critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (8 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

4 2017-07-09 ?
The Narrow World

2 2017-06-20 ?

2017-08-17 13:20:53 Pappa pia (2017) critixx (?) #23

Van még sokkal súlyosabb is, egy másik tévécsatornán:

Tények: A nyár legsikeresebb magyar filmje

2017-08-16 16:26:20 Pappa pia (2017) critixx (?) #19

És ebben a legviccesebb, hogy az első pár évadban Csupó Gábor volt Simpsonék vezető animációs rendezője. :-)

előzmény: Mizi (#18)

2017-08-16 09:55:13 Pappa pia (2017) critixx (?) #13

A készítőknek mindegy és a kritikusoknak is, az viszont nem mindegy, hogy a film megbukik-e vagy nagy sikert arat, ugyanis utóbbi esetben Vajnáék azt a tanulságot vonják le, hogy igen, ez kell a magyar népnek, csináljunk minél több ilyet.

Egyébként számomra önmagában az a tény kicsit felháborító, hogy ez a film még csak nem is pályázati úton kapott támogatást, hanem "megrendelt filmként" adott rá pénzt a Filmalap, ami alatt pontosan az értendő, hogy a Kaszinópocok megbízta kedvenc forgatókönyvíróját, írjon már valami kis szórakoztató hülyeséget, majd személyesen könyörgött Csupó Gábornak, hogy jöjjön haza és rendezze meg, mindezt megdobták egymilliárd forint közpénzzel. Ja, és a film castingjáért természetesen Vajnáné cége felelt.

2017-08-15 19:46:34 Pappa pia (2017) critixx (?) #8

Szóval a film úgy kezdődik, hogy Vajna Tímea két barátnőjével a parlament előtt jetskizik a Dunán, majd Korda György, meglátván őket, a nyomukba ered, a "Duna-parti csónakházban"-t énekelve. Most olvassuk ezt a mondatot szépen szóról szóra.

2017-08-15 17:09:51 Pappa pia (2017) critixx (?) #6

Remélem legközelebb csinálunk egy óriásmajmos filmet Ping Pong címmel, lehetőleg kétmilliárd forintból.

előzmény: purplerain (#5)

Elnézést, én pedig nem tettem hozzá, hogy ezt kizárólag Székes fővárosunk lakóira és a BKV-zásra értettem. Pl. azokra, akik inkább élnek a bulinegyed mocskában, a kipufogógőzben és betonban mintsem inkább félórát buszozzanak a külvárosból a munkába. Bocsánat, hogy félreérthető voltam.

előzmény: Killjoy (#4)

2017-08-15 15:42:33 Pappa pia (2017) critixx (?) #4

Remélhetőleg minél kevesebben lesznek azok a nézők, akik pénzt adnak rá.

előzmény: purplerain (#3)

2017-08-13 21:08:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] critixx #22802

(Bocs, ez az érdekességek közé ment.)

Áthelyezve a(z) The Shining topikból.

Igen, a kritika (jogosan) lehúzta, de a jegypénztáraknál tarolt. Sokkal több bevételt hozott mint az előző film (az is hozott bőven pénzt, de a várakozásokat alulmúlta).

Igazad van, ez nem csak erre a filmre igaz, hanem az összes többire is, és persze ebben van a sorozat "sármja", de néha már nevetséges mennyire sokat fáradoznak az ellenfelek miközben lenne alkalmuk simán megölni Bondot.

Savalas után Charles Gray Blofeldje erőtlen és helyenként nevetséges (pl. mikor női ruhában szökik meg a szállodából...). Leiter is ebben a filmben lett a legrosszabbul castingolva, az őt játszó színész teljesen hiteltelen, inkább egy öregedő kishivatalnokra emlékeztet mintsem egy CIA ügynökre. Natalie Wood húga csinos (nővéréhez hasonlóan ő is elég kistermetű volt, állítólag az összes Conneryvel közös jelentében ládákon állt), de abszolút nulla szerepe van (érdekes, hogy ezúttal Bond csupán egyetlen nővel él nemi életet az egész játékidő során, a kis Plenty meghal még mielőtt hősünk akcióba léphetne).

A következő film tényleg pozitívan él emlékeimben, majd meglátjuk.

Igen, ez Connery leggyengébb filmje. A sztori elég gyenge lábakon áll, az ellenfelek röhejesek, a vörös hölgyemény iszonyú szexi de egyébként totál jelentéktelen, és az egész kezd kicsit a paródia felé elmenni (annyira azért nem mint a későbbi filmek). Ami pozitívum az maga Connery, akinek visszatérése és kiforrott, macsó Bondja üdítően hatott a bénázó Lazenby után, illetve az akciójelenetek, amik mostanra már jelentősen szintet ugrottak a korábbiakhoz képest. Végre eltűntek a borzalmas vetített háttér előtt történő meg felgyorsított akciózások (amikből még az előző filmben is elég sok volt).

Lehet csak én várok túlságos és felesleges realizmust ezektől a filmektől, de pl. mikor Bondot elkábítják a liftben, a két meleg bérgyilkos simán foghatna egy pisztolyt és egyszerűen lepuffanthatná, kész, vége. De nem, ők fogják, betuszkolják egy kocsiba, kiviszik a sivatagba és beleteszik egy épp építés alatt álló olajvezetékbe, ahonnét persze simán kiszabadul.

A készítők szándékos célja volt, hogy az előző rész vegyes fogadtatása után visszahozzák a franchise-t anyagilag az élvonalba, és ez sikerült is nekik, Connery jelenléte garantálta a sikert. Sajnos innentől kezdve (Connery nélkül ugyan) ezt a vonalat folytatták.