Ugor

Regisztráció: 2008. október 25. (13 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Blog: Ugorblog

Rendezők: Federico Fellini, Franco Zeffirelli, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Lars von Trier, Luc Besson, Luis Buñuel, Marcel Carné, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Neill Blomkamp, Paolo Sorrentino, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Roman Polański, Wes Anderson, Yorgos Lanthimos
Színészek: Frances McDormand, Léa Seydoux, Margaret Qualley, Nicole Kidman, Olivia Colman, Saoirse Ronan
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, háborús film, szatíra
Országok: csehszlovák, francia, magyar, olasz, svéd

Születési év: 1952

Emberi hang
4 2022-01-18 ?
Vad víz - Aqua Hungarica

4 2022-01-14 ?

Minden segítő kéz jól jön. Szóval hiányzó filmismertetőket írnál. Helyes! Írd, és küld! Köszönjük!

előzmény: fempolip (#14129)

2022-01-25 03:03:19 Lord Jim (1965) Ugor (2) #1

Bízz bennem! Ez egy ritka szr film! A régi, jó kalandfilmek hagyományain alapuló, de nagy ívű baromság, üres moralizálás, Peter O'Toole állandósult búbánatos tehénszeme, a töketlen naivság, a szélsőségesen rosszbácsi trópusi fehér gonosztevők, a tisztalelkű és nemes dzsungelbéli szabadságharcosok, brrr, szóval semmi nem menti meg semmitől ezt a filmet. Egy rakás világsztár kavarja a fülledt semmit az egzotikus Ázsiában. És mindenki ripacs, kivétel nélkül.

Mire gondolsz? Megnézel egy filmet és kommentben ajánlod? Vagy csinálsz róla a YouTube-on egy elemző videót?

előzmény: fempolip (#14127)

2022-01-24 16:04:21 The Specialist (1994) / A specialista Ugor (4) #14

De hát ez a lényeg... éjjel néztem egy 1953-a filmet és négyest adtam rá (Hűtlen asszonyok). Ha ma, mai szemmel néznénk, a kettesből nem jönne ki... de hál'Istennek a régi filmeket nem mai szemmel nézzük, vagy a régi könyveket nem mai elvárással olvassuk, mert akkor a Halotti beszéd vagy az eredeti Biblia is csak egy élvezhetetlen baromság.

előzmény: dorothygale (#13)

Most akkor töredelmesen bevallom, hogy alig vannak filmes tapasztalatam... átnéztem és csak az Aljas nyolcast láttam ezek közül. :o(( De hát úgy meg milyen szavazás az, ha valaki egy közül tud csak választani? Szégyen, nem szégyen, beismertem.

2022-01-24 10:07:58 Dominion (2018) / Uralom Ugor (4) #5

Borzasztóan nehéz nézni. Pedig muszáj szembenézni vele.

előzmény: Mikkey (#3)

2022-01-24 01:58:14 Le infedeli (1953) / Hűtlen asszonyok Ugor (4) #1

Mario Monicelli és Steno még csak bontogatták szárnyaikat, az olasz film kezdte aranykorát élni, Rosellini már tett nagy dolgokat az asztalra, de Sica, Visconti és Antonioni már kezdte világítani az utat, amikor ez a film készült. A nagyon fiatal Gina Lollobrigida egy vászonra került a nagyon-nagyon fiatal Marina Vladyval és a szinte kezdő Irene Papassal. Közülük kiemelkedik a teljesen új May Britt. Erős társadalomkritika, az unatkozó úriasszonyok fertőzött hátterű élete, az igazságkeresés, a nyegle csalók, és a lelkiismeret kétségbeesett lázadása a film gerince. A végére egész jól összeáll, a végső igazságok kimondatnak, vagy nem mondatnak ki, vagy visszavonatnak, vagy eldördülnek. Ez a film 18 év alatt nem kapott 10 szavazatot összesen.

2022-01-23 23:14:18 Rebel Dykes (2021) Ugor (?) #1

Tagság, ha érdekel valakit ez a film, a jövő hónapban (febr. 18.) lesz speciális klubszintű bemutatója Budapesten, az kopogtasson nálam.

2022-01-23 02:42:57 Le genou de Claire (1970) / Claire térde Ugor (5) #4

Erősen zavarba ejtő film... Sorrentino Youth című csodájában azt mondja a masszőrlány (Luna Zimic Mijovic) Fred Ballinger-nek, hogy az embereknek sokkal többször kéne megérinteniük egymást. Mert, hogy ezt elfelejtették. És valóban, a másik ember megérintése mára már valami tolakodássá változott, inkább támadás a másik ellen, mint a szeretet gesztusa. Ez meg egy viszonylag régi film, megdöbbentő, hogy a Claire térde másfélnél több órájában, milyen hihetetlenül sokszor érint meg ember egy másik embert. És nem fáj, nem zavaró, inkább szép. Jóleső, még nézni is. És itt nem csak a kitüntetett térdről van szó, hanem minden másról, vállról, karról, nyakról, és örökké ott bujkál a tóparti bokrok között, hogy ez most valami szexuális közeledés, vagy minden barát ezt csinálja? Én inkább azt mondanám, hogy is-is. Hogy odaszalad, és megfog, megérint.. jelzi, hogy örül. Hogy megvagyok. Kézzel is. Persze, a franciák inkább latinok, mi meg nem annyira, az ő temperamentumukba az érintés hatványozottabban benne van. Végül is.. ebben a filmben alig történik valami. Pár ember beszélget csodaszép környezetben, és még csak valami szenvedélyek vihara sem söpri végig a vásznat. Kíváncsiság, gesztusok, határok feszegetése, kimondott és kimondatlan vágyak... de hiszen kiben nincs? Most azt gondolom, hogy ezekért a nyarakért érdemes élni.

2022-01-22 22:18:51 [Vapiti 2021] Ugor #80

Nekem jöhetne, évekig néptáncoltam... :o)) (huszonegynéhány éves koromban még a Hősök terén is, Május 1., dísztribün, Kádár elvtárs és társai, mi pedig hortobágyi kanásztáncot adtunk elő, igen nagy létszámban.. :o)))