Tibcsaninja

Regisztráció: 2008. december 29. (12 év, 2 hónap)

Rendezők: Fábri Zoltán, Huszárik Zoltán, Quentin Tarantino, Woody Allen

3 2021-01-25 3,6
Journey 2: The Mysterious Island
Utazás a rejtélyes szigetre
2 2021-01-16 2,4

Bolond Pierrot. Ha van még.

2021-01-06 00:37:41 Mank (2020) Tibcsaninja (5) #8

Visszanéztem, öt Fincher filmet értékeltem ötösre, de nálam ez mind közül messze kiemelkedik. Rétegfilm vagy sem, nem csak Hollywoodról szól, az bizonyos szempontból csak a körítést adja. Cinikus, az biztos, de hogy A-listástól ritka az ilyen jó értelemben vett mély film, az is biztos.

HBO Go, habár gondolkodom a netflixen. Jelzem, az HBO mintha csak playstationre lenne optimalizálva, ott működik messze a legjobban az alkalmazás. :)

Első blikkre azt gondoltam, mi ez a hülye kérdés, de már vagy 20 perce el se kattintok, azaz bőven kellett már egy ilyen. 10-12 éves koromtól kb érettségiig napi átlag 1 film tékából, nyáron 3 is akár. Idővel nyilván (talán?) nőtt a nívó. +, ugyanebben az időszakban (90-es évek elejétől) a köztévé ontotta magából a gyöngyszemeket, csak ébren kellett maradni. Bódy, ázsiaiak, klasszikusok, bármi szembejöhetett veled. Ezek között azért volt pár tucat nagy élmény, de ha lesz időm, kiemelem a Kincs, ami nincset (gyerekként), a Szindbádot, a Kutya éji dalát, az Oldboi-t és a Nagy zabálást. Ezek kapcsán minden percre emlékszem, milyen volt az első. (Talán épp emiatt, de a mozi a mai napig se tud megvenni.)

Valóban jó Pfeiffer, de az én kettesem a határozott egyoldalúságnak szól.

Ha Rogán nyilatkozott volna bárkinek az ügyben, akkor azonnal változzak át egy ugató farkaskutyává! :) Az állásfoglalások kapcsán van igazad, de tedd a szívedre a kezed... Ugye láttál már olyat, hogy az adatszolgáltatási/tájékoztatási kötelezettségeit egy állami hivatal vagy szervezet még a jogszabályi előírások ellenére sem teljesíti?

előzmény: PG (#15)

Értelmezés kérdése, de nálam már Finnország is alig-alig skandinávia, míg más nem csak Izlandot, de Feröert is ideszámítja. Asszem, ki hogy tanulta...

A "valódi" újságírók évek-évtizedek óta nem borították ki ennyire a bilit ebben a témában. De legalábbis a nagyközönség ingerküszöbét átlépő produktumot senki nem tett le az asztalra. Biztos a film készítői nehezítették a munkájukat... Tutira az alapvető dolgok ismeretének a hiánya miatt nyúlt éppen ő bele a témába... Közben nálam csillagos ötös a szándék és az, hogy valószínűleg épp ez a film kellett a problémák megoldásához. Meglátjuk! Mondom mindezt anélkül, hogy bármennyire is kedvelném Ács Dánielt. A forma és a bakik helyett most a vélelmezett társadalmi hasznosságot díjazom. Peace!

előzmény: PG (#9)

Mindkettőt nyomtam, az csalás?

2018-08-31 15:00:54 Loving Pablo (2017) / Escobar Tibcsaninja (3) #5

A jó sztoriból és kiválóan játszó Bardem-ből a lehetőségekhez képest keveset hoztak ki. Nagyon drámai lehetett volna egyik-másik jelenet, de azokat túltolták, mást meg nem hegyeztek ki eléggé. De azért tetszett, nagyon bőven nézhető. Penelopé Cruz csak szép, de tényleg haloványan játszik.