bajszom4

Regisztráció: 2008. október 22. (15 év, 4 hónap)

Anatomie d'une chute

The Wonderful Story of Henry Sugar
Henry Sugar csodálatos története
4 2023-10-19 3,7

2018-11-30 23:52:45 Egy nap (2018) / One Day bajszom4 (4) #8

Meglehetősen idealista, mondhatni naiv hozzáállásnak tűnik ez, kedves Réka. És nem csupán azért, mert kamaszosnak és indokolatlannak látom az eleve túlértékelt szerelmet szentesíteni - szemben a világ megannyi csudálatos jelenségével. Egy házasság, különösen gyerekestől, talán komolyabb ügy néhány gyomorban repdeső pillangónál. És lényegét tekintve nincs köze érzelmi, netán testi fellángolásokhoz: kőkemény vállalás, szövetség (lehetőleg a kölcsönös szeretet/szerelem jegyében, persze). Furcsa azon csodálkozni, hogy a pechesebb fél, aki éppen fuldoklik a cseppet sem rózsadombi hétköznapokban, nem verdesi a seggét örömében a fajanszhoz annak okán, hogy a férjének sikerült ellágyulnia néhány szenzibilis szempillarebegtetés hatására. Szerintem teljesen érthető, ha ezt árulásként fogja fel. Kifejezetten türelmesen (sőt, talán alávetetten) és civilizáltan kezelte a szánalmas helyzetet a főhős.

előzmény: somogyireka (#7)

2014-02-22 19:44:34 Szerelempatak (2013) bajszom4 (4) #11

ez akkora ostobaság, kedves Tenebra, mint a hájder ménykő. Egészen biztos vagyok benne, hogy a filmnek ilyen célja nem volt. Amit leírtál az olyan, mintha az ötvenes évek filmhíradójából begépelted volna a kulturális ajánló rovatot. Nekem például éppen azért tetszett a film, mert nem egy eltorzított, giccses idillt próbál megmutatni, hanem egyszerűen falusi öregeket beszéltet egy tabunak számító témáról. Nincs benne értékítélet, nem mondja, hogy ez így van jól, bár az kétségkívül érződik, hogy valódi érdeklődéssel fordultak ezekhez az emberekhez az alkotók. S ezek az emberek nem választották ezt az életformát, beleszülettek, s vitték tovább, ahogy tudták. Mindegy, ebbe nem is megyek bele, hosszú lenne.

lehet esetleg tudni, hogy errefelé mikor mutatják be? Bemutatják egyáltalán? Nagyon remélem, hogy ez a kérdés fel sem merül...

Természetes, hogy nem feltétlenül értesz velem egyet, jeleztem is, hogy borzasztó szubjektív okok miatt adtam rá egyest, ami nem is kezeli helyén a filmet, hiszen kizárólag a főhősök jelleme indukálta - ez tulajdonképpen sokkal inkább az én bajom, mint a filmé. Azzal viszont én nem tudok egyetérteni, hogy a film javára válna a klisés akcióhősködés, mert így az átlag sztivönszegál-film is egy átgondolt dokumentarista dráma jegyeit viseli magán, hisz ugyanígy, horzsolás nélkül puffantja le a képzetlen rosszfiúkat. Kettő: rendben, ő egy ilyen keménykedő, péniszvillogtató, pattogó zsaru, de akkor ne állítsuk ennek az ellenkezőjét... -tudom, nem te tetted, de én ezen "háborodtam fel".

"Két olyan kiváló, szerethető emberi karakterrel dolgozik, akikre joggal építették a filmet. Nem péniszvillogtató akcióhősök ők"
Ez valami vicc? Az első pár jelenet alapján nekem ennek épp a fordítottja tűnik igaznak... valahogy így: nem kiváló, szerethető emberi karakterekkel van dolgunk,sokkal inkább péniszvillogtató (és közben idétlenül jópofizó) akcióhősök ők. Már rögtön az első jelenet teljesen valószerűtlen, amikor tüzet nyitnak rájuk az autóból, mire nyugodtan kiszállnak a sajátjukból, s amolyan csáknoriszosan, gond nélkül szétlövik a "rosszakat". Utána a "becsületbeli" bunyó a fekete óriással már szóra sem érdemes. Béna volt, na. Szerintem. Ez az egész csak úgy tűnne számomra elfogadhatónak, ha valamiféle paródiája lenne a különféle ismeretterjesztő csatornákon futó rendőrös valóságshowknak. De a műfaji megjelölés szerint ez dráma. pff.

nézhetetlent kapott ugyan, de ettől még lehet, hogy nem rossz film. Csak egyszerűen annyira irritált a két antipatikus, sutyerák főhős, hogy az a tíz perc is sok volt belőlük, amit láttam.

2012-11-10 17:11:23 Paperman (2012) bajszom4 (?) #1

és ezt hol lehet megnézni?

én például éppen azért szeretem Woodyt, mert nem játssza el a megvilágosodott prófétát, nem sétál bele a "bölcs sámán" -csapdába, hanem ironikusan, rezignáltan veszi tudomásul (s mutatja meg), hogy az életünk - prózai értelmetlensége mellett - egyszerre rettenetes és (amolyan Ottlikosan) csodálatos. A mondatai pedig utánozhatatlanok.

előzmény: somogyireka (#7)

2012-08-28 10:59:41 Szerelem (1971) bajszom4 (5) #11

prüstü... ezt bizony újra kéne nézned. Sokszor. Amit te "elszarásnak" vélsz, (szerintem) a legnagyobb erénye ennek a filmnek. Kevés olyan film van, amely ennyi finom árnyalatot villant fel, s efféle mélységekbe merészkedik úgy, hogy közben nem válik modorossá.

pedig az pont egy jó érv mellette(m).

előzmény: MicaHiro (#100)