Ugor

A róka csinálta mindig ezt a hollóval, azt hiszem. Ott állt a fa alatt, és addig adta elő magát, míg a madár csőréből ki nem esett a falat. Amúgy milyen idő van ott a fa alatt?

Te mindig képes vagy kiröhögtetni a számból a falatot...

Nemrég merült fel a kérdés, csak nem találom, Chris válaszolt valahol egy hasonló kérdésre, és azt írta, hogy az algoritmus dönti el, hogy ki mennyi ideje, hány szavazattal, kommenttel stb. De ennél többet sajnos nem tudok róla.

előzmény: Filozofus (#13750)

2021-01-23 03:55:29 Gaslight (1944) / Gázláng Ugor (5) #20

Elképesztően jó ez a film. Több évtizeddel ezelőtt láttam, de élesen belémrajzolódott a legtöbb jelenet. Hogy Boyer milyen döbbenetesen gonosz benne és ez milyen jól is áll neki, Ingrid Bergman meg jobb, mint bármi másban. Gyönyörűen fejlődik, fokozza az izgalmat, apróságokból viharrá dagad, mestermű, na! Nem, hogy kiállta az időpróbáját, de még tovább nemesedett közben a film!

2021-01-23 01:26:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25516

Volna egy javaslatom, atyafiak. Fogjatok kezet, mert ez oda-vissza túlment a határon, és rossz vége lesz. Ok, látom, ki kezdte, de ne is folytatódjon...

Áthelyezve a(z) The Fifth Element topikból.

Szerintem nem maga miatt kérdezte a derék nemtelen. :)

előzmény: oscarmániás (#13748)

2021-01-22 16:05:07 [Vapiti 2020] Ugor #59

A pozsonyi csata nem került be a tízbe.

2021-01-22 10:11:22 [Vapiti 2020] Ugor #45

Nagyon kínos, de egyetlen férfi szereplőre sem tudok szavazni. Hát van mit pótolni, na.

2021-01-22 09:58:45 Near Dark (1987) / Alkonytájt Ugor (2) #23

Én sem vettem komolyan, és általában vevő vagyok a legtöbb műfajparódiára, de erre most nem voltam. Bosszantóan untató volt, az összes karakter és párbeszéd külön, és még a képi szépségek sem maradtak meg, csak utólag csodálkoztam, hogy mások meg látták őket. Nem volt szórakoztató. Nem mosolyodtam el, nem izgultam, nem szerettem benne senkit, csak viszonylag sokszor néztem a DVD-lejátszó kijelzőjének időszámlálójára.

előzmény: wim (#22)

2021-01-22 03:24:10 Near Dark (1987) / Alkonytájt Ugor (2) #21

Uhh, ez itt egy rendkívül szerény kivitel. "B", "C" vagy akármi múvi. Hát, báránykáim, a vempájerek nem mindig jólöltözött erdélyi grófok, hanem néha szakadt amerikai hülyegyerekek. Akik össze-vissza züllenek, meg rendetlenkednek kedvükre. Amúgy örökéletűek is, meg marhára sebezhetőek is egyszerre. És hát nem minden vempájer lesz rosszlelkű gonosz ám, hanem van, aki inkább széplelkű marad, és inkább romantikusan ábrándozik a csillagos ég alatt, semmint csúnya dolgokat tenne másokkal. Ehhh...

2021-01-21 23:03:19 [Vapiti 2020] Ugor #33

Vote! Vote! Vote!

2021-01-21 20:24:29 [Vapiti 2020] Ugor #32

Van még néhány óra az urnazárásig emberek, és ezt a maradandóan szép európai filmet, amit egy japán készített rólunk, csak 11, azaz tizenegy ember látta ebből a népes sokadalomból.

2021-01-21 15:22:15 A Day Into the Bulge (2014) Ugor (3) #1

Ahogy távolodunk az időben, a háborús filmek is egyre színpadiasabbak.

2021-01-21 11:41:36 D-Day Plus 2 (2021) Ugor (2) #3

Igen, igen... a jelmezek pontosak voltak. Amúgy meg a partraszállás után a felderítők csak úgy sétálgattak egy nagy réten, miközben amerikai élményeiket cserélték ki egymással, mint pár vidám, kiránduló egyetemista. Nem, nem az erdőben mentek, a fák között bujkálva, mint a gyáva németek, hanem nyíltsisakkal, nappal, a nyílt mezőn, mint a céllövöldében.

2021-01-21 02:14:46 D-Day Plus 2 (2021) Ugor (2) #1

Kissé amatőr háború.

2021-01-20 11:49:36 Window Water Baby Moving (1959) Ugor (4) #11

Milyen kár, hogy úgy kezdődik a felvezető kommentben is, hogy 18+... igen, így születnek az emlősök, és mi mindig azt mondjuk a gyerekeknek, hogy káposztából, meg méhecske, meg a gólya. Micsoda álszent baromság! A többi születés nincs ilyen szépen dokumentálva. Ez egy gyönyörű összevágás, hihetetlen sok érzelmet rejt a legtöbb kép, icipicit amatőr módon szép, a gondolat színötös, a megvalósítás néha picit négyes. Ünnep ez, egy új ember ünnepe, nem szőnyeg alá söpörni való csúnyaság!

2021-01-18 21:22:52 The End of War (2014) Ugor (4) #1

A háború utolsó percei, a harc és a béke, az élet és a halál keskeny határvonalán.

És akkor lennél olyan szíves valami értelmeset beküldeni az un. marhaság helyett, vagy találja ki, aki nem látta?

előzmény: betti (#13742)

Én meg úgy tapasztaltam, hogy fent van.
(A másik tényleg nem volt.)
Máskor a Filmkérő topicban találkozunk.

előzmény: Havierez (#13739)

Nagyon köszönjük! Legalább valaki résen van!

előzmény: Havierez (#13737)

2021-01-17 18:11:48 Naked Yoga (1974) Ugor (?) #1

2021-01-17 14:54:52 Fall of Eagles (1974) Ugor (?) #1

Elég érdekes történelmi óriásfestmény lehet, és még csak nem is ismerjük.

2021-01-17 12:02:30 Sleepy Steve (2015) Ugor (3) #1

Úgy is lett.

előzmény: dikalosz (#13730)

:o)) Máskor is!

előzmény: PINK(e)03 (#13728)

2021-01-16 23:11:02 Speed Dating (2014) Ugor (4) #1

Itt

Ööö... hát nagyon szívesen.

előzmény: PINK(e)03 (#13725)

Beszéljünk róla... filmet - szó szerint - feltölteni ide senki sem tud, én sem, de a film adatait igen. Szólj, hogy mi hiányzik és pótoljuk.
De úgy is lehet, hogy a filmkérő topicba beírod.

előzmény: PINK(e)03 (#13723)

2021-01-16 22:03:49 Hemmelig sommer (1969) Ugor (?) #1

A kis Lars von Trier a karrier kezdetén: itt.

2021-01-16 10:20:51 De nåede færgen (1948) Ugor (4) #1

2021-01-16 09:39:05 [JÁTÉK] Ugor #45091

És a fickó megszerezte ezzel az új évtized legelső pontját.

2021-01-16 09:37:17 Bob (2009) Ugor (4) #3

:o))

előzmény: oscarmániás (#2)

2021-01-16 01:28:03 Anna Karenina (1948) Ugor (?) #5

2021-01-15 19:49:08 Ginostra (2002) Ugor (?) #4

Ok, ha véletlen, hát persze, szívesen átteszem innen.

előzmény: Mucurka (#3)

2021-01-15 19:34:10 Ginostra (2002) Ugor (?) #2

Bocsánat, egyszer nem lett volna elég?

előzmény: Mucurka (#25510)

2021-01-15 13:09:22 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #21

Igen, így van, ebben is van valami.

előzmény: Kempesbaba (#20)

2021-01-15 12:55:37 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #19

A film címe arra utal, hogy az alkotó is elítéli mélyen azt a magatartást a vendéggel szemben. Benne van a címben az is, hogy mi, játsszuk itt az eszünket a nagy, fehér, ezeréves stb. kultúránkkal, közben mi vagyunk a barbárok másokkal szemben. És ez igaz is, meg nyilván minden oldalnak sokféleképpen van a maga szempontjából igaza. Ez a film nem egy családról meg egy cserediákról szól, hanem a toleranciáról vagy annak a hiányáról, csak példabeszéd formájában. Nem csak az iszlám nem toleráns. A kereszténység is barbár erőszakkal nyomta rá a saját baromságait a korábban szabadon élő népekre, a trópusi törzsekre erőszakkal gatyát húzott, és közölte, hogy ezentúl abban kell őt szolgálni. Az iszlám meg ezek után lepedőt csavart rájuk, és közölte, hogy őt meg abban kell. Aztán rájuk nyomták, hogy hittel énekeljenk, imádkozzanak, szaporodjatok és népesítsétek be a Földet. Amikor meg túlszaporodtak ennek szellemében, akkor meg azt mondták nekik, hogy menj innen a francba, dehogy segítek neked, fulladj a ganéjba a kizsákmányolt országodba. Ráderőltettem a gatyát ott, és megvertelek, ha nem veszed fel, de ha eljössz hozzánk, akkor meg szaunázz velünk meztelenül, mert ez a mi szokásunk, különben kiközösítünk. Szóval, nem könnyű ez, lányok-urak. De köszönöm, hogy segítettetek együttgonmdolkodni erről.

2021-01-15 10:36:21 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #13

Na igen.. minden muszlim mecsetben és a Krisna-templomban is leveszem a cipőmet, minden zsinagógában felteszem a kipát, buddhista szentélybe sem megyek be ujjatlan trikóban. Én jöttem máshonnan, de alkalmazkodom. De meg kell tanítanom az arab srácot késsel és villával enni, akinek a pártfogását elvállaltam? Én mondanám, hogy egyen úgy, ahogy akar, de egyetemre jár itt, nyáron építkezésen dolgozott, a melósoktól kapott pár adag rasszista megjegyzést, sivatagi majom, fán él és még csak enni sem tud, mint a fehér emberek... mondták neki. Így hát szocializálom, nem úgy, mint a filmben a porosz család, hanem óvatosan. De rosszul tűri. Szerinte nem kéne, hogy a nők fürdőruhákban mászkáljanak a strandon. És az iszlámnak győznie kell, ki kell szaporodnia és le kell győznie a többi hitet. És ezért harcolni kell. Na most, ha minden ilyen srácot sokat frusztrálunk a szokásainkkal, akkor egyszer csak felrobban. És nem tojást fog dobálni, hanem tojásgránátot.

előzmény: oscarmániás (#12)

2021-01-15 00:17:43 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #9

Ki tudja, hogy a fekete lány milyen ingerszegény környezetből jött.. de most tényleg nem a filmbéli anya meg az apa viselkedése a lényeg számomra, mert az mélypocsék, elfogadhatatlan... talán eltúlzottan is karikírozott. Persze, fekete emberek fekete országaiban is vannak olyan szokások, ami meg szintén elfogadhatatlan mások számára. Az, hogy valaki először csak megvető pillantásokkal méreget valakit, aki az asztalnál elfogadhatatlanul eszik, az nem fekete meg fehér kulturkonfliktus, de magyar-magyar viszonylatban is sűrűn előfordul. De meg kéne tanítanom valakit késsel és villával enni, ha ő nem úgy szokott? Ez például egy konkrét problémám.

előzmény: Danesz99 (#8)

2021-01-14 23:34:47 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #7

Ne feledjük, az európai családok jelentős részében - nálunk is - igen szigorú protokoll volt a családban, mit mivel eszünk, mikor nyúlunk az ételhez, hogyan és ki nyúlhat hozzá, stb. Ez a közelmúltig így volt. De engem inkább az foglalkoztat, hogy kell-e alkalmazkodni és mennyire a vendéglátó ország/család szokásaihoz, vagy sem? Ki dönt erről? Ismerjük a példázatot Viktória királynőről, meg az angol lordról is... sokan ebben a szellemben nevelkedtek fel. Én alkalmazkodom a vendéghez, vagy a vendég hozzám? És mennyire? Jogunk van megváltoztatni vagy elítélni mások bevett magatartását?

előzmény: Danesz99 (#6)

2021-01-14 20:01:39 One Step Forward (2012) Ugor (5) #4

Végre egy kis színtiszta életöröm. Én el tudnám ezt magamról képzelni oda is, meg vissza is. :o)

2021-01-14 13:04:47 [Általános fórum] Ugor #9024

Majd keresek, én olyant is találtam, akinek 400 is volt. (Persze, ha jól emlékszem, inkább néma- és rövidfilmek voltak.)

előzmény: manuva (#9023)

Leírás megkurtítva.

Különös, de úgy találtam, hogy ez a folytatás sokkal erotikusabb, mint az első rész. Szebb is, minden tekintetben. Történet továbbra sincs, de az a balis részlet sokat dobott rajta. Amúgy meg... ki ne akarná ezt csinálni, ha ott van ezen a helyen?

Nekem meg pont rólad jutott eszembe, hogy a kettő nem ugyanaz. Azért külön sor. Mert volt az a speciális játék-trollunk, semmi másba nem avatkozott bele, nem érdekelték a filmek, csak a képes játék. És többször kirúgtuk, visszajött új néven. Emlékszel?

2021-01-13 22:13:54 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #4

Ezt akkor úgy abbahagytuk nézni? Engem azóta is foglalkoztat. Szívesen csevegtem volna valakivel, hogy mi itt a megoldás... de nem, csak átléptünk rajta.

Te most itt rátapintottál valami lényegre, de tényleg...

előzmény: offerus (#21)

2021-01-12 20:27:57 The Exorcist (1973) / Az ördögűző Ugor (4) #129

Szemed, mint egy fehérfejű sas... ezt hogy kibökted! :o

előzmény: Mikkey (#128)

Szerintem, aki befirkálja éjszaka a falakat festékszóróval, kihordja az erdőbe zsákszámra a szemetet, vagy például sírokat rongál, az is tudja, hogy nem etikus... de talán van, amikor ettől kemény, tökös csávónak érzi magát.

előzmény: Danesz99 (#17)

Talán valamit kompenzáló elesett. Vagy csak egy kisgyerek, aki nem tud másképp viszonyulni a felnőttek beszélgetéséhez. Kb. 20 éve, a délelőtti órákban mindig elszabadultak a sulinetes gyerekek. Bekapcsolták a gépeket számtek órán, és ezer kis szerencsétlen álnéven qwanyázott mindenkit mindenféle fórumon. Erősen napszakfüggő volt a dolog...

2021-01-12 16:31:27 [Vapiti 2020] Ugor #18

Jó kérdés és én is kíváncsi lennék rá, hogy ez hogyan működik.

Nem is lennél zéel, ha nem tudnál bármilyen témához beidézni egy cikket... :o)) persze, persze, tudom, hogy nagy általánosságban mi a troll fogalma, de arra gondoltam, hogy megkérdezem, hogy van-e a szónak valami helyi sajátossága, külön értelmezése... mert a Facebookon tudjuk, egy tipikus dolog, fej és név nélküli, frissen regisztráltak sáskaraja ellep egy politikai posztot és anyázik, barmol bőven a csador leple alól. De itt nagyon sokan helyből névtelenek, arctalanok, és mégsem trollkodásra használják ki ezt a helyzetet. Itt nem lehet azt mondani, hogy politikai küldetést teljesítesz, azért rombolsz.

2021-01-12 14:04:01 Willkommen in Barbaristan (2009) Ugor (4) #3

Nem is tudom, hányast adjak rá... értékes példamese, eléggé szimbolikus is, meg nyers is, világaink viszonyai, és én is nehezen tudom feloldani a valóságban ezeket az ellentmondásokat. Pedig bennem megvan a szándék is, hogy segítsek ezen...

A szerző még beírhatta volna azt az opciót is, hogy újra meg újra más-más nickname-en regisztrál beszólogatni. Régen volt már itt a "bebebe... hülyék vagytok, hogy fekete-fehér filmeket néztek" trollunk.

Persze, az igazi troll, a kis mókás manó meg nem is jut eszébe senkinek. Pedig jön a farsang.

Pál utcai fiúk… az amerikaigyerekes verzióban vérprofik a kis- meg nagysrácok, megszakad a szív a kis Nemecseken, de azért az mégis egy nagyon tanult színjátszás, még ha iszonyatjó a történet, a rendező, minden. A hahóöcsik, hahótengerek, keménykalap-krumpliorrok, égigérő füvek nagyon kis aranyosak voltak, de azért nem a világ legjobb gyerekalakításai. Nyilas Misi, meg kincskereső kisködmön is szívmeleg élmény, de azért annyira mégsem. Valahol Európában szomorú, kócos, szutykos, emlékezetes gyerekbanda, önhibáján kívül. Nagy film, nagy rendező, közepes gyerekek. Az afgán-iráni „kivert kutyák”-ból a kislány nagyon, nagyon, nagyon…. a film nem nagyon. De mondok még egy kiscsajt, az egész filmre vastagon rányomta a bélyegét! Forgatás közben egy környékbeli faluban találták, Mel Gibson meg ráézett és betette az Apolcalyptoba. A beteg pici lány, aki az út mellett borzalmas átkot mond!! Ha eszembe jut a film, az a szempár, az a hang jut ezembe először. Mindenki és minden más csak utána jön. De még mindig marad az Árvácska, mementó-emlékmű, azt ledönteni nem lehet.

Nagyon jó a kérdés. A gyerekszereplők általában vagy nagyon irritálnak, vagy közömbösek, vagy elolvadok tőlük, odavagyok értük. De úgy hirtelen nem emelkedik ki semmi... végigszimatoltam a filmjeimet, itt-ott megállt a szemem. Hopp, Holdfény Királyság... az igen! Hatalmasak benne a gyerekek! Narnia ... imádtam a kiscsajt! Hopp, csíkos pizsamás fiú... nem, az nem annyira. A Szoba Jakobbal óriási, feledhetetlen, verhetetlen. Kevintől a karácsonyból idegbajt kaptam. Bendegúz a bakterből lompos kis tahó volt. A Kafarnaum gyerekszereplői örök seb a lelkemen... de megvan, nem keresem tovább!! Magyar film!! Czinkóczi Zsuzsa: Árvácska!! Abba belahaltam többször.

2021-01-10 22:48:27 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #26

Igen.

előzmény: caulfield (#25)

2021-01-10 21:14:04 [JÁTÉK] Ugor #45001

Felveszem az ünneplőmet és pezsgőt bontok! :o) Yeahhh!

2021-01-10 20:11:16 [JÁTÉK] Ugor #44974

Affene... az lesz az! Pedig hogy kattogott rajta az agyam... :o((

előzmény: aureliano (#44970)

2021-01-10 20:04:37 [JÁTÉK] Ugor #44962

1. Testről és lélekről

2021-01-10 18:13:27 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #24

Az én hitem vagy az én sikerem?

előzmény: caulfield (#23)

2021-01-10 17:32:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25504

Igen, igen, számtalanszor láttam szépelgő férfiakat sírva menekülni a vérszomjas lányfalkák elől. Kegyetlen korban élünk.

Áthelyezve a(z) Esős vasárnap topikból.

előzmény: Kempesbaba (#25503)

2021-01-10 17:08:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25502

Hát, ronda alakok ezek a férfiak, és még szépelegnek is. :o))

Áthelyezve a(z) Esős vasárnap topikból.

előzmény: dittike (#3)

2021-01-10 15:23:03 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #22

Akkor elmondom, hogy én hogy gondolom. Mondjuk hit az, hogy egy nyomortelepen születsz egy éhező, analfabéta család 12. gyerekeként, abszolút minden létező hendikeped megvan, maradhatnál nyomort újratermelő szupernyomor, vagy lesz egy betonkemény hited, hogy mindezek ellenére világhírű tudós leszel vagy olimpia bajnok, ami százból egynek sikerül, és minden gáncs és papírforma dacára az leszel mégis. Szerintem ehhez nem kell szervezetbe tömörülnöd.

előzmény: caulfield (#21)

2021-01-10 04:00:37 Emmanuelle (1974) Ugor (3) #3

Ilyen filmekről általában nem sokan írnak. Mintha valami szégyen lenne, hogy az ember látta. Egyébként valahogy én is így voltam vele, szerintem többször is láttam már, valaha de mintha nem szívesen osztályoznám. Most megnéztem megint, hogy mi volt ez a bizonyos kultfilm, ami akkor ekkora port vert fel, mindenki énekelte Gergely Róberttel együtt a megmagyarított filmdalt, és egy kicsit azt hittük, hogy valami nagy-nagy tiltott gyümölcsöt sikerült végre megkaparítanunk. Tulajdonképpen kellemes dolog nézni ezt a hangulatosra alakítgatott semmit. Úgy értem, végül is semmi nem történik, hedonista fehér emberek unatkozó feleségei, barátnői próbálják valami exkluzív szórakozással megfejelni a trópusokat, de hát ez valamilyen szinten a levegőben is benne van arrafelé, a fél világ ezért jár oda. Sylvia Kristel nem egy nagyon szép nő, és egyáltalán nem egy nagy színésznő, de bizonyos esetekben elképesztően vonzó, és ez egy viszonylag ritka tulajdonság. Ez a fajta filmes erotika meg azért esik jól, mert nem olyan durva és közönséges, mint a szexfilmek többségében, hanem megáll egy finom határon, és inkább érzéki, mint erőszakos. Talán ettől különb is egy kicsit.

2021-01-10 00:21:23 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #20

A vallás készen ad egy hitet. Nem kell dolgoznod rajta, itt egy használati utasítás, így kell hinned és kész. És ez háztömbönként változhat. A hit, a sajátod viszont szabadabb ennél. Azt te formálhatod kedved szerint. És sokszor kapaszkodót meg erőt ad.

előzmény: caulfield (#19)

2021-01-09 14:26:59 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #18

Gondoltam már párszor, hogy valamit írnom kéne erről, de mindig visszafogott, hogy méltatlan hülyeségeket írogatni ehhez, meg az, hogy spoiler nélkül olyan nehéz, hogy nem is lehet. De ha sokat foglalkoztat, sokat gondolsz rá, azért leszűrődik valami. Meg formálódik is. Először is, most ott tartok, hogy az egyik legerősebb kinyilatkoztatás amellett a régi tézis mellett, hogy a vallás nem hit és a hit nem vallás. A vallás ott ült, ha már bárányokról van szó, a két vezérkos képében, akik Capuletek és Montague-k voltak, és azon koskodtak éppen, hogy a saját kis privátnézeteik miatt nem adják egymáshoz lányukat vagy fiúkat. A buta, ártékony hagyományok nem engedik a keveredést, a mink mi vagyunk, ti meg a tik bigott ostobasága átitatódott mindenen, erről szól az egész történelem is, milliók meghaltak már ezért a népnemzetieskedő, igazvallásozó hülyeség miatt. Mert vallás lehet ezer, akármilyen szabó, gazda, kovács, posztókereskedő, hajószakács alapíthat egyet-egyet kedvére, attól még nem lesz igazabb egyik sem. A legtöbb ilyen csak a másokkal szembeni gyűlölet, az uszítás melegágya. Tulajdonképpen negatív emberi tulajdonság. A hit meg nem az. Hit nélkül élni, a semmiért, a sehová, olyan, mint végigélni egy biológiai életet az elléstől a vágóhídig a húsiparban. Abban is lehet táplálkozás, anyagcsere, közösülés, bármi. A hit meg valami különleges erő. Gyönyörű szimbólum a gyermeki hit, a tiszta, az érintetlen, az ártatlan. Talán tényleg benne van minden potenciális lehetőség, hogy felnőve hegyeket mozgasson meg, kézrátétellel gyógyítson, vagy mint Yoda, kiemeljen pusztán gondolattal egy űrhajót a Dagobah-n a mocsárból. De ennek baromira semmi köze egy bársonyba és bíborba öltözött vén trottyhoz, aki fölszuszog egy arany szószékre és onnan hinti az igét az általa, meg a király által kizsákmányolt, a műveletlenség csapdájába tartott parasztoknak. Talán a romlatlan hit mindenre képes, és talán éppen a vallások pusztítják el önös érdekből. Talán ezért menekülnek el a remeték évszázadok óta a civilizációból, hogy ezt megkeressék, megtalálják, de már későn. Vagy, ha megtalálják, soha senkinek nem tudják átadni. A gyerek meg csiszolatlan ékkő, mielőtt még elfertőződött volna Koránnal, Bibliával, hindu kasztrendszerrel, marxizmussal, még bármi lehetne. Ha a hitét a mesék keltik, a gonosz boszorkány elleni közdelem, vagy a tündér jósága, az is jó. Ha megmenekülne mindenféle izmus befolyása alól, talán hihetne tisztán felnőttként is. De ez nem lehetséges. Nem lehetünk kommunikációmentes remeték valamennyien. Mert annak sem lenne semmi értelme.

2021-01-08 03:46:35 The Crow (1994) / A holló Ugor (3) #76

Holló-man kivakondolja magát a sárból, mert hisz mindig esik az eső Hollóman Cityben, és mindig éjszaka van. De valami mindig világít. A rosszak mindig drog, meg tetkó, meg dizsi, meg ledér lányok. A rosszak mindig kiabálják, hogy rosszak vagyunk, rosszak vagyunk, erőszakolunk, gyilkolunk, gyújtogatunk. Hollóman - aki a harci festése alapján a jó Joker - meg keményen ad a képükre, hiszen lelőhetetlen öngyógy, amúgy is már halott. A gonoszoknak hiába van nagyerejű tűzfegyverük, de azért a főgonoszok karddal hegylakóznak, jellemzően katedrálisok tetőcserepein. Jó rendőr mindig jókor jó helyen, kislány minden utcán esőben éjszaka görgeszkázik és síron alszik, mint Hacsi.

2021-01-07 21:43:20 Ordet (1955) / Ige Ugor (5) #17

Nehéz visszatalálni a mindennapokba ezután a film után. Nekem még nem sikerült.

A tippem a Lincolnra ment.

2021-01-07 17:05:01 Láthatatlanul (2017) Ugor (5) #2

Abszolút reális... teljesen jó, igazi vakos film, minden túlzó pátosz meg giccs nélkül. Barkó Tomit meg még ismertem is kicsiben. :o) négy és fél a film, de megérdemli az ötöst! És hát ennél jobbat nem nagyon tud nyújtani színészi alakításban egy vak. Ld. Tímár Péter Vakvagányok.

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

2021-01-07 15:38:46 Loro (2018) / Silvio és a többiek Ugor (5) #10

Egyik éjszaka - alvás helyett - inkább előkaptam és megnéztem újra. Már hiányzott. Azt hiszem, most még jobban tetszett, mert még jobban értettem. Vagyis, remélem, hogy értettem. Aztán meg nem értettem semmit, totál hülyén néztem a sötétbe a végén, hogy az emberek, akik mindezt láthatják, tudhatják, miért akarják mégis ezt? A magyar családügyi anyaszent miért pózol büszkén, önként és boldogan ezzel az emberrel, mint példaképével? Mi oldozza fel ezt az ellentmondást? Az üres populizmus? De hát a rendező ideadta, megmutatta kendőzetlenül a hedonista bűnözőt, aki hatalmas ívben tojik a nép gondjára, bajára, csak a látszatra ad. És látunk erre példát számtalan helyen. És mégis... de miért mégis?

2021-01-07 14:55:19 Mother (2020) Ugor (4) #9

De, ha akarod, elárulom, hogy volt, amikor halpénzért, kagylóért, lóért, kecskéért vagy csak hadizsákmányként lehetett venni, vinni nőket, akár rabszolgának is. De most itt nem erről volt szó, hanem a velünk élő jelenről.

2021-01-07 14:52:24 Tattoo (2019) Ugor (?) #1

A trailer hozzá.

Az ember nem tehet mást, mint akarva-akaratlanul összehasonlít élményt, könyvet, remake-et. Nekem a könyv kamaszkori emlék, izgalmas volt, feszült, erkölcsi tanulságokkal, emlékezetes olvasmány. A 81-es Jack Nicholson-Jessica Lange inkább erősebben erotikus kisugárzás, meg fura összevisszaság, keveredve birkózott a szimpátiám a szerelem, bűn, cinkosság, gyilkosság, megértés, elítélés mezsgyéin. A séma szerint egy neveletlen, zsírtapló bunkó, aki fiatal és sármos, elcsábít egy távoli vidéken társadalmi csapdában vergődő nőt. Ezt a tézist Jessica Lange jobban erősítette, mint Lana Turner. Lana inkább egy eltévedt nagyvilági dáma, nem egy mosogatólány egy benzinkúton, aki semmilyen módon nem illik a környezetbe, Jessica inkább. Jack Nicholson egy domináns karakter, betölt bármilyen filmet a végfeliratokig, John Garfield nem annyira. Más és más válasz van arra, hogy a gyönyörű nők miért szeretik az un. „rosszfiúkat”, pláne, ha szexuálisan dögunalomban élnek, ez nem olyan nagy különbség a két film között. Nyomasztó az amerikai igazságszolgáltatás felelőtlennek tűnő működése. Hogy néhány perc leforgása alatt, egyetlen fütyi (bíró) két bűvészkedő, retorikailag szórakozó jogász egy-egy mondatára hol gázkamra, hol inkább csak börtön, hol meg egy perc múlva felmentés és szabadláb, és ez inkább már a humor kategóriája. Viszont ez a film is jó, bár más nyomot hagy maga után.

2021-01-07 03:40:20 Mother (2020) Ugor (4) #6

Csak eltöpengtem a kérdésen.. hogy milyen szeretet fűzi őket az anyukájukhoz. Nekem bizarr. Van muszlim patronáltam, gyűlöli az apját, mert az durván bánik az édesanyjával, de simán tudomásul veszi, hogy az anyjának töredékannyi joga van, mint a férfianyagból lévő apjának. És ez nem bántja.

előzmény: Danesz99 (#5)

2021-01-06 23:12:50 The Christmas Wife (1988) Ugor (?) #1

2021-01-06 23:10:03 Thursday Appointment (2019) Ugor (4) #1

Egy röpke adalék a mai iráni rövidfilmekhez.

2021-01-06 21:41:43 Mother (2020) Ugor (4) #4

Különleges viszonya lehet egy muszlim férfinak az anyjához. Nem tudom, hogy tudom-e...

2021-01-06 16:00:25 Apró mesék (2019) Ugor (4) #5

Nagyon zavarba ejtett. Ebben az egy filmben nyolc filmre elegendő dráma van, rendkívül súlyos, feldolgozhatatlan, valós emberi nyomorúságok, meg rémületesen pocsék filmes megoldások is, párhuzamosan. Gyönyörű képek, megrendítően kemény pillanatok, meg irritáló adalékok is, vegyesen. Ha csak a film történetét, pszichológiai vetületét nézem, simán ötös. Részmegoldásaiban meg inkább kettes. De valami jegyet azért kéne rá adni, nyilván...

Igen, igen, még mindig elképesztően gyönyörűek az ipari romok! <3

2021-01-05 15:16:40 [In Memoriam...] Ugor #2799

Igen, emlékszem.

2021-01-05 12:00:11 [In Memoriam...] Ugor #2796

Bocsánat! Hivatalosnak ismert, nem kamu oldalon olvastam... elnézést mindenkitől, de tegnap tényleg szembejött a hír! Állítólag, akinek alaptalanul halálhírét keltik, sokáig él... Úgy legyen!

előzmény: Ágó (#2795)

Erős négyesre néztem, bár volt idő, amikor inkább utáltam a filmet. Rosszat tett neki az időben túl nagyokat ugrálás, a kimaradt események hiánya. A végére aztán igazi nagy filmmé izmosodott, és szinte feledtette a korábbi hibáit. Így utólag már szerethető nagyon.

Érdekes probléma, és volt már, hogy beleütköztünk. Szélsőséges helyzetben az van, hogy öt ugrása kész, minden izmában reszkető, ízületében tettvágyó szerkesztő fél perces időeltérésekkel mohón rácsap, és mindig levágja az éppen aktuális utolsó mondatot. És a tartalom lassan el is fogy. Én most levágtam egyet, csak szólok.

2021-01-04 19:25:09 [JÁTÉK] Ugor #44956

De megkavartad... :o

2021-01-04 14:08:59 Lucy (2014) Ugor (4) #75

Miután ebben egy csipetnyi komoly sincs, csak a rendezőre abszolút jellemző ironikus humor, a képzelet játékos szárnyalása, így aztán...

előzmény: Doc (#74)

2021-01-04 12:46:42 [In Memoriam...] Ugor #2794

Ma emlékezünk.

Emlékeztem rá, hogy régen, valamikor tetszett, csak azt nem tudtam, hogy miért? Azt tudtam, hogy itt nem lesz jó a "fúú, ez csak egy Adam Sandler-féle baromság" népszindróma, és hát így van, ez itt nem áll, törli az ember agyából a gyepes előítéleteket. A végkifejletre nem emlékeztem, az éttermes részre viszont kristálytisztán, a lábak leérése a padlóra... ez bármely filmen egy pontot javít, azt hiszem. Szóval, jó ez, különösen a latin kislányt, Shelbie Bruce-t imádtam. Azt meg a fene se tudja, hogy mi a bánattól lenne "vígjáték" ez.

2021-01-03 00:24:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25485

Figyelj, bergkamp! Ez az üzenet nem erről a filmről szól, de azért írok így, mert már többször küldtem privát üzenetet, teljesen hatástalanul. Hátha így észreveszed. A felrakott, beküldött filmeknél lehetnél egy kicsit belátóbb is, mert felraktál egy nagy rakás filmet az űrlapra, de mindegyikkel kétszer annyit kell szöszmötölni, mintha normálisa raktad volna fel... akkor itt is írok újra, az összes filmre vonatkozik, hogy nem "USA", hanem "amerikai", nem "UK", hanem "angol", nem Canada, hanem kanadai, nem Comedy, hanem vígjáték, nem Adventure, hanem kalandfilm. Family film meg nincs is nálunk... és így tovább... több helyen a rendező neve is rossz volt. Örülnék, ha elolvasnád...

Áthelyezve a(z) Jason Bourne topikból.

előzmény: bergkamp (#8)

Olyan ez az ember, akitől ezeket a filmeket kaptuk különlegesen hasznos élete során, mint egy szelíd Isten. Nem fenyeget, hogy ha nem énekelünk hozzá eleget, meg nem nyaljuk simára farát, akkor jól fejbe vág, meg nem üdvözülünk, hanem folyamatosan, fáradhatatlanul nyitogatja a szemünket, esőként hullatja ránk az általa nyert felismeréseket, s nem rajta múlik, ha nem halljuk meg. Egyszerűen a létünk kulcsai vannak a kezében, meglátta, felemelte, megmutatta, mit kellene tennünk, hogy életben maradjunk. Nem Attenborough teremtette a világmindenséget, de ő az orvosa, aki a beteg bolygó diagnózisát felállítja, kezünkbe adja. Ráadásul mindenki számára érthető formában, nagyobb szeretettel, elkötelezettséggel, mint bármelyik vallásalapító. A gondolkodásmódom jelentős változásait köszönhetem neki.

Rendben is van.

előzmény: VVega (#13715)

2021-01-02 03:56:56 Major Dundee (1965) / Dundee őrnagy Ugor (2) #7

Fogalmam sincs, miért készült ez a film... talán műfajparódia, de nem volt sem vicces, sem ötletes, csak kaotikus.. most úgy vélem, hogy tök hülye északiak összeálltak tök hülye fogoly déliekkel, meg tök hülye csavargókkal, és össze-vissza rohangásztak, mint később kiderült tök hülye apacsok után, meg tök hülye franciák elől, miközben tök hülye mexikóiakkal ittak, dugtak meg táncoltak néha... szóltak trombiták, meg lövöldöztek is, meg lovak is voltak, néha álltak, néha meg vágtattak... volt aki megsebesült, volt, aki nem.. meg meg is gyógyult, mások meg nem...

2021-01-01 00:52:42 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25476

Mekkora! Zseni vagy... ))

előzmény: Raul (#25475)

2020-12-31 21:52:55 Fist of Jesus (2012) Ugor (4) #2

Hehe... kitűnően szórakoztam, kösz! :o)

előzmény: coles (#1)

2020-12-31 20:20:33 A pozsonyi csata (2020) Ugor (2) #25

Bakker... ezen én szét... :o))

2020-12-31 16:30:49 [Vapiti 2020] Ugor #5

The Hungariannak is köszönjük, természetesen.

előzmény: cucu (#4)

2020-12-31 14:29:02 [Vapiti 2020] Ugor #2

Köszönjük szépen cucu! Ez igazán jó megoldás!

előzmény: cucu (#1)