VVega

Regisztráció: 2008. december 7. (13 év, 1 hónap)

Születési év: 1988

Zárójelentés
Final Report
3 2022-01-06 3,2

2022-01-20 09:09:15 Scream (2022) / Sikoly VVega (4) #5

“Ez egy meta slasher ki tette? és ennyi!!”

Ezt így ki is mondják a filmben, és annak bizony marhára szórakoztató. A mozizás előtti két napban újranéztem a korábbi részeket, és bizony nem lehetett volna hűbbnek maradni Wes Cravenhez.

Én nem értettem egyet azokkal se, szerintem megfelelőek a motivációk, a zene pedig tökéletes! :)

2022-01-14 18:06:08 Eternals (2021) / Örökkévalók VVega (4) #20

Engem teljesen lekötött, és egy perce se éreztem túl hosszúnak. Bezzeg amikor a Shang-Chit néztem, azt hittem mindjárt vége lesz hála az égnek, erre még volt belőle vagy egy óra hátra. Ott éreztem azt, hogy valami végleg eltört bennem a Marvel felé és én ezt már nagyon unom.
Nem is vártam semmit az Eternalstól sem, aztán jól meglepődtem. Tetszett a vizuális stílusa, a casting és a hangvétele is. Chloé Zhao azért akkor is Chloé Zhao, ha egy Marvel filmet rendez. A sztoriban sok eredetiség mondjuk nincsen, én legalábbis biztosan láttam már minden elemét máshol. Viszont ha az MCU-t nézzük, már most jobban elgondolkodtatott, mint a Guardians második részén kívül bármi és igazi felüdülés volt a rettenetes generikus kontent Shang-Chi meg a Black Widow után.

Kingo a legszórakoztatóbb!

Milyen pálfordulásra gondolsz? Egyedül azért kezd jófejkedni a sráccal, mert fél tőle, hogy megtudta a titkát és nem akar lelepleződni. Ezért megpróbálja maga mellé állítani a fiút, de nyilvánvalóan alábecsüli. Szerintem nem fordul sehova, csak önmagát próbálja védeni.

Az első 15 perc olyan pusztítóan színvonaltalan volt még az elvárásaimhoz (láttam az összes American Pie Presents filmet) képest is, hogy nem is bírtam tovább nézni. Ha lehetne, 0 csillaggal logolnám.

Sziasztok! Szeretném kérni a következő filmet, köszönöm.

2022-01-07 22:40:25 Az unoka (2021) / The Grandson VVega (4) #3

Ez is egy tök jó magyar film, végig feszült és nagyrészt átélhető sztorival, pár érdekes kanyarral, valamint az idősebb színészek által uralt jelenetekkel. A végén egy kicsit kevesebb több lett volna, de bőven belefér.

2022-01-04 20:21:56 The Rescue (2021) VVega (4) #1

Csináltak egy dokut a thaiföldi gyerek focicsapat barlangból kimentéséről, akik a Merut és a Free Solót forgatták. Nem tudom, hogy érték el, de teljesen összemosódnak a valós és utólag készült felvételek. Kemény, szentimentalitás mentes, szenzációs film. Ettől persze valószínűleg sírni fogsz rajta.
Elizabeth Chai Vasarhelyi és Jimmy Chin a legjobb extrém sport dokus rendezők. Az a hibátlan ebben is, hogy igazából a cave divingról szól. Amikor látod, hogy hol és mit kellett megcsinálni, teljesen lehetetlennek tűnik. Hősies, emberfeletti teljesítmény és óriási kockáztatás, aminél tényleg csak az lett volna még nagyobb kockázat, ha nem próbálják meg. Tudod mi a vége, mégis a székbe szögez. Felemelő film az összefogás, a bátorság és az önfeláldozás valószerűtlen diadaláról.

Szerencsére az agyam megvéd tőle, hogy konkrétumokra emlékezzek a legutóbbi Jovovich-filmekből, de ez majdnem annyira rossz. Az első 45 percben konkrétan semmi sem történik. Na persze utána néha azt kívántam, ez bár így maradt volna, annyira nulla a CGI és az akció színvonala. Több köze van a játékhoz, nagyjából ennyi pozitívumot tudok mondani róla.

Számomra az év egyik legjobb filmje. Szerintem eltelik pár év, és filmkészítő szempontból példaként lesz kezelve, hogy hogyan nyúlj egy klasszikushoz bátran, új ötletekkel, az elvárásokat felrúgva, mégis hűnek maradva az eredeti szellemiségéhez és mondanivalójához.