critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (8 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson
Korszakok: kambrium, triász, jura

Godzilla

1 2016-12-04 2,7
Vigyázat, lépcső!

3 2016-11-30 3,6

Mikor a Vissza a jövőbe forgatása során a 180 centis Eric Stoltz-ot lecserélték a 163 centis Michael J. Fox-ra, kirúgták a Marty barátnőjét játszó színésznőt, mert magasabb volt az új főszereplőnél. De pl. a 170 centis Tom Cruise-t folyamatosan nálánál magasabb partnernőkkel hozták össze a producerek, kezdve a Top Gun-ban a 177 centis Kelly McGillis-el, majd a Mint a villámban 179 centis későbbi feleségével. Persze ott is trükköztek sokat a cipőkkel, kamerabeállításokkal, stb...

Szerintem ő úgy értette, hogy 185-nél alacsonyabb.

Geena Davis-t egy időben szinte minden filmben a 193 centis Jeff Goldblum partnereként szerepeltették, vele ideális párt alkottak.

előzmény: hhgygy (#4)

Változnak az idők. A régi Hollywoodban ez nem történhetett volna meg. Hoffman csak minimum tízcentis talpú cipőben és/vagy dobozon/emelvényen állva lehetett volna sztár, így is csak akkor, ha olyan karizmája és közönségcsalogató ereje lett volna mint Bogartnak vagy James Cagney-nek (különben csak karakterszínész válhatott volna belőle), míg Redgrave a vászon közelébe sem juthatott volna (annak idején már a 173 centis Katherine Hepburn és a 175 centis Ingrid Bergman is óriásoknak számítottak).

A '60-as évek hollywoodi reneszánsza, majd a '70-es évek Új Hollywoodja ebben is forradalmat hozott, az alacsony férfiak és a magas nők is nagy sztárok lehettek, mindezt úgy, hogy nem kellett álcázniuk a valódi termetüket. De sok más delikvens előtt is megnyílt az ajtó, akiket korábban kapásból elutasítottak volna. Schwarzenegger a tömény osztrák akcentusával és a nulla mimikájával az Álomgyár fénykorában maximum B-kategóriás horrorokban játszhatott volna rémszerepeket.

előzmény: hhgygy (#1)

Vajon mi lenne, ha megtudnák, Elek Judit anno A tutajosok forgatásán konkrétan felgyújtatott egy birkanyájat...

2017-01-15 18:09:59 [Könyvajánló] critixx #313

Ez érdekes, mert Truffaut mesterének, André Bazinnek pont Wyler volt az egyik kedvenc rendezője.

2017-01-15 17:02:18 [Könyvajánló] critixx #310

Truffauték iszonyúan elfogultak voltak, igazából maguk sem tudták, pontosan mit is akarnak, sokszor inkább fanatikus rajongóként mintsem filmkritikusként, esztétaként viselkedtek. Aki bekerült a szerzői panteonba (Hitchcock, Orson Welles, Howard Hawks, Jean Renoir, stb.), annak a legrosszabb filmje is eget rengető mesterműként lett elkönyvelve általuk, aki viszont ezen a körön kívül esett, készíthetett akármilyen remekművet, az sosem lett jobb a közepesként. Truffaut egyszer megjegyezte: "Még nem láttam Orson Welles Bizalmas jelentés (Mr. Arkadin) című filmjét, de biztos vagyok benne, hogy remekmű."

2017-01-15 14:49:28 Apocalypse Now (1979) / Apokalipszis most critixx (3) #117

A "bővített változatok" mögött a legtöbb esetben üzleti fogás és nem alkotói szándék bújik meg. Belepakolnak egy rakás jelenetet, amik annak idején teljesen jogosan a vágóasztalon végezték, a laikus nézőt beetetik azzal, hogy "X perccel hosszabb, különleges verzió", aki persze így meg is veszi.

2017-01-15 11:43:33 Apocalypse Now (1979) / Apokalipszis most critixx (3) #112

A gyűrűk urának én már a rendes, mozis verzióján majdnem elaludtam, fogalmam sincs hogy lehet ezt még másfél órával tovább húzni. :D (De ez már OFF...)

2017-01-15 11:21:34 Apocalypse Now (1979) / Apokalipszis most critixx (3) #110

Egy kibővített verzió sok esetben el tudja rontani a film (korábban már jól belőtt) tempóját, sodrását, bizonyos esetekben még a szüzsét is azzal, hogy esztelenül belerak korábban már jogosan kivágott részeket. Én is a bővített verziót láttam csak, és többen azt írták itt nekem, hogy ha megnézném az eredetit, javulna az osztályzatom.

előzmény: acidphase (#109)

2017-01-14 13:38:43 [Filmet keresek] critixx #2091

Igen, bőven volt benne Terminátor koppintás. Mikor Jesse megérkezik a Földre, kvázi ugyanaz mint mikor Schwarzi érkezik meg a múltba: éjszaka, villámlás közepette nagy fényességgel "lepottyan" a semmi közepébe egy anyaszült meztelen kigyúrt férfi. Illetve van egy rész, mikor harcolnia kell a saját fajából egy másik egyeddel, ott is erősen érezhető benne az "inspiráció". :D

előzmény: Tenebra (#2089)