hferi

Regisztráció: 2008. augusztus 11. (13 év, 5 hónap)

Műfajok: dráma, szatíra
Országok: dán, francia, magyar, olasz

Születési év: 1967

Becsúszó szerelem
Bullhorn Lullaby
3 2022-01-20 3,0
I Am Afraid to Forget Your Face
Félek, hogy elfeledem az arcodat
3 2022-01-19 ?
The Peanut Butter Falcon
Mogyoróvaj Sólyom
4 2022-01-19 3,8
V síti
Csapda a neten
4 2022-01-18 4,3
Babardeala cu bucluc sau porno balamuc
Bad Luck Banging or Loony Porn

Nomadland, DAU.Natasa, A feleségem története
McDormand, Mulligan, Béres Márta
Mikkelsen, Hopkins, Cumberbatch

2022-01-14 13:32:40 Willow (2019) / Fűzfa hferi (4) #11

2022. január 21-én az Art+Cinemában látható a Blue Danube Film Festival keretében. Bővebb info

2022-01-10 11:02:58 DAU. Natasha (2020) / DAU. Natasa hferi (5) #3

Miért ne lenne esélye? Szavazzunk rá!

előzmény: Xuja (#2)

2021-12-07 13:17:12 Űrpiknik (2021) / Garbage Theory hferi (2) #3

Ez nagy csalódás volt. 5 perc után lement nézhetetlen szintre. Nekem Walters Lili húzta fel gyenge kettesre. Lehetett volna több anya-lánya és igen, a pizzafutárból is kicsit több. Szegény Péterből, az üldőzőjéből és különösen Z. Saroltából pedig kevesebb. Akkor talán meglett volna az erős kettes. És bár a célzás megvolt rá (ez legalább jó poén volt), remélem a Terminátor nem tér vissza.

"Szigorú" a film, abban a tekintetben, hogy tényleg csak Emilie érzéseire koncentrál, hogyan éli meg a különböző megpróbáltatásokat, amiken a hazatérése után át kell mennie. Elkísérjük egy bírósági tárgyalásra, látjuk hogyan készül fel rá, mit érez, amikor be kell mennie az épületbe, le kell ülnie, amikor hallgatja, amit mindenképp meg kell hallgatnia. Az ítéletet már nem halljuk, az legfeljebb a "sztori" szempontjából lenne érdekes, Emilie érzései kapcsán már nincs különösebb jelentősége. Visszafogott, de egyértelmű jelzéseket kapunk a trauma utóhatásairól. A bátorságot és a szókimondást is másképp kell értelmeznünk, mint a köznapi jelentésben. De Emilie a maga módján határozott és halad előre az úton a végkifejlet felé. Öröm látni, hogy milyen támogatók veszik körül, senki nem vonja kétségbe sem a szavait, sem az érzéseit. Végigkísérjük az úton, ahogy eljut az ügy teljes feltárásáig. És tényleg nem az a fontos, hogy azt lássuk, hogy akik hallják, hogyan reagálnak rá, hanem, hogy ő mit él át amíg eljut erre a pontra.

Most ismét a Verzió online keretében november 21-ig.

előzmény: Ágó (#3)

2021-11-15 10:45:47 Farming (2018) / A bőrömben hferi (4) #2

A pokol legmélyebb bugyraiba való lejutást alaposan végig szenvedhetjük Enivel, és kétségtelen, hogy ez is a felnövés része. Nagy dolog, hogy valaki így szembenéz a múltjával és rendezőként, színészként (a saját apját alakítva) az egész világ elé áll és elmondja, hogy mit tett és mit tettek vele. Vajon az angol társadalom különböző megszólított rétegei is megtették ugyanezt a szembenézést? Nyilván a dramaturgia szabályai kicsit átírták a film eseményeit, de a hős utólagos nyilatkozata szerint az események jelentős része megtörtént vele. Kár, hogy a következő évekre, amikor a tényleges jellemfejlődés történik és valószínűleg az sem volt egy sétagalopp, már csak néhánypercnyi játékidő jut.

Tartalom: Stojan amilyen unalmas és egyszerű, olyan jószívű. Amikor egy villanykörte cseréje miatti furcsa baleset fénylő glóriát helyez a feje fölé, gyorsan ő lesz a város új látványossága. Erős akaratú feleségét, Nadát azonban egyáltalán nem szórakoztatja a szomszédok körében tapasztalt nem váratlan figyelem. Különböző módszerekkel próbálja eltüntetni a csillogó bosszúságot, de nem sikerül visszafordítani férjét a korábbi semmitmondó énjéhez. Sztojan, az akaratlan szent, kezdi megkedvelni új életmódját, és gyorsan baljós bűnök felé fordul…
A Heaves Above egy sötét vígjáték, amely egy család három történetén keresztül, három évtizeden át (1993, 2001, 2026) ível át. Számos szereplő újra megjelenik, egyre bizarrabb körülmények között befolyásolják egymás sorsát. Srdjan Dragojevic rendező vad és groteszk látószögben mutatja be a posztszocialista Jugoszláviát.

Magam részéről szintén Végvári Tamás, Kútvölgyi Erzsébet (és még sorolhtnám) remek munkáin nőttem fel és hosszú idő óta gondosan kerülöm a szinkronizált változatokat, persze nem sikerül mindig. Itt viszont határozottan azt éreztem, hogy nagyon sok munka és figyelem volt ebben is. Lehet, hogy maga a színész nem az a karakter, akinek a filmben a hangját kölcsönözte, de komoly "színészvezetés" volt a szinkronizálás mögött is. Az intonációra nem tudok reagálni, de a két főszereplő hangja között én éreztem ugyanazt a kontrasztot, ami a két különböző jellemben is látható volt. A karakteres mellékszereplők meg épphogy remek magyar hangot kaptak (olajrészvényes haver, szemüveges doki, hajószakács).

2021-04-05 11:53:20 Leto (2018) / Nyár hferi (5) #4

Elismerem kell egyfajta savanykás nosztalgia ahhoz, hogy orosz filmben maga az orosz nyelv hallgatása is örömet okozzon. Plusz még életkor is ahhoz, hogy a filmbeli hatalom megnyilvánulásait valamennyire át tudjam érezni. Mert igaz, ahhoz már nem volt szerencsém, hogy a koncerten vagy a színház teremben felügyelők felügyeltek volna az érzelmi megnyilvánulások kordában tartásához, de azt el tudom képzelni, hogy "ebben az országban bármi megtörténhet". Mindezzel együtt minden percét élveztem, és mióta megvolt, alig várom, hogy újra átéljem. Szóval, mint egy jó szex.