terika

Regisztráció: 2008. július 25. (9 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Star Trek V: The Final Frontier
Űrszekerek V.: A végső határ
2 2017-08-08 2,9

2017-09-06 20:03:01 [Tévésorozatok] terika #3122

Én elég mérges voltam. Szitkozódtam magamban rendesen a vége miatt.
Lehet majd lesz megint egy film, nem bánnám, lezárással!!!

Különleges, magas színvonalú sorozatnak tartom a Twin Peakset, de annyira idegölő és túlfeszít minden húrt, hogy amúgy le is tudok mondani róla.

2017-09-01 15:40:18 The Mummy (2017) / A múmia terika (2) #7

Én a múmiának szurkoltam.

2017-08-17 07:14:24 [Tévésorozatok] terika #3081

Én úgy érzem, ahogy halad előre a történet úgy válik egyre inkább egésszé a sztori. Van egy csomó kitekintés meg minden, de alapvetően azért, mert itt mindenki részese ennek az egész - nem is tudom minek. Mindenkinél van valami info és mi nézők részesülünk abban a kegyben, hogy tudjunk mindenről, a szereplők nem. :D
Nekem nem tetszett az első rész, mert egy nagy halom vérengzés volt. Egyszerűen sokkoló volt szerintem. Az ember képébe tolja azt a hullát, aztán meg leönt vérrel. Hatásos, de enyhén szólva is viszolyogtató.
Tehát ha valaki itt fogott hozzá a sorozathoz, annak szerintem esélye sem volt. :D

Amúgy én az olyan húzásain vagyok kiakadva, mint a mostani 14. részben is csinált. Elérik végre a 2:53-at, megtalálják a szemtelen csajt a 2.részből, aztán jön az örvény és kit visz magával? Na kit? Azt az idióta Andyt. Komolyan téptem a hajam. Elmondani sem képes majd, mit mondott neki az óriás. Aztán következő jelent, hogy Lucyvel szerelmesen néznek egymásra. A szemtelen csajt meg eldugják és kész. Az ilyenek a halálom. De persze biztosan van ennek is jelentősége, hogy miért pont őt vitte el az óriás.

előzmény: Mizi (#3077)

2017-08-16 10:03:11 [Tévésorozatok] terika #3076

Mindig nézegetem, hogy ír-e itt valaki a Twin Peaksről, de sose látok különösebben sok kommentet erről a sorozatról. És arra jutottam, hogy én is inkább olvasgatni szeretem erről a véleményeket és okfejtéseket, mert van egy csomó WTF momentuma a sorozatnak. Van még 4 rész, hát várom nagyon, nagyon kíváncsi leszek mindenre. Mostanra olyan igazi TP feelingje van már a sorozatnak szerintem. Valószínű, újra is nézem, ha egyben lesz már a széria. Tetszik, hogy ilyen sokoldalú, kifinomult (érzik rajta, hogy tudatos minden rész, kicsit olyan, mintha visszafelé készítették volna el az egész filmet), de ki is idegel rendesen.

Én valamelyik este láttam a DunaTV-n a filmet. Akartam is ide írni, de láttam, hogy senki nem kommentelte még és nagyon meglepődtem. A Dunán a majonézes változat ment, az biztos.
Gere fiún akadtam meg a szemem, micsoda fiatal és üde volt (de itt ki is fulladt a tudománya sajnos). :)

előzmény: bambula (#1)

2017-08-16 09:48:40 Baywatch (2017) terika (1) #4

Ezekkel a szereplőkkel, ezzel a háttérrel, amit a sorozat ad, simán lehetett volna egy szórakoztató mozit csinálni ebből az egészből. Ehelyett tényleg sótlan, humortalan, voltak próbálkozások, de hamvába hullott az egész. Azért vártam ezt a filmet (ezen még magam is meglepődtem), mert a sorozaton nőttem fel. Gyakorlatilag annyiszor ismételték, hogy minden részt vagy kétszer láttam. Simán lehetett volna jó mozi belőle (mint megannyi jó ötleten alapuló filmből, ami aztán nem lett jó).
A végén pedig Hasselhoff és Anderson szereplése nem gyengén volt kínos - persze ez is poénnak indult.

2017-08-09 09:40:31 [Kritikus kód] terika #1946

Ezen én is sokszor problémáztam már (pont a hangulatom miatt), de szerintem ez kivitelezhetetlen arányosítva. Esetleg egy fő műfajt lehetne megadni, de még az is húzós, mivel minden filmnél egyesével be kéne írni - szerintem. Kinek van erre kapacitása? Mondjuk az opciót el lehet készíteni, aztán akinek van ideje, kedve, engedélye hozzá szerkesztheti ezt a részt mondjuk. Meg ki tudja eldönteni azt pl. egy akció/sci-finél, hogy melyik a hangsúlyosabb?

előzmény: kajaktej (#1940)

2017-08-09 09:37:26 [Kritikus kód] terika #1945

Olyan opció nem lehetne a megnézett filmeknél, hogy hányszor láttad? Vagy újranézted már? Vagy valami ilyesmi?

Nekem ez úgy ütött ki, hogy az első öt részt megnéztem egymás után. Nem egy napon, volt szünet, de ez így is a leggyengébb. Ugyanabból építkezik, mint a többi rész, de itt egyszerűen "nem kelt meg a kalács és kicsit nyamvadt" lett az egész, de meg lehet enni. :)

előzmény: nejmed (#69)

Most éppen a Star Trek univerzum került az újranézési listára.
Hiába láttam már ezt a filmet (mondjuk nagyon régen volt már, hogy láttam) újfajta filmélményt nyújtott. Igen aprólékos és kidolgozott film. Kevés ilyet látni manapság. És tényleg lassú folyású, ez tény. Hagy időt arra, hogy elmélyüljön az ember, nem kapkodják a kamerát ide-oda-amoda, hátha látsz is valamit, hanem megmutatják. Egyszerűen annyira élveztem, hogy újra fogom nézni, megint. Olyan igazi jófajta sci-fi, ahol az elméleteket látvánnyal is párosítják.
A Khan haragját is néztem tegnap, érdekes hogy egyes jeleneteket innen emeltek át oda kompletten, ezt eddig nem vettem észre. És már az a rész is merőben más tematikájú, mint ez, persze attól jó, de az a pörgős vonal, ott nincs idő nézelődni.