critixx

Regisztráció: 2008. szeptember 24. (9 év, 12 hónap)

Bemutatkozás

Magyarország legszexibb basszusgitárosa.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Andrej Tarkovszkij, Federico Fellini, Ingmar Bergman, John Cassavetes, Michelangelo Antonioni, Orson Welles, Rainer Werner Fassbinder, Robert Bresson, Tarr Béla
Színészek: Giulietta Masina, Natalie Wood

Jack and Jill
Jack és Jill
1 2018-09-02 1,6
Beauty and the Beast
A szépség és a szörnyeteg
1 2018-09-01 3,1

1 2018-08-15 ?
Master of the World
A világ ura
2 2018-08-14 ?

A korai Bond-filmekben szereplő európai színészek többségét mind szinkronizálták a filmekben, mert többségük nem vagy csak töredékesen tudott angolul. Ursula Andress, Daniela Bianchi, Gabriele Ferzetti, Adolfo Celi, Claudine Auger, Gert Fröbe, stb. Az osztrák Lotte Lenya jól beszélt angolul, de ő 1935 óta az Egyesült Államokban élt.

A lengyeleknél valóban "hangalámondás" van, olyasmi mint ami nálunk volt régen a kalóz VHS kazettákon, csak persze profibb kivitelben. Egyszer volt egy lengyel barátnőm, ő mesélte, hogy náluk csak a gyerekfilmeket szinkronizálják le. Meg is lepődött, hogy Magyarországon minden filmet leszinkronizálnak, az meg pláne furcsa volt számára hogy pl. Samuel L. Jackson és Tom Hanks ugyanazon a hangon szólal meg magyarul.

Tapasztalataim szerint az olaszok egyáltalán nem beszélnek angolul, még a szállodában a portások sem igazán értették, mikor angolul próbáltam szólni hozzájuk. A franciákkal kapcsolatban nincsenek empirikus tapasztalataim, de köztudott, hogy ők sem igazán beszélik az "ősellenség" nyelvét. Jean-Pierre Jeunet úgy rendezett filmet Hollywoodban, hogy tolmács segítségével kommunikált az amerikai stábbal. Truffaut fonetikusan tanulta meg a szövegét a Harmadik típusú találkozásokhoz.

Amúgy kevesen tudják, de régen még Louis de Funés és Jean Gabin is szinkronizáltak külföldi filmeket franciára.

A spanyolok is nagy szinkronos nemzet, mindent leszinkronizálnak a saját nyelvükre. Még Almodovar egyik filmjének a főszereplője is egy szinkronszínésznő.

Németek, olaszok, franciák, spanyolok.

2018-09-19 19:37:33 [Filmet keresek] critixx #2365

Lehet, hogy nagyon messze járok az igazságtól, de nekem erről a Külvárosi kommandó című Zs-kategóriás film jut eszembe, pontosabban az a jelenet, amikor a Christopher Lloyd által játszott nyárspolgár véletlenül rábukkan a Hulk Hogan által játszott űrkommandós szuperfegyvereire és páncéljára, és ezekkel felvértezve elindul, hogy kicsit "hősködjön" a környéken.

Ha a Pocok kedvenc házi forgatókönyvírója, Divinyi Réka vagy a kedvenc házi rendezője, Goda Krisztina adta volna be ugyanezt a filmtervet, biztos, hogy kaptak volna rá pénzt, nem is keveset.

előzmény: bambula (#5)

Spielberg a '70-es években "csodagyerekként" indult, két óriási kasszasikerrel (Cápa, Harmadik típusú találkozások) robbant be a köztudatba. Majd a Meztelenek és bolondok jelentette az első nagy bukását, amit aztán gyorsan kompenzált az Indiana Jones-al és az E.T.-vel. A '80-as években letett pár felejthető darabot az asztalra (A nap birodalma, Örökké), aztán megint egy Indiana Jones-film, megint nagy siker. A Hook volt a második nagy bukása, amit szintén gyorsan "jóvá tett" a Jurassic Park-al és a Schindlerrel.

A Terminátor 2. és A birodalom visszavág jobbak mint az első rész. A Keresztapa 2., a Batman visszatér és a Toy Story 2. hozzák az első rész szintjét.

2018-09-13 12:04:45 [Általános fórum] critixx #7635

Én is sokkal jobban örültem volna, ha az elsőfilmes Szilágyi Zsófia filmjét nevezik és nem a beképzelt, felfuvalkodott Nemes Jelest.

előzmény: oscarmániás (#7630)

2018-09-09 12:39:21 The Room (2003) critixx (1) #28

Szörnyen gagyi soft pornó, annyi különbséggel, hogy egy átlagos soft pornóban jobb színészi játék és forgatókönyv található.