Egy filmkritikus

Regisztráció: 2008. november 8. (15 év, 4 hónap)

Nem: nő

4 2016-01-01 2,9
Divergent
A beavatott
4 2016-01-01 2,9

Köszönöm, most már tiszta minden.

Olyan jól meglettünk volna nélküle is. Nagyon jó kevésbé ismert, de igazán szuper színészek is tökéletesre alakították volna, de így engem kissé már elhunyorított az amúgy kellemes csillogás.

Nagyon jó film, fantasztikus színészi alakításokkal, és nagyon jól érzékelteti a valószínűleg a könyvben is úgy lévő vontatottságot. (Sajnos nálunk nem jelent meg - még! Mert ezek után biztos meg fog.)Tetszik, hogy nem átsuhaunk egy élettörténeten, hanem majdhogynem sajátként éljük meg, mer lassú, és le-leragadunk egy-egy mély jelenetnél.
De valaki meg tudná mondani, hogy MIÉRT RAKTÁK MÁR BELE EBBE A FILMBE IS BRAD PITTET???

A véleményem szerint 5/3-as film. Nézhető, különleges, jó a látványvilág. De csak hármas, mert zavaros, érthetetlen az utolsó pillanatig az az érzése az embernek, hogy valóban egy halott embert látunk, akinek a lelke még ott ragadt. Sokszor nehéz a valóságot a fantáziától elválasztani... Viszont elég jó a mondanivalója, és Liam Neeson szereplése szerintem most is nagyszerű. Sajnos Ricci kisasszony nem hiába közepes, vagy alsóbb kategóriájú színésznő...

2014-12-03 13:43:40 John Wick (2014) Egy filmkritikus (2) #25

Nem találtam izgalmas filmnek, inkább még egy bőr a gyilkolászom-lövöldözöm-szuperhős vagyok kategóriában. Korábban valahol írták: hogy, "na, még egy film, amit Keanu Reeves képes volt mimika nélkül végigcsinálni". Azt hiszem ez az Amikor megállt a föld c. volt. Itt szintén semmitmondó színészi játékot adott elő. Kissé túlzottan felkapott színész, aki ügyesen betanul néhány szuper látványvilágú akciójelenetet, és persze hatalmas szerencséje van a jó forgatókönyvekkel-de azon kívül semmi. 5/2, de csak azért, mert átélhettük azt, amit sokunk szeretne - a bosszút, miután meglopták, megölték egy szerettét, vagy jól helyben hagyták minden ok nélkül.

Közepes. Viszont Radcliffe alakítása elég jó, de majd még fejlődik. A hangulat, a borzongás átjött, és nekem a vége is tetszett. Ami viszont majdnem lehúzta nálam kettesre, az a szövegek voltak. Pontosabban a szövegek hiánya. Kevés, kevés, kevés! Kellettek volna a párbeszédek!

2013-11-15 20:54:52 Cube (1997) / Kocka Egy filmkritikus (2) #32

Rengeteg kérdés felmerült, pl: Végül is hova jut ki a fiú a végén? Akkor ez végül is egy fizikailag megépített építmény, nem úgy mint a második részben? Mi céllal épült, és hol van ez? stb, stb, stb......

2013-11-15 20:53:29 Cube (1997) / Kocka Egy filmkritikus (2) #31

Az jó, ha van misztifikáció egy filmben, de ebben szinte semmi sincs megmagyarázva a végén. Kell azért egy kevés "szájbarágás", mert ez így már azért élvezhetetlen, mert érthetetlen.

Szerintem Görbe Nóra kivételével SENKI sem sorolható ide, ugyanis egyikőjük sem karatézik. Bruce Lee és Jackie Chan kung-fuzik, szerintem Jet Li is. Chuck Norris is inkább, Jean-Claud Van Damme, és Chow Yun-Fat pedig valamilyen egyéb más, de nem japán harcművészethez ért. De semmiképp NEM karate. De általában ennél a témakörnél mindig képzavar van.

2013-09-24 18:40:07 Thale (2012) Egy filmkritikus (2) #2

Rettentő rossz, szinte nulla a film. Csak azért 2, mert érdekes a történet. Pontosabban érdekes lenne, ha lenne értelme. Nem magyaráznak meg egy csomó dolgot, végignézed és csak ülsz egy halom kérdéssel a fejedben. Ha amerikaiak készítették volna, szerintem egész különleges, izgalmas film lehetett volna belőle.
Aki látta írja már meg spoilerben, hogy tulajdonképpen miről szól a film. Pl miértek és hogyanok: kik voltak azok a lények az erdőben és hogy kerültek oda? Miért félt tőlük a nő, hiszen nem bántották őt? Hogy került a nő az öreg pasihoz? Hogyhogy el lett távolítva a farka? A lények hogyhogy nem bántották a két takarítót? Milyen gyilkossági helyszín takarító az, aki állandóan hány és nem bírja az ilyen látványt? Stb, stb.