hedike

olyan semmilyen. pedig a leírás alapján többnek tűnt

2017-01-30 21:30:02 Jackie (2016) hedike (3) #1

Natalie Portman játéka jó. a film összességében azonban valahogy mégsem hozta meg számomra a kívánt hatást - bár megjegyzem, nemtudom mit vártam a filmtől :D

2017-01-19 17:59:00 Sing Street (2016) hedike (5) #5

jó film, jó zenékkel! érdemes megnézni

2017-01-02 20:33:03 Point Break (2015) / Holtpont hedike (4) #10

Hogy legyen egy pozitív hozzászólás is.. :)
szerintem nem volt rossz. sőt. - az eredetit nem láttam, hozzáteszem.
Tetszett az idea, ami a történet mögött áll, de annál jobban már csak a gyönyörű helyszínek, az extrém sportok bemutatása, kiemelése. Véleményem szerint ez egy jó kombinációja volt a dolgoknak...
Nem volt tömegmészárlás minden 5.percben, nem az a típusú akciófilm. sőt, thrillernek sem mondanám.
Kliséhelyzetek, -párbeszédek is voltak, persze... de melyik filmben nem?! na és melyik az amelyiknek totál egyedi a forgatókönyve..?

2016-12-12 23:15:28 The Good Dinosaur (2015) / Dinó tesó hedike (5) #12

nem egy vidám gyerektörténet, az tuti. viszont a mondanivalója szép. és nagyon szép a látványvilág is, valószerű. nekem ez a törtnet azt adta, amit vártam.
azt, hogy ki a célkorosztály, nehéz lenne megállapítani-- írom ezt reagálva az előző hozzászólásokhoz. mondjuk talán, hogy azok a tizenévesek, akik szeretik a mese-szerű történeteket - de már van fogalmuk az élet rendjéről; valamint azok a fiatalok/gyerek lelkű felnőttek, akik szeretik az animációs filmeket. "Y generáció"..? :)

2016-12-11 20:56:45 Allied (2016) / Szövetségesek hedike (2) #10

szeretem a kosztümös filmeket, a kémfilmeket, sőt bizonoy mennyiségben még a világháború idején játszódókat is. ez valahogy mégsem jött át.. többet vártam volna. hiányzott valami, ami a feszültséget, érdeklődést fenntartja. de azért végig néztük :)

igen. engem ez zavart a leginkább. miért kellett vele elrontani ezt a filmet? annyira semmilyen hogy erre más jelzőt sem tudok írni. csak ez az enyhén undorba hajló nyitott száj és arckifejezés. beszélni se nagyon beszél... (bár lehet h jobb is).
összességében sem mondom h húúúha. de egyszer végignézhető :)

előzmény: ZoLeEe (#17)

az első rész még úgy-ahogy oké... de ez, katasztrófa

2016-10-19 00:37:38 Suite Française (2014) / Francia szvit hedike (5) #1

nekem elsőre 5.
bevallom, sokáig halogattam ,hogy megnézzem.. attól féltem, hogy ez is csak egy a többi közül háborús dráma lesz. (sajnos az első 20-30 percről lecsúsztam.. :) , de majd pótlom). kommenteket, véleményeket direkt nem olvastam előre, így azt sem teljesen tudtam, hogy miről lesz szó. egy másik film előtti bemutatók között tűnt fel a moziban, ezúttal ez alapján döntöttem, hogy megnézem. egyszer érdemes.
a zene magával ragad, kellemes, lágy, visszafogott. szomorkás is. ahogy illik.
ritkán vagyok úgy filmekkel, hogy észre se veszem hogy letelt a játékidő. ez viszont egy ilyen ritka eset volt. de tlán jobb is, hogy nem lett túlságosan elszenvedve

2016-10-14 13:28:48 [Kritikus kód] hedike #1698

nekem jobban tetszik az új színvilág és design. u.h. bátran így tovább, kellenek az újítások, igen :)

2016-10-11 20:01:28 The Model (2016) / A modell hedike (3) #1

számomra hiányzott valami mélység a filmből.. egyébként nem volt rossz, hitelesnek tartom.
és biztos vagyok benne, hogy távolról sem csak abból a kellemes, többnyire pozitív kicsengésű életútból áll a modellszakma, amit sokan gondolnának pl a hazai keresett fiatal modellek nyilatkozatai alapján.. :) mert nyilván ezzel a lehetőséggel is számolni kell még ha nem is ennyire lesarkítva, talán eltúlozva bizonyos esetekben

nemtudom mit mondjak.. fura film, az biztos. nekem nem tetszett, persze ettől függetlenül elismerem, hogy van mögötte tartalom - vagy legalábbis igyekeztek így alakítani. de valahogy mégsem jött át a dolog.

egyetértek az előttem hozzászólókkal, az új lány tényleg idegesítő lett.. a film sem tetszett már. nemtudom, hogy ez azért van-e mert már nincs meg "az újdonság varázsa", ami az első részben még hatott. vagy más miatt. lényeg, hogy erőltetettnek tűnt ez a rész.

nemtudom miért, de pozitívan csalódtam a filmben. bájos, de mégis komoly.
persze nyilván kell hozzá a megfelelő hangulat is..
..valamint Sam Claflin, mint ahogy a Love, Rosie c filmben is :)

nemtudom, hogy azért, mert a Me before you után néztem pár nappal (ami egyébként nagyon tetszett), vagy egyébként is.. de nekem nem tetszett. kb kiszámítható onnantól kezdve h az öregúr visszaemlékezései megjelennek.
nekem nem jött át teljesen, valami mintha hiányozna érzésem volt a film nézése közben ... talán pont azért, mert az a tipikus "minden nő álma megfilmestítve.." film, ahogy - timcsy - fogalmazott.

2016-06-05 20:48:14 Moonwalkers (2015) / Holdjárók hedike (4) #5

egyébként jó film, szórakoztató is, bár őszintén szólva a rengeteg lövöldözés nekem helyenként már-már sok volt

2016-06-05 20:46:24 Moonwalkers (2015) / Holdjárók hedike (4) #4

igen.. valahogy én is így éreztem.
a végét valahogy máshogy kellett volna, kicsit őrület volt számomra. mármint nem a környezet - hanem a cselekmény, a történet

előzmény: noresz02 (#3)

igen, primitív, és közhelyes.
de vígjáték, és ahogy néhány előttem szóló is írta, épp ez a lényege, hogy parodizál. de azt jól. szerintem.
kikapcsol, lehet rajta nevetni :)

2016-02-10 00:20:51 Brooklyn (2015) hedike (5) #8

szerintem aki volt már vagy éppen jelenleg van hasonló élethelyzetben annak "tanulságos" film lehet. szépen rendezett film, kellemes, nyugodt karakterek, stb..

de a kérdés mégis, hogy menni vagy maradni, ha az előbbi - mi lesz az otthon maradottakkal..? témakör.

nekem tetszett a film, bár lehet, hogy csak mert én is voltam (persze kevésbé jelentős mértékben) hasonló helyzetben.

a vígjáték jelzőt azonban nem értem a besorolásnál.. :)

2016-02-08 21:05:09 The Danish Girl (2015) / A dán lány hedike (3) #7

igen, nekem is hasonló gondolataim támadtak a film közben.. valahogy sokkal érzelemteljesebben jött át az egész történet.

előzmény: hhgygy (#5)

2016-01-10 19:22:50 Black Sea (2014) / Fekete-tenger hedike (3) #7

először féltem megnézni a leírás alapján - enhye klausztrofóbia, a bezért tengeralattjáró miatt. na de, úgy voltam vle, hogy max otthagyom. meglepetésemre - vagy mert épp jobb dolgom nem volt - mégis sikerült végignéznem, és érdekes jelenetek játszódtak le a filmben szerintem. már ami az egyén pszichológiáját illeti, adott helyzetben. szóval nézhető, de egyszer bőven elég volt. hozzáteszem, most láttam először tengeralattjárós filmet. :)

2015-11-21 19:01:13 Mr. Holmes (2015) hedike (3) #2

igen, nálam is hasonló a helyzet. végignéztem, de csalódás volt.

2015-06-12 23:18:13 Spy (2015) / A kém hedike (5) #2

kár, hogy a vetítés alatt többször is eltűnt a kép és a hang, de a film igazán jó, szórakoztató és Jude Law még mindig jól néz ki :)

2015-03-30 22:03:21 The Wedding Ringer (2015) / Bérhaverok hedike (3) #1

a maga műfajában szerintem jó. vasárnap esti moziként kellemes kikapcsolódás volt.

2015-03-09 22:13:11 Turist (2014) / Lavina hedike (3) #52

az északi népek tipikus személyes elzártsága, a kommunikációra való képtelenség itt is megjelenik, szerintem. és alapvetően nem rossz, mondjuk terápiás filmnek, de mint mozifilm, nekem sokáig tartott a cselekmény kibontakozása.

2015-02-13 14:32:46 Amazonia (2013) / Amazónia hedike (4) #2

dokumentumfilm. moziban nem lenne érdemes megnézni, szerintem. de a megfelelő hangulatban nézve - közebn lehet akár telefonálni is :) - kellemesen nyugató kikapcsolódást nyújt egy fárasztó nap után.

igen, földrajzilag nagyon jó film. gyönyörű helyek, tájak.
de valahogy a történet, maga a film engem csak igen nehezen tartott ébren, mintha valami hiányzott volna.

egyik kedvenc irom regenye alapjan, kivancsian vartam a filmet. Es, enm csalodtam. Hipp-hopp eltelt az a ket ora. Noha, termeszetesen ennyi idobe nem lehet belesuriteni a regeny teljes tartalmat, igy olyan szemelynek - pl akivel en is neztem a filmet- aki nem ismeri a regeny tortenetet, homalyosak lehetnek egyes reszek.

2014-01-30 18:52:55 Dorian Gray (2009) hedike (3) #13

elso megjegyzesem, hogy lehetett volna a regeny szerinti szoke karaktert is visszaadni - na nem csak, mert a szokeket preferalom :), de ha mar reszben eletrajzi, akkor adjuk meg a modjat.
ezen felul hianyzott az egyeniseg, a karakter. de ahogy olvasom a kommenteket, nem voltam ezzel egyedul. persze a konyv olvasasa utan, eleg nehez egy filmre azt mondani, hogy jo. de megis.. masik szinesz kellett volna erre a szerepre. szerintem. aki jobban el tudja jatszani a naiv tizenevest, es a meg mindig fiatalnak latszo - amde tudatos felnottet is.

biztosan ujra kell majd nezni. mint ahogy JLC konyveinel is, itt is ido kell amig "leulepszik" a tortenet, a cselekmeny. elegge lassu, feszultsegtol mentes. emiatt a felenel meg kellett allitanom, inkabb, mint hogy elaludjak. visoznt 2 nappal utana, a masodik fele, mar sokkal tobb ertelmet nyert!

a filmet meg nem lattam, de a konyvet -ami alapjan valoszinuleg keszult- olvastam, az nem volt rossz.

2013-10-18 23:21:31 In Time (2011) / Lopott idő hedike (3) #72

igen, a Chloe jo film volt- AS jateka is. azok utan ez eleg gyenge, de nem vartam semmit a filmtol, es igy nem is volt olyan nagy problema :)

előzmény: sep (#19)

2013-10-18 23:18:48 In Time (2011) / Lopott idő hedike (3) #71

a thriller kifejezes egyebkent a krimi (tehat lehet, akar bunugyikent is forditani kismertekben) amerikai megfeleloje, a magyar ertelmezes es hasznalat megteveszto lehet..

előzmény: Amokh (#41)

2013-10-18 23:16:03 In Time (2011) / Lopott idő hedike (3) #70

meg szerencse, hogy sosem hagyatkozok kritikara filmnezes elott.

a film egyebkent se jo se rossz, nem vartam tole semmit- megkertek, hogy nezzem meg. sot, amikor mondtak, hogy sci-fi, es nagyjabol mirol szol, elegge vonakodtam. de vegulis inkabb kellemesen csalodtam. azert az alapotleten gondolkodni lehet, de nagy dolgokat ne varjunk tole.

nem volt rossz.. csak valahogy nem jott at a tortenet hangulata, vagy nem a kello hangulatban ultem le ehhez a filmhez. mindenesetre egyszer nezheto, tulajdonkeppen nem okozott csalodast.

2012-08-02 13:58:44 Comme un chef (2012) / Én, a séf hedike (3) #4

erosen a Ratatouille-ra emlekeztetett.. kozhelyekkel teli, viszont meg igy is elvezheto

2012-05-23 16:05:52 The Rum Diary (2011) / Rumnapló hedike (3) #19

tobbet vartam volna a filmtol... a vege pedig meglehetosen levagott volt, elkapkodtak.

2011-11-08 21:27:55 Manolete (2008) hedike (2) #2

nekem kissé szétcsúszottnak tűnt a film. nem tudtam követni.

2011-09-06 11:56:25 Mediterraneo (1991) hedike (?) #2

mielőtt még megnézném a filmet, a leírást olvasva rögtön Corelli kapitány mandolinja jutott eszembe. de látom, hogy ez a korábbi..

2011-07-04 10:38:58 The Dreamers (2003) / Álmodozók hedike (4) #28

Számomra is a vége tűnt valahogy befejezetlennek..
Viszont, ha párhuzamot kell/próbálunk húzni valamivel, akkor egyetértek azzal, aki (egy másik fórumon) Szerb Antal: Utas és holdvilág című könyvével hozta párhuzamba, noha a fő mondanivaló más.

2011-06-15 22:31:20 The Tourist (2010) / Az utazó hedike (3) #16

A.J., mint egy báb - avagy legyen inkább modell, mert tényleg úgy járt-kelt,nem pedig, mint filmben szokás. Számomra egyáltalán nem volt meggyőző, mondhatni, semmit sem csinált. Depp "játéka" pedig.. valahogy ennél többet szokott. Ámbár ezesetben lehet, hogy a forgatókönyv hibája.
viszont Velencében jártam már, tényleg szép hely :)

Az első két mondatban leírtakkal egyetértek, én is ilyesmire gondoltam.

előzmény: Karin (#2)

egysíkú, semmi akció,teljesen kiszámítható,valahogy semmilyen.

vígjátéknak vígjáték, szerintem ez az a típusú film, ami emberfüggő hogy kinek tetszik, kinek nem.
de a pillanatmegállítások, gyorsítások tetszettek, további filmtechnikai szemléleteket mellőzve (ahhoz ugyanis nem értek, így nem nyilatkoznék :)).

gyönyörű helyen játszódik a film, ám a teljesen kiszámítható lépések és a végkifejlet ezt sajnos nem tudják felülmúlni. amolyan tipikus "minden jó, ha a vége jó" típus film. sajnos. egyébként azt nyújtja, amit a cím ígér, valószínűleg csak személyes csalódásom, hogy jobbra számítottam.

én a második rész után ott is hagytam.... de még nem véglegesen, ezek szerint érdemes folytatni. mégegyszer "nekiugrok".

Vincent anyját játsza Anouk Aimée, nem pedig a feleségét, hiszen őt Charlotte Gainsbourg játsza, mint Gabrielle..

2010-06-21 23:08:03 [Kritikus Dél-dunántúl] hedike #61

10.e pont a születésnapom ezért még nemtudom merre leszek :) .. a pokol eléggé kint van uránvárosban, de végülis akár oké lehet