Dorian Gray

Regisztráció: 2008. augusztus 3. (12 év, 2 hónap)

Születési év: 1982

1 2020-05-30 3,2
Scream 2
Sikoly 2.
2 2020-05-11 2,9

Egyetlen dolog tetszett benne, amikor a hangszóróból a Doors - Five to one szólt.
"Five to one, baby
One in five
No one here gets out alive, now
You get yours, baby
I'll get mine
Gonna make it, baby
If we try"

Digitális formában sehol nem láttam, még tv felvétel formájában sem, pedig nekem is nagyon kellene. DVD-n szerintem ki sem adták, mert ez eredendően egy Tv-film volt,nem mozinak készült. Ennyi.

Betojok, most látom,hogy Kate, Doc barátnője magyar volt, Érsekújváron született.

Nos azt kell mondjam, eljön az idő, hogy még a Baljós árnyakat is visszasírjuk (oké...Baljós árnyak-retardált Jar-Jar :D ) Nagyon szépen meredeken zuhan minden, a történet katyvasz, kapkodó, néhol teljesen WTF.

Az egyik problémám, hogy
véleményem szerint az égadta világon semminek sincs vége. Ha Miki egérék majd pénztpumpát akarnak megint akkor lesz még folytatás. Ez ugye abban a pillanatban lett egyértelmű, amikor Rey Palpatine, azt mondta a végén, hogy ő Skywalker.

A másik meg, hogy ez a mindig mindent a látványorgiáért kicsit végeláthatatlan spirál. Nyilván a sci-fi-fantasy-akciófilmek világában nem a két lábbal a földön állás az elsődleges, de amikor Palpi papi lekapta a több száz (vagy ezer) csillagrombolót meg párezer egyéb úrhajót az égről egy kis kézből jövő villámozással , akkor azért kapjunk már a fejünkhöz.

2019-06-14 23:52:57 Chernobyl (2019) / Csernobil Dorian Gray (5) #69

Várj,várj. Valamit félreértettél, én nem mentem abban bele, hogy mennyire reális a 3-4 megatonna. Én csak arra reagáltam, hogy Egy gőzrobbanás nem veszélyeztetné fél Európát. Erre írtam, hogy ott nem is a gőzrobbanás önmagában lett volna, baj, az lehet akármekkora, az "csak" letarol egy adott méretű területet sugárzás nélkül (ahogy a fúziós is, hiszen ott is a teljes felszabaduló energiának minimális része csak a veszélyes hasadóanyag...lehet ez a fél mondat okozta a félreértést a kommentemben), a fő probléma az lett volna azzal a gőzrobbanással, hogy elpukkant még 3 reaktort (szerintem), figyelembe véve, hogy egy épületben voltak, és ugye nem kell feltétlen fizikailag rögtön felrobbannia, bőven elég baj, ha "csak kellő mértékeben" megsérül ...persze az is lehet,hogy annak idején az egyetemi Energetika prof felnagyította a problémát.

előzmény: ipartelep (#68)

2019-06-14 02:31:38 Chernobyl (2019) / Csernobil Dorian Gray (5) #67

Nem is maga a gőzrobbanás veszélyeztetné, (az csak letarolna egy szép nagy területet, ahogyan egyébként a fúziós bombák is teszik, a robbanás erejéhez képest minimális sugárzással) hanem az, hogy az a robbanás elpukkantja akkor már üzemelő 1-2-3-as reaktorokat is.

előzmény: kaamir (#59)

Hihetetlen lassú film, de ez jót tesz neki. Azért ez ritkaság a filmtörténetben.
Viszont van benne egy érdekes hiba, amin mindig mosolygok, és benne maradt az új szinkronban is, ami bővített változathoz készült. Amikor Cheyenne megjelenik a héderben, és még megbilincselve inni kér. Azt mondja, hogy "Gint" és erre kap whiksyt vagy rumot, a színe alapján. Az külön érdekes, hogy a vadnyugaton gint inni. Az eredetiben azt mondja"Jug", ami ugye itt kb bármi flaska lehet. Nem tudom az-e az oka, hogy nyilván a szinkron behatárolja a lehetőségeket, ha nagyon látszik a színész, nem árt valami hasonlóan rövidet mondatni vele, mint eredetiben. Viszont mindenképpen vicces, hogy így viszont ránézésre sem azt kapja,amit mond.

Nos szerintem az összes predatoros film közül, egyedül az AvP2,ami ócskább ennél. Még az Avp1 is mérföldeket ver rá, az én szememben. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

Angol potterpedian annyinak is írják :) az megy hogy neki is kicsit bemutatják errdetet szerintem nem gaz. Egyszer majd gondolom kígyó testben ragad, vagy Voldi pápa csinál vele valamit, hogy úgy maradjon .mit tudni.

előzmény: peti0290 (#24)

Nagini ugyben, hogy mi értelme volt...emlékeim szerint a későbbi tudjukkidenemmondjukkianevet kígyóját is így hívták..