critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (9 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

1 2018-07-09 2,2
Falu fessön

3 2018-07-05 ?

2018-07-15 21:59:21 [Foci VB 2018] critixx #205

Nagy mázlijuk volt a franciáknak. Drukkoltam a horvátoknak, szimpatikus "kis" csapat volt, akik szívvel-lélekkel végigküzdötték a világbajnokságot, beleértve a döntőt is. Nagyon szép látvány lett volna Modricékat a kupával a kezükben látni, de így hozta a sors. A franciák sem szégyenkezhetnek.

2018-07-15 01:17:14 Black Mirror (2011) / Fekete tükör critixx (4) #107

Második évad: Továbbra is eléggé színvonalas, de továbbra sem érzem azt a hatalmas átütő erőt, amit (elvileg) éreznem kéne. Lehet, hogy azért, mert tényleg sok ilyesmit láttam / olvastam korábban.

A három epizódból a legerősebb talán a White Bear volt, egyben talán a leginkább "Outer Limits-es" is a három közül (attól eltekintve, hogy a '90-es években nem voltak még "okos"telefonok, simán elment volna, egy az egyben ugyanígy abban a sorozatban is). Persze, ennek is bőven megvannak az előzményei (Truman Show, A menekülő ember, stb.) és nincs új a nap alatt, de "egy újszülöttnek minden vicc új".

A "halott férjet android formájában feltámasztó" epizód is jó volt, korrekt dráma, remek színészi alakításokkal (a főszereplő színésznő mostanában szintén szuperhősmozikra pazarolja a tehetségét...).

A Waldo-s epizód ellenben elég gyengére sikerült, nem igazán tudta rendesen átadni azt, amit akart. Pedig értem én, hogy mit szeretett volna mondani és nagyon is releváns az, amit a politika és a tömegmédia mai állapotáról állít (csak nézzük meg, pl. hány szavazatot kapott nálunk a Kutyapárt), de valahogy az egész elsikkadt, nem igazán jött át azzal az erővel, amivel kellett volna.

2018-07-14 16:05:19 Black Mirror (2011) / Fekete tükör critixx (4) #106

Megnéztem az első három epizódot, összességében tetszett és örülök, hogy manapság csinálnak még ilyeneket. Annyira nem voltam elájulva tőle mint sokan - talán azért, mert sok hasonlót láttam már (a '90-es évekbeli Végtelen határok sorozat egyes epizódjai például nagyon hasonlítottak erre, témában és hangulatban is) -, de tetszett a témafelvetés, és a megvalósítás is abszolút minőségi volt.

A legjobb talán a "malacos" epizód volt, mely ügyesen egyensúlyozott a thriller és a szatíra határán, végig fenntartotta a feszültséget, miközben az ember egyszerre döbbent arccal és vigyorral követte a fejleményeket. A végén pedig kiderült, hogy tulajdonképpen egy médiahack volt az egész.

A "biciklis" rész is tetszett, bár annak a végét - mint valaki már lentebb leírta - a Sidney Lumet-féle Hálózatból "lopták", de maga az ábrázolt "disztópia" eléggé aktuális és kellően döbbenetes volt. Továbbá a főszereplő színész is remekelt (ma már ő is lesüllyedt a Fekete párduc szintjére...).

A leggyengébb rész kétségtelenül a harmadik, "agyszkenneres" epizód volt, ami igazából egy átlagos dráma egy nem túl eredeti sci-fi ötlet köré felhúzva, melyet sokszor sok helyen ellőttek már (most hirtelen a Douglas Trumbull-féle Briainstorm jut eszembe, de Robin Williams főszereplésével is volt egy film, aminek egy az egyben ez volt az alapötlete). De egyébként ez sem volt rossz.

Kíváncsi vagyok a többi epizódra is.

Az animációs, anime, dokumentumfilm, némafilm, rövidfilm szigorúan vett értelemben nem műfajok. :-)

2018-07-10 13:34:33 Vallásosfilm (2012) critixx (4) #3

Ennek kint voltam az egyik forgatásán még 2009-ben. Vidéken, hóban, fagyban, órákon keresztül filmeztünk a falusi zsidó temetőben. Nosztalgikus volt ezt így látni. :-))

2018-07-08 19:09:12 [JÁTÉK] critixx #31861

9. a, Los Angeles (Gábor Zsazsa)

2018-07-08 19:02:20 [JÁTÉK] critixx #31857

2. c, 1950 London (George Orwell)

Németország és Brazília mint végső győzelemre esélyes... Bruhahaha...

2018-07-08 00:47:37 [Foci VB 2018] critixx #185

Szép volt, Horvátország! :)

Most már csak azon szomorkodom, hogy a számomra szimpatikus két csapat (angolok, horvátok) játszanak majd egymás ellen.

A harcmezőn harcoló katonák szemszögéből. :-))

előzmény: betti (#7)