walter gábor

2011-12-01 09:38:04 The Dilemma (2011) / A dilemma walter gábor (4) #7

Én jól szórakoztam: egyszerű, könnyed történet, ismert szinészek jó játékkal.
Az biztos, hogy nem egy filmtörténeti klasszikus.

2011-11-22 11:05:21 Sideways (2004) / Kerülőutak walter gábor (3) #19

A rengeteg díj és a sok jó kritika miatt többet vártam a filmtől:
több humort, elevenebb storyt, több mondanivalót.

2011-11-22 10:55:52 The Tourist (2010) / Az utazó walter gábor (3) #20

Harmatgyenge.

2011-01-03 13:12:44 Predators (2010) / Ragadozók walter gábor (3) #93

Olyan mintha a film elejét és végét lehagyták volna.
De a film többi része se volt valami szuper. Semmi csavar, semmi újdonság a történetben, egy kis ijeszgetéssel vagyunk kénytelenek beérni.
A szinészek jók.
Büszkék lehetünk a magyarokra (Adrien Brody, Antal Nimród), a rendezés és Brody játéka menti a filmet.

23 percig néztük. Ha 4 emberből egyet sem érdekel a folytatás nem modhatok sok jót a filmről.
Unszimpatikus, idegesítő szereplők (már a főszereplő is "gáz".) Szürke story, szürreális jelenetek, de minek.
Hol van a régi jó kis francia humor? És (hol van a Csabagyöngye?)

2010-02-23 09:00:11 Onegin (1999) / Anyegin walter gábor (4) #1

Kitűnő szinészek, szép és hangulatos képek, jó rendezés, a "forgatókönyv" meg adott volt.

2010-02-22 11:41:09 Taken (2008) / Elrabolva walter gábor (4) #69

Jó kis akciófilm, egy kis Steven Seagal utánérzéssel (de Neeson sokkal jobb szinész).

Közepes szinészek, közepes forgatókönyv, közepes poénok, kiszámítható történet.
Egyszer nézhető.

Nagyszerű a két főszereplő. Kár a film utolsó negyedórájáért, szerintem ez a rész elég gagyi.

2010-02-03 15:21:08 Star Trek (2009) walter gábor (4) #94

Csatlakozom az előttem szólóhoz: egyetlen korábbi Star Trek filmet sem láttam (igazából nem is érdekelnek), de ez a 2009-es film kellemes szórakozás volt. Szeretnék több ilyen jellegű (és minőségű) sci-fi filmet látni ezentúl is.

2010-01-27 15:34:47 Only You (1994) / Csak veled walter gábor (4) #5

Könnyed romantikus vígjáték, a régi klasszikusok nyomán.

2010-01-25 15:43:43 Crash (2004) / Ütközések walter gábor (5) #128

Jól megírt nagyszerű dráma, lírai elemekkel és pozitív kicsengéssel is (a sok negatív mellett), szerencsére kevés a durvaság, így nyugodtan élvezhető a film. Megérdemelte az Oscar dijjat.

Közepesnél jobbnak találtam, bár a story nehezen indul és a vége is lehetett volna ötletesebb.
Egy könnyed, romantikus, vidám film, maradandó élmények nélkül.

2010-01-08 21:10:21 Inkheart (2008) / Tintaszív walter gábor (2) #9

Az első 80 percben se fantasy, se kaland. Az egész olyan volt mintha egy délelőtti tv filmet néztem volna, amit nagyon kevés pénzből állítottak elő. Egy épkézláb trükköt sem látunk, pedig fantasy filmben az nem árt. A végén 10 percet kapunk, ami nézhető.

2010-01-08 21:00:58 Bob Roberts (1992) walter gábor (2) #2

Áldokumentum filmet nézhetünk végig, nagyon kevés humorral és történettel, híres szinészekkel.

Semmi más, csak egy bohókás krimi vígjáték, sok ismert szinésszel.
A történet elég "nyögve-nyelős", sok minden felett szemet kell hunynunk, hogy jól szórakozzunk.
Ewan McGregor nem igazán meggyőző a csetlő-botló balfék szerepében.

2009-10-20 08:20:23 Bushwhacked (1995) / Mintamókus walter gábor (3) #1

Csak kiskorú felügyelete mellett ajánlott végig nézni.

Közepes fantasy, egyszer a családdal simán nézhető, de valami hiányzik.

Közepes vígjáték, néha vicces, de kiszámítható, és többször sablonos.
Egyszer nézhető.

Intelligens, jó krimi, ahol nem a brutalitás, a minél több vér, az erőszak bemutatása dominál és mégis a film végig izgalmas tud maradni.
Russel Crowe nagyszerű, a többi szinész is jól muzsikál. Érdekes a story (bár néhol vannak benne ismerősnek tűnő pillanatok) és jó a rendezés is.

Kevés poén, unalmas történet. Az első részben legalább az alapötlet érdekes volt (bár az is közepes film volt). Úgy gondoltam a második rész csak jobb lehet, de nem.

Érdekes film. Nekem tetszett, de több ismerősnek kölcsön adtam, akik kifejezetten nem szerették.

2009-09-28 11:30:56 Numb (2007) / Fapofa walter gábor (4) #1

Egyszerű, romantikus dráma egy depressziós, magányos ember útkereséséről, fanyar humorral, jó szinészekkel.

2009-09-22 10:53:38 Vicky Cristina Barcelona (2008) walter gábor (3) #55

Közepes film. Kevés humor. Woody Allen kezenyoma sehol. Penelope Cruz csak az utolsó fél órában játszik, Oscart nem ért.

2009-09-22 09:26:57 The Reader (2008) / A felolvasó walter gábor (4) #56

A film inkább jó, mint rossz.A story érdekes. A film első fele romantikus szerelmi történet, szép képekkel, a második fele holocaust dráma, lassú lecsengéssel. A második fele gyengébb. Több reakciót vártam volna a fiútól, vagy legalább véleményt a történtekről, de sok egyéb kérdésre sem kapunk választ.

Nem igazán tetszett a film. Sokszor művészieskedő, hatásvadász és olyan "amerikás" is a történet.

Szeretem az ilyen sok szereplős, egymásba kapcsolódó romantikus, vidám filmeket. Jól szórakoztam.

2009-09-07 09:56:52 Scoop (2006) / Füles walter gábor (4) #11

Tegnap láttam a filmet. Nekem tetszett: inteligens, humoros, izgalmas.

Nagyszerű családi vígjáték. Gyerekek és fenőttek jól szórakoztunk. Vices, szórakoztató, fantázia dús, talán a vége lehetett volna egy kicsit csavarosabb.

Hát inkább gyerekeknek való film, felnött szemmel bugyuta (a gyerekeimnek tetszett.)

Gyenge story. Már százszor olvastuk, láttuk a családi válságban lévő középkorú főhősnő elutazik valahová (Egyiptom, Toszkána, Manhattan, Párizs, Kairó, stb.) és megtalálja újra a "nagy" szerelmet. Sablon hegyek.
A két főszereplő is elég gyenge (meg sem közelítik a Hűtlenben nyújtott alakításukat).

Egy nagyszerű családi fantasy film. Jó szinészekkel, szép képekkel, egy könnyű történettel, délutáni családi mozizásra. Kár, hogy a vége ennyire "hajaz" a folytatásra és nincs lezárva a történet (ez szerintem az egészen nagyot ront).

Nagyon jó dráma egy negyven éves tanítónő hétköznapjairól.
A történet végig nagyon érdekes, sok apró és váratlan fordulattal. Jól szórakoztam.
Ismert szinészek, jó rendezés. Kicsit zavart, hogy Helen Hunt inkább 49-nek nézett ki, mint - a szerep szerint - 39-nek.

Sokkal többet is ki lehetett volna hozni az alap storyból. Sajnos hiányzott az alkotókból egy kis fantázia, a filmból valami extra, vagy meglepetés.
A két főszereplő játéka menti meg a kissé sablonos-giccses, "ezt már mind láttuk valahol" filmet

Sokszor érdekes a véleményeket olvasni egy-egy filmről. Még csak most néztem meg - a sok negatív kritika miatt - a Quantum csendjét. Nekem ez a rész kifejezetten tetszett a sok akcióval, pörgős jeleneteivel, és éppen az előző részt (Casino Royale) tartom az egyik legrosszabb 007-es filmnek.

Vidám hangulatú krimi. Én jól szórakoztam, de biztos sokan gyerekesnek tartanák a film egyes részeit (például: a galambposta, vagy a szökés jelenet, stb.)
A film címének magyarosítása teljes relytéj előttem.

Többször belealudtam a filmbe, nagyon hosszú és a figyelem ellankad a szövevényes néger család emberöltőnyi történetének mesélése közben. A drámai részek nem túl ütősek és a szereplők is inkább a brazil szappanoperákat idézték bennem (bár egyet sem láttam).

2009-06-11 07:49:38 Cake (2005) / Habostorta walter gábor (2) #1

Csendesen csordogáló, unalmas vígjátékocska. Semmi újdonság, vagy figyelemre méltó.

Egy jó dráma korrupt zsarukról, családról, szeretetről, drogról, pénzről, gyilkoságokkal. Nem egy könnyú film.

2009-06-09 09:24:01 Made in Hungaria (2009) walter gábor (2) #30

Csak annyit kellett volna csinálni, hogy a majdnem tökéletes József Attila Színház beli rockandroll musicaljét filmre vinni, kihasználva a film nyújtotta plussz lehetőségeket.
Ez helyett mit kapunk? Minden ami a színdarabban húzóerő volt, az a filmben gyenge.
A színdarabban kíváló karakter színészek a saját kis szerepeikben feledhetetlent nyújtanak, nem beszélve a főszereplő (Miller Zoli) alakításáról. A filmben szürke, sivár, súlytalan karakterek. A főszereplő kiválasztása teljes rejtély számomra, sokkal erőteljesebb személyiséget vártam volna.
A színdarabban meglévő számtalan apró dráma, konfliktus, mondanivaló és humor a filmből teljesen hiányzik, illetve elsikkad.
Érthetelen, hogy a filmben nagyrészt nem a színdarab zeneszámai hangzanak el és ez is a film hátrányává válik.

Akár jó film is lehetett volna, de a történeten több lyuk van, mint egy szitán.
A kegyetlen, ámde jó szívű rablógyilkost próbálja elvinna egy balfékekből álló kis csapat a vasútállomásra.
A story számtalanszor elveszti a realitást, így akár lehetne paródia is, de humor egy szál se. Például érthetelen, hogy a fogoly miért nem szökik meg a film alatt egyszer sem, mivel azt percenként megtehetné, vagy a hasba lőtt fejvadász (kb. 60 éves), másnap - a műtét után - vidáman lovagol a csapattal.
A filmet a két főszereplő menti meg a nézhetetlentől (bár nem tudom minek).

Nekem tetszett a film. Egy érdekes történetű dráma, jó szinészekkel.

Nagyszerű romantikus dráma, jó szinészekkel, egymásba fonódó, érdekes történettel. Bár csak több ilyen filmet láthatnék.

2009-04-27 19:39:49 Wanted (2008) walter gábor (4) #55

Úgy ültem le megnézni a filmet, hogy az egy képregény megfilmesítve, és azt is kaptam. Látványos és lehetetlen akciók, hihetetlen és túlpörgetett felvételek, extrém figurák.
Nem igazán értem a film negatív kritikáit, mert nem tudom, hogyan lehetne sokkal jobban ezt a képregényt megfilmesíteni.

Vidám hangulatú film egy törzsszurkoló fiú és egy munkamániás lány szerelméről. Sajnos kevés a jó poén és néha sablonos egy-egy jelenet.

2009-04-06 08:03:42 Big Fish (2003) / Nagy hal walter gábor (3) #15

Szép és különleges dráma.
Kicsit unalmasnak találtam a filmet.

Egy jó krimi, semmi több. A story több helyen hézagos, a szereplők folyton egymásba botlanak egy ekkora országban, a fekete táskával is sok a baj.
Hihetelen számomra, hogy egy ilyen film Oscar díjjat kaphat.
Egy Oscar dijjas film megnézése után egy katarzis élménynek, egy felemelő lélek melengető érzésnek kellene bennünk lennie (gondoljunk például a Szarvasvadászra, Forrest Gumpra, vagy az Angol betegre), de ez a film mit adott: sok vér, rengeteg gyilkosság, pszichopata gyilkos és a film tanulsága, hogy jobb ha félre állunk (vagy nyugdíjba megyünk) úgyse csinálhatunk semmit.

Különös dráma, krimi történetbe ágyazva. Nem sablon mentes, de ébren tartja az érdeklődést, és a film utolsó pillanatáig tartogat meglepetéseket. Kate Winslet játéka tetszett, Spacey talán lehetett volna jobb is.

2009-03-31 14:02:22 Cleaner (2007) / Tiszta vér walter gábor (3) #2

A film első félórája kiváló krimit igér, de aztán átmegy egy másodosztályú film szinvonalába. Ahogy haladunk a történetben előre a csavaros inkább zavaros lesz, a különleges sablonossá válik.
A vége felé egyre több jelenetnél nem éreztem a "valóságot" (mintha csak a Néző miatt történnének a dolgok). A film vége jelenet a leggagyibb.

Nekem tetszett a film, bár nem sok új dolog van benne, de könnyed, vidám, szórakoztató és romantikus.

Nem tartom jó filmnek. Egy-két jó poén, Robert Downey Jr. sziporkázó játéka és a nagyszerű rendezés miatt feltornáztam az osztályzatot 2-ről 3-ra.
Gyenge, néha nulla poénok, vagy teljes poén hiány (amikor várná a néző). Ocsmány beszéd végig a filmben. A történet is több sebből vérzik.
A film közben-végén megállapítottam, hogy Ben Stiller (talán) jobb rendező, mint szinész.

A filmmel nagyon "oda akartak vágni", de véleményem szerint eröltetett a történet, a poénok, és karakterek.

Az első részt nem láttam, de ez a film tetszett. A filmnek a horror műfajhoz semmi köze (szerencsére, mert nem szeretem).
Olyan volt a film, mintha a Shrek újabb epizódját néztem volna, csak az ogrét Hellboynak hívták és a történet a nagyvárosban játszódott. Szerethető és vicces szörnyek (még a gonosz is szimpatikus).
Mese nagy gyerekeknek. A story nem valami eredeti, de az akciók és a film hangulat, képi világa szuper.

Jól szórakoztam. Érdekes, szép kerek, vidám és romantikus történet egy fiatalember munkahely-, identitás-, és párkapcsolat kereséséről.

Tökéletes romantikus dráma.
A történet sok szálon fut és a szálak sokszor összefutnak, keresztezik egymást. Sok sztár, kiváló karakterek, végig jó és hangulatos zene.
A rendezés és operatőri munka kiváló.
Talán a miniszterelnök és az amerikába utazó srác egyes jelenetei kilógnak a sorból (túl vannak spanolva).

2009-03-18 15:34:56 In Bruges (2008) / Erőszakik walter gábor (4) #65

Vicces, káromkodós, lassú folyású krimi történet három bérgyilkosról.
Ralph Fiennes alakítása nem tetszett (öreg és szürke), a másik két főszereplő viszont fantasztikusat alakít. Az angol humor és a két főszereplő miatt érdemes megnézni a filmet (felnőtteknek).
Az utolsó félóra lehetett volna ötletesebb is (a végén a "törpés" jelenet is elég gagyi).

A címében benne van az egész film. Rohanás, lövöldözés, golyózápor, hullazápor.
A story nem is túl lényeges. Könnyed szórakozás felnőtteknek.

Nagyon jól szórakoztam a filmen. A jelenetek váltva egymást egyszer a régi énekes-táncos-komikus filmeket idézik, majd Woody Allen féle humor következik, és így váltakozik a film végéig. Aki ezt a két stílust szereti jól szórakozhat. A színészek is elég jók, és pár jó poén is el sül.

2009-03-02 13:29:34 Snow Cake (2006) / Hósüti walter gábor (5) #1

Nagyszerű, szimpatikus dráma.
Jól ívelő történettel, hangulatos filmzenével, három kiváló színésszel. Habár Sigourney Weaver nem győzött meg teljesen az autista szerepében (attól függetlenül, hogy a szerep érdekében hónapokat töltött autisták között ).

Egy-egy ilyen film megnézése után érzem, hogy még van remény: élnek még Emberek a Földön.

Jól induló dráma a film eleje, de Nicolas Cage megjelenésével egy háborús operett filmet kapunk a következő egy órában, ahol a görög szigetet megszálló olasz katonák folyton dalra fakadnak jó kedvükben.
Nicolas Cage az egyik kedvencem, de ez az opera kedvelő, daloló hős szerelmes szerep nagyon nem illik hozzá.
Penélope Cruz viszont hihetetlenül jó a görög leány szerepében, ennél hiteleseb egy helybeli se lenne.
A film sokszor kínosan giccses. Egy-két jeleneténél pedig régi jugó partizánfilmekre emlékeztet.

Az első egy óra még türhető sci-fi dráma, de 60 perc után lehet, hogy szélütés érte a forgatókönyv írót, és hagyták betegen tovább írni, vagy a Kellékes írta tovább, mert teljesen szétesik a történet. A stílus és a story ide-oda csapong. Egyszer szinte az Ózból látunk részletet, majd egy pillanatra a Világok harcát idézik a képek, aztán jelenetek a Menekülő emberből, majd Holnapután utóérzet. A vége felé 10 perc thriller - értelmetlenül és feleslegesen - a jó robot kicsit gonoszkodik az előte és utánna következőektől teljesen eltérően. Aztán kemény sci-fi, majd 2 órás hallgatás után hirtelen egy narrátor is előbukkan és magyarázza a bizonyítványt. A végén egy kis hallivúdi szirup, hogy az eddigi katyvaszt letolhassák a néző torkán.
Az első egy óra dráma hatására a nézőben felmerülő kérdésekre (mi a lélek, a szeretet, az érzelem? Lehet-e lélek egy gépben? stb.) egy fikarcnyi választ sem kapunk, a többit meg már ezerszer láttuk.

Több negatív kritikát is olvastam a filmről. Nekem tetszett: kicsit talán lassan indul és elég rövid a film (81 perc), de van benne fanyar-morbid humor, izgalmas csavaros krimi story és jó szinészek.

2009-02-14 18:47:21 Shaft (2000) walter gábor (4) #1

Jó akciófilm: pörgős, durva, kemény (persze a való világhoz nem sok köze van).

2009-02-12 07:37:17 The Matador (2005) / Matador walter gábor (3) #2

Sokszor össze jön egy jó csapat, dolgoznak sokat, összeáll egy film, de amikor végignézzük, nem derül ki, hogy mit akart ez a film, mi volt a célja a film készítőknek, mi volt a mondanivaló?
Ez a film vígjáték is meg nem is, akció is van, meg nincs is, jó zenék is vannak a jelenetek közé "ragasztva", vannak jó képek is, a szinészek se rosszak. Csak a nagy kérdés marad: minek is ez az egész?

Stephen King rajongóként (bár ezt a könyvét éppen nem olvastam) egy pszichothrillert vártam és drámát kaptam (így utólag persze nem bánom).

Lassú sodrású és hosszú drámára kell felkészülni, felesleges sci-fi jellegű pillanatokkal, nagyon jó szinészekkel.
A filmben ábrázolt körülményeknek a valósághoz nem sok köze van, a jelenetek idealizáltak, szentimentálisak, szinte képeskönyvbe valóak.
Stephen King féle borzongást ne is keressünk a filmben.
Drámaként kezelve egy jó filmet kapunk (figyelembe véve a fenntieket is).

A nagyon jó könyv olvasása után, vártam a könyvből készített filmet is. A könyv - mint általában lenni szokott - jobban tetszett a filmnél. A filmben - műfajánál fogva is - elveszett a szereplők jellemábrázolása, a történet líraisága, a filmben "csak" a mozgalmasság, az akciók maradtak.
Összeségében egy jó akciófilm (de nem olyan kiemelkedő, mint maga az eredeti regény).

25 percig bírtam nézni, addig semmi nem alakult ki a zagyvaságból, amit kapunk.
Elvesztegetett idő.

2009-02-02 12:26:22 The Village (2004) / A falu walter gábor (4) #21

Izgalmas szerelmi háromszögről szóló dráma, különleges, sejtelmes környezetben, thriller hangulatban.
Csavaros story, a feszültség, izgalom végig jelen van a filmben, anélkül, hogy dúrvább képsorokat látnánk.
A szinészi alakítások nagyon jók.
Kiváló rendezés és jó operatőri munka.

Nem szokványos háborús filmet kapunk, inkább művészfilm.
Nem az akció a lényeg a filmben, hanem az öldöklésben résztvevők (talán utolsó) gondolatai, ábrándjai félelmei, ahogy lapulnak, kúsznak a magas fűben, vagy rettegve várják az újabb és újabb bevetést. Csodálatos film rengeteg sztárral (bár sokan csak egy-két percig szerepelnek). Nagyszerű színészi alakítások, kiváló rendezői és operatőri munka.
Ilyen filmek láttán szomorú, hogy például "A tégla" kap Oscár díjjakat és dicsőséget (egyben a díjjat is leminősítve).

2009-01-25 12:07:38 Mamma Mia! (2008) walter gábor (4) #36

Öt percenként felhangzanak a feledhetetlen ABBA slágerek, a számok között vidám kis történetet kapunk. A színészek ripacskodnak, de itt az kell, a történet limonádé.
A film hangulata, színei scodálatosak, szinte érezzük a görög tenger illatát.
Könnyed, zenés szórakozás.

Nekem azért nem tetszett a film, mert szerintem vígjátékban nincs helye például olyan jelenetnek, hogy egy kilány szeme előtt szétlövik az anyukája agyát és az szép lassan szétfolyik az aszfalton, így nem lehet jóízűt nevetni egy filmen.
Vagy ha ez a film dráma, vagy akció film, akkor nincs helye a filmben abszurd humornak, mert a film nálam elveszti a drámaiságát, illetve hitelességét és így izgalmát is. Számomra nincs élvezhető stílusa a filmnek.

Különleges és szép dráma, egy különleges szerelmi háromszögről, amolyan "szépség és a szörny" szerű történet, kiváló főszereplőkkel.
Diane Arbus életéhez nem tudom mennyi köze van, de a film szempontjából nincs is jelentősége, a történet összesen 3 hónapot ölel fel.
Csak dráma kedvelőknek!

2009-01-19 12:25:49 Enchanted (2007) / Bűbáj walter gábor (5) #20

Szószerint és átvitt értelemben is mesés film. A régi klasszikus zenés filmeket idéző jelenetekkel (is).
Aki szereti a romantikus zenés műfajt, annak tökéletes szórakozás.

Teljes zűrzavar a film, ív és forma nélkül.
A baj, hogy a legnagyobb zavar a forgatókönyvíró fejében volt, nem tudta mit akar. Nem akciófilm, nem dráma, nem vígjáték, csak egy nagy rakás kotyvalék.
A filmből azért az határozottan kiderül, hogy mennyire lelkiismeretfurdalásuk van az amerikaiaknak Irak lerohanása miatt.

2009-01-19 10:12:14 The Fountain (2006) / A forrás walter gábor (5) #52

Kizárólag művészfilm rajongóknak ajánlott.

A történet kicsit elvont, művészieskedő és néhol modoros, de a két főszereplő kiváló, a film hangulata különleges, a képek és a kisérő zene gyönyörű.

Szép film az élet két legfontosabb eleméről: a szeretetről és halálról.

2009-01-19 07:58:14 Gattaca (1997) walter gábor (5) #15

Sok állat film után végre egy szép mondanivalókkal tele (de szórakoztató) film.
Kiváló szinészi alakítások (bár Uma Thurmant nem szeretem), tökéletes rendezés, hangulatos film, szép filmzene.

Számomra nézhetetlen volt a film, mert nem tudtam beleélni magam a storyba és nagyon unalmasnak találtam az egész filmet.
Olyan volt a film, mintha egy tanári szobában vették volna fel az unatkozó tanárok beszélgetéseit. Néha úgy éreztem, hogy a szinészeket is mitha zavarta volna a történet.

Aki szeret sokat gondolkozni egy filmen és szereti a csak párbeszédekből álló, egy szobában "játszódó" történetet, biztos értékesnek találja.

2009-01-14 08:42:55 Crush (2001) / Bizsergés walter gábor (4) #1

Dráma: kacagással és könnyekkel, nézhető storyval, jó szinészi alakításokkal, kisvárosi hangulattal.

2009-01-12 10:08:53 The Pianist (2002) / A zongorista walter gábor (5) #22

Nagyszerű film erről az embertelen korszakról, Brody kiváló alakításával.
/Egy kicsit zavart a filmnézésben, hogy a rendező számomra semmitmondó (és feleslegesnek is tűnő) dátumokkal bombáz az egyes jelenetek között, megszakítva a történet folyamatosságát./

2009-01-11 10:32:24 Iron Man (2008) / A Vasember walter gábor (2) #122

Nem szórakoztatott a film.
A story: unalmas és lapos. Az első 65 percben kapunk egy kis történést + sok-sok (uncsi) percen keresztül készül a prototípus. A film második részében jön néhány akció jelenet, az is alig több mint a Snikers reklám (plussz egy kis lövöldözés). Sehol egy csavar, vagy meglepetés.
Nem tudok "komolyan venni" olyan filmet ahol több burleszk jelenet is van (és nem burleszk film), például egy ember több száz méterről földbe csapódik, majd vidáman kimászik a gödörből.

A szinészek nem sok vizet zavarnak. A főszereplő öregecske erre a szerepre, nem is igen találja a helyét (hol van a "Kiss, Kiss, Bang, Bang"-beli zseniális alakításától?).

A rendezésen, a film hangulatán - sajnos - látható az ismeretlen rendező kezenyoma (lenne mit tanulnia például Tim Burtontól).

A Vasember egy TVsorozat bevezető filmjének még elmenne, de superfilmnek gyenge.

Superman és Batman vigyorogva ülnek szuperhős trónjaikon, esélye sincs a "vasgyereknek", hogy letaszítsa őket.

Sablonokból építkezik, de nagyon mulatságos, kedvenc filmjeim közé tartozik ("Én kék egem" címmel is játszák).

Az egyik kedvenc vígjátékom, mindig tudok rajta nevetni, pedig számtalanszor láttam (tudom a történet kicsit gagyi, de kedvenc szinészeim csúcs formában).

2009-01-07 08:47:54 Unfaithful (2002) / A hűtlen walter gábor (4) #4

A filmnek a thriller műfajhoz semmi köze. Szerelmi háromszögről szóló dráma, szerelemről, szeretetről, erotikus vágyódásról, a párkapcsolatokról.
Három kiváló szereplővel, életszerű történettel (bár lehetne kötözködni, például a liftes jelenet és utána következők: kicsit gagyi).

Az első 70 percben alig történik valami, az is hosszú és unalmas snittekkel van összekötve (az első részt nem láttam, így az esetleges utalások sem hoztak izgalomba). A következő 40 valahány perc izgalmas látványos, igazi fantasy film.

Az egész filmen látszik, hogy elsősorban gyerekeknek készült (sok gyerekszereplő, beszélő állatok, vérmentes harci jelenetek, párbeszédek stílusa, stb.).
Gyerekeknek nagyszerű szórakozás lehet.

Azt kaptam amit vártam az előzetesekből: rózsaszín-szirup történet tiniknek, egy kis humor és tinibáj.
Egyszer simán nézhető.

Szerelmi történet egy embertelen és ép ésszel felfoghatatlan kegyetlenségű háború mocskában.

A story összeségében kicsit "amerikás", de a két szinész (Andie MacDowell és Adrien Brody) kiválóak, a rendezői és operatőri munka is elég jó.

Drasztikus és rendkívül megrázó az 1991-es délszláv háború kegyetlenségeinek ábrázolása: gyerekek, öregasszonyok, fegyvertelen katonák lemészárolása.

A film láttán nem tudom mit érezhet egy szerb, vagy horvát mozilátogató (a filmből kiérződik az amerikaiak hihetetlen döbbenete, értetlensége is)?

Utálom a tvsorozatokat, ezért a film előéletét nem ismerem, de ez a film önálló, kerek történet és rendkívül jól szórakoztam. Így utólag talán azért, mert a filmben minden megfelelő arányban és minőségben megtalálható, ami egy szórakoztató filmhez kell: macsó pasik, dögös csajok, kiadós bunyók, gyors autók, jó történet, kaland, humor, akció.
A filmzene kiváló, a rendezői és operatöri munka profi, a karakterszinészek jók, hiány érzet talán a három főszereplőt (Duke unokatesókat) alakító szinészekkel kapcsolatban lehetne, de a magávalragadó, sodrólendületű vidám story feledteti azt.

45 percig bírtam, aztán dvd stop. Unalmas és érdektelen történet, siralmas párbeszédek, lepukkant környezet, nulla szinészek (Elijah Wood valószínűleg egy kétlábon járó hullát akart utánozni az élettelen játékával).
A kutya egész jó volt.

Kellemes csalódás. Féltem, hogy Woody Allen újabb filmjeihez lesz hasonló: intellektuális humor, monológok, végtelen beszélgetések.

Ez a film azonban klasszikus Woody Allen film: paródia, burleszk, morbidhumor, intellektuális humor, helyzetkomikum. Család valamennyi tagja élvezheti (persze vevőnek kell lenni Woddy humorára).

Igazi Woody Allenes poénok, mai szemmel néhol üres járatokkal.
Kár, hogy csak 75 perces a film.

Mulatságos film, több jó poénnal.
A "legviccesebb" a filmben, hogy inkább a többi szinészen (karakteren) nevetünk, mint Ben Stilleren.

Az előző résszel együtt érdemes megnézni a filmet. (Amúgy is csak 60 valahány perces ez a film.)
Ebben a filmben tovább beszélget egymással a két főszereplő a film elejétől a végéig, csak 8 évvel öregebbek és tapasztaltabbak.
A két film együtt: szép, szentimentális történet, a dialógusokat kedvelőknek.

Intelektuális szórakozást nyújtó film. Gyakorlatilag két ember (egy fiú és egy lány) beszélget egymással 90 percen keresztül a gondolataikról, életről, szerelemről, szexről. Cselekmény nem sok, így rendezői és operatőri munkáról nem beszélhetünk.

Három hónappal ezelőtt 30 percig bírtuk nézni a filmet, aztán a kialakult lincs hangulat miatt ki kellett kapcsolnom a DVD-t.
Most olvasom Johnny Depp életrajzi regényét. A könyv szerint is a film bukás volt a nézők és a kritikusok előtt egyaránt.
A Chicago Sun-Times kritikusa szerint:"Egy szörnyű zűrzavar a film, forma, ív és cél nélkül."
Terry Gilliam iránti tiszteletből és Depp miatt tervezem, hogy egyedül megpróbálom végig nézni (itt a fórumon is sok embernek tetszett, lenni kell benne valaminek).

2008-12-16 08:04:00 Magyar vándor (2004) walter gábor (5) #10

A magyar filmeket nézhetetlennek tartom (például az Üvegtigrist 5 percig bírtam), persze vannak kivételek Huszárik Zoltán Szinbádját számtalanszor láttam.
Ezt a filmet se akartam megnézni, de a gyerekeim többször nézték így láttam részleteket, aztán kíváncsi voltam az egészre.
Vidám, szatírikus film, magyaros poénokkal, sok ismert szinésszel. A családomban amolyan kultfilmmé vált, el-el sütögetjük a film poénjait.

Tetszett a film. Igazi családi rém mese (inkább nagyobb gyerekeknek) közös családi borzongásra. Hangulatos, látványos, érdekes.

2008-12-15 14:52:49 Hitch (2005) / A randiguru walter gábor (4) #5

Nagyon jól szórakoztam. Rengeteg poén, vidám film. A poénzuhatagban néha vannak üres járatok.
Sok ilyen filmat kívánok magamnak.

Végig lekötötte a figyelmemet. Jim Carrey jó a filmben. Vártam a végén újabb csavart (vagy többet)a történetben, kár hogy elmaradt.

A klasszikus regény alapján készített film elég jó, bár a filmben nem domborodik ki a könyv - szerintem - egyik fő mondanivalóját: hogyan válik egy elkényeztetett, csúnya, ellenszenves, gőgös kislányból egy barátságos, másokkal törődő kislány.