Ugor

Regisztráció: 2008. október 25. (12 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Blog: Ugorblog

Rendezők: Federico Fellini, Franco Zeffirelli, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Lars von Trier, Luis Buñuel, Marcel Carné, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Neill Blomkamp, Paolo Sorrentino, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Roman Polański, Wes Anderson, Yorgos Lanthimos
Színészek: Frances McDormand, Léa Seydoux, Nicole Kidman, Saoirse Ronan
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, háborús film, szatíra

Születési év: 1952

A királykisasszony jegyei

2 2021-07-26 ?
Mátyás király aranyszőrű báránya

3 2021-07-26
A szegény ember és a kutyacska

2 2021-07-26
A macskacicó

2 2021-07-26 ?
Eb, aki kanalát meg nem eszi

4 2021-07-25 ?
A szegény csizmadia és a szélkirály

3 2021-07-25 ?

2021-07-26 20:11:18 [Általános fórum] Ugor #9270

Ezentúl Mátyás királyt is lehet értékelni.

Köszönjük! Érezd jól magad!

előzmény: westcoyote25 (#58)

Fogadd el, hogy itt ilyenek vagyunk. Ha elfogadod, életed végéig itt is maradhatsz. De aki ezt nem érti meg, annak búcsút intünk. Kissé felkavartad a kedélyeket. Elég rossz indulás volt a körkörös fikázás több. mások által becsült filmre. De ez a magánügyed, szabad a filmeket szeretni, meg nem szeretni. A politikai vihart viszont mindenképpen elkerüljük. Azt lehet bárhol máshol a neten.

előzmény: westcoyote25 (#55)

Első figyelmeztetés elment. Tekintsd figyelmeztető lövésnek.

előzmény: westcoyote25 (#52)

Teljesen mindegy, milyen politikai pártot szolgálsz, abszolút a magánügyed. Szerintem van itt mindegyikből példa. De nyíltan politizálni nem lehet. A rasszizmus, meg a bármilyen kirekesztő magatartás meg a végét jelenti az itteni pályafutásnak.

előzmény: westcoyote25 (#48)

A legkevésbé sem toleráljuk az etnikai megkülönböztetést, ha erre gondolsz. Itt elég rossz helyen kopogtatsz ezzel.

előzmény: westcoyote25 (#46)

Kérdés persze, hogy mi a "leszbikus" film? A leszbikus kulcsszó a KT-n közel 1000 filmnél szerepel, de ezeknek természetesen csak egy kis töredéke valóban leszbikus film, a többiben legfeljebb helyet kapott futólag valami leszbinek mondható jelenet is. A Mulholland Dr. sem az, de mivel erős hatása van a benne előforduló ilyen jelenetnek, így persze, hogy sokan arra emlékeznek inkább. A szobalányban is van leszbikus szál, bár főleg Japán koreai gyarmatosításáról szól, vagy inkább a szélhámos ravasz érdekházasság iránti törekvéséről. Az Adèle már sokkal inkább... ez tényleg egy kapcsolat története, ezen van a főhangsúly és nagyon jó a film is, ettől függetlenül. Én a lángoló fiatal lányra szavaztam, mert az ragadott meg a leginkább, a legerősebb hatású mind közül. A rabbi lánya inkább megoszlik a zsidó vallásos hagyomány és a leszbikus érzelmek ütköztetése, elfogadása vagy elfogadhatatlansága terén, a többit meg ti tudjátok, vagy nem...

2021-07-25 11:11:50 [Olimpia (Tokió 2020)] Ugor #6

Ó, hát már megint "georgiai" sportoló van a TV-ben... :o))

2021-07-24 22:59:41 [Általános fórum] Ugor #9269

Ha valakinek éppen ez hiányzott volna, ezentúl a magyar népmesék iránti vágyait is kielégítheti.

Nem nagyon tudnék kitérni az ötös elől. Most, hogy offerus ráirányította a figyelmet, előkaptam és megpróbálkoztam vele... nagyon fura, de első kísérletre mintha kevés, vékony lett volna, vagy erőtlen... bele is szundikáltam talán. De nem hagyott nyugodni, újra nekiveselkedtem, és csodák csodája, vagy én nőttem fel hozzá egy-két nap alatt, vagy a film hozzám. Most úgy néztem, hogy a szelíd gyengesége az ereje. És így sokkal jobban átélhető, egyre jobb lett. Szokatlan viszonyulás is van benne, két három sűrű, kemény drámai részt egyszerűen átlép, ezt lehet a szemére is vetni, meg az értékeként is elfogadni. Valahogy nagyon emberivé tett valamit, ami más megközelítésben, ugyanebben a helyzetben pozőr, hatásvadász, de népszerű lenne. Így meg csendes film maradt az emlékezet hátterében, de most nálam eléggé felértékelődött. Mindenkinek készülnie kéne előbb vagy utóbb erre.