nevem

Regisztráció: 2008. szeptember 19. (13 év, 9 hónap)

Nem: nem publikus

5 2008-09-19 3,4
Eraserhead
Radírfej
5 2008-09-19 4,2

Épp most tervezem megnézni a Pillangót, és belefutottam ebbe a kellemetlen spoiler-be az érdekességek fülnél. Nem először fordul elő. Az imdb-n a spoiler-es trivia-k elkülönítésére külön elválasztóvonal van. Nekünk meg egy működő spoiler rendszerünk. Valahogy érdemes lenne alkalmazni az ilyen esetekre.

Azért egy spoiler gombot igazán alkalmazhatna Őlordsága.

Lehet, hogy nagyon viccesnek találja a kommentjét, de elég kellemetlen volt elolvasni a film megnézése előtt a történetgyilkos infomorzsákat.

Kérem tisztelettel korrigálni.

előzmény: Lord Percy (#6)

Mivel nem írt még senki véleményt, itt az ideje, hogy megtörténjen.

Fiatal korom ellenére (a film maga is tizenhárom évvel idősebb nálam, a főszereplői jóval többel) nagy hatással volt rám. Ugyanis ez a film a barátságról szól - erre utal az eredeti olasz cím is: "Barátaim"-, a barátság pedig kortól független. Ennek is köszönhető, hogy a főszerepben lévő öt férfi nem vesztette el fiatal énjét. Még mindig képesek az egész életet egy játékként felfogni, a társadalmi korlátokat, konvenciókat kíméletlenül áthágni és kifigurázni. Tökéletesen bemutatja a fiatalságból (vagy fiatalosságból) fakadó őserőt, ami ehhez szükséges. És ez az az erő, ami bármely emberi társaságban a humor forrása is. Ezt a filmet pedig pont az teszi zseniálissá, hogy az néző azt érzi, hogy ő is ott van hatodikként a mókázásban.

Rendkívűl tetszett a Monty Python-t idéző abszurditás és lazán kapcsolódó részekre szabad elbeszélésmód. Ezért angol humort idézőek a vígjáték vicces jelenetei. De a film életszerűbb, sokkal mélyebb lélekrajzilag, mint az Élet értelmét is jegyző brit brigád filmes darabjai. Pont ez a mélység teszi a záró jelenetsort igazán ütőssé és egyben meghatóvá is - ettől függetelnül utolsó jelenetet mégis sikerült a Monty Python-nak felülmúlnia, de csak a való életben, nem pedig filmvászonra alkotva: [link].

Tehát ez egy kiamagaslóan jó klasszikus vígjáték, az abszur humort kedvelő baráti társaságoknak kortól és nemtől függetlenül (a nőknek a férfivirtus megértéséhez is hasznos lehet) különösen ajánlott darab!