Ugor

Az újranézésnek pedig a fő oka az volt, hogy Sally Hawkins valóban alkalmas-e arra, hogy az első három helyezettemben helyet kapjon az Ezüst Vapitiért. És azt gondolom, hogy igen, alkalmas. Van, ami kiállja az időt, van, ami nem. Ez a film kiállta, annak dacára, hogy tudomásul veszem, hogy más fajtestvérem olcsó és trendi homokozásnak, fogyatékozódásnak, négerezésnek, szörnyezésnek nézte. Persze, lehet annak is. Én nem is tudom, minek néztem, mesethrillernek vagy mesesci-finek. Most inkább már csak kizárólag mesének, és így még szebb. Ez a film részletszép. Az apróbb diribdarabjai, a színei, a zenéi, a tárgyai, az árnyalatai művészien illeszkednek egymáshoz, és vannak rétegei, amikbe bele lehet menni lefelé, meg felfelé is. És lehet nézni ilyennek, meg olyannak. Akinek kevés levegője van és sokáig nem bírja mélyen, az nem tud mélyre merülni, annak csak képzetei lehetnek arról, hogy milyen odalent, akinek meg tériszonya van, az meg nem tud felmenni és fentről nézni. De sokszor véleményt alkotni, azt igen. De mindegy is, mert ebbe a filmbe teljesen belefér az is, hogy valaki abszolút értéktelen hatás- és díjvadásznak minősítse, meg az is, hogy behunyja a szemét és ringatózzon rajta. Egyik sem rosszabb vagy jobb ember, csak más a szeme. Ami meg az érték, hogy van, amit elfelejtesz, van, amit meg nem. Néhány filmnek néhány képe beül az agyba és új, meg új kapcsolatokat teremt észrevétlenül más agysejtekkel. Ebben vannak olyanok. Igen, túlzásnak, erőltetettnek látszik, hogy a gyengék, az elesettek a jó oldalon állnak, a gonoszok, sötétek meg szupergonoszok. Ráadásul a sötétek a fehérek, vagy fordítva, hajj! Gondolom, 100 filmből 80-nál erre megy ki a játék 100 év óta, csak van, amelyiknek a szemére vetjük, van, amelyik meg nem. De azt hiszem, ez az csomagolás, ez a végkifejlet segít egy kicsit jobbá tenni a világot. Talán.

Orvoslás folyamatban.

előzmény: Danesz99 (#12736)

2019-01-19 01:19:49 [Filmet keresek] Ugor #2444

Most miért nem lehet neki egyenesen, egy mondattal megválaszolni, he? Így: Figyelj, az szerepel benne, aki abban a filmben, aminek a címe egy híres olasz festő nevére utal, az azzal a nővel szerepel abban együtt, aki előbb pincérnő is volt, meg volt nekik egy kerti törpéjük, amelyik különböző országokból küldözgetett képeslapokat. na, így már megvan, nem?

2019-01-15 17:20:18 Dabka (2017) / Szomália kalózai Ugor (?) #2

Rendben

előzmény: gerbence (#1)

2019-01-15 12:58:15 Slit (2016) Ugor (4) #4

Jogos, ez érintőlegesen nekem is eszembe jutott.

előzmény: oscarmániás (#3)

2019-01-14 21:43:10 [Kritikus kód] Ugor #2078

Fog az menni! :o))

előzmény: tomside (#2077)

2019-01-14 20:44:20 [Kritikus kód] Ugor #2076

Jajmár, fiatalember... hát nem nézi, nem olvassa, átlép rajta...

előzmény: tomside (#2075)

2019-01-14 16:18:59 Slit (2016) Ugor (4) #2

Részleteiben nagyon jól kidolgozott kis amatőr horrorszösszenet, kis költségvetésből hangulatos ütőst csinált, és nagyon jól nyitva hagyja az előzményeket és a következményeket. Viszont annyi már belefért volna, hogy ruha nélkül keljen ki a romok közt lévő fürdőmedencéből, nem azért, mert szexista vagyok, elég lett volna csak a hátát látni ugyanígy, de idétlen és indokolatlan, hogy kombinéban reinkarnálódik, fürdik vagy ébred, víztől csöpögve, majd rögtön felöltözik rá egy romos házban, ahol amúgy is egyedül van. És rögtön elkezdhetsz gondolkodni azon, hogy miért látsz ilyen sok keleti csajt ilyen szájmaszkkal mászkálni az utcán.

2019-01-14 11:16:34 Slit (2016) Ugor (4) #1

2019-01-14 10:38:49 Shi (2015) Ugor (?) #1

2019-01-13 23:22:31 Susotázs (2017) Ugor (5) #25

Gondolom, hogy más szemmel/füllel nézed... de én sok konferencián ücsörögtem a fülemen fejhallgatóval és ez itt nagyon-nagyon életszerű volt. Még a hangsúlyok is. Meg az a szimultán, hogy közben játszik és fordít... a nejem sokat fordít, sokfelé és elismeréssel nézte ezt a kis filmet. Tulajdonképpen nem is a vége fogott meg, mert az nem volt nagy dobás, de hangulata egy tízes kör. Ha meg nem színészek, akkor meg pláne!

előzmény: hhgygy (#24)

Szóval, hogy... valami értelmeset is megkíséreljek erről mondani, megrökönyödtem a film ismertetőjén. Úgy kezdődik, hogy 1940 meg fasizmus... a fenét. A jelenetek, a ruhák, a körülmények a francokat volt 1940. Ez egy globális utalás, nem egy országra, nem egy történelmi kora vonatkozik. Bármiféle elnyomókra, elnyomatásra, hatalomra, hatalommal való visszaélésre, illegalitásra, az izmusra, meg az emberben élő, ezt überelő vagy nem überelő érzelmekre. Mit érdemes feláldozni miért? Elképesztő, bivalyerős képi megoldások, hiteles kontúrerők. Miért nem tudtunk erről? Tudtunk a cseh, lengyel, esetleg a szerb filmművészetről, a románról szinte semmit. A környezet, a világ azt sulykolta, hogy analfabéta szőröstalpú barbárok, semmijük sincs, még kultúrájuk meg történelmük se... aztán tessék, itt van ez is. Hát, valami történt, tényleg!

Úristen, ezek mind mi vagyunk! És talán sohasem ér véget.

2019-01-12 12:20:55 Once (2006) / Egyszer Ugor (5) #35

Emiatt a film miatt vettem meg Glen Hansard, meg a Swell Season összes elérhető CD-jét, bár a leginkább csak kintről lehetett rendelni, és általában telibe is talál másoknál is, nem egyszer fordult már elő, hogy hallószervvel rendelkező ember szállt be a kocsiba és horkantva kapta fel a fejét, hogy "húűűmiez??". Egyszer pl. Kapolcson pár srác, meg lány, akik csak párszáz méterre akartak menni, nem nagyon akartak kiszállni a kocsiból a zene miatt. :o)) (napfilmje)

2019-01-12 01:34:59 The Door in the Woods (2018) Ugor (3) #1

Itt

Én itt nyilvánosan elismerem, hogy szellemileg vereséget szenvedtem. Ez a film most akciósan kapható valami boltban, meg is vettem, és le is ültem elé. Néztem én már Batmant meg Supermant, ami tetszett, néztem Wonder Womant is, ahol szelíden szórakoztam és imádtam Gal Gadot-ot, de erre képtelen voltam koncentrálni. Egy órán át néztem, hogy ilyen man felizél olyan mant és olyan man leizél ilyen mant, és sehogy sem bírtam összpontosítani semmire vagy megérteni semmit. Színes csíkok meg villámok röpködtek jobbról balra, meg balról jobbra. Nem is osztályozom le, nem akarom a filmet kritizálni, most inkább csak magamat minősítem.

2019-01-10 22:29:53 The Birch (2016) Ugor (3) #1

Itt magyar felirattal.

2019-01-10 22:20:37 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #24031

Itt

Áthelyezve a(z) Mamá (szerkesztés alatt) topikból.

2019-01-10 21:32:03 [Általános fórum] Ugor #7764

Jelezném a műfaj kedvelőinek, látván az érdeklődést, hogy meglehetősen szép számú rövid horror került fel az elmúlt napokban az adatbázisba. Kutakodjon kedvére, akit érint...

2019-01-10 21:11:38 Susotázs (2017) Ugor (5) #18

Na azért! ))

2019-01-10 21:08:33 Cattle: The Cult (2018) Ugor (2) #8

Na, milyen hirtelen hancúr keletkezett itt a nagyérdemű részéről... :o))

Úgy is lett, de attól még a porton ott maradt a teljes korábbi szöveg.

előzmény: dikalosz (#12707)

Megnéztem és hát megosztó. Mármint, hogy megosztott engem is. Bányászoperett. Szépművészeti munka, megkerülhetetlen, a film világának egyik alapműve. Amúgy meg egy nehezen passzítható valami. De aki látja, nézi, mindenkinek igaza van, meg részben lehet nézni dögunalmasnak is, lehet nézni emberileg tisztának is, példaértékűnek, sorsok és jellemek képekből való kifaragásának, a röghözkötöttség nyomorának, a kiszolgáltatottság szimbólumának, bárminek... a klasszikus családmodell mintája, tükörképe és szilánkokra zúzódása. Az egyház belső ellentmondásainak válsága. Ez mind benne van, és ezt is lehet ünnepelni. Ha meg úgy akarod nézni, hogy tök gagyi, hogy száz bányász egy 50 méteres szakaszon le és fel masíroz a bányától a házig meg vissza, mint egy falusi tehéncsorda, és közben kórusműveket ad elő, hát ez is igaz. De nem sajnáltam rá az időt, mert ezt látni kell, erről ismereteid kell, hogy legyenek.

2019-01-08 23:48:47 Cattle: The Cult (2018) Ugor (2) #1

2019-01-08 18:34:04 tEXt (2017) Ugor (3) #1

2019-01-08 18:09:35 Susotázs (2017) Ugor (5) #9

Végül is igaz, és még éreztem is, hogy kiszámítható a vége... benne volt nagyon a pakliban, de az ember elfogadta ezzel együtt. Mert a részletek annyit tettek hozzá, hogy ez elolvadt a másik serpenyőben.

előzmény: Raul (#7)

2019-01-08 16:41:12 Reed (2014) Ugor (2) #1

2019-01-08 14:49:57 Susotázs (2017) Ugor (5) #5

Ez fantasztikus! Annyira átélhető, hogy még a terem meg a székek szagát is éreztem! Húú, gyönyörű!

2019-01-08 14:30:55 Pandorum (2009) Ugor (?) #41

Ok, kidobtuk! ))

előzmény: palevala (#40)

2019-01-08 12:54:59 Pictures (2015) Ugor (4) #1

Itt van egy az érdekesebbek közül.

Hát persze, szívesen! ))

előzmény: dfery (#12703)

2019-01-07 23:46:26 The Lonesome Thing (2017) Ugor (3) #1

2019-01-07 23:29:07 Frostbite (2017) Ugor (1) #1

Itt (Pokróc Man inkább vicces, mint félelmetes...)

2019-01-07 23:18:10 The Whisperer (2016) Ugor (1) #1

Bágyadt kísérlet: Itt.

2019-01-07 23:05:41 Moonlight Man 2 (2017) Ugor (1) #1

2019-01-07 23:01:17 The Moonlight Man (2016) Ugor (2) #3

Hát, nagyon teátrális fazon ez a Holdfény Emberke... de a második rész sem különb.

Nézd, a példa nem arról szólt, hogy a két dolog azonos, hanem a borzalomhoz fűződő viszonyunkról. Kisgyerekként olyan meséket hallgattam, hogy a boszorkány a mézeskalácsházban kisgyereket hizlal és azután meg akarja enni, a farkas meg megeszi a nagymamát meg a kislányt és azok élnek a gyomrában. És a fantáziámban ezek ragadtak meg főleg, nem az, hogy az óvodában labdáznak a gyerekek a virágzó udvaron. Még a meseírók is s borzalomból élnek, mert valamiért ez hat tartósabban, azt hiszem. De ez csak úgy eszembe jutott. Lehet, hogy nem így van.

előzmény: Kempesbaba (#48)

Igazad van, de ha belegondolunk, volt egy híres eset, hogy egy férfit kiszögeztek egy keresztfára, töviskoszorút raktak a fejére, megszurkálták lándzsával, ez azért így elég borzalmas, és ezt azóta is olvassuk, nézzük, halljuk és milliók és milliók élnek meg fényesen belőle évszázadok óta.

előzmény: agymosott09 (#45)

2019-01-05 03:04:56 Jane Eyre (1996) Ugor (4) #8

Szép volt, tényleg, hogy ez az ember, a film virtuóza ebből a juharszirup sztoriból is tudott ilyen varázslatosan gyönyörű filmet csinálni. Sokszor, merő szokásból valami romantikus nosztalgiával beszélünk régi korokról, hogy bezzeg akkor... borzalmas dolog lehetett akkor élni, pláne nőként.

:o)) Nacionalizmusból nézel filmet? :o) Mohácsi vész, muhi csata lepontoz, nándorfehérvári diadal meg fel? ))

előzmény: Ehun69 (#1)

Háát, a punkok pánkolnak, a földönkívüliek földönkívülnek, a szimbólumok szimbolnak, a szekták meg szektálnak... mérsékelten érdekes dolog ez. Kár érte, mert volt benne valami ötlet, amit azonban nem sikerült elég magasra emelni.

2019-01-01 20:11:45 [Színház] Ugor #160

Radnóti Színház: A művésznő és rajongói
Felemás dolog ez. Talán túlságosan is el voltam kényeztetve sok jó darabbal az utóbbi időben, ez nem volt annyira maradandó élmény. Kicsit egyszerű a történet, kicsit közhelyes az alapszituáció, nincs meglepetés, legalábbis nálam nem akadt. Túl tiszta és ártatlan a jó, túl romlott a rossz, nagy alakítások meg egyáltalán nem akadnak benne. Alig van név, akire emlékezni érdemes, aki nyomott hagyott volna bennem. Megoldás sincs. Nem győz se ez, se az, az élet ilyen és az élet megy tovább... meg én is. Se le, se rábeszélni nem szeretnék senkit erre a darabról/ra.

2018-12-31 23:43:25 [Általános fórum] Ugor #7735
2018-12-30 22:05:15 Naked Zombie Girl (2014) Ugor (3) #2

Hát szóval, persze hogy, de azért annyira mégsem... hangulat, smink, szín, forma, árnyék és fény ok. De hát azonkívül...

2018-12-29 16:13:17 Hranice Prác / A munka korlátai Ugor (?) #1

Itt most nézhető magyar felirattal.

Ez a kívánságod már régen teljesült.

előzmény: leplesbitang (#846)

Királynők.

2018-12-28 23:21:59 Rossz versek (2018) / Bad Poems Ugor (5) #12

Gondolatösszeszedegetés…. van ez a depresszív fütyi, aki egyfolytában Cserna-Szabó András: Szíved helyén épül már a halálcsillagjából az Emlék Bundást juttatja eszembe, és persze ott vagyok benne én is, meg mindenki, aki valaha volt gyerek, meg iskolás, meg szerelmes, meg voltak szülei, meg minden. Nem tudom… talán én nem voltam ennyire depressziós. Az volt, hogy nem találtam a helyemet a világban, mert mindenkinek van ilyen, csak van, aki lehet ilyen és van, aki nem. Valami klasszikus vonalú középiskolában… az idő nem stimmel. Aki Antall József várbeli beszédén kisgyerek volt, az nem én vagyok. De vízilabdáztam sokáig, reggel és este, talán én is valami nők miatt hagytam abba, írtam mindenféle jobb és rosszabb verseket, azokkal csajoztam, kaptam gitárt és azt hittem, hogy majd mekkora gitáros leszek… meg hát állandóan találkoztam önmagammal. Azaz azzal, akit annak hittem, hogy voltam vagy leszek. Ez így a filmben eléggé jól fejlődik, de valahogy nem vezet sehová. A Van valamiben a gátlástalan, rendkívül ellenszenves élősdiség itt is tovább jön, ennek ellenére a Van valami is remek egy film, meg ez is. Meghökkentő, hogy mennyire nem értjük egymást. Még korosztályon belül sem, hát még azon kívül! Ez egy komoly tanulság, amit szintén feldobott a sztori időről időre. Talán figyelmeztetően. És persze miért ilyen… miért vagyunk ilyenek, miért fogadjuk el, hogy ez lesz, és miért tiltakozunk ellene. Ki lehet ebből bújni? Akar valaki egy panelben megöregedni egy valahányadik emeleten, úgy, hogy dohányzik, olvas és mindig valami meccset néz? Borzalom. De akkor mi legyen, hová? Talán a szerelem… hogy bármikor el tudj futni érte bárhová. Egy levendulásba, egy WC-be, Párizsba, akárhová. Mert, ha már nem tudsz, marad a meccs a TV-ben és meghaltál.

2018-12-28 11:19:47 Hajrá, mozdony! (1972) Ugor (4) #2

Pfejj, de még mennyire, hogy aktuális....

előzmény: oscarmániás (#1)

Egy filmben játszik Margot Robbie és Saoirse Ronan. Mi is itt a kérdés?

Legyen hát!

előzmény: Filozofus (#12688)

2018-12-27 18:08:22 The Autobiography of a 'Jeep' (1943) Ugor (4) #1

2018-12-27 03:11:07 Endless Love (1981) / Végtelen szerelem Ugor (3) #2

Engem akár Zeffirelli-fannak is lehetne nevezni, de azért ez itt könnyűke, vékonyka, rózsaszínke leányregényecske. Talán nem való a téma egy ilyen nagyformátumú zseni kezébe. Szép volt itt is mindenki, de ismerjük be: ez túlromantika.

Elképesztően szép ez a film! Valahogy most ez ideillett a karácsonyhoz. Ez egy vizuális kincs.

2018-12-25 19:02:06 Gun Shy (2017) / Salty Ugor (?) #2

Azon sajnos nem tudok javítani, hogy pocsék a film.

előzmény: Leppard (#1)

2018-12-24 09:35:51 A Pogány Madonna (1981) Ugor (?) #11

:o))

előzmény: Jereváni Rádió (#10)

2018-12-23 16:57:30 Rózsafabot (1940) Ugor (3) #1

Nagyon egyszerű termék ez, mint film, de Szeleczky Zita fantasztikusan szép benne!

2018-12-23 12:39:35 Uwaga, chuligani! (1955) Ugor (3) #1

Itt A becsületes munkás dolgozó szépen dolgozik, munka után művelődik, sakkozik és pingpongozik. A gaz huligán meg kártyázik, dohányzik és iszik, mint állat, és úgy táncol a szórakozóhelyen, mint a züllött imperialisták. Ezért aztán bűnözik is. De a társadalom lecsap.

2018-12-23 03:39:39 Otello (1986) / Verdi: Otello Ugor (4) #3

Zeffirelli megdöbbentő rendező, és akármihez nyúl, az káprázatos lesz. Ilyen filmnél nem is kell a szöveg, el kellene rontanom a képarányt, hogy olvasni tudjam, de minek, mert nem kell ide szöveg. Jó ez olasz operának, úgy, ahogy van. És közben egy mozgó festmény az egész.

2018-12-23 00:18:43 Julieta (2016) Ugor (5) #16

Na, ez itt majdnem igaz, meg majdnem nem. Igen, szoktak az emberek beszélni "érzelemmentes szex"-ről, de ez nem fedi a valóságot, talán s "szerelemmentes szex" lenne a pontosabb, bár ettől még érzelem. Viszont a homoszexualitást nem pusztán szexre értjük, hanem emberi érzelmekre is, amik kivételesen azonos neműek felé irányulnak. És természetesen ettől még igazi emberi érzelmek.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#15)

2018-12-22 23:53:09 Julieta (2016) Ugor (5) #14

Uhhh, egész idáig erőszakkal fogtam be a számat, meg ráültem a kezemre, hogy meg ne kérdezzem ugyanezt...

2018-12-22 18:07:39 "Nekem az élet teccik nagyon" (1976) Ugor (5) #2

Ez nagyon jó, tényleg!! Még sohasem hallottam róla, de egy gyöngyszem!

előzmény: Jereváni Rádió (#1)

Ezt most kénytelen vagyok cáfolni: alapvetően hozzátesz Jordan életéhez, fordulópontot jelent. Abba a kis kurta szerepben kivetíti az egész jövőt, átad egy mintát, amit attól kezdve követ a főhős, az abba a világba vezető kulcsot, amit Jordan idáig nem igazán értett meg, vagy nem mert még megérteni.

előzmény: teebchee (#127)

Köszönjük, kicsit megkurtítottam, mert egy picikét túl sokat mesélt el előre.

előzmény: toxi (#12684)

2018-12-17 12:33:59 [Filmet keresek] Ugor #2418

A "belélvez a tisztaba" szerintem valami avantgárd szakácskönyv lehet. Nyilván van ennek filmes változata is.

előzmény: Massivpuli (#2417)

2018-12-16 00:16:10 Darkest Hour (2017) / A legsötétebb óra Ugor (4) #17

Gondolkodtam ezen a metrós problémán, amit itt írtatok. Én, ahogy végignéztem, nekem nem lógott ki annyira a sorból. Fel sem tűnt igazán, a végső, súlyosabb, nagyobb mondanivalók megágyazásának láttam. Aztán, hogy itt írtatok róla, újra, meg újra megnéztem, csak ezt… igen, kétségtelen, erősen művi beállítás, és erősen filmes ok is, amiért ez ilyen és idekerült. A mezei megközelítés, hogy te mit csinálsz, ha mész a metrón és egyszer csak felszáll a király/fejedelem/cár, bárki szupernagyság… nem a viselkedésekre gondolok, hanem a válaszokra. Nyilván azt fogod válaszolni, amiről azt gondolod, hogy ezt szeretné hallani. Hogy ezért kérdezte. Van erre a kérdéstípusra egy aktuálpolitikai példánk is, csak azt írásban küldik, de ugyanígy szól, ezzel e megközelítéssel. De ez nem ide tartozik. Szóval, a várt válaszok… és hát bizony, egyre teátrálisabb. Egyre pozőrebb a válasz, a kamera úgy jár, hogy egyre inkább az legyen. hangsúly emelkedik és jön a kislány is… mint korona a picike betétre. De a kislány szimbolikus itt. Nem igazi kislány, hanem egy jelképes, valami unoka-nagyapa viszonyt fejez ki, és a „nagyapa” mintegy rádöbben, hogy ez itt a jövő, és akkor ez őérte is van… a jövő válaszol a múltnak, akinek több veszítenivalója van ezen az egész kérdésen és válaszon. És akkor itt elhangzik az indíttatás, ami plusz lelkierőt ad a további órákhoz, hogy megvalósulhasson a csúcsjelenet, ahol a fények, zenék, lépcsők, minden odavezet… ettől azután filmesebb film lesz, mint eddig, és áttolódik egy lehetséges súlypont a kislány vállára… (stb. …ha akkor nincs ott akkor az a kislány, akkor ennek következtében milliók és milliók… stb. Nekem valahogy így sikerült lefordítani a jelenetet. Magamnak, saját használatra, persze.)

Köszi, nézzük!

2018-12-15 10:45:07 [Kritikus kód] Ugor #2073

De, téged pontosan ilyennek szeretünk! :D

előzmény: tomside (#2072)

2018-12-14 12:54:18 [Kritikus kód] Ugor #2071

Úgy is megoldható lenne, hogy amikor a tomside által nem preferált irodalmár ideír, akkor tomside-ot tiltsa ki a rendszer addig, amíg a kellemetlen komment le nem csúszik a képernyőről. Talán ez lenne az ízibb véj.

előzmény: tomside (#2070)

Na jó.

előzmény: metal_face (#12674)

2018-12-12 11:39:56 Tomb Raider (2018) Ugor (3) #33

Tegyük hozzá.

2018-12-12 03:04:43 Tomb Raider (2018) Ugor (3) #31

Érdekes leány ez a Lara Croft. Volt már hűvös, elegáns, magabiztos, előkelő, szexi arisztokrata Angelina Jolie korában, meg ilyen szeleburdi, csetlő-botló tini Alicia Vikander korában. Ha nem láttuk volna a másik korát, akkor ez jobban tetszett volna. De így, megismételve a legtöbb cuccot, amit az egyik már lezúzott, olyan kis izgalmasan unalmasra sikeredett, pedig nagyon szerettem volna szeretni ezt is.

2018-12-11 22:49:16 Dogville (2003) / Dogville - A menedék Ugor (5) #155

Ilyen újranézős dolgaim vannak, egyik este lekaptam a polcról a Gone Girl-t. Eredetileg ötöst adtam rá, de az idővel nem értékesedik, hiszem az erénye az volt, hogy csavarok voltak a történetében. Tehát másodszor nem üt akkorát. Másnap este, azaz tegnap lekaptam a Dogville-t... na, ennek meg éppen, hogy jót tett az idő! Hiába volt ismert a story, kőkeményen megver most is. És még jobban, mert már csak a szövegre kell koncentrálni a történés helyett. A bor megromlásának és óborrá nemesedésének esete. Hogy milyen volt az alapanyag...

Az a csalás, ha egyiket se nyomod. De ha lesz ilyen, hamar megtudjuk, hogy ki volt az...

előzmény: Tibcsaninja (#1)

Rendben.

előzmény: metal_face (#12670)

Meglátjuk, mit tehetünk. :o)

előzmény: nelod (#843)

2018-12-07 12:26:38 [Általános fórum] Ugor #7711

Ok!

előzmény: schankox (#7710)

2018-12-07 12:09:20 [Általános fórum] Ugor #7709

Az értékelést, mármint az osztályzatot te magad töröld, magára a számra kattintva, bal felső sarok. A kommentedet leszedhetem én.

előzmény: schankox (#7708)

2018-12-07 04:04:09 My Fair Lady (1964) Ugor (5) #21

Ez azért amolyan diadala a művészetnek. Nincs benne sok világraszóló kaland, egy valójában színdarab filmes bravúrja. Igazán műtermiek a helyszínek, igazán operettesek a betétek, de ami kitölti, ami összeköti az egészet, abban ringatózni lehet.

2018-12-06 23:31:31 Cycle (2018) Ugor (?) #2

"Klopfstein-László Bálint Ciklus című kisfilmjének ítélte a zsűri a 20 ezer eurós pénzjutalommal járó Európa Nagydíjat a Párizsban a 14. alkalommal megrendezett Mobil Film Fesztiválon."

Meg is próbáltatott.

Majd megnézem újra, más szemmel. Sok filmjét ismerem, nem mindegyik tetszik egyformán, de a teljesen egyedülálló zsenijéhez nem fér semmi kétség. Ennek ellenére most én is rossz vágányon indultam el. Hogy mások tudják-e majd így nézni, azt nem tudom.

Az ember hajlamos rá, hogy tévúton közelítsen meg egy-két, amúgy nyilvánvaló dolgot. Szerintem most te találtad meg a legrövidebb odavezetőt.

Hajlok rá, hogy így van. Valójában ez a helyes megközelítés.

Van, amikor benézést vált ki az újranézés. Ezt most újranéztem és rájöttem, hogy régen benéztem, bizony. Ez a film egyszerűen rossz. A rendezés, a vágás, minden. A pozőrködés pedig irritáló. Pedig nagy nagy kedvem volt egy jó Monte Cristót megnézni. De ezt találtam.

És tényleg össze lehetett! :o

Elvarázsolt néven jó lesz? Kérdezem tisztelettel...

2018-12-05 02:25:10 Moszkva tér (2001) Ugor (3) #51

Ez a film eddig mindig elment mellettem, meg én is mellette... most találkoztunk. Nem lett belőle szerelem. Szomorkásan semmilyen. Keresem az erényeit, de biztos éjszaka volt és sötét és "nem jött át". De még csak nem is kopogott.

2018-12-04 21:55:31 Smultronstället (1957) / A nap vége Ugor (4) #54

Ezt jó, hogy előhúztad, mert félévente egyszer eltöprengek rajta, hogy ez miért volt nekem csak négyes, mert amikor eszembe jut bármi is belőle, mindig csak jó és jobbnál jobb... megérett az újranézés, bizony!

2018-12-04 12:40:02 [Filmet keresek] Ugor #2407

Hát az úttörő persze, hogy...

előzmény: bucsek (#2406)

2018-12-04 12:37:04 [Filmet keresek] Ugor #2405

Ez a tippem.

előzmény: bucsek (#2404)

2018-12-04 12:29:46 [Filmet keresek] Ugor #2403

A "csávó" esetleg hasonlított Kevin Costnerre?
Ez a tippem.

előzmény: bucsek (#2401)

2018-12-04 11:57:04 Karácsonyi fény (2018) Ugor (3) #16

tomside, miután te valószínűleg Isten szellemi terméke vagy Chrissel együtt, így nagyon örülök, hogy sikerült elkerülnünk azt banális medvecsapdát, hogy végtelenül egyszerű, de rosszindulatú elvtársak fikázzanak végtelenül egyszerű, de jóindulatú elvtársakat, azokkal a jelzőkkel, hogy giccs, csillámpóni, nyál, broáf, meg ilyenek. De szerencsére itt már időben felülemelkedett ezen mindenki. Mert mindenki belátta, hogy nem akkora ez a tét, hogy bárki is karmot növesszen ezügyben. Így hát boldog karácsonyt egyestől ötösig mindenkinek!

Ez még az Avatar kapcsán lehetett. Valami tök fasisztoid hozzászólást találtam a neten - nem itt - valami kretén arról ábrándozott egy kommentben, hogy reméli, hogy a felsőbbrendű ember faj majd visszamegy és alaposan kiirtja ezeket a kék izéket, na, és erre kutattam még avataros cuccokat, idevetett a net, én fejest bele az Avatárba, le is barmoltam talán azonnal valakit, Olórin meg ki is vágott azonnal, mint macskát anyagot cserélni. Én meg meg is sértődtem, mint egy kislány. Minden kezdet nehéz. Persze a farpofák, velem együtt, nem olvassák el igazán egy weboldal szabályzatát, amikor odamennek. Azt hiszem, így jártam.

2018-12-04 10:23:34 Karácsonyi fény (2018) Ugor (3) #11

Persze, ha leveszitek róla ezt a valllásszerű hozzátett anyagot, akkor nem is olyan borzasztó. Van, aki önmagától jó és van, aki egy izmus elvei, tanítása miatt. Az előbbi erősebb és tisztább késztetés. De ha egy ilyen kis propagandafilm rávesz valakit arra, hogy az izmus átvétele nélkül is jobb legyen, akkor haszna van. Jámbor ismerőseim egy része pontosan ilyen stílusú cuccokat osztogat meg a közösségin, mert ennek a nyelvezetét érti, ez áll hozzá a legközelebb. Ez hatja meg. És ez végül is nem baj. A baj csak az, ha csak lájkolgatja meg küldözgeti, de nem csinálja. És ha visz vagy tesz a szomszéd néninek valamit, amit máskor nem tenne meg, akkor 10 pont nyerés. És akkor ebben a történetben meg már tök közömbös, hogy melyik évszakban született a názáreti.

2018-12-03 11:22:17 Karácsonyi fény (2018) Ugor (3) #6

De persze, persze, igazad is van, egy film esetében feltétlenül. Ez meg nem annyira film, inkább meztelen mondanivaló. Viszont van, aki a filmet nem érti, az édibédit meg igen. Na jó, az nem te vagy...

2018-12-02 22:34:14 Karácsonyi fény (2018) Ugor (3) #2

Jó szándék, Chris, jó szándék... olyan kiveszőfélben van, hogy az ember örül ennek egy kicsit, még ha hááát.. khm... na jó, tényleg ez egy full giccs. Csudaszép anyuka csudaszép kislánnyal prospektust tart elénk az idealizált életről, és attól, hogy tök valószínűtlen, hogy egy kislány ötször odamenjen vissza, ahol ötször gorombán elkergetik, az azért pozitív és szép. Még ha ilyen kisamerikai háttérbe is van csomagolva. Igen izé ezt végignézni, de ilyenkor rá vagyunk szocializálva az ilyenekre, télvíz idején.

Há'legyen!

Legyen neked a te kévánságod szerint... csak az nem hibázik, aki dolgozik.

előzmény: Danesz99 (#12656)