agymosott09

Regisztráció: 2008. december 7. (11 év, 11 hónap)

Korszakok: 1950-2010

Gods and Generals
Istenek és katonák
2 2020-09-26 2,7

2020-11-14 18:38:41 His House (2020) / Kinek a háza? agymosott09 (4) #2

Nem valami nagy reveláció, de élvezhető, és tényleg nincs propagandaszaga sem. Jól sikerült iparosmunka, kerek történettel, kamu csavarok nélkül. Soha rosszabbat.

2020-11-01 08:47:06 The Entity (1981) / Lélekvesztő agymosott09 (4) #7

Fura egy film, kifejezetten zavarbaejtő egy csomó helyen, és mivel a dolgok összefüggenek, tehát nem bénaságból erednek, kicsit bennem is felmerült, amit tomside is felvetett itt, hogy ez valamiféle előkép a Haneke-féle Rejtélynek, tehát hogy itt a rendező maga az entitás, illetve a Funny Gamesnek, miszerint a néző elgondolkodtatása a cél arról, hogy mennyire etikus ennek a szó szerinti értelemben vett szenvedéspornónak a szadista élvezete. Érdekes ez a számos fontos jelenetben a háttérben látható (atom?)erőmű is, ilyesmi dolgok nem szoktak ok nélkül jelen lenni. Próbáltam is rákeresni, de egyelőre nem találtam rá, lehet hogy ez a már bezárt Humboldt Bay Nuclear Power Plant? De ennek viszont nincs természetfeletti vonalú folytatása. Viszont, ha csak utalásnak vesszük arra, hogy ez márpedig egy "nukleáris család", akkor ezzel mégiscsak a pszichológus "obszcén" interpretációja felé mutat a rendező, amit egy csomó helyen lopva megtesz már korábban is. (Pl. a film elején, amikor teljesen szándékosan kelti azt a benyomást a nézőben, hogy fiú a szeretője). Ebben az esetben pedig nem a rendező az entitás, hanem egyszerűen a mentálisan beteg nő nézőpontjából látjuk elbeszélve a történetet. Az biztos, hogy érdemes megnézni.

Aki izgalmas, fordulatokban és csavarokban gazdag krimit szeretne nézni, az ne ezt nézze meg. Aki egy valóságos gyilkosságra kíváncsi, ami - ahogy az átlag gyilkosság - az első perctől fogva nyilvánvaló - hiszen a gyilkosok többsége nem Hannibal-szerű criminal mastermind - szóval a valóság érdekli, annak minden banalitásával és nyomorúságával együtt, az meg ne hagyja ki. Ilyen film ugyanis, ami csakis valódi felvételekből lett összerakva, interjúk és kommentárok nélkül, még nem készült tudtommal. És az, hogy ez így - hála a social mediának - megszülethetett, valójában még többet mond mindenről, mint minden, ami a képeken ott van.

2020-09-14 08:22:52 [Tévésorozatok] agymosott09 #3855

Az elmúlt másfél évben összesen 1 db sorozatot néztem, mivel totál tele volt a hócipőm az egész műfajjal. A Raised by Wolves-ra egyrészt afféle katasztrófaturistaként voltam kíváncsi, másrészt Ridley Scott vizuális fantáziája vonzott, de abszolút kellemes meglepetésként értek az eddigi részek. Minden szempontból megállja a helyét, a színészi játék frenetikusan jó, a sztori ügyesen kikerüli a szokásos szappanopera-csapdákat, a vizualitás pedig bámulatos. (Több helyen visszautal a Metropolisra egyébként). Ez eddig közel hibátlan. Kíváncsi vagyok, mikor rontják el. Ha az évad végéig kitartana a szufla, az már csoda lenne.

előzmény: VVega (#3852)

2020-08-14 22:45:44 [Tévésorozatok] agymosott09 #3846

Jó, hát ha azt vesszük feministának, hogy valaki elfogadja, hogy a nők is lehetnek árnyalt karakterek, nem pedig együgyű háziállatok, akkor igen. De nálam a feminista azt jelenti, hogy a napjainkban népszerű neo-marxista konteót népszerűsíti a patriarchális elnyomásról. Ilyesmiről meg szó sincs a Twin Peaksben. A női karakterek nem áldozatai a nemi szerepeknek, hanem élnek és visszaélnek a nemiségük adta lehetőségekkel, még a gyengeségüket is fegyverként használják a játszmákban, amelyekről általában jóval többet tudnak, mint az egyszerűbb és könnyebben kiismerhető férfi-karakterek. Erre jó példa Truman sheriff és Josie viszonya, valamint Audrey egész karaktere. Érdekes módon amúgy a feminista kritikáknak nem ezzel van baja, hanem azzal hogy "esztétizálja", sőt, "fetisizálja" a nők elleni erőszakot.

Ami a Trónok Harcát illeti, az például egyértelműen feminista propagandaalkotás lett, a könyvekben is van ugyan érezhetően szándékos female empowerment (ezzel nincs is baj egyébként), de a sorozat minden finomkodás nélkül a mainstream médiából egyébként is ömlő ideológiát közvetíti, eléggé vulgáris formában, erőszakot téve a könyv mélyebb és igazabb megközelítésén. Vicces módon itt is az volt a feminista kritika tárgya, hogy a nők elleni erőszakot a szórakoztatás tárgyává teszi, holott a sorozat jó 90%-a a férfiakkal szembeni erőszakot teszi a szórakoztatás tárgyává.

előzmény: dézi (#3839)

2020-08-13 22:40:51 [Tévésorozatok] agymosott09 #3837

Szegény Twin Peaksből hogyan lett feminista(barát) sorozat? Az angolszász feministák Lynch fejét követelik már évek óta.

előzmény: dézi (#3833)

2020-07-12 18:34:02 [JÁTÉK] agymosott09 #39837

Élni

2020-06-29 20:54:53 [JÁTÉK] agymosott09 #38115

Micsoda csapat!

2020-06-10 20:30:28 [JÁTÉK] agymosott09 #35282

Brexit: Háborúban mindent szabad

2020-05-30 17:36:50 [JÁTÉK] agymosott09 #33988

A Melankólia egyébként nem volt nehéz, minek támasztana bárki is botot a mellkasának, ha nem azért, hogy egy közeledő kisbolygó távolságát mérje?

előzmény: macready (#33985)