grafikusTibi

Regisztráció: 2008. december 26. (10 év, 7 hónap)

Születési év: 1989

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain
Amélie csodálatos élete
5 2010-09-13 4,4

2010-06-25 23:05:24 Il Decameron (1971) / Dekameron grafikusTibi (5) #7

Az operatőri munkával sztem nem volt gond. Mellesleg Pasolini, mint színész se volt rossz ebben a filmben. Sőt!

Nem olyan rég láttam, de Kirsten Stewart szerepel az Út a vadonba című filmben is és hát bevallom ott kellemes csalódást okozott. Abban a filmben egy derűs, vidám fiatal lányt alakított és szerintem lehet beszélni már színészi játékról is. Könnyed volt. Itt tényleg bamba fejet vág végig, de úgy tudom a könyvbéli Bella egy depresszív, visszahúzódó csajszi. Ha úgy nézzük lehet megfelel a bamba fej a karakterhez, de mégis rosszul jön le. Csak akkor mért van, hogy az Út a vadonba c. filmben tudott teljesen más érzést átadni? Lehet a rendező az oka, mert elvégre annak a feladata a színészek irányítása.

Amikor barangolt a különböző tájakon végig arra gondoltam, hogy nekem ez nem ad szabadság érzetet. Egy európainak nem fogja a szabadságot jelenti az alaszkai hegyek vagy a sivatag. Az európai tájak sokkal közelebb állnak hozzám. Meg gondolom a többséghez itt. :D Nyilván amerikai filmben amerikai tájak lesznek, csak egy idő után unalmasak, hogy tömegesen ugyanolyan típusú helyszínek szerepelnek a filmekben.

2010-04-28 21:10:57 Caligola (1979) / Caligula grafikusTibi (5) #7

Kicsit se untam a filmet! Félre írtam. Bocsánat. :D

2010-04-28 20:45:05 Caligola (1979) / Caligula grafikusTibi (5) #6

Nem hiszem, hogy a pornó miatt kevésbé értékesebb lenne, sőt az ilyen alkotások visznek színt a filmművészetbe. Inkább így mutassák az erotikát, mint amikor pl: egy páros elkezdi csókkal és következő képbe meg már kielégülten fekszenek egymás mellett. Egyik tanárom szokta mondani, hogy nem lehet félig teherbe esni. Ez szerintem erre is vonatkozik. Vagy még attól tudok kiakadni amikor ruhába szeretkeznek filmekbe, csak azért, hogy nehogy kivillanjon 1-2 olyan testrész. Lehet csak azért gondolom így, mert grafikát tanulok és rengeteg aktot kellett rajzolnunk eddig az évek alatt, férfit, nőt, öreget, fiatalt.
Mindenesetre kicsit untam a filmet, de nem a pornó miatt! :D

Még nem láttam, de a képek alapján giccses, de jól komponált látványt kaphat a néző. A plakát ellenben katasztrófa. Nyálas, giccses... talán komolyabbat is kitalálhattak volna, bár lehet ez a változat adja vissza a film hangulatát. Nem tudom.

2010-03-02 15:32:23 Szinglik éjszakája (2009) grafikusTibi (1) #12

Van igazság a földön! :D

2010-02-28 20:30:24 Szinglik éjszakája (2009) grafikusTibi (1) #7

Nagyon amerikai íze van. Sose értettem Magyarországon mért kell Amerikát majmolni. Mi Európa közepében élünk és nem az Óceánon túl. Amit ott ellehet adni azt itt nem lehet. A bemutatóban láttam, hogy Egerben a Dobó téren is forgattak... én Egerbe járok főiskolára és nap mint nap elmegyek a téren és szégyen, hogy ott is forgatták a filmet!

A folyton mozgó, remegő kameramozgásokból elég lehetne már! Tudni kell, hogy hol, mikor és meddig használják. Pl: Pasolini filmjeiben jellemző, hogy a kamerát nem állvánnyal együtt használják, de azokban nem rángatják és a képek, kompozíciók tisztán kivehetőek. Nem mosódnak el.
Viszont még azt se értem, hogy egy szobában, ahol két ember kettesbe lehet mért kell ruhába testi kapcsolatot létesíteni?:D Elképzelhető én nem vagyok elég tapasztalt még a témában, de minek ruha, ha meztelen is lehet az ember?? De az amerikai filmekre ez amúgy is jellemző, hogy legyen meg a szex, de csak utalva rá. Nem szabad csúnyát mutatni! XD Amúgy meg akadt egy-egy élvezhető jelenet!

Igazság van abba, hogy nem a lendületes filmek közé tartozik, de szerintem jó képet mutat Rochester gróf koráról. Viszont az nem lehet baj, ha egy film művészi hiszen, legalább nem volt teletűzdelve klisés karakterekkel és sablonos fordulatokkal.