agymosott09

Regisztráció: 2008. december 7. (10 év, 10 hónap)

Születési év: 1983

Sade
Sade márki
4 2019-06-04 3,5

2019-10-07 17:43:02 Joker (2019) agymosott09 (4) #88

Igen, és ezért sem hiszem, hogy a Randall-féle hátbazúrás-dolog tévképzet lett volna, mert akkor ott is lett volna valami megerősítése a tévképzet-mivoltnak.

előzmény: CrazyBoy (#86)

2019-10-07 17:17:14 Joker (2019) agymosott09 (4) #85

Szerintem csak a belépő begyakorolt. Végig az öngyilkosságot gyakorolja, ott helyben dönt másképp. Improvizál.

előzmény: CrazyBoy (#83)

2019-10-07 17:14:20 Joker (2019) agymosott09 (4) #84

1. fegyvert akart neki a suhancok lelövöldözéséhez
2. fegyvert akart adni egy mentálisan sérült embernek
3. azt hazudta a főnöknek, hogy Arthur kérte a fegyvert
4. végül hülyének nézte, és azzal ment hozzá, hogy "egyeztessék a szövegeket", amit a rendőröknek mondanak - ez nyilvánvalóan újabb hátbaszúrás akart lenni

Vagy te úgy gondolod, hogy mindezeket is csak behaluzta, mint a barátnőt? Nem kizárható. De ekkora kavarás már értelmetlenné tenné a filmet.

Mondjuk olvastam egy olyan verziót is, hogy amikor bemászik a hűtőbe, onnantól kezdve a többi már csak álom, amit a halála előtt fantáziál. Nem teljesen hülyeség, mert ezek a régi amerikai hűtők csak kívülről nyílnak, és elsőre be sem csukódik, csak másodikra, amire nyilván azért volt szükség, hogy jelezze a rendező, hogy bezárta magát.

előzmény: caulfield (#82)

2019-10-07 16:58:09 Joker (2019) agymosott09 (4) #80

Amúgy meg nem tudom, nekem kicsit zavaró volt a filmben, hogy Arthur egy olyan szinten jámbor és nyomorult figura, hogy azt nehéz összerakni azzal a gátlástalan, vagány pszichopatával, akivé Joker alakul. Az ilyen sérült figurák nem lesznek "criminal mastermind"-ok, max. szerencsétlen indulat-gyilkosok, de leginkább még azok sem, inkább csak öngyilkosok. Igaz, a criminal mastermindságot legalább nem is viszik túlzásba ebben a filmben. De a képregényhez és az egész Batman-főellenség témához jobban passzol a Heath Ledger-féle hiperaktív, szellemileg penge, valóban humoros karakter. De egy különleges interpretációnak, újraértelmezésnek azért megteszi. A filmtörténelem klasszikusai nincsenek veszélyben, de 2019-es szinten jónak mondható film. Igaz, sokat ezzel nem mondtunk.

2019-10-07 16:50:15 Joker (2019) agymosott09 (4) #79

Ezzel a Randall dologgal nagyon el vagy tévedve, és bár már írták neked, hogy ő szúrta hátba, még mindig nem érted. Randall az egyik legnegatívabb szereplő a filmben. Az ő lebüntetése teljesen nyilvánvaló és magától értetődő része a sztorinak, nem véletlenül kerül ide a film egyetlen humoros jelenete, hanem mert a kiszámítható papírformát fel kellett oldani valamivel.

előzmény: caulfield (#78)

Blanck Mass - Love is a Parasite

Tegnapelőtt publikálták, rövidfilmnek is 5/5 lenne.

2019-07-07 09:48:46 Chernobyl (2019) / Csernobil agymosott09 (5) #81

Ja, nem kapott. Ő nem pakolt grafitdarabokat, őt nem küldte fel senki a tetőre a füstbe, őt nem küldte le senki radioaktív hűtővízbe védőfelszerelés nélkül. Ő küldte a beosztottjait (meg a tűzoltókat) a halálba. Közvetlenül nem érintkezett a cuccal.

előzmény: Xaos (#80)

De nem pont része az egésznek, hogy "gondolják csak nyugodtan ezt"? Miért kéne egy olyan mainstream filmet várni, ami a mi titkos tudásunkat a műfajban rejlő erőkről befogadható közkinccsé teszi? Ezt írtam már előbb is, nem értem, miért várják el a műfaj rajongói közül annyira sokan, hogy valami szimpatikus, szerethető, mély, filozofikus lényekként legyenek ábrázolva a műfaj hősei? Miért lenne ez jó? Sokkal jobb ez így, film nem nyálas, illetve, a végén a hajlevágós dolog egy kicsit elbassza, azért is vontam le egy pontot, de te odáig el sem jutottál.

előzmény: Lanie (#9)

Elgondolkodtató film. Ha nem készült volna el később a Starship Troopers ugyanettől a rendezőtől, azt mondanám, hogy a film darabosságai, az egyébként egyáltalán nem fekete-fehér szereplők mégis sarkos ábrázolásai, valamint a kegyetlenség érzéketlen bemutatása abból erednek, hogy a rendező ennyit akart és tudott kihozni a történetből, de a Starship Troopers pont az ilyesmik még két-hárommal fokkal való túlhúzása okán lett félig szatíra. Szóval feltételezem, itt is volt Verhoevennek valami ilyesmi szándéka, talán azt akarta ezzel bemutatni, hogy mennyire esetleges és véletlenszerű az, hogy kiből lesz ünnepelt hős, és kiből lesz felejtésbe merült hulla egy jelöletlen sírban. Ami pedig az idő próbáját illeti, egy percig nem volt unalmas.

2019-05-24 17:14:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] agymosott09 #24275

Szerintem nincs gond a vitákkal, amíg nincs anyázás. Itt pedig nem lépte át senki a határt, bár volt némi személyeskedés, de nem vagyok hópihe, engem nem zavar. Ne is legyen safe space a KT-ből!

előzmény: Kempesbaba (#24274)