critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (11 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

4 2020-02-15 4,2
Szél

4 2020-02-10 4,3

2020-03-29 19:21:58 [Tévésorozatok] critixx #3796

Sejtettem, hogy ez utóbbi is Trónok harca-hatás. Ezt már a Discovery-ben is kicsit túltolták, főleg az első évadban. Klingon brutál nemi erőszak, tüköruniverzumbeli mészárlások, stb. Illetve, ott ugye Culber torkát metszették el a sokkhatás kedvéért. (Aztán feltámasztották őt a második évadban, ami külön megérne egy "misét"...)

Nesze! :DD

előzmény: Ninety-Four (#3795)

2020-03-29 18:41:28 [Tévésorozatok] critixx #3794

Igen, Narissa eléggé eltúlzott, papírmasé gonosztevő volt. A színésznő erre még pluszban rájátszott, bár nyilván ezt a rendezői utasítást kapta. Engem jobban zavart a Narissa és az öccse közötti látens(?) vonzalom. Nem láttam A trónok harcát, de sejtésem szerint azt próbálták kicsit majmolni a készítők.

Még egy dolog, ami elég hülyeség volt a záróepizódban: Mikor Soong Junior rájött, hogy az aranybőrű android csaj miben mesterkedik, egyszerűen kikapcsolta őt. Ennyi erővel ugyanilyen egyszerűen deaktiválhatták volna az összes androidot és egyszerűen megsemmisítik a jeladót. De ez nem jutott eszükbe.

előzmény: Ninety-Four (#3793)

2020-03-29 17:46:40 [Tévésorozatok] critixx #3792

Pont Rikerék lányát akartam még én is megemlíteni a jól sikerült karakterek között. Elnor nekem annyira erőltetettnek tűnt - kb. félig szamuráj, félig tünde, kardozgat a mexikói házak között a romulán kolónián...

Szerintem Riker és a "felmentősereg" érkezése nem volt rossz. Persze, ez is a fanservice netovábbja volt. Engem inkább az zavart, hogy a romulánok ilyen könnyen feladták a dolgot. Az egész életüket arra tették fel, hogy kiirtsák a mesterséges intelligencia minden formáját, galaktikus összeesküvéseket szőttek, most pedig ott a lehetőség, hogy pár torpedóval végezzenek az egész falucskájukkal, erre hirtelen meggondolják magukat és visszavonulót fújnak mikor Riker befenyíti őket, illetve miután bezárul az a portál. Riker pedig hagyja, hogy csak úgy eloldalogjanak. Nyilván, azt akarták a készítők, hogy Oh a következő évadban is ellenség lehessen, de Rikernek minimum meg kellett volna próbálnia letartóztatni őt árulásért, stb. Ugyanez Agnes: gyilkosságért bíróság elé kéne állnia, ehelyett vígan mosolyog Picardékkal a zárójelenetben.

előzmény: Ninety-Four (#3791)

2020-03-29 13:16:29 [Tévésorozatok] critixx #3788

Vegyes érzéseim vannak a sorozattal kapcsolatban. Veled ellentétben én egyáltalán nem bánom, hogy a készítők messze elrugaszkodtak a TNG cukormázas világától, és egy sokkal valószerűbb, a világ mai helyzetével jobban rezonáló környezetet hoztak létre. Amúgy Patrick Stewart többek közt azzal a feltétellel vállalta a visszatérést, hogy az új sorozat nem a TNG klónja lesz.

Maga a sztori szerintem pont arról szól, hogy Picard visszavonult, magába zárkózott, mert csalódott a világban, a Föderációban, stb. Aztán szépen lassan ráébred, hogy nem elzárkózni kell, hanem cselekedni, tenni azért, hogy bizonyítsa, azok az eszmények, melyekben egész életében hitt, nem haltak meg. Összességében nekem tetszett az alapötlet és a világépítés. Az is tetszett, hogy megpróbálták lezárni az elvarratlan szálakat, különösen Data halálát, ami a Nemezisben nem lett éppen kielégítően tálalva. A karakterek egy része is jól ki lett találva, Rios nagy kedvencem lett, Raffi-t is bírtam, Picard két romulán házvezetője pedig egészen klasszis figurák (kár, hogy csak az első három részben szerepeltek).

Sok tekintetben viszont kielégítetlenül hagyott a sorozat. Egy csomó mindent elnagyoltak, elmismásoltak, kidolgozatlanul hagytak. Nyilván, nehéz tíz epizódba belesűríteni mindent, de akkor meg felesleges ennyi szálat elindítani. Elnor-t például teljesen felesleges karakternek éreztem, hiába pazaroltak el egy teljes epizódot az ő történetének elindítására, szinte semmit nem tudtunk meg róla mélyebben és nem is zavart túl sok vizet. Sok volt a felesleges nosztalgia és nyilvánvaló fan service, bár Rikerék visszatérése szerintem eléggé ott volt a szeren. Ellenben teljesen feleslegesnek éreztem Brent Spiner-t behozni egy újabb Soong-rokon szerepében, aki (minő véletlen) pont ugyanúgy néz ki, mint az apja meg a dédapja, stb. Teljesen elnagyolt volt ez az "ősi szintetikusok" dolog is, az meg főleg röhejes volt, mikor megjelent az a hatalmas polipszerű valami, aztán bezárták a transztér-átjárót és szépen kint rekedt. Data (végleges??) "halála" megható volt, a Picard android dolog viszont iszonyú kiszámítható "fordulat", amit már abban a pillanatban ki lehetett találni, hogy először mutatták a "gólemet". Sokkal jobb, szebb lezárás lett volna, ha Picard tényleg meghal, vagy akár az is, ha a tudata fennmarad a gépbe zárva. De persze, mivel már előre meg van rendelve a második évad, erről szó sem lehetett.

előzmény: Ninety-Four (#3775)

William Shatner (csak viccelek!)

2020-03-26 14:30:45 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] critixx #24608

Újpestfc visszatért? :) Esetleg MerevLifisznek ártott meg a karantén? :)

Áthelyezve a(z) Rope topikból.

2020-03-24 17:51:41 Angel Heart (1987) / Angyalszív critixx (2) #39

Én is vitába szállnék vele, mennyire horror ez a film, de egyébként az a könyv eléggé gyenge lábakon áll. Beválogatták például a Fritz Lang-féle M-et, aminek semmi köze a horrorhoz. Vérbeli thriller, sőt, az egyik korai alapműve a thriller műfajnak.

előzmény: Bogár Bence (#35)

Giccsnek giccs, de szerintem teljesen tolerálható. Vannak ennél ezerszer sziruposabb filmek. Ennek legalább van épkézláb mondanivalója.

ELTE Filmszakon volt egy tanárom, akinek a kurzusain folyamatábrákat meg gráfokat kellett készíteni a filmek cselekményéről. Ilyenkor mindig eszembe jutnak azok a bizonyos kitépett oldalak.

előzmény: wildcoyote25 (#35)

2020-03-21 17:08:19 [Magyar filmek] critixx #419

A film topikjába belinkelte már korábban valaki.

Sándor Pál közismerten az egyik legönteltebb f.szfej a magyar filmszakmában évtizedek óta. Mondjuk ez még hozzá is képes is gáz.

előzmény: budaik (#417)

Szembemegyek az általános ízléssel, nekem A hihetetlen család egyáltalán nem tetszett, a folytatását nem láttam. A Verdák szintén nem volt egy nagy eresztés. Ha választani kell, mindenképp valamelyik Toy Story.