slipknot

Regisztráció: 2008. december 7. (9 év, 9 hónap)

Születési év: 1991

Dominion: Prequel to the Exorcist
Ördögűző: Dominium
3 2018-08-25 2,1

2018-08-24 19:39:31 Overboard (2018) / Átejtve slipknot (3) #3

Meglepően pozitív csalódás volt. Utálom az ilyen tingli-tangli romi-vígjátékokat, talán kettő ha eszembe jut, ami valamennyire tetszett valaha. Magamat sem értem, mert nem egy nagy szám ez a film, de valamiért kifejezetten élveztem.

2018-05-24 18:02:34 Hatchet (2006) / A balta slipknot (4) #15

10 éve 2-est adtam, ma újranézve 4-est. A 16 éves én csak egy másolatot látott, ma már látom a hangulatot, és a rendezői lelkesedést!

előzmény: slipknot (#7)

Olyan szar hogy az már jó! Komolyan! :D

Láttam logikusan felépített szuperhősfilmet, de nem várom el görcsösen! Az a helyzet hogy én ha filmet nézek elmerülök benne, és nem foglalkozom a logika hibákkal! Pláne ha már ALAPVETŐEN logikátlan az egész koncepció. Nekem egy szuperhősmoziban az a lényeg hogy legyen hatalmas az epic faktor, a karaktereknek legyen érdekes személyisége (tudom-tudom, Superman, de mint ahogy mondtam, ő tudatosan "tompa" MÉG!), legyen képregényhű, és ha univerzmot épít, ne térjen el a már felépítettől. Ezeben a BvS pedig remekel! Nyilván egy más jellegű filmet, amiben nem ezeket keresem, nem szeretnék, de ettől, mint képregény-fan, nagyjából ezt vártam!

előzmény: Mizi (#244)

De, igen is okosan épít, de ez később fog kiütközni (Justice League, Flashpoint).
Ben egy kiégett, öregebb Batman, aki MÁR gyilkol, ilyen a képregényekben is előfordult, a karakterjátéka pedig számos alkalommal idézi az Animációs Sorozatot, bár ez lehet Snydernek köszönhető.
Tény hogy Superman nem az igazi, ezt meg is írtam, de a végére beérik. Ő még egy kezdő szuperhős, lassan épül fel a karaktere, szerintem ez is tudatos, a Ligában már más lesz ilyen.
Snyder sosem volt hülye, mindent pontosan eltervezett. Nem véletlen tartották őt filmes látnoknak.

Nem, nem érzem hogy Nolant próbálná majmolni. A Watchmennel felépített egy sajátos atmoszférát, azt tolta ki látványosabb irányba.
Vannak logika hibái, de ezek köpenyes igazságosztók basszus! Egy gyerek ha elveszíti a szüleit, elmegy pszichiáterhez és nem jelmezt készít bűnt üldözni. A fürdőkádas jelenettel mi bajod? Ki nem ugrott még be a barátnője mellé ruhástól a kádba????

előzmény: Mizi (#241)

Nem tudom, nem értem, nem is akarom...! Valahogy, valaki, valamikor azt mondta hogy: CGI szar, Martha, szarvágás, szarforgatókönyv... és azóta ezt hajtogatja mindenki, mindennek teljes, demagóg valójában! A szuperhőstörténelem legjobban várt harca nyilvánvalóan nem teljesíthette a lehetetlen elvárásokat, de hogy a tetejében még hibái is voltaaak?????? SNYDER VÉRT MINDENKINEK, A ROTTEN TOMATOES FIZETI!!!

A ráolvasott hibáknak egy része mondvacsinált, egy része a mozis verzió miatt van jelen (NEM EZ A TELJES FILM!), egy része pedig tényleg létezik, de ez édeskevés ahhoz hogy ne vegyük észre a film erényeit.
Snyder okosan épít fel egy világot, kinyit pár kaput amit csak azok nem értenek, akik nem ismerik a képregényeket, mindezt olyan eredeti és sötét atmoszférával, ami egyedi és páratlan a szuperhősfilmek világában. Affleck Batmanje/Bruce Wayne-je a valaha volt legmélyebb, legképregényhűbb Batman, Cavill Supermanje, karakterként kissé eltompul mellette, hogy aztán a film végi önfeláldozó epic-faktorral visszatolja a mérleget. Wonder Woman egyetlen akciójelenettel ellopja a showt a két férfi orra elől. S és B viszálya súlyos, minden egyes megtekintésnél érzem a betontömböt a mellkasomon amikor Superman letépi a Batmoble oldalát, a harcuk zseniális, de sajnos rövid, Lois Lane és KGBeast unalmasak, ezzel ellentétben Perry White kifejezetten jó, Alfred pedig zseniális, Luthor fura, engem az ő karaktere bosszant a legjobban. Nem azért mert rossz, hanem mert nem szeretem ha valami nem képregényhű. Doomsday csak van, egy használati elem, abból is elég szarul néz ki, a villodzó CGI túlzás, de nem vészes.
A film rengetegszer és hűen nyúl a képregényekhez. És könyörgööm... KÖNYÖRÖGVE KÖNYÖRGÖK: értsétek már meg a "Martha" jelenséget, mert ez az "ugyanúgyhíjják azannyukat ezértjóbalesznek" szöveg annyira, de annyira inkorrekt és érzelmi intelligenciától mentes, hogy Hajdú Péter ezzel zárja a Frizbit egy éve!

Nem hibátlan alkotás, SŐT, de az erényei bőven túlmutatnak mindenen, amit a kommersz és sziporkázó szuperhősfilmek képviselnek!

2017-10-25 12:17:47 Geostorm (2017) / Űrvihar slipknot (2) #2

Nálam pontosan ugyan ez!

előzmény: Szoti (#1)

Te oszt' benne lehetsz a képregények világában!!! A Justice League Dark egy teljesen más csapat és igen: ezek az "érdektelen" "új" karakterek vannak benne, akik egyébként 30-50 éves karakterek. Ezeket a rajzfilmeket a képregényrajongóknak csinálják, akik már évek óta várnak egy Justice League Darkról szóló filmre. A képregényrajongói közösség nevében is elnézésedet kérem hogy neked nem tetszett!

előzmény: Ivan/ (#1)

2017-05-29 15:27:22 The Crazies (2010) / A tébolyultak slipknot (?) #20

Kevés az a film amit nem tudok végigszenvedni, pláne ha horror! Pedig nagyon szerettem volna szeretni!

2016-12-03 18:05:11 31 (2016) slipknot (4) #1

Minden hol csak azok a negatív kritikák :D
Szerintem egy Rob Zombie film olyan mint egy Vifon leves... tartalmatlan, káros és semmi eredetit nem tartalmaz. Amikor elkezdi az ember elfogyasztani, az nagyon intenzív érzés, fűszeres, csípős és tocsog a cuccban. éppen ezért viszont igazi bűnös élvezet és az ember bármikor inkább azt fogyasztja mint egy minőségibb kaját, vagy akár egy minőségibb kaja után is szívesen, mert egyszerűen jó az íze... :D
Ráadásul az 1000 halott háza óta ez a legjobb Vifon leves ami Zombie mikrójából kkerült :D