terika

Regisztráció: 2008. július 25. (8 év, 12 hónap)

Nem: nem publikus

The Smurfs 2
Hupikék törpikék 2.
1 2017-06-06 2,2

2017-07-17 15:26:02 [Hamarosan a mozikban!] terika #6262

Megnéztem ezt az előzetes. Biztosan elhamarkodottan gondolom azt, hogy ennek a filmnek bizony a címen kívül semmi köze nem lesz az elődjéhez, amire hivatkozik. Bár a producerek között látom Ridley Scott nevét, de ha ő maga készítette volna, akkor is kár lenne érte. Szerintem. Maga a könyv és a film (a 82-es) olyan szervesen kapcsolódnak egymáshoz, mintha együtt készültek volna, számomra tipikusan annak az esete, hogy ez meglőtte, ez meg megsütötte (és finom lett). Viszont ez az új verzió első látásra az akción kívül semmi másról nem fog szólni.

előzmény: BalaKovesi (#6261)

Furcsa volt. Rutinból vártam volna a tudományos magyarázatot mindenre, de egyáltalán nem volt baj, hogy nem volt. A zene külön tetszik, főleg az All in white című szám, nagyon aranyos. Maga a narráció összességében tényleg zavaró.

2017-07-17 14:44:47 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők terika (4) #251

Valamilyen hirtelen felindulásból megnéztem tegnap a 3 óra 35 perces ultimate cut verziót.
Ebben a verzióban lényegesen többet beszélgetnek egymással a szereplők ugyebár. Árnyaltabb karaktereket kaptunk így, és talán ezért számomra Dr. Manhattan alakja még inkább hiányosabbá vált. Számomra ő az egyik legérdekesebb figura, más nézőpontot képvisel, mint a többiek, azonban a rendezők magasról tesznek erre, és talán ezért céltalanná is válik a karaktere. Arról nem is beszélve, hogy végig gyakorlatilag mások céljainak elérésében segédkezik, mert egyébként ő maga önállóan nem tesz semmit sem. Tehetetlen és egyelőre céltalannak tűnő volt a karaktere, bennem ezt a benyomást keltette.
Tetszettek az újságárusos epizódok, a fiúval aki képregényt olvas - a képregény maga borzasztó volt.
Még egyszer nem tudnám megnézni, mert összességében valamiért olyan üresnek érzem ezt az egészet.
A mozis verziót négyesre osztályoztam, de ezzel együtt inkább hármaska.

2017-06-27 18:04:24 [Tévésorozatok] terika #3020

A nagyon lassú részeket tekerve néztem és még akkor is lassabb volt, mintha normális sebességgel történetek volna a dolgok. Amúgy meg az egész rész is WTF?, nagyon sok kérdőjellel, némi megvilágosodással meg óriással. Nem tudok érdemben reagálni rá egyébként, kb. "sokkolt". Ez az ember vagy nagyon hülye vagy tényleg egy zseni, esetleg kisnyúl....
Egyébként meg végig az volt a benyomásom, hogy ez az egész az ősöreg jó és a rossz harcáról szól, csak nagyon cizellált módon. A gonoszság zsigeri dolog, kőkemény - a jóság meg csak úgy teng-leng, kevésbé megfogható.

előzmény: kajaktej (#3016)

2017-06-15 20:21:44 T2: Trainspotting (2017) terika (4) #31

Válaszd a folytatást. Ez egy ilyen film.
20 év múlva ezek az emberek ugyan ott tartanak, ahol abbahagyta az előző film. Renton látszólag az életet választotta 20 évvel ezelőtt végül mégis negyvenvalahány évesen a gyermekkori kisszobájában táncolgat. Renton egy csalódás. Aki pont az életet választotta - szerintem - egyszerűen kiakadt attól, hogy nem halt meg, hogy még vagy 30 évig élni fog. A Beteg srác "beteg" maradt. Van egy szinten, megcsinálgatja a kis stiklijeit eléldegél, mindig ott van a nagy dolgok közelében, aztán valahogy lemarad róla - de legalább lesz mire visszaemlékeznie. Spud fejlődése, előrelépése igen erőteljes, annak ellenére, hogy ő gyakorlatilag végig drogozott és egy igazi nulla volt az elmúlt 15 évben, most mintha ő is az életet választotta volna. Begbie sorsa már születése pillanatában megpecsételődött, azonban beismerte hibáit, szóval ez is eredmény. Az ügyvédnőt először nem ismeretem fel, de aztán rájöttem ki az, elég céltudatos volt már 20 éve is, zsíros életet melózott össze magának. És végül volt egy szereplő, aki az életet választotta, Veronica. Ilyen szempontból az ő szerepe fontos volt.
Végső soron - közhely következik - a választás mindig mindenkinek adott. Szerintem nem a jó meg a rossz közül kell választani. Soha nem erről szól a választás. Egyszerűen választani kell az adott szituációban valamit (ez az a pont, ami ezernyi kérdést vet, vethet fel, mind az egyénnel kapcsolatban, mind az egyén választásának hatásait vizsgálva a környezetére nézve), ami aztán meghatározza az életünk egy szakaszát vagy az egész életünket.

Azon a kérdésen fennakadni, hogy minek folytatták?, szerintem nagy kár. Mert ebben az esetben nem veszi észre az ember, hogy a világ egy része nagyon megváltozott (az, hogy felgyorsult az élet és túlterheltté és magányossá váltak benne az emberek az tény), de egy másik része pedig egyáltalán. A mozgalmasság hiányzik innen ebből a részből, az az igazi pörgés. De ezt sem róhatjuk fel, 40 plusz évesen az ember már nem úgy pörög, mint a húszas évei elején.

A válaszd monológ pedig jóra sikerült. Velős kritika lett ez is.

Pontosan ezt gondoltam én is. Nagyon jó film, csak túl képszerű. Többször is azt gondolunk, amit akarunk, a nézőre van bízva, hogy vajon mi történhetett? Ettől függetlenül érdekfeszítő tudott maradni, bár a vége tényleg kicsit csalódás lehet vagy egy gyerekkori vágy beteljesülése.

2017-06-10 14:02:56 [Tévésorozatok] terika #3010

Cooper és a kávé között mi az összefüggés?

2017-06-08 22:27:22 [Tévésorozatok] terika #3006

Nekem még XP-m is van a gépen. :D Működik is! + vezetékes teló is.

TP 3/5.rész? Ki látta?

előzmény: kwzatz (#2989)

2017-06-06 09:50:42 Passengers (2016) / Utazók terika (3) #46

Ez nagy dilemma lett volna és nagy tragédia is - valószínű.

ChrisAdam, amit a 43-asodban írtál: kicsit túlkombináltad, nem? :D Nevettem.

előzmény: guybrush (#44)

2017-06-05 17:33:02 Passengers (2016) / Utazók terika (3) #42

Én is csak azért maradtam, mert az eleje nagyon jó. Na, meg mert az előzetestől kicsit elájultam, szerintem nagyon látványos lett (pedig semmi extra nincs benne és még lézerfegyverrel sem lőnek halomra embereket). Nem lett volna baj, ha tényleg dráma lesz a filmből. Ha mertek volna azt csinálni belőle.