terika

Regisztráció: 2008. július 25. (13 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Régebben írtam a blogom, ma már csak tartom. :D Viszont a film, anime, sorozat és általában véve a >>nézés<< megmaradt.
Akkor vagyok "boldog", ha nem csak nézek, hanem látok is valamit.
Szerintem semmilyen ízlésem nincs, nem tudnék mondani kedvenc rendezőt sem, bár a fórum statikája kiadja mindig a tutit magamnak magamról és mostanában már a színészek nevét is megjegyzem.
Szeretek a KT-re kommentelni, szeretem ide feljegyezni mit láttam, és a fórum megjegyzi mikor. Olyan, mintha naplót vezetnék.
Hajlamos vagyok első ámulatomban ajnározni a dolgokat és fürdeni a zsenialitásban, bár később rájövök, hogy szemfényvesztés volt, amit láttam. Édes keserűség ez.
Egyszerű bonyolultság jellemez.

Queen of Katwe
Katwe királynője
3 2021-08-12 3,6
Raya and the Last Dragon
Raya és az utolsó sárkány
4 2021-08-08 3,6

Taken
Elrabolva
1 2021-07-25 3,9

2021-09-05 20:22:18 The Holiday (2006) / Holiday terika (2) #17

Rettenetes szereposztás. Noname színészekkel jó film is lehetett volna. Szörnyű egyszerűen az egész.

2021-08-08 01:12:49 Hua Mulan (2009) / Mulan terika (4) #4

A 2020-as Mulan film után néztük meg ezt. Mélységeiben teljesen más. Abszolút drámai. Nincs az a nagy feminim jellege mint a másik filmnek. Megvannak a kínai film vonásai benne, de a hőspátosz pont hiányzik belőle, mivel arra törekedett, hogy az elesett ember talpraállását mutassa be. Nehéz élet, nehéz harcok, nehéz döntések. Sokszor nem egy sokáig tartó fizikai harc dönti le az embert, hanem a lelki kínlódás. Hua Mulan ember volt, nő, harcos, szerelemes, párját vesztett, népét megmentő.
Sokkal jobban megérintett az, hogy mindent feladott, mint a másik filmben. Bár volt egy elég darabos történtvezetése, mégis az érzelmi részek elvitték a filmet. Holott háborúban nincs érzelem...

Nekem tetszett. Moziba néztük először gyerekekkel. A bizalom témát feszegeti nagyon, abszolút nem egyszerű dolog. Mikor ismét néztük végig magyaráztam a gyerekeknek. Ilyen szinten a Wall-E tetszett még a családnak, bár az pixar, de komolyságát tekintve.
Mellesleg az animáció az nagyon szép.
Elolvastam a kommenteket. Gyerekes felnőtt vagyok, lelkileg is. Nem bánom. :D

2020-11-28 17:33:36 Kontroll (2003) terika (5) #56

Pont most néztem újra amúgy, és a kabáton kívül se a cipő, se a nadrág nem egyforma. Akár lehetne a Bulcsú is a gyilkos, de szerintem nem ő az.

Lélektani szempontból. Mint megtudjuk Bulcsú egy rettentő sikeres életet hagyott maga mögött és borult totális apátiába. Néha felsejlett a múlt és olykor kikacsintott a jövőbe, de gyakorlatilag lebegett az egész film alatt a személyisége. Az elvonulás a teljes depresszív állapotot mutatta be, szerintem. Az üregben való mászás is a lelki nyomorúságot szimbolizálta, ami egyre inkább szorít és a végén beleszorul az ember, azt sem tudván mit talál ott. Bulcsút már úgy kapjuk a történet elején, hogy ebben az állapotban van. Az, hogy egy ilyen gyilkossal azonosította magát Bulcsú, szerintem az a legalsó szint, onnan nem volt lejjebb már neki sem. A futások is inkább a menekülést mutatták be, illetve azt, hogy képes megtenni dolgokat. De én nem hiszem, hogy ő volt az, inkább magára aggatta ezt a szerepet. Persze tényleg nagyon kétértelmű a történet, de melyik lelkibeteg, depresszív agonizáló ember azonosítja magát valami csodálatossal? Ha ilyen állapotban lennék, akkor lehet én is azt választanám, hogy egy gyilkos vagyok, a saját életemet öltem meg.

2020-07-03 15:24:30 Big Fish (2003) / Nagy hal terika (4) #74

Valamelyik este újranéztem. Nem a teljesen tipikus Tim Burton film, szerintem. Olyan "hétköznapi" lett a szó pozitív értelmében. Fogyasztható. Történet az elengedésről. Kicsit unalmas és lassú is olykor. Én szerettem ezt a lassúságot.
Megint tetszett ez a film.

Amit yuriko is írt, esszenciális. Elképzeltem ezt a mai világban ... - bár lehet van, csak én nem "látom" ezeket. Olyan "egyszerű" és egyenes életnek tűnik annak ellenére, hogy mennyi lemondással (?) jár és milyen nehéz. A film megnézése után olyan távolinak éreztem a világot.
Egészen érdekes élmény szerintem, kicsiknek, nagyoknak is a film megnézése.

Nekem tetszett. Meglepődtem. Jet Liről és filmjeiről valami teljesen más emlékeim voltak, általában azért nem néztem a filmjeit, mert béna, gagyi stb-nek tartottam... Ez szintén kellemes csalódás volt számomra.

Az előző rész szerintem is jobb volt egy picivel, mint ez. Fank engem Zorgra emlékeztetett az 5.elemből. Nagyon tetszett a film atmoszférája, egyszerre volt nyomasztó és bájos. Érdekes volt a történet, lehetett izgulni, az információkat is csak csepegtette és mindig láthattunk az újabb infora egy-egy emberi reakciót a pozitív és negatív tartományból is. NEkem ez a kettősség tetszett a legjobban a filmben.
A vége kicsit nyálas lett....

Fúú, lehet agyalni. Megnézem a 2.részt is, remélem jó lesz.