terika

Regisztráció: 2008. július 25. (10 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

4 2018-09-16 4,0
Catch-22
A 22-es csapdája
4 2018-09-16 4,0
Mune, le gardien de la lune
Münó, a holdbéli manó
A sas és a sárkány
2 2018-08-25 2,6
Magic Mike XXL

2 2018-08-25 2,6

Érdeklődnék, hogy ennek a filmnek (is) több magyar szinkronja létezik? Én tegnap este megnéztem egyféle magyar szinkronnal, de az közönséges, csúnya, pocsék volt. Illetve, aki még anno moziban látta az sem emlékezett ilyesfajta blődségekre, amelyek elhangzottak benne (pl. hívd a 911-et).

Elég furcsa volt ez a film.

Jackiet elkönyveltem egy komolytalan, vicces valaminek magamban, már jó régen és nehéz ebből szabadulni, neki nem is nagyon lehet.
Az ő mozgása kapcsán kifejezetten rosszul esett, hogy voltak suta és erőtlen megmozdulásai harc címszó alatt. Gondolom, hogy sok jelenetet nem ő kivitelezett, azokkal úgy el is voltam, de amiket meg igen....na. Én egy kínai akciófilmtől mindig bődületes, (kissé) elnagyolt akciót várok, mert élvezem, de itt fájdalmasan gyengék voltak az akciók.
Többször éreztem én is Cage szellemiségét...nem volt jó érzés.
Vannak a filmek erős mozzanatai, a drámaiság van, ahol tényleg erőteljes, drámai és fájdalmas.

2018-08-12 14:31:59 Gladiator (2000) / Gladiátor terika (5) #109

Én 16 évesen láttam először, akkor tetszett. Most több mint 15 év múlva szintén tetszik, sőt! Bár hozzateszem a bővített verziót néztem meg most. Egyszerűen rendben van.

Én DVD-n sem láttam, megvenném, van ilyen, létezik? :D

előzmény: necksprain (#3)

Tud valaki esetleg magyar feliratot ehhez a filmhez? :O

Eddig kimaradt ez a film az életemből. Ez valami rettenetes volt.

2018-01-22 13:48:48 Devil's Knot (2013) / Ördöglakat terika (?) #6

A filmről nem igazán tudok írni, képtelen vagyok leosztályozni, pusztán csak a hánykolódásomról tudok számot adni.

Az ilyen filmek kapcsán mindig elgondolkozom azon, hogy micsoda lelki toprongy vagyok én. Elnézem a sok lövöldözős, kardozós akció-sci-fi-fantasy akármit, amibe halomra ölik egymást és jót röhögök rajta. A halál egy üzlet, nemis, AZ üzlet. Aztán itt vannak az ilyen filmek, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel. Rettenetes. Vagy a háborúról szólóak. Én meg itt elülök szépen a négy fal között és elképzelem, hogy itt nem történhet ilyen, meg ez nem az a kor.

Pedig de történhet, történik.

Nem is kell messze menni érte. Még ebben az istenhátamögötti városban is volt gyilkosság, ahol én lakom. És a sok ki nem derült eset.
Tragikus.
Mit lehet ez ellen tenni?
Milyen lény az, ami gyerekeket kínoz? Honnan jöttek az ilyenek?

Gyenge vagyok az ilyenekhez. Egyszerűen nem tudom elviselni. Mióta pedig gyerekeim vannak azóta abszolút érzékenyen érint minden ilyen jellegű dolog.
Pedig itt is milyen esetek vannak. Úgy olvasom őket sokszor, hogy el sem hiszem az egészet. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy ez valóság.
Amikor azért hal meg egy csecsemő, mert hangosan sírt.
Amikor azért kapnak egy kislányokat, mert túl szépek.
Amikor a féltékenységi vita során vétellenül a gyereket verik agyon.
Amikor valakit arra ítélnek létezése első percétől, hogy egész életében módszeresen kínozzák, de meg nem ölik.
Amikor éhen hal egy csecsemő, pedig féltucat felnőtt gondozza.
Amikor Terike mesélte, hogy a gyerekek, akik hozzá kerültek még hónapokon keresztül ordítottak álmukban.

De ha valaki mégis túléli az ellene elkövetett tetteket, vajon mit fog továbbadni a világnak?

Én majd még újranézem a filmet, tetszett is meg nem is, olyan "fura" volt.
Viszont az a rész kifejezetten tetszett, sőt egyenesen boldog voltam, hogy VÉGRE kimondja Luke a Jedi rendre az ítéletet. Mindig is úgy tűnt nekem, hogy egyszerűen képtelen észrevenni és belátni a rend a hibáit, sőt, nincsenek is hibái. Én határozottan megkönnyebbültem, hogy megszabadultunk végre ettől a béklyótól. Számomra ez nagy pozitívum. És már csak emiatt is kíváncsi vagyok a folytatásra.

Az Ultron korában (egy évvel később) a film az elején Amerika Kapitány - a magyar szinkronban legalábbis - mutánsokank hívja őket. Ők akkor eleve mutánsok, nem a jogartól lett erejük? Mert itt így van előadva, ha nem csal az emlékezetem.

előzmény: peti0290 (#48)

Akkor, ha jól értem, két filmzenével létezik a film?