Ugor

(szerkesztő, moderátor)

Itt az egyik legelső háborús film.

Szó se róla, szerethető kisfickók ezek! Azt szerette volna üzenni a film, hogy te csak átsétálsz a szomszéd háztömbbe, aztán megvan minden, ott, helyben, ezek meg mit küzdenek azért, hogy tudáshoz jussanak! És ez abszolút jó üzenet is, meg elgondolkodtató. A film azért nem annyira jó. Ezt az üzenetet azért másképp is lehetett volna közölni. Kár, hogy a napi vándorlás itt-ott unalomba fulladt, máshol meg elég mesterségesen kieszelt akadálypályán zajlott, ami nem hozzátett, hanem egy kicsit mintha elvette volna a dolog élét a filmes dramaturgia. Amúgy szép képeket látunk különböző földrészekről, néha-néha a helyi szokások is hangsúlyt kapnak, meg hát hajrá, tanuljatok gyerekek, hogy ne kelljen ennyit menni a ti gyerekeiteknek majd!

2018-05-30 17:07:29 Az állampolgár (2016) Ugor (5) #43

Kis napi magyar film ünnep.

2018-05-30 12:57:57 World of Tomorrow (2015) Ugor (5) #6

Nahát! Én is csak ajánlani tudom mindenkinek! És semmit sem érdemes mondani róla előre.

Rendben van, cseréltem.

előzmény: betti (#12437)

2018-05-26 23:34:00 [Kritikus kód] Ugor #2040

Sok film sokféle címmel van a forgalomban. A következő a megoldás: vagy rákeresek a rendező nevére és azon belül évszám szerint meglesz, vagy ismerem Andy Garciát és Ellen Barkint a filmmel kapcsolatban, és lap teteje/közepe táján rámegyek a "részletes keresés" szavakra. Ha ide beírod a két színész nevét, akkor a következőt adja ki az oldal: és akkor már meg is van.
Más: ha támogatni szeretnéd az oldalt, nem kell csekk. Simán besétálsz egy bankba, húzol egy sorszámot és bemondod a bankszámlaszámot és leteszed a pénzt a pultra.

előzmény: Sziszi050 (#2038)

2018-05-26 22:22:33 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül Ugor (3) #31

Valamit mondani kellene erről is... eszméletlen jó az alapötlet, önmagadat beleélni abba, hogy így kellene leélned éveket. Hogy mi mindent jelent ez, és hogy hogyan rendezkednél be erre. Ez plusz. A casting is rendben volt, az asszony nagyjelenetei kiemelkedőek. Hát, hogy a logikai hibák.. igen, de melyik filmben nincsenek, ami fantasy vagy horror. Alig van ilyen. De itt sok volt. Túlontúl. És ez sokszor veszélyeztette is a beleélés lehetőségét, inkább maflán bosszankodást váltott ki. Elszakadtam olykor az átélt izgalomtól, aztán kicsit később megint visszaült belém. De nem bántam meg semmit, mármint, hogy megnéztem, és ahogy a végén belengett, ez még majd folytatódik is...

Ááá, ne higgy a mesékben! Se abban, hogy özvegy Fityuláné a Megváltó nyolcadik reinkarnációja, és az oroszlán majd füvet eszik, meg abban sem, hogy a Solo-Star Wars micsoda egy fujdevacak film már! Inkább nézd meg! Én tök jól szórakoztam! Nem omlottam össze attól sem, hogy előkerül-e egy öregecske Darth Maul vagy sem, meg nagyon attól sem, hogy nem így képzeltem el Solo ifjúságát, mint központi galaktikus hőst, hanem mint valami névtelen, sötétben bujkáló stricit. De nem baj, így is jó volt, és szórakoztató. Kicsit túl sok volt a fordulat, ettől néha tomésdzserris lett, hogy hol ez kapja fel a cuccot és vitte, máskor meg hol az, de inkább amolyan starwarszos poénok voltak mind, amik még elfértek benne, és még az is lehet, hogy ezt jobban fogom majd kedvelni, mint egy-egy régebbi darabját az eposznak.

2018-05-25 04:34:19 Forushande (2016) / Az ügyfél Ugor (4) #9

Hát bizony, egy nagyon súlyos darab ez. Nem szabad elmenni mellette. Valami még hiányzott, de nehezen mondanám meg, hogy mi, talán nem tudtam azonosulni egészen a dologgal. Talán másképp képzeltem volna. De a négy és fél mindenképpen jogos! Ó, hát ez egy feloldozás. Az emberek emberek és nem annyira emberek, akármilyen hitük van. A jó meg a rossz társadalmon felül álló tulajdonságok.

Szép részletek. Szép érzelmek rövidke, mozgó fotókon. Néha kissé túl rövid egy-egy téglácska. Nem épül, nem fejlődik, egyfolytában ugyanarra mutat. Nem nagyon lepett meg. Csak elgyönyörködtem pár apró mozzanaton, arckifejezésen, gesztuson. Igen, még élnek. Ilyenkor meg méginkább. Nekik is jár. Bár a legvége nem volt annyira "falusias", mint a többi árnyalat.

2018-05-22 10:20:10 [Általános fórum] Ugor #7436

Nagyon szép összeállítás! Mintha egy múzeumban sétálgatnánk! Kellemes az aláfestő zene is, egy icipicit hosszabb lehetne a kiragadott idézetek felvillanásának ideje, de itt gyakran megállítottam, visszanéztem, hogy el tudjam olvasni, szóval, köszi, szívesen néztem!

előzmény: budaik (#7435)

Köszönjük! Kis türelmet még, mert mindkettőn van szavazat is.

előzmény: HejjaX (#12426)

2018-05-18 13:23:30 Faraon (1966) / A fáraó Ugor (4) #11

Hát Istenem, ennyit tudtunk kamaszkorunkban a lengyel filmről, hogy Keresztesek meg A fáraó. Imádtuk a lovagi csatákat, meg olvadoztunk a nőkért a fáraóban. Hol volt még akkor a tudatomban Polanski vagy Andrzej Wajda! Sehol.

2018-05-18 10:54:40 [Általános fórum] Ugor #7427

Igen, igen, igen!!!

2018-05-17 22:53:56 Faraon (1966) / A fáraó Ugor (4) #9

Nekem meg tök hiteles volt, miután 1966-ban ennél egyiptomibb lengyeleket még nem láttam.

Kis kedves.

Eszméletlen! Minden kockája kincs! És azok az effektek... remek!

2018-05-11 18:58:15 Ketten jösztök, hárman mentek (2017) Ugor (3) #1

Itt

Hát ne keverjed.

Végül is... nem vagyok náci, sem kommunista, de lehet egy náci- vagy egy szovjet propagandafilm jó vagy kiváló alkotás? Elismerhetem a filmes teljesítményt? Szerintem igen. Nem vagyok meleg, de láttam fantasztikusan szép, jó meleg témájú filmeket? Láttam. Alapvetően nem vagyok vallásos, de rajonghatok valami Jézus életéről szóló filmért? Azt hiszem, igen. Élvezhetek egy olyan filmet, amiben a pirézek verik meg a magyarokat, vagy amiben a magyarok a pirézeket? Miért ne?

2018-05-10 13:10:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23880

Azt hiszem, éppen ennek a filmnek a kommentjei generálták az éppen futó közkérdésemet.

Áthelyezve a(z) The Shape of Water topikból.

A racionalitás az a havi gáz- és villanyszámla. Ez meg egy vízimutánsról szóló film.

Azta!!! Pffff... hűűű...

2018-05-08 00:07:13 [In Memoriam...] Ugor #2313

Tényleg rosszra mutatott, megjavítottam, most próbáld ki!

előzmény: pietro (#12412)

Na, és fel is lett. :o) Csak un. legnagyobbik nem volt.

előzmény: dikalosz (#12410)

Úgy a feléig mindig kialakul valami kép, hogy ez hányas... ahogy feleletnél, meg dolgozatjavításnál is. Aztán néha mégis megváltozik a végére. Ezt úgy végig négyesre véltem, mert nem tetszett olyan nagyon, de azután nem tudtam megbeszélni magammal, hogy miért nem. Mert, hogy nem volt elég akciódús, vagy miért? Valami borzalmakat mesélt el, a világ egy részének lakossága valahogy ráér arra, hogy hetekig-hónapokig szenvelegjen valamin, csak úgy, munka nélkül, hobbiként. Ősi, nyomasztó betegségben szenvednek, féltékenyek egymásra, nem tűrik a másik viselkedését, nem tudják eldönteni, hogy mit szeretnének, beleőrülnek, belenyomorodnak. Pszichiáterekhez járnak. Persze, más népek meg máshol csak úgy egyszerűen leszúrnak valakit ilyenekért, sok szenvelgés nélkül. Fura leírni, de az legalább egy őszinte tett. Az évekig tartó egymás lelkileg nyomorítása meg brutálmocsok, de hitünk szerint civilizáltabb. Na, sebaj, ezt itt nem értem. Viszont egy sereg gondolatot oltott belém a film.

2018-05-04 21:17:02 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23872

A profiltörlés nem az erősségünk. Szerintem írd be ide a Kritikus kód topicba, meg az Észrevételek, kérések és kérdések a lappal kapcsolatban topicba is, reméljük, hogy cucu, a rendszer fejlesztője észreveszi, és megteszi, amit megtehet érted.

Áthelyezve a(z) Filmkérő topik - OLVASD el az első hozzászólást! topikból.

előzmény: Lewis007 (#23869)

2018-05-03 13:14:02 Kincsem (2017) Ugor (3) #51

Ez sima kegyetlenség volt. :o)

előzmény: Raul (#50)

Brit tudósok kutatásai alapján ajánlom figyelembe venni a Caps Lock-ot.

előzmény: KONAN (#3)

Szerintem én azon kevesek közé fogok tartozni, akik még mindig szólóznak egyet.

2018-04-25 18:14:53 [Általános fórum] Ugor #7405

Egy másik jó példa: Vakság

előzmény: mimóza (#7398)

2018-04-25 13:41:19 [Általános fórum] Ugor #7399

Esetleg a Legyek ura?

előzmény: mimóza (#7398)

Fura egy dolog, ritka erőtlen film, holott egyes jelenetei külön még sokkolóan erősek is néha, de nem menti meg semmi a feledhetőségtől. Igazán kár, A casting kitett magáért, a sminkesek beleadtak mindent, a helyszínek is többször ott voltak a topon, a történet sorra adja a magaslabdákat, a rendező meg mintha mindezzel nem tudott volna semmit kezdeni. Hajlanék a kettes megvalósítás felé, de azért az értékes üzenetek, amik egyébként röptükben hullottak a földre, megérnek legalább egy átlagost.

Elolvastam ezt a kicsit zagyva wikipédiás szócikket és még inkább úgy látom, hogy ez színházi előadás-

előzmény: Havierez (#665)

Ezzel csak az a gondom, hogy ez nem egy film, hanem egy színházi előadás.

előzmény: Havierez (#663)

2018-04-21 12:02:00 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23845

De részben igazat adok neked, részben meg magamnak. Viszont ezt is átteszem innen oda. És persze, hogy értem, amit írsz, meg te is érted, amit én.

előzmény: ryood (#23844)

2018-04-21 11:55:48 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23843

Miután ez lehet egyéni ízlés kérdése is, ezt szerintem nem dönthetjük el azok helyett, akik itt emlékeznek meg kedvencükről. Szomorú lenne, ha a halálhírek vitákat generálnának.

előzmény: ryood (#23842)

2018-04-21 11:42:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23841

Az In Memoriam... topic egészen biztosan nem azért van, hogy itt fikázzuk a megemlített eltávozottak munkásságát. Ezt a hozzászólást kis idő múlva eltakarítom innen.

Áthelyezve a(z) In Memoriam... topikból.

előzmény: Ficus Cucis (#23839)

2018-04-21 10:21:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23838

Bizarr helyre írtad ezt a kérdést, szerintem innen töröli fogom. Írd bele ebbe a topicba, addig is, ajánlom a kérdésedhez az Adele H. története című Truffaut filmet.

Áthelyezve a(z) Augusztus 20-án A Hídember című filmet tűzte műsorára a Magyar Televízió első csatornája. Szerinted szükséges nemzeti ünnepeinken magyar történelmi filmeket vetíteni a közszolgálati csatornákon? topikból.

előzmény: gyapjukalap (#23837)

Ahogy itt olvasgatlak benneteket, mindig egy sor újabb dolog jut az eszembe és egyre jobban érdekel a film, meg az igazán megosztó lényege. Már szinte az OFF-ban járnak a gondolataim vele kapcsolatban. Van itt ez a kikarikírozott hidegháború, amikor folyik a harc a háttérben a hülyeségért, a semmiért, valaminek az uralmáért, meg az elv igazáért. Valahol összeér a kettő, a diktatúrák, akár konzervatív, akár szocialista, egyaránt rosszul viselik a másságot. mert eltér az elvárttól, az elképzelttől. Át akarják nevelni, táborba küldik, szabályozni akarják, kivonják a forgalomból. Az ok elég hasonló. Most, hogy ez a film azt hozta ennyi újraértelmezés után, hogy a két sötét oldal küzd a kedves, egyszerű, jóakaratú, stb. másmilyenek feje felett, azok meg menekülnek, bujkálnak, el akarnak lógni előlük valami misztikumba, egy másik létbe, mintha másképp emlékeznék a filmre is, igaz, az újragondolások megszépítik vagy elrútítják a valót, újra meg kellene nézni, azt hiszem. A mese áll, a mese szép, de a részletei, meg az üzente most kissé már kavarognak bennem. Lehet, hogy megérdemelte ez a széles közfigyelmet, tényleg.

előzmény: TomPowell (#101)

Rendben.

De hát itt nem is arról van szó, hogy trendileg fúújoszkár, mert ugyan a fúújoszkározás évről évre erősebb, de ez a film nem csak Oscart kapott, hanem vagy 40 másik díjat is. Itt jöhetne valami világméretű összeesküvés-elmélet a klasszikus Homo Sapiens ellen, de én ezt nem érzem, azaz, valamennyire igen, de nem úgy hat rám. Csupán azt vélem, hogy változik a világ, meg nyilván változik az értékrendjei is, és miután nem vagyok fiatal, inkább egy korábbi generációhoz tartozom, riadtan figyelem magamon, hogy ez hogyan hat rám. Tudvalévő, hogy ez az alkalmazkodóképesség ugyanúgy romlik, mint a test, az idő előrehaladtával. Fura módon viszont azt veszem észre, hogy sokkal több, nálam fiatalabb ember nehezebben tolerálja a hozzáállás megváltozását, mint én. Hát akkor ehhez is hozzá kell szokni.

Arra akarsz utalni, hogy sokkal nyitottabbak, megengedők a témák, amiket az Oscar-on díjaznak? Lehet. Gondolom, valami sok évi mellőzést akarnak kompenzálni vele. Nekem azzal tulajdonképpen nincs bajom, hogy mindenféle kisebbséget, másságot érintő témák is előkerülnek, és újabban sokkal többször. Ettől én nem lettem más, vagy kisebb, vagy kevésbé fehér, de talán elfogadóbb vagyok és ezt nem is bánom. Egyébként nekem sem ez volt a kedvenc filmem idén, de nem vertem a fejemet a falba, amikor nyert. Bár az óriásplakátot sokkal jobban szeretem volna a topon látni!

előzmény: qanic (#86)

Hát nem is tudom... én amolyan fehér, hetero férfinek tartom magam, de egy percig sem éreztem úgy, hogy hú, itt aztán nagyon üldözve vagyok ám ettől a filmtől és a kis kialakult fehér világom omlik össze éppen. De a legközelebb majd megpróbálom úgy nézni, hátha nekem is bejön ez a fíling.

előzmény: qanic (#84)

Gondunk lesz vele, mindkettőn vannak szavazatok, cucu segítségét kell kérnünk.

előzmény: Ninety-Four (#12401)

2018-04-14 09:59:26 [In Memoriam...] Ugor #2296

És tisztelettel, fejünket meghajtva köszönjük a Fekete Pétert, a szöszi szerelmét, a Tűz van, babámat, a Száll a kakkukkot, a Hairt, a Ragtime-ot, az Amadeust, az Elszakadást, az Embert a Holdon, Goya kísérteteit, és minden szót, képkockát, amit örökül hagytál ránk, kedves, nagyon szerethető Mester! Jó utat a fellegeken is túl! Nem felejtünk el soha!

Elvettem a hitét.

1982 és 1983

előzmény: betti (#660)

2018-04-12 21:25:06 [Általános fórum] Ugor #7395

Kis előzetes kapirgálás: Cannes 2018

A leginkább az a probléma vele, hogy nem egy évben futott le.

előzmény: betti (#657)

De, jól emlékszel, így is volt. Én is emlékszem.

előzmény: betti (#3)

Szerintem találsz párszáz vagy párezer filmet, ami ide fel töltve és még nem pontozta senki. Arra várnak, hogy megnézzék és osztályozzák őket.

előzmény: betti (#1)

2018-04-11 04:06:44 The BFG (2016) / A barátságos óriás Ugor (4) #25

Nagyon helyes kis mese! Úgy érzem, elég méltatlan az itteni fogadtatása.

2018-04-10 16:51:34 Dunkirk (2017) Ugor (4) #100

Újranézve, azért meg kell, hogy mondjam, egy kicsit megkopott az első varázsa. Visszavonom azt a kijelentést, hogy kaptunk egy nagy, háborús eposzt, helyette az lenne a szövegben inkább, hogy kaptunk egy érdekes, de amúgy jó filmet. És ennek megfelelően egy csillaggal kevesebb is jár.

2018-04-07 00:35:56 [Színház] Ugor #153

De, úgy tudom, igen.

előzmény: Kalevala (#152)

2018-04-06 23:25:42 [Színház] Ugor #151

Nem tudom, hogy láttad vagy nem, de ha nem, hát ki ne hagyd! Most jöttünk a színházból, Radnóti Színház, Futótűz…
Majd megpróbálok regenerálódni. És most nem akarok hazudni, mert sohasem akartam, hát, nem sokat tudtam róla előzőleg, mert nem szeretek tudni előre semmit, se színházat, se mozit, legyen az élmény friss és teljes! És még az is hozzátartozik, hogy ültem a karzaton, meg elálmosodtam, meg az első része néha még egy picit untatott is… De a végére! Úristen! Katartikus!! Mint egy forró, belső zuhany! Hullámokba tört rám, préselte ki a könnyeket az arcomra, nem akartam már semmi többet átérezni ebből, annyira megdöbbent, kifacsar, szembesít, széttépi a torkot, hogy alig találtam vissza az életbe a végén. Éktelen harag és tehetetlenség, hogy ez bárhol megtörténhet, amíg te talán nem is tudsz róla… hogy inkább a fejedre húzod a párnát, mert nem akarod tudomásul venni, mert nem segítesz ezeken, pedig néha talán még meg is tehetnéd… Ha nem láttad, nézd meg! Az én ajánlásommal.

Szokatlanul jó horror, a frászfaktor meg is talált, különös alakokat véltem látni most éjjel a lakásban... a szereplők néha elég érthetetlen módon viselkedtek, és a párbeszédeken talán lehetett volna még dolgozni, de a lényeg, hogy a műfaj értékesebb darabjai közé tartozik így is!

Vad Balaton, of course!

2018-04-01 16:37:46 [Általános fórum] Ugor #7381

És így próbáltad?

előzmény: betti (#7380)

2018-03-31 23:22:58 Red Sparrow (2018) / Vörös veréb Ugor (3) #16

Nos, ez itt aláment… de nem is tudom, miért, meg, hogy minek is… szóval, nem sikerült, csak próbálom megfogalmazni. Meg hát mit is vártam… valami keleti meg nyugati titkosszolgálatok küszködnek egymással valami új hidegháborúban valami mit tudom én miért. Nincsenek jó meg rossz emberek, szeretni nem lehet senkit, nincs miért, igazából kinek is drukkolnék és mi okom lenne rá? Vannak életben maradók, meg vannak akik, aki nem. Ez egy kicsit esetleges. Hogy közben kik állnak át ide vagy oda a Rottembiller utcában, vagy a 19-es villamoson, vagy valamelyik uszodában… ház izé. Néha nyomorultan szegényes volt a kiválasztott helyszín, olyan „biztos így képzeli el a néző az amerikaiakat meg az oroszokat” módon. Na, de láttunk egy rakat világsztárt ténferegni Budapest utcáin is, nem? Biztos vásároltak a forgatás szüneteiben ezt-azt…

2018-03-30 17:05:58 Megan Leavey (2017) Ugor (?) #4

Egyetértek. Már nincs is itt.

előzmény: dorothygale (#3)

2018-03-27 03:17:51 Igyi i szmotri (1985) / Jöjj és lásd! Ugor (5) #20

Tömény, tágra nyílt szemű borzalom. Van film, amikor az ember szégyelli, hogy ember. Na, ez éppen az.

2018-03-25 22:32:10 [Általános fórum] Ugor #7375

Nézegessenek Titanic filmeket kedvökre.

2018-03-24 22:55:43 [Filmet keresek] Ugor #2266

Lehet, hogy valami félreértés van a dologban. Itt nem lehet elindítani semmiféle filmet, itt véleményt lehet róla olvasni és alkotni, ha láttad. Meg ötleteket is találsz ahhoz, hogy miket nézz meg.

előzmény: szelhamos (#2265)

Mi sem tudunk mindent. Én például nem tudok pasodoblézni.

előzmény: Gameface (#12386)

Tudtunk, igen.

előzmény: Gameface (#12384)

2018-03-22 14:43:03 Extinction (2015) / A kihalás szélén Ugor (2) #3

Abszolút filozofikus kérdés: a teljesen vak zombi tekinthető fogyatékkal élőnek?

2018-03-20 14:03:59 Extinction (2015) / A kihalás szélén Ugor (2) #2

Mert ugyebár vannak a vánszorgó, ruhás zombik, meg vannak más filmekben a mezítelen villámzombik. Ezek talán naturisták és gyorsak, mint a forgószél. Mindenesetre igen jól bírják az időjárás okozta megpróbáltatásokat, és ráadásul arra is képesek, hogy vakon felpattanjanak a hóból és elkapjanak egy száguldó motorosszákázót, de arra nem, hogy egy 30 centire mellettük csetlő és botló kislányt. De a zombik jók voltak. Technikailag, persze, nem erkölcsileg. De az élőshow szereplők… pffff….

Van azért az egésznek valami abszurd szürrealitása is, azzal együtt, hogy BonnyJohnny emlegette az állatvilági erkölcsöket. Igen, itt van valami fura játékszabály, amit azonnal elfogadunk azzal, hogy belemerülünk ebbe a filmbe. Ugyanis van seriff. A "törvény" egy család halála után "üldözőbe veszi" a banditákat, majd megnyilvánul az árversénél is, ahol hallgatnak rá az emberek, mintegy törvénytisztelőknek látszanak, és néha elfogja Cheyenne-t, mást viszont nem. (??) Talán a törvény is elfogadja az állatvilág filmes törvényeit. Van, hogy halomra hullanak az emberek, pl. a városban a merénylet-kísérletkor, a tettesek csak állnak és sétálnak, merengenek az élet bajos dolgain, de nem menekülnek a törvény elől, ahogy más filmben tennék. Senki sem törődik vele, hogy ki szedi majd össze az elhullottakat, és mit kezd velük, csak heroikus arccal a bosszúra gondol és zenélve emlékezik... de ezzel együtt is imádjuk, persze! Mintha a törvény is a főpárbaj szolgálatába állna.

Az egész film Frank és Harmonica párviadala. Semmi másról nem szól. Közben számtalanszor lelőhették volna egymást, nem tették. mert akkor az egésznek nem lett volna se füle, se farka. Mindenki más mellékszereplő, csak színesíti a sztorit Jill és Cheyenne csak a második vonal. Közben számtalan más ember meghal ezért a végső összecsapásért, de csak kísérő elemként. Harmadik és negyedik alabárdosok.

előzmény: betti (#103)

Kis türelmet.. de ha találsz hozzá egy valóban odavaló plakátot, könnyebb lenne.

előzmény: rjd2 (#12381)

Cheyenne: először bűnöző gengszternek hisszük, hiszen fegyverrel kiszabadul a törvény fogságából. De nagyon hamar kiderül, hogy inkább amolyan szabadságharcos, igazságtevő, semmint gonosztevő. Egy kicsit ellentmond a kép, mert akkor minek a banda, és mivel foglalkoznak, vagy miből tartják fent magukat? Rablásból, de jó céllal? Western Robin Hood? De mindegy is... a vonat és Morton esetében egyértelműen megnyilvánul az ellenszenve a gazdag emberrel szemben. A vasúti mészárlás fő oka - szerintem - az volt, hogy végül a hősök, a hárompólusú főszereplőcsapat egyedül maradhasson a végső leszámolásra. Ez nem Koppányi aga, hogy az ilyenek meg az olyanok körbeállják a párbajozókat. Itt magányos a végső megmérettetés. És nem is kell róla senkinek tudni, hogy hogyan történt, mi is történt. Cheyenne halála tulajdonképpen áldozat. Nincs már banda, nincs már ügy sem, nincs semmi, de ő megtette, amit meg kellett tennie. Végül is... maradt a győztes, meg a győztes ügy, annak főszereplője, a szépséges asszony, és senki más. A nő egy elnyert díj. És a makulátlan jófiú nem szakította le ezt a virágot, inkább rátett még egy minden csábításon való erkölcsi felülemelkedést. Így kerek a világ méltán egyik legjobb filmje.

előzmény: betti (#101)

2018-03-17 02:52:50 Glory (1989) / Az 54. hadtest Ugor (3) #7

Azért van ezzel valami kis lelkiismeret-furdalásom. Szóval, hogy ilyen nagyszabású háborús film, meg hát tényleg jó ügy, meg emberi vonás, vonatkozás, aztán csak hármas. Pedig hát az. Nem tudom, mi hiányzott ebből, hogy jó vagy nagy film legyen, de összességében nem lett az. Voltak benne nemes veretek, néha megcsillant a filmélmény maga, néha meg elérzelmesült, pátoszkodott. Így aztán nem is méltatnám tovább.

2018-03-16 20:21:09 [Általános fórum] Ugor #7360

Hát bocs... nem tudom, nekem semmi gondom nem volt vele. Simán indul. Megpróbáltam Firefox-al, Chrome-val, mindkettővel ment.

előzmény: hhgygy (#7359)

2018-03-16 20:13:02 [Általános fórum] Ugor #7358

Itt próbáld a képen: "Archívum: hallgassa meg!"

előzmény: hhgygy (#7357)

Én egy pillanatig sem gondoltam, hogy ez a film a szarvasokról szól, de ezek szerint van, aki így gondolja. Hát így járt szegény film.

előzmény: Mizi (#133)

Elfér hát. De biztos, hogy ugyanarról a filmről beszélünk? Hogy semmi érdekeset nem kezdtek vele? Jó ég, hogyan lehetett volna még ennél is érdekesebb?

előzmény: Mizi (#131)

2018-03-15 03:08:03 Risen (2016) / Clavius Ugor (4) #5

Ez is olyan tépelődni való dolog. Ha ilyen lenne a hitélet, mint a Jézusról szóló filmekben, mennyivel szimpatikusabb lenne a hozzá fűződő viszony. De manapság semmi vonzó nincs a megjelenési formájában, pontosabban a hordozó személyekben vagy eszközökben, egyáltalán a fenotípusában. Pedig biztos lehetne ezt tisztán, egyszerűen is megélni.

2018-03-12 16:57:06 Der Name der Rose (1986) / A rózsa neve Ugor (4) #35

Most, hogy így nap közben... azért eszembe jutott egyszer-egyszer. Délelőtt még belenézegettem és elméláztam azon, hogy már elég sok kereszténységgel kapcsolatos filmet láttam. Jézus szinte mindig jó, kedves, szerethető a Ben-Hurtól a Latoron, a Passión, Superstaron át az utolsó megkísértéséig. Ahol meg nincs Jézus, ott majdnem mindig az van, hogy az egyház meg egy nagy szemétláda. A Magdolna nővérektől az összes apácás filmen, a Spotlight-on, a Philomenán, a Borgia-család történetén, Aguirre, Keresztesek, bármit nézek is, eddig a filmig... ok, persze, más az elmélet meg a gyakorlat, értem. Csak úgy eszembe jutott.

A Testről és lélekről kapta a 3. Magyar Filmdíj legjobb filmért járó elismerését.

2018-03-10 01:36:10 Annabelle (2014) Ugor (2) #8

A műfaj egy, az ábécében hátrébb álló betűvel jellemezhető kategóriája.

Sőt, nem is volt neki Wikipedia linkje.. kösz.

előzmény: Raul (#12369)

Szokatlanul borongós egy darab, mindenképpen kilóg mindenféle háborús filmek közül. Az abszolút értelmetlen áldozat, nincs győztes és nincs vesztes, csak halottak és élő lelkisérültek maradnak. Éljük le a hátralévő életünket háború nélkül.

Szerintem nem hétköznapi és nem feltétlenül valóságos. Ez ugyanis nem általános jelenség, hogy minden ilyen korú lány ezt csinálná. Ráadásul a lány sem átlagos, egyáltalán. A beavatása sem vadidegennel történt, hanem a nyáron megismert barátjával, akivel járt. Amúgy nem volt jómódú a család, inkább átlagos. És a szülők sem voltak feltétlenül "normálisak", szóval azért voltak itt okok és okozatok. A lány viselkedése pedig nem a gaz nyugati imperializmus mételye, kelet-európai lányoknál a pénzszerzés ezen formája sokkal gyakoribb. De ne meséljük el a filmet, mert 191-en már látták, azoknak minek, 42-en meg még meg akarják nézni, azoknak meg azért nem. De nyilván lehetnek eltérő véleményeink a filmről.

előzmény: The Cortez (#18)

Viszont az én válaszom volt.

előzmény: hhgygy (#12365)

Egyéb kérés? ))

előzmény: hhgygy (#12363)

2018-03-07 21:34:07 Django Unchained (2012) / Django elszabadul Ugor (5) #215

Ó, köszönöm, mert kerestem máshol is, de akkor ezek szerint csak itt olvashatlak.

előzmény: Norbert Simon (#214)

Valaha régen a Lassie nagy kedvencem volt, könyvben és filmen egyaránt. Meghatott nagyon. Az első könyv, amit elolvastam életemben, az a Bogáncs volt, életre szólt, nem bántam meg. De ha már vallok, akkor kutyás film szinten a Cimborák, Nádi szélben, Hegyen-völgyön... stb. egyszerűen verhetetlen!!!

2018-03-06 15:52:12 Örök tél (2018) Ugor (3) #25

Most, hogy így mondod... nekem is ez a skanzenkedés az egyik legfőbb problémám. De nem ez az első film, amivel ilyenem van hanem a sokadik. Vitézy László műparaszt filmjeivel ugyanez a bajom, de egy kicsit az 1945-tel is ez volt... Valakik beülnek egy "népiesch" környezetbe, lajbit öltenek meg pruszlikot és ettől "parasztok" lesznek, vagy lennének, de nem lettek azok. Csak tornác van a ház előtt, jelzésképpen. Amúgy meg a lakók úgy beszélnek, mint a városiak. Látszik, hogy egy díszletben ülnek, vendégként. Ez az érzés egyáltalán nem jutott eszembe annak idején a Háza sziklák alatt, Körhinta, Talpalatnyi föld stb. esetén. Most meg állandóan ezt látom. Nincs már hiteles falu? vagy nincs pénz építeni egyet? Nem tudom. De hiteles fogolytábort sem sikerült építeni, az is biztos. Még kimondani is hátborzongató, hogy fogolyskanzen, lágerdíszlet... de nekem valahogy az Egészséges erotika ládagyára jutott róla eszembe. A további részleteket most nem is firtatnám...

előzmény: gyengeandras (#24)

2018-03-06 14:45:14 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23819

Na wzzeeee. )))

Áthelyezve a(z) Megérdemelte-e az Oscart... topikból.

előzmény: kaamir (#23818)

2018-03-06 14:42:12 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23817

Szerintem az OFF-ban fogtok kvótázni tovább, zenekísérlet nélkül.

Áthelyezve a(z) Megérdemelte-e az Oscart... topikból.

2018-03-06 14:39:39 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #23812

Jó, és akkor most eddig és nem tovább.

2018-03-06 11:09:25 [Általános fórum] Ugor #7344

Igen, azt hiszem...

előzmény: Umberto (#7342)

És nem csak itt szereti, hanem számtalan országban szereti.

előzmény: angel (#122)

2018-03-05 22:39:01 [Általános fórum] Ugor #7340

Az az afrikai törzsi vadász Vujity Tvrtko volt, ő "fedezte" fel a homokban élő "magyaráb" törzset vagy törzseket és lelkesen adta hírül a világnak. Rémlik, hogy valami "nagy" magyar varázsló az Amazonas partján is "felfedezett" soha nem látott, de magyarul beszélő indiánokat.
Valami cuccot itt találtam is.

2018-03-05 19:51:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ugor #10605

De már bocsánat, ki a fenét érdekel? Te mindig mások véleményét nyomod ide a sajátod helyett? Az nekem nem bizonyíték, hogy találok egy szamojéd lapot, ami véletlenül nekem ad igazat és akkor azt lobogtatva rohangálok körbe-körbe... de nem is kell semmiféle bizonyíték, se mellette, se ellene semminek. Csak vissza kéne fogni az indulatokat, ennyi volt az elképzelésem. Ízlés kérdésekben meg nincs egyetemes igazság, nincs bizonyíték.

előzmény: saatonda (#10598)

2018-03-05 14:00:00 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ugor #10593

Kicsit kezd túltengeni a félig-meddig becsomagolt homofób, rasszista, intoleráns duma. Hát, talán nem kellene itt eljutnunk a libsizésig. Nem is fogunk, mert majd meg kell húzni egy határvonalat. Persze, mindenkinek lehetnek érzelmei, meg véleménye, majdnem minden Oscar után kitör ez a vulkán, és hol elmondja mindenki öreg, vén szaros, trottyos, alkalmatlan hülyéknek az egész Akadémiát, hol meg randa, szabadkőművesek gyülekezete, akik valami kártékony erkölcsi szabványokat akarnak rászabadítani az emberiségre. És lehet bárkinek ez a véleménye vagy az. Volt egy Oscar díjátadó megint, nyertek szeretett filmek meg nyertek nem szeretett filmek is, ennyi történt. Ha valaki szerint az Oscar egy rakás hülye tévelygése, annak nem kell ideírni újból és újból, elhisszük, rendben, neki ez a véleménye. Meg azt is lehet, hogy Csibe Józsika a róna szélén leül és karbafonja a kezét és azt mondja, hogy nem fogadom el az Oscart, mert az nem is díj, nem is létezik, csak a gaz amerikai imperialisták súlyos csapása a (nemzeti, szocialista, keresztény stb. bármilyen) kultúrára. Hát akkor ő most ott ül és duzzog, és valószínűleg megfázik előbb vagy utóbb duzzogás közben, mert kint éppen elég hideg van. De szabad neki ezt is, persze! Mi meg majd lehiggadunk szépen és megy az élet tovább, nézzük a filmeket és örülünk nekik vagy nem. Ahogy eddig.