Ugor

2019-06-15 19:59:42 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24318

Biz'Isten szépséget írtam, és nem azt, hogy hány jelentős.

Áthelyezve a(z) In Memoriam... topikból.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#2459)

2019-06-14 19:25:07 Oldeuboi (2003) / Oldboy Ugor (5) #108

:o))

előzmény: mimóza (#107)

2019-06-14 18:10:51 Oldeuboi (2003) / Oldboy Ugor (5) #105

Akkor majd én visszaveszem ötösről négyesre, hogy a Sátán száma megmaradjon. :o)

előzmény: Danesz99 (#104)

És lőn...

Akkor légy olyan szíves és valami konkrétat írj! Például egy új tartalmat.

Köszönjük!

előzmény: seamandarin (#12942)

Talán ez volt a Some Like It Hot egyik előfutára.

Felháborítóan hülye film...

Miután nem volt mód ellenőrizni, így hittem el.

előzmény: Filozofus (#12934)

2019-06-02 12:09:41 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #144

De engem azért még mindig zavar, hogy nem értem. Mert ez valahol vereség.

előzmény: pietro (#143)

2019-06-02 11:54:16 [Általános fórum] Ugor #7850

Rendszeresen nem, de attól függ, milyen film megy éppen. Nem a mozi miatt megyek oda, hanem esetleg a műsoron lévő film miatt.

előzmény: KicsiPeti (#7849)

2019-06-02 11:52:27 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #142

Továbbra is eldöntetlen a kérdés, hogy mi vagyunk a hülyék, akik nem értjük, vagy azok, akik azt hiszik, hogy hülyék vagyunk, ha nem értjük.

előzmény: pietro (#141)

2019-06-02 11:42:01 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #140

Ezt üzeni nekem Clara Royer? Én egy percig sem gondoltam, hogy Trianonról szólna, sokkal inkább az európai civilizációról, de akkor is megmaradtam csőlátónak.

előzmény: pietro (#139)

Már a moziban tudtam, hogy ötöst fogok rá adni. Na nem azért, amiért mások, hanem azért, amiért én. Kevesen fogják ezt kiválónak tartani. Én is valami „ilyenakorunk” nyüglődésre számítottam. De ez több annál. Számtalan rétege van, a bothülyének, aki a mögöttem lévő sorban ült, alkalmat adott, hogy ha kellett, ha nem, beröhögje az egész termet. Nagyon finom humor is akad benne bőven, át és át vannak szőve a szavak, arcok, jelenetek csavart fintorokkal, de a burleszk-szerű derűre nem ad okot. Inkább alálátsz az embernek, a nőnek, a gyereknek, a férfinak, a kapcsolatok bonyolultságának, az őszinteségnek és annak következményeinek, a boldogsághoz, gyászhoz fűződő viszonyainknak, képzelgéseinknek, és meghallod, hogy ki mit szól akkor, amikor nem szól. És így is lehet élni, szokatlanul, másképp, felülemelkedni ezen meg azon. Szerethetsz egyet is, többet is, meg kergethetsz hamis vágyakat évtizedekig, rajtad áll. somogyirékák szoktak ilyeneket jobban megérteni, én nem vagyok elég mélytengeri lélekbúvár ehhez, de nagyon élveztem!

2019-05-30 08:50:38 Kojot (2017) Ugor (3) #55

Kifejezetten érdekes helyenként, üde dolog a szereplőgárda, új neveket helyez a filmes tudatba, és hát az akciójelenetek messze jobban az általunk ismereteknél. Másrészt, a történet valahogy nem stimmel. Igen, persze, cowboyos filmélményeink bújnak elő a pannon szőlődombokon, a típusok ábrázolása erősen túlkarikírozott, igen, hát a világvégén outlaw van, meg helyi szabályok, és mindenki ki van szolgáltatva mindennek, azaz vagy ennek vagy annak. De jó ez, kellenek ezek, fontos film, a hármasom semmiképpen sem átlagost jelent.

(Uuu, most látom, hogy korábban te is írtad az Apocalyptót példaként. Hát, igaz, ami igaz, nem olvastam el figyelmesen. (( Különben nem plagizáltam volna az ötletet.)

előzmény: HejjaX (#30)

Ja, de értem... közben kapcsoltam, hogy mivel akartál alázni megint. De lemaradtam róla... ))

előzmény: HejjaX (#30)

Ha jól látom, tomside és csabaga beszélgetett arról, hogy milyen nyelven forgatták a filmet. Miért is haragudnék én tomside-ra és csabagára?

előzmény: HejjaX (#30)

Gondolkodtam azon, milyen okos opció lett volna, hogy betegyük azt is, hogy milyen nyelvet használnak a filmben. Ezek szerint az Apocalypto egy maja film.

Jó lenne, ha elkerülnénk az OFF-ot, és jó lenne, ha elkerülnénk azt a hibát, mint a Michael Jackson-filmnél is tettük, hogy nem a filmből beszéltünk, hanem a személyről akiről szól, és jó lenne, ha elkerülnénk a napi politizálás vonzó mámorát, mert lám, mindig csak egyre keményedő vitához vezet. Persze, akármennyire is szeretné az ember, rendkívül nehéz megvalósítani ezt. Talán virágnyelven lehetne. Ha viszont mindig elfojtjuk a szót, ami éppen kitör, akkor kecske45 éveken keresztül tüskéket táplál a szívében ló327 iránt és alig várja, hogy revansot vehessen egy másik alkalommal. Én a magam részéről visszavonulót fújnék, eltérőek a véleményeink, fogadjuk el, mondom ezt magamnak is.

Lehet, hogy nincsenek erkölcsileg 100%-ig megalapozott és biztos válaszok, hiszen az erkölcsi egy erősen mesterséges, relatív dolog. De fenntartjuk ettől még a jogot magunknak ahhoz, hogy véleményünk legyen róla. És mindig el fogjuk ítélni valahogy, valamiért, valamilyen mértékben a velünk egyet nem értőket, minden ezzel ellenkező szándék ellenére.

előzmény: agymosott09 (#30)

Mindenesetre van abban valami tényleg, amit agymosott09 ír. Így utólag elolvasva eléggé elítélő egyes nézetekkel szemben, többek között az is, amit én írtam. Akár sértőként is felfoghatja. Egyébként tényleg nem ez volt a szándék, inkább a film iránti feltétlen rajongás. Máskülönben meg.... ha az utcán elesik egy néni, és az egyik ember felsegíti és én ezért jónak és nemesnek nevezem, a másik ember meg még kettőt rúg bele, és én ezért szaralaknak nevezem, igen, ez is lehet sarkítottan véleményterror, mert egyértelműen magasztaltam az egyiket és egyértelműen lebarmoltam a másikat. Ha így fogjuk fel.

előzmény: oscarmániás (#27)

Meg az én véleményem is csak egy vélemény a sok közül. Úgy látszik, egy kicsit egyházasodtam én is.

előzmény: agymosott09 (#25)

Talán azok közé tartozom én is, aki elég sokszor adtam már hangot a nemtetszésemnek az egyházi visszaélések kapcsán, és még azon is méláztam itt, hogy miért készülnek Jézusról csak szép és szerethető filmek, az egyházról meg szinte csak elítélőek és leleplezők. Azt gondolom, hogy Ferenc pápa annyira üdítő kivétel, hogy annyi csalódás után az ember végre találhat valami biztatót, tényleg hiteleset (mint a címben is van) és valami reményt keltőt. Végre valaki, aki hívőnek, nem hívőnek tud egyaránt pozitív érzelmeket, gondolatokat átadni, elősegítheti a megbékélést a világ fenekedő népei, indulatai között, és úgy tekinthetünk rá, mint ahogy pl. a dalai lámára is hivatkozunk sokszor, fogódzóként. Talán ennek szólt az én film és ember iránti lelkesedésem is.

Ha ezzel itt valaki elősegítette a gyors anyagcserédet, akkor szerencséd volt.

előzmény: HejjaX (#19)

Igen. Vagy személyesen, ami lehet, hogy nem sokat ér, a visongó tömegben lökdösődve, vagy a belső üzenetének az átvétele által, és talán boldogabban éled le az összes hátralévő éveidet.

előzmény: Rituska (#17)

Ez a film olyan, mint az ékszerésznek a királyvíz. A romlott kárhozottba savasan belemar, a lelkiismeretébe fekete barázdát szánt, de a te 24 karátos lelkedet csak tovább nemesíti bántatlanul.

előzmény: Rituska (#14)

Rendkívüli film! Simogató és lelkesítő is egyben. Színültig van aranyat érő gondolatokkal, üzenetekkel! Kiállta az időt, ma nagyobbat szól, mint valaha! Köszönöm, mimóza!

előzmény: mimóza (#2)

Ha IMDb linkre keresel, vagy a rendezőre, sokkal biztosabb. Ilyen címből sok lehet.

előzmény: PG (#904)

Szerintem ez elég régóta fent van itt.

előzmény: PG (#902)

2019-05-19 15:30:56 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #137

De ez nem az első díja a filmnek, azt nem értem, hogy más országokban jobban értenék a mi történelmi sebeinket absztrakt áttételben, mint mi magunk?? Inkább azt hiszem, hogy mi többet tudunk erről itthon és ezért nem értjük a filmet, ők meg semmit nem tudnak a mi száz évvel ezelőtti viszonyainkról és a maga csupasz valóságában lehet, hogy jobb is a film.

előzmény: Ágó (#136)

2019-05-19 14:57:09 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #135

"Nemes Jeles László Napszállta című filmje nyerte el a France Culture francia kulturális közrádió diákzsűrijének díját, amelyet a 72. cannes-i fesztiválon adtak át vasárnap." HVG

Ma vetítették a kelenvölgyi kultúrházban, azután beszélgetés az alkotóval... ez 15 éve készült, de azóta jóval súlyosabb a helyzet. Azt mondja B. Révész László, hogy ma nem tudná már megcsinálni újra vagy egy ugyanilyent, mert erre ma már nem adnának pénzt. Értelmiségi hajléktalanokról szól Budapesten. Egyébként, mint kiderült, a filmben szereplők azóta részben meghaltak, részben kivándoroltak, viszont sokkal több hajléktalan van, mint gondolnánk, és sokkal magasabb közöttük az értelmiségiek aránya, mint gondolnánk.

Töröltem a tartalom hátsó részét.

2019-05-09 11:53:27 [Színház] Ugor #191

Féltem, hogy egyszer így lesz és ezek szerint bekövetkezett...

2019-05-09 11:36:52 [Színház] Ugor #189

Utoljára a Nórát láttuk pár napja a Katonában Ónodi Eszterrel, és most jobban belegondolva, nem tapasztaltam semmi szokatlant, amit korábban nem. Kétségtelenül még mindig színvonalasabb közönség jár színházba, mint moziba, bár a jelenidejűen átadott kultúra templomaiba való járás szokásai s változnak, velünk együtt. Az én színházba járásom is változott az évtizedek alatt, ahogy körülöttem a színház is. De a ropizós effektre érzékeny lettem volna nagyon most is.

2019-05-08 23:08:49 Narcose (2013) Ugor (?) #1

2019-05-08 12:39:16 The Flapper (1920) Ugor (?) #1

2019-05-07 04:13:58 Contagion (2011) / Fertőzés Ugor (3) #34

Ennyi jó színész egy ilyen unalmas filmben. Mintha a legjobb alapanyagokból főztek volna valami ehetetlent egy neves étterem konyháján. :(

Én minden segítségért rendkívül hálás vagyok, de nem állítom, hogy nem lenne könnyebb az életem, ha mindenki megtanulna linkeket használni.

előzmény: seamandarin (#12910)

...meg a szombathelyi püspökkel.

Ugyan, mire adhatnék ötöst, ha erre nem? A bolygó egyik különleges képességekkel megáldott rendezője, aki a szívébe foglalta az egész planétát A Föld sójában, ismét a világra lát. és felmutatja a reményt! Az emberség, a kihangsúlyozott szeretet vallása régen elhagyta már a sínpárt, van ország, amit sáros gyűlölettengerré változtatott, és akkor kiderül, hogy van, él ember, hál'Istennek a szervezet legmagasabb polcán éppen, aki egy humanoid szemüvegén át tekint mindenre, ami velünk él és változik. Mély tiszteletet érzek mindkettőjükkel szemben. A felkért rendező a legtöbbet hozta ki ebből, amit ki lehetett. Megrázó pillanatokat éltetett át velem. Ferenc pápa pedig egy mérleg serpenyőjébe ülve, ahol talán vele ül - reményeim szerint - sok Beer Miklós vagy Iványi Gábor is, a lelkem helyrebillentésében ellensúlyoz éppen egymillió alávaló, álszent stricit.

2019-04-27 13:52:16 Alien: Harvest (2019) Ugor (4) #6

Én nem láttam a többit, de majd pótolom.

előzmény: pietro (#5)

2019-04-27 13:01:38 Alien: Harvest (2019) Ugor (4) #2

Hű, ez nagyon hangulatos! :o)

előzmény: oscarmániás (#1)

Már én sem... ((

Például a kor. Azért már nem látok úgy, mint 20 éves koromban. Többféle szemüveget is kell használnom. És eléggé nem megy már olyan gyorsan olvasni is, miközben a vászon más részein más, esetleg fontos dolog történik. Tényleg fárasztanak a feliratok, jobban, mint régen.

2019-04-26 02:02:43 The Beguiled (2017) / Csábítás Ugor (3) #16

Valami folytonossági hiányt éreztem ebben. Mintha rosszul lenne túl rövidre vágva, pedig minden adott, a csúcsszuper történelmi háttér, a fantasztikus környezet, sikerrendező, vérprofi színészgárda... és valahogy az egész mégsem működik annyira. Nem izgalmas. Indokolatlan az egész, nyomokban valami tanulságfélével.

2019-04-25 13:05:35 Én, Kőhalmi Zoltán (2015) Ugor (?) #3

Igazad van. Van, amikor nem vagyunk egységesek, hanem kétségesek vagyunk.

előzmény: Raul (#2)

2019-04-25 09:07:16 Napszállta (2018) / Sunset Ugor (3) #131

Szerintem többen lehetünk így ezzel, mint te. Én is most néztem meg újra, egy hete talán, de nem vitt közelebb a megoldáshoz, csak távolított tőle, annak ellenére, hogy hiszem, érzem, és kutatom az értékeit továbbra is.

előzmény: Emberke (#130)

Ez talán nem, hiszen a film lényege még csak azután jön, ha jól érzékelem.

előzmény: nricsi (#12888)

A menekültnek az lehet az egyik jellemzője, hogy földönfutóvá vált, mert önhibáján kívül nem maradt semmije. Van, akinek még papírjai sem. Ezért még ráadásul jól meg is büntetni, nem lenne a pápa által vezetett egyházhoz méltó cselekedet.

előzmény: dittike (#1)

A számból vette ki a szót megint.

2019-04-21 22:07:23 [Általános fórum] Ugor #7813

Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan törölnéd. Milyen ötleted lenne rá?

előzmény: xaladu (#7812)

Nem tudom, hogy ki mit lát a monitoron, meg hová van bedugva neki és mi, de az enyémen közkérdésnek látszik...

Húsvétkor lenyomták a nép torkán a TV-ben. Most. Tömény borzalom!

Biztos olyan is van, hogy elgáncsol... hát, izé, amikor leestem a lépcsőn és eltörött a csuklóm a moziban, az azért elég isteni jel, nem?

2019-04-19 18:28:33 [Megérdemelte-e az Oscart...] Ugor #11126

A legügyesebbek meg itt is megtalálhatják a Cannes-i filmeket.

előzmény: Vektor (#11122)

2019-04-17 22:20:53 Pappa pia (2017) Ugor (1) #105

Megesküszöm rá, hogy igen, hosszú ideig néztem döbbenten, hogy véleményt alkothassak róla egyáltalán. Most megy a TV-ben. Nem, erre semmi, de semmi mentség nincs, sehol!

2019-04-17 11:46:13 Destino (Végzet) (2007) Ugor (?) #1

2019-04-17 11:17:44 Otthonom, Tarnabod (2006) Ugor (?) #1

Itt

Én is az összesre szavaznék, és ha ez az idők szava, hát hajrá! Dolgozzuk fel filmen is!

előzmény: Ágó (#1)

:o)) Rendeltünk piros lapot a nyomdából, pótlólag.

előzmény: Ragemarci (#2)

2019-04-15 11:08:42 [In Memoriam...] Ugor #2427

Már csak filmen láthatjuk. És őt nem fogom elfelejteni soha.

2019-04-13 14:20:48 Hail Satan? (2019) Ugor (?) #1
2019-04-11 21:44:19 Mel Gibson Goes Back to School (1991) Ugor (?) #1

Valahogy átplasztikáztam.

előzmény: Ivan/ (#12870)

Ha átteszed az újra adott szavazatodat a régire, akkor valamit javíthatnánk rajta.

előzmény: Ivan/ (#12868)

2019-04-01 02:02:20 Divergent (2014) / A beavatott Ugor (2) #16

A leghatározottabban nagyon rossz film. Itt megy éppen a szemem előtt a Film+-on és bánt.

A kezemben van egy könyv, amiben az a kép van, melyen Luis Bunuel A vágy titokzatos tárgya forgatásán az orrára csúsztatott szemüvegben csipkét stoppol. Ez vakon eléggé bonyolult művelet lehet.
(Forrás: Luis Bunuel: Utolsó leheletem, L'Harmattan kiadó 2006. 143. oldal)
(Közben gyorsan átolvastam, hogy mit írt a saját önéletrajzában erről a filmről és a forgatásról. Szó sincs benne semmiféle vakságról. Az utolsó jelenetről annyit írt, hogy az mindig meghatja. Ez is kizárja, hogy megvakult volna, hiszen azt látni lehet csak.)

előzmény: MicaHiro (#12857)

Semmi. Csak nem volt még feltéve.

előzmény: necksprain (#877)

2019-03-29 11:00:44 Elle (2016) / Áldozat? Ugor (?) #21

Kicseréltem egy másokra a Portról. Jobb így?

előzmény: betti (#20)

2019-03-26 14:25:08 Pappa pia (2017) Ugor (1) #84

Van ország, ahol az ikertornyok terrortámadása a nemzeti katasztrófa, van, ahol az egész tengerpartot a cunami gyilkolja ki... itt meg...

2019-03-26 09:21:47 Incendies (2010) / Felperzselt föld Ugor (?) #34

Értem, kösz!

előzmény: hhgygy (#33)

2019-03-26 02:16:09 Incendies (2010) / Felperzselt föld Ugor (?) #32

Ezen már egy ideje gondolkodtam, hogy hogyan lehet, hogy rád meg így hatott. Engem úgy megviselt, hogy alig találtam haza színház után, egy üres, kifacsart szivacs maradt bennem, semmi más. Te például mekkora dózisú emberi szenvedést tartottál volna méltányosabbnak a belépőjegy áráért?

előzmény: hhgygy (#31)

De bizonyám, hogy imádom a skandináv filmeket! (És nem kötök bele, hogy nincs itt Izland, de az izlandi filmeket is szeretem!) Ha senki más nem létezne ott, csak Ingmar Bergman életműve, már az is elég lenne, hogy a svédekre szavazzak! De nem csak ő van, hanem Liv Ullmann, Ingrid Bergman, Ingrid Thulin, Bibi Andersson, akkora ütőerő, hogy elsöpri a többiek egyesült művészeti hagyatékát, még Lars von Trier, Mads Nikkelsen vagy Viggo Mortensen dacára is, akiket szintén kalaplevéve tisztelek.

Hát mit mondhatnék erre... a világ szégyene a miénk is, mert részei vagyunk a világnak. Nem, azt nem lehet, hogy nem az én problémám, nincs közöm hozzá. De igen, az én problémám is. Közben párszor eszembe jutott az is, hogy nincs Isten, vagy ha van hát tojik ránk, meg ezekre az emberekre. Túl az érzelmi megrázkódtatáson, amin azért mégsem vagyok ám túl, a film elképesztő. Élő dokumentumfilm, beköltözik az eszedbe, te meg beköltözöl a bodegákba, a totális reménytelenségbe. Vagy kívül maradsz bodegán is, filmen is. Ez a felmutatott jel pedig korunk és világunk egyik pecsétje.

2019-03-22 09:35:12 Us (2019) / Mi Ugor (?) #13

Belejavítottam. Így gondoltad? Meg most már le is osztályozhatod.

előzmény: adrianbtoth91 (#10)

2019-03-22 01:16:42 Us (2019) / Mi Ugor (?) #9

A spoilert nem kiáltani kellene, hanem határolójelek közé tenni. Kösz!

előzmény: adrianbtoth91 (#8)

Ha szeretnétek, ha nem, jön, jön, jön...

2019-03-21 13:24:35 [Színház] Ugor #177

Ezen most itt mélyen elgondolkodtam és csak egyetérteni tudok ezzel. tomside kolléga néha elsül, hol ilyen, hol olyan értelemben, és akkor maradandó gondolatokat ad át a tapasztalataiból. Mint jelen esetben is.

2019-03-20 03:12:24 [Színház] Ugor #174

Octopus, avagy Szent György és a Sárkány, Ódry Színpad. Legyen türelmed hozzá, későn is kezdődik és elég hosszú darab. Viszont számtalan izgalmat is tartogat, félelmetes meló lehet az előadás mögött! Nekem az arcok többsége abszolút új, meg arra is gondoltam, hogy talán nem is lesznek ezek mind ismert, nagy színészek, de egyes mozgáselemek emlékezetesen és zseniálisan lettek kidolgozva! Nagyon kevés kellékkel, nagyon ötletesen kitölteni a teret, és állandóan új funkciót adni annak a kevés tárgynak, rendezői bravúr! A lányok meg külön nagyon szerethetőek, de nyilatkozzanak erről mások is, ha már nem voltam egyedül.

2019-03-19 03:46:14 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit Ugor (4) #43

Ez egy kifejezetten jó film. Végig kiválóan vezet idősíkokon, jól megágyaz a megítélésnek, nem tesz se csúnyábbá, se szebbé semmit, ami az volt, ami, filmes összefoglalónak pazar konstrukció. És ráadásul egy ember sorsán át rávilágít egy társadalmi környezet arcára is.

Majdnem ez lett.

2019-03-16 21:53:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24119

Lehetne, hogy csak az képzelődjön a film igazságtartalma felett, aki látta a filmet? Meg talán egy kicsit szűkebben maradhatnánk a témánál, nem az énekes személyének kedvelésénél vagy nem kedvelésénél, hanem a film milyenségénél. Látható, hogy nagyon kedélyeket kavar, de inkább nézzétek meg.

Áthelyezve a(z) Leaving Neverland topikból.

A Javaslatelbíráló Bizottság napirendre tűzte a javaslatot.

2019-03-10 20:53:13 A látóvezető technikák (2010) Ugor (3) #1

Itt

Ja, hát üdv a klubban! :o))

2019-03-08 23:58:57 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24099

Ahogy a közösségi hálón egymás nyaki ütőerének estek a Julisok és Bélák, várható, hogy egy ilyen film kapcsán ezrek lesznek egészen biztosak abban, hogy ez egy koholt, aljas rágalom, másik ezrek, akik szintén ott sem voltak, halálbiztosak lesznek, hogy de igen, várható volt, megtörtént ez, fúj.

Áthelyezve a(z) Leaving Neverland topikból.

előzmény: kisbenceee2 (#24098)

2019-03-08 23:41:31 Szerelő (1971) Ugor (5) #17

Én is a film előtti, meg utáni beszélgetéssel együtt néztem meg.

2019-03-08 21:30:25 Szerelő (1971) Ugor (5) #15

Nyilván egy vizsgafilmet nem mutatnak szinte sehol. De a stáb. a szakma az tud róla. És semmi sem olyan szélvészgyors, mint egy kézen-közön kiszabadult film valahonnan. Ilyen közegben éltem egy ideig, igaz, a nyolcvanas évek elején, moképesek, filmkritikusok, szamizdatosok lázadó kis bandájában. De erről akkor sem tudtam, és nem ismertem senkit, aki tudott volna.

Felraktam.

előzmény: PG (#865)

2019-03-07 22:25:14 Sose halunk meg (1993) Ugor (4) #17

Én kérek elnézést.

2019-03-07 02:03:02 Curtiz (2018) Ugor (?) #2

:o))

előzmény: manuva (#1)

2019-03-06 22:57:15 Tom Thumb (1958) / Hüvelyk Matyi Ugor (4) #1

Korai filmélményeim egyike, olyan képek, amiket életem végéig nem felejtek el. Talán June Thorburn-ről még álmodtam is.

2019-03-05 11:56:16 Szerelő (1971) Ugor (5) #7

Egyszerűen megdöbbentő! Nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan készült el, meg azt sem, hogy ezt ki látta, vagy milyen következményei lettek. De főleg azt, hogy ki értette ezt meg és hogyan? 50 évvel ezelőtt nem ismertük a PiSA-teszt fogalmát, azt, hogy az átlagmagyar tökhülye szövegértésből, csak évtizedek után tudtam meg, ma meg a közösségi hálón teljesen nyilvánvaló, hogy az emberek többsége súlyosan hülye és nem ért meg áthallásokat, utalásokat, kódolt üzeneteket. Ezt akkor hogy? Csak egyet hinnék el, hogy aki látta a sötét oldalról, az nem értette meg. Vagy nem látta...

Varázslatos egy világ, amibe valami icipici bepillantást nyerhetünk. Megérteni nem fogjuk soha, mert örök ámulat.

2019-03-04 22:25:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24096

Hát köszi! Sok filmet tudok feltenni lábadozás közben.

Áthelyezve a(z) Green Book topikból.

előzmény: VVega (#24095)

2019-03-04 21:12:50 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24094

Így igaz! És talán valami elindul benne a bőre alatt, ha megnézte... én meg soha nem fogom már elfelejteni ezt a filmet, mert teremből kifelé jövet szilánkosra törtem a csuklómat. 6 hét gipsz és gondolkodás a filmről.

Áthelyezve a(z) Green Book topikból.