terika

Regisztráció: 2008. július 25. (12 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Régebben írtam a blogom, ma már csak tartom. :D Viszont a film, anime, sorozat és általában véve a >>nézés<< megmaradt.
Akkor vagyok "boldog", ha nem csak nézek, hanem látok is valamit.
Szerintem semmilyen ízlésem nincs, nem tudnék mondani kedvenc rendezőt sem, bár a fórum statikája kiadja mindig a tutit magamnak magamról és mostanában már a színészek nevét is megjegyzem.
Szeretek a KT-re kommentelni, szeretem ide feljegyezni mit láttam, és a fórum megjegyzi mikor. Olyan, mintha naplót vezetnék.
Hajlamos vagyok első ámulatomban ajnározni a dolgokat és fürdeni a zsenialitásban, bár később rájövök, hogy szemfényvesztés volt, amit láttam. Édes keserűség ez.
Egyszerű bonyolultság jellemez.

Nem: nem publikus
Születési év: 1984

Zack Snyder's Justice League
Zack Snyder: Az Igazság Ligája
4 2021-03-21 3,3
Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

1 2021-03-18 3,3

The Meg
Meg - Az őscápa
1 2020-08-11 2,4

2020-11-28 17:33:36 Kontroll (2003) terika (5) #56

Pont most néztem újra amúgy, és a kabáton kívül se a cipő, se a nadrág nem egyforma. Akár lehetne a Bulcsú is a gyilkos, de szerintem nem ő az.

Lélektani szempontból. Mint megtudjuk Bulcsú egy rettentő sikeres életet hagyott maga mögött és borult totális apátiába. Néha felsejlett a múlt és olykor kikacsintott a jövőbe, de gyakorlatilag lebegett az egész film alatt a személyisége. Az elvonulás a teljes depresszív állapotot mutatta be, szerintem. Az üregben való mászás is a lelki nyomorúságot szimbolizálta, ami egyre inkább szorít és a végén beleszorul az ember, azt sem tudván mit talál ott. Bulcsút már úgy kapjuk a történet elején, hogy ebben az állapotban van. Az, hogy egy ilyen gyilkossal azonosította magát Bulcsú, szerintem az a legalsó szint, onnan nem volt lejjebb már neki sem. A futások is inkább a menekülést mutatták be, illetve azt, hogy képes megtenni dolgokat. De én nem hiszem, hogy ő volt az, inkább magára aggatta ezt a szerepet. Persze tényleg nagyon kétértelmű a történet, de melyik lelkibeteg, depresszív agonizáló ember azonosítja magát valami csodálatossal? Ha ilyen állapotban lennék, akkor lehet én is azt választanám, hogy egy gyilkos vagyok, a saját életemet öltem meg.

2020-07-03 15:24:30 Big Fish (2003) / Nagy hal terika (4) #74

Valamelyik este újranéztem. Nem a teljesen tipikus Tim Burton film, szerintem. Olyan "hétköznapi" lett a szó pozitív értelmében. Fogyasztható. Történet az elengedésről. Kicsit unalmas és lassú is olykor. Én szerettem ezt a lassúságot.
Megint tetszett ez a film.

Amit yuriko is írt, esszenciális. Elképzeltem ezt a mai világban ... - bár lehet van, csak én nem "látom" ezeket. Olyan "egyszerű" és egyenes életnek tűnik annak ellenére, hogy mennyi lemondással (?) jár és milyen nehéz. A film megnézése után olyan távolinak éreztem a világot.
Egészen érdekes élmény szerintem, kicsiknek, nagyoknak is a film megnézése.

Nekem tetszett. Meglepődtem. Jet Liről és filmjeiről valami teljesen más emlékeim voltak, általában azért nem néztem a filmjeit, mert béna, gagyi stb-nek tartottam... Ez szintén kellemes csalódás volt számomra.

Az előző rész szerintem is jobb volt egy picivel, mint ez. Fank engem Zorgra emlékeztetett az 5.elemből. Nagyon tetszett a film atmoszférája, egyszerre volt nyomasztó és bájos. Érdekes volt a történet, lehetett izgulni, az információkat is csak csepegtette és mindig láthattunk az újabb infora egy-egy emberi reakciót a pozitív és negatív tartományból is. NEkem ez a kettősség tetszett a legjobban a filmben.
A vége kicsit nyálas lett....

Fúú, lehet agyalni. Megnézem a 2.részt is, remélem jó lesz.

2020-05-30 16:21:11 Huo Yuan Jia (2006) / Félelem nélkül terika (5) #6

Sajnos nem eredeti hanggal néztem, de így is meg vagyok lepődve. Én lemaradtam arról, amikor Jet Li így megkomolyodott. Lehet, hogy rángatják őket dróton, de én a keleti filmekben már annyira megszoktam ezt, hogy szinte csalódott lennék, ha nem lenne. :D

2020-05-30 16:08:30 Jin yi wei (2010) / 14 penge terika (3) #1

Donnie Yen Ip man-ként nekem sokkal jobban funkcionált (az Ip man filmek közül is A becsület útján,2.,3.részre gondolok). Ebből a filmből a drámaiság hiányzott nekem nagyon. Minden adott volt hozzá, de valamiért a hatás elmaradt. Az egyéni sorsok szívfacsaróak, de mégsem szenvedtem tőlük. Viszont a vége elég szépen kikerekedett, kicsit kárpótolt az egész filmért.

2020-05-24 15:02:08 The Accountant (2016) / A könyvelő terika (3) #20

A hasonló kategóriájú filmek között szerintem egészen jól megállja a helyét. Eltekintve a sok logikátlanságtól, fontos aspektusok elfelejtéséről (mint a betegségek jellemezői) egészen szórakoztató volt.
Nem tudtam eldönteni, hogy akció film volt, vagy autistákat "reklámozó" film?