Norchee

Regisztráció: 2008. november 27. (15 év, 3 hónap)

Születési év: 1981

Green Book
Zöld könyv - Útmutató az élethez
4 2019-03-01 4,0

2012-05-23 11:06:01 Life of Brian (1979) / Brian élete Norchee (5) #45

Legjobb hozzászólás: acidphase #33 "kb minden" sírtam a röhögéstől :D :D és teljesen egyetértek vele. Egyébként Tenebra véleményén vagyok, ehhez a stílushoz kell egyfajta humorérzék. Van akinek bejön és van akinek nem. Pl. a párom ki nem állhatja, de nem próbálom meggyőzni arról, hogy ez miért jó. Aki vevő erre a humorra, szerintem bármikor, bármennyiszer képes megnézni, mert tényleg ez a műfaj egyik legjobbja.
"Na te sem vagy piskóta orrmányos... Honnan jöttetek ti, Orrmányságból?" :D

2012-03-13 12:20:27 The Artist (2011) / A némafilmes Norchee (5) #91

Magával ragadó, profi munka, remek metaforikus értelmezéssel amit Tenebra #74-es hozzászólásában már leírt. Véleményem szerint aki kicsit is szereti a művészi értékekkel bíró filmeket, azoknak mindenképpen ajánlott. A legjobb férfi főszereplőnek járó díj pedig úgy gondolom nagyon jó helyen van. :)

2012-03-13 11:39:17 Drive (2011) / Drive - Gázt! Norchee (4) #169

Tegnap sikerült végre megnéznem Refn filmjét amire már nagyon vártam, olvasva a megjelenését megelőző, "az év filmje" beharangozást és később a KT-n látott átlagát. Lehetséges, hogy emiatt már alapból magasra raktam a mércét, hogy itt valami csodát fogok látni.. Nos, a film tetszett, de kb. az a véleményem mint Hannibal-nak, egyszerűen nem jött a várt hatás. A stílusa egyedi, az "atomzenével" együtt páratlan képsorokat láthatunk (párszor eszembe jutott Kubrick mester felejthetetlenül megkomponált 2001: Űrodüsszeiájában látott műholdak "tánca" a Kék Duna keringőre), valamint Gosling nagyon jól játszott de ennyi. Nekem maga a forgatókönyv, erősen középszerű volt ahhoz, hogy azt mondhassam ez egy zseniális film. Ha ezt a filmet, ilyen stílusban és ilyen remekül összerakott kép-hang együttesével készítették volna el, egy Nolan féle forgatókönyvvel, na akkor lenne az év filmje.
"ez egy "szépen csomagolt ajándékdoboz", se több, se kevesebb" - röviden, tömören.

"Visszatérve a filmre elismerem, hogy voltak szép számmal gagyi nindzsa és kung-fu filmek, de a Nindzsa bosszúja végének tetőtéri jelenete a filmtörténelem leglátványosabb és legélvezetesebb akciója ebben a kategóriában. Közel 30 év telt el a film készítése óta, de ez a 20 perces jelenet bármelyik mai hollywoodi akciójelenettel ringbe szállhat a koreográfia és látvány tekintetében."

Ezt én is pontosan így gondolom, mintha csak én írtam volna. :)

előzmény: Zoliz (#7)

2010-11-12 16:32:23 Martyrs (2008) / Mártírok Norchee (1) #66

Elég megoszlóak a vélemények a filmmel kapcsolatban, de azt, hogy maga a történet, a miért, valójában csak egy gyenge kreálmány a brutalitás indoklására, több hozzászólásnál is olvastam. Nem csak ennél a förmedvénynél, de más hasonló (Motel, Fűrész, stb.) undorítóságoknál is tapasztaltam ezt, hogy a történet, az okok másodlagosak sőt, egyáltalán nem fontosak ("nem is kell, mert minek az?!"), hiszen az egész film célja, a kegyetlenkedés, brutalitás, szadizmus, kínzás és gyilkolás minél válogatottabb és lehetőleg a legrészletesebb bemutatása. Alig akarom elhinni, hogy léteznek emberek akik "forgatókönyv írás" ürügyén CSAK azon gondolkodnak az iróasztaluknál, hogy xy-t, most milyen aberrált, bestiális módon likvidáljunk a vászonról. Pedig ezek szerint léteznek és ráadásul vannak akik még pénzt is adnak az ilyesmire. Egészen hihetetlen. Kíváncsi lennék, hogy milyen lelkülete lehet az ilyen embernek, akárcsak annak aki rajong az efféle beteg dolgokért. Pedig nyilván vannak ilyenek is, és gondolom tudatában vannak, hogy ez csak egy film és amit látnak, csak színjáték de mégis megkérdezem: Ez miért jó??! Miért jó ilyesmit nézi?
Abba már bele sem merek gondolni, hogy milyen hatásai lehetnek az efféle szaroknak a társadalomra, mikor korunk tizenéves elhanyagolt utcagyerekei tudják, hogy hogyan kell szakszerűen elvágni osztálytársuk torkát. Nyilvánvalóan azért mert a Kacsameséket nézik és nem az ilyesmiket. No comment...
A film befejezésével kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy
teljesen mindegy, hogy mit mondott a csaj a nyanyának, mert nem is ez a film lényege, szerintem maga az író sem tudja, csak ezt a befejezést frappánsnak gondolta. Ezért nem érdekel engem sem.

Bocsánat az offért.

Kb. 20 éve láttam ezt a filmet és most a régi idők emlékére sikerült beszereznem, de óriási hiba volt. Mai szemmel nézve ez valami borzalom. :) Ahogy Cesare fogalmazott "olyan szar, hogy már zseniális". Egyetértek, de nem tudok rá 5-t adni.
-Eljött a halál...
:D páratlanul szar...

2010-07-30 16:50:18 Inception (2010) / Eredet Norchee (5) #196

Az utóbbi idők egyik legjobb mozija, Christopher Nolan egy zseni!! Remek forgatókönyv, agyas történet és kiváló színészi teljesítmények. DiCaprio valamivel jobbat alakított a Shutter Island-ban, de itt is hibátlan. A film után rengeteg apróságon gondolkodtam, agyaltam (ahogy itt sokan mások is teszik) de azt hiszem így van ez jól. Tökéletesen fel van építve, mindenképpen újranézős a film, csak ajánlani tudom mindenkinek!

2010-07-30 12:57:36 Friday the 13th (2009) / Péntek 13. Norchee (2) #44

Sajnos nem tudok szó nélkül elmenni a film mellett, míg az 1980-as klasszikust minden idők egyik legjobb horrorjának tartom, a Marcus Nispel dirigálta folytatás, egyszerűen botrányos. Teljesen ötlettelen, a végletekig kiszámítható, kliséktől hemzsegő és borzasztóan unalmas. A párbeszédek gyermekiek és fájóan rosszak főleg a:
"Jason, ölj anyádért!!"
no comment...
Szívem szerint már a felénél kikapcsoltam volna de kíváncsi voltam, hogy a rendező miként fejezi be a filmet, természetesen ebben is csalódtam - nagyon gyenge. Csak azért nem nézhetetlen számomra, mert Jason a legjobb slasher karakter de ez a film nem méltó hozzá.

Ez az a film amit gyerekkoromban (pár más filmmel egyetemben) ronggyá néztem VHS-en. Természetesen, ezek akkor mind narrátorosak voltak. :) Sok művészi érték nem található a filmben, csak személyes okokból és mert számomra elég nosztalgikusan hat, zseniális! Bármikor újra tudom nézni, számomra örökérvényű!

2009-10-03 14:34:25 The War Zone (1999) / Hadszíntér Norchee (5) #1

Sokkoló, brutális és kegyetlen. A helyszínválasztás zseniálisan illik a film hangulatáhához: nyomasztó.