caeiro

2023-08-07 21:08:31 Oppenheimer (2023) caeiro (4) #34

Összességében tetszett, de minimum még egyszer meg kell majd nézni, hogy leessen pár dolog.

Oppenheimer meghurcolásáról tudtam, de talán nem ártott volna rákészülnöm, és utánaolvasnom, mielőtt beülök a filmre. Az idősíkokkal játszás Nolan védjegye, részemről tudtam volna mellőzni, kellett egy kis idő, míg fejben összeraktam, hogy hol és mikor mozog a főhősünk. A Trinity robbantásnál nem is a látvány, hanem a hanghatás passzírozott a székbe. (Szerintem Lynch atombombája (Twin Peaks S3 8.rész jobban sikerült látvány szinten -bár azt ugye nem moziban láttam). Itt azért sajnáltam, hogy nincs nálunk IMAX. A film utolsó harmada kissé vontatott volt, bár szinte lélegzet visszafojtottan vártam hogy Strauss megkapja -e a sorstól a büntetését. Ziccer volt az utolsó jelenet Einstein-nel, és persze, hogy igaza volt, ahogy Oppenheimernek is. Az utolsó képkockák megint mellbe vágtak, főleg úgy, hogy az atomháború lehetősége valós veszélyként keretezi mindennapjainkat. Meglepő volt a közönség összetétele, akikkel együtt néztem a filmet. Azt hittem, hogy a fiatalokat (16-20év közöttiek) nem is fogja a film érdekelni, de érezhető volt a döbbenetük egy-két jelenetnél, szinte megfagyott odabent a lehellet is. ÉS ezért adtam végül is négyest rá, mert akárhogy is, de Nolan-nek sikerült elérnie, hogy gyomorgörccsel gondoljunk arra, hogy egy olyan világban élünk, amely akármikor véget érhet az atom- és hidrogénbombák miatt, pillanatok alatt.

2020-01-01 09:45:08 Interstellar (2014) / Csillagok között caeiro (3) #458

Csak most láttam a filmet, mivel nem vagyok Nolan- rajongó, halasztgattam a megtekintését. IMAX- ban biztos még szebb lett volna a képi világ, de nekem így is tetszett a zenével együtt. A film első2/3- a élvezhető volt, a feketelyukas zuhanásig. Nehezen, de túltettem magam a tudományos fantasztikum sületlenségein. Azért adtam 3- ast, mert a szeretettel próbál magyarázatot adni fizikai problémákra - valaki írta korábban, hogy űrcoelhos a film, tényleg az, és az én szememben ez egy komoly hiba. A film utolsó 1/3- át szánalmasan túlnyújtották és a happy end...na az nekem megbocsáthatatlan. Pedig voltak kiemelkedően jó pillanatai a filnek, ld. a 23 évnyi üzenet áttallózása a vizesbolygós expedíció után.

2019-03-02 21:55:27 Hereafter (2010) / Azután caeiro (2) #20

Ez a film felért szåmomra egy kīnzåssal, csak Damon miatt szenvedtem végig, de ha fizetnénem, akkor se néznėm meg mėgegyszer. A téma ilyetėn való tålalåsa nem jött be.

2017-10-23 22:48:09 Passengers (2016) / Utazók caeiro (3) #48

A látványvilág okés, a kiinduló probléma is, de ahogy átsiklottak a végén rajta....na az elfogadhatatlan. Legalább a hapsikám halt volna hősi halált, ha már egyszer megmurdelta a Csipkerózsikát az ébrésztéssel. Hogy a csudába nem lett gyerekük? Simán összehozhattak volna egy kisebb focicsapatot, bár hogy a kölykök mit csináltak volna még 70-80 évig... max. felébresztettek volna még pár embert, és a végére jól felélték volna a hajó készleteit :) Na ez lett volna az igazi túlélős dráma, harc az ébredők és a nem alvók közt. Esetleg a szundikálókat kirakták volna útközben.... lehetett volna moralizálni stb. Basszus ebben a filmben több potenciál volt....

2017-10-23 22:13:47 Dead Again (1991) / Meghalsz újra! caeiro (3) #1

Nem a világtörténet legjobb filmje, kár érte, mert az alapötlet nem lett volna rossz, többet vártam Branagh-tól.

2017-06-04 23:20:37 A martfűi rém (2016) / Strangled caeiro (4) #16

Érdekes volt nézni, milyen módszerekkel nyomoztak anno, volt szerencsém kriminalisztikát tanulni, egy-két fogás visszaköszönt. A főügyész indoklása, miszerint Réti bűnös, mert bevallotta (a kínzás hatására) a gyilkosságot, gyomron vágott. A rendezői és operatőri munka kifejezetten tetszett. Amit itt már többen említettek, nekem is a színészi játékokkal gyűlt meg a bajom, ezért nem kapott ötöst. Összességében az utóbbi idők egyik legjobb magyar filmje. Plusz piros pont a jelmez- és a díszlettervezőnek!

2017-04-24 22:48:44 Tim (1979) caeiro (3) #2

Ha nincs más, meg lehet nézni. Egyszer. Egyetértek az előttem szólóval, nem állt jól Gibsonnak ez a szerep, egyébként sem hittem el neki, hogy együgyű, Tom Hanksnek jobban ment ez a műfaj. A forgatókönyvíró, de a rendező sem állt a helyzet magaslatán, valahogy esetlegesnek tűntek a történések is. Azt vártam volna, hogy jobban kidomborítják pl.a társadalom hozzáállását a viszonyhoz, majd a házassághoz. A vége erőltetett lett. Na mindegy, végül is érdekes volt látni Gibsont ilyen fiatalon, kezdem érteni mit láttak benne anno a nők! :))

2016-05-14 21:22:17 Shutter Island (2010) / Viharsziget caeiro (5) #149

Az utolsó párbeszéd miatt ötös!

2016-05-14 21:14:10 Zodiac (2007) / Zodiákus caeiro (3) #45

Többet ígért a cím, mint kaptam a filmtől. Elég sok volt benne az üresjárat.Az igazat megvallva 3-szor álltam neki, mire végül sikerült befejeznem. A vége felé az alagsoros rész jó volt, de a befejezés valahogy összecsapottnak tűnt.

2016-05-14 21:00:08 Flightplan (2005) / Légcsavar caeiro (2) #13

Időpazarlás volt megnézni. Az eddigi hozzászólók jól kivesézték a hibákat. Azért az sem semmi, hogy még egy kihallgatást sem varrtak a nyakába, simán elsétálhat hősnőnk, miután felrobbantotta félig-meddig a gépet.

Ez a film érthetetlen számomra. Mit akartak az alkotói? A rablókkal nem lehet azonosulni, a rendőrökkel se, az áldozatok majdhogynem örültek, hogy kirabolják őket. Connery tuti jól keresett vele, de az alakítása csapnivaló. Felesleges megnézni, kivéve ha Connery rajo gó az ember.

2014-02-08 19:23:21 Gambit (2012) / Dől a moné caeiro (4) #8

Részemről jókat röhögtem rajta, ezért adtam négyest, de ha szigorúan a történetre koncentrálnék, akkor csak hármas lenne.

Hát nem egy eget rengetően nagy film, egyszer nézhető, ha nincs jobb dolgod. Redford szétplasztikázva kiábrándító első blikkre, de ha belegondolok, hogy 75 évesen forgatta a filmet, én csak szeretnék ilyen fitt lenni!

2013-12-25 14:09:11 Bridesmaids (2011) / Koszorúslányok caeiro (2) #28

Katasztrofális, konkrétan bealudtam rajta, amíg még észnél voltam, megállapítottam, hogy rendkívül vontatott, kevés benne a poén.

Egy kicsit ismerősnek tetszett a film, a Lost Room és a Fringe sorozatok elemeit véltem újra látni. A szerelem mindent legyőz nekem egy kicsit túl elcsépelt, akarom mondani nyálas volt befejezésnek - de legyen ez az én problémám.

Csak a felszínt sikerült kapargatni a felelősség kérdésében. A szereposztás miatt hármas, egyébként nem néztem volna meg.

Egyáltalán nem tudott lekötni, olcsó közhelyek, gyenge karakterek.

Jó kis film, jó az alapötlet is, a befejezés annyira nem jött be, ezért csak négyes.

2013-07-12 15:28:00 Moneyball (2011) / Pénzcsináló caeiro (2) #35

Ritkán nézek sportfilmet,szenvedtem vele. Talán csak úgy érdemes megnézni, ha tisztában vagy a baseball alapjaival. Pitt miatt ültem le elé, nem tagadom. A dialógok nekem túl idealisztikusak, a realitásoktól időnként elrugaszkodottak - igazi Sorkin... Iszonyatosan lassú a történet kibontása.

2013-07-09 19:19:53 Love (2011) / Szeretet caeiro (2) #5

Közhelyesnek éreztem

2013-01-05 21:12:07 Life of Pi (2012) / Pi élete caeiro (3) #65

A film felénél majdnem kijöttem, csak azért maradtam, mert nem akartam a mellettem ülőket zaklatni. Többször ránéztem az órámra és képzeletben vertem a fejem a falba, minek kellett ezt a filmet bevállalnom. Amikor pár hete egy kritikát olvastam róla, hogy ennek a filmnek az a célja, hogy hívővé tegyen, letettem a megnézéséről. Végül nem saját jószántamból mentem el,hanem, mert megígértem valakinek.3D-s élménynek nem volt rossz, helyenként nagyon látványosra sikeredett, de az a véleményem, hogy simán nézhető 2D-ben is... A filmnek voltak megható momentumai, ahol nekem is bepárásodott a szemem, ezért végülis nem bántam meg a kiadott 3000 Ft-ot. Egyszer nézhető, de a nagy katarzis és a hívővé válás részemről elmaradt.

2012-10-03 23:51:13 Unknown (2011) / Ismeretlen férfi caeiro (3) #45

Mintha újranéztem volna a Bourne-rejtélyt. Egyszer nézhető.

2012-08-08 00:04:23 Aurora Borealis (2005) / Sarki fény caeiro (2) #1

Csalódás volt a film, többet vártam tőle. Sutherland nem volt elég hiteles, néztem és nem láttam egyebet, mint a színészt, aki próbálja a leépülő nagyapa tüneteit produkálni. Jackson se volt túl meggyőző, próbálkoztam, de nem tudtam megsajnálni a lúzert. Összegezve: sok volt a lelkizés, a befejezés meg túl meseszerűre sikerült.

2012-08-07 00:31:07 One Week (2008) / Egy hét caeiro (4) #1

Igazság szerint sosem álltam volna neki, ha nem Jackson a főszereplő. Kíváncsi voltam, tud -e mást is játszani, mint Peter Bishop-ot. Ez egy kis kellemes roadmovie lehetne a gyönyörű kanadai tájat bemutatva.(országimázsnak egyszerűen kiváló, perpillanat kedvem lenne motorra pattanni és átszelni Kanadát!), csak a főszereplő élethelyzete teszi érdekesebbé az utazást. Sajnos elég közhelyesre sikerült helyenként -ami miatt az oké/elmegy kategóriába sorolhattam volna. Végülis azért adtam neki 4-est, mert helyenként jókat derültem a narrátor szövegein.

Az alapelképzelés nem rossz, és amit Moore el akar mondani rendben van, de nekem akkor is túl szájbarágósnak tűnik, illetve időnként rendkívül hatásvadász a film, ami miatt bele is tekertem. Értem az átlag amerikai nézőnek ez kell, de nekem sok és túl hosszú volt, pláne 2 részben. Az viszont tetszett, hogy volt olyan tökös, hogy hozzá mert nyúlni a témához.

Az tetszik a filmben, hogy nem a szokásos amerikai történetmesélést látjuk, a sablonos karakterábrázolással.A színészek jók, a történet hihető (bár ennél sokkal kegyetlenebb dolgokat is műveltek az amerikai foglyokkal, halottakkal a japánok -de a másik oldal sem maradt adós ugye).

Igazából azt értékelem benne, mennyire tárgyilagosan mutatja be a hatalomra törő náci pártot és Hitlert. Az érettségizőkkel meg szoktam nézetni, mert jobban megértik, hogyan kerülhetett ez a szörnyeteg hatalomra, kik és miért segítettek neki. A színészi játék lehetne jobb is...

Szeretem a történelmi filmeket, ezt is, bár egy helyenként egy kicsit vontatottnak tűnt, de helyén voltak a szereplők, és a párbeszédek is.

Az a sok adaptáció, ami mostanában a mozikban fut, arra utal, hogy ott Hollywodban senki sem akarja az agyát megerőltetni. Inkább vesznek egy régi, sikeres filmet, feldobják a látványvilágot, azt jónapot!

Folyamatosan azt vártam, mikor lesz már vége. Untam magam, és a főszereplők szenvedését. Páran írtátok, hogy az eredeti mű sokkal jobb ennél. Talán egyszer elolvasom, de nem most, kell, hogy egy kicsit kikopjon a fejemből ez a sok negatív élmény.

2011-03-14 09:57:56 Tropic Thunder (2008) / Trópusi vihar caeiro (3) #79

Ennél többre számítottam, helyenként erőltetett volt a film.

Egy teljesen más világba csöppen a néző, kicsit érhetetlenek a szabályai, de pont ettől érdekes a film. A háború utáni rész már untatott, a happy end pedig túlzás volt.

2010-08-11 13:07:54 Fracture (2007) / Törés caeiro (3) #18

Szeretem a nyomozós, sőt a bíróságos filmeket/sorozatokat. Nagy várakozással ültem le, hisz Hopkins játszotta a gyilkost. Az öreg játékával még nem is volt bajom, hozta a szintet, de az ügyész gyerek nagyon színtelen volt. Az érzéseit max. úgy tudja kifejezni, hogy az arcát a kezével kaparássza. Ha igazi párbajt akartak volna a készítők, tehetségesebb, fajsúlyosabb színészt kellett volna keresni az ügyész szerepére. A megoldás túl egyszerű volt, egyáltalán nem ütött -pedig ezt vártam tőle.

2010-07-22 12:49:42 House of D (2004) / Így nőttem fel caeiro (3) #2

Őszintén szólva nem sokat vártam a filmtől, ismerve DD sorozatokon kívüli munkásságát(Házasság a négyzeten, Evolúció stb.). Kíváncsi voltam, mit hoz ki egy olyan filmből, ahol ő ír, rendez és szerepel. A történet nem volt rossz, Robin Williams pedig jól hozta az ütődöttet(néhol azt éreztem, egyedül ő viszi a hátán a filmet). A felnőtt Tom szerepeltetése és a nyálas happy end a végére nem kellett volna. Személy szerint jobban érdekelt volna, hogyan boldogult a kölyök Párizsban. Egyszeri nézésre egy nyári estén jó film, de maradandó nyomokat nem fog hagyni.

2010-07-04 21:13:39 Mirrors (2008) / Tükrök caeiro (3) #21

Unalmas, közhelyes. Az utolsó 2 percet kivéve semmi meglepő.

2010-07-04 21:11:19 Premonition (2007) / Megérzés caeiro (3) #22

Bocs, egyszer már kommenteltem, a véleményem nem változott...

2010-07-04 21:10:02 Premonition (2007) / Megérzés caeiro (3) #21

Nekem folyamatosan az volt az érzésem, a Mementót látom. Csak Bullock miatt néztem végig. Szenvedtem, mert vagy én vagyok a hülye, vagy helyenként nehéz követni, mi történik.

2009-01-04 00:19:09 Premonition (2007) / Megérzés caeiro (3) #18

Utoljára a Mementónál voltam kiakadva úgy, mint ennek a filmnek a nézésekor. Az idősíkok váltogatásával, csak annyit értek el, hogy felturbóztak egy teljesen átlagos szerelmi háromszögről szóló filmet.

2008-07-09 14:28:54 Trust the Man (2005) / Házasság² caeiro (2) #1

Hááát megnéztem, nem kerül a megőrzendő filmek sorába, legalábbis nálam.

SPOILER ON!!!

Először is az alapszitu, 2 pár párkapcsolatát kísérhetjük végig, akik között rokoni-baráti szálak húzódnak.
Menjünk tovább, a házaspárunk férfitagja DD, a nej pedig JM. A kapcsolatukban a nő (Rebecca) hordja a nadrágot, ő viszi haza a pénzt, ő az ismert színésznő, míg Tom teljesen háttérbe szorulva tengeti mindennapjait, mint háztartásbeli. Pedig ez nem volt mindig így, elismert reklámszakember volt, aki felesége és családja kedvéért hagyta ott a médiaipart. Rosszul viseli a kialakult helyzetet, próbálja értelmessé tenni hétköznapjait. Lelki szemetesládája Tobey, feleségének öccse, aki maga is pszichológus segítségére szorul, szóval jó kis hallgatóság. A feleség (Rebecca) eközben karriert épít, egy színházi előadás premierjére készül, és rettenetesen ideges, mert érzi, hogy férje elhidegül tőle. Tehát ideges, de semmit sem tesz azért, hogy ezt megakadályozza. Megelégszik azzal, hogy elmegy az éves házassági tanácsadásra, de az ott kapott tanácsokat figyelmen kívül hagyja. Problémáival Elaine-t fárasztja, aki Tobey barátnője, immár 7 éve. És itt elérkeztünk a másik pár és párkapcsolat bemutatásához. Tobey tipikus harmincas férfi, szereti élni az életet, de kötelezettségvállalás nélkül. Fő problémája, ami miatt pszichológushoz is jár, a halállal való viszonya, jobban mondva, hogy fél az elmúlástól. Elaine többre vágyik, végre révbe szeretne érni, neki egy bebiztosított kapcsolat (házasság) és gyerek(ek) kell(enek). Hiába küld egyértelmű jeleket, barátja nem akarja tudomásul venni barátnője igényeit. Természetesen ennek az lesz a következménye, hogy Elaine kidobja, és Rebecca hathatós segítségével megfelelő férjanyagot kezdenek keresni. Miközben Rebecca barátnőjét istápolja, nem veszi észre, hogy Tom már nem bírja tovább és enged a csábításnak. De ettől még rosszabbul érzi magát, ezért elmegy egy anonim szexfüggő foglalkozásra. (és talán ezen a részen tudtam a legjobban röhögni: össze-vissza hazudozik). A házasságtörő természetesen lebukik és gyorsan az utcán találja magát. A feleség pedig törleszt, így mindkét kapcsolat romokban hever, gyorsan kell tenni valamit, mert már csak 10-20 perc van vissza a 103 percews játékidőből, ami egyébként borzalmasan hosszúnak tűnik a vontatott történetvezetés miatt. Tom és Tobey megpróbálják jóvátenni bűneiket, méghozzá a színházi premierre időzítve. Innentől kezdve ömlik a nyál... A kidobókkal való fogócskázás után mindkét férfiú hölgye "lába elé veti magát":bocsánatot kér és szerelmet vall. Persze egy egész színháznyi nézőközönség előtt, mert egyébként az ilyen töredelmes vallomások érdektelenségbe fulladnának. A hölgyek természetesen "elalélnak" és gyors megbocsátás következik. A záróképben Tom és Rebecca a repülőgépen, ahol Tomot ismerik fel a változatosság kedvéért-hisz befutott író lett (már megint, ez kész, DD szinte mindig írót alakít!) Tobey pedig végre nőül veszi Elaine-t. És boldogan éltek....

!

Összegezve, egy romantikus vígjátéktól nem is tudom mit vártam...háromszor álltam neki, mert elég bealvós a film. A vígjáték besorolás egy kicsit erős, egy-két olyan helyzet volt, amin mosolyogni lehetett, talán az egy anonim szexfüggő kurzust leszámítva nem tudtam röhögni rajta.
A színészek mintha maguk is unták volna a forgatást, igaz a sablonos forgatókönyvből sokkal jobbat nem nagyon lehetett volna kihozni.

2008-05-24 19:49:32 A tanú (1969) caeiro (5) #12

Bármi is történik, bárki bármilyen filmet is forgat, ez a legjobb magyar film!

Az elején még csak mosolyogtam a piti kis bűnözőn, a vége nagyot ütött.

Elképesztően jó film, utána percekig meg sem tudtam szólalni.