metal_face

4 2018-04-14 3,8
Compte tes blessures
A bőr alatt
4 2018-04-13 ?

Nekem konkrétan ez a poén húzta fel kettesről hármasra (na jó már előtte is billegett) :DDDDD

előzmény: Gameface (#8)

2018-03-08 12:52:36 Papurika (2006) / Paprika metal_face (2) #33

Nem leszek népszerű itt ezzel a véleménnyel, de nekem ez a film egyszerűen semmit sem adott, képtelen volt elérni az ingerküszöbömet. Főként azon egyszerű okból, hogy szinte egyáltalán nem értettem belőle semmit. Az átlagot tekintve gondolom a hiba az én készülékemben keresendő: a film első felében még csak-csak kapizsgáltam a történéseket, de ahogy haladt előre a film, én úgy veszítettem el egyre inkább a fonalat. A vége felé már úgy voltam vele, hogy már mindegy, meg sem akarom találni.
Ritkán mondok ilyet, de úgy vagyok ezzel a filmmel, hogy bár ne láttam volna soha (mondjuk akkor nem tudom meg, hogy nem tetszik :), és úgy érzem, hogy itt az újranézés sem segíthet, legfőképp azért, mert nem tervezem megismételni azt a fajta szenvedést, amit e film megtekintése okozott.
Az egyedüli pozitívum, amit fel tudnék hozni, hogy tetszett, az a képi világ. Jópár képsor tetszett és húzott be, de összességében én nagyon nem tudom ezt az egészet hova tenni, elég rendesen zavarba hozott.

2018-02-18 00:12:24 Dark Floors (2008) / Odalenn metal_face (3) #4

Nem tudom mi lelt, de egy gyenge hármast rányomtam így jókedvemben. Tetszett a hangulata, képi világa, fasza kis horrorkórház volt. Ellenben a gagyi szörnyeken/szellemeken jókat röhögtem, kb annyira ZS-k voltak, hogy már jók.
Mondjuk nekem csak később esett le, hogy ez a Lordi zenekar, annyira nem ismerem őket.
A csúcs számomra egyértelműen az volt, amikor a csaj defibrillátorral esik neki a vicces szörnynek. :D

Az Abattoir magyar címe: A szellemgyűjtő.

köszi!

Baromi ötletes, vicces kis horror-dekonstrukció. Nézése közben gyakran az járt a fejemben, hogy el sem hiszem, hogy létezik ez a film (persze pozitív értelemben), és több helyen hangosan felnyerítettem a nevetéstől. A vége felé már kissé leül helyenként, valamint ki-kifogyogat a kreatív ötletekből, de összességében még így is bőven négyes kategória a már említett kreativitás és wtf-faktoroknak köszönhetően.
Persze azért igényel egyfajta nyitottságot, de bátran ajánlom ezt a kis ötletcunamit főleg azoknak, akiknek már elege van a tizenkettő egytucat horrorokból, vagy csak részesülni szeretnének egy, a hétköznapitól teljesen eltérő filmélményben.

Ennek a magyar címe: Dave és a labirintus.
PORT.hu-linkje pedig itt.

Inkább az a kérdés, hogy vajon megjelent-e ez nálunk akármilyen hivatalos formában ezzel a címmel. :DD

előzmény: deathcode (#6)

2017-10-28 21:39:47 Hounds of Love (2016) / Farkasnász metal_face (3) #2

Abszolút ajánlott megnézésre, mivel kemény és korrekt film, de sajnos semmi több. Nem emelkedik Snowtown-i magasságokba, és a The Loved Ones őrületétől is távol áll, legalábbis számomra.

Az első felében letaglózott, de 40-50 perc után sajnos egyre inkább önismétlőként kezdett hatni számomra, bármennyire is titokzatos volt. Azért rendesen próbára teszi az embert: hiába a gyönyörű, hibátlan képi világ, és a csúcsra járatott szürrealizmus, a vége felé mindezek ellenére önkéntelenül is ásítozni kezdtem. De sebaj, megismételhetetlen filmélményként vonult be az emlékezetembe, és legközelebb (ha nem is a közeljövőben) simán lehet, hogy másképp fogom megélni, mert már tudom, mire számítsak.

A Kill Switch már fent van egyszer Redivider címen.