Ugor

Tapasztalat: 1967 film
Regisztráció: 2008. október 25. (8 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Nyugdíjas vagyok. Minden nyugdíjas figyeli a csengőt és várja a halált. Én meg inkább filmeket nézek addig is, meg filmélményeket osztok meg másokkal, vagy terjesztem a kultúrát a magam eszközeivel.

Születési év: 1952

A Few Good Men
Egy becsületbeli ügy
4 2017-06-20 3,9
Come Back, Little Sheba
Térj vissza, kicsi Sheba!
4 2017-06-19 4,6
Wonder Woman

4 2017-06-15 3,7
La tortue rouge
A vörös teknős
5 2017-06-13 4,1

2017-06-28 21:49:02 [Általános fórum] Ugor #7005

Na, és én is majdnem hozzáfűztem volna valamit és ezzel majdnem el is értük azt a határt, ami itt még határ.

Mi köszönjük!

előzmény: oscarmániás (#11843)

Hát nem is igaz, hogy én még mi mindent nem tudok erről... de ma annyi információ zúdult rám, meg ilyen szakkifejezések, hogy éveket öregedtem. De köszönöm szépen! Kijegyzetelem, ha addig élek is!

előzmény: kwzatz (#49)

Köszönöm szépen! Igen, nem titok, japán felnőtt animéket is láttam, fogjuk rá, hogy sokat, nyitott kíváncsiságból, de már nem keresem őket. Ha arra gondolsz, tök egyformának találtam a nagy részét, strandlabda méretűen nagymellű, amúgy nyolcévesnek tűnő, tányérszemű csivitelő lányok, akikről mindig kiderül, hogy többméteres szerszámokat elnyelő szerveik vannak, csak megfelelő módon kell őket valami elektromos bizgentyűvel zizegésre biztatni... szóval igen, láttam, köszönöm.

előzmény: kwzatz (#47)

Fűűű... csücsörítve nagyot fújó száj, jobb alkarral hideg verejték homlokról letöröl... szem lehuny, majd bágyadtan égre mered... Köszönöm! Akkor nem vagyok egyedül! Azért mégis... szóval, nagy ez az Univerzum, akadnak benne mifélék is, meg másfélék is... köszönöm!

előzmény: BalaKovesi (#45)

Köszönöm szépen! A szentjánosbogarakat már ajánlotta más is közben privátban, be is jelöltem, hogy megnézendő! Mondom, én igyekszem! De.... és ez nagyon-nagyon kedves igyekezet tőletek, de tényleg olyan fontos, hogy én megszeressem a japán rajzfilmeket? Talán meg tudok majd halni ezzel a teherrel együtt is... de köszönöm, megpróbálom! Csak az az "áááááá!!!" ne lenne mindig...

Köszönöm. Ma már sok útbaigazítást kaptam. Amúgy nem tudom, mi a baj ezzel, meg nem is biztos, velem van a baj, vagy a japán animékkal. Nem egy bolygón lakunk, vagy mi. Egyébként imádom a meséket, sok mesefilm van, amerikai is, magyar is, amiket havonta megnéznék újra és újra. A japán filmeket is szeretem, sok lenyűgöző alkotást tartok itthon az Onibabától az Ikiruig.. az anime meg hát... tök idegen. Talán az taszít nagyon, az a visszatérő technikai megoldás, amikor mindig áll a kép és szereplő összes vonása is, a háttér is, és a szereplő szája téglalap alakúra nyílik és közben azt kiáltja, hogy "áááááááááááááááááá!!!!!!" és ez minden filmben van, sokszor. Vagy amikor beszél, akkor szintén minden így kimerevül, csak a szája téglalapja szűkül és tágul... meg amikor fut, akkor tátva van neki, és ugyanúgy mozog minden filmben a keze meg a lába, fáradhatatlanul, ütemvesztés nélkül kilométereken át... ha zuhan, akkor is "áááááá!!!", ha sárkányon lovagol, akkor is, ha sárkány tüzet fúj rá akkor is, meg ha kiesik a repülőből akkor is... próbálok ennél többet látni, én aztán tényleg igyekszem, de van valami, ami ezt mindig megakadályozza. Talán genetikus nálam, vagy mi.

előzmény: von Schatu (#41)

2017-06-27 20:30:12 [Általános fórum] Ugor #7001

Kis vitaanyag, de természetesen itt mindenkinek más a véleménye.

Engem sajnos elkerült az anime-fanság, mint gyerekkoromban, mint középkorúan, mint bármikor később, pedig számtalan kísérletet lettem, hogy felzárkózzak a világ művelt részéhez. Nem sikerült, sőt, a szakadék csak növekedett a cél és köztem. :o( Egy ideig talán volt bennem bizonyos bűntudat vagy szégyen ezért, de ma már nincs. Az ember belátja, hogy nem lehet abszolút mindenevő. De azért köszönöm a magyarázó szavakat.

előzmény: Killjoy (#39)

Lehet, hogy a kérdés eldöntetlen. Én is észrevettem, hogy a stand-up comedy-kérdéssel eltérő módon bánunk. Alapjában véve szabály, hogy színházi előadások filmre rögzítését nem tesszük fel. Emlékszem a nézeteltérésre az István, a király többféle filmes változata kapcsán. Szóval, azóta én pl. tartom magam ehhez. Nem teszek fel színházi előadást, szerintem is, ha felteszünk egy ilyent, ahol egy fazon áll a színpadon és beszél, akkor nincs akadálya annak sem, hogy több fazon áll a színpadon és beszél... viszont akkor akár focimeccseket is feltehetünk, ugyanezen az elven. Ott több ember mozog a színpadon, le és fel. De igazad van, mert felkerültek időközben bizonyos nemfilm-jellegű beszélgetős előadások is, de tudomásul veszem, és nem törlöm őket. Ezzel te nem vagy sokkal előbbre, de legalább válaszolt valaki a problémára, még ha nem is érdemben. Remélem, hogy az is válaszolni fog, aki törölte a kért filmjeidet, meg az is, aki meg máskor feltette.

előzmény: Timon (#11841)