Ugor

Regisztráció: 2008. október 25. (12 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Blog: Ugorblog

Rendezők: Federico Fellini, Franco Zeffirelli, Ingmar Bergman, Jiří Menzel, Lars von Trier, Luis Buñuel, Marcel Carné, Michelangelo Antonioni, Milos Forman, Neill Blomkamp, Paolo Sorrentino, Pedro Almodóvar, Quentin Tarantino, Roman Polański, Wes Anderson, Yorgos Lanthimos
Színészek: Frances McDormand, Léa Seydoux, Nicole Kidman, Saoirse Ronan
Műfajok: dokumentumfilm, dráma, háborús film, szatíra

Születési év: 1952

Madárijesztő
5 2021-03-04 4,5

2021-03-07 23:38:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Ugor #25617

Itt

Áthelyezve a(z) Ana trg topikból.

2021-03-07 22:53:29 Petite fille (2020) / Kislány vagyok Ugor (5) #2

Szomorú, de szomorúan szép... meg az is szomorú, hogy talán csak olyanok fogják megnézni, akiket már nem győz meg igazán sokról. De sok dologgal vagyunk így. Van, aki képtelen változni. Azért ez a család... példaértékű, na! Szóval, inkább így írom: CSALÁD!

előzmény: hhgygy (#1)

2021-03-07 17:54:56 The Self Portrait (2020) / Ön - kép Ugor (5) #2

Rendkívül megrázó film. Folyamatosan sugározza a testi-lelki gyötrődést, meg a belül dörömbölő élniakarást is. Egy páratlan művész hervad egy elromlott porhüvelyben. Fájdalmas nagyon.

Nem tudom, miről folyik itt a szó... a Vapiti a filmes világ legrangosabb díja. Nem kaphatja túlértékelt, vagy értéktelen vagy rossz film... bármelyik kapja meg az adott évben, automatikusan az év legjobb filmjévé válik. Minden más csak köntörfal.

2021-03-06 23:05:43 Anyáim története (2020) / Her Mothers Ugor (4) #1

Nagykanállal kajálom a dokumentumfilmeket... és ez is milyen jó. Fájdalmasan beteg ez a kor, de ez a két nő, ők biztos nem. Talán ők maradtak a normálisok a kisebbségben. Most, hogy így láttam, kicsit sajnálom is, de jobban szeretem is őket, és nagyon örülnék, ha így hárman boldogok lennének.

2021-03-06 21:10:54 Fanatico (2019) Ugor (2) #5

:o)) Miért, addig komoly volt? :o)

előzmény: Joeker81 (#4)

2021-03-06 20:53:25 Fanatico (2019) Ugor (2) #3

Ok, támogassuk a feltörekvő tehetségeket, de ha már mindenki nagyon amatőr a filmben, legalább az ötlet legyen valami eredeti.

2021-03-06 18:56:41 [Ajánlj egy dokumentumfilmet] Ugor #48

Budapest International Documentary Festival
A legügyesebbek pont itt találják meg a legújabb és legizgalmasabb dokumentumfilmeket a KT-n, és itt nézhetik meg őket.

Ez is valami olyan, ami után igen hülye képet vágsz, tátva felejted a szád és próbálod rendberakni a gondolataidat. Mert nehéz. Egy játékfilm az más, de ez valódi, ez dokumentum, ez van, nagykorú emberek vannak benne, nem hazudnak, európai fehérek, nem felfedezetlen törzs az őserdőkben, aztán mégis… Ok, azt tudjuk, eddig is tudtuk, hogy Amerika (észak és dél) az új vallások, szekták burjánzó paradicsoma, szerintem mindenki hallott még ezer meg ezer hírt szakrális öngyilkos bandákról, mindenféle aberrációról, jópár bagázs meg vissza is támad a csóró Óvilágra, aztán vissza is jönnek garázdálkodni mindenféle karizmatikusok, evangelizálnak minden háztömbben, más és más neveken… de így látni ezt az egészet azért mégis sokkoló. Hogy neked az legyen minden tudásod a világról, azon túl, hogy énekelve megtalálod Istent, hogy az természetes dolog, hogy a szektavezér minden kisfiút szexuálisan fogyaszt és használ, az is természetes, hogy minden lányt és minden nőt szexuálisan zaklatnak, és még természetesebb, hogy mindenkit minden ok nélkül büntetésből az ájulásig vernek, ráadásul még politikai foglyokat kínoznak és ölnek meg szakmányban a fasiszta juntának, és mindezt persze vidáman elfelejtjük, mert felejteni, megbocsátani jó, halleluja…. nem nagyon tudok ehhez mit hozzáfűzni, csak azt, hogy jaj!

2021-03-05 22:43:45 V síti (2020) / Csapda a neten Ugor (4) #6

Ma elég keményen bánok magammal, ilyeneket nézek... néha elég gyomorforgató, néha meg azt mondanám, hogy a világunk valós zaja. Azt hiszem, 40-50 éve mindenki lyukakat fúrt a strandok öltözőkabinjainak falaiba, úgy kukkolt, ma meg a neten. Felnőttek gyerekek iránti szexuális vonzalma mindig is volt, mindenféle korban és társadalomban, valami állati ösztön lehet, hogy a fiatal, érintetlen, más kanok által még nem szagolt bimbók a legértékesebbek, japánok hatalmas pénzeket fizetnek érte, tudjuk a Gésa emlékirataiból, más országokban meg 5 éves menyasszonyt vesznek. Gazdag európai családapák felhőkben rajzanak Thaiföldön, meg a Fülöp-szigeteken, gyerekeken kiélni magukat. Persze, ettől egy szemet sem lesz gusztusosabb semmi, hogy létezik, hogy van. Érdekes a kísérlet, ami a filmen zajlik, nagyon nagy kortárs tükröt mutat, el lehet töprengeni rajta. Meg a szülői felelősségen is. Te mindent megtettél, vagy megteszel majd, mint szülő, hogy ne így legyen?
Utólag hozzáírnám még, hogy van egy mellékelt cikk, meg az ezzel kapcsolatos közhiedelem. De nem, ezek nem pedofilok. Az egy másik eset. Ezek itt elfajult, gátlástalan perverzek. A pedofilok nem tehetnek arról, hogy azok, de ezek itt igen.