Dorian Gray

Regisztráció: 2008. augusztus 3. (10 év, 8 hónap)

Születési év: 1982

3 2019-02-07 3,6
Captain America: The Winter Soldier
Amerika Kapitány: A Tél Katonája
3 2019-02-06 3,5

Hihetetlen lassú film, de ez jót tesz neki. Azért ez ritkaság a filmtörténetben.
Viszont van benne egy érdekes hiba, amin mindig mosolygok, és benne maradt az új szinkronban is, ami bővített változathoz készült. Amikor Cheyenne megjelenik a héderben, és még megbilincselve inni kér. Azt mondja, hogy "Gint" és erre kap whiksyt vagy rumot, a színe alapján. Az külön érdekes, hogy a vadnyugaton gint inni. Az eredetiben azt mondja"Jug", ami ugye itt kb bármi flaska lehet. Nem tudom az-e az oka, hogy nyilván a szinkron behatárolja a lehetőségeket, ha nagyon látszik a színész, nem árt valami hasonlóan rövidet mondatni vele, mint eredetiben. Viszont mindenképpen vicces, hogy így viszont ránézésre sem azt kapja,amit mond.

Nos szerintem az összes predatoros film közül, egyedül az AvP2,ami ócskább ennél. Még az Avp1 is mérföldeket ver rá, az én szememben. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

Angol potterpedian annyinak is írják :) az megy hogy neki is kicsit bemutatják errdetet szerintem nem gaz. Egyszer majd gondolom kígyó testben ragad, vagy Voldi pápa csinál vele valamit, hogy úgy maradjon .mit tudni.

előzmény: peti0290 (#24)

Nagini ugyben, hogy mi értelme volt...emlékeim szerint a későbbi tudjukkidenemmondjukkianevet kígyóját is így hívták..

Uh..most ránéztem a Vörös adatlapjára és látom, hogy Gedren az Valeria, hát erre nem emlékeztem.

Ha már Arnold és fantasy, akkor szerintem a Vörös Szonja filmzenéje a csúcs. Bár, mint film, meg kb mindennek a mélysége:D

előzmény: Daemiaen (#13)

Én valami osztálytársas születésnapozáskor láttam először. A csapat fele már látta persze és áradoztak róla. A szép emlékű VHS hőskor :) Egyébként emlékeim szerint tényleg még a jobban sikerültek közé tartozik. Szeretem a fantasyt, mágusos mindenféle világokat, Pottert is, Gyűrűk Urát is, de nagyon hiányoznak az ilyen szandálos harcosbarbáros fantasyk.

2018-04-27 22:31:37 T2: Trainspotting (2017) Dorian Gray (3) #45

OFFFFFF
Még nem néztem végig, szóval értékelni később fogom. Van egy jelenet az elején, amin kiakadtam részeben azért mert 2018 van, és lenne lehetőség leszokni az ökörségekről a digitális korszakban.
Renton megérkezik a reptérre, a szórólapos csaj,meg "Köszöntöm Edinburghban", ami magyarul úgy hangzott, hogy Edinboró, amivel csak annyi a probléma, hogy az senkinek nem tűnik fel 2017-ben sem Magyarországon (fordítók, szinkronrendezők, stb), hogy magyarul egy plussz, nem is létező szótagot beletesznek? Van "boró",pl Londonban a Borough Market, de azt így írják. Olyan, rohadt nagy dolog lenne utánanézni, hogy a helyes kiejtés az Edinbrá, esetleg Edinbró, de akkor már levágják, hogy külföldi vagy:)
ON

Valjean, Javert zseniális benne. Bourvil is persze, csak őt nagyon fura volt egy kis tetű szerepében látni:) De ugye ez egy színésznek extra nagyságot, ha gyökeresen más karaktereket is magas szinten tud játszani.
Igazából két karakter volt, akik miatt már ott voltam, hogy áttekerem a részeiket. Marius a maga rettenetes belassult és nyálas szenvelgésével és Enjolras a bárgyún idealizált "meghalok a hazámért" forradalmár. Rendben van, hogy 60 éves film,nyilván ezek miatt is van ez, de ettől még ők ketten nekem nagyon kilógtak lefelé.

Nos azért abból a masszív 1-es értékelésemből látszik szerintem, hogy én is így gondolom;) Csak figyelembe véve,hogy a 3. rész után kb szabadesésben esett az addig sem túl magas színvonal minden szempontból, meg onnantól kezdődött ugye, hogy meghalt emberek visszatértek, és akkor most ez klón vagy mi? Meg néha jó volt valaki néha rossz. Forgatókönyv az kb 2 sor lehetett. Na én csak arra céloztam, hogy ehhez képest meglepő volt, hogy itt van valami történet, amivel magyarázni akarják az eddigi dolgokat. Kidolgozni nem sikerült, de hát mégiscsak Anderson rendezte...Ne legyünk telhetetlenek, a képességeit figyelembe véve:D
Pedig a 90esévek végén még bíztam benne, amikor láttam a Halálhajót. Az szerintem rohadt jó és méltánytalanul alulértékelt. Csak elnézve az utána jövő dolgait kiderült, hogy az ezek szerint inkább csak egy véletlenül becsúszott rohadt jó film volt.

előzmény: Dangar (#10)