spieler

Regisztráció: 2008. július 3. (15 év, 8 hónap)

The Banshees of Inisherin

Gold
Arany
2 2022-04-26 3,1

2020-01-26 12:17:49 1917 (2019) spieler (5) #24

Azért a mesterkélt ábrázolás, a stilizált cselekmény, a már-már giccses végkifejlet mellett ott a történelmi vonulata is a filmnek. Ha nem is pont ott, nem is pont így, de mindenképpen hasonló körülmények között szenvedte el rengeteg katona évekig a háború borzalmait. Mai ésszel felfoghatatlan, hogy emberek milliót belehajszolták ebbe a borzalomba. Ami pedig a legdurvább, alig 20 év múlva kezdték elölről az egészet. Ilyesminek soha többé nem szabad megtörténnie, ezért (is) látnia kell mindenkinek a alkotást. Nekem ez volt a film igazi mondanivalója.

2017-12-14 13:19:45 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit spieler (3) #19

Tisztes közönségfilm, se öbb se kevesebb.
Nagyon zavart, hogy teljesen kihagyták a filmből a székely tájszólást, ez borzasztóan rombolja a hitelességet szerintem. Pedig Antal felesége is székely.

Brutálisan zseniális a film! Szerintem maga Nolan se gondolja komolyan, hogy sci-fi lenne, talán egy pontig rá lehet ezt fogni, de inkább tiszta, mély filozófia az egész mû. Nameg egy hatalmas fõhajtás Kubrick és az Ûrodüsszeia elõtt! Hemzsegnek az utalások és a szimbólumok.

Az anomáliákat és a bagatell hülyeségeket, továbbá az ordító kliséket és a faék egyszerûségû, közepesen xar random videojáték szintû sztorit, valamint a minõsíthetetlen végkifejletet nem számítva végülis nézhetõ.

Mintha egy tesztvetítésen lettem volna, ahol egymásután már leforgatott köztes jeleneteket adnak, s a végén szavazni kell, hogy szerintünk melyek kerüljenek be a fő cselekményszál mellé tölteléknek. Talán 2-3 ilyen volt a ''filmben''. Ótvar forgatókönyv, de legalább jó színészek, mondaná az ember. De nem, mindenki mélyen alulteljesített, konkrétan Murray és Goodman szerintem nálam is jobban unta az egészet.

Csak azért néztem meg, mert bekerült a legjobb 10-be az idei Vapiti szavazáson. Egy borzasztó unalmas, értelmetlen sablon. Csak Jennifer Lawrence menti meg a nézhetetlentõl.

2014-01-13 07:20:18 A nagy füzet (2013) / The Notebook spieler (2) #20

Ennyire kétdimenziós karaktereket és idióta forgatókönyvből készült filmet (godolok itt főleg a mellékszereplőkre és mellékszálakra) rég láttam.

Szerintem tipikusan az a film, ami egyeseknél nagyon betalál, másoknak egyáltalán nem tetszik. Remekül meg van oldva az időben ide-oda ugrálós szerkezet, gyönyörűen építi fel a történetet. Ha lineáris elbeszélésmód lenne, sokat elvenne a film értékéből, ez így tökéletes. Tilda Swintont leckét ad színészetből, a képek kivételesen szemet gyönyörködtetőek, a karakterek is kelleően kidolgozottak. Sokak szerint túl elnézőek és türelmesek voltak a fiúval, innen nézve talán, de az angolszász kultúrában ez így normális és elfogadott. Egyáltalán nem hiányzik, hogy okokkal és magyarázatokkal lásson el a film, gondolkodásra és elmerengésre késztet mindenkit. Ráadásul a végkifejletet tekintve, a téma nagyonis aktuális.

Alig várom :)

Nagy kár ezért a filmért.Az operatőri munka,a helyszínek és a vágás lenyűgöző.Nagyon modern,ujszerű,semmi unalmas beállítás,semmi klisé.Kevin Bacon is hozza a formáját,hitelesen,amennyire a szerepátől telik élvezhetően játtszik.
De sajnos ez a forgatókönyv egyszerűen szánalmas,a párbeszédek röhejesek és ez élvezhetetlenné teszi a filmet.
Viszont aki rajong a filmes technikáért,merem ajánlani a Death sentence-t.
Az összkép azonban csak 2-es,szerintem.