Tibcsaninja

Regisztráció: 2008. december 29. (13 év)

Rendezők: Fábri Zoltán, Huszárik Zoltán, Quentin Tarantino, Woody Allen

Érkezés
4 2022-01-15 3,9
Warm Springs

4 2022-01-15 3,5
Soha többé katonát nem akarok látni

5 2022-01-07 ?
Army of Thieves
A tolvajok hadserege
2 2022-01-01 2,7
The Secret Life of Pets 2
A kis kedvencek titkos élete 2.
3 2021-12-26 2,8
Astérix et la surprise de César
Asterix és Cézár ajándéka
Astérix le Gaulois
Asterix, a gall
4 2021-12-26 3,8

2021-03-25 01:36:07 [Melyik a kedvenc sitcomod?] Tibcsaninja #32

Sitcom vagy sem, az ilyen komédia-jellegű tévés sorozataimból megjelöltem négyet, furcsa, hogy ebből is animációs. (Waczak, Family Guy, Rick&Morty, kiemelkedik a BoJack)

Viszont, ha már ezek, akkor a csúcskedvencem hiányzik, az Archer. Pedig Sterling Archer for president.

Bolond Pierrot. Ha van még.

2021-01-06 00:37:41 Mank (2020) Tibcsaninja (5) #8

Visszanéztem, öt Fincher filmet értékeltem ötösre, de nálam ez mind közül messze kiemelkedik. Rétegfilm vagy sem, nem csak Hollywoodról szól, az bizonyos szempontból csak a körítést adja. Cinikus, az biztos, de hogy A-listástól ritka az ilyen jó értelemben vett mély film, az is biztos.

HBO Go, habár gondolkodom a netflixen. Jelzem, az HBO mintha csak playstationre lenne optimalizálva, ott működik messze a legjobban az alkalmazás. :)

Első blikkre azt gondoltam, mi ez a hülye kérdés, de már vagy 20 perce el se kattintok, azaz bőven kellett már egy ilyen. 10-12 éves koromtól kb érettségiig napi átlag 1 film tékából, nyáron 3 is akár. Idővel nyilván (talán?) nőtt a nívó. +, ugyanebben az időszakban (90-es évek elejétől) a köztévé ontotta magából a gyöngyszemeket, csak ébren kellett maradni. Bódy, ázsiaiak, klasszikusok, bármi szembejöhetett veled. Ezek között azért volt pár tucat nagy élmény, de ha lesz időm, kiemelem a Kincs, ami nincset (gyerekként), a Szindbádot, a Kutya éji dalát, az Oldboi-t és a Nagy zabálást. Ezek kapcsán minden percre emlékszem, milyen volt az első. (Talán épp emiatt, de a mozi a mai napig se tud megvenni.)

Valóban jó Pfeiffer, de az én kettesem a határozott egyoldalúságnak szól.

Ha Rogán nyilatkozott volna bárkinek az ügyben, akkor azonnal változzak át egy ugató farkaskutyává! :) Az állásfoglalások kapcsán van igazad, de tedd a szívedre a kezed... Ugye láttál már olyat, hogy az adatszolgáltatási/tájékoztatási kötelezettségeit egy állami hivatal vagy szervezet még a jogszabályi előírások ellenére sem teljesíti?

előzmény: PG (#15)

Értelmezés kérdése, de nálam már Finnország is alig-alig skandinávia, míg más nem csak Izlandot, de Feröert is ideszámítja. Asszem, ki hogy tanulta...

A "valódi" újságírók évek-évtizedek óta nem borították ki ennyire a bilit ebben a témában. De legalábbis a nagyközönség ingerküszöbét átlépő produktumot senki nem tett le az asztalra. Biztos a film készítői nehezítették a munkájukat... Tutira az alapvető dolgok ismeretének a hiánya miatt nyúlt éppen ő bele a témába... Közben nálam csillagos ötös a szándék és az, hogy valószínűleg épp ez a film kellett a problémák megoldásához. Meglátjuk! Mondom mindezt anélkül, hogy bármennyire is kedvelném Ács Dánielt. A forma és a bakik helyett most a vélelmezett társadalmi hasznosságot díjazom. Peace!

előzmény: PG (#9)

Mindkettőt nyomtam, az csalás?