JeszKar

2015-02-23 05:19:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21410

Hajrá Zimmer.

2015-02-23 05:14:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21407

Egyébként meg, Scarlett mit tettél (kérdezem a férfi közösség nevében.)

2015-02-23 05:12:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21406

Oké, Chrome-mal ment, de már többet nem.

2015-02-23 05:04:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21401

Más nem is nagyon tetszett a filmből (talán a szinészek még).

2015-02-23 05:03:01 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21399

Nincs az az Isten. Inkább szaggatás, mint még egy vírustámadás a "frissítés" után

2015-02-23 04:59:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21397

Amúgy azon gondolkodok, hogy a Selma csak emiatt a szám miatt van a legjobb film jelöltjei között?

2015-02-23 04:58:29 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21395

Már megint szakad a steamen, nem elég a sarokban az a négy csávó.

2015-02-23 04:53:33 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21391

Mintha lett volna 1-2 jó poénja, de már nem tudok rájuk visszaemlékezni.

2015-02-23 04:44:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21387

Amúgy azon gondolkodom, hogy az adaptált forgatókönyvet melyik filmnek kéne kapnia, elég közepes a felhozatal.

2015-02-23 04:43:03 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21384

It's not my tempo.

2015-02-23 04:41:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21380

Whiplash megint :)

2015-02-23 04:27:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21376

Segény Deakins, 2002-ben kellett volna nyernie.

2015-02-23 04:23:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21374

Annyira nem lenne meglepő.

2015-02-23 04:14:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21369

2014, az év, amikor az animácós filmekben meghalnak a fontos szereplők.

2015-02-23 04:10:40 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21366

A legjobb amúgy a Book of Life volt, és az se szerepel.

2015-02-23 04:01:31 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21348

Na itt azért nyerjen az Interstellar.

2015-02-23 03:50:34 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21344

Továbbra se tudom, hogy Keira mit keres itt.

2015-02-23 03:47:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21339

Egyébként valaki tudja mi a különbség a sound mixing és editing között?

2015-02-23 03:42:13 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21334

Nem nyomj rá, félórát szenvedtem a maleware-től.

előzmény: Leslie (#21331)

2015-02-23 03:31:26 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21327

Amit linkeltem, az nálam megy, ha nem zavar a sarokban a négy fickó.

2015-02-23 03:09:04 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21318

Kár.

2015-02-23 03:07:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21315

Hajrá Leviathan.

2015-02-23 03:05:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21312

Kosztüm és?

2015-02-23 03:03:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21309

Nekem egyenlőre csak egy díj volt meg, mi volt az előző kettő?

2015-02-23 03:02:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21307

Mindegy, most írtok egy kicsit, a Chrome-on közbe azért megy?

2015-02-23 03:00:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21302

A tied.

2015-02-23 02:59:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21300

Lemaradtam valamiről?

2015-02-23 02:59:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21299

Na a link valami spyware-t tett a gépemre. Úgyhogy folyamatosan bezár a firefox.

2015-02-23 02:55:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21295

tipp: A Grand Budapest Hotel

2015-02-23 02:52:05 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21289

Nem csak Amerikából lehet?

2015-02-23 02:46:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21287

Törölték a felhasználót.

Egy másik, ami még megy http://www.ustream.tv/channel/moviesnetnl

2015-02-23 02:45:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7976

Egy vágás esetleg még befuthatt.

2015-02-23 02:37:54 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21285

Tipp: J.K. Simmons

2015-02-23 02:28:35 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7974

Köszi.

előzmény: Leslie (#7973)

2015-02-23 02:18:53 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7972

Valaki majd tud adni egy live streamhez linket?

2015-02-22 17:52:15 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7963

Amúgy én is úgy terveztem, pár óra múlva elmegyek majd aludni.

2015-02-22 17:24:59 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7959

Ki fog ma éjszakázni?

Nekem is a 2012-es év marad a legjobb: Szerelem, A messzi dél vadjai, Django, Final Cut, Pi élete, Holdfény királyság, Bosszúállók, A sötét lovag: Felemelkedés, Egy különc srác feljegyzései, Zero Dark Thirty. De még a négyesek között is olyanok vannak, mint Argo, Az utolsó műszak, Looper, Safety Not Guaranteed, Seven Psychopaths, Silver Linings Playbook, Skyfall, Frankenweenie, Wreck-It Ralph.

A mostani év is elég jó volt, de olyan szavazási lehetőség nincs.
Viszont, hogy 2014 miért a filmtörténelem mélypontja, ötletem nincs.

2015-02-19 23:08:32 [Vapiti 2014] JeszKar #116

De még most a Csillagok közöttne sincs olyan hűde nagy aránya a szavazatok száma és az osztályzatok alapján. Mág akár a Holtodiglan is befuthat.

előzmény: Umberto (#115)

2015-02-19 22:24:30 [Vapiti 2014] JeszKar #114

Kicsit úgy érzem, hogy mióta a 10-es rendszert használjuk, most van az első olyan alkalom, hogy nincs egyértelmű esélyes.

Kicsit olyan ez a film, mint egy gyengébb Egy csodálatos elme. Mindkettő giccses, de ott a történet volt annyira érdekes, hogy többnyiben el tudtam nézni, itt ez nem áll fent.

2015-02-14 16:00:33 Her (2013) / A nő JeszKar (5) #104

A film zsenialitása pont abban lelik, hogy nem erről szól. Meg lehetett volna ezt úgy is csinálni, de akkor egy sokkal gyengébb is tulajdonképpen sablonos alkotást kaptunk volna (már a könyvnyomtatásnál is világvégét jósoltak, aztán még is meg voltunk valahogy.)
Itt nem arról van szó, hogy a technológia tönkreteszi az embert, hanem éppen az, hogy Samantha, egy mesterséges intelligencia teszi jobb emberré Theodore-t. Ahogy már írtam Theodora előtte is különc volt.
Egyébként úgy meg kérdezném tőletek, hogy mit gondolnátok, ha Samantha nem csak szoftver lenne. Sőt továbbmegyek, mi lenne, ha megkülönböztethetetlen lenne más embertől. Akkor is így gondolkodnátok? Mert én akkor már tényleg semmi kifogást nem tudnék találni kettőjük kapcsolatában.

Egyénként amennyire én tudom a BDSM közönség megveti a könyvet, mert hogy az a szexuális élettípus nem arról szól, mint amit a könyv bemutat.

Nem értek egyet. A főhős amúgy is magányos volt, nem egy társas embert. Sőt valahol a mesterséges intelligencia tette őt inkább társas lényé. Samantha abszolút pozitívan volt ábrázolva és pozitív hatással volt Theodore-ra. Igaz a végén elhagyta, de ilyet az emberek is csinálnak.

2015-02-11 22:36:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21255

Dehogy. Jó pár "feminista" ki akadt a ruhán, de azt gondolják, hogy ők akár meztelenül is járhatnak, hogy megmutatják mily erősek.

Egyébként elkezdtem keresgélni a témában, de túl sokat még nem találtam, viszont több olyan is volt, hogy prosztata rák elleni kampány ellen tüntetek csoportok. (ezzel kapcsán találtam olyan infókat, hogy egyeseknek a movember kapcsán is vannak problémáik.)

előzmény: dézi (#21254)

2015-02-11 22:22:30 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21253

Ha nem tudom mi az, akkor meg ne küld el másokat kutatni, mert az egész internet ettől volt hangos egy pár hónapja. De üsdd be a google-be Matt Taylor nevét.

előzmény: dézi (#21251)

Tudom, hogy a T4 nem egy jó film. De...
Mesterséges inteligencia, ami meg akar őlni minket kontra mesterséges inteligencia, ami nem meg akar őlni minket.

Hát az előbbi ijeszőbbnek hangzik.

2015-02-11 21:23:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21249

Figyelj ezeket kutatás alapján találtam. Az nálam nem eredmény, hogy például nem lehet prosztata rákkal foglalkoznia egy orvosi kutató intézetnek, merthogy az csak férfiakat érinti (oké, lehet, hogy nem az volt a betegség, most nem volt kedvem visszakeresni). A korábbi hullámok sok szempontból fontosak, nem csak nemek egyenlősége véget (társadalmi, sőt gazdasági értelembe is), de most nem erről van szól.
Amikor azt látom, hogy az teljesen helyén valónak gondolják, hogy egy nő meztelenül flangáljon az utcán, sőt azt mondják rá, hogy ő "erős" nő, de azzal problémájuk van, hogy egy űrkutató férfi a munkahelyén milyen inget visel, akkor ott valami komoly gond van. Én őket nem tartom feministának. Arról nem is beszélve, hogy van olyan, hogy ezek a csoportok aláznak meg más nőket, akik nem értenek egyet velük.
A világnak elég sok része van, ahol még a második és harmadik hullámnak is végbe kell mennie (például nálunk is legalább a harmadiknak),

előzmény: dézi (#21248)

2015-02-11 20:49:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21247

Az baj, hogy szerintem most már lehetne egy negyedik generációs feminista mozgalmat megnevezni, aminek már semmi köze a korábbi feminista mozgalmakhoz.
Mert mondjuk baromi nagy teljesítmény, hogy ezek a csoportok például eléri azt, hogy egészségügyi központ ne kutason kifejezetten férfiakat érintő betegségekkel kapcsolatban, mert hogy az szexista dolog.

De amúgy említhetem az inges történetet is. Vagy amikor a ezek az úgynevezett feministák neki mennek az anti-erőszak körömlak feltalálójának.

2015-02-10 17:01:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21209

Most gonosz leszek, és azt mondom, hogy én az ilyen (meg mondjuk a közkérdéses) megjegyzések miatt járok egyre kevésbé az oldalra.

Mindig csodálom, amikor egy film kapcsán azt hozzák föl negatívumnak, hogy a valóságban nem úgy történt, ahogy a filmben. Dokumentumfilmnél probléma, de a játékfilmnél aligha. Nem hiszem, hogy valaha is egy film azt állította volna, hogy a valóságot látjuk, legfeljebb, hogy valós történet alapján, ami lényegesen mást jelent. (ilyen alapon azt sem értem, amikor egy gyenge filmet védenek úgy, hogy így történt a valóságba).

Persze a film ettől függetlenül nem egy erős darab, egy gyenge négyes azért kap, mert mégis csak egy kedves történet, de igazából egy remek film is lehetett volna. Párhuzamot húzhatott volna a két szereplő közt azzal, hogy bemutatja a nehéz gyermekkorukat, és hogy ezt kettőjük menyiben másképp kompenzálták. Disney inkább tipikusan amerikai, próbál meséket, álmokat teremteni, hogy megmutassa, ki lehet törni, és ő így látja Mary Poppins történetét is. Az írónő mentalitása viszont sokkal inkább brit: szar az élet ezért megpróbálok másokat is erre felkészíteni.
Sajnos mindezt a film csak felszínesen érinti.

2015-01-22 22:12:50 [Vapiti 2014] JeszKar #75

Van egy olyan érzésem, hogy Emily Blunt inkább az esztétikai értékei miatt került be :)

Van bőven amerikai propagandázás is, még itt az oldalon is.

Olyan szinten nehezemre esik elhinni a propaganda vádakat, hogy Eastwood már csinált háborús filmet, és ott nem kimondottan érződött amerikai propaganda.
Másrészt mostanában ezt a vádat szeretik minden olyan filmre ráhúzni, amelyben amerikai konfliktus szerepel (pl. Bigelow filmjei.)

2015-01-21 22:15:09 [Vapiti 2014] JeszKar #54

Arany
Her
Boyhood
Guardians of the Galaxy

Női Ezüst
Rosamund Pike (Gone Girl)
Lupita Nyong'o (12 Years a Slave)
Marion Cotillard (Két nap, egy éjszaka)

Férfi Ezüst
Joaquin Phoenix (Her)
Matthew McConaughey (Dallas Buyers Club)
Chiwetel Ejiofor (12 Years a Slave)

Ez a kép egyértelműen nem a filmből van, inkább egy játék képnek tűnik. A képkeresés is azt dobja ki.

2015-01-15 17:31:06 [Megérdemelte-e az Oscart...] JeszKar #7811

Csak engem lep meg, hogy az Éjjeli féreg, és a Holtodiglan mindössze egy jelölést kapott. Az meg még jobban meglep, hogy a Turist nincs a legjobb idegen nyelvű filmek között.

2015-01-14 11:03:23 [Vapiti 2014] JeszKar #26

Mert itthon nem mutaták be, ahogy egyéként a film adatlapjáról ki is derűl.

előzmény: Gasz András (#25)

2015-01-10 15:21:27 Turist (2014) / Lavina JeszKar (4) #45

Nagyon könnyen el lehetett volna rontani ezt a filmet. Annyi kellett volna hozzá, hogy az legyen az alapszituáció, hogy nő el akarja hagyni a férfit, mert az elmenekült. Szerencsére ennél jóval összetettebb a film, és igazából a bonyodalmat az okozza, hogy mennyire nem tudják kezelni a helyzetet. Mert akárhogy is nézzük, a szakálas embernek igaza van. Pánik helyzetben az ösztönök lépnek elő, és többségiben nem viselkedünk hősként. Nagyon örülök, hogy a film végül nem erről szólt.
Ellenben ötöstől azért messze van. Volt egy-két dolog, ami nem tetszett. Például a szakálas férfi és a barátnője közti vita teljesen feleslegesnek éreztem. Ezenkívül megemlíteném, hogy a férj összeomlása kicsit erőltetetnek éreztem (minden más tekintetben viszont bőven rendben volt a színészi játék). Ezenkívül itt nem igazán éreztem szükségét a komoly zenének. (off: az mondjuk nem sokat segített, hogy nem sokkal előtte néztem meg egy bemutatót - nem erről a filmről - ahol pont azzal viccelődtek, hogy a film azért használ klasszikus zenét, mert az jogdíj mentes)

Mindenesetre a 4-es bőven megvan.

2015-01-07 15:09:38 Cold in July (2014) / Rideg világ JeszKar (4) #9

A zenét még nem nagyon dicsértek, nekem eddig az idei év legjobbja. Egyébként a film is nagyon erős, egy-két helyen csúszik csak le az ötöstől.

2014-12-31 17:06:50 [Vapiti 2014] JeszKar #2

Her és a Galaxis Örzői egyelőre biztos, hogy nálam mennek. A harmadik helyhez azért még pótolni kell egy-két filmet.

2014-12-24 09:00:33 [Általános fórum] JeszKar #5479

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Martin Campbell.
Miért? Mert az egyetlen, akinek két igazán jó Bond filmje is van.

2014-12-12 16:55:37 [Általános fórum] JeszKar #5452

Nem értelek.

2014-12-12 11:36:49 [Általános fórum] JeszKar #5445

Erre pár napja hívták fel a figyelmemet, és gondolkodtam, hogy belinkeljem-e,

Tudom, hogy Mészáros Mártonnal kapcsolatos ráadásúl az ő blogjáról, de a hozzászólás miatt muszály. Igazából nem tudom, hogy most megsértődjek vagy örüljek.

2014-11-14 21:07:57 [Általános fórum] JeszKar #5430

Voltunk 6-an. Én már itthon is vagyok.

előzmény: Leslie (#5429)

2014-11-10 20:31:18 [Általános fórum] JeszKar #5421

Jómagam is jövők.

2014-11-08 21:48:53 [Általános fórum] JeszKar #5408

Jöjjetek, gyakran felejthetetlen élményekben lehet részetek. Mint például: az egyik oldaladon Az élet fája mély gondolatiságáról folyik eszmecsere, addig a másik oldaladon az aktuális Star Wars pornó vesézik ki (megtörtént eset!)

És csesszék meg, ezt sem adják feliratosan. Legalább eredeti hangos kópia van.

2014-11-01 20:28:09 The Great Gatsby (2013) / A nagy Gatsby JeszKar (4) #52

Lehet, hogy stílusában hasonló (miért ne lenne, hiszen ugyanaz a rendező), azonban elégé más a két film, és nem csak történetileg, de műfajában is. A Moulin Rouge egy látványilag túlcsorduló mese, amely közben már-már parodizálja a musical műfaját. A nagy Gatsby egy jóval földhöz ragadtabb mű, amely bár nagyon színes, mégis egy összetettebb történettel bír, és nem is műfaji paródia.

előzmény: dorothygale (#51)

2014-10-31 22:30:55 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21085

Léteznek kis hazánkban is ilyen lányok?

előzmény: flake (#21083)

Ez az a film, ami nem mer bátor lenni.
A film eleje remek, és azután sokáig azon gondolkodsz, hogy miért ez a film címe. Hiszen a cím tulajdonképpen csak a film elejét írja le. Utána inkább "When a overweight ex-cop searches for a stranger who called"
De, hogy miért is nem lesz bátor a film? Ugyanis bár Curt megölt két gyereket, tulajdonképpen mégis csak egy mentálisan beteg ember. A filmbe ki is mondják, hogy a bíróság megállapította, hogy "insane", ami ott egy jogi definíció. Leginkább a "nem beszámítható" kifejezést lehetne használni idehaza, de tulajdonképpen az olyan emberek esetén használják, akik bár tisztában vannak vele, hogy a cselekedtettük rossz, de nem képesek irányítani azokat. Ezért nem szokták több sorozatgyilkos esetében sem használni ez a jogi definíciót, mivel ők azért tették, mert akartákrossz
Szóval itt lehetett volna egy olyan film, ahol elmosódnak a határok, hogy ki a jó, és ki a negatív. A ex zsaru megakarja ölni Curtöt, miközben ő igazából nem tűnik komolyan veszélyesnek. Egyedül a tolakodás, ami negatív színben tüntetné fel (de a rendőr is tolakodó). Ellenben a zsaru
simán megölné Curöt akkor is, mikor megadná magát.

Ezzel szemben az utolsó felvonásban, hirtelen előrángatjuk
a Curt megakarja ölni a bébiszitter lányait szálat.
Mintha hirtelen rájönnének, hogy az mégsem lehet, hogy akár minimálisan szimpatizáljunk a gyilkossal. Csináljunk belőle egy sablon negatív karaktert!

2014-10-30 22:36:02 Kansen (2004) / Fertőzés JeszKar (4) #4

Nehéz eldönteni, hogy a végén mi is történt, igazából két fajta opcióból választhatunk.
Ha a fertőzés nem valódi, akkor az egész Akiba képzelgése volt, amit a bűntudata idézett elő. Ami alapjában véve nem egy szimpatikus befejezés, és nem is logikus. Ugyanis a végén érkező nővér, valamint a tapasztalatlan sebész szintén el kezd hallucinálni.

Talán jobb, ha azt feltételezzük, hogy a fertőzés igazi, és az egyik tünete a hallucináció. Tudjuk, hogy volt egy fertőzött beteg, akit a kórházba hoztak. Ez biztos, hisz minden, amit a baleset előtt történt nem lehet hallucináció. Ebben az esetben viszont azzal a problémával állunk szembe, hogy mitől vannak a szereplőknek közös hallucinációik. Megvan mindenkinek a sajátja, de Akait többen is látták. Viszont a vége felé ő is hallucinációnak bizonyul. Így egyik sem kielégítő magyarázat.

A zenéje talán még jobb, mint az elsőnek és vannak remek pillanati, igazából zavaros. Nem egészen értem a lore-t se, pláne az első rész cselekményét figyelembe véve.
Most Juliát, ahogy Franket feltámasztották. Azonban míg az egyben ez tulajdonképpen egy menekülés volt a kenobíták elől, itt valami olyasmit próbálnak bemagyarázni, hogy Juliát valami sötét isten küldte. Most akkor melyik a kettő közül?

A másik, ki a fenének kellet az eredet történet?

2014-10-29 16:51:57 The Last Winter (2006) JeszKar (3) #1

Zavaros egy film, igazából nehéz megérteni mi történt. Próbál valami olyasmit előadni, hogy a szereplők azért őrülnek és halnak meg, mert a föld alól gázok tőrnek fel. De akkor mit keresnek a démoni teremtmények a filmben, pláne úgy,hogy kb. az 50 percben és a legvégén bukkannak csak fel. Netán hallucináció lenne a gázok miatt, de akkor miért hallucináljak többen ugyanazt.

Úgy érzem, hogy itt sikerült alárendelni a történetet a szimbolizmusnak, de nem igazán sült el jól. Pedig érzem, hogy a készítők akartak valamit, de egyszerűen nem áll össze szépen az egész. Hogyha valakinek kerekebb, az kisegíthetne, mert így nekem zavaros.

A zene (+néhány jelenet) viszont egész jó.

2014-10-29 16:35:10 Kokuhaku (2010) / Confessions JeszKar (4) #3

Azon gondolkodom, hogy a tanár hasonlóan pszichopata volt, mint a kölyök. Sőt ténylegesen nagyjából annyi ember halt meg miatta, mint a srác miatt.

Ja, egyébként a horror műfaj jelzés felesleges. Dráma-thriller inkább. Semmi olyan nincs benne, ami horror jellegűvé tenné.

Igazából ő sem, hisz lesz valaki, aki átveszi a helyét.

2014-10-25 09:11:42 [PC- és konzoljátékok] JeszKar #733

Csak nem linkeltem be, mikor kijött.
Kicsit megkésve, de olvassátok!

előzmény: JeszKar (#729)

2014-10-16 23:44:31 [Általános fórum] JeszKar #5329

Azért azt vegyük hozzá, hogy odaát nem ő, mint egyedüli ember döntött az ország össze stúdió filmjéről. Itt meg...

2014-10-09 15:42:17 [PC- és konzoljátékok] JeszKar #729

Remélem, hamarosan kirakják a tesztemet, de addig is:
Játszattok a The Vanishing of Ethan Carter-rel. Az év legszebb PC-s játéka. És a Poe-t és Lovecraftot idéző történet pont illik októberhez.

2014-09-30 21:10:51 On Your Mark (1995) JeszKar (4) #6

Igazából tényleg csak egy klip, de annak egész jó.

2014-09-30 16:36:23 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] JeszKar #21007

Ezt az adatod honnan vetted? Innen? A Rotten Tomatoról? Az IMDB-ről? A Metacritics-ről? Egyik oldalon sem úgy néz ki, mintha az emberek fele elégedetlen lenne a filmmel.

Áthelyezve a(z) Edge of Tomorrow topikból.

előzmény: iiglo (#21005)

Akartam kedvelni ezt filmet, tényleg. De egyszerűen nem megy. Hasonló témát dolgoz fel, mint anno a Nauszika, de annál jóval gyerekesebb megvalósításban. Ezzel még nem lenne baj, hiszen vannak jó vicces jelenetei a filmnek. Ami viszont zavart az a film egysíkúsága, és némileg szájbarágósága (záró jelenet). Ráadású annak ellenére, hogy a film beszélő és alakváltó mosómedvékről szól, elég sok a logikátlanság van benne. A látvány és a zene jó, és tényleg gondolkodtam a négyesen, de ha egy nyugati természetvédő filmnek nem tudom megbocsátani az egysíkúságét, miért kéne egy keletinek?

2014-09-26 20:44:48 Calvary (2014) / Kálvária JeszKar (4) #24

Szerintem ez a In Bruges-nél keserűbb. Annak volt egy bizarr, szürrealisztikus jellege, ami kicsit még rásegített a fekete humorra, itt ez nincs meg.

A Ghiblinek egyetlen televízióra készült alkotása, és hát olyan is, mint egy tv film. Kétségtelen, hogy van egyfajta bája, de nem éreztem azt a profizmus, lelket, ami a többi Ghibli alkotásra jellemző. Egy okés romantikus film, amire talán megtudnám a négyest adni, ha még életemen nem láttam volna Shinkai filmet, de így hármasnál jobbat nem kaphat.

Na, ez a Kiki után fellendülés volt. Bár közel sem volt olyan erős, mint Miyazaki más filmjei, de még így is bőven jó. Bár a történet átlagos, itt is több van benne, mint amit elsőre látni vél az ember. Az egyetlen dolog, ami szerintem felesleges, az a főszereplő malac mivolta.
Viszont ebben a filmben van az egyik legviccesebb Ghibli jelenet (a fotós).

2014-09-24 20:41:38 Primer (2004) / Találmány JeszKar (3) #18

Tegnap estére egy könnyed sci-fit akartam. Hát ennek csak a második fele jött össze.
Igazából az egyik legnehezebben megérthető időutazós film, már-már túlzottan is. Különböző videók és ábrák segítségével nagyjából sikerült megértetnem, de nem hiszem, hogy ez feltétlenül szükséges lenne egy filmhez. Gyenge jegyet nem akarok rá adni, jót meg nem tudok, így marad a hármas, annak ellenére, hogy minden, csak nem átlagos.

2014-09-23 17:05:12 [Tévésorozatok] JeszKar #2346

Egy dologban nem értek egyet, és az Alfed. Pár mondat alatt megutáltam. Nem lehet érteni mit mond, mert úgy beszél, mint egy útszéli hajléktalan, nincs benne semmi elegancia.

2014-09-22 21:05:13 Maleficent (2014) / Demóna JeszKar (3) #8

Ennél a filmnél legalább érezhető, hogy akartak valami újat kihozni az alapanyagból. Vannak egész jó ötletek (pl. a csók). Valamivel összetettebb a mű, mondjuk az nem olyan nehéz, hiszen az eredetinek gyakorlatilag nem voltak karakterei. Mondjuk itt is van probléma karakterekkel (túl gyorsan változnak), de legalább vannak. Demónak itt legalább van indítéka, és nem csak az, hogy nem hívták meg az ünnepségre
Ennek ellenére a filmet mégsem tudom nagyon dicsérni, mert vannak komoly hibái. Gyakran átmegy gyerekesbe (pl. három tündér), és a CGI is meglepően gyenge. Színészileg sem egységes a színvonal, bár Jolie láthatóan élvezi a szerepét, a többi színész már kevésbé sziporkázik. Ezenkívül vannak „érdekes” dolgok a történetben.
Éppen ezért hármasnál jobbat nem nagyon tudok adni, de legalább itt próbálkoztak a készítők. Csak egy kicsit merészebb lehetne.

Kicsit úgy vagyok ezzel a filmmel, mint a Kikivel, ami némileg érthető, hiszen hasonló témát dolgoz fel. Csak éppen realisztikus, és egy kevésbé „boldogabb” kiadásban. Főleg a gyerekkorban van egy-két olyan jelenet, amely jól szimbolizálja a hagyományos japán családokat, annak minden „átkával” együtt.
A baj, hogy közben nagyon unalmas a film, és többször is az járt a fejemben, hogy a múlt jelen összemosása menyivel jobban működik a Millenium Actress-ben. Bár vannak még így is jó jelenetek, de ha Kikinek nem tudtam megadni a négyest, akkor sajnos ennek se. Hiába javult ez is az előző megtekintés óta.

2014-09-15 20:33:13 Divergent (2014) / A beavatott JeszKar (2) #6

Nem kellett sok idők, míg találtam még egy filmet, ami versenyezhet a Transzcendenssel az év legrosszabb filmje címérért. Habár (talán) annyira nem rossz, mint az a film, de így egy olcsó és mesterkélt alkotás.
Mondjuk lényeges különbség, hogy a Transzcendens esetében legalább az alaptéma nem is olyan rossz, azt hogy a megvalósítás szánalmas, az egy másik kérdés. Itt már az alapszituáció, hogy hülyesség (a megvalósítás meg simán gyenge. Én még életemben nem láttam más ennyire logikátlan disztópiát. Csak néhány megállapítás.

1. A készítőknek az az elképzelésük, hogy összesen 5 fajta munka létezik a világon (rendőr, tudós, földműves, egyfajta jogász/ügyvéd, és valamiféle szociális munkás.) Kik felelnek az építkezésekért, kik varja a ruhákat, kik felel az energia ellátásért? Stb.
2. Miért jó egy ilyenfajta kasztrendszer? Akiknek nem jön össze elsőre a választott (sugallt) szakma, azok tulajdonképpen hajléktalanok lesznek, és őket az államnak kell eltartania. Ahelyett, hogy mindenki elhelyezkedhetne ott, ahol akar, amihez ért.
3. Miért olyan ritka, hogy valakinek legalább két jó tulajdonsága van. És miért rossz ez az államnak? Olyan polgár, aki több mindenhez ért hasznosabb minden épkézláb társadalomban. Persze ha lenne lehetősége máshol elhelyezkedni (lásd kettes pont).
4. És végül, ennek az egész rohadt rendszernek köszönhető, hogy a gonosznak tulajdonképpen meg kell ölni a népesség egy ötödét, hogy képes legyen puccsot végrehajtani.
Egyébként nem csak ennyi bajom van a filmmel. Nem is kimondottan szimpatikus az se, hogy tulajdonképpen az egész tudós társadalom gonosznak van beállítva, mintha az sugallná, hogy aki intelligens a veszélyes másokra.

A rendezés rém gyenge, színészi játék nem különben (a főhősnő semmiképp sem egy Jennifer Lawrence), az egyetlen, ami jó az a soundtrack néhány eleme (Woodkid), de az kevés az üdvösséghez. Nem adok rá egyest, hisz Transzcendens sem kapott, de ezt se sok választja el attól.

2014-09-11 15:27:09 [JÁTÉK] JeszKar #28923

Prózai az oka: Nincsenek képek.

2014-09-11 15:01:00 [JÁTÉK] JeszKar #28921

Beszéltem Limuval, most nem lesz játék.

2014-09-08 19:12:09 Transcendence (2014) / Transzcendens JeszKar (2) #33

Az elején még inkább csak egy középszerű unalmas film volt gyenge színészi játékkal. Bár nem túl combos, de nem különösebben rossz. Aztán a második felére sokat romlott a helyzet. Igazából három pontot szeretnék kiemelni, amik mellett nem tudtok szó nélkül elmenni.
1. Jó értelmeztem, hogy számítógépes vírust juttatnak emberi keringési rendszerbe (mi ez, egy Syfy B-film?)
2. Jól látható, hogy a filmvégére gyakorlatilag akármit meg tud csinálni Will, kivéve, ha ez egyik barátjára fognak fegyvert, ami miatt beadja magának a vírust.
3. És ez talán a legnagyobb. Az egy dolog, hogy a kormány összedolgoz a terroristákkal, mert miért ne, az egy másik dolog, hogy a terroristák ideológiailag problémásak, és valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag nem tartoztatta le őket senki (annak ellenére, hogy kikapcsolt telefont is egyszerű követni), de hogy végén ők közösen + Will, együttesen elpusztítják a technológiát, hát arra szavak sincsenek. A barátjára fegyver fognak, ezért hagyja, hogy meghaljon a felesége, valamint, elpusztít mindent technológiát, ezzel egyűk effektív valószínűleg megöl pár százmillió (vagy inkább néhány milliárd) embert a földön. És ez Happy Ending? Nem mondom Will terve helyes, mert nem az, de ezt a végére ő is belátja, és ezért elpusztít mindent. *facepalm*

De más szempontból sem jobb a film Egyszerűen látszódik, hogy megpróbál nagyon Nolanos lenni, és nem csak rendezésileg. A zeneszerző megpróbál Zimmeres lenni, az operatőr megpróbál Psifteres lenni, és a Pfsiter meg megpróbál Nolanosan rendezni. De nem megy, a jeleneteknek nincsen súlya, a zene jellegtelen, és az operatőri munka sem olyan, mint amilyennek kéne lenni. Az meg egyébként rejtély számomra, hogy miként lehetséges az, hogy Deep amikor éppen nem Jack Sparrow szerű karaktert játszik, akkor még rosszabb film és ő maga is.
Ennek ellenére nem adom meg az egyest. Ennek két oka is van. Az első, mint mondtam az első fele inkább csak unalmas, de nem különösebben rossz. A másik, hogy legalább egy olyan témát választott, amiről még nem nagyon készült film (szingularitás), ami azért kicsit dicséretes. Hogy miért kellet ehhez még a nanotechnológiát is odakeverni azt nem tudom. Pláne, hogy a nanotechnológia ebben a filmben tulajdonképpen varázspor.

Most már némi késztetést éreztem rá, hogy megadjam rá a négyest, de nem sikerül. Kellemes és bájost történet, és van itt is azért tartalom, gondolatiság, még ha nem is olyan erős, mint a rendező korábbi filmjeiben, de igazából semmit sincs benne, ami miatt meg tudnám adni a négyest. Nincs a jellegzetes Miyazakis látványvilág, a zene átlagos, és másban sem kiemelkedő.
Talán még meggondolom, de nem hiszem, hogy javítani tudnám a jegyet.

2014-09-05 19:28:01 RoboCop (2014) / Robotzsaru JeszKar (3) #43

Nagyjából már mindent elmondtak előtte. Jó hogy változtattak az eredetihez képest, de annyira nem érdekfeszítő az egész. Az akció nem túl izmos, a sztori meg még így is sablonos. Annyit talán hozzáfűznék, hogy Jackson teljesen felesleges.

Egyébként egy dologért mindenképp érdemes a különböző sci-fiknek remakeket csinálni. Érdekes összehasonlítani, hogy mennyire változik az elképzelt jövőképünk az évtizedek folyamán, lehet akár itt a társadalomra, de akár a technológiára is gondolni.

Ezt is följavítom ötösre, most már jobban átéreztem a filmet, hogy menyire szomorú, drámai alkotást, amelyet néha kicsit nehéz is nézni. Érdekes, hogy a Ghibli Studio leginkább háborús ellenes alkotása, nem Miyazaki készítette.
De... És ez számomra még mindig egy súlyos de. Továbbra is úgy érzem, hogy részben (ha nem is teljesen) Seita hibájából jutottak erre a sorsra. Bár menyire is unszimpatikus volt a nagynéni, mégis abban igaza volt, hogy fiú segíthetne, elmehetne dolgozni, valamit csinálhatna.

2014-09-02 19:58:35 The Rover (2014) / Országúti bosszú JeszKar (4) #6

Őszintén szólva az Animal Kingdom-ot nem kedveltem. Két okból kifolyólag, az első, hogy a főszereplő gyakorlatilag semmit nem csinált a film alatt (mind a karakter, mind a színész), valami az egész filmet hiteltelenek éreztem. Ellenben a The Rover olyan szürreális, hogy ez nem zavart. Valóban egy kicsit, mint Az út és Az ajánlat keresztezése, bár itt még abban sem voltam benne biztos, hogy továbbra is Ausztráliában vagyunk.

2014-09-02 18:43:12 Aliens (1986) / A bolygó neve: Halál JeszKar (5) #123

Ezt egyébként én nem csak Királytól olvastam.