critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (9 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood
Korszakok: kambrium, triász, jura

Születési év: 1987
Lakhely: Budapest

Kono sekai no katasumi ni
In This Corner of the World

KISS Meets the Phantom of the Park
Attack of the Phantoms
1 2017-11-05 ?

2017-12-11 12:19:38 The Room (2003) critixx (?) #21

Csinálhatnának egy filmet arról az esetről is, mikor Horthy Miklós kormányzó legkisebb fia a '60-as években New Yorkban az ottani magyar közösségtől gyűjtött adományokból forgatott egy nagyon low budget pornófilmet. Érdekes sztori.

Ha már a nap filmje, a Napfivér, holdnővér leírásában nagyon csúnyán néz ki az a "Francis". Vagy Francesco olaszul vagy pedig Ferenc magyarul. Esetleg a születési neve (Giovanni di Pietro Bernardone). De Francis maximum akkor, ha angol nyelvterületen született volna. (Sejtem, hogy angolról lett lefordítva a leírás, anélkül, hogy a fordító tisztában lett volna a nevekkel.)

Számomra is mindig a '95-ös verzió szinkronja marad az "igazi" Star Wars szinkron. Lehet ez csak azért van, mert gyerekkoromban így láttam/hallottam a legtöbbször. Illetve, tudom, hogy általában Kránitz Lajost szokták a "tökéletes" Vader szinkronhangnak tartani, de számomra mindig Hollósi Frigyes marad az "igazi".

2017-12-03 20:53:01 Veszettek (2015) critixx (?) #35

Ahogy mondod, fontos téma lett volna, de a készítők be voltak sz.rva az esetleges reakcióktól és nem mertek rendesen hozzányúlni. Többek közt ezért is bukott meg a film. Az "egyik oldal" alapból bojkottálta, mert jóval a bemutató előtt elhíresztelték, hogy "gárdafilm" (hiába tagadták ezt a készítők nagy bőszen), a "másik oldal" szemében pedig nem volt elég bátor. A mezei, "pártatlan" mozinézőket pedig nem érdekelte (ebben a formában) a dolog.

előzmény: cinemagi (#34)

Ennek a filmnek a tartalomleírásában:

"a talibánok (sic!) irányítása alatt álló Kabulban" helyett helyesen: "a tálibok irányítása alatt álló Kabulban"

"Talibánok"...

Én inkább a januárt várom, hogy folytatódjon a Star Trek: Discovery. :P

Ezt a filmet az MTVA Mecenatúra támogatta, tehát magyar-román koprodukció, nem csak román.

Ő és Ő ugyanaz a személy. (Nem kell a "Kapitány" a nevébe.)

2017-12-02 00:26:41 [Kritikus kód] critixx #1999

Annak idején létezett az "ignorálom" opció, ami pont erre szolgált. Sajnos amióta megújult az oldal, ez a funkció teljesen eltűnt.

előzmény: tomside (#1994)

Nem az összeset, de úgy tudom, hogy amennyit engedtek neki, azt mind ő csinálta. Az pl. biztos, hogy a főcím előtti jelenetben ő maga mászott a kocsi tetején.