terika

Regisztráció: 2008. július 25. (9 év, 10 hónap)

Nem: nem publikus

Fack ju Göhte
Fák jú, Tanár úr!
1 2018-02-17 3,3

2018-01-22 13:48:48 Devil's Knot (2013) / Ördöglakat terika (?) #6

A filmről nem igazán tudok írni, képtelen vagyok leosztályozni, pusztán csak a hánykolódásomról tudok számot adni.

Az ilyen filmek kapcsán mindig elgondolkozom azon, hogy micsoda lelki toprongy vagyok én. Elnézem a sok lövöldözős, kardozós akció-sci-fi-fantasy akármit, amibe halomra ölik egymást és jót röhögök rajta. A halál egy üzlet, nemis, AZ üzlet. Aztán itt vannak az ilyen filmek, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel. Rettenetes. Vagy a háborúról szólóak. Én meg itt elülök szépen a négy fal között és elképzelem, hogy itt nem történhet ilyen, meg ez nem az a kor.

Pedig de történhet, történik.

Nem is kell messze menni érte. Még ebben az istenhátamögötti városban is volt gyilkosság, ahol én lakom. És a sok ki nem derült eset.
Tragikus.
Mit lehet ez ellen tenni?
Milyen lény az, ami gyerekeket kínoz? Honnan jöttek az ilyenek?

Gyenge vagyok az ilyenekhez. Egyszerűen nem tudom elviselni. Mióta pedig gyerekeim vannak azóta abszolút érzékenyen érint minden ilyen jellegű dolog.
Pedig itt is milyen esetek vannak. Úgy olvasom őket sokszor, hogy el sem hiszem az egészet. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy ez valóság.
Amikor azért hal meg egy csecsemő, mert hangosan sírt.
Amikor azért kapnak egy kislányokat, mert túl szépek.
Amikor a féltékenységi vita során vétellenül a gyereket verik agyon.
Amikor valakit arra ítélnek létezése első percétől, hogy egész életében módszeresen kínozzák, de meg nem ölik.
Amikor éhen hal egy csecsemő, pedig féltucat felnőtt gondozza.
Amikor Terike mesélte, hogy a gyerekek, akik hozzá kerültek még hónapokon keresztül ordítottak álmukban.

De ha valaki mégis túléli az ellene elkövetett tetteket, vajon mit fog továbbadni a világnak?

Én majd még újranézem a filmet, tetszett is meg nem is, olyan "fura" volt.
Viszont az a rész kifejezetten tetszett, sőt egyenesen boldog voltam, hogy VÉGRE kimondja Luke a Jedi rendre az ítéletet. Mindig is úgy tűnt nekem, hogy egyszerűen képtelen észrevenni és belátni a rend a hibáit, sőt, nincsenek is hibái. Én határozottan megkönnyebbültem, hogy megszabadultunk végre ettől a béklyótól. Számomra ez nagy pozitívum. És már csak emiatt is kíváncsi vagyok a folytatásra.

Az Ultron korában (egy évvel később) a film az elején Amerika Kapitány - a magyar szinkronban legalábbis - mutánsokank hívja őket. Ők akkor eleve mutánsok, nem a jogartól lett erejük? Mert itt így van előadva, ha nem csal az emlékezetem.

előzmény: peti0290 (#48)

Akkor, ha jól értem, két filmzenével létezik a film?

2018-01-07 17:48:33 Thor: Ragnarok (2017) / Thor: Ragnarök terika (4) #27

És akkor az örök lángról még nem is beszéltünk.

Így újranézve is tetszik. Bár nem lett darkos tényleg, de nem bánom, hogy nem depresszív hangulatú ( a Batmant pont az ilyen hangulata miatt nem szeretem).

Mr. Blue-val mi lett? Látjuk még?

Sokkal viccesebb is lehetett volna. Nekem ez hiányzott a leginkább. Az, hogy logikátlan...hát ezt a kritikai pontot nem elemzem, akkor nem állna meg sehogyan sem ez az egész - meg egy csomó filmet nézhetetlenre kellene akkor értékelni. És lényegében ténylegesen nem butább film ez, mint az előttem lévő kommentben említett példák.
Én nem bántam volna, ha 50 perccel hosszabb, sőt egyenesen rosszul érzem magam, hogy éppen csak 2 óra játékidő jutott. Már úgy megszoktam, hogy ilyen hosszúak a filmek.

2017-11-14 15:43:16 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure terika (?) #35

Ha lehet ilyet mondani, akkor ez: nagyon japán.
Nem tudom még osztályozni sajnos, mert az elejét nem láttam rendesen, a vége miatt pedig nagyon érdekelne az eleje is.
Elég mélyre tudja vinni az embert úgy érzem. És ugyan tinik a szereplők és a vége is olyan, amilyen, azért elég általános, bárkire igaz, kérdéseket tesz fel. Szóval nem mondanám kifejezetten tinifilmnek. Útkeresésnek inkább. Ahogy a japánok látják (?).

2017-11-14 15:35:16 Mega Piranha (2010) / Megapiranha terika (1) #23

Szinte megsajnáltalak. Akarsz beszélni róla? :D

2017-11-09 14:15:02 Hahó, Öcsi! (1971) terika (?) #3

Azért nagyon zavaró, hogy a első negyedórában befigyel a baltával megölte feleségét és gyermekeit című hír felolvasása... Komolyan, muszáj volt ez?