spieler

Regisztráció: 2008. július 3. (11 év, 3 hónap)

Nem: nem publikus

3 2018-05-16 ?
Ultra

4 2018-05-11 4,1

2017-12-14 13:19:45 A Viszkis (2017) / The Whiskey Bandit spieler (3) #19

Tisztes közönségfilm, se öbb se kevesebb.
Nagyon zavart, hogy teljesen kihagyták a filmből a székely tájszólást, ez borzasztóan rombolja a hitelességet szerintem. Pedig Antal felesége is székely.

Brutálisan zseniális a film! Szerintem maga Nolan se gondolja komolyan, hogy sci-fi lenne, talán egy pontig rá lehet ezt fogni, de inkább tiszta, mély filozófia az egész mû. Nameg egy hatalmas fõhajtás Kubrick és az Ûrodüsszeia elõtt! Hemzsegnek az utalások és a szimbólumok.

Az anomáliákat és a bagatell hülyeségeket, továbbá az ordító kliséket és a faék egyszerûségû, közepesen xar random videojáték szintû sztorit, valamint a minõsíthetetlen végkifejletet nem számítva végülis nézhetõ.

Mintha egy tesztvetítésen lettem volna, ahol egymásután már leforgatott köztes jeleneteket adnak, s a végén szavazni kell, hogy szerintünk melyek kerüljenek be a fő cselekményszál mellé tölteléknek. Talán 2-3 ilyen volt a ''filmben''. Ótvar forgatókönyv, de legalább jó színészek, mondaná az ember. De nem, mindenki mélyen alulteljesített, konkrétan Murray és Goodman szerintem nálam is jobban unta az egészet.

Csak azért néztem meg, mert bekerült a legjobb 10-be az idei Vapiti szavazáson. Egy borzasztó unalmas, értelmetlen sablon. Csak Jennifer Lawrence menti meg a nézhetetlentõl.

2014-01-13 07:20:18 A nagy füzet (2013) / The Notebook spieler (2) #20

Ennyire kétdimenziós karaktereket és idióta forgatókönyvből készült filmet (godolok itt főleg a mellékszereplőkre és mellékszálakra) rég láttam.

Szerintem tipikusan az a film, ami egyeseknél nagyon betalál, másoknak egyáltalán nem tetszik. Remekül meg van oldva az időben ide-oda ugrálós szerkezet, gyönyörűen építi fel a történetet. Ha lineáris elbeszélésmód lenne, sokat elvenne a film értékéből, ez így tökéletes. Tilda Swintont leckét ad színészetből, a képek kivételesen szemet gyönyörködtetőek, a karakterek is kelleően kidolgozottak. Sokak szerint túl elnézőek és türelmesek voltak a fiúval, innen nézve talán, de az angolszász kultúrában ez így normális és elfogadott. Egyáltalán nem hiányzik, hogy okokkal és magyarázatokkal lásson el a film, gondolkodásra és elmerengésre késztet mindenkit. Ráadásul a végkifejletet tekintve, a téma nagyonis aktuális.

Alig várom :)

Nagy kár ezért a filmért.Az operatőri munka,a helyszínek és a vágás lenyűgöző.Nagyon modern,ujszerű,semmi unalmas beállítás,semmi klisé.Kevin Bacon is hozza a formáját,hitelesen,amennyire a szerepátől telik élvezhetően játtszik.
De sajnos ez a forgatókönyv egyszerűen szánalmas,a párbeszédek röhejesek és ez élvezhetetlenné teszi a filmet.
Viszont aki rajong a filmes technikáért,merem ajánlani a Death sentence-t.
Az összkép azonban csak 2-es,szerintem.

Nagyszerű vasárnap esti szórakozás olyanoknak,akik szeretik a gengszter történeteket.Az operatőri munka egyenesen kiváló,a film elejét ez viszi.Sajnos a közepén kicsit leül s a párpeszédekre épít,amelyek sajnos nem lettek túl szerencsésen megírva.De a vége újra visszahozza s a műfajhoz illő befejezést ad a filmnek,bár szerencsésebb lett volna kb 10 perccel korábban pontot tenni a story végére.
A csavar jól eltalált,ötletes,de amit azért valljuk be,idejekorán sejteni lehetett.Viszont ez nem biztos,hogy baj.A Lucy Liu-s csavar viszont sajnos annál inklább az és emelett veszettül erőltetett is,ezt nem kellett volna
A színészek játéka élvezhető,gondolok itt főleg a nagy nevekre.Remek film tehát,mindenképp a legjobbak között a helye (a maga nemében persze) .