critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (10 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

1 2019-07-14 ?
Fire Maidens from Outer Space

1 2019-07-08 ?
The Secret Life of Pets
A kis kedvencek titkos élete
2 2019-07-07 3,3
2 2019-06-15 3,4
Movie 43
Movie 43 - Botrányfilm
1 2019-06-14 2,8

"5. Spock miért ilyen hatékony fegyver Khan ellen? Vagy ez valami olyan dolog, amit tudnom kéne az előzményekből?"

A vulkániak jóval erősebbek a nyápic emberi faj képviselőinél, ergó ő (félvér létére is) sokkal jobban oda tud neki vágni mint egy homo sapiens.

"7. Miért nem nyírták ki a többi 72 versenyzőt? Elég veszelyesek, vagy csak nekem tűnt fel???"

A Föderáció és a Csillagflotta felvilágosult, humanista szervezet, vagyis nem gyilkolnak meg csak úgy senkit, még akkor sem, ha veszélyes genetikai "szuperemberekről" van szó a késő 20. századból.

"8. Meg amúgy is....300 évvel ezelőtt is azok voltak, bűn volt őket otthagyni csakúgy magányosan hánykolódni..."

Erre igazából az eredeti sorozat sem ad választ, valami olyasmi van a dolog mögött, hogy az akkori hatóságok inkább titokban eltüntették a Földről ezeket az embereket, a lakosság pedig úgy tudta, végeztek velük. Csak 300 évvel később derült ki az igazság, mikor az Enterprise megtalálta a sodródó Botany Bay-t az űrben.

"11. Amikor kijönnek az elképzelhetetlen sebességből, akkor valaki megjegyzi, hogy 270 000 Km-re vannak a Földtől. Két robbanás és már a Föld gravitációja vonzza őket. Ez mi?"

Nem vagyok fizikus, se csillagász, de szerintem az űrben ez nem túl nagy távolság.

Egyébként ajánlom neked az eredeti Khan-sztori megismerését is. Ricardo Montalban ezerszer karizmatikusabban hozza a figurát mint a vérszegény Kámbörbecs.

előzmény: Livcsy (#257)

- Elnök Úr! Melyik hónapban született?
- A kilencedikben! Ki ültette ezt ide mellém?

Ennek a filmnek a címe helyesen nem Fire Maidens FROM Outer Space, hanem Fire Maidens OF Outer Space (mint a plakát is mutatja).

Erős hónapnak nézünk elébe. Pompom klub, Übergáz és még az új Szupercella is. Nehéz a döntés.

2019-06-27 17:07:42 En marchant (1969) / Walking critixx (5) #11

A világ (egyik) legjobb animációs filmje. A rendezőjének sajnos szomorú sors jutott. Alkoholista hajléktalanként halt meg.

Az évek során rengeteg port.hu-ról átvett tartalomleírást igyekeztem nyelvtanilag és tartalmilag egyaránt kijavítani, úgyhogy ez nem lepett meg. :)

Szerintem is szörnyűséges nyelvtani hiba "a The Beatles". Ez olyan, mintha azt mondanánk, "a The New York Times". Örülök, hogy javítva lett. Én is fel akartam már rá hívni a figyelmet. :)

2019-06-25 21:23:14 Kölcsönlakás (2019) critixx (?) #16

"A lényegi kérdés inkább az hogy ki és mi okból adta meg neki ezt a lehetőséget..."

Évekig élt együtt egy bizonyos pocokkal hollywoodi producerrel, aki később történetesen annak a filmszakmai, állami támogatások felett döntő szervezetnek lett az irányítója, mely ezt a filmet is finanszírozta.

"1. hogyan vették fel a filmművészetire anno"

Ez tényleg rejtély. Mondjuk ugyanezt én Csányi Sándor kapcsán sem értem.

"2. miért őt választották a miniszter félrelép mellékszerepére"

Mert annak a filmnek is a fentebb említett pocok volt a producere, akinek nyilván megtetszett az új felfedezett. A forgatás alatt jöttek össze.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2019-06-22 10:25:58 Kölcsönlakás (2019) critixx (?) #8

Belső információk szerint D.K. semmit sem rendezett a filmen. Beszélgetett a színészekkel, mosolygott, nézte a monitort, miközben Gulyás Buda végezte a rendezői teendőket.

előzmény: bambula (#6)

2019-06-19 16:07:30 Nineteen Eighty-Four (1984) / 1984 critixx (4) #40

Szerintem kevered a Sötétség délbennel, ott lövik agyon a főhőst a végén a vallatások befejeztével.

előzmény: kakrisz98 (#38)