Dorian Gray

Regisztráció: 2008. augusztus 3. (10 év, 10 hónap)

Születési év: 1982

4 2019-05-19 3,1
Nostradamus

3 2019-04-29 2,7

2019-06-14 23:52:57 Chernobyl (2019) / Csernobil Dorian Gray (5) #69

Várj,várj. Valamit félreértettél, én nem mentem abban bele, hogy mennyire reális a 3-4 megatonna. Én csak arra reagáltam, hogy Egy gőzrobbanás nem veszélyeztetné fél Európát. Erre írtam, hogy ott nem is a gőzrobbanás önmagában lett volna, baj, az lehet akármekkora, az "csak" letarol egy adott méretű területet sugárzás nélkül (ahogy a fúziós is, hiszen ott is a teljes felszabaduló energiának minimális része csak a veszélyes hasadóanyag...lehet ez a fél mondat okozta a félreértést a kommentemben), a fő probléma az lett volna azzal a gőzrobbanással, hogy elpukkant még 3 reaktort (szerintem), figyelembe véve, hogy egy épületben voltak, és ugye nem kell feltétlen fizikailag rögtön felrobbannia, bőven elég baj, ha "csak kellő mértékeben" megsérül ...persze az is lehet,hogy annak idején az egyetemi Energetika prof felnagyította a problémát.

előzmény: ipartelep (#68)

2019-06-14 02:31:38 Chernobyl (2019) / Csernobil Dorian Gray (5) #67

Nem is maga a gőzrobbanás veszélyeztetné, (az csak letarolna egy szép nagy területet, ahogyan egyébként a fúziós bombák is teszik, a robbanás erejéhez képest minimális sugárzással) hanem az, hogy az a robbanás elpukkantja akkor már üzemelő 1-2-3-as reaktorokat is.

előzmény: kaamir (#59)

Hihetetlen lassú film, de ez jót tesz neki. Azért ez ritkaság a filmtörténetben.
Viszont van benne egy érdekes hiba, amin mindig mosolygok, és benne maradt az új szinkronban is, ami bővített változathoz készült. Amikor Cheyenne megjelenik a héderben, és még megbilincselve inni kér. Azt mondja, hogy "Gint" és erre kap whiksyt vagy rumot, a színe alapján. Az külön érdekes, hogy a vadnyugaton gint inni. Az eredetiben azt mondja"Jug", ami ugye itt kb bármi flaska lehet. Nem tudom az-e az oka, hogy nyilván a szinkron behatárolja a lehetőségeket, ha nagyon látszik a színész, nem árt valami hasonlóan rövidet mondatni vele, mint eredetiben. Viszont mindenképpen vicces, hogy így viszont ránézésre sem azt kapja,amit mond.

Nos szerintem az összes predatoros film közül, egyedül az AvP2,ami ócskább ennél. Még az Avp1 is mérföldeket ver rá, az én szememben. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam.

Angol potterpedian annyinak is írják :) az megy hogy neki is kicsit bemutatják errdetet szerintem nem gaz. Egyszer majd gondolom kígyó testben ragad, vagy Voldi pápa csinál vele valamit, hogy úgy maradjon .mit tudni.

előzmény: peti0290 (#24)

Nagini ugyben, hogy mi értelme volt...emlékeim szerint a későbbi tudjukkidenemmondjukkianevet kígyóját is így hívták..

Uh..most ránéztem a Vörös adatlapjára és látom, hogy Gedren az Valeria, hát erre nem emlékeztem.

Ha már Arnold és fantasy, akkor szerintem a Vörös Szonja filmzenéje a csúcs. Bár, mint film, meg kb mindennek a mélysége:D

előzmény: Daemiaen (#13)

Én valami osztálytársas születésnapozáskor láttam először. A csapat fele már látta persze és áradoztak róla. A szép emlékű VHS hőskor :) Egyébként emlékeim szerint tényleg még a jobban sikerültek közé tartozik. Szeretem a fantasyt, mágusos mindenféle világokat, Pottert is, Gyűrűk Urát is, de nagyon hiányoznak az ilyen szandálos harcosbarbáros fantasyk.

2018-04-27 22:31:37 T2: Trainspotting (2017) Dorian Gray (3) #45

OFFFFFF
Még nem néztem végig, szóval értékelni később fogom. Van egy jelenet az elején, amin kiakadtam részeben azért mert 2018 van, és lenne lehetőség leszokni az ökörségekről a digitális korszakban.
Renton megérkezik a reptérre, a szórólapos csaj,meg "Köszöntöm Edinburghban", ami magyarul úgy hangzott, hogy Edinboró, amivel csak annyi a probléma, hogy az senkinek nem tűnik fel 2017-ben sem Magyarországon (fordítók, szinkronrendezők, stb), hogy magyarul egy plussz, nem is létező szótagot beletesznek? Van "boró",pl Londonban a Borough Market, de azt így írják. Olyan, rohadt nagy dolog lenne utánanézni, hogy a helyes kiejtés az Edinbrá, esetleg Edinbró, de akkor már levágják, hogy külföldi vagy:)
ON