Darwin

2016-07-18 21:42:06 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Darwin #22593

Jó?

Áthelyezve a(z) The Terminator topikból.

3-as és 4-es közt, ide 5-iknek :)

2014-08-09 20:03:04 Forrest Gump (1994) Darwin (5) #118

Ugyanúgy vannak olyan jó filmek most is, csak nem tudjátok annyira pontosan, hogy melyikek. A Wall-E és a Crash például olyan film. Más szemszögből aztán, de ilyen a Das leben der Anderen és a Dark Knight is.

Vicces, hogy Tamási Rollo a lebuktató ürge neve és a filmben egy sor helyen reluxa van :)

Most már sejted a választ te is, mi? :)

előzmény: gringo (#2)

A könyvben a 66-os (Jedik kiirtására felszólító) parancsot pont úgy vezeti fel Palpatine, mint Fidesz a kampányát: "Itt az idő!"

2010-06-26 00:15:36 Toy Story 3 (2010) / Toy Story 3. Darwin (3) #48

napsugár óvoda szivárvánnyal... :)

A Freddy poszter, mint egy Indiana Jones-ba oltott Wolverine :)

2010-03-02 14:32:58 Avatar (2009) Darwin (5) #790

Egyrészt Jake nem egyedül volt "elmeroggyant", másrészt ha a nonkonform személyek elmeroggyantak, akkor Kálvin, Jézus vagy Buddha is, meg úgy általában a nagyobb jelentőségű tudósok is. Az meg, hogy X értékes ásvány bányászata megéri e egy nép kiirtását (meg az azt körbevevő növény és állatvilág) az azért minimum is szubjektív kategória.

előzmény: gojoci (#789)

Van valami bája, hogy itt is meg a következőben is a jelenlegi pápával egyező nevű Benedeket akarnak kirabolni :)

Tök jópofa, ez már csak 2,6 pontot kapott, a 3. is már csak 3,3-at az IMDB-n, aztán az első még 8.3-at.

Szerintem az a jelenet, amiben felépítenek egy narancsot teleportálással, az mindenképpen figyelemre méltó. Ahogy a programok-programozók viszonya (hit) vagy épp a 18:32:21-es kezdete a komplikációknak.

2009-12-29 00:07:03 Avatar (2009) Darwin (5) #586

Szerintem ha a főszereplő belebújós, kibújós szereplését nézed, meg pl. a "becsatlakozásokat" vagy azt ahogy a természettel szoros összhangban éltek a Na'vi-k, akkor van egy összetett része is.

Na meg a maguk módján a vége felé bemutatnak egy Újpest-Fradit is :) (lila lény a zöld géppel mikor verekszik)

előzmény: Brumi (#585)

2009-12-28 23:54:32 Avatar (2009) Darwin (5) #584

előzmény: yesname (#583)

2009-12-28 23:47:43 Avatar (2009) Darwin (5) #582

És azt a 2 pontot már utána vagy még előtte adtad?

előzmény: A. B. Normal (#578)

2009-12-28 13:40:55 Avatar (2009) Darwin (5) #576

Én is épp azt láttam. De érdekes, hogy ezt mondod, ezek után egyre kiváncsibb vagyok IMAX-ban milyen lehet.

előzmény: Zalaba Ferenc (#573)

2009-12-26 20:38:52 Avatar (2009) Darwin (5) #562

Szvsz. a vízválasztó a Becstelen brigantyk lehetett. És vízválasztó értelemben ez meg a folytatása.

előzmény: yesname (#559)

2009-12-21 20:03:24 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Darwin #5979

Ezer boccs, aki teheti szerkessze át, ha megkérhetem.

Áthelyezve a(z) Avatar topikból.

előzmény: Zalaba Ferenc (#5978)

2009-12-21 16:09:36 Avatar (2009) Darwin (5) #481

Ez ugye függ a vállalat méretétől is, meg attól is, hogy ilyen távolságon mik a lehetőségei, meg pl., hogy a földi reakciókat miként tudja kezelni.

2009-12-21 15:52:46 Avatar (2009) Darwin (5) #475

Aztán végül az a bomba toszott leesni, nem? :)

előzmény: Kalti (#474)

2009-12-21 15:27:01 Avatar (2009) Darwin (5) #473

Érdekes ez a hasonlat a nagy és a kis fával és Sigourney Weaver halálával.

khm, felettébb érdekes

előzmény: pretend (#5959)

2009-12-21 01:12:07 Avatar (2009) Darwin (5) #418

De nem a látványra gondolok, persze az is nagyon jó, főleg talán az esti csillogós jelent (meg lebegő hegyek, meg az a fűzfa szerűség, meg a többi...:) ) tetszett nekem nagyon.
Szóval én arra gondolok, amilyen az a világ, becsatlakozásokkal vagy épp azzal, ahogy együtt beszélgetnek "jeleken" keresztül egymással.

előzmény: pretend (#417)

2009-12-21 00:20:20 Avatar (2009) Darwin (5) #415

Szvsz. ebben a filmben épp a részletek jók, maga a Pandora világa.

előzmény: pretend (#414)

2009-12-19 17:57:35 Avatar (2009) Darwin (5) #288

Érdekes volt például a lila állat zöld gép párharca, mint egy Újpest - Fradi meccs alteregója ;)

De egyébként itt szvsz. a megszerkesztett világ volt nagyon eltalálva. A storyban is voltak jó dolgok, de elsősorban a kitalált világ tetszett. (ahogy minden lény, fa, medúza együtt élt, meg a becsatlakozás, stb.)

előzmény: ronin07 (#279)

2009-11-14 22:59:05 Hamlet (1996) Darwin (?) #1

Amikor Hamlet bevágja a hatodik gólt

Menszátor Héresz Attila zseni. Szeretem ezt az embert. Lelkesedésem szintén magánvélemény. Már a tavalyi Jászai-előadás után tudtam, az idén bármivel is jön, azt megnézem. A Hamlet-illúziók csak ráadás. Menszátor végig egymaga van a színpadon, a többi szereplő az előadást kísérő film szereplője, tárgyal, vitázik és ha kell, megvív velük. Hamlet, azért hogy elég együgyűnek tűnjön, a magyar válogatott labdarúgómezében álcázza magát. Hátán a mezszám: 1526. Labdáján halálfej, ennek ellenére ügyesen dekázik, és ha kell, bevágja azt a londoni hatodik gólt. Kell-e ennél súlyosabb hamleti magány és őrület? Mindeközben a közönség felszabadultan nevet a poénokon, mert ez a dán királyfi bizony esendő, szánalmasan emberi, nyugodtan ki lehet nevetni. Nincs értelme tagadnom, nagyon elégedett vagyok.

És végül, de nem utolsósorban, sőt, elsősorban este 8-kor kezdődött a régi zsinagógában Menszátor Héresz Attila Hamlet-illúziók című produkciója. Kifejezetten az idei Thealterre készült, amit az illúzió jegyében képzeltek el a fesztivál szervezői.

Elöljáróban annyit: tavaly a Jászai Marit láttam tőle a régi Hungáriában, ami tetszett is, meg nem is, mindenesetre ötletes, szellemes volt.

A Hamlet azonban... egyenesen lenyűgözött. Egyrészt azért, mert alapvetően viszolygok attól, ha valaki például egy Hamletet át akar helyezni a modern időkbe. Hiszen ez manapság nagy divat. És többnyire sajnos nem sikerül.

Ebben a produkcióban azonban nem sérült a Hamlet, és nem éreztem úgy, hogy Menszátor bűnt követ el, amikor megjelent halálfejes fekete pólóban, majd később focistának öltözve dekázni kezdett a színpadon. Labdájára halálfejet festettek.

Nagyon tetszett, hogy a darab többi szereplője három mozivásznon jelent meg, nagyon sok humor, sok fricska - furcsa volt rádöbbenni, hogy egy Hamlet ilyen is lehet.

Ezt az előadást nagyon szerettem, és nemcsak én, a nézők is, akik tetszésüket vastapssal nyilvánították ki.

Nyemcsók Éva

Menszátor Héresz Attila: Hamlet-illúziók (Régi Zsinagóga, 2009. július 21.)

Egy év után még el sem temettük emlékezetünkben a túlvilágról monologizáló Jászait, aki Menszátor Héresz Attila előadásában elevenebb volt, mint az egykori színésznő mai kultusza, máris újabb, ismertségéből és szerkezeti felépítéséből adódóan összetettebb kihívásokat tartogató feladatra vállalkozott az önmagát rendező színész. A Hamlet kvázi-monodrámává formálása látványos, a modern (film)színház kelléktárát kihasználó és a magyar kultúrát ironikusan megidéző csavarral oldotta meg a darab és az egyszemélyes színház kereteinek feloldását.
A darab szereplőit a folpack-ba csomagolt irodai széket trapézalakban határoló három vetítővásznon a részletekig megtervezett, a valódi, egyidejű párbeszéd illúzióját megteremtő film jelenítette meg. Hamlet őrülete így ismét egy réteggel gazdagodott, hiszen az egyes snitteken feltűnő alakok a jelenlét illúzióját keltve, de valójában éppen jelen-nem-létükkel hangsúlyozták a képkockákkal monologizáló kiszolgáltatottságát. A modern Hamlet időben és térben valódinak látszó, de a valós érintkezésről lekéső párbeszédet folytatott, akár a tévéképernyő előtt ülő modern hamletek. Nem irányíthatta a dialógusokat, mert a vászon gyakran kifehéredett egy-egy monológ közben, magára hagyva a királyfit.
Ez a kiszolgáltatottság nem lepte meg a honosított, hazánkba igazolt Hamletet, aki az őrülettel kacérkodva az aranycsapat 1526-os számú mezébe bújt, haptákba vágta magát a Himnusz hallatán, és kiválóan dekázott térdvédőjében, rövidnadrágjában a Hobo Blues Band 6:3-jára. A visszafordíthatatlan őrülettel a labda halálfejjé változott, mint ahogy a korábbi átöltözésnél a szövetkabát alól előkerült a fekete póló a stilizált koponyacsonttal. Az irónia helyén volt az egyik legnépszerűbb Shakespeare-darab feldolgozásában, hiszen a könnyen összerakható események, a szállóigéből új életre keltett szövegmozaikok éppen mai nyelvre fordították a drámát.

Hamlet-illúziók

A sokoldalú Menszátor Héresz Attila az elmúlt év osztatlan sikere után újabb darabbal rukkolt elő a Thealteren. A Maszk Egyesület kérte fel a művészt, hogy az idei fesztiválra hozzon egy új darabot, a 2009-es kulcsszó; az illúzió köré felépítve az előadást.

Így született meg a Hamlet-illúziók, egy olyan monodráma, amely során a színész egyedül van a színpadon, de a három óriási kivetítőn időnként feltűnik a darab többi szereplője is. Folyamatosan reflektálnak egymás szavaira, mozdulataira, attól függetlenül, hogy térben, vagy síkban helyezkednek el a színpadon.
Hamlet itt van köztünk. A mai világban. Megtörtént, aminek meg kellett történnie, s most itt áll -, illetve olykor ül- előttünk. A bizarr bár-jelenetre apelláló hangulat hamarosan átmegy valamiféle pokolbéli rémálomba. Az erősen maszkírozott zöld fényben úszó Mucsi Zoltán az ötször négyméteres vásznon megjelenve valóban félelmetes látványt nyújtott. Az időnként elsötétülő kivetítők előtt Hamlet vergődése fokozatosan válik egyre kétségbeesettebbé.
Film és színház ritkán tudja ennyire jól kiegészíteni egymást! Menszátor a tekintetek gyűrűjének csapdájába esett. Félelmetes és rideg vízióiban teljesen elvesztette igazi énjét. A kiszolgáltatottság abszolút terében csak káosz van. Nincs én, nincsenek tiszta gondolatok és helyes döntések, csak a gyötrődés egyre erősebb fokozatai léteznek és a végső kétségbeesés. Vérében a méreggel hánykolódik a bosszú és az árnyékban való meghúzódás között. Fiúi kötelessége és emberi félelme újra és újra leküzdi egymást.

Az őrület akkor hág a tetőfokára, amikor Menszátor magyar focimezt ölt magára, s egy fekete koponyafejet ábrázoló labdával kezd el dekázni. Igen erős véleményt formál ezzel a jelenettel a darab...
Kedd este ősbemutatót láthatott a Régi Zsinagóga közönsége, s talán épp ezért olykor-olykor hullámzott az előadás. A koncepció előtt le a kalappal, de a színészi játékba és a technikába olykor-olykor csúsztak hibák...
Azonban egy nagyon erős darab megszületésének voltunk tanúi, amelyért a rendező-főszereplő Menszátor Héresz Attila meghatározó személyisége a felelős.
Köszönjük!

Ez és a befejező rész kicsit olyan, mintha újra forgatták volna a 76-os részt, részletesebb magyarázattal.

Akárcsak abban, itt is talál Luke egy tanítót (az is közös, hogy mindkettejüket aztán elveszíti). Akárcsak ott, van egy fogságba esési és kiszabadítási akció (Leia ill. Solo). És aztán mindkettő a Halálcsillag ellen csúcsosodik ki.

előzmény: Caararuuku (#4)

2009-10-20 14:32:01 Partly Cloudy (2009) / Kissé felhős Darwin (5) #34

Szvsz. most a kisfilm és a nagy hasonló mondanivalót dolgoz fel.

2009-09-29 14:25:14 District 9 (2009) Darwin (5) #66

Nézd, ha úgy isten igazából összességében nézném, hogy mennyire tetszett, akkor 0/10, de nem csak erre a filmre, hanem rengeteg másikra is és felmerülne bennem olyan, mint a demokratikus értékek nem létezősége, sem az emberi jogoké, sem a magántulajdon védelmének joga, sem egypár másik agyonhangoztatotté. Továbbá igen sok nyakkendős-öltönyös emberre úgy tekintenék, mint gyilkosra vagy épp többszörös gyilkosra.

Ha tisztán a filmet nézném, minden mögöttes áthallástól mentesen, akkor 9/10. Viszont már ez a két szám egymás mellett is bír egyfajta áthallással, főleg, hogy te District 10-et vizionálsz. Így én maradnék a District 7-nél.

Ami engem illet én remélem, hogy a folytatás előtt az idei karácsonyon egy külön matinétörténetben (a'la Star Wars) Wikus meghal mondjuk ciánmérgezésben, melyhez a 7 ciántablettát élő tévéközvetítésben a G7 vezetői adják át neki egyesével még a kamerába mosolyogva hozzá. Én már csak ilyen geci vagyok :)

előzmény: whiteman 01 (#61)

2009-09-28 10:13:17 District 9 (2009) Darwin (5) #59

Tudod néha úgy érzem egyes filmeknél elég hülyén veszi ki magát ha én értékelem. Bizonyos szempont legyen mondjuk 3/10, más szempontból meg legyen 9/10.

Amúgy szerintem nem lesz folytatás, Wikus egy éven belül meghal a telepen, Christophernek meg esze ágába nem lesz visszajönni 3 év múlva. Ezt esetleg District 7 címmel le lehetne forgatni :)

előzmény: whiteman 01 (#57)

2009-09-27 23:56:36 District 9 (2009) Darwin (5) #56

Szórakozzál már. A végén a főszereplő a családjától távol rákká változva a szemétben guberál. Ez neked a nyálas befejezés? Ha hajléktalanként rákban meghalna, az elég durva lenne?

előzmény: cucu (#39)

Sőt Toby-nak is hívnak ebben is és a HP-ben is egy szereplőt.

előzmény: Darwin (#11)

Lenne, és igencsak aktuális is talán egészen a következő három évben (57,58,59,60-nal kezdődik).

Aztán van benne bagoly, mint a Harry Potterben, Hogwarthnak is nevezi az egyik manót, olyan is van a Harry Potterban. Meg azokhoz az össze-vissza álló lépcsőkhöz hasonló is bukkan fel ott is szintén.

Meg van benne barack, maci, és még az esküvő helyett be is dobja a vetített képet egy székkel a csaj. :) Az talán a kedvenc jelenetem. De az se rossz mikor a végén már mindent felkínálna neki az ürge, csak legyen a rabszolgája.

Hát igen, ez megint egy olyan film, amit érdemes leporolni, elővenni és újranézni.

Nekem a kedvenc jelenetem mikor Marcel ott áll a vászon mögött, rágyújt, cigizik (aztán itt vágás), majd ahogy odapöcköli a cigit a tekercsek tetejébe.

De az is marha jó, ahogy a vetített kép elég, vagy, hogy rajta egy elhunyt mond vádbeszédet.

2009-08-17 17:05:37 Passengers (2008) / A 109. utas Darwin (?) #5

Nagyon érdekesen magyarították a magyar címet, ami azt illeti.

2009-08-16 00:19:43 The Great Gatsby (1974) / A nagy Gatsby Darwin (?) #1

Én is azt emeltem volna ki, mint az idézet. Nem érdemes megpróbálni a múltat megismételni. És ez nem csak párkapcsolatra lehet igaz.

Dióhéjban ez a film elmondja a 2001-2014 közti jövőt.

Ez a film nem érint mélysegeket? Bagger Vance végig vallásról meg filozófiáról beszél. Hitről, meg ilyenekről. Csak oda kell egy kicsit figyelni és ez egy majdnem végig mély film.

azt a 8 oscart azzal együtt kell nézni, hogy a másik felkapott film meg 3-at kapott :)

előzmény: superboo (#293)

Én azon derültem a legjobbat, amikor a tanári kar nézi a fiatalság szerelmi civódását Ron betegágyánál és kissé elképedt arccal mondja egyikük, hogy "fiatalok" vagy valami hasonló :)

előzmény: Kuz (#143)

2009-07-18 13:29:43 Knowing (2009) / Képlet Darwin (3) #62

Akiknek a búzamezős jelent a végén nem tetszik, annak elárulom, hogy szerintem honnan van: a Gladiátor másvilága. Így már egész mást is jelent, nem?

előzmény: Tom85 (#29)

Viszont másik oldalról nem meseszerű: picit erkölcsösebb volt, mint a főnöke, egyből igyekezett is mindenhol keresztbe tenni neki és ellehetetleníteni. A sportnak is megmutatja az árnyoldalát.

előzmény: ronin07 (#11)

Ezeket a típusú filmeket épp úgy fel lehetne újítani, mint most tették például a Star trek-kel. Hasonló fiatal színészek, friss sztori, és a korábbi főszereplők is beugorhatnának mellékszereplőként akár, pl. mint papák vagy hasonló...

2009-05-12 17:34:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Darwin #2079

A mesterségesből lehet rá következtetni. Mi a mesterséges? Ami ember által alkotott szabályok eredménye. Mi a természetes? Ami az ember nélküli szabályok által működik. (pl. míg egy barlang természetes, addig egy felhőkarcoló általában kevésbé az)

A tudomány pedig épp arról szól, hogy a kettő mind jobban fedje egymást, lásd például Newton gravitációs elmélete, amit aztán Einstein egészített ki a relativitással, majd bejátszott a kvantummechanika is, hogy le tudjuk fedni a tudásunkkal a környezetünk valóságát. Aztán ezt persze vannak akik az elfedésre használják, de az egy másik történet.

Áthelyezve a(z) The Birds topikból.

előzmény: puttancsospeti (#2064)

2009-05-11 22:28:19 The Birds (1963) / Madarak Darwin (4) #43

Számomra ez a film a szimbólumaiban mond sokat. A madárboltba a kalitkába zárt madarak simán jelképezhetik az embereket. Ahogy aztán a szabad madarak cselekedetei egyfajta lázadást. A szerelemmadarak pedig a ketrecben is megtalálható boldogságot. Illetve ezen túl maga a küzdelem mutathatja az ember küzdelmét a természettel, amit akár felfoghatunk egyfajta magasabb lénynek, lásd madár és ember relációja.

Nekem a kocsik rendszámain túl (tudom, kissé bizarr érdeklődési irány:) ), az tetszik, ahogy elmagyarázzák bankok befolyásolási technikáját alig néhány mondatban.

2009-03-19 23:44:50 Pinocchio (1940) / Pinokkió Darwin (5) #1

Most néztem vénfejjel és az jutott eszembe, hogy ebben a történetben elég erős áthallás van. Dróton rángatott bábúból (ugye ilyen van a Keresztapa DVD-ken is) előbb drót nélküli (különféle vágyak vezérelte) fababa lesz, majd miután a vágyait helyes irányba tereli: ember.

Szerintem, ha tömören kéne nézni a filmet, akkor a film azt mutatja be, hogy az életben rengeteg mindent túl lehet élni és mindig lehet újrakezdeni (villámcsapásos ürge), sose kell feladni az álmokat (úszónő, tetoválóművész), az életben a tökéletes pillanatok ritkák (Daisy tánckarrierje illetve Benjamin és Daisy kapcsolata), hogy apróságokon milyen sok múlhat (Daisy balesetének körülményei), hogy sokszor ugyanazt azért látjuk másnak mert mi magunk változtunk meg közben (az otthonába visszatéréskor), hogy rendre új célokat is tudni kell találni az életben (Daisy az uszodai jelenet után tánctanár lesz) és, hogy alapvetően minden múlandó. És aztán ezen felül például feketék és fehérek pozitív kapcsolatára is hoz példát (szülei), meg elég tágan és nyitottan szemléli a világot, mert a végén elég sokfelé elutazik például.

2009-01-31 01:00:48 Frost/Nixon (2008) Darwin (4) #7

Hát akadt egy-két rossz szokása Nixonnak, amikről leszokhatott volna. (pl. olasz cipő viselése, sajtburger evése, meg egy sor másik :) )

Szerintem a legáltalánosabban a végén elhangzó "így volt megírva" egy vallásos társadalomban simán felfogható Isten által írottnak, egy fogyasztói társadalomban pedig a producerek által úgy megírtnak, hogy eleve olyan kérdéseket tettek fel, amiről tudták, hogy tudni fogja. Az meg, hogy erről a szerkesztők nem tudtak...

Picit merészebben meg úgy is lehet nézni, hogy itt, a film forgatókönyvírói által volt így megírva ez a történet.

előzmény: k3pl3r (#92)

2009-01-16 15:24:42 The Godfather (1972) / A keresztapa Darwin (5) #104

Nekem valahogy a görög istenek jutottak eszembe ezekről a keresztapákról :)

2009-01-14 13:52:12 Hair (1979) Darwin (5) #21

Igen, szerintem is alap és ami még ezzel kapcsolatban eszembe jut, hogy talán a legjobb musical. Egyre inkább az az érzésem, hogy a musical ilyen lezser műfaj, mint a Hair, vagy a Mamma Mia. Szóval lehet vele komolyat is mondani (mint a Hairben is), de mégis, valahogy lezserül, lazán. Ha komolyan akarják venni, akkor már erőltetett lesz az éneklés a filmben. Itt viszont, baromira jó el van találva minden.

Szerintem a szörf itt is és másutt is azért nagyon jó szimbólum, mert jól kifejezi, látványosan ragadja meg, hogy az ember, de akár az egész emberiség is, a természet különféle erői közt táncol, akárcsak a szörfös a tengerrel.

előzmény: GothMan (#4)

2009-01-01 05:01:49 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Darwin (5) #1052

Szvsz. ha valaki ezt A sötét lovag-ot, a Wall-E-t meg a 12 dühös embert összegyúrná egyetlen filmbe, a hármat egyetlen mondanivalóvá, közel járna az ideálishoz.

szvsz. a két színésznek ebben a rendőrpár felállásban talán egy vígjáték lett volna jó, amolyan Apádra ütök/Halálos fegyver2 keverék stílusban vagy ha komoly, akkor meg egy olyan film, amiben két egymással hadakozó Keresztapát alakítanának vagy akár az egyikük a Keresztapa, a másik meg belülről törekszik leváltani, ilyesmi

2008-12-20 20:25:30 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Darwin (5) #1047

Az már szóba jött, hogy a vége, az utolsó pár perc, az hihetetlenül hasonlít az L.A. Confidential végére?

A filmben az a jó, hogy valóságosnak hat, illetve a szereplők játéka, de a film közepe valahogy nagyon leül.

Valójában így élünk. Folyik a macska egér-játék és a többség aztán nézi a tévén. Lásd háborúk, de tulajdonképpen a maga nemében minden mögött ami a tévére kerül megy a harc, még a pelenka reklámok mögött is.

előzmény: Gasz András (#15)

2008-12-02 22:04:31 A tanú (1969) Darwin (5) #14

Tudták ám a kommunisták mi a jó, na, meg azt is, mi a rossz NEKIK: ezt be is tiltották :)

Egyébként így belegondolva az egész akkori ország benne volt abban a mondatban, hogy: "kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk".

2008-12-02 14:32:04 Crash (2004) / Ütközések Darwin (5) #98

Szerintem nagyon sokat dob a filmen a szereplők beszéde, hogy egészen eltérő módon törik az angolt, ami hozzátesz az egész film mondanivalójához.(vagy megerősíti azt) Én ezt filmet különösen szeretem eretedit hanggal. Na meg jól van összekötve a sok sztori, nem csak a fővonala, de a háttérvonal is, amikor valaki csak fel-fel tűnik a háttérben. JÓ.

2008-12-01 21:59:37 On the Waterfront (1954) / A rakparton Darwin (5) #2

Nagyon szeretem ezt a filmet, a legvégén még a szétcsúszott, agyonvert embert is nagyon jól játsza Brando.

2008-11-29 14:58:22 Trapeze (1956) / Trapéz Darwin (5) #2

Én a most kijött DVD kiadás előtt utoljára még fekete-fehérben láttam! Azóta szerettem volna megnézni, és igen Lancaster nagyon nagyot alakít benne.

Aranyos a végén az a titkosszolgálati köszöntő :)

2008-11-27 21:34:20 WALL·E (2008) Darwin (5) #165

Ja igen, én életemben nem nagyon szoktam egy filmet akár csak kétszer is megnézni a moziban, csak nagyon ritkán. Ezt legalább ötször láttam a moziban. Szóval köszönet érte a készítőknek.

2008-11-27 21:02:44 Iron Man (2008) / A Vasember Darwin (4) #119

Azt azért véletlen se mondanám, hogy Gwyneth Paltrow felesleges lett volna a filmbe ;) Engem speciel a plakátról ő vonzott be, mert fenntartásaim voltak erről a szuperhősről (Iron Man). Aztán NAGYON kellemeset csalódtam.

előzmény: Semprini (#115)

2008-11-27 21:00:43 Iron Man (2008) / A Vasember Darwin (4) #118

Szerintem nagyon jó volt. Én most tudtam meg azt is, hogy Iron Man a Burger King hambijait szereti Na meg Gwyneth Paltrow-t :) :) Én abba az X-man 2-3, Pókember 1-2, Batman:Kezdődik, A sötét lovag sorba sorolnám, a legjobb képregény feldolgozások közé.

Szerintem ez újra visszaemelte rangjára az akciófilmet, ahogy a Rambo 4 is.

2008-11-27 20:04:51 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Darwin (5) #949

Jó, hát nem egy az egyben ugyanaz, nyilván az út közepén is sorozatlövőt használt és nem hosszú csövű pisztoly. Persze, lehet erőltetett, nekem mindenesetre az jutott eszembe. Mondjuk moziban is vagy háromszor láttam a filmet. Lehet túl sokszor is láttam, hogy már ilyenekre gondolok :)

2008-11-27 18:28:44 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Darwin (5) #947

Nem, hanem arra, mikor a nőjével kekeckedik Joker azon a partyn. hasonló volt a 89-es Batmanban is, ott ugye golyót kapott Jokertől, de tálcával fogta fel. De persze távoli a párhuzam, lehet, hogy erőltetett.

előzmény: Gasz András (#946)

2008-11-27 01:56:37 The Insider (1999) / A bennfentes Darwin (5) #2

Nagyon szeretem ezt a filmet. Igazából függetlenül a konkrét cselekménytől (tehát nem dohányellenességből), hanem magért a film pszichológiájáért, meg azért ahogyan bemutatja a minket körbe vevő világot. Nagyon jó benne Crowe,int olyan ember, akinek mindent fel kell adnia, teljesen megalázottá kell válnia valamiért, amit fontosnak tart. m Nagyon jól játssza azok az állapotokat és nagyon jól mutatja be a film is, hogy milyen, amikor mélyen van és nem csak másokkal, hanem magával is nagyon erősen meg kell küzdenie. És nagyon jó a vége is, az utolsó párbeszéd a filmben.

2008-11-26 13:09:05 Rope (1948) / A kötél Darwin (5) #39

Szerintem a legjobb, de legalábbis az egyik legjobb Hitchcock. Mondjuk én szeretem, ha minimális eszközökből sokat hoznak ki. Így az ilyen szűk helyen játszódó, néhány színész plusz a néző közti pszcihológiai sokszögre alapozott feszültségkeltés nagyon bejön.

A kötél cím is nagyon találó szerintem. Egyrészt mint a bűnjelmásrészt, mint a folyamatosra fűzött, (látszólag) vágás nélkülire szabott történetvezetés.

A három főszereplőből kettő szerintem zseniálisan játsza a szerepét, Granger hozzájuk képest "csak" nagyon jó.

2008-11-26 12:24:20 Casablanca (1942) Darwin (5) #31

Szerintem nagyon életszerű a történet, nagyon valósak a figurák és a vége is attól jó így, hogy nem mentek át giccsba.

Amikor Victor Laszlo elkezdi énekelni a Marseillest, az egyszerűen tökéletes. Én valahogy az ilyen típúsú embereket sokat tartom. Abban burkoltan benne van az egész film is, mint egy zsiványan felmutatott középső ujj a fasizmusnak.

2008-11-26 08:24:28 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Darwin (5) #944

Szerintem nagyon jó, izgalmas, látványos, fordulatos, a zenéje meg csillagos ötös. Ami gond van vele, az leginkább épp a fordulatokkal van, sokszor teljesen megalapozatlanok, sok irracionális bukfenc van benne.

Például Kétarc kórházi átváltozása. Ami azt illeti, szerintem Kétarc átváltozás utáni játéka kilóg a filmből. Vagy ott van, hogy miként lép le Joker a partyról? Vagy honnan tudott a polgármester elleni merényletről a rendőr és az ügyész, hogy készített rá tervet?

Ami még nagyon tetszett, azok az utalásai a 89-es Batman filmre.

Volt ugye ott is egy lakáson belüli jelenet, egy amin Joker az utca közepén áll fegyverrel, meg házról leejtés is.

Ja, és voltak benne nagyon jó poénok. A legjobb talán, az, amikor a maffioso mondja neki, hogy innen hiába dobsz le, ugyse halok meg és erre leejti 2 vagy 3 emelet magasról Az kemény. :)

Bár az egész film úgy jó, ahogy van, de a vége az fenomenális. Sokszor csak azért megnézem, mert valahogy erőt ad. Valami nagyon nagy erő jön át abból a részből, ahogy az indián felveszi azt a valamit, kidobja vele az ablakot és világgá megy és ünneplik...

Szenzációs ez a film.

A vége, ahogy egyedül tovább lovagol a még létező vadnyugatba és az építők kezei között jön a vonat és vele a terjedő civilizáció, abban mintha benne lenne az egész világ fejlődésének mikéntje.

2008-11-25 14:14:02 Platoon (1986) / A szakasz Darwin (5) #5

a fű hatása sokat tett ahhoz, hogy vagány legyen

szerintem a végén, az az idézet a két apáról, az az alapvető emberi értétekre mutat rá

előzmény: ThomYerk (#4)

2008-11-25 14:06:24 WALL·E (2008) Darwin (5) #164

Szerintem nagyon jó. Eszméletlen, hogy mennyi mindent ötvöztek egybe. Egy sor utalás sci-fikre (Aliens zsilipje, SW mentőkabinja, 2001 HAL-ja, Brazil monotonóniája, stb.), a film eleji némafilmes rész, aztán onnan váltás a hajón már dialógusosra, a feliratoknál a képekben mesélt történet és közben egy sor mondanivaló, a szeretettől, a kitartáson, a bajtársisságon, az egymással érintkezés jelentőségén, életünk virtuálisságán (videoban emberfej), a fogyasztói társadalom parancsközpontúságán (ahogy kékből pirosra váltanak parancsra) át, a kényelem miatti biológiai változások gyengülések látható jeléiig...

Szerintem nagyon kifejező a két leghíresebb jelenete: mikor repülőgépről támadják Tornhillt és mikor az elnök fejeken másznak lefele. Átjön belőle a kisemberi érzés, hogy az egyes emberek játékszerek nagyok kezében.

2008-11-25 10:35:59 Modern Times (1936) / Modern idők Darwin (5) #7

Ez a film ma is nagyon aktuális és jövőre könnyen lehet méginkább az lesz.

Három filmmel (Diktátor, Nagyvárosi fények és ez) úgy gondolom komoly hatással volt Chaplin az egész azóta zajló film (és talán világ) történelemre. Ezekben sok olyan kérdést feszeget, sőt, meg is válaszol, amikre azóta se születtek jobb válaszok, viszont az övét sokszor megismételték.

Három film, amiben az élet majd minden szegmense be van mutatva csontig letisztulva, a maga igazi valójában. A Modern Idők ebből a dolgozók kihasználását és az ebből fakadó elembertelenedést mutatja be.

A tanú mellett a másik kedvenc magyar filmem. A közepe picit talán túl van nyújtva, magyarázva. De azok a jelenetek, mikor a kocsmában vannak vagy mikortól már fogolyok, azok a legmagasabb szinten vannak szvsz.

Ez a film szerintem jól bemutatja a hatalom kétarcúságát, a vele való visszaéléseket és, hogy miként próbálják eltiporni (visszaküldik a háborúba rögtön) azt, aki jobbat akar.

A végén meg, a német nő éneke, azt én is majdnem mindig megkönnyezem.

Irtózatosan jó. Ahogy A pontból eljutnak B-be és közben amit a színészek alakítanak. De az összes jól eltalált színész. Persze Fonda és Cobb kap talán a legnagyobb teret a játékra, de mindenki kihozza a szerepe maximumát.

Az is nagyon jó, hogy ez egy minimalista film. Fekete-fehér, díszlet se sok, kosztüm se, de a lényeg, az ott van.

Szerintem egyébként olyan ez a tárgyalás kicsiben, mint nagyban, politikában, a béketárgyalások, vagy pártok kiegyezései.

Nagyon szép történet az önfeláldozásról. Azt hiszem mindenki ilyen kislányt szeretne maga is nevelni :)

Sokszor olvastam vitát, hogy a kislány világa képzelet vagy valóságos volt e. Én úgy gondolom ez elég jól bemutatta, hogy a képzeletünk segítségével miként tehetjük jobbá a valós világot is.

Nagyon jó benne a valós szál realista ábrázolása szerintem. Ahogy vallatnak benne, vagy ahogy megvarja a saját arcát vagy ahogy beteg az anyja. Mindegyik mélyen érinti az embert, megüti erősen.

Nagyon tetszett a vége is a filmnek, ahogy lelőtték a nácit, mint egy kutyát, meg az a jelenet, amiben a partizánok/forradalmárok megmentették a katonák gyűrűjében álló nőt. Ja, és a zenéjét is nagyon szeretem.

Eszméletlen jó ez a film. A szomorú az, hogy az az érzésem, hogy valamivel enyhébb formában, de ma is nagyon hasonló világban élünk. Ma is hasonló módon lehallgatják, megfigyelik az emberek életét és a számukra tetsző módon igyekeznek beavatkozni emberek életébe, akár kompromittálni is őket.

A film amúgy tele van zseniális jelenettel. Nagyon jó benne a három főszereplő. A nő az tényleg ízig-vérig nő, és rajta keresztül (gondolom nők méginkább így vannak ezzel) nagyon érezni a kiszolgáltatottságát az egyes embereknek. Dreyman lassú ocsúdása is nagyon jó és Mühe átalakulása is.

Sok jó jelent van benne, például, ahogy az elején megtörik a foglyot és ahogy oktatják ugyanazt aztán, az elég jól bemutatja az embertelenséget. (vagy amikor arról beszélnek, hogy kidolgozott forgatókönyvek vannak arra, hogy kit hogyan kell megtörni, meg amikor az ebédlőben megfenyegeti egy viccéért a beosztottját, aztán utána simán elsüt egy durvábbat Honeckerről) De a vége is iszonyatosan jó, mikor ott áll egymással szemben Dreyman és a miniszter és mondja Dreyman neki, hogy "elképesztő, hogy ilyenek egy egész országot vezettek".

Irtózatosan jó film.