terika

Regisztráció: 2008. július 25. (9 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

La fille sur le pont
Lány a hídon
5 2017-11-17 4,2
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
3 2017-11-09 3,0
Lost in Translation
Elveszett jelentés
4 2017-11-01 4,0

2017-11-14 15:43:16 Ai no mukidashi (2008) / Love Exposure terika (?) #35

Ha lehet ilyet mondani, akkor ez: nagyon japán.
Nem tudom még osztályozni sajnos, mert az elejét nem láttam rendesen, a vége miatt pedig nagyon érdekelne az eleje is.
Elég mélyre tudja vinni az embert úgy érzem. És ugyan tinik a szereplők és a vége is olyan, amilyen, azért elég általános, bárkire igaz, kérdéseket tesz fel. Szóval nem mondanám kifejezetten tinifilmnek. Útkeresésnek inkább. Ahogy a japánok látják (?).

2017-11-14 15:35:16 Mega Piranha (2010) / Megapiranha terika (1) #23

Szinte megsajnáltalak. Akarsz beszélni róla? :D

2017-11-09 14:15:02 Hahó, Öcsi! (1971) terika (?) #3

Azért nagyon zavaró, hogy a első negyedórában befigyel a baltával megölte feleségét és gyermekeit című hír felolvasása... Komolyan, muszáj volt ez?

2017-11-08 13:29:08 Shame (2011) / A szégyentelen terika (3) #77

Nagyon irritál a magyar cím. ...
Valahogy úgy jött ki, hogy vasárnap este az Elveszett jelentést néztem, hétfő este pedig ezt a filmet. Érdekes íze lett így mindkét filmnek utólag.

Szerintem ezt a film nem a szexfüggőségről szól. Az én olvasatomban a férfi főszereplő görcsösen fut a problémák elől és amit stresszhelyzetbe kerül az első lehetőség alkalmával megpróbál kielégülni (vagy maszturbál vagy (minimum) kétszereplős aktus lesz belőle), így levezetve a feszültséget és elterelve a figyelmét. Ez inkább egy elhúzódó krízishelyzet eredménye, ami teljes kétségbeesés, céltalanság és kilátástalanság jellemez. Inkább nevezném depressziósnak Brandont, mint szexfüggőnek. Már csak azért is, mert magát a depresszív állapotot egy szélsőséges szexuális igény kíséri (ilyenfajta is, mint Brandoné). Maga a lelki állapot idézte elő a fizikai megnyilvánulást.

Többen írtak vérfertőzésről. Nekem ez nem volt ennyire egyértelmű, de talán a cím is tényleg erre utal. És ha mégis emiatt a szégyen, akkor jobb is, hogy nem az esetet mutatták be, hanem az eset utáni, életeken át tartó, gyötrelmes állapotot.

Ha ez így van - már pedig így van - akkor ezt a filmet én bizony kétszer is megnéztem, csak nem emlékeztem rá. Komoly agysejtirtást végzett, mindenkit óva intek ettől!!!!!!

Ez a jelent nem volt már valamelyik Batman film végén? Nekem olyan ismerős volt.

2017-11-07 16:08:48 Rough Night (2017) / Csajok hajnalig terika (1) #7

Ez igen. Ezeket sajnos én már nem láttam, nem vártam meg.

És csatlakoznék az értetlenkedők táborához: Scarlet Johansson miért van ebben a filmben? :O

előzmény: Killjoy (#1)

2017-11-06 19:50:46 Thor: Ragnarok (2017) / Thor: Ragnarök terika (4) #19

A film első fele nagyon jó volt, sziporkázott. A második fele meg kicsit kipukkant, kevésbé volt vicces, nekem ez hiányzott, több volt az akció, ami egy idő után unalmassá vált főként Hela karaktere zavart nagyon, irritált. Furcsa ez, de így éreztem a moziban és a közönség többi tagján is véltem ezt felfedezni, szinte fellélegeztek egy-egy hosszabb akciójelent végén, hogy végre vége... Ettől függetlenül eddigi legjobb Thor film.Gondolom ittvége a Thor szériának, a történet összeért a Galaxis őrzőivel és a Bosszúállókkal. Persze ez csak a két extra jelenetből derül ki, ami a vége főcím után van.
A színház Matt Demon LOL nagyon ütött amúgy. Annyira jó volt ott az az egész jelent sor, hogy azt nem is tudta überelni utána egyszer sem.
Az egyetlen számomra nagyon banális dolog az volt, amikor Thor megütközött Hulkkal és elöntötte végre az egész testét az ereje, átment rajta az a full elektromosság és bizony a nyakában az az izé, ami szintén elektromos volt, nem romlott el.
Biztosan újranézem majd és várom az áprilist.

2017-11-01 12:18:09 Bitter Moon (1992) / Keserű méz terika (5) #23

Itt bezzeg nincs komment áradat, mint az árnyalatoknál. (...)

"férfi és nő örök harca"
Szerintem pont nem ezt mutatta be a film.

Számomra a kodependencia tipikus eseteit mutatta be a film. Az ilyen kapcsolat abnormális viszonyt takar. Az más kérdés, hogy sajnos ez igaz jelen korunk kapcsolataira is. A mai társadalom kodependens. És ez ezért nem tűnik fel, mert majdnem mindenki ilyen kapcsolatban van. Az ilyen kapcsolatok egyik fő jellemezője, hogy a felek közötti kommunikáció nem megfelelő vagy egyáltalán nincs is, arról nem is beszélve hogy még véletlenül sem őszinte és nem tükröz valós szándékokat, a felek játszmáznak egymással vagy tudatosan vagy önkéntelenül, igényeiket pedig végképp nem vallják be egymásnak. És leginkább attól félnek, amitől Mimi és Nigel is, hogy elvesztik a másikat.
Igen ez az a pont, ahol mindenki nyugodtan elgondolkozhat azon, hogy a mellette levővel milyen a kapcsolata, mennyire őszinte az, tisztában van- a másik céljaival, vágyaival, egyáltalán úgy érzi-e hogy az a másik önmaga-e, illetve saját magával kapcsolatban is fel kell tennie ezeket a kérdéseket, tudnak-e egyáltalán úgy beszélgetni, hogy meghallják a másikat. ... Sok ember fel sem meri magának tenni ezeket a kérdéseket, ezért olyan jól fizető szakma manapság a coach (legyen az párkapcsolati vagy üzleti jellegű, az emberek egyszerűen képtelen normálisan kommunikálni egymással).

Nem gondolom azt, hogy az életünket arra kellene áldozni, hogy az ellenkező nemmel harcoljunk. A kapcsolat nem harc. Az érzelmek szenvedélyes megélése sem harc. A félelem legyőzése minden kapcsolatban megnyitja az együttélés lehetőségét. Természetesen mindkét fél kell ehhez. És szerintem ez ugyanúgy vonatkozik egy - mondjuk úgy - normális kapcsolatra, mint egy extrém igényű kapcsolatra. Viszont ez azért nagyon nehéz, mert meztelenre kell vetkőztetnünk egymás lelkét, személyiségét. Tévedés, hogy álarcban könnyebb az élet. Én minden rosszindulat nélkül úgy látom, hogy az ember a saját sorsát nehezíti meg, szándékosan.

Szerintem a szerelem sorsa az, hogy elmúlik. Helyette jön valami sokkal tartalmasabb és elmélyültebb érzés, ami ahhoz nem fogható (legyen az gyűlölet vagy szeretet). A szerelem olyan magas érzelmi potenciálon pörög, amit nem lehet sokáig fenntartani. Szerintem. Egy idő után átalakul valami mássá - a kapcsolattól függően.

Oscar nagyon önző volt végig, egész élete folyamán és mivel kilátástalannak találta az életét, ezért megölte Mimit majd magát. "Imádata" tárgyát nem engedte szabadon.

Végső soron Nigel/Fiona és Oscar/Mimi kapcsolata nem is olyan nagyon különböző. Csak másképpen kínozzák egymást.

Szintén. Ezért gyorsan újranéztem a múlthéten az előző két részt. És mivel hiányérzetem támadt kezdtem az elejéről újranézni (Iron Man) és gyorsan megfertőztem mindenkit a rewaccs-Marvel vírussal. :D Várom már az Infinity War-t is, reménykedem, hogy a felfelé ívelő tendencia nem fog megszűnni addigra sem.

előzmény: BalaKovesi (#1)