critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (10 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

A Simple Twist of Fate
A sors kegyeltje
2 2018-12-30 3,2
Marshall
Marshall - Állj ki az igazságért!
3 2018-12-25 3,5
1 2018-12-24 2,6
The Nutcracker in 3D
Diótörő
1 2018-12-22 2,0

De. Három napja láttam az ATV-n, az új szinkronnal (a másikkal nem is adták soha a '80-as évek eleje óta), Bozai szó szerint azt mondta: "Peter Falk, magyar hangja Szabó Gyula. Bemutatjuk a Columbo című filmsorozatot. Ahogy a könyvben meg van írva."

Ennek a Columbo epizódnak a tartalomleírása - ami a Port.hu-ról lett szó szerint átvéve - teljességgel hibás.

A helyes tartalom valami ilyesmi:
"Luis Montoya, a nyugdíjas, de rendkívül büszke torreádor megpróbál a fiatal Curro Rangel segítségére sietni, mikor azt egy dühöngő bika megtámadja, de félelem lesz rajta úrrá. Montoya nem bírja elviselni a gondolatot, hogy gyávaságára fény derülhet, ezért eldönti, hogy végez Curro apjával, Hector-ral, aki szemtanúja volt megfutamodásának."

Ennek a résznek pedig a helyes magyar címe: Ahogy a könyvben megvan írva. Ezt a címet mondja be Bozai Józsi bácsi a szinkronos változat elején.

2019-01-18 14:16:50 The Terror (1963) / Terror critixx (1) #8

Nicholson, mikor megkapta az Oscart a Száll a kakukk-ért, a köszönőbeszédében ezt mondta: "Szeretném megköszönni az ügynökömnek, aki tíz éve azt mondta, nem jósol nekem nagy jövőt a színészi pályán".

előzmény: coles (#6)

Attól függ, hogy készítési vagy sugárzási sorrendben nézzük. A Besegít a halál volt az első nem-pilot epizód, amit leforgattak, ez volt a második. A tévében anno viszont fordított sorrendben adták őket, ez volt az első rész, az pedig a második.

Korai rész, mégis sokkal "Columbósabb" mint a mindössze eggyel előzőleg leforgatott Besegít a halál. Peter Falk már itt teljes vértezetben hozza a hadnagy figuráját, remek az összhang közte és Cassidy között, nem véletlen, hogy az utóbbit még kétszer visszahozták később az alkotók. Amúgy szerintem Ken Franklin épp az egyik igazán ellenszenves gyilkos, senki sem szimpatizál vele.

Ez az a rész, amikor a szivarhamuval próbálják inkriminálni a kopasz figurát? Sajnos nagyon régen láttam már ezeket a későbbi epizódokat.

Szerintem is eléggé túlértékelt film. Igazából csak Nicholson miatt négyes, maga a film abszolút közepes kategória.

2019-01-13 09:58:05 Dracula (1931) / Drakula critixx (3) #50

Az egész film nagyon teátrális (bár ez általánosságban is jellemző volt a korai hangosfilmekre és azt is tudni kell, hogy ez nem a regény, hanem az az alapján készült Broadway színdarab adaptációja), Lugosin kívül a színészek is elég gyengék, a rendezés is elég félvállról vett (pedig Browning tehetséges rendező volt). A Nosferatu minden tekintetben köröket ver rá.

2019-01-12 08:58:25 [Megérdemelte-e az Oscart...] critixx #10821

A PC rendőrség újra lecsapott.

előzmény: kobretti88 (#10820)

Egyik sem. A mai Hollywood igen mostohán bánik az idősebb színészekkel, lásd Robert De Niro, Al Pacino bohóckodásai, Robert Redford és Michael Douglas haknizásai szuperhősös hülyeségekben. A fentebbi színészek nagyon jól tették, hogy visszavonultak és inkább nem égetik magukat.

Apropó, Meg Ryan mint legenda? Hát...