Killjoy

Regisztráció: 2008. november 9. (9 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Jelenleg egy kiskunhalasi középiskolában tanítok, de eredendően mérnök-informatikusként végeztem és dolgoztam is évekig Veszprém környékén. A szabadidőm túlnyomó részében vagy filmet/sorozatot nézek, olvasok vagy a számítógépet nyúzom.

Amíg anyagi és egyéb helyzetem megengedte, megszállottan gyűjtöttem a DVD-ket. Néhány év alatt több, mint 2000 filmet, rajzfilmet és sorozatot szedtem össze. (Amiből kb. a fele egy rakás szemét, de legalább olcsók voltak :) Volt, hogy végig jártam egy fél országot átszelő utazás során az összes útba eső nagyáruházat és vadásztam a leárazásokra. Így lett enyém sok akciós és félreárazott film közt pl. a Holló díszkiadása 199 Ft-ért. Sajnos ma már nem engedhetem meg magamnak a számolatlan filmvásárlást, de ma is imádom a filmeket és mindent igyekszem megnézni, amihez hozzá tudok férni. Jelenlegi filmes szívem csücske projektemről itt olvashatsz bővebben: https://www.facebook.com/gyerevelunkmoziba/

A filmek mellett nagy szerelmem még a KÖNYVTÁR, csupa nagybetűvel. Középiskolás koromban egyszer a gimi öreg könyvtáros bácsija bevitt bennünket a hátsó irodába, és kinyitotta a páncélszekrényt, ahol többek közt egy első kiadású, dedikált Széchenyi könyv is pihent. Ezt 15 évesen a kezembe foghattam és az addigi hatalmas könyvszeretetem hatványozottan elragadott.

Harmadik nagy szerelem a képregények. Évekig voltam hobby-honosító a Hálózsák Képregények oldalon és mind a mai napig próbálom terjeszteni azt a gondolatot, hogy a képregények nem csak kívülre húzott alsónadrágban feszítő szuperhősökről szólnak, hanem sokszor sokkal mélyebb és komolyabb mondanivalójuk is van, csak merni kell belekezdeni egy-egy érdekesebb mű olvasásába. (Ajánlom kezdetnek a magyarul is megjelent Usagi Yojimbo, Sandman, Watchmen és Maus című darabokat!)

És végül a szakmából adódó szerelem: a számítógépek és az internet világa. 1986-ban tévedtem be a kiskunhalasi Úttörő Házba egy számítógépes szakkörre. Mai szemmel nézve sok értelme nem volt, főleg játszottunk, de sokszor mondom azt, hogy én akkor leültem a gép elé, és azóta sem álltam fel.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Ang Lee, Billy Wilder, Christopher Nolan, David Fincher, Miyazaki Hayao, Peter Jackson, Wolfgang Petersen
Színészek: Audrey Hepburn, Bill Murray, Keira Knightley, Robert De Niro, Robert Downey Jr., Tom Hanks
Műfajok: harcművészeti film, musical, vígjáték

Születési év: 1975

Szex, ex, szerelem
#Jézus - Apám nevében
P.S.O: In the Name of My Father

2018-02-17 15:53:50 The Big Bounce (2004) / A nagy zsozsó Killjoy (2) #1

Egy teljesen felesleges remake. Az eredeti is gyenge volt, és hiába az 2000-es évek elején még húzóneveknek számító szereplőgárda, unalomba fullad ez a változat is, ugyanúgy, mint az eredeti.

2018-01-01 20:19:32 It (2017) / Az Killjoy (3) #87

Na, ez a bajom nekem a remake-kekkel. Aki nem látta az eredetit, annak biztos, hogy marha jó móka volt Pennywise ámokfutása, de aki látta az 1990-es tévéfilm változatot... annak nagyon kevés újdonságot mutatott ez az új feldolgozás. Félelmetesebb Pennywise-t kaptunk, ez tény. A gyerekszereplők is messze nem olyan idegesítőek, mint a '90-es verzióban, de összességében én megmondom őszintén, untam. Többször megállítottam, mást csináltam, egyszerűen nem szögezett a székembe, de mondom, ez valószínűleg az "ezt már egyszer láttam"-nak volt köszönhető. De mint tudjuk, egy újszülöttnek minden vicc új, és azért vannak benne nagyon jó atmoszféra-teremtő mozzanatok, de be kell látnom, ennek a filmnek (meg úgy általában a King filmek jórészének) nem én vagyok a célközönsége. Nem fogom többször elővenni, max. majd a második rész megjelenése előtt, bár mivel az 27 évet ugrik majd az időben, így elég kevés kapcsolat lesz a két sztori között, tehát még az akkori újranézésnek sem biztos, hogy lesz létjogosultsága...

2017-12-24 21:57:03 Tékasztorik (2017) Killjoy (1) #12

A poénok talán egy blogban még ülhetnek, de így... Anyáááám!

2017-12-07 10:16:05 Overdrive (2017) / Kipörgetve Killjoy (2) #2

Ennyi baromi jó kocsival hogy lehet ilyen gyenge filmet csinálni?

2017-12-02 20:44:30 The Emoji Movie (2017) / Az Emoji-film Killjoy (2) #2

Eszméletlen mennyiségű favicc, butuska történet, egységsugarú karakterek, de valahogy a végén mégis egy pillanatig szurkolni is tudtam a szereplőknek. A zenék egész jól össze voltak válogatva. Nem jó, de azért nem is annyira rossz, mint gondoltam.

Már alapban a találtkamerás filmek is egy elég tré szintet képviselnek, tisztelet a kivételnek, de ezekből ennyire gyér (állítólag) paródiát csinálni... Pffff... Egy mondatban összefoglalva: fingás és szex majd másfél órában.

2017-11-04 08:57:50 Thor: Ragnarok (2017) / Thor: Ragnarök Killjoy (4) #13

Azon szakadtunk mi is! :) Elképzeltük moziból hazafelé a jelenetet, ahogy szerződést kötnek: "A forgatókönyvet még nem mutatjuk meg, de Matt, akarsz Loki lenni az új Thor filmben? Hemsworth öcsi! Van kedved átvenni a bátyád legismertebb szerepét és eljátszani Thort? Sam Neill, neked pedig Anthony Hopkins helyére kellene lépni, mint Odin." És a három színész felcsillanó szemmel már írta is alá a szerződést :D

előzmény: SoZi (#12)

2017-10-21 16:13:24 Deep (2017) / Csápi, az óceán hőse Killjoy (1) #4

Ezzel a förtelemmel vallatni lehetne! Borzalmas dalok, rémes történet. Pedig a grafika még nem is lett volna annyira gáz, bár azért a legtöbb helyen elég spórolós lett, a szereplők inkább gumibáboknak néznek ki.

2017-10-01 08:28:24 The Shack (2017) / A viskó Killjoy (3) #6

Nagyon nehezen emészthető, ha nem valamelyik trinitárius keresztény vallás követői vagy legalább ismerői vagyunk. Végig a Csodás álmok jönnek járt az eszemben, csak az egy abszolút szerethető film volt, érzelmekkel, katarzissal, könnyekkel. Itt ebből nekem egyik sem volt meg igazán. Az érzelmeket nagyon erőszakosan az arcomba tolták, ami miatt nálam a könnyek és a katarzis is teljesen elmaradt. Nem nézhetetlen, és valószínűleg, hogy egy tényleg hívő embernek tetszhet is, de nálam ez a "a bűn maga a bűnhődés" gondolat és az ezzel együtt járó totális feloldatlansága a thriller szálnak, kiverte a biztosítékot.

2017-08-31 07:05:29 Pappa pia (2017) Killjoy (2) #59

Töredelmesen bevallom, hogy a filmet még mindig nem láttam, de ha már annyian emelték ki azt, hogy a zene jó, hát gondoltam meghallgatom. KIKÉREM MAGAMNAK, AMIT GYEREKKOROM HIMNUSZAIVAL MŰVELTEK!!! A Kelemen Kabátban úgy erőszakolta meg az Induljon a banzájt, hogy legszívesebben hozzávágtam volna a fülest a monitorhoz... De ugyanilyen érzések kerülgettek a 220 felett, a Homok a szélben és a Menj tovább esetében is... Tessék mondani, az hogy van, hogy az ilyen módszerrel (ismert dalokra húzunk egy sztorit) készült sikeresebb musicalekben azért nem erőszakolják meg ennyire az eredeti dalokat? Egyre jobban viszket az ujjam a Nem akarom megnézni megnyomására...