hferi

Regisztráció: 2008. augusztus 11. (12 év, 6 hónap)

Műfajok: dráma, szatíra
Országok: dán, francia, magyar, olasz

Születési év: 1967

3 2021-02-22 ?
Wonder Wheel
Wonder Wheel - Az óriáskerék
4 2021-02-22 3,3

Azt olvastam, hogy a Google Meet az ingyenes változatban 1 órát engedélyez. Van tapasztalatom a Zoom-mal, felvétel készíthető, vagy akár a Facebook-ra kitehető live streamként. Ez persze már fizetős változat, de ennek az egyhavi díja viszonylag szerény. A magam részéről szívesen felajánlom ezt az összeget (~ 10 sör), vagy akár a lebonyolításban való közreműködést is a mozirajongó társaság kedvéért (Zoomban max. 100 fő, de nincs időlimit; további 200 fő még 5 sörért). A javaslatom az, hogy a szervezők csináljanak egy kis hírverést ennek a programnak és akkor hátha olyanok is megjelennek a virtuális díjátadón, akiknek egyébként csak szívet melengető vagy éppen hátborzongató kommentjeit olvashatjuk, de személyesen nem feltétlen ismerjük őket.

Ennél a filmnél javaslom a leírás módosítását, mert nyelvtanilag sem pontos és a tényleges tartalmat sem fedi. https://kritikustomeg.org/film/102005/la-dea-fortuna-fortuna-istenno-2019
Szóval ehelyett "Miután Alessandro legjobb barátja néhány napra magával viszi a pár két gyermeket, Alessandro és Arturo számára váratlan lehetőség nyílik arra, hogy kizökkenjenek a mindennapok jól megszokott rutinjából." Ezt:
Miután Alessandro legjobb barátja néhány napra hozzájuk viszi két gyermekét, Alessandro és Arturo számára váratlan lehetőség nyílik arra, hogy kizökkenjenek a mindennapok jól megszokott rutinjából.

2021-01-01 12:15:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] hferi #25550

Gondolkodtam kicsit a meggyőző érvrendszeren, de végül nem akarom túlbonyolítani a dolgot: igen.

Áthelyezve a(z) Boze Cialo topikból.

előzmény: lizardking (#25549)

2020-12-19 10:13:52 Les invisibles (2018) / A láthatatlanok hferi (3) #4

Akit érdekel vagy érint, az természetesen nézze meg, engem is érdekelt, megnéztem. Filmként azonban csalódást okozott, egyszerűen nem működött számomra. Nem vártam fergeteges komédiát persze, de a vígjáték jelzőt is túlzásnak tartom. És azt is elismerem, hogy így több nézőhöz jut el, mint ha dokumentumfilmnek pozícionálnák, és a téma miatt fontos, hogy így vagy úgy de megismerjük ezt a világot is, de a Verzión idén bemutatott film Schwechtje Mihálytól sokkal jobban tetszett.

Tippelem, hogy a 2016-os rövidfilmekben játszó Kiss Andrea (Vidéki randevú) nem azonos a 26-28 évvel ezelőtti filmekben (Titánia, Titánia) játszó Kiss Andreával.

2020-10-14 08:56:21 Guerilla (2019) hferi (4) #7

„Sehonnai bitang ember, ki most ha kell, halni nem mer. …” és folytathatnánk. A szélsőséges helyzetnek szélsőséges szabályai vannak, az adott pillanatban megtett vagy nem megtett lépésnek súlyos következményei lehetnek, jelen esetben vannak. Az antihőst ugyan próbálja a szerző döntetlenre kihozni a végén, de a gyávaság árát már busásan meg kellett fizetni előre. És hiába a bosszúvágyból fakadó energia, és a jövő reménységének szívet melengető elszenderülése, a stáblista után igen keserű élet következik. Kérdéses, hogy lesz-e ereje szembenézni bűneivel és nyerhet-e valaha feloldozást. Számomra mély pesszimizmust sugalló alkotás (, és ehhez minden lehetséges eszközt bevet: lassú történetvezetés, komor zene, kevés dialógus, jelmez, képek), kemény tanulsággal.

2020-10-11 15:08:24 Troppa grazia (2018) / Lucia látomásai hferi (3) #1

Vladan Radovic operatőri munkája, képei, fényei beállításai gyönyörűek. Alba Rohrwacher játéka sokszínű és magával ragadó. Mindkettő megért egy-egy pontot az értékelésnél. Minden másra ott van minden más film... És nem vígjáték.

2020-09-02 08:12:09 Chariots of Fire (1981) / Tűzszekerek hferi (5) #21

Volt szerencsém a bemutató nyarán egy vidéki fürdővárosunkban a strandszezon és a foci-vb árnyékában, nagy vászonon, az egész nézőtéren teljesen egyedül ülve a moziban látni filmet. Már akkor is nagy hatást gyakorolt rám. Film- , zene- és sportrajongóként utólag nyugodt szívvel mondhatom, hogy másképp alakult volna az életem, ha ez az élmény kimarad.

Kicsit át vagyunk verve, meg nem is. Az első 5 percben betöltik a fejünkbe, hogy amit látunk – főleg, ha nem értünk hozzá - az nem biztos, hogy a valóság, többféleképpen magyarázhatjuk, és az influencertől függően fogjuk szeretni vagy nem. Szóval beültetnek egy hintába, hogy készüljünk fel, mert ki tudja, hogy amit látunk, az a valóság vagy nem. Majd kapunk egy történetet, ahol némi meglepetésre szinte minden az, ami. A történet konfliktusai nem a szereplők általunk ismert vagy nem ismert egymás közti viszonyaiból fakadnak, hanem saját maguk jelleméből. Nincsenek háttéralkuk, az egyetlent már a filmismertető elárulja, és mi is hamar megtudhatjuk. Természetesen folyamatosan kapjuk az új infókat verbálisan, vagy fedetten, de a kisördög ott bujkál végig bennünk (mert a sok csavaros, trükkös thriller belénk ültette a gyanakvást, hogy színház az egész világ), hogy ki kivel paktált le az előzménytörténetben vagy amíg mi látunk két beszélgetőt, addig másik kettő esetleg telefonon vagy így-úgy bizniszelt. De pont hogy nem, hiába várjuk a „nagy csavart”. Szóval az az átverés, hogy nincs átverés. Na jó, azért lesznek vaskos meglepetések. Mindenki fut a saját szálán, a saját érdekei, érdeklődései mentén, egymáshoz lazán kapcsolódva és ez is épp elég ahhoz, hogy feszült, érdekes, elgondolkodtató legyen. Valahol meg bosszantó, hogy már ennyire bennem van, hogy újabb és újabb csavarra számítok, pedig nem kéne. Plusz még a hinta az elején.És közben belelököm magam James Figueras csapdájába, mert minél többet gondolkodom a filmen, annál jobban tetszik ez a váratlan önreflexió, ami aztán behúz engem is és attól, hogy gondolkodom rajta, egyre jobbnak és a maga nemében egészen különlegesnek tartom a filmet.

2020-07-13 10:35:41 Ser du månen, Daniel (2019) / Daniel hferi (4) #1

A film minden leírása tudatja velünk a végkifejletet. James Foley sorsát is ismerjük. Az ISIS-ről sem kaptunk sok új infót. Ami számít, hogy akármelyik helyszínről közvetített a film (a túszok, a család, a közvetítők) olyan pontosan kiszámolt cseppekben kaptam a reményt és a reménytelenséget, hogy film közben már valóban elfelejtkeztem arról, hogy tudom a végeredményt. A leírásban szintén említett jóga és edzések szerencsére nincsenek túlmisztifikálva. Felfogható, hogy aki kijutott azon mennyit segített, de amikor az őrület fegyvert ragad, akkor egy másodperc alatt képes minden értéket elpusztítani.