slipknot

Regisztráció: 2008. december 7. (13 év, 5 hónap)

Rendezők: John Carpenter, Quentin Tarantino, Sam Raimi, Wes Craven, Zack Snyder

4 2022-04-03 3,7
Godzilla: King of the Monsters
Godzilla II.: A szörnyek királya
3 2022-03-27 2,2

Na de miért kell minden filmnek világmegváltó sztori, végtelenül mély karakterek, vagy emlékezetes párbeszédek? Ne érts félre, én is élek-halok Scorsese, Tarantino, Snyder, Hitchock, Lars Von Trier, vagy Nolan filmjeiért, de emellett imádom a slashert meg a kaiju filmeket is, és szerintem fontos, hogy ezeket a helyükön kezeljük. Egy Péntek 13-tól ha megfelelő hangulatot és sok véres kivégzést kapok, akkor az kiváló szórakozás, mert ezt jelenti a műfaj, a kaiju filmek meg 60 éve szinte pontosan azt, amit a Godzilla (2014) - King of the Monsters - Kong vs. Godzilla hármas (a Skull Island meg szerintem még többet is nyújtott). Nincs azzal semmi baj, ha valaki ezt nem szereti, mert nem az ő világa, de szerintem lényegesen többet elvárni attól, amit ezek a filmek eddig képviseltek olyan, mint energiaitaltól azt várni, hogy berúgjunk. Egyszerűen nem erről szól.

előzmény: Gruden Gergo (#25)

Nem igazán értem az emberek problémáját. Persze ez is szubjektív, de ez egy kő egyszerű kaiju film. Mit lehet várni tőle? Nagy szörnyek, közlekednek és ez pusztít, zabálnak és ez pusztít, aztán a film végén verekednek és ez pusztít. Ennél többet elvárni egy ilyen filmtől, egyszerűen nevtésges. Szerintem.

2022-03-04 08:27:54 The Batman (2022) / Batman slipknot (5) #17

Nos...
Míg filmművészeti szempontból Nolan trilógiája a legjobb, adaptációként és életre keltett Batman tekintetében Snyder és Affleck megközelítése, hangulat terén pedig Burton két filmje, addig Reeves alkotása alig-alig marad el minden egyes pontban az aktuális "legjobbtól". Viszont ez az a film ami mindegyik pontban remekel, szóval mindent összevetve, tényleg ez a legjobb Batman film.

2022-03-02 00:02:50 The Batman (2022) / Batman slipknot (5) #12

Nyilván az ízlés egy szubjektív dolog, de Batman-rajongóként (és képregény-rajongóként) én úgy látom, hogy a BvS-ben Batfleck iszonyatosan erőteljes és súlyos Batman volt. A Snyder Cut már más kérdés, de ott alapvetően kevesebbet igényelt a karakter.

előzmény: bruce (#9)

2022-02-09 21:00:46 Scream (2022) / Sikoly slipknot (4) #7

A közhangulat azt zengi, hogy ez a legzseniálisabb rész az első óta. Én azért ennyire nem vagyok elszállva, de tény, hogy bőven jobb, mint a 4. rész volt, sőt a 3.-nál is jobban sikerült. Bátran oda merem tenni az első 2 rész mellé, és sokszor meg fogom még nézni.

A Marvel nem az én izlésemnek készíti a filmjeit már egy ideje. A Polgárháború óta egy filmjük sem igazán tetszett, de ezt most eltalálták.

A film legnagyobb hibája, hogy túl komolyan veszi magát, és bár a végén meglepően nyomasztó - ez azért nálam sokat dobott rajta -, de messze nincs olyan old school hangulata, mint amit megkövetelt volna. Megkövetem az előttem szólót, és annyival kiegészítem, hogy ha hasonló, új, de jóval hangulatosabb cuccot akarok látni, inkábbb újranézem valamelyik Balta filmet, a Sziklák szeme remake-et, esetleg egy korábbi Halálos kitértő-t.

Snyder-fanként több epikus szöveget, lassítást, és némi bibliai áthallást, horrorrajongóként grindhouse-osabb hangulatot és több vért vártam volna, de összeségében rendben volt.
Minden klisés és kiszámítható eleme ellenére, látszik rajta, hogy Snyder szerette és akarta ezt a filmet, ami miatt iszonyatosan van lelke az egész produkciónak.

2021-03-31 15:25:32 Baskin (2015) slipknot (3) #4

Én nagyon szeretem az el borult gore-t, főleg ha az remek atmoszférával jár, de ez itt kevés. Vagy a film egy jóval nagyobb szeletét kellett volna lefednie ennek, vagy a maradékot megtölteni valami mással, ami érdekessé teszi az egészet. Akkor még jó is lehetett volna. Így egyszer meg lehet nézni, de hamar elfelejti az ember.

Tök jó ötlet volt a Hetfield - McCoy viszályt beleépíteni. Adott az egésznek egy pluszt.