ali

A '82-es Blade Runnert többször is elkezdtem nézni, de végtelenül untatott. Egyszer nem sikerült végignéznem, pedig tudtam, hogy kultfilm, és nagy jelentőséget tulajdonítanak neki. Lehet, hogy túl nagy elvárásokkal ültem neki, lehet, hogy rossz hangulatomban voltam, nem tudom. Ennek megfelelően, mivel végignézni sem tudtam, megkapta tőlem az 1-est.

Villeneuve nagy kedvencem, és miatta gondoltam adok egy esélyt a 2049-nek...

Basszus, de jól tettem. Vacillálok, hogy 4-es vagy 5-ös. Nagyon tetszett a film hangulata, az operatőri munka fenomenális, a színészek szintén jók voltak.
El is határoztam, hogy adok egy újabb esélyt az első résznek, melyik verziót érdemes nézni?

que?

előzmény: caulfield (#446)

hihetetlen, h még a tök nyilvánvalóba is megpróbálják belemagyarázni, h az nem úgy van...batman meghalt, bruce tovább él

2012-12-27 22:09:20 Prometheus (2012) ali (4) #398

na igen, a cikk hangvétele valóban olyan "te barom, azért szidod/nem érted a filmet mert nem nézted meg a 18 dvd-nyi kivágott jelenetet, azokban a válasz!" stílusú, de azért vannak benne érdekes dolgok. meg óriási marhaságok is. azzal meg tökéletesen egyet értek, h nehogy már még magán a filmen kívül extrákat, werkfilmeket kelljen nézni ahhoz, h egyetlen választ is kapjak az 1000 kérdésből.
amúgy most néztem másodszorra, és nem tudom miért, de maradt 4-es. tudom, h lehúzás a film, de valamiért magával ragad.

2012-12-27 18:56:55 Prometheus (2012) ali (4) #384

2012-12-26 21:38:13 Ted (2012) ali (3) #37

pont olyan, mint az új family guy/american dad részek. pár jó poén, semmi több. azok is inkább mosolygósak, nem székről lefordulósak.

2012-12-15 11:43:38 The Campaign (2012) / Képtelen kampány ali (3) #2

egyszer nézhető, bár lehet csak azért, mert sok volt az ismerős sorozatos arc és mással is el voltam foglalva közben. mondjuk biztos rosszabb véleményen lennék, ha nem a bővített változatot szedem le (VESZEM MEG!), mert az egyetlen olyan jelenet amikor úgy igazán felröhögtem az az, mikorferrel részegen ellopja a rendőrkocsit.

egész eddig azt hittem, h én vagyok a hülye. blake-et mindenki jövőbeni robinként kezelte (gondolom a bizonyos középső név miatt), pedig sztem is tök egyértelmű, h ő a következő bőregér.

imádom a focit. ez a huligánkodás is érdekel, de ez valami kínkeserves egy film.

2011-08-20 11:50:02 Super (2010) ali (1) #6

nincs mit hozzáfűznöm. óriási csalódás.

2011-06-11 16:20:13 Carlito's Way (1993) / Carlito útja ali (5) #40

hát hogyan nem láttam ezt eddig?

2011-06-06 16:46:00 Unknown (2011) / Ismeretlen férfi ali (3) #14

és tényleg... köszi, nálam simán feledésbe merült ez a mondat.

2011-06-06 15:05:15 Unknown (2011) / Ismeretlen férfi ali (3) #12

leírnád légy szíves? :)

2011-06-03 17:08:13 Martyrs (2008) / Mártírok ali (1) #76

meg ne nézd

előzmény: simijohnny (#74)

2011-05-26 07:04:24 Buried (2010) / Élve eltemetve ali (3) #63

azt kifelejtettétek, h
a mobil merül merül merül, majd a végén 1 csíkkal megáll és nem merül tovább. dan még direkt mondja is neki, h állítsa csengésre. paul átállítja, majd vissza rezgőre, kameráz, fullon van a fényerő is, és csak nem merül le. az oxigén fogyás is elég érdekes, de azt már említettétek. valamint azt sem tudom, hogy egy zippo ég-e ennyi ideig. (csak azért mert nekem még volt ilyen öngyújtóm mikor cigiztem, és úgy emlékszem, h elég kevés ideig bírta egy töltéssel.) kígyóval sem voltam kibékülve.

ezektől eltekintve amúgy izgalmas, reynolds-ot is bírom, vége is jól van megcsinálva. csak a fent említetteken nem tudok túllépni. :)

2011-05-15 21:18:29 Inception (2010) / Eredet ali (5) #532

ez a te véleményed. másoknak meg más.

2011-05-15 10:04:22 Piranha (2010) / Piranha 3D ali (1) #34

:DDD óriási!

előzmény: Trashfan (#32)

2011-04-30 16:20:15 Pulp Fiction (1994) / Ponyvaregény ali (5) #137

"Ha a nézőnek van kellő affinitása hozzá, folyamatosan új dolgokat, utalásokat fedezhet fel a filmben."

vagy azt képzelhet bele amit akar. nekem a lentebb írt elemzés már nagyon nagy belemagyarázásnak tűnik, de simán el tudom azt is képzelni, h tarantino tényleg erre utalt. de szerintem az előbbi. :)

előzmény: caulfield (#136)

hát ez még exploitationnek is szar volt.

2011-04-03 09:20:21 London Boulevard (2010) ali (2) #3

rettentő gyenge, óriási csalódás. nem is értem miért hasonlítgatják ezt guy ritchie filmjeihez. se nem humoros, se nem izgalmas, sőt nekem néhol kifejezetten unalmasnak hatott. monahan csak másolni akarta ritchie-t őt, de ez valami bűn rossz lett. majdnem nézhetetlen... (zenék viszont jók voltak)

2011-03-24 11:24:08 The Fighter (2010) / A harcos ali (4) #72

ha még nem lett volna:

2011-03-14 10:10:08 Tropic Thunder (2008) / Trópusi vihar ali (5) #80

nálam anno 3-ast kapott, emlékszem elég nagy csalódás volt, de tegnap újranézve szinkronosan feltornázta magát 4-re. downey jr-on szinte mindig szakadtam, nem gondoltam, h ilyen jó a magyar hang hozzá.

2011-01-18 08:36:07 Alien (1979) / A nyolcadik utas: a halál ali (3) #34

az atmoszféra, a látvány, a rendezés mind tényleg nagyon jó. de egyszerűen nem tudok elmenni akkora ökörségek mellett, h amikor kane arcán van a lény, akkor ott nyúlkálnak hozzá, és csodálkoznak, h egyre jobban fojtja a férfit. de még véletlenül se a farkát vágnák le a torkáról, h ne tudja fojtani. (miközben írom, az elfogadható magyarázat erre, h nem akarták, h a lény vére rákerüljön a nyakára. :)) na, de viszont egy idegen életformát csak úgy minden védőfelszerelés nélkül vizsgálni, na az is nagy baromság. elvégre, nem ismerik. ki tudja milyen, ember számára mérgező anyag van benne. aztán, amikor kane hasából már kijött a lény, és elszökött... elmennek ugye megkeresni 3-an, és akkor még mondják is, h ne váljanak szét. mikor kiderül, h a macska volt a szekrényben, és elszökött, akkor utána küldik azt a szerencsétlen faszit, mert hát biztos nem eshet baja macskakeresés közben, amikor egy kis valami rohangál a hajón, ami épp most jött ki egy ember gyomrából. 10 éve láttam, akkor 10 évesen, de akkor szó szerint remegtem annyira féltem. :D máshogy emlékeztem erre a filmre, most egy kicsit csalódott vagyok.

2011-01-17 10:41:54 Skyline (2010) ali (1) #18

45 percig bírtam. addig is szar volt, de hagytam magam szenvedni. amikor a szereplőket láttam a film elején a partin, már akkor tudtam, h ezt valszeg nem fogom végigbírni. csupa sorozat színész, ráadásul azok akiket kicsit sem bírok, kivétel david 'angel batista' zayas. végigtekertem a maradékot, és majdnem röhögnöm kellett a vörösagyas dolgon...

2010-12-27 12:42:20 Saw 3D (2010) / Fűrész 3D ali (2) #24

csak azért nem nézhetetlen, mert végignéztem...

2010 legrosszabb filmélménye számomra. 20 percet bírtam nézni belőle, ez nálam ritka, még a szar filmeket is végignézem pedig, de ez... minden téren idegesítő, de legfőképp michael cera. ez a gyerek olyan, mint egy mongúz, ráadásul 22 éves... 15-nek se néz ki. erről nem tehet, de még a játéka is rettentő sztem. próbálok egy pozitívumot írni, de semmi.

jaaa, tényleg. mikor mutatják, h elkezdi beleírni a nevét, aztán később már ott kaparja poszter alatt. köszi srácok!

egyszerűen hihetetlen, h eddig még nem láttam... tudtam, h imdb-n első, de valamiért azt hittem, h valami titanic féle szerelmes film... én barom... kb. arra nem vettem a fáradságot, h a történetét elolvassam. aztán tegnap este végre megnéztem. nem sok film szegez oda az elejétől a végéig ilyen szinten, de ennek sikerült. freeman és robbins nagyot alakítanak. egy kicsit azon akadtam fenn, h robbins hogyan rakta fel a posztert a lábával? hehe. ugyanis mikor mutatják, h mászik a kivájt alagúton, akkor fejjel előre megy, és nem nagyon van helye megfordulni, vagy felülni. na mindegy, végülis csak szőrszálhasogatás ez.

2010-10-30 13:31:40 Inception (2010) / Eredet ali (5) #390

nem tudom volt-e már

amúgy a south park 14 évadjának 10 része egy afféle inception paródia.

2010-06-10 18:12:24 Unthinkable (2010) / Nincs határ ali (3) #4

nem tudom mit gondoljak, erről a filmről. tetszett is meg nem is. igazából azt nem tudom megmondani miért nem tetszett... viszont egyetértek a vallatás használatával. amúgy, tényleg jack bauer után sok újat nem lehet mutatni ilyen téren. :)

2010-06-01 10:36:49 The Book of Eli (2010) / Éli könyve ali (5) #50

az, sztem nem volt kérdés senki számára, h a biblia könyv...

2010-05-31 17:05:52 Shutter Island (2010) / Viharsziget ali (5) #72

már lassan kínosan érzem magam, h a film végi "csavarok" nem esnek le, már mielőtt megnézném a filmet. :)
miből tudtad negyed óra után?

2010-05-30 16:21:11 The Book of Eli (2010) / Éli könyve ali (5) #47

le kell szögeznem, h én is ateista vagyok, ezért eleve félve ültem le megnézni a filmet, tudván, h vmilyen módon a bibliáról fog szólni. hát ehhez képest nagyon tetszett. az akciójelenetek igényesek voltak, meg úgy általában a képi világ is. egyedül a csónakos jelenetnél volt kicsit gagyi hatása. denzelt és garyt is mindig bírtam, most sem vallottak szégyent. azt hiányoltam kicsit, h nem esett szó arról, h milyen háború volt ez mégis. mármint atomháború ez tiszta sor, de mi miatt, és kik között? engem ez érdekelt volna, de nem a legfontosabb tényező.
meg kell mondjam, amíg ide nem ültem és olvasgattam a hsz-kat, addig meg se fordult bennem, h eli vak. :D mozgásra nem mondanám meg róla, h vak, de tényleg szemkontaktusban volt a többi szereplővel. a lejjebb linkelt oldalon (ahol a vita folyik róla, h vak-e v sem) vannak elég jó érvek amellett, h vak. pl. amikor az úton lelőtte a madarat. akkor se nézett oda, ez fel is tűnt. aztán a városban a lövöldözés alatt a mesterlövészeket addig nem szedte le, míg azok nem lőttek rá. meg az egyik palit is meghagyta holott le is lőhette volna, de lehet, h csak nem érzékelte őt? nem tudom, elég jó érv némelyik. az biztos, h emiatt (is) újra meg fogom nézni. az meg, h braile írással volt írva az a biblia, az nem feltétlen jelenti, h vak. tudhat attól még braile-t olvasni. de meg is tanulhatta akár. volt rá ideje...

jó film. komolyan venni nem lehet. addig tényleg kicsit unalmas míg nem jön travolta, de utána azért beindul. a taken azért jobban tetszett moreltől.

2010-05-22 11:31:18 Shutter Island (2010) / Viharsziget ali (5) #66

én sem vagyok akkora scorsese fan, de a casino és a nagymenők az all time top 10 listás nálam. az aviátort többszöri próbálkozás után sem tudtam végignézni, a taxisofőrön agyon untam magam, ahogy a téglán is.
a shutter island trélert megnéztem, de már olyan régen volt, h kizárt, h abból emlékezzek vmire.
ez a film viszont talán a legjobb, amit idén láttam. már kb az első 5 perc után nagyon magával ragadott a borongós kép világ, és baljós zene. hihetetlen, h mennyire nyomasztó néha ez a film, jó értelemben. a végét illetően, nem volt olyan nagy csavar ez, pont ezt vártam. de mégsem tudok belekötni, holott nem egy ilyen befejést láttam már. engem maximálisan magával ragadott. nemsokára újranézem.

2010-05-13 15:17:06 Moon (2009) / Hold ali (3) #86

ahogy végig olvastam a kommenteket, nekem valami nagyon nem jöhetett át a filmen. nem tudom... lehet csak még mindig elvonja az atletico EL győzelme... igazából én egyfolytában az órát néztem, h mikor lesz vége. eléggé untam. a zene meg fel se tűnt. majd adok neki még egy esélyt, de ez nekem egyelőre elég átlag.

2010-05-03 16:49:03 Up in the Air (2009) / Egek ura ali (4) #33

aranyos film, épphogy nem 5-ös. anna kendrick bőgős jelenete nagyon aranyos volt, bár tényleg fura , h amikor feltűnt a filmben egy kemény fapina volt, aztán utána mégis csak úgy sírt mint egy kisgyerek. mondjuk, h mitől kapott oscar jelölést azt nem értem, de nagyon kellemes film. és nem vígjáték.

2010-03-20 18:02:13 Armored (2009) / A szállítmány ali (3) #15

annyira nem vészes. szép baglyot rajzolt jimmy.

2009-12-07 18:27:05 Memento (2000) / Mementó ali (3) #20

hát első nézésre nekem nagyon megfeküdte a gyomromat. de igazából tetszett, csak nem annyira, mint amennyire vártam. másra számítottam kicsit. de az a guy gyerek elég jót alakított, sőt igazából senkivel nem volt baj. a recepciós meg mintha ryan hurst lett volna a sons of anarchy-ból. jó volt látni itt is. :)

2009-11-30 16:50:57 G-Force (2009) / G-Force - Rágcsávók ali (1) #9

rekordot dönöttem. 5 perc után kikapcsoltam, egyszerűen szánalmas egy film. mintha még komolyan is akarták volna venni magukat. rég volt ilyen, de cikinek érzem h egyáltalán 5 percet láttam belőle.:D

egyetértek The Hungarian-nal, szerintem ez a film nagyon rossz. a kamera rángatástól már a belem kifordult komolyan. meg azoktól az effektektől, amik olyanok voltak, mintha hiba lenne az adásban. túl sok volt azokból szerintem. amúgy, ha ilyen lesz a jövő, akkor köszönöm szépen, de nem kérek belőle. az, h a világon több millió ember azt nézi örömködve, h emberek lövik szét egymást... hát belegondolni is rossz. pedig lehet, h ez lesz pár év múlva. micheal c. hall meg no comment. hihetetlen, h az aki dexter c. sorozatban olyan zseniálisat alakít, itt csak ripacskodik. persze lehet, h pont ez volt a cél. akkor bejött. nem vártam tőle sokat, de akkor is nagy csalódás lett.

hát bizony kell hozzá, egy olyan idegállapot amiben meg lehet nézni ezt a filmet. nagyon abszurd, nagyon beteg. azért elviselhető. a legnagyobb bajaim a filmmel: 1. a film 2/3-ánál már nagyon idegesített a kamera rángatás. mintha az operatőr epilepsziás rohamot kapott volna (vagy minimum egy olyan teljes testi tourett szindrómás rohamot, amitől az egyik mellékszereplő is szenvedett). 2. a kínai rikácsoló prosti ki tudna kergetni a világból. 3. jó néhány mellékszereplő. 4. a szinkron. sajnos csak így tudtam megnézni, de mondjuk sokat nem ront a filmen. úgyis csak káromkodnak benne nagyrészt.

2009-11-21 11:14:10 The Rock (1996) / A szikla ali (5) #7

egy pár darab nekem is feltűnt anno, na de ennyi...:O törjön el mindkét keze annak, akinek ehhez köze volt.

azért ez erős túlzás.

az a durva, h egy része a filmnek a T2 nyúlása. vagyis legalább nekem néha olyan érzésem volt.
pl. a végén mikor marcus és a t800 búnyóznak. előkerült a forró acél, aztán a lefagyás is. az is teljesen a T2-re emlékeztetett, mikor ráborul a forró acél a t800-ra és úgy áll fel, mint amikor a T2-ben, a T1000-es összeszedte magát az acélgyárban. aztán a pl a gyerekekkel menekülés a terminátor elől is volt mindkét részben.
néha olyan érzésem volt, mintha a 2. rész újraforgatott verzióját látnám. ám a sok ökörség ellenére is néhol tudtam élvezni, sokkal rosszabbra számítottam.

2009-10-18 12:24:22 Public Enemies (2009) / Közellenségek ali (2) #104

de, teljesen.

előzmény: beelzeboss (#69)

2009-10-17 17:17:38 Public Enemies (2009) / Közellenségek ali (2) #67

ha nem tudtam volna, h mann rendezte a filmet, és ha depp, bale, és cotllard helyett számomra ismeretlen színészek játszottak volna, azt gondoltam volna, h ez a film egy tipikus b kategóriás film, amit mondjuk a hallmark-on adnak. óriási csalódás. szörnyen unalmas. viszont a géppuskák hangja, és a torkolattüzek látványa nem semmi. nálam kb itt ki is merültek a pozitív tulajdonságok a filmről.

vasárnapi ebéd utáni blődségnek elment. de megbocsáthatatlan gyerekes dolgok vannak benne.

ugyanígy vagyok vele, csak nekem a vége mentette meg a 2-es osztályzattól. "nem éreztem át" a filmet.

előzmény: Livcsy (#20)

rég láttam ennél unalmasabb filmet. minek kellett ezt egyáltalán megcsinálni...

ritkán csinálok, ilyet de 25 perc után kikapcsoltam. ezt az időt is fapofával néztem végig. semmi nem volt benne, csak ezredszerre is elpuffogtatott poénok.

2009-04-13 16:13:44 Fargo (1996) ali (3) #18

hát én (az itteni post-ok alapján is) sokkal többet vártam ettől a filmtől. meglehet, h túl magasra raktam a lécet, de ez így elsőre csak egy gyenge közepes nálam.

na, az utolsó felét látva nem nézhetetlen, csak egy nagyon rossz film.

háááát... ahhoz képest mennyire vártam, nagyon nagy csalódás. ráadásul végig se bírom nézni, hihetetlenül untat. most egy órát láttam belőle, a maradék 40 percet majd bepótlom. ha nem a sin city-s látványvilággal készült volna ez a film, akkor biztos, h 10 perc után kikapcsolom...

2009-04-08 15:02:56 JCVD (2008) ali (1) #2

ez életem első filmje, amit nem bírtam végignézni, annyira untatott. pedig kiskölyökként imádtam van damme-t.

hát én ma láttam először, és nem tudom, h ezt a filmet miért nem láttam eddig. jó sztori, kiváló poénok, színészek szintúgy, minden percén nagyszerűen szórakoztam!

2009-03-31 20:31:21 Taken (2008) / Elrabolva ali (4) #27

liam neesonnak kegyetlen jól áll ez a "jackbaueres" senkít nem kímélő karakter. csak az előttem szólókat tudom ismételni: utóbbi idők legjobb akció filmje.

2009-03-31 20:28:46 Yes Man (2008) / Az igenember ali (3) #14

nagy csalódás, sokkal többet vártam ettől a filmtől. de azért nem bántam meg, h megnéztem. :)
norman karaktere mondjuk engem rohadtul idegesített, de aztán a végére csak megkedveltem.

2008-11-29 16:10:28 Dawn of the Dead (2004) / Holtak hajnala ali (3) #9

elsőre bődület nagyott ütött nálam is, de második nézésre már feleakkorát sem...

2008-11-29 16:06:04 The Rock (1996) / A szikla ali (5) #3

9-10 évesen minimum 10x láttam, azóta sikerült megnéznem újra a napokban. így öregebb fejjel jópár hibát felfedeztem (bay indokolatlan túlzásokba esett, vagy csak teljesen oda nem illő mondatokat adtak a szereplők szájába), de még mindig nagy kedvenc.