 :P Ja amúgy a filmet nem láttam :P

Az Alien sorozatból ez az a rész, ami annyira nem tetszett. De ettől függetlenül úgy jó ahogy van az egész sorozat!

2005-02-24 20:35:27 Aliens (1986) / A bolygó neve: Halál kocz (5) #1

Ez is naggyon jó! Bár itt már inkább a látványra mentek rá....de ez nem baj...sőt!...szerintem