Ugor

Tapasztalat: 2013 film
Regisztráció: 2008. október 25. (8 év, 12 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Blog: Ugorblog

4 2017-10-05 2,8
The Lake House
Ház a tónál
3 2017-09-28 3,4

A kettes meg hármas küzdött bennem filmnézés közben. Meg az, hogy Jennifer Lawrence mi a manótól olyan fenenagy színésznő? Vagy azt még én nem láttam, amikor az. Hát ezt a filmet is leküzdöttem.

hehehe... Ezt szépen egymásra raktuk...

előzmény: Ivan/ (#12023)

2017-10-22 10:54:17 Barbarella (1968) Ugor (4) #32

Úgy tűnik, félreérthető voltam. Kár.

előzmény: guybrush (#31)

2017-10-22 00:16:44 Memo (2016) Ugor (?) #5

Európa legjobb televíziós filmjének választották Tasnádi István filmjét a pénteken véget ért Prix Europa fesztiválon.

2017-10-21 22:08:40 Barbarella (1968) Ugor (4) #30

Kétségtelen, hogy Fonda tehetséges is volt, nem csak szép.

2017-10-21 21:15:33 Barbarella (1968) Ugor (4) #26

csabaga, uhh, most valami nagyon rosszat fogok mondani, valami nagyon népszerűtlent. De annyira rákattantál erre, úgy érzem. Szóval – úgy tudjuk – a világon nők ezrei áramlanak mindig mindenhonnan Hollywood-ba, hogy filmsztárok legyenek. Úgy tudjuk, annak teljes tudatában teszik ezt, hogy a nézők elsősorban a bájaikra kíváncsiak, és valahogy ezt szeretnék valamilyen módon érvényesíteni. Ezért hetekig, hónapokig, évekig dolgoznak bárokban, elvállalnak minden alantas szerepet XXX filmekben, járnak éjjel-nappal meghallgatásokra, kidobják őket az ajtón és bemennek az ablakon stb. Ha tehetségük meg szerencséjük is van, kis százalékuk drámákban, vígjátékokban játszik majd, nem vetkőzik és ha befut, fajsúlyos, értékes szerepeket kap… nagy százalékuk meg ilyen-olyan statiszta lesz, kelléklány, strandjelenetben mell, zuhanyzóban háttér, partygirl a swingerklubban… aztán ha felnőnek, majd írnak egy nagy-nagy visszaemlékezést, hogy tragikusan zajlott az életük, mezítelenül és megalázottan kényszerültek a vásznon játszani. De egyikük sem akart cipész, tűzifatelepen portás, kettős könyvelő vagy diétás nővér lenni, hanem bármi áron színésznő! Én nem tudom, hogy nőre fogtak fegyvert, hogy tessék csak felállni a pénztárból itt a Közértben, azonnal bemenni ebbe a stúdióba, és levetkőzni és ugrálni a kamera előtt, különben agyonverjük a családját… Szóval, biztos én látom rosszul a dolgot, de most már olyan sok nő mondta, hogy így szétalázták az életét, hogy a vászonra kellett mennie és ott nyomorognia, hogy biztos igazad van, én tudom rosszul.

2017-10-20 11:51:36 The Smell of Us (2014) / Szégyentelenek Ugor (3) #1

Valamikor kamaszkoromban Újpest rendőrkapitánya meg atyám, aki Újpest gyerekgyógyásza volt, arról beszélgettek, hogy ők tulajdonképpen nem is tudják, milyen az a normális gyerek, mert mindig csak a bűnözőt, a csavargót, a beteget látják… na, ilyen lehet ez a Larry Clark is, már a negyedik filmjét látom, és mind ugyanarról szól, a kamaszok nihilisták, kiégettek, nincsenek gátlásaik, értékeik, csak sodródnak meg sodorgatnak… hát, lehet, hogy ő csak ilyent látott. Vagy reménytelenül újra és újra fel akarja hívni a figyelmet ugyanarra a jelenségre. Nyilván sok igaza van, meg a filmjeiben is érződik egy bizonyos profi színvonal is. De már egy kicsit sok ez így.

2017-10-19 20:22:16 [Melyik filmen sírtál?] Ugor #23

Nem is tudom, már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem, akkor elfelejtettem levegőt venni egy darabig.

előzmény: nejmed (#21)

Én is mindig így járok vele.

előzmény: metal_face (#36)

De így még osztályozni is fogja a nagyközönség és ez hasznodra lehet. Meg kritizálni is van hol.

előzmény: Irak7 (#662)