critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (10 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

Az érsek látogatása
2 2019-08-11 3,0
A kanyaron túl

2 2019-08-10 3,3

Talán a legrosszabb az összes young adult hülyeség közül, még az Eragon-t is alulmúlja. Valószínűleg sosem csinálnak már jó görög mitológiás filmet.

2019-09-13 13:05:25 The Fanatic (2019) critixx (?) #3

A szcientológia nem olcsó mulatság, Travoltának valamiből állnia kell a cechet.

A film második fele, amikor a bomba megszületése valós közelsége kerül és a tudósok elkezdenek küzdeni saját lelkiismeretükkel jól sikerült, köszönhetően elsősorban Paul Newman és "Barclay hadnagy" színészi játékának és a rendezésnek, ami hagyja őket kibontakozni. Addig viszont a film sajnos eléggé unalmas, sokszor túlnyújtott, érdektelen. Engem a John Cusack-féle szál sem kötött le, igazából semmit sem adott a sztorihoz, simán kihagyható lett volna. Sok ez a 130 perces játékidő. Így csak közepes osztályzat jár neki.

Érdekesség a magyar Halász Péter felbukkanása egy kisebb szerepben. Halász akkoriban disszidensként az USA-ban élt és egy avantgárd színházat vezetett, a rendszerváltás után jött haza. Később Jancsó filmekben is szerepelt.

A másik érdekesség, hogy a valóságban a két főszereplő színész pont az ellenkező világnézetet képviseli / képviselte mint filmbéli karaktereik. Newman világéletében elkötelezett liberális és emberbarát volt, Schultz pedig még a Breitbart-ba is írt cikkeket (nem véletlen, hogy vagy tíz éve nem foglalkoztatja őt Hollywood).

2019-09-11 09:31:54 Apocalypse Now (1979) / Apokalipszis most critixx (3) #129

A "végső vágást" én sem láttam, de számomra a 200 perc körüli rendezői változat is nagyon sok volt. Unalmas, túlnyújtott, tele felesleges részekkel. Szerintem a 140 perces mozis változat a legélvezhetőbb verzió.

2019-09-10 20:16:19 [Általános fórum] critixx #8032

Geena Davis-t se feledjük...

előzmény: Dangar (#8031)

2019-09-10 09:39:41 [Általános fórum] critixx #8024

Szerintem nem vagy ezzel egyedül.

előzmény: Dangar (#8022)

"a 2018. okt. 1. és a 2019. szept. 30. között bemutatott filmek nevezhetők"

Tehát akkor még simán nevezhették volna az Egy napot. De nehogy már valami olyan menjen, ami egy kicsit is a máról szól. Legyen inkább egy sokszor lerágott történelmi időszakról szóló tévéfilm...

2019-09-03 21:28:43 Curtiz (2018) critixx (?) #16

Egy másik sztori, amit meséltek nekem és most (sajnos) pont aktuális. Egy ismert magyar operatőr (többek közt Tarr Béla munkatársa is volt) tanított az egyik egyetem operatőr szakán. Az egyik órán nagy lelkesedéssel megy be a diákokhoz: "Ha továbbra is ilyen jól haladunk, jutalmul a félév végén elhívom az egyik órára vendégelőadónak TÓTH JANÓT!!!" A diákok összenéztek... Ki a fene az a Tóth izééé??? Senki sem hallott róla. Állítólag az óra után a tanár első útja a kocsmába vezetett, hogy lehajtson egy feles vodkát...

BonnyJohnny: Az igazi döbbenet, hogy ez a srác ma forgatókönyvíróként dolgozik. Sőt, úgy tudom, az Inkubátor programban nemrég kapott támogatást rendezőként az első, kisköltségvetésű játékfilmjére.

2019-09-03 18:25:22 Curtiz (2018) critixx (?) #11

Én is így vagyok vele. Bár akkor a csoporttársaim háromnegyedét kirúghattuk volna. :(

előzmény: Bogár Bence (#10)

2019-09-03 17:38:54 Curtiz (2018) critixx (?) #7

ELTE filmszakon elég sokan voltak, akik nem ismerték. És lediplomáztak... Volt egy srác, akinek az volt a hitvallása, hogy nem néz 1960-as évek előtti filmet, mert az neki túl lassú. Ma forgatókönyvíróként dolgozik. ://