hvcs

Regisztráció: 2008. december 11. (15 év, 3 hónap)

Drive
La piel que habito
A bőr, amelyben élek
4 2011-10-01 3,9
He Died with a Felafel in His Hand
Egy hulla, egy falafel és a többiek
4 2011-07-31 3,7
X-Men: First Class
X-Men: Az elsők
4 2011-06-05 3,8

érdekes

Az x-men kilencvenes évek első felében megjelent darabjain nőttem fel többek közt. sőt, már kis koromban is vadóc akartam lenni (Anna Paquin nagy csalódás volt, bocs).

De ne is haragudj, ez a film nekem tényleg ez volt: király sztori, viccesen bugyuta párbeszédekből összerakva. A gonoszmutánsok a világ ellen / hidegháború a mit sem sejtő nemmutánsoknál - párhuzam egyszerűen minden lehetőséget megad egy csodálatos szuperhősös akciófilmre, és ez csak félig lett azért kihasználva.

Állítólag amúgy ezt a nagy origin-művet is trilógiává fogják fejleszteni. Azért sokkal jobb lenne a tízes évek, ha ez igaz volna.

Gyerekek, mennyire jó a sztori! És mennyire szörnyű buta párbeszédekkel van tele! Azt mondja, hogy "genetic mutation", hogy tudjuk, hogy ő egy ilyen okos figura. És de bénák az effektek benne, anyááám.

Persze közben tényleg olyan, mint a képregény (nem túl okos, és mégis simán leköt), és a színészek tényleg jók voltak egy marvel comic filmhez képest. És lehetett szeretni a karaktreket benne. És tényleg jó a sztori, úgyhogy a hármas szavazatomat mégiscsak négyesre cserélem ezennel.

Óriási pluszpont jár a wolverine kameóért :)

2010-08-12 08:46:56 Ying xiong (2002) / Hős hvcs (5) #13

Rossz az RT-link. Ajjaj, ezt hol kellene vajon bejelenteni?

Mindenesetre tessék, itt az igazi

2009-12-02 20:34:40 Stand by Me (1986) / Állj mellém! hvcs (5) #12

Épp most zseniálisoztam le a filmet. Persze részrehajlok, mert olvastam a novellát, és soronként imádtam.

Stephen King alapvetően kétféle dolgot ír: zseniális történeteket és gagyi horrort. Itt csúsztattam egy hajszálnyit, a horrorregényei igazából tényleg nagyon félelmetesek, és nem véletlenül nagyon népszerűek, egyszerűen csak én személy szerint falra mászom a természetfeletti gonosz bármilyen formáitól. Viszont amikor S.K. olyan történetet ír, amiben semmi de semmi természetfeletti nem történik, azt mindenképp érdemes elolvasni. A "The Body" c novella (a Sand by me eredetije) pont ilyen, és amennyire tudom, többé-kevésbé saját élményekből táplálkozik. Azaz nem arról van szó, hogy valakinek az a béna filmes ötlete támadt, hogy egy gyerekhulla megtekintésével szimbolizálja az ártatlanság elvesztését, hanem arról, hogy valaki 12 évesen látott egy gyerekhullát, és erről(meg a körülötte lévő nyárból, a kölkök poros vidéki életéből, családi nyomorából stb stb) felnőttkorában írt egy történetet.

A novella nagyon jó és nagyon hű feldolgozása a film, bár így sajna nem tudom megmondani, hogy ha nem lennék az eredeti történet rajongója, akkor is ennyire tetszett volna-e.

2009-08-16 11:27:17 Sling Blade (1996) / Pengeélen hvcs (4) #3

Hülye kérdésnek tűnhet, de azért: tudja-e valaki, hogy miféle mentális baja van a főhősnek?

2009-08-14 12:24:20 Vincent (1982) hvcs (5) #6

:))

Ez mind stimmel, a sztori gyenge, a látvány sztem gyönyörű (ó azok a kékes poszt-apokaliptikus fények...), a zene közép. A szereplők közül több is nagyon jó, Kyle és a szájborg fiatalember különösen, kár, hogy a főszereplők oly harmatgyengére sikerültek. Na jó, a szájborg annyira kúl, hogy végül is megadtam a filmnek hármast.

2009-05-19 08:13:22 Twilight (2008) / Alkonyat hvcs (2) #32

Amolyan cukormázas tinifilm. Nem, semmiképp ne azért nézzétek, mert vámpírok vannak benne, ugyanis nem vámpírok vannak benne hanem fehérre meszelt trendi középiskolások :) kettőt kapott az ötből, de kizárólag a gyönyörű főhős miatt. Különben nézhetetlen lenne szegény.
Jajj, ne értsetek félre, aki őszintén élvezi a cukormázas tinifilmeket, az szeretni fogja ezt is. Kicsit igazságtalan voltam asszem, műfaján belül ugyanis teljesen rendben van ez a darab.

2009-02-23 17:25:07 Slumdog Millionaire (2008) / Gettómilliomos hvcs (5) #173

gyerkőcök, nem kell hitelesnek lennie. a hitelesség, meg a valósághű ábrázolás a nyugati filmgyártás mániája (mintha szimbólumok már nem is fejezhetének ki dolgokat olyan naturalistásan legyen ar arcomba vágva a kőkemény valóság kéremszépen, mert különben fintorgok).

Ez nyugati és bollywoodi filmgyártás egymásnak eresztve. Egymással ellentétes elvárásokat egyensúlyozgat jól. A táncjelenet a végén, no az színtiszta bollywood, viszont kell ahhoz, hogy mégsem csöpögős legyen a heppiend, hanem - mondjuk, kedves de azért ironikus is... no, ez a film nagy értéke. úgy tündérmese, hogy közben a szemétdombra épült nyomornegyedet is megmutatja.