critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (11 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

My Three Grandmas
4 2019-10-07 4,3
Love

2 2019-10-07 3,8

Engem sokkal jobban zavar, mikor az olyan filmeket is 2.39:1 "scope" arányban veszik fel, melyekben semmi sem indokolná ezt a széles formátumot. Beszélgetős, kevés helyszínes, nem akciódús, nem látványos drámák, vígjátékok, stb., ahol csak zavaró ez az alul-felül elég szűk képarány.

2019-11-16 09:56:10 Long Shot (2019) / Csekély esély critixx (?) #8

Tarr Bélánál igen.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7)

2019-11-14 20:13:25 Metropolis (1927) critixx (5) #70

Hitler szerette Lang filmjét, H.G. Wells ellenben nagyon nem. Csak úgy engedte Korda Sándornak adaptálni az Eljövendő dolgokat, hogy a producer megígérte neki, a filmváltozat semmiben sem fog hasonlítani a Metropolisra.

2019-11-13 13:31:19 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr critixx (4) #116

A zárlattal kapcsolatban vannak olyan értelmezések, miszerint Travis valójában meghal a tűzpárbajban, mikor megmenti a kiskorú prostit, és amit a film végén látunk csupán az ő ábrándja, amit a halál pillanatában elképzel. Azt nem tudom, Scorsese nyilatkozott-e valamit ezzel a teóriával kapcsolatban.

előzmény: morcosmedve (#102)

"jobban örült volna, ha egy, a japánok mindennapjairól szóló filmje nyert volna rangos díjat"

A filmexportért felelősek Japánban úgy gondolkodtak akkoriban, hogy a hasonló filmek külföldön senkit sem érdekelnének, ezért nem is nagyon reklámozták, terjesztették őket a világban. Ozut is ezért csak a halála után ismerték meg nyugaton. A látványos történelmi filmek (A vihar kapujában, A hét szamuráj, stb.) és katasztrófafilmek (Godzilla és társai) ellenben kiváló exportcikknek számítottak a szemükben és nyomták őket, ahogy csak tudták. Az sem véletlen, hogy Kuroszavát saját hazájában sokkal kevesebbre becsülték - sőt, "túlzott nyugatiassággal" vádolták meg - mint külföldön, nyugaton.

előzmény: offerus (#1)

2019-11-06 22:38:33 [Általános fórum] critixx #8188

És tegyük hozzá, hogy egy nagyon nyálasnak, cukormázasnak ígérkező kutyás-amcsi katonás projekthez "támasztják fel" Dean-t, ami olyan korban játszódik, mikor ő már nem is élt. Már az is épp elég az elborzadáshoz, hogy Diane Warren szerzi a betétdalokat... Csak emlékeztetőül.

2019-11-06 22:18:05 [Általános fórum] critixx #8186

Alig várom James Stewart következő filmjét. De Gregory Peck-től is biztos várhatunk még kiváló alakításokat.

Ha már: "This opens up a whole new opportunity for many of our clients who are no longer with us"

előzmény: BalaKovesi (#8184)

2019-11-05 18:19:26 [Mi a film?] critixx #19

"Természetesen azért, mert az önálló művész a legnagyobb rizikófaktor mind közül."

Emlékezzünk rá, hogy pl. a Disney fejesei kirúgták a Han Solo film rendezőit, mert túlságosan egyedi látásmódot akartak érvényesíteni, és behozták helyükre a megbízható iparos Ron Howard-ot.

2019-11-02 12:30:53 Vertigo (1958) / Szédülés critixx (5) #146

Én úgy emlékszem, hogy ez a felirat a cenzorok kívánsága miatt került a film végére, ugyanis a Hays Kódex akkoriban kimondta, hogy bűn nem maradhat büntetlenül a filmekben. (Ezért is volt nagy áttörés a Keresztapa vége a maga idejében.) Később, amikor a filmet újra bemutatták, a régi Production Code pedig már nem volt érvényben, leszedték róla ezt a felesleges feliratot.

Azért én továbbra is elég tiszteletlenségnek tartom, hogy bemutatták ezt a filmet. Aretha Franklin sohasem egyezett bele, hogy valaha bemutassák, ugyanis úgy gondolta, túl gyenge minőségű lett a hangfelvétel (ezen persze nyilván javíthattak / javítottak a mai technológiával). Az örökösök és a producerek szépen megvárták, amíg meghal, hogy végre moziba küldhessék.