critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (9 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

All the Money in the World
A világ összes pénze
3 2018-01-21 3,5
Da Yu Hai Tang
A hegyek és vizek könyve
3 2018-01-18 ?
Ballada egy szolgafiú emlékére

2 2018-01-10 ?
Downsizing
Kicsinyítés
2 2018-01-07 3,0
Kincsem

2 2018-01-03 3,4

Érdekes, hogy viszont ebben a filmben szinte alig vannak felesleges jelenetek és a tempó is viszonylag zökkenőmentes. Ritka egy Bond-film esetében. Talán ezért is van, hogy a Gyémántok óta ez a legrövidebb Bond-film (ha beleszámítjuk, hogy az utolsó 4 perc a végefőcím, akkor még a Csak kétszer élsz-nél is rövidebb).

Igen. Mint lentebb is említettem, Carver mellett Wai Lin a pozitív színfolt ebben a filmben. Kicsit Anya Amasova őrnagy kínai megfelelője ő, egy nagyon szexi, de mindemellett kellően veszélyes és igazán talpraesett hősnő, aki simán megállja a helyét Bond mellett. Érdekes lenne vele egy külön sorozat. (Bár ő most éppen a USS Shenzou kapitánya, "másodállásban" pedig a tüköruniverzum császárnője. Holnap jön az évadfinálé! :))

Na igen, ez az a Bond-film, ahol a főgonosz érdekesebb és karizmatikusabb személyiség mint maga Bond. Ezt is megértük.

Amúgy lehet ez a rendezés és forgatókönyv hibája is, mert a GoldenEye-ban Brosnan itt-ott azért megcsillogtatta "Bond-ságát", az ember elhitte róla, hogy ő az a bizonyos 007-es (pl. a kaszinó jelenetben), itt viszont iszonyú sótlan, egyszerűen hiányzik belőle minden, ami megkülönböztetné őt egy átlagos akcióhőstől.

Van egy teóriám. A készítők mindig igyekeztek az adott színész karakteréhez igazítani Bond személyiségét. A macsó Connery, a "suta" Lazenby, a piperkőc, kedélyes, viccelődő Moore, a kemény, de belül érzelmes Dalton. Brosnan esetében viszont az a helyzet, hogy neki nincsen karaktere, ezért itt Bondnak sincsen. Ami elég szomorú sok tekintetben. No, még két film vele.

Nem tévedtem nagyot, amikor (kamaszkori emlékeimre hagyatkozva) három éve azt írtam, ez az egyik legfelejthetőbb Bond-film. Mert tényleg az. Brosnan második filmje már nem tudja megugrani a GoldenEye által felállított mércét és hamar kifullad. Egy látványos, de kiszámítható és üres akciófilmet kapunk, mely egy-két pillanatában emlékeztet a széria jobb darabjaira.

A történetre nem érdemes szót pazarolni, talán annyit, hogy döbbenetes mennyi eredetiség nincs benne, mintha minden mozzanata valamelyik korábbi Bond-moziból lenne átemelve (a Csak kétszer élsz-től kezdve A kém, aki szeretett engem-ig). A Dalton-féle irányvonalat egy csapásra elfelejtették a készítők és visszatértek a Moore-éra sekélyességéhez mind a főszereplőt, mind a cselekményt illetően, azzal a különbséggel, hogy Moore legalább rendelkezett egy olyan karizmával és személyiséggel, mely megtöltötte élettel a sokszor paródia-szintre redukált 007-est, míg Brosnan egyszerűen semmilyen a szerepben. Ott van, hordja a rá szabott öltönyöket, de épp hogy észrevesszük a vásznon, annyira halovány.

Jonathan Pryce rutinnal hozza a klasszikus manírokkal felvértezett (személyiségében leginkább talán a Moonraker Hugo Drax-ével rokonítható) főgonoszt, aki ezúttal Rupert Murdock ördögi változata (miként Christopher Walken anno a Halálvágtában Bill Gates ördögi változata volt). Segéderőnek ezúttal a Scooter frontemberét és Csuja Imrét sikerült szerződtetni. A feleségét játszó Teri "Született feleségek" Hatcher viszont olyan szinten irritáló (és annyira híján van mindennemű színészi tehetségnek), hogy a néző kifejezetten örül neki, mikor Bond holtan találja. (Ehhez hozzájön, hogy Brosnan - csakúgy mint a GoldenEye esetében - nagyon gáz a romantikus jelenetben.) A film kevés erőssége közé tartozik Michelle Yeoh, aki nem csak nagyon szép, de a rá bízott papírvékony szerepet is sikerül élettel megtöltenie. Plusz végre Bond ismét egy hozzá mérhető, igazán "tökös" partnernővel találja szemben magát (nem véletlen, hogy a 23. századra a Terrán Birodalom császárnője lesz a hölgyből :DD).

Egy szó mint száz, sajnos újra elindult lejtmenetbe a sorozat.

De a Westworld (mármint a '73-as eredeti film) "római" jeleneteit az ő egykori villájának kertjében forgatták. :P

Ja, hát őt meg megvádolták hogy megerőszakolt és megölt egy színésznőt. A bíróság felmentette, de máig nem derült ki az igazság.

2018-02-10 12:53:45 Kincsem (2017) critixx (2) #39

Ritkán történik ilyen, de tökéletesen egyetértek Olórin véleményével. Pláne az utolsó bekezdéssel.

(Sajnos a jelenlegi filmfinanszírozási szerv maximálisan ezt az irányvonalat próbálja ránk sulykolni. Lásd: kötelező "forgatókönyv-fejlesztés", minek során a maradék kreativitást is szépen kinyirbálják a filmekből és rájuk kényszerítik a hollywoodi sablonokat.)

Nálam is ugyanez a sorrend. Max Linder kakukktojás ezen a listán, hiszen ő francia volt és csak Európában számított sztárnak. Egyébként az utókor számára ő inkább a halála miatt lett hírhedt, mintsem a munkássága miatt híres. Megölte a (18 éves) feleségét, majd saját magával is végzett, árván hagyva alig kétéves kislányukat.

2018-02-08 22:53:28 Kojot (2017) critixx (?) #18

Még véletlenül se legyen olyan film terítéken, ami a mai valóságról szól. Jobb helyette a Kincsem meg a Pappa Pia. Ez mostanság a trendi. Nézzétek meg az MTVA Mecenatúra dokumentumfilmes (!) pályázat nyertes alkotásainak listáját. A legutóbbi tizenhat támogatott film közül három dolgoz fel mai, aktuális témát. (És legalább hat a "kommunizmus bűnei" témát dolgozza fel, de ez más tészta.)

előzmény: Újpest Ostora (#17)

2018-02-07 14:38:12 [Általános fórum] critixx #7303

Amúgy még a GoldenEye-ban is volt vetített hátteres autós jelenet. Csak persze jóval fejlettebb technikával és ezért kevésbé nyilvánvalóan megoldva mint a régi filmekben.