Ugor

Regisztráció: 2008. október 25. (10 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Blog: Ugorblog

2019-08-17 12:28:23 Mannequin (2016) Ugor (3) #1

Itt

2019-08-16 13:38:26 Cserekapus (2018) Ugor (4) #2

Amúgy tényleg jó.

Valahogy nem egészen így van. Tarantino mindig mindenkit kigúnyol, és közben úgy tesz nevetségessé valamit vagy valakit, hogy szereti azt. Az összes műfajt „kigúnyolta” már, holott nyilvánvaló, hogy emléket állít valakinek vagy valaminek. Csak hát így. Ha azt néznénk, hogy kit gúnyolt ki, és úgy is vennénk, hogy gúnyol, akkor itt rendezőt, producert, olaszokat, cowboyokat, keleti harcművészt, hippit, gazdagot, színészt, sátánistát, öreget, fiatalt, és nem csak a nácikat, de az amerikai háborús hőst is, bárkit….de „gúnyolt” ő már niggerező niggert, zsidót, rabszolgát, fajvédőt, rendőrt, és nem is sorolom. És végül is semmi sem volt sértő senkire nézve. Valahogy így tud gúnyolni. És hát milyen storyt? Hol hiányzik ebből story? A világ egyik legismertebb storyját dolgozta fel éppen, csak másképp… miközben még egy csomó mást is adott. És ebben filmben kétmondatos bárminek is lenni nagy ajándék, attól még nagyobb a film, hogy óriások jelennek meg szinte semmi szerepekben. Mert ebbe a filmbe még az is belefér. Valahogy így gondolom inkább.

előzmény: Jereváni Rádió (#17)

Hát… nos... igen. Szóval, abban a korban éltem, amikor a mozi első 100 éve élt, tanúja lehettem sok-sok úttörő dolognak, ami áttört valami határt, kortársa lehettem olyan kivételes embereknek, mint Fellini, Bergman, Tarantino vagy Buñuel. Ez egy ajándék, hogy kiknek a korát élheted. Ez a film, ami az első percétől kezdve magával vitt, míg máskor sokáig kell várnom arra, hogy azonosulhassak bármivel is a vásznon, ha meg nem, hát minek töltöm itt az Isten szép napjait, szóval, ez a film, amiért sokszor elmentem a moziba, de nem találtam meg. Nem tudok róla méltóbb dolgokat írni, ilyen arányosan, tökéletesen ötvözni a különböző műfajokat, vígjátékot, akciófilmet, westernt, drámát, horrort, paródiát és mindent, azt hiszem más nem tud. Tökéletesek voltak a színek, a ruhák, az autók, még tökéletesebben festett alá a zene, minden pont ott volt és akkor, amikor jönnie kellett és amit vártam. és végül is végig nem az lett, amit hittem és vártam, pont akkora adag meglepetés volt, a valóság és a fikció tökéletes ötvözete, a titkos vágy, hogy mégis inkább ez legyen, szóval… hány ennél szarabb filmre adtam már eddig ötöst?

2019-08-13 02:54:52 The White King (2016) / A fehér király Ugor (2) #20

Végtelenül sajnálom... nagyon szerettem volna szeretni a nagyon helyes kisfiút, a nagyon helyes anyukáját, a nagyon ártatlan apukát, a diktatúra meg valóban egy sötétseggű gonosz barom, akármilyen diktatúra, de erről semmit sem tudok írni, hogy ne szegjek meg szabályt, meg az aktuálpolitika tilalmát, szóval minden adott volt, hogy ez jó legyen, de egyáltalán nem lett az. Elképesztően nevetséges, naiv szereplők tökhülye reakciói, mintha nem is értené a helyzetet a rendező... annyira idétlen volt az egyéni lázadás, hogy a legborzalmasabb diktatúra halálos leheletét is inkább nevetségessé tette, oktalan kis példázatok felesleges sorozatává. Minden túl izé volt. A túlgonosz, kétarcú - mézes-mázos és gyilkos - diktatúra, a túl helyes kisgyerek, aki a túl nagy súlyt hol cipeli, hol nem érti, de mintha senki sem értené, hogy mi is folyik itt éppen...

...soon.

előzmény: Ragemarci (#13012)

Mivel hitünk szerint októberben mutatják be éghajlatunkon.

előzmény: Ragemarci (#13010)

Erre gondoltál?

előzmény: Ragemarci (#13007)

2019-08-09 13:27:42 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák Ugor (5) #28

Az egyik legszomorúbb dolog, hogy csóró medve mit tehetett erről az egész farokságról?