Hannibal Lecter

Regisztráció: 2005. február 6. (13 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Visszavonult szerkesztőként jelenleg az emlékirataimat írom és tekintélyes nyugdíjamból egy hawaii magánfilmszínházat üzemeltetek.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Arthur Penn, Billy Wilder, Federico Fellini, Giuseppe Tornatore, Ingmar Bergman, Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Stanley Kubrick, Woody Allen
Színészek: Al Pacino, Alec Guinness, Anthony Hopkins, Cary Grant, Gene Hackman, Gregory Peck, Humphrey Bogart, Jack Nicholson, James Cagney, James Stewart, Jean Gabin, Latinovits Zoltán, Laurence Olivier, Marlon Brando, Peter Falk, Robert De Niro
Műfajok: film noir, krimi, thriller, western

Lakhely: Budapest

4 2018-09-29 ?
Spinning Man
A gyilkosság filozófiája
2 2018-09-25 2,4

Kiváló, több fronton is revizionista town tamer-western. Hőse kontrollvesztett, agresszív igazságosztó, aki, miközben kitakarítja a bűnös kisvárost, rendkívül brutálisan likvidálja a helyi banditákat - ezeket a karaktermotívumokat reciklálja majd két évtizeddel később a szintén pazar Lawman -, de ha mindez még nem lenne elég, magánéleti tragédiák sora is terheli a lelkét. Az álmatag tekintetű Robert Mitchum ragyogó a címszerepben, s a Man with the Gun nemcsak konfliktusteremtésében, de miliőrajzában is a film noir felé tendál: a mozi fekete-fehérben forgott, s kontrasztos képei, fény-árnyék játékai üdítőek. A befejezés kissé (na jó, nem is kissé) opportunista, addig viszont szinte hibátlan a film, ezért - kis jóindulattal, de - jár neki az ötös.

2018-09-03 23:57:50 Hereditary (2018) / Örökség Hannibal Lecter (3) #56

Ódzkodom ezektől a menetrendszerűen beharangozott "horrorszenzációktól", mert általában csalódást okoznak. Az Örökséggel sincs ez másként: tematikailag, cselekménybonyolításában semmi újat nem hoz, sőt egyenesen az elhasznált horrorklisék katalógusa, Ari Aster formaérzékenysége és színészvezetési képessége előtt viszont le a kalappal. Stabil, de nem kiugróan erős hármas.

2018-09-03 23:53:26 Summer of 84 (2018) Hannibal Lecter (3) #14

Itt is kapott egy jelentéktelen mellékkarakter a végén rendesen, és nem lepett meg. :) Ő akár Sean Astin is lehetne a Stranger Thingsből - ez meg az én analógiám. :)

2018-09-03 10:50:49 Summer of 84 (2018) Hannibal Lecter (3) #12

Stranger Things B oldal? Végig? A pincebeli felfedezés jelenete után is?

2018-08-31 19:36:20 Summer of 84 (2018) Hannibal Lecter (3) #9

Kinek mi a "bátor". Ha mondjuk a főszereplő hal meg, vagy a csaja (a szerelmi szál egyébként ultragáz), nem pedig a relatíve érdektelen, "lemészárolható-feláldozható" kövér kissrác (ha felnőtt lenne, bizonyára Sean Astin alakítaná), a gyilkos pedig megússza az egészet anélkül, hogy el kéne menekülnie (vagyis a kisváros tiszteletreméltó polgára maradna), akkor én is azt mondanám, hogy eléggé kompromisszummentes a befejezés. Egyébként pedig az ilyen és ehhez hasonló felnövéstörténetek sosem arról voltak híresek, hogy tökéletes, szabályos happy enddel végződtek volna, elég csak az alul már említett két Stephen King-cuccra, az Állj mellém-re és az Azra gondolni. Plusz a zárlat, ami a nyitójelenettel egyfajta keretes szerkezetet alkot, eléggé a "minden marad a régiben" érzetét sugallja.

2018-08-31 11:54:53 Summer of 84 (2018) Hannibal Lecter (3) #4

Látványosan evickél a Stranger Things, az It, az Állj mellém és a hasonló klasszikusok farvizén, de inkább csupán egy szolid, hangulatos kis pastiche, a korszak összes horror- és thrillerkliséjével, kellemes színészi alakításokkal, és egy befejezéssel, ami lehetett volna SOKKAL, de SOKKAL meredekebb és ütősebb is.

Pár hónapja, amikor leültem elé, nagyjából 40 percet voltam képes végignézni ebből a minősíthetetlen hulladékból. Batman legpocsékabb mozgóképes inkarnációja a B&R mellett/után.

2018-08-24 19:34:20 [Általános fórum] Hannibal Lecter #7594

Én is csak közvetve szereztem tudomást egy közelmúltbéli - finoman szólva is "ellentmondásos megítélésű" - cikkükről.

előzmény: kaamir (#7593)

2018-08-24 17:50:08 [Általános fórum] Hannibal Lecter #7589

Dancsó egy olcsó ripacs, még Szirmainál is sokkal gázabb. Régen is inkább idegesítő volt, mint vicces, de amióta elhitte (elhitette) magáról, hogy valamiféle korszakos egyéniség, gigantikus szupersztár, és öntömjénező bohóccá silányodott, azóta abszolút minősíthetetlen. Egyébként a Youtube-véleményvezérek nemcsak azért nem gyártanak "igényesebb" tartalmat, mert az nem hoz nekik olyan vastagon a konyhára, hanem azért sem, mert egyszerűen nem ez a profiljuk. Egy gyorsétteremben sem fognak rozéra sült kacsamellet árulni. Nekik a tömeget kell kiszolgálniuk, ilyen egyszerű. Ráadásul a közönségnek az az elenyésző hányada, amely a kortárs hollywoodi mainstream mellett más típusú filmek iránt is érdeklődik, úgyis megtalálja a maga egyéb, alternatív csatornáit, fórumait.

Amúgy critixx, ha az előbb nekem estél a Titanic topikjában a "vizionárius" kifejezés kapcsán, akkor mit szólsz az "influenszer" terminushoz? :)

2018-08-24 17:39:14 [Általános fórum] Hannibal Lecter #7588

"az Origo filmklub pl. nagyon ügyesen vegyítette a kettőt."

Most viszont undorítóbb, mint valaha.

előzmény: kaamir (#7578)