Killjoy

Regisztráció: 2008. november 9. (9 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Jelenleg egy kiskunhalasi középiskolában tanítok, de eredendően mérnök-informatikusként végeztem és dolgoztam is évekig Veszprém környékén. A szabadidőm túlnyomó részében vagy filmet/sorozatot nézek, olvasok vagy a számítógépet nyúzom.

Amíg anyagi és egyéb helyzetem megengedte, megszállottan gyűjtöttem a DVD-ket. Néhány év alatt több, mint 2000 filmet, rajzfilmet és sorozatot szedtem össze. (Amiből kb. a fele egy rakás szemét, de legalább olcsók voltak :) Volt, hogy végig jártam egy fél országot átszelő utazás során az összes útba eső nagyáruházat és vadásztam a leárazásokra. Így lett enyém sok akciós és félreárazott film közt pl. a Holló díszkiadása 199 Ft-ért. Sajnos ma már nem engedhetem meg magamnak a számolatlan filmvásárlást, de ma is imádom a filmeket és mindent igyekszem megnézni, amihez hozzá tudok férni. Jelenlegi filmes szívem csücske projektemről itt olvashatsz bővebben: https://www.facebook.com/gyerevelunkmoziba/

A filmek mellett nagy szerelmem még a KÖNYVTÁR, csupa nagybetűvel. Középiskolás koromban egyszer a gimi öreg könyvtáros bácsija bevitt bennünket a hátsó irodába, és kinyitotta a páncélszekrényt, ahol többek közt egy első kiadású, dedikált Széchenyi könyv is pihent. Ezt 15 évesen a kezembe foghattam és az addigi hatalmas könyvszeretetem hatványozottan elragadott.

Harmadik nagy szerelem a képregények. Évekig voltam hobby-honosító a Hálózsák Képregények oldalon és mind a mai napig próbálom terjeszteni azt a gondolatot, hogy a képregények nem csak kívülre húzott alsónadrágban feszítő szuperhősökről szólnak, hanem sokszor sokkal mélyebb és komolyabb mondanivalójuk is van, csak merni kell belekezdeni egy-egy érdekesebb mű olvasásába. (Ajánlom kezdetnek a magyarul is megjelent Usagi Yojimbo, Sandman, Watchmen és Maus című darabokat!)

És végül a szakmából adódó szerelem: a számítógépek és az internet világa. 1986-ban tévedtem be a kiskunhalasi Úttörő Házba egy számítógépes szakkörre. Mai szemmel nézve sok értelme nem volt, főleg játszottunk, de sokszor mondom azt, hogy én akkor leültem a gép elé, és azóta sem álltam fel.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ang Lee, Billy Wilder, Christopher Nolan, David Fincher, Miyazaki Hayao, Peter Jackson, Wolfgang Petersen
Színészek: Audrey Hepburn, Bill Murray, Keira Knightley, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Tom Hanks
Műfajok: harcművészeti film, musical, vígjáték

Születési év: 1975

Carnival of Souls
Lelkek karneválja
3 2017-09-22 3,5

2017-12-07 10:16:05 Overdrive (2017) / Kipörgetve Killjoy (2) #2

Ennyi baromi jó kocsival hogy lehet ilyen gyenge filmet csinálni?

2017-12-02 20:44:30 The Emoji Movie (2017) / Az Emoji-film Killjoy (2) #2

Eszméletlen mennyiségű favicc, butuska történet, egységsugarú karakterek, de valahogy a végén mégis egy pillanatig szurkolni is tudtam a szereplőknek. A zenék egész jól össze voltak válogatva. Nem jó, de azért nem is annyira rossz, mint gondoltam.

Már alapban a találtkamerás filmek is egy elég tré szintet képviselnek, tisztelet a kivételnek, de ezekből ennyire gyér (állítólag) paródiát csinálni... Pffff... Egy mondatban összefoglalva: fingás és szex majd másfél órában.

2017-11-04 08:57:50 Thor: Ragnarok (2017) / Thor: Ragnarök Killjoy (4) #13

Azon szakadtunk mi is! :) Elképzeltük moziból hazafelé a jelenetet, ahogy szerződést kötnek: "A forgatókönyvet még nem mutatjuk meg, de Matt, akarsz Loki lenni az új Thor filmben? Hemsworth öcsi! Van kedved átvenni a bátyád legismertebb szerepét és eljátszani Thort? Sam Neill, neked pedig Anthony Hopkins helyére kellene lépni, mint Odin." És a három színész felcsillanó szemmel már írta is alá a szerződést :D

előzmény: SoZi (#12)

2017-10-21 16:13:24 Deep (2017) / Csápi, az óceán hőse Killjoy (1) #4

Ezzel a förtelemmel vallatni lehetne! Borzalmas dalok, rémes történet. Pedig a grafika még nem is lett volna annyira gáz, bár azért a legtöbb helyen elég spórolós lett, a szereplők inkább gumibáboknak néznek ki.

2017-10-01 08:28:24 The Shack (2017) / A viskó Killjoy (3) #6

Nagyon nehezen emészthető, ha nem valamelyik trinitárius keresztény vallás követői vagy legalább ismerői vagyunk. Végig a Csodás álmok jönnek járt az eszemben, csak az egy abszolút szerethető film volt, érzelmekkel, katarzissal, könnyekkel. Itt ebből nekem egyik sem volt meg igazán. Az érzelmeket nagyon erőszakosan az arcomba tolták, ami miatt nálam a könnyek és a katarzis is teljesen elmaradt. Nem nézhetetlen, és valószínűleg, hogy egy tényleg hívő embernek tetszhet is, de nálam ez a "a bűn maga a bűnhődés" gondolat és az ezzel együtt járó totális feloldatlansága a thriller szálnak, kiverte a biztosítékot.

2017-08-31 07:05:29 Pappa pia (2017) Killjoy (?) #59

Töredelmesen bevallom, hogy a filmet még mindig nem láttam, de ha már annyian emelték ki azt, hogy a zene jó, hát gondoltam meghallgatom. KIKÉREM MAGAMNAK, AMIT GYEREKKOROM HIMNUSZAIVAL MŰVELTEK!!! A Kelemen Kabátban úgy erőszakolta meg az Induljon a banzájt, hogy legszívesebben hozzávágtam volna a fülest a monitorhoz... De ugyanilyen érzések kerülgettek a 220 felett, a Homok a szélben és a Menj tovább esetében is... Tessék mondani, az hogy van, hogy az ilyen módszerrel (ismert dalokra húzunk egy sztorit) készült sikeresebb musicalekben azért nem erőszakolják meg ennyire az eredeti dalokat? Egyre jobban viszket az ujjam a Nem akarom megnézni megnyomására...

2017-08-27 21:13:08 Power Rangers (2017) Killjoy (4) #9

Kövezzetek meg, de ez nem volt rossz. Nem lett egy akcióklasszikus, nem fogunk belőle idézgetni, és max arra fogok emlékezni pár hónap múlva, hogy egy nyári este egészen jól szórakoztam. Szerintem csak épp annyira vette komolyan magát, mint amennyire muszáj volt a csapat összeállásához drámázni, de simán kenterbe verte nálam a "klasszikus" YA filmek nagyjait is. Itt pl. egy pillanatig sem agyaltam, hogy mekkora marhaságokat látok, pedig tutira lett volna ezer, nem úgy, mint mondjuk az Éhezők viadala részei alatt. Na az próbált komoly lenni, miközben lekapartam magam a logikátlanságokon. Itt ha voltak is, nem érdekelt. Nekem valahogy kimaradt a sorozat meg a rajzfilmek, így teljesen új volt nekem az egész, de tudtam szurkolni a srácoknak, és nekem most ennyi elég volt, hogy azt mondjam, ez egy kicsit közepes fölé ment. Mondjuk azt azért vártam, hogy ha már más a színük (gondolom főleg azért, hogy tudjuk, hogy épp ki rúgja szét a rosszfiúk hátsóját), akkor az valami másban is jelentkezzen, ne csak a "matchboxokban" :D

És egy kérdés: KI AZ A TOMMY OLIVER?

2017-08-27 16:44:16 Get Out (2017) / Tűnj el! Killjoy (4) #36

Hát most lehet, hogy én értettem félre valamit, de a két "szolga" az az "elhunyt" nagypapa és nagymama voltak és az idős hölgy mellett a néger srác (akinél kiderült, hogy milyen hatása van a vakunak) a hölgy férje volt. Így nekem ennek a filmnek az üzenete inkább az volt, hogy "Minden csórikám fehér néger testben akar újjászületni, mert a négerek, ahogy el is hangzik a partyn, izmosabbak, kitartóbbak és még a gatyájukban is nagyobb a szerszám. Szóval ha itt valamilyen módon is felmerülhet a rasszizmus, akkor az szerintem inkább a fehérek lesajnálása volt. De lehet, hogy én néztem be valamit :)

2017-08-27 08:43:08 Get Out (2017) / Tűnj el! Killjoy (4) #34

Jó film volt, végig feszült, végig fenntartja az ember kíváncsiságát. Jól fel van építve, talán csak a kicsit suta lezárás zavart. Azért vártam volna egy "és akkor mi lett a közösséggel"-t, nem csak egy ilyen "ellovagolunk a naplementébe" lezárást. Szóval tetszett, mindenképpen ajánlom megnézésre mindenkinek, de azt gondolom, hogy a döbbenetesen magas értékelések mögött sokkal inkább a stílus utóbbi években látott elég gyenge felhozatala áll, amikkel összehasonlítva valóban üdítően másnak, ötletesnek és újszerűnek tűnik, de azért önmagában én nem éreztem annyira a zsenialitást. Kiemelkedik a tömegből, ez vitathatatlan, de azért mondjuk egy RT-s 99%-os filmtől én ennél nagyobb dolgokat várnék, még ha a saját stílusában is nézem csak.