metal_face

Lucky

4 2018-01-15 3,6
Blue Jay

4 2018-01-15 ?

Baromi ötletes, vicces kis horror-dekonstrukció. Nézése közben gyakran az járt a fejemben, hogy el sem hiszem, hogy létezik ez a film (persze pozitív értelemben), és több helyen hangosan felnyerítettem a nevetéstől. A vége felé már kissé leül helyenként, valamint ki-kifogyogat a kreatív ötletekből, de összességében még így is bőven négyes kategória a már említett kreativitás és wtf-faktoroknak köszönhetően.
Persze azért igényel egyfajta nyitottságot, de bátran ajánlom ezt a kis ötletcunamit főleg azoknak, akiknek már elege van a tizenkettő egytucat horrorokból, vagy csak részesülni szeretnének egy, a hétköznapitól teljesen eltérő filmélményben.

Ennek a magyar címe: Dave és a labirintus.
PORT.hu-linkje pedig itt.

Inkább az a kérdés, hogy vajon megjelent-e ez nálunk akármilyen hivatalos formában ezzel a címmel. :DD

előzmény: deathcode (#6)

2017-10-28 21:39:47 Hounds of Love (2016) metal_face (3) #2

Abszolút ajánlott megnézésre, mivel kemény és korrekt film, de sajnos semmi több. Nem emelkedik Snowtown-i magasságokba, és a The Loved Ones őrületétől is távol áll, legalábbis számomra.

Az első felében letaglózott, de 40-50 perc után sajnos egyre inkább önismétlőként kezdett hatni számomra, bármennyire is titokzatos volt. Azért rendesen próbára teszi az embert: hiába a gyönyörű, hibátlan képi világ, és a csúcsra járatott szürrealizmus, a vége felé mindezek ellenére önkéntelenül is ásítozni kezdtem. De sebaj, megismételhetetlen filmélményként vonult be az emlékezetembe, és legközelebb (ha nem is a közeljövőben) simán lehet, hogy másképp fogom megélni, mert már tudom, mire számítsak.

A Kill Switch már fent van egyszer Redivider címen.

2017-10-09 12:17:27 Absentia (2011) / Alagút metal_face (1) #3

A film első felében előforduló egy-két jump scare kivételével szinte nem is nevezném horrornak. Inkább valami baromi unalmas, gagyi, tévéfilmszerű maszlagnak... Egy kicsit azért sajnálom, mert lehet, hogy kapott volna egy gyenge kettest, ha nem szinkronnal nézem, mivel az egyik legelszabottabb szinkron volt, amihez valaha szerencsém volt.
Amúgy Flanagant nagyon megkedveltem az utóbbi rendezései révén, de ennél a filmjénél még nagyon nem volt "önmaga".

A Bleed for This magyar címe: Vasakarat.

köszönöm!

Ennek a címéből kimaradt egy 'J' betű.

köszi! :)

A The Masterpiece egy, és ugyanaz, mint a The Disaster Artist. Az előbbi csak a munkacíme az utóbbinak.

köszi!