gnatalie

Regisztráció: 2008. december 11. (15 év, 3 hónap)

Eat Pray Love

The A-Team
A szupercsapat
4 2010-08-30 3,4

2009-06-07 15:32:23 Szíven szúrt ország (2009) gnatalie (2) #22

Ez dokumentumfilmnek szörnyű munka. Teljes káosz és csapongás végig. A téma jelentős és fontos, és megkívánja a dokumentumfilmet, de nem nyomozási fázisban, amikor még minden feltételezés. Tényleg nem lehet eldönteni kiről szól a film. Cozmáról, a csapatról, magáról a bűnözésről általában, vagy az édesapáról. Néhány vágókép alatt egy elektronikus (techno/house) féle zene, ami borzasztóan nem illik a hangulathoz és témához. És szakértői véleményekből és tényekből nagyon kevés van. Feltevés és találgatások sora. Felmerült bennem az is, miért nincs narrátor, aki átvinni az egyik jelentet a másikból, és picit összefogná az egészet. Akkor lehet jobb lenne. Kapkodtam a fejem, hogy mi történik. Nem igazán van felépítve tartalmilag. Egyszer a gyászolókat, majd szurkolókat korábbi meccs közben mutatják, aztán az apát, majd a csapattagokat, aztán Hunyadfalvyt, majd a temetés, aztán a gyilkosság rekonstrukcióját. Nincs külön választva a megtörténtek és a kommentárok/vélemények, kronológikus sorrend semmi.
Inkább egy emlékfimet készítettek volna a csapatról és Marianról. És majd ha lezárul a hivatalos nyomozás akkor lehetne egy kerek képet adni a történtekről. Dokumentálná a történéseket.

Varázs katyvasz, de azért aranyos.

Tisztában voltam és vagyok ezekkel a jól berögzült magyar szokásokkal.:) Emiatt az utóbbi jó pár éveben nézem meg a filmeket eredeti hangon esetleg felirattal.De miért kell valamihez hasonlítattni a filmeket vagy sorozatokat? Hiszen eredeti nyelven sem ugyanaz a címűk. Sőt sok esetben teljesen más. Önálló külön alkotások, néha hasonló elmekkel. De ez még nem kéne azt jelentnie, hogy a címnek is ugyanannak kell lennie.Le lehetne írni a leírásban/ismertetőben/kritikában, hogy ehhez vagy ahhoz hasonló. Az eredeti angol címek is épp olyan jók lennének. De ez csak az én véleményem...

Fantasztikus egy film. Ráadásul 1946-ból! És ahogy néztem, egy csomó "mai" film/részlet/ jutott eszembe, sőt még a 90210-nek is volt egy ilyesmi része, amit erről "koppinottak" le. Az eredetit látni azért teljesen más volt. nagyon megható, és persze érzelmes, az angyalos részt leszámítva pedig nagyon emberi. Emlékeztet arra, hogy éljük az életet (vagy legalábbis kellene) illetve hogy „a rossz sose győzedelmeskedik” és az önzetlen cselekedetek nem hiábavalók.
Alig hiszem el, hogy eddig ezt a filmet nem láttam.

2009-06-03 15:56:38 Seven Pounds (2008) / Hét élet gnatalie (3) #27

sztem elég jó a sztori, nagyon emberi, bár kissé képtelenségek halmaza ... a film viszont katyvasz. Annyira rejtelmes és titokzatos akart lenni, hogy az első kb egy órában azon agyaltam will smith mit miért csinál, teóriákat gyártottam, mert nem értettem semmit. Aztán a végén meg zúdul az a sok információ meg a megható jelenetek sokasága, csak kapkodtam a fejem.

2009-06-03 13:46:00 The Duchess (2008) / A hercegnő gnatalie (4) #11

Sztem érdemes angol hanggal/ és magyar felirattal/ végignézni. A szinkronban elveszik (mint elég gyakran) az, amit a színészek a hangjukkal adnak a filmhez. Egyébként az is igaz, hogy a sztori nem egy "hűhadezseniális", de végülis életrajzi/történelmi film, annak pedig sztem elég jó (ruhák, helyszínek...) de azért a kedvencem nem lesz :)

Megint egy érdekes filmcím fordítás....

nagyon gyenge a film