erasto

Regisztráció: 2008. június 24. (9 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Mindig is szerettem a filmeket, aztan Esztergomban, a foiskolan belejuk szerelmesedtem! Az egyik valasztott szakom a filmterjeszto lett, igy hivatalosan, iskolai keretek kozott neztunk filmeket - sokat... Voltak rosszak, jok, es zsenialisak! Azota talan kicsit mashogy nezek filmet: ha van ertelme, akkor erdekel a tortenelmi hatter, a korulmenyek, stb...
Bar a tanult szakmamban vegul nem helyezkedtem el, ennek ellenere a jelenlegi munkambol kifolyolag heti 5-10 filmet meg tudok nezni, s mostanaban mar eljutottam odaig, hogy egy filmet egyelore csak egyszer nezek meg, mivel annyi, de annyi kincs van a vilagon, hogy sajnalom az idot az ujrazasra... Ezert igyekszem beszerezni eredetiben azokat, amik nagyon tetszettek, hogy majd kesobb - akar evek mulva - csak levegyem a polcrol es mar elvezhetem is a mestermuvet!
Ezek mellett a sorozatok nagy fogyaszfoja is lettem az elmult evekben, igy en is abban a dilemmaban vagyok, mint itt a kt-n sokan: vajon egy jo, minosegi sorozatban melyuljek el, ahol van ido karakterizalni, vagy egy remek filmet...

Rendezők: Christopher Nolan, Clint Eastwood, David Fincher, Martin Scorsese, Park Chan-wook, Quentin Tarantino, Thomas Vinterberg
Színészek: Christian Bale, Leonardo DiCaprio, Mads Mikkelsen, Matt Damon, Meryl Streep, Morgan Freeman, Rachel McAdams, Sean Connery
Műfajok: dráma, életrajzi film, film noir, krimi, thriller
Országok: amerikai, dán, dél-koreai, magyar
Korszakok: 30-40-es évek gengszterfilmjei, 2000-es evek tavol-keleti filmjei, napjaink skandináv filmjei, de alapvetoen mindenevo

Születési év: 1985

4 2018-03-14 3,9
American Made
Barry Seal: A beszállító
4 2018-03-11 3,6

Sokan írják, hogy a két főhős taszítja egymást a vásznon, amit én nem éreztem, de azt mindenféleképpen el lehet mondani: a párbeszédek meg-megdöccennek néhol. Nem érezni a tétet, hogy itt most tényleg kilátástalanság van, és a kimondott mondatokon túl tényleg fikarcnyi esély sem látszik a túlélésre...

Ami a mozi kifutását illeti, engem nem húzott le, sőt, voltak olyan pillanatok, amikor tényleg élveztem, és elhittem nekik a motivációkat, működött az érzelmi hullámvasút!

És bármennyire közhelyes, nekem így kellett, hogy vége legyen, egyszerűen igényeltem!

Szigorúan:

6,5/10

Péntek este:

Mivel oly sok helyről, oly sok jót olvastam Vince Vaughn jutalomjátékáról, gondoltam a hétvége indításához remek kikapcsolódás lesz - nem is tévedhettem volna nagyobbat :(

Az hagyján, hogy egy keményvonalas B filmmel van dolgunk, de ennek minden árnyoldalával is szembesülnünk kellett: a forgatókönyv faék egyszerű, a karakterek egydimenziósak, az "akciójelenetek" elnagyoltak. Alapvetően egyszer meg lehetett nézni, de egyáltalán nem volt olyan érzésem, és most két nap távolságából sincs, hogy valaha újra szeretném nézni...

Jóindulattal:

2018-02-24 13:02:32 The Big Short (2015) / A nagy dobás erasto (4) #18

Fél éve találkoztam A nagy dobással egy oktatáson, amit végül tegnap sikerült megnéznem. Sokat elmond a filmről, hogy bár álmosan kezdtem el, teljesen felvillanyozva néztem végig.

Bár sok a szakszó, amit igyekeztek az alkotók magyarázni és néhány vicces, de életből kiragadt párhuzammal szemléltetni, ezzel együtt tudd, könnyen el lehet veszíteni a fonalat. Érdekes, mindez az élvezeti értékéből semmit nem von le a filmből, mivel jó 10 éve a való életben sem tudták - a szakmán belüliek sem -, mivel állnak szemben, csak tényleg néhányan, jelen film főszereplői!

Nekem Brad Pitt karaktere tetszett a legjobban, de Christian Bale és Steve Carrel is zseniális!

Nézzétek meg, megéri!

7,5/10

Miert nincs tobb hsz ennel a filmnel???

Fontos film egy gyalazatos korrol! Nem vilagmegvalto, de jol szorakoztam, ha amit lattam, annak lehet nevezni...

7.5\10

Elkepeszto, gyonyoru Diane Lane!

Vadászat, egyértelmű...

2017-12-25 22:53:26 Klass (2007) / Az osztály erasto (4) #39

Kellemes, karácsonyi kikapcsolódás...

Sokkoló, borzalmas, elképesztő! Szék a szavak jutottak eszembe az ÉSZT film nézése közben, ami igaz történet alapján készült!

2007-ben készült Az osztály című, amatőr színészek által játszott film, mely egy középiskolai közösség mindennapjait mutatja be, nem mindennapi események tükrében...

Vizuálisan lehetne igényesebb - bár az is lehet, hogy ez pont trendi akart lenni -, a színészek jók, a karakterek jól ábrázoltak!

A maga nemében egyedülálló alkotás, pláne, hogy észt filmről beszélünk, de nem akarom megnézni újra!!!

2017-12-17 22:49:40 Little Boy Blue (2017) erasto (3) #1

Vasárnap délutáni-esti sorozatdara angol módra!

A Little boy blue című, 4 részes, megtörtént eseményeket feldolgozó minisorozat egy 11 éves liverpooli kisfiú fatális halálát követő nyomozást és a családjában végbemenő drámát dolgozza fel.

A karakterek nagyon feketék és fehérek voltak. A szülőkkel értelemszerűen mélyen együttérzek, szörnyű dolog,vami velük történt; ennek ellenére, csupán az egyik negatív (vagy mégsem?) szereplőnél éreztem, hogy valóban életszagú a helyzete, nála valóban drámát láttunk!

Több volt benne, sokkal több, kihagyott ziccer...

2017-12-10 20:10:01 Ultra (2017) erasto (5) #4

Elképesztő verseny, még elképesztőbb emberi teljesítmények! Mégis, számomra Szabó Béla felesége a legkedvesebb szereplő: a férje mellett van 1000 (ezer)%-ban, még akkor is, amikor Béla egy mindenki más számára fölösleges, veszélyes, továbbmegyek, életveszélyes feladatra vallalkozik! Emberi nagyság ugyanúgy, mint minden egyes résztvevő!

ui: és igen, itt volt katarzis, volt sírás

Úgy ajánlották, miszerint a hölgy egyik legmeghatározóbb élménye. Semmit sem tudtam a történetről, csupán annyi volt nyilvánvaló, hogy igaz történet alapján készült.

Tegnap este néztük meg, s valamit nagyon tud a film: fókuszáltan, minden idegszálammal bevont a mozi a cselekménybe - mondom mindezt úgy, hogy mostanság nehezen megy az esti mozizás...

Nem volt akkora érzelmi hullámvasút, mint amire számítottam, de a film háromnegyedénél átéreztem Fossey megborulását, ami Sigourney Weavernek köszönhető! Nagyon hitelesen formálta meg a fanatikus etológust, aki az idő múlásával nem csak a gorillákhoz került egyre közelebb, de ezzel együtt az emberektől is legalább ennyire eltávolodott!

Hozzá kell tenni hogy érezhető a filmen a majd' 30 év és nem hiszem, hogy újra fogom nézni mondjuk az elkövetkező 10 évben. Ezzel együtt jó kikapcsolódás volt, egy jó egyszer nézős mozi a Gorillák a ködben!

MOST TÉNYLEG CSAK 1, AZAZ EGY VÉLEMÉNY VAN ERRŐL A FILMRŐL??? SÜRGŐSEN PÓTOLJÁTOK :)