kocz

Regisztráció: 2005. február 20. (12 év)

Születési év: 1987

3 2017-02-03 4,1
Cadillac Man

4 2017-02-02 3,0

2017-02-05 14:51:39 Anthropoid (2016) kocz (4) #3

Az elejét én is untam, sőt abba is hagytam, de aztán betegen otthon nyüglődve, mondom áhh fejezzük be hátha nem alszom el. És a "lényeg"-től kezdve élveztem. Kár az elejéért, de persze a hangulat megteremtéséhez kellett, vehették volna rövidebbre.

előzmény: bambula (#1)

2017-02-03 15:37:31 Youth (2015) / Ifjúság kocz (3) #39

Elképesztően jó színészi játék (Michael Cain-t jó látni valami egyedi szerepben, az utolsó 10-15 évben ugyanazt a karaktert hozta minden filmben). A képi világ is remek, nekem néhol kicsit Wes Andersont idézte, főleg az elején a sok szimmetrikus vágással. Sőt, remek jelenetek és sok helyen meglepő poénok tarkították az egyébként megkapó mondanivalóval rendelkező sztorit. Ennek ellenére halálra untam a filmet....most akkor hogy van ez? :O

2016-12-23 21:16:02 Grimsby (2016) / Agyas és agyatlan kocz (3) #19

Nehezen tudtam eldönteni, hogy mi alapján pontozzam a filmet, ugyanis ha mint a filmet kellene értékelnem és azonos skálán belőnöm, mint egy Tarantino mozit, akkor ez egy 1-2 környéki fos. De (és szégyellem bevallani) én nagyon jól szórakoztam rajta :O Az elefántos jelenet lehetett volna rövidebb, amikor jön a hím elefánt ott egy vágás és már a kádban ülnek...úgy is átjött volna a poén, de ez Cohen gyengéje hogy direkt megbotránkoztasson. Egyébként volt rengeteg olyan poén ami nagyon ült és szakadtam rajta. A fenti indokok miatt én inkább Cohen munkásságának skáláján fogom elhelyezni ami 3-4 közé rakná....maradjunk a 3-asnál, de akinek tetszettek az eddigi filmjei az ezt is szeretni fogja.

A szinkron kritikán aluli :( Sajnos kénytelen voltam szinkronosan nézni meg 3D-ben (mindkettőt rühellem), mert céges parti volt és a többség döntött. Valójában Vader hangja volt a legszarabb, szerencsére nem sokat beszélt. De a jedi "Zatoichi" - ahogy fogalmaztak előttem - magyar hangja is zavaró volt (szerintem sokkal kevésbé lehetett komolyan venni ezzel a hanggal, mint a sajátjával). Egyébként a film nem volt rossz, az elejét egy kicsit összecsapottnak éreztem, de az utolsó egy óra öt csillagos. Érdekes érzésem volt a végén, hogy "Jujj de jó lesz folytatás, de várom már....miközben nyilván tisztában vagyok vele hogy már láttam a "folytatást" :D

Nekem a vége volt az, ami miatt vaciláltam, hogy négyes vagy ötös legyen. Nem azért mert nem volt happy end, mert az pont hogy nagyon erős tulajdonsága a lezárás után maradt érzésnek. Inkább az, hogy nagyon hirtelen volt, talán még egy kis kifejtést vártam volna seriff karakterének. Bár így is hosszú volt a film és talán ártott volna neki a túl hosszú játék idő. Végül arra jutottam, hogy ez így volt jó ahogy van....

előzmény: Modric (#188)

Szégyen és gyalázat, de az elmúlt hetekben kezdtem bepótolni lemaradásomat Hitchcock munkásságával kapcsolatban. Nem a Madarak és a Psycho volt a beugró, azokat későbbre tartogatom (igen-igen, még azokat sem láttam). A Forgószél volt az első egy barátokkal tartott filmklubon, majd annak hatására néztem meg a Kötél című művet. Előbbi nem fogott meg igazán, de a Kötél magával ragadott...és akkor jött ez. Gyilkosság telefonhívásra. Nem voltam oda soha a krimiért és a régi filmeket is sokszor fenntartással ültem le megnézni, mert akármennyire is...a modern technológia és a látvány feltornázza az ember ingerküszöbét akaratlanul. És mégis, ez a film hozta azt az élményt, hogy másfél órára teljesen elfelejtettem, hogy hol vagyok és izgulva vártam a katarzist. A végén dőlt el, hogy ez a film ötöst fog kapni: amíg a Forgószélnél sok, a Kötélnél csak a lezárással kapcsolatos kérdőjelbe tudtam csak belekötni...itt viszont semmibe. Tökéletes! A bajusz fésülgetés tette fel a tejszínhabot az egész tetejére. Le a kalappal...miért nem néztem én eddig Hitchcockot? :O

2016-04-12 22:22:17 Hardcore Henry (2015) kocz (5) #4

Én csak annyit mondok: tökéletes. Minden fillért megért. Amikor azt hinnéd nem lehet valamit fokozni, akkor a pofádba vágja, hogy de lehet. Nem kell komolyan venni a filmet, mert akkor tényleg csak 3-as, vagy még annyi sem. De ha úgy nézed amilyennek a készítők szánták...úristen, életemben nem szórakoztam ilyen jól. A legnagyobb erőssége, hogy sosem azt történik amire számítasz, tényleg olyan mintha ami látsz az ad hoc tizedmásodpercek alatt meghozott döntések sorozata lenne. Mondjatok, bármit szerintem zseniális. Bár a 16-os besorolást nem igazán értettem. Már az intro megérne R-rated jelölést.

2016-04-03 22:07:18 The Intern (2015) / A kezdő kocz (5) #33

Érdekes a sok negatív kritikát olvasni. Azért adtam zseniálisat rá, mert alapvetően nem szeretem az ilyesfajta romantikus filmeket, de ez megfogott. A hotelszobában lejátszódott beszélgetés, évődés nekem nagyon életszagúnak érződött (talán azért, mert az elmúlt két-három évben sok hasonló eset történt nagyon közel hozzám). Alapvetően egy négyes filmnek mondanám egyébként, de mivel annak ellenére hogy a műfajt nem szeretem mégis megfogott ezért megérdemli tőlem az ötöst. A befejezéssel meg nekem minden rendben volt, nem tudom hova lehetett volna még tovább tárgyalni.

2016-03-13 20:40:54 Four Rooms (1995) / Négy szoba kocz (4) #38

Akartam írni, hogy az uccsó jelenet mentette meg a filmet, de számomra az itt olvasott kommentekből esett le, hogy a négy jelenetet külön-külön dirigálta a négy rendező. Akkor viszont így jön össze a pont:

1. rész: majdnem kikapcsoltam, a csöcsök miatt végül mégsem (2)
2. rész: a wc-s vágás erős volt, a kis nyilacskás snitt meg egyenesen monthy python-t idézett nekem, ezt leszámítva semmi (3)
3. rész: ez tetszett, kicsit olyan magyaros befejezéssel (Miniszter félrelép érzés) (4)
4. rész: tökéletes, jó vágások, jó duma, csillagos ötös befejezés, kacagtam (5) :O

Átlag: 3,5....a befejezésért megadom a 4-est :)

2016-03-12 21:52:02 Love (2015) / Szerelem kocz (1) #8

Ugyanez járt a fejemben nekem is. Egy viszonylag szépen fényképezett (még csak nem is szoft) pornó. Színészi játék nulla, párbeszédek/monológok egy ötéves gyermek szintjén, a történet meg leírható egy A5-ös papírlapra...

előzmény: Mizi (#7)