kocz

Regisztráció: 2005. február 20. (11 év, 11 hónap)

Születési év: 1987

Now You See Me 2
Szemfényvesztők 2.
4 2016-11-26 2,8

2016-12-23 21:16:02 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan kocz (3) #19

Nehezen tudtam eldönteni, hogy mi alapján pontozzam a filmet, ugyanis ha mint a filmet kellene értékelnem és azonos skálán belőnöm, mint egy Tarantino mozit, akkor ez egy 1-2 környéki fos. De (és szégyellem bevallani) én nagyon jól szórakoztam rajta :O Az elefántos jelenet lehetett volna rövidebb, amikor jön a hím elefánt ott egy vágás és már a kádban ülnek...úgy is átjött volna a poén, de ez Cohen gyengéje hogy direkt megbotránkoztasson. Egyébként volt rengeteg olyan poén ami nagyon ült és szakadtam rajta. A fenti indokok miatt én inkább Cohen munkásságának skáláján fogom elhelyezni ami 3-4 közé rakná....maradjunk a 3-asnál, de akinek tetszettek az eddigi filmjei az ezt is szeretni fogja.

A szinkron kritikán aluli :( Sajnos kénytelen voltam szinkronosan nézni meg 3D-ben (mindkettőt rühellem), mert céges parti volt és a többség döntött. Valójában Vader hangja volt a legszarabb, szerencsére nem sokat beszélt. De a jedi "Zatoichi" - ahogy fogalmaztak előttem - magyar hangja is zavaró volt (szerintem sokkal kevésbé lehetett komolyan venni ezzel a hanggal, mint a sajátjával). Egyébként a film nem volt rossz, az elejét egy kicsit összecsapottnak éreztem, de az utolsó egy óra öt csillagos. Érdekes érzésem volt a végén, hogy "Jujj de jó lesz folytatás, de várom már....miközben nyilván tisztában vagyok vele hogy már láttam a "folytatást" :D

Nekem a vége volt az, ami miatt vaciláltam, hogy négyes vagy ötös legyen. Nem azért mert nem volt happy end, mert az pont hogy nagyon erős tulajdonsága a lezárás után maradt érzésnek. Inkább az, hogy nagyon hirtelen volt, talán még egy kis kifejtést vártam volna seriff karakterének. Bár így is hosszú volt a film és talán ártott volna neki a túl hosszú játék idő. Végül arra jutottam, hogy ez így volt jó ahogy van....

előzmény: Modric (#188)

Szégyen és gyalázat, de az elmúlt hetekben kezdtem bepótolni lemaradásomat Hitchcock munkásságával kapcsolatban. Nem a Madarak és a Psycho volt a beugró, azokat későbbre tartogatom (igen-igen, még azokat sem láttam). A Forgószél volt az első egy barátokkal tartott filmklubon, majd annak hatására néztem meg a Kötél című művet. Előbbi nem fogott meg igazán, de a Kötél magával ragadott...és akkor jött ez. Gyilkosság telefonhívásra. Nem voltam oda soha a krimiért és a régi filmeket is sokszor fenntartással ültem le megnézni, mert akármennyire is...a modern technológia és a látvány feltornázza az ember ingerküszöbét akaratlanul. És mégis, ez a film hozta azt az élményt, hogy másfél órára teljesen elfelejtettem, hogy hol vagyok és izgulva vártam a katarzist. A végén dőlt el, hogy ez a film ötöst fog kapni: amíg a Forgószélnél sok, a Kötélnél csak a lezárással kapcsolatos kérdőjelbe tudtam csak belekötni...itt viszont semmibe. Tökéletes! A bajusz fésülgetés tette fel a tejszínhabot az egész tetejére. Le a kalappal...miért nem néztem én eddig Hitchcockot? :O

2016-04-12 22:22:17 Hardcore Henry (2015) kocz (5) #4

Én csak annyit mondok: tökéletes. Minden fillért megért. Amikor azt hinnéd nem lehet valamit fokozni, akkor a pofádba vágja, hogy de lehet. Nem kell komolyan venni a filmet, mert akkor tényleg csak 3-as, vagy még annyi sem. De ha úgy nézed amilyennek a készítők szánták...úristen, életemben nem szórakoztam ilyen jól. A legnagyobb erőssége, hogy sosem azt történik amire számítasz, tényleg olyan mintha ami látsz az ad hoc tizedmásodpercek alatt meghozott döntések sorozata lenne. Mondjatok, bármit szerintem zseniális. Bár a 16-os besorolást nem igazán értettem. Már az intro megérne R-rated jelölést.

2016-04-03 22:07:18 The Intern (2015) / A kezdő kocz (5) #33

Érdekes a sok negatív kritikát olvasni. Azért adtam zseniálisat rá, mert alapvetően nem szeretem az ilyesfajta romantikus filmeket, de ez megfogott. A hotelszobában lejátszódott beszélgetés, évődés nekem nagyon életszagúnak érződött (talán azért, mert az elmúlt két-három évben sok hasonló eset történt nagyon közel hozzám). Alapvetően egy négyes filmnek mondanám egyébként, de mivel annak ellenére hogy a műfajt nem szeretem mégis megfogott ezért megérdemli tőlem az ötöst. A befejezéssel meg nekem minden rendben volt, nem tudom hova lehetett volna még tovább tárgyalni.

2016-03-13 20:40:54 Four Rooms (1995) / Négy szoba kocz (4) #38

Akartam írni, hogy az uccsó jelenet mentette meg a filmet, de számomra az itt olvasott kommentekből esett le, hogy a négy jelenetet külön-külön dirigálta a négy rendező. Akkor viszont így jön össze a pont:

1. rész: majdnem kikapcsoltam, a csöcsök miatt végül mégsem (2)
2. rész: a wc-s vágás erős volt, a kis nyilacskás snitt meg egyenesen monthy python-t idézett nekem, ezt leszámítva semmi (3)
3. rész: ez tetszett, kicsit olyan magyaros befejezéssel (Miniszter félrelép érzés) (4)
4. rész: tökéletes, jó vágások, jó duma, csillagos ötös befejezés, kacagtam (5) :O

Átlag: 3,5....a befejezésért megadom a 4-est :)

2016-03-12 21:52:02 Love (2015) / Szerelem kocz (1) #8

Ugyanez járt a fejemben nekem is. Egy viszonylag szépen fényképezett (még csak nem is szoft) pornó. Színészi játék nulla, párbeszédek/monológok egy ötéves gyermek szintjén, a történet meg leírható egy A5-ös papírlapra...

előzmény: Mizi (#7)

2016-01-28 07:18:54 The Revenant (2015) / A visszatérő kocz (4) #88

A wiki cikkben nem írnak olyanról hogy km-eken át sodródik vadvízen, vagy hogy több tíz métert zuhan egy fenyőfára. Persze, ettől még lehet hogy így volt, csak én például tudom, hogy még sisakban is milyen könnyű ripityára törni magad egy ilyen sodrásban a köveken, arról nem is beszélve, hogy a víz tele van jéggel, azaz max 4 fokos, mindene átázott, hogy gyújtott tüzet, hogy nem hűlt ki?

2016-01-28 07:15:41 The Revenant (2015) / A visszatérő kocz (4) #87

Meghajlok az érveid előtt, ebben a formában még nem gondolkodtam, de tényleg így logikus :)

előzmény: osi (#86)