Fuller

Regisztráció: 2008. május 22. (15 év, 10 hónap)

Nem: nő

Back to the Future Part III
Vissza a jövőbe 3.
5 2008-06-15 4,0

2008-08-14 00:44:10 Blow (2001) / Betépve Fuller (5) #7

Ennyi érzelmet, mint ami most kavarog bennem, még egyetlen film se váltott ki. Az elején féltem megnézni, mert nem szeretem a drogos filmeket, de ez nem is arról szólt. Inkább a pénzt raknám előtérbe, hisz az miatt vesztett el mindent. Nagyon tetszett a megvalósítás, hogy az elején nagy és gyors léptekben -számomra- vicces formában mutatta be a csúcsra jutást, majd miután már kezd komolyabbra fordulni a helyzet és kezd leereszkedni már a film is drámaiabban hat. Külön pont, hogy ügyeltek a részletekre: az örgedés jelei, meghízás ill. George orrában a "törés" miután megverték. A narrálásnak is plussz egy pont. Szeretem, ha a főszereplő lelkébe is belelátunk. Egyedül a "sok" üzlettársat kifogásolom, néha azt se tudtam melyik melyik. Ám ez lehet csak nálam zavart be. Az apa-fiú kapcsolat kivitelezése tökéletes volt. A vége szíven döfött. Mindenre számítottam, csak erre nem. Szívbemarkoló volt.
Külön kiemelnék pár jelenetet, amik a kedvenceim lettek: Az egyik amikor a házukból vittél el George-t és az apjára nézett az "elárultál" nézéssel és megszólalt az anyja, hogy ő volt. A másik a magnófelvétel, valamint amikor a kislánya otthagyja a börtön "beszélgetőablakánál" és George felnéz Mirthára. És természetesen a vég is könnyfakasztó volt. Meg amikor elárulják a barátai és ő csak ott ül, mert tudja, hogy a lányát árulta el.A színészek is kifogástalanok voltak.

2008-08-05 12:16:03 Secret Window (2004) / A titkos ablak Fuller (5) #12

A könyvet nem olvastam, így a film számomra teljesen fantasztikusra sikeredett. Nekem minden jelenete bejött. A sztori vége meg annál jobban.

2008-08-02 11:56:22 10,000 BC (2008) / I. e. 10 000 Fuller (1) #35

Én nem tudok 1-nél magasabbat adni, számomra élvezhetetlen volt a film sablon történettel és kiszámíthatósággal.

"az a hetven őr hogy ne lője szitává"

Minden filmben ott van ez a baki. A főhős mindig túléli az ilyen helyzeteket.... sőt, minden helyzetet.

Nem valami nagy film, de vannak benne jó poénok. Kár, hogy nagy hangsúly van a bosszún. Vagyis nekem ez nem tetszett benne. Vagy poénos vagy dármai legyen. JD karaktere meg fergeteges volt XD

Most néztem újra és teljesen magával ragadott. A látvány valami csodálatos. És a Tim Burton-Johnny Depp páros megint nagyott alkotott. És amikor JD nevet a filmben, megkell állítanom, hogy kinevessem magam, annyira aranyos.
Szeretem ezeket a különc figurákat és JD nagyon jól alakítja. Mindvégig ott van a bolondos arc mögött a titokzatos is, amikor
a gyerekeket elviszik.
Ez nagyon tetszik benne, főleg annál a résznél,
amikor a kislányt elviszik a mókusok és hirtelen meglesz a kulcs.
Egyedül a flashback részek nem tetszenek (bár vhogy megkell ismerni a történetét) és az Umpa Lumpák nekem valahogy nem jönnek be. Csak ezért adtam rá 4-est.

Nálam akkor esett le 3/5-re, amikor megláttam Maria Bello-t. Nem akarom bántani szegényt, de semmit nem tudtam leolvasni az arcáról. Rá lecserélni Rachel Weisz-t vétek volt. Inkább nem is kellett volna Evelyn a filmbe. De ha már nagyon beleakarták rakni, akkor keresehettek volna valami keletiesebb színésznőt.
A legnagyobb hiányt Arnold Vosloo szolgáltatta. Nélküle nem Múmia a Múmia. Minden elismerésem Jet Li-é, de azért Imhotep nevével már egybe fonódott a Múmia. És ha már itt tartunk nekem Oded Fehr is hiányzott, de mondjuk ő nem kulcsfontosságú. Ez már az én szeszélyem XD
Alex se jött át nekem valahogy. Rick O'Conell fiaként, a kis aranyos Alex-et felnőttként nem így képzelem el.
Egyedül Jet Li-t és Michelle Yeoh-t tudnám felsorolni, mint akik nagyot alkottak. Brendan Fraser semmit nem változott, hozta az eddigi szerepét.
Poénok voltak, csak kár, hogy kevés. Akció volt bőven, de nem kötött le.
Amikor meg a császár átváltozott sárkánnyá, kicsit húztam a szám, de végülis a címhez passzol, de amikor már valami felismerhetetlen lénnyé... az már sok volt. A jetik is kicsit erőltetettek voltak, de az még talán elment.
Azért vontam le még 1-et, mert az első két rész után sokkal nagyobbat vártam. Ettől nem tudok elvonatkoztatni. Ha egy trilógiának az első két része nagyon jóra sikeredett(számomra), elvárja az ember, hogy a 3. is üssön. Nekem nem tetszett, de barátnőmenk igen. A moziban is megoszlott a vélemény. Úgyhogy aki akarja, nézze meg, mert annyira szörnyű nem volt; csak nekem csalódás volt a fent említett okok miatt. De akiknek ezek nem számítanak, azoknak biztos tetszeni fog.

2008-08-01 17:41:07 I Am Legend (2007) / Legenda vagyok Fuller (3) #92

Pedig pont ez az érthetetlen, hogy lecserélték, amikor az egész film a lecserélthez vezet.

előzmény: el_fraile (#65)

Pörgősnek lehet pörgős volt, de értelmét én személy szerint nem nagyon láttam. Rengeteg buta jelenet volt benne. Az alapötlet nem lett volna olyan rossz és poénok is voltak benne, de a kivitelezés nagyon nem tetszett.

előzmény: DrSzolon (#73)

Egyike azon kevés trilógiáknak, melynek mind 3 része ugyanolyan színvonalú! Zseniális!