Hannibal Lecter

Regisztráció: 2005. február 6. (13 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Visszavonult szerkesztőként jelenleg az emlékirataimat írom és tekintélyes nyugdíjamból egy hawaii magánfilmszínházat üzemeltetek.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Arthur Penn, Billy Wilder, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, Woody Allen
Színészek: Al Pacino, Alec Guinness, Anthony Hopkins, Cary Grant, Gene Hackman, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Jack Nicholson, James Cagney, James Stewart, Jean Gabin, Latinovits Zoltán, Laurence Olivier, Marlon Brando, Peter Falk, Robert De Niro
Műfajok: film noir, krimi, thriller, western

Lakhely: Budapest

3 2018-07-16 3,6
Ready Player One

1 2018-07-16 3,6

2018-08-20 21:21:36 [Általános fórum] Hannibal Lecter #7552

Tudom, megbeszéltük, hogy a MeToo-témát hanyagolni fogjuk a fórumon, de ezt muszáj még utolsóként megosztanom. Priceless. :D

2018-08-15 00:54:40 Insomnia (2002) / Álmatlanság Hannibal Lecter (5) #40

Számomra magasan Nolan legjobb filmje. Az iparosmunka meg nem ez, hanem mondjuk az Eredet (gigantikus blöff) és az Interstellar (gigantikus giccs).

2018-07-31 00:40:39 [Kedvenc magyar film] Hannibal Lecter #46

Az ötödik pecsét, Szindbád, Hannibál tanár úr, A tanú, Apa - Egy hit naplója.

2018-07-30 22:14:39 Ready Player One (2018) Hannibal Lecter (1) #25

A sort a Párbajjal kellett volna kezdened, ami magasan Spielberg legjobbja. :)

előzmény: Leppard (#24)

Szomorú, hogy a Joneshoz és Freemanhez hasonló színészlegendák szinte már csak efféle, minden ízében pocsék kivitelezésű geronto-vígjátékokban juthatnak főszerephez. Ron Shelton majd' másfél évtizede nem rendezett, de ezért a filmért kár volt megszakítania száműzetését: dramaturgiailag hihetetlenül rosszul súlypontozott (az expozícióra egy óra, a bonyodalomra és a zárlatra bő húsz perc jut a játékidőből), poénjai még egy újszülött számára is enerváltak, a végjátékra időzített néhány akciójelenet pedig nagypapás komótossággal kivitelezett. Ezek után pedig már az sem meglepő, hogy a két öreg motoros erejéből is csak rutinalakításra futja. A Just Getting Started-ről egyébként az is sokat elmond, hogy mielőtt Amerikában a mozikba került, semmiféle előzetes vetítésben nem részesülhetett a sajtó...

Én mérlegeltem, és arra jutottam, hogy többé hasonló jellegű világnézeti vitában nem veszek részt. Szerintem az én (mellesleg más témájú) vitaindítóm után egy ideig kulturált mederben folyt a társalgás, de amikor a MeToo került a középpontba, akkor infernális mélységekbe süllyedt az eszmecsere. A jövőben inkább pontozok, esetleg filmeket véleményezek, de ilyesmihez többször nem asszisztálok, mert - ahogy te is írtad - mindig ugyanaz a vége, ráadásul, ahogy azt ebben a vitában is éreztettem (legalábbis egyikükkel kapcsolatban), vannak bizonyos felhasználók, akikkel nem kívánok egy virtuális levegőt szívni. Finoman sem tetszik továbbá e csörték "vitakultúrája" és az, hogy rendszerint nekem is személyeskednem kell (mert egyáltalán nem örömömben írtam, amit pl. most is írtam, és általában nem előzmények nélküli, ha ilyesmire vetemedem), és akkor arról még nem is beszéltem, hogy nekem már nincs se kedvem, se energiám fél napokat áldozni egy-egy ilyen diskurzus "nyomon követésére" és továbbgombolyítására. Szóval én itt mostantól ilyen témát nem is kezdeményezek, és nem is kapcsolódom be ilyen jellegű beszélgetésbe.

előzmény: dikalosz (#23906)

Jaj, ez az óvodás árulkodás... Annyira kicsinyes. Méltó e "vita" szellemiségéhez.

kirergo megnyilvánulásai valóban minősíthetetlenek. Ráadásul ő is szépen félreértette a genderlobbival kapcsolatban kifejtett véleményemet.

Hihetetlen, hogy leírom, hogy valakivel nem akarok beszélni ezen a fórumon, erre az illető sunyi, bujtatott módon kezd engem egyszerre visszataszítónak ÉS személyeskedőnek nevezni, és még észre sem veszi magát. :D

Az a baj, hogy te most azt implikálod a sorosos példád alapján, hogy én a hollywoodi genderpártiakat valamiféle szabadkőműves közösségként tételezem, akik meg akarják váltani a világot, és mindenkit át akarnak operálni vagy meleg átnevelőtáborokba hurcolni. Ha ugyanis a Sorosos-gyíkemberes analógiákkal élsz, akkor ezt kell gondolnod, mert ezek az összeesküvés-elméletek ennyire abszurdak kb., mint amit én most leírtam itt. Csakhogy ilyesmiről szó sincs, én csak annyit mondtam, hogy politikailag, ideológiailag a Metoo-t támogató hollywoodi közszereplők közt azonosság van. Nyilván nem mindenki ilyen beállítottságú, de rengetegen. Ez nem összeesküvés-elmélet, mert azért a többségük ebből nem is nagyon csinál titkot, tehát miről is beszélünk? A másik: valami olyasmit írtál, hogy az én fajtám mindig kiveri a balhét, ha LMBTQ-tartalmat lát. Ezt én magamra vettem, és azzal kapcsolatban írtam, hogy én nem vagyok ilyen, szóval ezt finoman szólva is benézted. A rád aggatott jelzőkkel kapcsolatosan: nyilván ha te másképp viszonyulsz hozzám a vitában, és nem kezdesz elsőként személyeskedni, illetve némi malíciával kiforgatni a szavaimat, akkor nem kapod meg ezeket tőlem. Na, de én itt tényleg zárom soraimat, mert jobb dolgom is van, mint veled szórakozni, "ember".

előzmény: kaamir (#23883)