mue

Regisztráció: 2008. december 23. (15 év, 2 hónap)

What We Do in the Shadows

Home Alone
Reszkessetek, betörők!
3 2011-07-11 4,0

2018-01-16 10:34:51 The Room (2003) mue (?) #22

Kéne egy mozivetítést itthon is szervezni, mennék.

2015-10-06 08:20:07 [Filmet keresek] mue #1825

Sziasztok! Keresem egy filmnek a címét.
Rövidfilm volt, talán 20-30 perces.
Országot nem tudom, talán Dán/norvég/svéd/holland/belga.

A sztoriról annyi van meg, hogy egy fiatal pár egy erdőbe megy és egy kis faházban megszállnak. Jön egy manószerű lény /talán a tulaj, vagy csak az erdőből? lehet a ház üresen állt?/ és egy bőröndnyi pénzt ajánl a párnak ha a lány megtesz valami enyhén erkölcstelent /valami tóban kellett megfürdeni meztelenül talán?/. A pénzt megkapják, de a manó végül kitol velük. Semmi többre nem emlékszem.
Vki esetleg?

Sziasztok, érdekelne, hogy másnak nem volt-e furcsa Gandalf szinkronhangja (Bács Ferenc)? Az eddigi részekben semmi gond nem volt, de most furcsa volt az artikulációja, mintha rágott volna valamit, vagy lebénult volna a fél arca.

Ezt a filmet az elejétől a végéig végigröhögtem, nálam 10/10.
Ajánlom, hogy egy sanszot adjatok neki, mert ha az első 5 perc bejön, akkor végig be fog, ha meg nem akkor meg nem.

2015-01-21 17:07:36 Kis Uykusu (2014) / Téli álom mue (?) #10

Én hálás lennék ha valaki elmagyarázná, hogy miről szólt ez a film, mert úgy érzem nekem nem jött át. Lehet az angolom se ért fel a szinthez (angol felirattal néztem).
Most tényleg csak annyiról szólt, hogy ez a csóka ott tengeti az unalmas életét a magánytól tartva a csoffadt puszta közepén és hogy mennyire lehangoló ez az élet? Vagy volt ebben valami több is? Végig vártam valami átalakulást vagy katarzist, de nekem nem jött át. Filmelemzésben motiváltak ne kíméljetek.

2015-01-16 00:03:44 John Wick (2014) mue (?) #26

Az életszerűség nyilván nem volt a film célja, de azért egy jelenetet kiemelnék.

Bérgyilkosnő halála.
4 bérgyilkost mozgósítanak, mindegyik elbújik egy-egy oszlop mögött. Tudták honnan fog jönni a csaj, ezért pontosan mindenki takarásba tudott helyezkedni. Megbeszélték, hogy amikor a földön előre festett x-re lép a nő, akkor mindnyájan komótosan előresétálnak és megállnak az előre megbeszélt négyzet alakzatban, majd ezután az ötödik elbújt arc is előjön, elmondja a mondandót, majd nem zavartatva egymást avégett, hogy négyszögben egymásfelé néz mindegyikük, lelövik a középen álló nőt. A komótosságra visszatérve arra egyáltalán nem kellett számítani, hogy az egyik legbecstelenebb és legdurvább bérgyilkos esetleg vissza fog támadni amikor az életét veszélyeztetik, ezért teljesen megfelelő volt a komótos kivégzés.

2014-11-10 07:38:26 Boyhood (2014) / Sráckor mue (?) #55

Igy korán reggel azon gondolkodtam, hogy a film sikerét látva, mekkora nyomás alatt lehetnek az Asylum filmnél, hogy még idén kijöjjenek a saját verziójukkal.

2011-07-11 16:51:54 Világtalan (2005) mue (?) #2

A film ingyenesen megtekinthető:

2009-12-24 07:29:37 [Írtál már forgatókönyvet?] mue #41

Próbálkoztam én is forgatókönyvekkel, egyik megvalósult (rövid)filmemet fel is tettem, ha vkit érdekel (vigyázat, nem mindenkinek való, elég elborult cuccos...):

www.vimeo.com/6061338

Sztori:
Ábel, az irracionalitása miatt megbukott feltaláló egy városi játszótér várának tornyában él hajléktalanként.
Egyedül az élet apró örömei éltetik: beteges hobbija, a közterület fenntartóval folytatott küzdelem szánalmas sikerei, és elvakult elméleteinek kidolgozása.
Csalódott az emberekben, öngyilkosságra készül, de a kritikus pillanatban meggondolja magát.

Abszurd terveket kezd kidolgozni arra, hogyan pusztíthatná el inkább ő a világot...

Sziasztok!

Olyan funkció kellene a lapnak, ahol a filmet magát írná le valaki röviden.
Nem az alapsztorira gondolok, hanem spoiler szerűen, hogy mi is volt a történet, a film végéig bezárólag.
Ez nyilván nem minden filmnél lenne érdekes, hanem azoknál, ahol neked kell összerakni a sztorit.
Tudjátok azoknál, amiket ha megnéztek, akkor a haverokkal/asszonnyal nekiálltok beszélgetni, teóriázni, hogy kideritsétek, hogy miröl is szólt a film (pl lynch filmek, meg elég sok sci-fi, "mistery" film, krimi).
Én mindig az imdb-n próbálom a magyarázatot megtalálni a homályos foltokra, de elég macerás a forumhozzászolásokbol kibogozni, amit meg akarsz tudni.

Ezért lenne kérdésem:

- Bárki tud-e ilyen létező honlapról, ami ezzel foglalkozik, akár angol nyelven?

- Ha nincs, miért nincs? Mást nem érdekel a magyarázat a csavaros filmekre? Vagy lenne érdeklődés, csak szerzöi jogokba ütközik a dolog?

- Itt ezen a honlapon nem lehetne ilyen fület létrehozni?

Üdv,
MUe