hawaii

Regisztráció: 2008. december 29. (15 év, 2 hónap)

Születési év: 1990

Liza the Fox-Fairy
4 2016-01-21 3,9

2015-10-14 21:13:06 Dabba (2013) / Ezerízű szerelem hawaii (5) #7

Nagyon szuper!:)

Kíváncsi vagyok az Óz-ra:)!
Ezen kívül 'A nagy nap' (The Big Wedding) http://www.imdb.com/title/tt1931435/ érdekel még (jó kis vígjátéknak ígérkezik:) )
Meg persze a Hobbit folytatása.
A többi nem igazán fogott meg...

2013-01-22 00:41:02 The Vow (2012) / Fogadom hawaii (5) #12

Rég volt ilyen könnyed, mégis elgondolkodtató romantikus film. Tatum minden lány álmát játssza ezzel a karakterrel, és ki kell mondanom, de nekem ez McAdams első filmje, amiben teljesen hitelesen játszik.
Utóbbi idő egyik legjobbja kategóriájában!:)

2011-07-01 00:57:09 Sweet November (2001) / Édes november hawaii (5) #4

klasszikus romantikus. Charlizenak nagyon jó áll ez a szerep, (Keanu meg kellően ellenszenves pasiból alakul át romantikussá ), mindez egy szép és meglehetősen nem hétköznapi szerelmi ábrázolással :)

2011-07-01 00:53:13 Whatever Works (2009) / Bármi megteszi hawaii (3) #5

Evan Rachel Wood tündököl ebben a szerepben.

tudom hogy totál sablonos, de olyan szórakoztató nézni:D

2010-04-10 22:19:16 Deux (1989) / Ketten hawaii (5) #1

Zseniális film a nő és férfi szerelméről, kapcsolatáról !

2010-01-09 05:07:18 Wanted (2008) hawaii (2) #60

A stílus a Wanted-ben koncepció

A stílus minden filmben koncepció :) Az már csak a kérdés mennyire sikerül.

de a Wantedról szólva.. nem részletezem.
nálam McAvoy és egy-egy eltaláltabb jelenet vagy poén miatt lett csak 2-es. de lehet csak az a baj, hogy nekem nem jött át ez a "vizuális cinizmus"
nekem a vizualitás csak ne legyen cinikus. mozgóképről. filmről beszélünk.
bár az cinikus, mennyi pénzt, időt és energiát (és hypeot!) pazaroltak erre a u.n. alkotásra, mikor annyi jó filmet kéne még megcsinálni a filmfellegvárakban.

előzmény: ronin07 (#59)

sok mindent még nem mondtak el előttem..;) bővebb beszámoló lesz :)

nagyon bájos történet.. :) rég emelt el ennyire film a valóságból, úgy hogy érzelmileg képessé tett azonosulni a szereplőkkel szívben.
nos ez van ha valaki még hisz a szerelem erejében... : ) behúzott magával a történet.

A film képi világa gyönyörű, szépen fényképezett. Korhű viszonyokat mutat be, annak valós társadalmát megragadva a szerelmesek kiszolgáltatottságával és a fiatalok merészségével. A legutóbbi az, ami számomra az alkotás egyik legnagyobb frissességét nyújtja a hasonszőrű filmek között. és ennek a a merészségnek a valóságízűsége. nem megy el szirupba és megmagyarázhatatlan korlátokat és csodákat se feszeget. . ilyen jelenet a szívfájdító elválás a fogadóban, vagy anne "debutálása" az ügyvédnél Másik "friss" dolog a szerethető humora, s egészen pörgősek az események, nem vontatott. Persze mellette feszes és angol az egész, ahogy kell.

Ami még megfogott, hogy a figyelmes néző észrevesz rengeteg apró előre-és visszautalást, szinte nincs véletlenszerűen elejtett mondat, aminek ne lenne visszhangja valamelyik részben és a szereplők jellemében ne látnánk a változást. például az ahogy Jane erősködik a kölcsön kapott könyvnél, hogy a saját írásaiban csak a valóságot akarja ábrázolni - a film végére (a valóságot megélve) az örökös heppiend mellett dönt - legalább a könyveiben boldog véget ígérve a szereplőknek. Meg például a keretes lezárás, Henry különböző érzelmei a az elején és a végén levő felolvasás során szintén szép megoldás...

James McAvoy viszi hátán a történetet (bár elfogult vagyok, egyik személyes kedvencemről lévén szó) , Anne-t szorosan magával hordva. - Anne-el végig nagyon jól működik közöttük az a bizonyos "kémia".
Másik kedvencem Joe Anderson - számomra nagy csalódás volt itt -, szinte jelentéktelen és unalmas a karaktere - nem tudtam vele mit kezdeni, holott ő se az a tipikus angol karakter lenne, mint a zöme. bár nem lóg ki az összeképből- de a figurája csak a történetbe fontos. Megbocsájtható, de elég gyenge szálra sikerült a másik lánnyal a szerelme valahogy nem izgat fel, és a bekövetkező halála nem is különösebben megrázó A többi szereplő hozza azt amit kell, szépen illusztrálva ezzel a fő történetet és a viszonyokat.

jól össze van ez rakva, mint egy kellemesen édes belül csokis kívül habos torta :) levett a lábamról, pedig csak liszt cukor tojás vaj és kakaó egy kis sütőporral 90%
újranézős.

2010-01-09 00:25:41 Walk the Line (2005) / A nyughatatlan hawaii (5) #36

nagy kedvenc :) igazán méltó életrajzi emlékállítás , sok szívvel összerakva.
Phoenix hihetetlen milyen átjellegülten játszik (oscart érdemelt volna.) Reesebe és a játékába pedig itt szerelmesedtem bele végérvényesen annyira, hogy ez azóta a lenge filmjeit is élvezhetőbbé teszi : ]