hferi

Regisztráció: 2008. augusztus 11. (14 év, 5 hónap)

Műfajok: dráma, szatíra
Országok: dán, francia, magyar, olasz

Születési év: 1967

4 2023-01-18 4,0
A Másoló
The Copyist
4 2023-01-18 3,3

Fogalmam sem volt arról, hogy kicsoda, micsoda is kis Nicolas. A 6-os karika alapján egy meseszerű történetre számítottam. Több is lett, kevesebb is. Számomra ez egy dokumentumfilm a két alkotóról, ami szellemesen (bár dokumentumfilmekben teljesen megszokott módon) felidézi a két főszereplő fő műveit is. Zene: kiváló. Üdítő megoldás az 50-es, 60-as évek animációs stílusában elkészíteni az egész filmet, ez óriási erény és tisztelgés a régi idők rajzolói, animációs alkotói előtt. Azonban ha már dokumentumfilm (mert számomra az animáció "csak" technikai eszköz, s persze nagyon hangsúlyos eszköz), akkor örültem volna, ha többet tudok meg az alkotókról.

Csalódás. Unalmas cselekmény, sokáig alig történik valami, azt is ki lehet találni, gyenge poénkísérletek, sablonos megoldások. Majd egyszercsak nyakon öntenek minket néhány adag drámával, de azt is csak azért, hogy utána rózsaszín mázzal lemoshassák. 1-2 jól sikerült vágás és az Escort utolsó menete menti meg az egyestől. Nem kerül a családi vitrin közepére. Inkább a tesótól néztem volna meg valami korábbit.

A pontos magyar cím: A karmester

2022-10-29 12:23:36 Intet (2022) / Semmi hferi (5) #2

(Még) nem olvastam a önyvet, de ez a film megáll a lábán. A cselekmény minden egyes állomása új kérdést vet fel. Vissza-vissza tér a címet képviselő szereplő álláspontját vitatni, folyamatosan vizsgálja a főszereplő helyzetét is és persze megyünk egyre mélyebbre sok tekintetben. Fontos film.

2022-07-11 09:03:30 Mindörökké (2021) hferi (4) #10

A film leírása, bár nem tartalmaz valótlan állítást, félrevezetően csak a "szerelmi" háromszögről tesz említést. A 18-as karika messze nem csak az előrejelzett tragikus végkifejlet miatt indokolt. Érdemes legalább az itt belinkelt cikkek lead-jeit átfutni. Megdöbbentő, hogy a film nagy része 2015-ben készült, és végül majdnem napra megegyezően a mostani háború első napján került bemutatásra.

Élvezettel olvastam az elemzést és néztem újra a képeket. De kérlek, az első szót javítsd ki, nincs ilyen szó, ne használd így. (Never :)

előzmény: unrealnoise (#5)

A forgatókönyv csapdát állít Marianak. A válás és élettársi kapcsolat ellen prédikál az idős párnak, majd pár nappal később hazaérve megdöbbenésére a korábban kidobott(?) férj várja. Remek fordulat a cselekmény mozgatórugójának felvezetésére. A rögvalóság konfliktusba kerül a belül felépített álságos (rög)eszmékkel. A másik, ami bevésődött, a merev kamerabeállítások, a lakás egyes részei mindig ugyanabból a pontból vannak fényképezve, geometriai pontosság, szimmetria, merevség. Egy megoldás létezik mindenre. Mint a hit, ami dogmává merevedik, ha célként és nem eszközként használják, ahogy korábbi véleményben is szerepelt. És ekkor már nem ad jó megoldásokat lásd verekedős jelentek a komplex kérdésekre, sem 2012-ben, sem korábbi időkben, sem 2022-ben.

Nekem a bajnok műkorcsolyázó jutott eszembe, aki a gálán előadja a rossz korcsolyázót, amihez persze nagyon jónak kell lenni, ha hiteles szeretne lenni, ha már rossz nem lehet, merthogy ő a legjobb.

Volt szerencsém látni ezt és ezt is. Mindegyik élőszereplős, CGI-állatokkal operáló film. Az egyik kalandfilm, a másik animáció.

Az jutott eszembe, miután megnéztem a BIDF-en idén kategóriagyőztes és közönségdíjas Menekülést, hogy, ha már a címkék között megjelent a BIDF, akkor lehetne-e, hogy a "díjak" szekcióban is megjelenjenek legalább a nagyobb magyar fesztiválok díjazottjainál is a bejegyzések. Ha már minimum 15 amerikai városban megtartott fesztiválról (amely fesztiválok jó részéről elvétve olvashatunk csak) a díjazottak kapnak egy-egy bejegyzést, amennyiben eljut a film a hazai forgalmazásba vagy valahogy a KT-re és ha már valaki a szerkesztők között van olyan rendes és veszi a fáradtságot, hogy legalább a kulcsszavak közé beveszi pl. a bidf-et, vagy a verziót, akkor lehetne-e, hogy az adott filmnél a díjaknál ezek a fesztiválok is megjelenjenek?