terika

Regisztráció: 2008. július 25. (11 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

3 2019-10-05 4,1
The Wolf of Wall Street
A Wall Street farkasa
4 2019-10-05 4,0

Tegnap este nézem meg. Annyira morbid, hogy mennyire aktuális ez a téma. XD Mintha egyes munkatársaimat láttam volna. Volt tűzeset is a cégemnél, komolyan elgondolkoztam a film végén... :D

2019-10-21 15:33:46 Joker (2019) terika (4) #149

Nagyon tetszett a film, nagyon élveztem, voltak igazán zseniális pillanatai is. Csak a címe nem jó, Arthur-nak kellett volna elneveni a filmet.

2019-10-17 00:20:13 [Tévésorozatok] terika #3677

ST Discovery S02. VÉge. Megnéztem. Pipa. Kb.ezt éreztem az utolsó rész végén. Nagyon örülök, hogy latvanyilag jól teljesített a sorozat, szerette a szemem. Sajnos nekem az ömlengés es a folyamatos dramazas nagyon leviszi a sorozat értéket. Azonban örülök, hogy van. A tudományos része és a filozófiája sajnos kimerül az önismetelgetesben. Olyan ízig-vérig Star Trek sorozat, se több, se kevesebb. Gyerekként annyira nem láttam, nem vettem észre a régi sorozatok dramazasat, és nem vettem észre sokszor, hogy nem szól nagyon semmiről akár egy egész évad, mert imádtam, mert űrhajós, mert a többek igénye, mert tele volt onfelaldozassal es világegyetem megmentéssel. Es cool volt. :D Most is erről szól az egész. Furcsa érzés, hogy mennyire könnyen lehetne a mai ST világ valami ennél sokkal, de sokkal komolyabb is.... Dehat a többek igénye számít a rendezésnél is valószínű. Azért várom a 3.evadot.^^

2019-10-14 16:57:20 Maniac (2018) / A mániákus terika (4) #1

Egy este alatt sikerült megnézni. Amit kicsit bánok is meg nem is. :)
Az első 5 perc elég volt, hogy dara legyen belőle.
Nagyon tetszett az atmoszféra, amit megteremtett, számomra áradt belőle egyfajta nyugalom. Folyamatosan ott lebegtünk ebbe a félig cyberpunk világban, ami vagy valós volt vagy sem. Végső soron számomra nem derült ki, hogy melyik valóság volt a tényleges valóság vagy valaha voltunk-e benne egyáltalán.
A másik nekem nagyon tetsző dolog az érzelmek fizikális ábrázolása volt. Ahogyan megismerhettük egyes emberek szonorgásait, ami nem volt annyira speciális, hogy ne érezze az ember legalább egy kicsit a magáénak. A veszteségkezelés, amiről ha jobban megnézzük az egész élete szólt az itt levő embereknek és valószínű a közönségnek is.
Nekem nagyon tetszett. Olyan nyugodtan volt egyszerű emellett valahogy mégis izgalmas. Az utolsó részekben azért befigyelt pár vérengzős jelenet is, amit annyira nem látok indokoltnak, a nyugodt, hullámzó érzelmi világhoz nem feltételenükl kell az, hogy lógjon valakinek a bele. :)
Én csak ajánlani tudom. Egészen érdekes élményt ad. Nem tudok viszonyítani, nem láttam a Legiont pl (még), de úgy gondolom igen emberközelire sikerült az érzelmek és állapotok ilyen fajta bemutatása.

2019-09-22 00:55:43 [Tévésorozatok] terika #3675

Megnéztem a The Boys-t, 2 ebédszünetem és 2 estém ment rá csütörtök óta. :D Várom a 2.évadot. Úgy érzem ez csak a mézesmadzag volt és ezt simán lehet fokozni, pedig itt is azonnal a pöcegödörben kezdtünk. Nagyon tetszik a szereplőgárda, és olyan marha jól vannak válogatva a zenék. Annyira jó volt, nem is merem dicsérni, mert ennél azt hiszem jobb lesz a folytatás, még csak most kezdtünk el merülni.

A nők megkísértése szeptember 12.-én volt a Dunán.
A férfi mind remél szeptember 19.-én lesz a Dunán.
A bársonyos hullámok szeptember 26.-án lesz a Dunán.
A filmek a vetítés után 7 napig megtekinthetők a Médiaklikken.

2019-09-16 21:30:00 Shazam! (2019) terika (2) #26

Ez kínos volt. Ahogy többen írták, voltak kifejezetten jó, már már zseniális pillanatai a filmnek, de nem ez volt a jellemző. Összességébe véve pedig, mint írtam, inkább kínos volt, mint vicces. Egy-két megoldás tetszett benne nagyon, mint pl. Shazam erejének átadása vagy felosztása vagy szétosztása - nem tudom pontosan, és ahogyan vicceskedtek a szupehős nevekkel az elején, de ennyi.
Mondjuk szerencsére nem gyerekekkel ültem le megnézni, és hát nem is igazán való nekik. Nem gondolom, hogy kéne az áltlagnál több ingert még adni nekik, ömlik rájuk amúgy is egész nap a sz.r, ha akarom, ha nem... Mondjuk ilyen szinten ez a film már-már visszafogottnak mondható, viszonylag kevés hentelés van benne és pl. azt hiszem premier plánba nincs is szex. Mondhanti ez már pozitívum.
Mondjuk képregényt én sem olvastam, de nem látom azt, hogy kéne. Nem az van, hogy ez annyira jó volt, hogy nekifeküdjek nem tudom hány évtizednyi képregénynek....mert nem érdekel. És szerintem sem lehet az elvárás a nézőtől, hogy csak akkor tudjon értékelni egy ilyen filmet, ha előtte megismerte a háttérszorit. Hát köszi, de nem. És szerintem ezzel nem csak én vagyok így. Mintha a popcornomat csak úgy vehetném meg mozi előtt, ha előtt végig néztem és megtapasztaltam, ahogy megterem a növény, amiből ez készül, hogy kellő képpen tujdam értékelni a pattogatott kukoricámat.

2019-08-25 17:14:06 Le Cactus (2005) / A kaktusz terika (3) #1

Tipikus francia vígjáték az összes idegesítő, irritáló és bájosan romantikus, vicces jellemzőkkel.

Ez mennyire jó volt már. :D Jó a zene, jó a sztori, jó az animáció, nincs túltolva semmi, tök átlagos az egész mégis valami nagyszerűen fantasztikus. Köszönöm ezt az élményt, érzést. ^-^

2019-08-23 01:30:24 Hellboy (2019) terika (1) #8

Ez.gyötrelmes.volt.
A karakterek kinézete egyszerűen nem tetszett. A történet...nem volt. Mint vmi rosszul rajzolt animáció.... mindegy is. Senkinek nem ajánlom, egyáltalán nem szabad időt áldozni rá.