hferi

Regisztráció: 2008. augusztus 11. (11 év, 2 hónap)

Műfajok: dráma, szatíra
Országok: dán, francia, magyar, olasz

Születési év: 1967

A párduc
3 2019-10-07 4,0
Koccanás

4 2019-10-04 3,0
Me And You And Everyone We Know
Te meg én és minden ismerősünk
3 2019-10-04 3,8

2019-07-04 08:13:46 Campeones (2018) / Bajnokok hferi (2) #1

Giccsparádé, közhelyek tömkelege. Ebből a témából minimum egy átlagos filmet illett volna kihozni. Néhány mellékszereplő és a végkifejlet menti meg attól, hogy teljesen nézhetetlen legyen.

Lehet valami gond azzal a lórúgással? Pl. a kompetencia lista élén még most is több mint 200 filmmel áll az éllovas. Másnál két számjegyű kompetencia érték van, holott nincs is neki 10 idei értékelése. Viszont valóban sokan "lebutultak", ahogy ez lenni szokott ilyenkor.

2019-02-26 23:49:39 Touch Me Not (2018) / Ne érints meg! hferi (1) #5

Ez a film nem fér bele a kritikustömeg hagyományos lineáris osztályozási rendszerébe. Szerintem átverés lenne azt mondani rá, hogy elmegy(3) vagy rossz(2) vagy éppen jó (4). Kérdéseket vet fel, amiket mindenkinek magának kell megválaszolnia. Bőr alá vág, a húsunkba. Brutálisan őszinte. Hagyományos értelemben legközelebb a nézhetetlenhez áll, mégis elgondolkodtat.

2019-02-04 12:52:51 América (2018) / América hferi (3) #1

Ez a film nyert a BIDF 2019 Meztelen szenvedély szekciójában. A film nézése közben határozottan zavart, hogy egyes jeleneteknél nem volt világos, hogy mi miért történik. Tovább zavart, hogy a film után Diego, aki egyébként valóban egy nagyon kedves figura, elmagyarázott egyes dolgokat, amik akár benne is lehettek volna a filmben. Ez csak a készítőkön múlott, hiszen a cselekmény nagy része az epilógus előtt több mint 3 évvel zajlott, mint ezt szintén megtudtuk a film vetítése után. Az azonban nagy erénye volt a filmnek, hogy természetes volt, semmi mesterkéltség nem volt benne, amit csináltak a szereplők a valóságban, abból kaptunk valódi ízelítőt. Diego sem volt mindig a hibátlan legkisebb királyfi, ő is emberből van. És a fő üzenet, hogy América "hagyatékát" hogyan öröklik meg az unkák, no ezt szépen megmutatták.

Félházzal ment multiplexben hétköznap este. A film után mindenki, azaz mindenki ülve végignézte a stáblistát "az utolsó szögig". És még utána is csend. Lenyűgöző vizuális élmény volt.

Leplezetlenül nyers, erőszakos, durva, szomorú, kétségbeejtő. Marcello Fonte zseniálisan hiteles, ahogy az amatőr színészek szoktak lenni. Ahogy a vetítés előtti felvezetőből megtudtuk, színházi takarítóból lett beugró színész, majd kisebb filmszerepek után a rendező találta meg erre a főszerepre, mint tökéletes választást. A végkifejlet letaglózó, az utolsó képsorok Antonionira emlékeztetnek engem, nehéz, nagyon nehéz volt felállni a székből. Azért remélem, - és nem bántásból - hogy nem ez a film viszi el a legjobb külföldinek járó Oscart, még ha az olaszok nagyon is szeretnék.

2018-03-21 18:15:10 The Cakemaker (2017) / A cukrász hferi (4) #1

Szép film izgalmas emberi kapcsolatokkal. A cselekmény vezetése számomra kicsit sablonos, a lényeg a finomságokon van. Elsősorban Anat kapcsolatai voltak érdekesek, Thomasszal, a gyerekével, a férjével, a hozzá fűződő emlékekkel és tárgyakkal, a sógorával, a vallással, a környezetével. Thomas és az anyós duettjei zseniálisak.

Szerencsére nem vagyunk egyformák. Biztos van jó néhány pocsék film, ami meg bennem hagyott mély nyomot. :)

Ez a film 2018-ban nézve igen gyenge. Drámának egyhangú, thrillernek szánalmas, bíróságosdinak unalmas, családregénynek eseménytelen. Keanu Reeves még hoz valami igen szerény átlagot. Charlize Theron lehet, hogy önmagához képest jó, de hol van ő attól, hogy mérce legyen. Al Pacinónak vannak pillanatai, de többségében ripacs. A párbeszédek - különösen a könnyed csevegésnek beállítottak - teljesen hiteltelenek. Na jó, a teraszos jelenet nem rossz. Mondanivaló édeskevés, azt is szájbarágósan kapjuk. A nagy duett a végén kb. 10 perccel hosszabb, mint kellene, a befejezés pedig elcsépelt. Lehet, hogy 97-ban még nem volt az, de eredeti már akkor sem volt. Összességében a film egyszerűen nem állta ki az idő próbáját. Újranézés helyett inkább egy mostani mozi vagy bármi más.

2018-03-15 17:49:31 The Lobster (2015) / A homár hferi (4) #25

Vegyük ezt az egyszerű állítást: Az emberek párkapcsolatban élnek. Azt hiszem ezzel nagyon sokan, valószínűleg a többség egyetért, jelenében, múltjában vagy majd a jövőjében gyakorolja ezt az életformát. De ha ezt kötelezővé tennék, mindjárt megtelnének nálunk is a "hotelek" és az erdők. Vagy vegyünk egy másik egyszerű állítást: A spagetti finom. De azért nem kötelező mindenkinek. Szóval ez a film szerintem a dogmákról szól, amik megkeseríthetik az életünket, ha hagyjuk.