Scarface

Regisztráció: 2008. június 3. (15 év, 9 hónap)

Alpha Dog

Piranha
Piranha 3D
2 2011-12-10 2,8

2009-03-09 19:38:23 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők Scarface (5) #114

Most nem fogom kikeresgetni hogy mit kéne bekeretezgetni ezzel a Spoiler izével,3 napig keretezgethetném,ráadásul tök csúnyán néznek ki ezek a fehér izék.

2009-03-08 14:54:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Scarface #1447

Odafigyeltem.Ott van az elején szé nagy betűkkel.Ha hülyék és ennek ellenére beleolvasnak ő bajuk.:P

Áthelyezve a(z) Watchmen topikból.

2009-03-08 13:08:10 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők Scarface (5) #107

SPOILER
116 nap emberek.Majdnem 4 hónap de kivártam.Ma Pécsett a 13:00órai vetítésen ültem és azthiszem megkaptam életem egyik legmaradandóbb élményét.A Watchmen film nemhogy teljesítette az elvárásaimat,sokkal többet adott annál.Kezdjük azzal hogy aki arra panaszkodik hogy a film egyszerűen felsorolászerű és elkapkodnak jeleneteket jusson eszébe hogy a film több mint 3 órás lett volna elvileg,hogyha nem vagdaltatják szét Snyderrel 160 percre.Ja és 7 éves gyermekek vagy fiatal párocskák,akik szimpla szórakozást várnak igen könnyen találkozhatnak a tenyerükkel ugyanis van a filmben bőven jelenet aminél lesz lehetőség szemet takargatni.A film sikerének kulcsfontossága hogy tükrözze a képregény kőkemény világát,ha tetszik,ha nem ennek így kellett lennie.De akkor térjünk rá egyéb fontos dologra.
Egy csapat B színészt összeválogatni nem könnyű dolog,főleg ha ezt úgy tesszük hogy ügyes urakat/hölgyeket akarunk belelopni a filmünkbe.Zack Snydernek sikerült.Jeffrey Dean Morgan,Jackie Earle Haley,Billy Crudup egyszerűen lehengerlő alakítást nyújt,megkockáztatnám a Golden Globe jelölést is.Patrick Wilson is ügyes, és mégMalin Akermanon és az egyébként gyenge Matthew Goodeon is látszik hogy minden erejüket az alakításba fektették így simán összehoztak egy 85-90%os alakítást.Tehát ennek az volt a lényege hogy a Watchmen színészgárdája dícséretet érdemel.
Hogyha a történet nem győzött meg,márcsak a látvány miatt is érdemes végigülni ami a film egyik legerősebb pontjának számít.A börtönlázadás leverése az egyik legjobb püfölős akció amit valaha láttam.És a zenéket se hadjuk ki amik remekül idézik az akkori kor hangulatát.Tényleg remekül összeválogatott zenék szólalnak fel.Tehát Snyder ezen a téren is maradandót alkotott.Jöjjön tehát a 3. legfontosabb szempont a képregény-film közti hasonlóság,eltérés.Van hogy a film egyes megoldásai odaverik a képregény ötleteit,például Janey Slater megjelenése a showban.Komolyan annál a jelenetnél annyira elfogott a katarzis hogy elkezdtem hevesen lélegezni,de van hogy annyira nem volt bejövős mint a kérpegényben.Például a gyerekgyilkost inkább felgyújtani kellett volna majd elmondani azt a hosszú monológot,mikor Rorchach az utcáról nézi a műhely felgyulladását.Azért a 2 percért nem ártott volna.A másik dolog amit az elején is említettem,a film nagyon csúnyán meg van szabdalva ezért rendkívüli figyelmet kell rá szentelni,mivel igen gyorsan pörögnek az események és ha nem figyelünk megunhatóvá válik.A robbanás stílusának megváltoztatás pedig nem olyan nagy változás,nem is láttam értelmét ennek az energiarobbanásnak a szörnyes megoldás olyan gusztustalanul megrázó volt.:)Mindenestre ugyanúgy idegen támadás ami az embereket összefogásra készteti....Tehát a mondanivalón ez semmit sem változtat.Ha figyelsz életed egyik legfurább élménye ha egyszerűen csak elbambulod 163 fölösleges perc.
ami jó:
+karakterek
+látvány
+hangulat
+világ
+összerakotság
és ami nem:
-A szétvágás nagyon meglátszik sajnos de ezt ne vegyük a film hibájának
-Bubastis meganimálása azért egy kicsit gáz....

A Watchmen egyszerre teljesítette a rajongók és a szimpla nézők elvárásait és egy elképesztően mocskos New Yorki,világigazságot mutatott be,mindezt remek színészi teljesítményekkel és tökéletes látvánnyal,zenékkel.Biztos hogy a legjobb képregényfilm amit valaha láttam,és még az első helyért is a ringe száll nálam.Kijelenthetem:"Fans Dream come true"

Nem szokásom,régen a Dark Knightnál tettem ugyanezt de tényleg nem szoktam megelőlegezni.A Watchmen egyszerűen az előzetes videók alapján meggyőzött.Egyébként 2 óra múlva már a moziban fogok ülni.

Egyébként a temetés,Dr Manhattan monológja a marson,Rorchach a börtönben jelenet mind benne van?

Egyre kiváncsibb vagyok a filmre ugyanis egyre pozitívabb kritikák jönnek ki róla.Persze ezt nem számítom annak.:)

előzmény: ronin07 (#94)

Én utálok olvasni de a képregény a kedvencemé vált, és ezt a filmet várom a leginkább 2009ből.Rossz lesz vagy nem én tuti hogy 5 csillagot adok majd rá.:)

előzmény: vadPINGvin (#47)

Ja és ezeket a filmátlagokat hogy sikerült kihozni?
Benjamin Button 4.08? :Pfff

Ti kezdtetek el cseszegetni hogy én miért nem szeretem a TDK-t!Komolyan nem akartok egy szektát alapítani TDK néven?És egyébként egy régebbire visszatérve,igen le se szarták ,szinte csak női rajongói voltak akik ugyanazért szerették mint mondjuk Channing Tatumot vagy Ryan Philippet,pedig mindkettő suta a színészethez.Lehet hogy a Dark Knight előzetesre verőknek feltűnt hogy ott tényle jól fog alakítani de egyébként a legtöbb szakembert meg nézőt totál hidegen hagyta.Míg meg nem halt nem is hallottam Heath Ledgerről.Ja és ezzel többen így vannak....

előzmény: Scarface (#44)

Nem minden kritikust fikáztam ,hát nemigaz!

előzmény: emőke (#34)

A kritikusok egy rétege csak szándékosan megkeresi a rosszat a filmbe.:)
Nem mindenki de szerintem egy csomóan csak az agyukat játszák hogy mennyire tetszik nekik.Nem csak én vagyok nem én támadtam galád módon nektek hanem ez a Largo cseszte fel az agyam de nagyon.