oguszt

2022-01-08 00:26:48 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! oguszt (?) #39

Miért tartja Hillary Nixon képét az Ovális irodában?

2021-01-15 22:04:29 DAU. Natasha (2020) / DAU. Natasa oguszt (3) #1

Számomra nem világos, hogy a fim Sztálin alatt játszódik-e, amint az itt belinkelt kritika állítja, és ami a megidézett világhoz jobban illene, vagy az 1960-as években. Mindenesetre ha rendező tényleg fetisizálta a korhűséget, akkor nem értem, miért nem használt történész szakértőt. Talán nem került volna bele a filmbe a vécépapír, amit a Szovjetunióban csak Brezsnyev alatt kezdtek gyártani.

2020-12-12 20:43:42 Aria (2001) oguszt (4) #3

A Pillangókisasszonyból készült bábfilm, az opera best of zenéivel.

2020-11-07 22:46:44 Szkazka szkazok (1979) / Tale of Tales oguszt (?) #1

Ez egy duplikát rekord.

2020-11-03 12:10:51 Metamorf (2005) / Metamorph oguszt (5) #1

Rastko, bocsánat.

2020-11-03 01:19:54 Ulica Graniczna (1948) / Border Street oguszt (4) #1

Égő város címmel vetítették Magyarországon. Polanski Zongoristája előtt itt láthatóak jelenetek a varsói gettólázadásból.

A cím és a tartalomleírás alapján ennek a híres szlovák filmnek a remake-jének tűnik: https://www.youtube.com/watch?v=Kel3GiHYzSI.

Nem horror, és nem is tűntek paraboláknak. A szerző 10-15 perces bábfilmeket készít, ez az épp hogy egész estés mű ilyeneknek a füzére.

2020-09-29 20:32:11 Chronopolis (1982) oguszt (1) #4

Most látom, hogy fönn van youtube-on az Araignéléphant is. :)

2020-09-29 18:12:59 Surprise Boogie (1957) oguszt (4) #1

Egy személy a rendező, Albert Pierru. (Láttam még a La Main Gantée c. krimi/börleszk-paródiáját, de az nem érdemli meg a regisztrálást.)

2020-09-29 18:07:43 Chronopolis (1982) oguszt (1) #3

Szívesen! Ezt még korábban láttam néhány rövidfilmjével együtt, de most belenéztem és emlékszem, mennyit kínlódtam vele. Megvan még a Pókelefánt c. opusz, aminek némileg tradicionálisabb az animációja, és narrációja is van. Ha értesz franciául, vagy valaki mást érdekel, szívesen föltöltöm.

2020-09-29 02:06:30 Chronopolis (1982) oguszt (1) #1

Minden tiszteletem ellenére, ennek a csávónak a filmjei kiagyaltak és nagyon nehezen nézhetőek. Még a tízperces formátumban elmegy, és azok talán inkább 5-ösek, de majd egy órában...

2020-09-12 18:22:16 The Wild Bunch (1969) / Vad banda oguszt (5) #83

Az a jótékony vadász az összefoglalóban fejvadász lesz (bounty hunter).

2020-08-30 23:05:54 Senki szigete (2014) oguszt (3) #9

Nehéz erre igazán rossz osztályzatot adni, mert láthatóan nem veszi komolyan magát.

2020-08-30 16:53:34 Békeidő (2020) / Treasure City oguszt (4) #67

Jó, ez csak Hajdu Szabolcs eddigi életművére tekintettel lett négyes. Egyébként nem áll össze.

2020-05-22 00:42:31 L'esquive (2003) / A kitérés oguszt (?) #1

Én még nem láttam ezt a filmet, de a creditekben a "French professzor" az a franciatanárnő.

Sajnos el kéne hinnünk, hogy nyolc gyilkosság után nemhogy a rendőrség, de a család sem gyanakodott rá. Ez különösen hihetetlen a bombás gyilkosságnál. Ennél is kínosabb az az abszurdum, hogy bár tudja, hogy nem fogják fölkötni, mégis nekiül megírni a memoárjait, amiben mindent bevall.

2020-03-01 08:43:43 Az utolsó előtti ember (1963) oguszt (3) #3

Köszi!

2020-01-02 12:52:39 Az utolsó előtti ember (1963) oguszt (3) #1

Valaki aki látta, megmondaná, hogy mi a vége? A dailymotionön pont az utolsó perc hiányzik, kiugranak a gépből, aztán nem tudni, hogy kinyílik-e az ernyőjük. (Az lenne a logikus persze, hogy túlélik.)

Nem csont nélküli az 5-ösöm, amihez nálam nemcsak művészileg érvényesnek kell lennie egy filmnek, de szerencse is szükséges hozzá, hogy épp akkor, amikor nézem, zsigerileg megszólítson. (Sajnos olyan ritka ez a találkozás, hogy amikor megtörténik, gyakran félek újranézni a filmet.) A forgatókönyvben (első nézésre legalábbis) előfordul mellékjárat és lélektanilag indokolatlan pont, a film ritmusáról pedig néha nem tudtam eldönteni, hogy ügyetlen, eredeti vagy csak nagyon grúz. De úgy látszik, szerencséje volt a pillanatnyi érzékenységemmel - a témájában egyébként a film rokon Ámosz Gitáj Kadosával, amit egyedül én értékeltem itt - szintén 5-ösre.

Az imponálóan felvállalt balladai szüzsé nagyon szépen működik a lepusztult lakótelepi környezetben, és katartikus az is, ahogy a főszereplő tizennégy éves Eka gesztusa megtöri a bosszúállás láncát. Főképpen pedig hatásos a férfi-női oppozíciókat mozgató, lélektani-szimbolikus réteg, ahogy Eka megtanul létezni abban az anakronisztikus, makacsul patriarchális társadalomban, amelybe született és amely épp utolsó virágzásába fordul a frissen önállósult Grúziában. Ennek a tanulási folyamatnak a legszebb pillanata és a film csúcspontja Ekának a barátnője esküvőjén bemutatott zsebkendőtánca. Mintha a leányrablás traumájának hatása egyszeriben megérlelné benne a passzív lázadást és beletörődést, amelyet a tánc évszázadok óta kifejez. Mintha abba a kétarcú, hagyományos női szerepbe illeszkedne bele itt, amely önfeladással, részvéttel és az alávetettség álarca mögött megőrzött autonómiával élhetővé teszi ezt a patriarchális világot, amely pillanatok alatt káoszba zuhanna, ha a férfiakon múlna. (Erről annyit, hogy a tiszta szívű szerelmes, a végül meggyilkolt Lado, mintegy jegyajándékul egy pisztollyal lepi meg szíve válaszottját.) A színhely, Zviad Gamszahurdia Grúziája valóban a káosz peremén tántorog - a férfiak egy része Abháziában harcol, és az erőszak az összes utcai jelenetben tapintható. Miközben minden az egyéni és a kollektív büszkeség körül forog, a pékbódénál naponta közelharc folyik a kenyér érkezésekor. Erről a kaotikus, puccsokkal terhes időszakról Otar Joszeliani leggyengébb filmje, a Brigantik tudósított annak idején.

A mozi sajnos még egy szinten működik: azzal, hogy megmutatja a grúz kultúra ultramacsóságát, könyörtelenül szembesít saját rajongásunkkal a grúz filmtörténetet uraló keserédesen-csehesen, de végül mégiscsak idillikusan etnografikus vonallal. Végül, meglepő a román kapcsolat: nemcsak az önéletrajzi-generációs ihletésben és a félmúlt hangsúlyosan jelen lévő tárgyi világában, de az operatőr is román, és ez meg is látszik.

2019-12-18 21:34:44 [Melyik a kedvenc "kék" filmed?] oguszt #20

Agnès Varda: Cléo 5-től 7-ig, Boldogság
Varga Ágota: Leszármazottak
Drahomíra Vihanová: Szétlőtt vasárnap

2019-12-10 17:36:03 Andrej Szviszlotszkij (1992) oguszt (3) #1

A legjobb a filmben, hogy bele van vágva egy részlet egy Csontváry-festményből.

2019-06-06 23:43:14 Elementarz (1976) / Ábécéskönyv oguszt (4) #1

Bocsánat, a rendező egy fő, Wojciech a keresztneve és Wiszniewski a családneve. Nyilván nem előírásosan adtam meg.

2018-03-21 16:46:14 Gone Girl (2014) / Holtodiglan oguszt (2) #116

Ha jobban fókuszálna arra, ami a fő értékelhető erénye, hogy a tömegmédiában csak úgy látszódhatsz őszintének, ha gondosan betanulod a szerepedet, talán meg lehetne bocsátani ennek a filmnek a minden ízében kiagyalt, pszichológiailag hiteltelen meséjét. Egyrészt azonban ez a cselekmény, így ahogy van, sajnos beleilleni látszik Fincher eddigi életművébe, kezdve a borzalmas Hetedikkel. Másrészt Fincher többször is, a férj nagy tévés vallomása után mindenképp, láthatóan tesz arra, hogy más irányba vezesse tovább a szálakat, hogy az eseményeket elemelje egy indokolatlanul gonosz, pszichopata nő intrikáitól (ha legalább még a féltékenység vezetné!) és, hogy csak egyet említsek, tényleg mondjon valamit a párkapcsolati őszinteségről. Egyáltalán nem az agyonbonyolított thrillerek ellen vagyok önmagukban, sok ilyen filmet kedvelek, a Les Diaboliques sztorija Henri Clouzot-tól még hasonlít is ehhez - ráadásul az itt Amy által képviselt férfipusztító vamp is természetesebb közegében jelenik meg a századközép Párizsában. A színészek különben jók, a számomra eddig ismeretlen Rosamund Pike kifejezetten a felfedezés erejével bírt.

2017-01-06 23:14:14 Hwanyeo (1970) / A szobalány oguszt (5) #1

Ebben a filmben nincsen csirkefarm. A főszereplő zongora- és énektanár és családja a film elején költöznek be saját építésű házukba. Csirkék sehol sincsenek, csak patkányok.

2014-10-10 01:10:54 Fogadalomtétel (1974) oguszt (4) #3

Vegyépszer-vezérigazgató ideológiai képzést tart.

2014-07-18 22:23:35 Hortobágy (1936) oguszt (4) #1

A rendező neve nem György Mihály, hanem Georg Michael Höllering.

2014-05-24 03:15:13 The Wild Bunch (1969) / Vad banda oguszt (5) #76

A bounty hunter az fejvadász és nem jótékony vadász.

Én most láttam és nem volt benne semmilyen szellemi párbaj.

dokumentumfilm, kanadai produkció, de stáblista nélkül mutatták be a készítők anonimitására tekintettel

2010-12-26 00:13:03 Mama (2008) oguszt (4) #4

Ha ezt tényleg végig bírta, akkor jó kondiban lehet!

2010-09-27 21:09:04 [Animáció] oguszt #167

És Riho Unt volt-e?

előzmény: nejmed (#153)

2010-09-27 21:07:57 [Animáció] oguszt #166

Életemben egyszer mentem ki animációs vetítésről, és az egy McLaren-életműbemutató volt, a nemtudommilyen balettnél. De a Szomszédok nagyon jó, és a párpercesnél nem hosszabb színes filmjei is élvezhetőek.

előzmény: JeszKar (#162)

A kérdéshez: mondjuk az angolban nem igazán van tegezés/magázás, de pl. a franciában fiatalok között is elterjedtebb a tegezés, mint a magyarban. Gondolom, a kérdés nem az olyan nyelvű filmekre vonatkozott, amelyekben van tegezés, mert ott a fordítónak nincs igazán sok gondja: legjobban teszi, ha követi az eredetit.

Amikor a színészek különböző nyelvűek (ami elég gyakran előfordul), akkor általában mindenki a saját nyelvén mondja a szöveget. Mivel a legtöbb film úgyis utószinkront használ, ez nem jelent különösebb extra munkát.

Ebben a kedvenc BBS-es dokuimat gyűjtötték össze! Csak a Boldogság hiányzik Csányi Miklóstól!

Linket kaphatunk róla?

Én csak az Éjfél a jó és rossz kertjébennek a zenéjére emlékszem, de az nincsitt.

2010-04-25 18:51:19 Les vampires (1915) / Vámpírok oguszt (?) #12

Berlin, Alexanderplatz pl. 15 óra. Mozifilmként is adták, de régen a magyar tévében sorozatként ment. Viszont az Örökmozgó vagy tíz éve Fantomas címmel leadta a Fantomas-sorozat két darabját sajnos...

2010-03-29 00:53:57 Shi gan (2006) / Idő oguszt (2) #9

A koreaiak nem ismerik meg hangról egymást?

Sziasztok! Az Akhalgazrda kompozitoris mogzauroba és a Putyesesztvije molodovo kompozitora külön-külön szerepel, pedig ez ugyanannak a filmnek a grúz és orosz címe. Úgy tudtam egyébként, hogy a szovjet időszakban forgatott grúz filmeket szovjetként jelölitek, de most jópár olyat látok, amihez a grúzt is beírtátok.

Mulatság a füvészkertben volt a címe a magyar moziforgalmazásban!

2010-01-22 02:00:56 Frank & Wendy (2005) / Frank és Wendy oguszt (2) #2

Minden tiszteletem a Nukufilm stúdióé, és Priit Pärn a legnagyobb animátor, de ez a (gondolom, eredetileg 10 perces epizódokból álló) film borzasztó erőltetett és ráadásul pont azt az abszurd humort viszi túlzásba, amitől az észt rajzfilmek olyan jók tudnak lenni. Inkább nézzétek meg Pärn 90-es évekbeli filmjeit, az 1895-öt és a Sárgarépák éjszakáját, vagy ha nagyon elszálltra vágytok, akkor a Hotel E-t.

Sziasztok. Én általában Forgács Péter munkásságát hiányolom, szerintem van olyan fontos, hogy fönt lehetne. Konkrétan a következő filmjeit láttam, amelyek nincsenek még itt: Epizódok M. F. tanár úr életéből, Wittgenstein-tractatus, Bartos család, Dusi és Jenő, Egy úrinő notesza, Vagy-vagy, D-film és A püspök kertje. Köszönöm szépen.

2010-01-22 01:21:06 Sőn és grósz (1987) oguszt (4) #3

Nem profilból, hanem szemből. Bocs.

2010-01-22 01:20:15 Sőn és grósz (1987) oguszt (4) #2

A rendező és a társrendező három évig éltek az Ond vezér utca egyik tízemeletes házának a tetején, a szárítóban, és az ottani életük képeiből áll össze a látvány. Az ismétlődően látható újságpapírba szarás meg a befőttesüvegbe hugyozás nem sokkolóan van bemutatva, és tényleg elég fontos része lehet az ember életének, ha se víz, se vécé nincsen. Szuper 8-asra vették föl, néha kék szűrővel. A hang külön életet él, érdekesen ellenpontozva a látványt. Néha profilból egy fej korabeli újságcikkekből olvas fel részeket. A két utóbbi Godard-t idézi (a Weekendet meg is említik a filmben), és tényleg ez az a magyar film, amelyik a legközelebb áll Godard filmesszéihez. Nekem a Kontroll-zene alá vágott képek tetszettek leginkább, szerencsére jó sok van benne. A 4-es és az 5-ös között ingadoztam, de mégis inkább 4-es. Mindenképp ajánlott a megnézése.

Nekem is az Alkonyattól pirkadatig, nem szőrözök.

Kérném szépen, A cirkusz tökéletes film és sehol se hajlik giccsbe.

Bocs, nem láttam a Tűzvonalbant a lehetőségek közt. Abból lehetne egy vállalhatót, egész jó kis sorozat volt. De azért talán mégis a Krisztofóró.

A rajzfilm lehetőség kivételével amit ismerek, végtelenül szánalmas. (Mert van is olyan köztük, amiről még csak nem is hallottam.)

Én csak az elsőt láttam, de nem tetszett. Ilyen válasz mért nincs?

Jaj de köszönöm! Mikor legutóbb láttam, még nem volt hozzá felirat.

előzmény: sár meg kavics (#1164)

2009-09-29 20:44:14 Malom (2008) oguszt (2) #2

Ez most technikailag ilyen pocsék vagy ötlettelen? És hol lehet megnézni?

És még egy: az a film, amelyet a szovjet időkben a Moszfilmnél vagy a tbiliszi stúdióban, Csehszlovákia fennállása alatt Barrandovban vagy a jugoszláviai Zagreb Filmnél forgattak, vajon nem orosz/grúz/cseh/horvát-e inkább mai szemmel, mint szovjet/csehszlovák/jugoszláv?

- Bhutániból nem lesz sok. Én egyet láttam, tudtommal van még egy:-)
Amúgy gratulálok!

Csakhogy a magyarban már meghonosodott az, hogy "tadzsik", esetleg "tádzsik". Egyébként leginkább oda valósi ez a film, mármint a rendezője miatt...

előzmény: puttancsospeti (#6071)

Most látom, hogy kapcsolódtam az itt folyó vitához:) Az általam látott filmeknek kb. 1/3-a nincs itt fönn és általában csak azokat szoktam külön kérni, amik különösen tetszenek. És igen, ezek közül sok az IMDb-n sem szerepel. Emiatt aztán nem is lehetek annyira "tapasztalt" filmnéző.

Jó estét, kérném szépen, tegyétek föl a következőt. Nincs ugyan IMDb-oldala, de nekem nagyon tetszett:
Kilka praktycznych sposobów na przedłużenie sobie życia (1974) ('Praktikus tanácsok az élettartam meghosszabbításához', angol címe How To Expand One's Lifespan). Vegyes technikájú (animált és filmszalagra festett részekkel). Rendezte Julian Antonisz. Köszi.

Konkrétan ma történt meg nálunk:(((

bocs, de Mikhail és Mihail Kalatozov ugyanaz a személy

Kérném a következő két filmet:
Szvanétia (ennek az angol címe Salt for Svanetia)
Égi lovasok (ennek meg nemcsak az Új filmlexikon szerint ez a magyar címe, de be is mutatták ekképp)
Köszi!

Ja és ha már itt vagyok, a következőt is: Sprízneni volbou
Goethe nyomán Vonzások és választások lenne a magyar címe. Köszönöm.

Kérném szépen a következőt: Medibas
Az imdb-ről nem látszik, de az angol címe Hunting, tehát Vadászat lenne magyarul.

2009-07-06 01:44:35 Renaissance (1963) / Reneszánsz oguszt (5) #1

Aki a kulcsszavakat beírta, az összetéveszthette egy másik filmmel. Ez egy rövidfilm, tárgyanimáció a ciklikus újjászületés témájára. Egyik tárgyszó se stimmel.

Nem láttam sok autós üldözést, de nem hinném, hogy bármelyik volna olyan szórakoztató, mint ami a Grindhouse tarantinós részének végén fordul elő.

Én láttam az összeset, de már nem vagyok annyira fiatal:) A Dr. Caligari, a Föld és a Biciklitolvajok tartozik közülük a kedvenceim közé.

Egyetértek azazell0-val. A szavazatok eloszlását is meg szoktam nézni. Az a film is érdekes, amelyik megosztja a nézőket.

2009-06-27 15:28:31 [A filmtörténelem legjobb jelenetsorai] oguszt #144

Néhány személyes antológiadarab:
451 Fahrenheit: a vége, amikor a könyvemberek szinkronban memorizálják a szövegüket
Andrej Rubljov: harangöntés
A bolond Pierrot: az öngyilkosság a végén
Bűntény a mulatóban: az utolsó dal a kegyelemmel
Egy halálraítélt megszökött: kommunikáció a börtönablakon át
Egy hatás alatt álló nő: Mabel megebédelteti férje munkatársait
Elveszett illúziók: Máté Gábor beszáll egy vatikáni kocsiba
Etűdök gépzongorára: a sikertelen öngyilkossági jelenet a végén
Feldobott kő: a földosztás
Ha: mészárlós jelenet
Hulot úr közlekedik: a tömegbaleset
Föld kenyér nélkül: a haldokló szamár
Jules és Jim: Jules eltemeti Catherine-t és Jimet
Klein úr: a vége
Megáll az idő: Szukits Magda mosolya
A nagy vörös egyes: a partraszállás, amikor majd mindenki meghal
Nosztalgia: az árnyék végigvonul a szobán
Psycho: Mrs. Bates megfordul
Simon mágus: a titokban feltámadt Andorai feltűnik egy mellékutcában
Szegénylegények: a kivégzés
A tükör: búzamező
Üzlet a korzón: a bevagonírozós nagyjelenet
Változó állapotok: a hallucinációs klip
Weekend: a végtelen kocsisor

2009-06-21 14:58:13 [Melyik a kedvenc Tarkovszkij filmed?] oguszt #15

Nosztalgia. Mert azt láttam először és moziban és egymás után mindjárt kétszer. És az Andrej Rubljov és a Tükör. Képernyőn nem igazi, moziban kéne nézni.

Légyszíves tegyétek fel ezt a kettőt:

Az ötödik lovas a félelem
Don Quijote

Köszi.

2009-01-05 22:24:42 [Honlapajánló] oguszt #34

Beregisztráltam vindózos gépről, működik.

Örülök neki, hogy ez a többség véleménye is. Egyik kedvenc filmem.

2008-12-31 01:36:33 [Honlapajánló] oguszt #33

Az Idegennyelvű Könyvtárban egyszer megnéztem, ami érdekelt a régebbi Mediawave-ek filmjei közül és még nem láttam (az egy NAVA-pont pl.). Vagy két éve volt már ilyen akciójuk, akkor beregisztráltam, leszedtem a RealPlayert, és mentek is a filmek, csak sajnos a hang jócskán aszinkronban volt a képpel, kb. élvezhetetlenül. Akkor leveleztem is velük emiatt, de nem oldódott meg. Mondjuk én Linuxot használok itthon, tehát a hiba lehetett a RealPlayer unixos verziójával is... Most mindenesetre nagyon érdekelnének a főiskolás vizsgafilmek, főleg hogy azok között, amiket láttam, nagyon sok a remek darab.

Kérném szépen a következőt:

Ugyanott most négy vizsgafilm látható és egyiket sem találom itt, pedig mind igen jó: Szürke barátság (Simó Sándor), Meghallgatás és A vasárnap gyönyöre (Jeles András) és Tomikám (Fehér György). Köszi.

előzmény: nejmed (#3811)

Kérném, hogy az egészen nagyszerű magyar operatőr-rendezőtől, Tóth Jánostól vigyétek fel vagy a Ragyogást (ami korábbi rövidfilmjeinek az összefoglaló címe) vagy a rövidfilmjeit külön-külön.

2008-12-28 02:31:14 Ewa chce spac (1958) / Éva aludni akar oguszt (3) #1

Annak idején Mo.-on is bemutatták, magyar címe: Éva aludni akar.

Nem Ripley veszi rá Bruno Ganz-ot, hogy legyen gyilkos és nincs szó párizsi gyógykezelésről...

Pontosítások a tartalmi összefoglalóhoz: nem remake-je, hanem előzménye az 1915-ös filmnek. Nem a keresztények támadásától, hanem mert a császár parancsot adott, hogy a zsidók hagyják el Prágát. Különben a film public domain, kis keresés után szabadon letölthető (azért írom, hogy kis keresgélés után, mert már nem emlékszem, honnan töltöttem le). Ajánlom mindenkinek, egy percig nem unatkoztam közben. A díszletek külön nagyszerűek!

Kérném még a következőt: Pusztai emberek (Gyöngyössy Imre - Kabay Barna, 1981)
+ nincs fenn Werner Herzogtól az Üvegszív
köszönöm szépen

A pinjin átírás ugyan hivatalosnak számít Kínában, de van egy hagyományos, "népszerű" magyar átírás is. Utóbbit szokta használni pl. a Filmvilág, de a mo.-i filmforgalmazás, fesztiválok mintha nem ismernék. Előnye lenne, hogy ezt a laikus is ki tudja ejteni (vhogyan), a pinjin hangjelölése viszont bonyolult. Pl. Csia Csang-ko a pinjin szerint Jia Zhang-ke (a két átírás konverziójának szabályait táblázatba rendezve közli az Osiris Helyesírás, a 248-252. oldalon). Ennek a "népszerű" magyar átírásnak elég rosszak az életesélyei, mert a kínaiak ezerrel a pinjint forszírozzák és a nem angol, latin betűkkel írt nyelvekben is teljesen kiszorította a korábbi átírási rendszereket (a kínai rendezők neveit pl. a Cahiers du cinéma is pinjinben írja át).

előzmény: remete bácsi (#3437)

Légyszíves tegyétek föl: Boldogság (1968, Csányi Miklós).

így még választhattam is, hogy mit osztályzok le:)))

előzmény: oguszt (#3406)

Mivel 15 éve fel szoktam jegyezni a filmeket, amiket megnézek:P

előzmény: oguszt (#3391)

Egy érdekesség: Ganz tagtárs minden egyes, általam kért filmet leosztályzott 2-esre.
Két kérdés:
1, jólesett?
2, miért nem 1-esre?

Venclik: [link] (abszurd parabola a 68-as megszállásról, a 90-es évek elején lehetett látni a Dunán)
Forgotten Christmas Carol: [link] (nagyon durva norvég bábanimáció)
az utolsónak valójában "A Toute Épreuve" a címe és egy dokumentumfilm a 90-es évek elejének Kubájáról: [link]
A helység kalapácsáról nem találtam pontos adatokat a neten, nincs meg ez a könyv: Dizseri Eszter: Kockáról kockára. A magyar animáció krónikája?
Hálásan köszönöm.

helyesbítek: [link]

Kutya, csillag, ember négy részből áll és ezek külön-külön vannak fönn az imdb-n, wikipedia-szócikk: [link]

Facsemeték (Csheidze):
kiegészítés:

köszi, várok

előzmény: Ivan/ (#3360)

köszi

előzmény: Ivan/ (#3357)

(jó film volt, egyszer régen az Örökmozgó is adta, miért nincs ez itt?)

előzmény: remete bácsi (#3354)