critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (11 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

4 2019-12-29 4,0
Ünnepeink

3 2019-12-28 3,8
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Shaun, a bárány és a farmonkívüli
3 2019-12-28 3,9
The BFG
A barátságos óriás
1 2019-12-27 2,7
Happy Christmas, Miss King
Boldog karácsonyt, Hetty néni!
3 2019-12-25 4,0

Ezt is újranéztem kb. 15 év után. Lehet, hogy leviszem négyesre. Helyenként kicsit lelassul a film, vannak benne felesleges részek. De Dean és Sal Mineo alakítása mindenért kárpótolja az embert. Eszméletlen az az erő és mégis esetlenség, ami Deanből árad, csak a fiatal Brandóhoz tudom hasonlítani. Kár, hogy nem tudjuk meg, mi lett volna belőle később.

2019-12-30 17:13:50 Dirty Harry (1971) / Piszkos Harry critixx (3) #60

15 év után újranéztem, valahogy most jobban tetszett. Callahan karakterét sem éreztem annyira ellenszenvesnek. Az tény, hogy nincs igazán kidolgozva, azon felül, hogy morcos és nagyon kemény és szereti a saját kezébe venni a törvényt, igazából semmit sem tudunk meg róla. A néhai feleségét is csak megemlítik. A sztori is baromi egyszerű, két mondatban elmesélhető. Semmi sincs túlbonyolítva. Eastwood jön, lát és lő.

Érdekes egy film, igazából a hármas és a négyes között vacillálok. A cselekmény tényleg elég esetlen helyenként, sokszor lassú és tele van felesleges szálakkal (Janet Leigh karaktere például simán kihagyható), és a film fele eltelik, mire beindulnak a dolgok. A főszereplők között sincs igazi dinamika. Sokszor úgy érezni, hogy Sinatra karaktere nincs igazán kibontva, csak kellett valaki, aki felgöngyölíti a szálakat, miközben valójában Harvey drámája van a középpontban.

A hidegháborús sztori mai szemmel viccesen avíttnak tűnik. A karikatúraszerűen gonosz és csúnya szovjet meg kínai elvtársak hatalmas Sztálin és Mao képek és természetesen egy vörös csillag alatt mossák ki szegény ártatlan amerikai katonák agyát.

Ami viszont pozitívum: Frankenheimer nagyon ért az atmoszféra- és feszültségteremtéshez, és ügyesen játszik a filmnyelvvel. Érezhető az európai modernizmus hatása. Sokszor hosszú beállítások hagynak teret a színészeknek a kibontakozásra, máskor gyorsvágásokkal érzékelteti a rendező a feszültséget. A végén az ál-dokumentarista stílusban felvett előválasztási nagygyűlés kiváló. Az operatőri munka is egészen remek, akárcsak Frankenheimer más korabeli fekete-fehér filmjeiben.

A színészek többsége is jól hozza a rá osztott figurát. Laurence Harvey jól értett a mentálisan összeomló karakterek megformálásához (lásd még: Columbo). Angela Lansbury zseniális az ördögi anya szerepében. John McGiver-t érdekes volt látni komoly szerepben - ő leginkább az Éjféli cowboy elmebajos szektás embereként él bennem.

A vége dermesztő, miként az a jelenet is, mikor Shaw hidegvérrel lelövi az apósát és a feleségét.

Itt még csak riasztó fikció volt, hogy egy távcsöves pisztollyal felvértezett merénylő a magasból célba veszi az elnökjelöltet. Nem sokkal később a valóság rálicitált a film készítőire.

A tanú nem lehetett volna versenyben, hiszen csak 1979-ben mutatták be nyilvánosan.

Számomra az Andrej Rubljov (ami amúgy 1966-ban készült, de - A tanúhoz hasonlóan - évekig a cenzúra fogságában raboskodott), a Kes, az Éjféli cowboy és a Szelíd motorosok lennének a négy jelölt, sajnos ezen belül nem tudok választani.

Férfi ezüstöt kaphatna Dustin Hoffman és Anatolij Szolonyicin.

Sajnos nem ér fel az előző filmhez, de ettől függetlenül egy teljesen vállalható, kedves, aranyos, humoros bárányos - alienes kaland.

2019-12-27 13:11:17 Kölcsönlakás (2019) critixx (?) #41

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy Dobó Kata beszélget a színészekkel, megdicséri őket, hogy milyen viccesek voltak a jelenetben, eközben Gulyás Buda megrendezi a filmet.

Amúgy normális esetben még működhet is a dolog. George Cukor például csak a színészeket instruálta, minden technikai jellegű dolgot (plánozás, kameramozgás, stb.) az elsőasszisztense csinált. Ennek ellentéte Hitchcock, aki korának legjobb "technikai rendezője" volt, centire pontosan megtervezte a filmet, a színészekkel ellenben nem szeretett bíbelődni (úgy volt vele, azért fizetik őket, hogy tudják, mit kell csinálniuk). De őket és Dobó Katát együtt emlegetni azért kicsit necces.

Az utolsó pár perc döbbenetesen didaktikus. Mintha Michael Moore átvette volna a rendezést.

Ezen a képen nem John Glover, hanem Robert Picardo látható.

Bocs, közben rájöttem, hogyan kell szerkeszteni. :)

2019-12-25 12:54:45 The Hustle (2019) / Csaló csajok critixx (1) #8

Nem, de 1. az USA-ban a népességre lebontva nagyobb probléma az elhízás mint pl. Európában, 2. Hollywood elsősorban az amerikai közönség ízlésének kíván megfelelni. 3. A statisztikák szerint az USA lakosságának (327 millió fő) 39%-a elhízott. Igen, milliók.

előzmény: Dangar (#7)

Simán el tudom képzelni, hogy 5-10 év múlva, mikor a Disney újabb bőrt kíván lehúzni a SW univerzumról, kitalálják, hogy csinálnak egy alternatív trilógiát, ami semmissé teszi az utolsó három rész eseményeit, és A Jedi visszatér-től folytatja az eseményeket. És még rosszabb lesz, mint ezek voltak.

előzmény: SoZi (#125)