Emberatalpan

Regisztráció: 2008. május 24. (11 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

Zöld könyv - Útmutató az élethez
5 2019-03-09 4,1

2018-08-16 09:22:13 [Filmet keresek] Emberatalpan #2345

Sziasztok!
Napok óta keresgélek egy rövidfilmet, pár éve egy fesztiválon láttam. Amire emlékszem: osztot képernyő, mindkettő point of view felvétel, az egyik Londonban (?) másik New Yorkban (?) kezdődik, egy lány és fiú előkészülete-útja-találkozása egymással.
Van valakinek ötlete?
Ezer köszi! :)

Megtaláltam!

Valamikor régen láttam még más feldolgozását ennek a sztorinak és valahogy ez a verzió ragadott meg leginkább. Nyilván a főszereplők miatt fogyasztható ilyen könnyen.
Középiskolás korom óta egyik kedvencem, pedig filmművészeti szempontból nem kiemelkedő. Mégis a festmények, az zene, a színészek, a romantikus helyszínek mégis úgy összeállnak egy "nagy képpé", hogy gyermeki tisztasággal elhiszem, hogy léteznek a szép remények, létezik az ilyen fajta szerelem.
Nálam megkapta a maximális pontot.

A történet miatt ültem be a moziba, meg hát ugye a nagy nevek, akik játszák. De a film... én nem szoktam fukarkodni a barátaimnak a filmajánlókkal, de ezt egyiknek sem ajánlom, (de még az ellenségeimnek sem) Sajnálom, de úgy érzem Törőcsik Mari néni már nem a régi. Itt korábban írta valaki, hogy ő menti meg a színészi játékot a filmben. Valóban viszonyítás kérdése minden, ebben a filmben tényleg ő a legjobb (bár nekem egyetlen szavát sem sikerült elhinnem) Fekete Ernőt pedig külön ki szeretném emelni. Évek óta ugyanúgy, ugyanazzal a hangszínnel/ hanglejtéssel játszik minden szerepet. Enyhén szólva kiábrándító! Vagy csak én várok el túl sokat egy Katonás, első vonalas színésztől...
Egy szó, mint száz ez egy rossz film.

2017-10-08 23:07:24 [Filmet keresek] Emberatalpan #2170

Wow, lehet, hogy ez az!
Belenézek gyorsan, ezer köszi a gyors válaszért!! :D

előzmény: ZoLeEe (#2168)

2017-10-08 22:55:10 [Filmet keresek] Emberatalpan #2167

Sziasztok!

Egy maffia/gengszter filmet keresek, amit ezer éve láttam, de egyszerűen képtelen vagyok felidézni bármi kézzelfoghatót belőle. :/
Csak annyi van meg, hogy két maffiavezér rivalizál, egy utca két oldaláról próbálják egymást kicsinálni. Talán szemben egymással laknak, egy-egy magas ház tetején.

Valakinek valami ötlete? Mond valakinek valamit ez a foszlány?

Előre is köszi! :)

2016-01-01 14:48:02 Félvilág (2015) / Demimonde Emberatalpan (4) #26

A hozzászólásokat elolvasva kétkedve ültem le megnézni, de kb. a felénél elillant minden feszültség. Csak az maradt meg, ami a filmben látható, de ez egy igen remek feszültség, köszönhető a remek színészi munkának, vágásnak, zenének. Engem magával ragadott, ez a kiválóan összegyúrt film. Nem tudom, miért nem adok rá ötöst, lehet,ez még változik. Mindenképpen ajánlom.

A legtöbb ismerősöm, aki látta a filmet csalódottan csóválta a fejét, mert valami mást/többet várt. Engem viszont elvarázsolt, rendkívül jól szórakoztam rajta, a választékos angol nyelvezetet hallgatni, külön élvezet volt. Ez az első Wes Anderson film, amit láttam, de ezek után mindenképp szeretném látni más munkáit is.
Nagyon tetszett a film, a képi világa, a cselekményszál, a színészi játék, engem kilóra megvett!
Csak ajánlani tudom! :)

2014-03-11 13:56:52 The Holiday (2006) / Holiday Emberatalpan (2) #14

Lehet, hogy nem illik belerondítani ebbe a sok pozitív véleményözönbe, de muszáj hangot adnom a másik tábornak is, mert azért a film nem mindenki szerint zseniális. Kétszer is láttam a filmet, de egyszerűen nem tudom túltenni magam a mesterkélt párbeszédeken és a nem ritka bugyuta színészi játékon. Nem tudok gyakorlatilag egyetlen olyan dolgot sem megemlíteni, ami miatt azt mondhatnám, hogy ezt a filmet meg kell nézni (max. talán a pár pillanatig hallható Cinema Paradiso zenéje miatt) Szinte minden pillanatában csöpög, kiszámítható és annyira nem életszerű ez az egész, hogy képtelen voltam akár egy percre is a hatása alá kerülni. Én szeretem a kedves, néha cukormázas, romantikus filmeket, de ez sajnos minden célon túllőtt. Ne haragudjatok meg rám, de ez egy rossz film. :(

Pár óra múlva megyek megnézni a moziban a "második" részt, gondoltam előtte megnézem ezt is, mégse menjek oda műveletlenül...
Ez a film nálam egy jóindulatú 3-as. Valahogy kiforratlannak éreztem végig. Az elején a kamerarángatással rendesen feldühített, aztán szerencsére abbamaradt. A karakterek nagyon le lettek csupaszítva, a sztori pedig egy szempillantás alatt a kiszámíthatóság mezejére jutott. Előbb írták az osztálykülönbségek erőteljesebb kihangsúlyozásának hiányát is. Ezzel is egyetértek, azon kívül, hogy a két világbeli külsőségek szembeszökőek, nem tudunk meg semmi többet róluk. A vadászat pedig olyan szájízt hagyott maga után bennem, mintha egy hétköznapi sorozat egyik epizódja lenne. Ilyen stílusban szerintem hetekig elvadászgathattak volna egymásra a nyomorultak. Egy szó mint száz, a film, amilyen hosszúra sikeredett, olyan sok kérdőjelet hagyott maga után, biztos helyet szerezvén magának a felejtős filmek tárházában. Na, de lássuk az idei termést!

2013-10-16 23:46:51 Tabarly (2008) Emberatalpan (5) #1

Lélegzetelállító, csodaszép, lenyűgöző, magával ragadó, elgondolkodtató... Egy rendkívüli ember, rendkívüli életének talán a legszebben emléket állító film. A képek, a vágás, a zene(Yann Tiersen) mind mind mestermunka. 10/10