whiteman 01

Súly: 2039
Regisztráció: 2008. július 25. (11 év, 11 hónap)

Születési év: 1991

2 2020-05-19 2,9
Rush
Hajsza a győzelemért
4 2020-05-19 4,3

Mindenki számára létezik egy Aranykor. Azt hiszem, hogy a múltba révedés élménye most sokkal erősebb az emberekben a kialakult helyzet miatt, mint eddig bármikor. Számomra az Aranykor nagyjából ugyanaz lenne, mint Tarantinonak – 60-as évek vége, Kalifornia. Viszont a 20-as évek Párizsa sincs tőle messze – van ebben a korban valami egészen vonzó ártatlanság. Azt hiszem, ekkor még teljes joggal gondolhatták az emberek – különösen a művészek – hogy az emberi faj mindenható, és tényleg az univerzum közepe.
Zseniális film ez a nosztalgiáról, a szerelemről, és arról a nagybetűs Feelingről, ami talán csak akkor, és ott létezett. Az, ahogy Adrien Brody eljátssza Salvador Dalí-t, az szavakkal leírhatatlan – ahogy Marion Cotillard érzékisége is. Egyáltalán, nagyon ritka az olyan alkotás ahol a konkrét főszereplő egy város – hirtelen csak 1 hasonló jut eszembe, az Éjszaka a Földön (Jim Jarmusch, 1991). Sokan ezt tartják Woody Allen legjobb filmjének, szerintem csak a második, de az vitathatatlan, hogy a műfajának egyik csúcsa - mondjuk alapvetően is elég kevés az olyan romkom, ami tényleg igényes, és nem csak a seggreülős poénokról és/vagy a műbalhékról szól. Ha már említettem Tarantinot, akkor megkockáztatnám, hogy ez a film sok tekintetben a Volt egyszer egy… Hollywood párdarabja: mindkettő hatalmas hangulatbomba és nosztalgiatrip, illetve mindkét mű teljes befogadásához elengedhetetlen egyfajta (akár csak felületes) háttértudás az adott kor jellegzetességeiről, hírességeiről, viszont ha ez megvan, akkor a néző annyira bennfentesnek érezheti magát, mintha egy történelmi filmet nézne (szigorúan műfajilag tekintve egyik sem az). Nem mellesleg a Mester szerint 2011 legjobb filmje az Éjfélkor Párizsban:)

2020-04-13 19:30:14 The Road (2009) / Az út whiteman 01 (5) #151

Elképesztően nyomasztó, csontig hatoló dráma. 4 éve láttam utoljára, de van, amit nem szabad ilyen "gyakran" újranézni. Ennél durvább apokalipszist nehéz elképzelni, ugyanakkor még itt sem halt ki teljesen a humánum, és az élni akarás (nem a szimpla, vegetatív túlélés).
Tudom, hogy most a karantén alatt a legtöbben könnyed vígjátékokkal próbálnak vigasztalódni, ugyanakkor egy ilyen film után úgy állsz fel, hogy örülsz bárminek, ami van...

Látva a filmet teljesen egyértelmű, honnan is szedte Ari Aster a (szintén jó és súlyos) Midsommar koncepcióját:)

2019-10-24 21:11:52 Nehéz emberek (1964) whiteman 01 (?) #1

Sziasztok!
Van valakinek bármi ötlete, hogyan lehetne megnézni ezt a filmet?
Google a barátom, csak már kerestem és semmilyen formában nem találtam...
Előre is köszi, ha valaki tudna esetleg segíteni!

Nagyon szívesen! Elég nagy szégyen lenne, ha senki nem mutatna be itthon egy Woody Allen filmet - ilyen 10 éve fordult elő utoljára. Reméljük, lesz eredeti nyelven, magyar felirattal is :)

előzmény: Benny Bug (#5)

Itthon november 28-án mutatja be a Cinetel.

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2019-07-21 20:40:10 [Box-Office] whiteman 01 #376

Max orrhossznyival megelőzték, a lekörözték azért bőven mást jelent... Amúgy mondanám, hogy szép munka, de egyrészt a re-release egy Marvelhoz nagyon nem méltó kiadás volt, hát az a félkész kimaradt jelenet a Hulkkal, akinek még csak a szája sem mozog beszéd közben, hát az micsoda?! Nem tudok elképzelni, olyan elvakult fanboyt, aki ezzel beérte... Na mindegy, nem is a Végjáték, hanem ez az egész Univerzum érdemli meg a rekordot szerintem, ha meg egy filmet kéne kiemelni, akkor sokkal inkább a Végtelen Háborúnak kellett volna ezeket a rekordokat megdöntenie. Izgalmasak az új bejelentések is, na de ez már off...

előzmény: Ágó (#375)

2019-02-07 00:18:12 Glass (2019) / Üveg whiteman 01 (4) #41

A Sebezhetetlenben tűnt fel.

előzmény: sissoko (#40)

Nem tudom én sem a pontos okát, de az utóbbi biztosan nem, mivel eredetileg a Diótörő is
december 13-án jött volna, és pont a megüresedett hely miatt hozták előbbre.

előzmény: bambula (#2)

Egyébként ha valaha is életrajzi film készül Jonathan Davisről, akkor neki kell játszania a főszerepet!!
Nem tudom ismeritek-e, ez az ember őstehetség, szó szerint BÁRKIT képes hitelesen utánozni.