fatbastard

2020-11-21 18:30:25 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] fatbastard #25532

Talán a film megtekintése nélkül is él benned ez a vágy
Kérdés mi különböztet meg a felsoroltaktól téged.Ja ,te a jó ügyért vérengzenél.
Persze az usa is a jó ügyért dobta le az atombombákat.
Az én gondolataim a film után a lehető legmesszebb áltak az erőszaktól,pláne ilyen brutális formájától.

2020-09-11 16:07:40 Knives Out (2019) / Tőrbe ejtve fatbastard (3) #44

-1 a durván pofámba tolt társadalmi üzenetért . Amúgy az egész színészgárda jól játszott . Meg ez a "hányok ha hazudok " ... Van ilyen ?

Az utolsó mondattal teljesen egyetértek. Én nem is bírtam végignézni.

előzmény: The Cortez (#2)

2020-04-30 20:08:10 Békeidő (2020) / Treasure City fatbastard (?) #51

"Valóban kiváló filmek készülnek, ahogy Enyed mondta lényegében állami támogatás nélkül."
Enyed(i) Ildikó , ha ezt mondta , hazudott.
Az ő Testről és lélekről - jét 420 millió , következő filjmét 1 milliárd 150 millió forinttal támogatta a filmalap.
Mundruczó a Fehér Istenre 280 , a Jupiterre 700 milliót ;
Ujj Mészáros a Lizára 205 , az X - re 489 milliót kapott.
Ezek csak a filmgyártásra , emellett külön összegek gyártás előkészítésre , forgatókönyv fejlesztésre, marketingra.
Ez elég messze van a támogatás nélkül - től . Egyébként kétlem hogy ezt nyilatkozta volna.

előzmény: B61 (#42)

12 majom , Gladiátor . De megnézném nagyvásznon a Deep Impact - et is.

Plymouth Fury - Christine.
A felsoroltak közül a Delorean.

2020-01-04 16:34:56 The Irishman (2019) / Az ír fatbastard (3) #49

A feltöltő állítása szerint ezt 7 nap alatt készítette , ingyenes szoftverrel.
Mondjuk de Niro szeme nem is kék ...

2019-02-02 09:30:13 The Place (2017) / A hely fatbastard (4) #15

Elég spoileres a kommented,főleg ahhoz képest hogy "történetet nem mesélsz"

előzmény: somogyireka (#5)

"ha valaki szereti az egyen szőtteseket és a sok követ akkor érdemes megnézni" :-))

előzmény: Ehun69 (#6)

Ott kezdett zuhanni a színvonal,mikor Bradley-t átszállítják a Red Leaf börtönbe
Ilyen börtön nincs.Talán a harmadik világban.

Nem mindegy, milyen jelöltek közül választották legjobbnak.
Meg hát vannak témák,amelyek gyengébb megvalósítással is jobb esélyekkel versenyeznek.
Könnyebb arra válaszolni,hogy melyik a legkevésbé.

2018-07-16 08:18:52 Seven (1995) / Hetedik fatbastard (5) #199

Az előző hozzászólását is korrigálni kéne...

Korrigálva! (a szerk.)

Egyik sem érdekel.

A két utolsó jelenet:Pinkie halálaés a lemezhallgatás nálam eggyel feljebb csavarta az osztályzatot.

2018-05-08 16:12:28 Hallam Foe (2007) fatbastard (3) #6

ahogy lentebb írták,a soundtrack zseniális.https://open.spotify.com/album/6vdzitH1BMkrmClPbXeYdj

2018-04-08 15:01:04 Kojot (2017) / Coyote fatbastard (2) #47

Ez már a sokadik magyar film,ahol nem értem az anyanyelvemen beszélő színészeket.Hegyezem a fülemet,visszatekerem, újranézem és nem. Nagyon idegesítő,a filmélményt is lehúzza. Nem tudom,hogy technikai oka van,vagy motyognak/rosszul artikulálnak a színészek,mindenesetre rohadt idegesítő.

2017-12-22 16:19:34 In Time (2011) / Lopott idő fatbastard (1) #75

:-D

előzmény: Dangar (#74)

2017-06-26 13:29:53 A martfűi rém (2016) / Strangled fatbastard (3) #19

Mennyire egyezik a valósággal a fiatal ügyész elgázolása,illetve az,hogy a valódi gyilkos a saját feleségét is megtámadta? Ha így történt, az ügyész meg is halt?

Jót nevettem kommented Goldblumról szóló részén.Egyetértek.És nem csak a színész,de az általa megformált karakter is idegesít. Már az első résznél sem értettem, mit keres a filmben. Itt meg ráadásul főszereplő.

előzmény: gerbence (#13)

Kimaradhatott volna a filmből Isten és családja,lázadó kislánya és bamba felesége.Meg az egész új testamentum,új apostolok marhaság.Símán kezdődhetett volna az sms-ekkel.

2016-10-09 11:50:57 The Neon Demon (2016) / Neon démon fatbastard (2) #30

Teljesen egyetértek.

Nekem inkognitóban is csak teker,teker .... Több mint egy percet vártam és nem jelent meg a szavazat.

előzmény: manuva (#11268)

Dettó.

előzmény: manuva (#11266)

Milyen különlegességet hozott a műfajba az Agymanók ?Kíváncsi vagyok mit láttatok meg benne,amit én nem.Ha már ilyen egyöntetűen nyeri a szavazást.

2016-05-08 22:24:10 Les saisons (2015) / Évszakok fatbastard (5) #3

Kár hogy Kulka a narrátor,akit útálok.Ettől függetlenül megnézem.Több ilyen film kéne nagy költségvetéssel értelmetlen felejtős akciószarok helyett.

Egy hibája van a filmnek : nem merték bevállalni a végső nagy konfliktust : a fertőzött lány megtámadja az őt rajongva szerető apját.Na abból a jelenetből lehetett volna ezt azt kihozni.

2016-04-10 16:42:55 Enemy (2013) / Ellenség fatbastard (2) #41

Többen párhuzamba állítják a Mulholland Drive - al, nálam a nyomába sem ér.A különbség,hogy bár azt a filmet sem sikerült maradéktalanul "dekódolnom ",de 15 év után is eleven a hangulata és szívesen beszélgetek vagy csak elmerengek róla, viszont ennek a megfejtése nem is érdekel,újra pedig biztos nem nézném azért,hogy megértsem. Se kíváncsivá nem tudott tenni,se el nem gondolkoztatott.

2015-10-15 23:28:31 Jurassic World (2015) fatbastard (2) #88

Odáig bírtam,hogy Chris Platt eteti és idomítja a dino-hüllőket.Biztos komoly izgalmak vártak még a két főszereplő(?) srácra.

Elég szájbarágós tolerancia mese -egyrészt.Viszont ettől eltekintve, mint egész estés animációs film,valóban aranyos, humoros, és eredeti.Örülök, hogy még készül ilyen "hagyományos " rajzfilm is.(Nyilván számítógépes a technológia itt is,de nekem ez a megjelenés üdítő a mai felhozatalban)

2015-09-12 16:30:19 Chappie (2015) fatbastard (4) #40

És tényleg! Ez egy Pinokkió sztori modern köntösben.

előzmény: ifj. Ó. Posszum (#35)

2015-09-12 10:54:46 Horns (2013) / Szarvak fatbastard (2) #8

Az előzetes alapján valami sokkal sötétebb, ijesztőbb főszereplőt és befejezést vártam.Ez egy korhatáros ördög volt. Meglepve olvastam a kommentek között, hogy King fiának a könyvéből készült. Hát van még mit tanulni az öregtől.

Nagyon jól indult,a számomra nem túl rokonszenves Ferell sem zavart,kár a gyáva hollywoodi befejezésért.
A "Teremtő"-vel való találkozást én ki is hagytam volna.

2015-04-17 23:51:18 Eat My Shit (2015) fatbastard (2) #2

Ez egy csúnya koppintás egy régi South Park epizódból,mindenféle mondanivaló nélkül.A befejezést sem értem,ez valami "nemes" bosszú volt a pincérnővel szemben ?

Ez a komment segített eldönteni,megnézzem-e.

előzmény: Klein András (#24)

Számomra ez egy lapos,unalmas film volt,a szereplők közül nekem Isla Fisher játéka tetszett.Érdekes Louis Gara karaktere mennyire más itt,mint a Jackie Brown-ban.Ott egy bunkó balfék(De Niro alakítása nagyon bejött),itt viszont egy jobb sorsra érdemes,intelligens pali , a film talán egyetlen rokonszenvesnek is mondható karaktere.

2014-01-19 11:45:53 Pain & Gain (2013) fatbastard (4) #30

Soha nem gondoltam volna,hogy egy film,amit M.Bay rendez,és Dwayne Johnson az egyik főszereplője,tetszeni fog;de most megtörtént :)

Igen,talán erről álmodott,de azt hiszem kissé be is sokallt.Nekem a negatív fázisban üt a film,odáig unalmas,egy design előadás.

előzmény: sztacska (#10)

Ha egy filmre egyest adok,vagy untat vagy idegesít.Ez az elejétől idegesített,nem is tudom miért áldoztam rá az életemből majd két órát.Az édibédi család,az életveszélyes melóját a családjáért lecserélő,majd nagy sóhajtózás után folytató főhős,a borzalmas kliséhalmaz,ami az egész filmre végig jellemző,az előre tudható (nemcsak sejthető) megoldás mind mind bosszantó volt számomra.És az izraeli gettófal építője szponzorálta ezt,vagy mi?Vagy a moszad?A legrosszabb Brad Pitt film,amit láttam,pedig volt egy pár.És a korhatárbesorolás miatt lett ilyen lájtos?Ha egy zombi-túlélőhorrorban levágnak egy kezet,há' mutassák már!Olvastam a film elkészülte körüli nehézségekről,újraforgatás,Pitt és Forster összeveszett stb.Jobb lett volna ha dobozban vagy HDD-n marad.Aztán shift+delete és enter...Remélem a szintén borzalom Die Hard 5. és ez után valami jobb is készül majd nálunk.Pitt meg átnevezhetné a filmes cégét Plan B -ről Plan 9 from Hollywood - ra.

2013-11-14 16:37:11 Shock Corridor (1963) fatbastard (3) #16

Hát én nem nevezném happy endnek a Száll a kakukk.. befejezését.Mcmurphy megszabadul a betegségétől? 1.Nem beteg volt,hanem büntetett 2.Megfojtja az indián egy párnával,mert nem bírja elviselni,hogy zombi lett az elektrosokk kezeléstől.Persze ezt nevezhetjük megszabadulásnak.Ami a Shock corridort illeti,ami zavart,az a film egyfajta naivitása,a tipizált őrültek,és az egyszerű,gyors megoldások.A Pagliaccit és Trentet játszó színészek zseniálisak,néhol a főszereplő is,de ő időnként túljátsza,vagy túlírták.Az álom jelenetek is is jók,a táncosnő pedig igen kellemes darab.Szóval készült ennél nyomasztóbb,az elme betegségeit,az őrültekházát jobban (realistábban) bemutató film.Ha figyelembe vesszük a készítés évét,akkor nem lehet csodálkozni a "betiltásán",de én nem ez alapján osztályzok.'63 -ban hanyattestem volna ettől a filmtől.

Előszőr majdnem azt írtam,ez eldönthetetlen,annyi "nagyágyú" van,de Vader közülük is kimagagaslik(kivéve Chewit ha-ha),ő a kulcs,a probléma,és a megoldás.De szorosan mögötte jön Yoda,Solo,Jabba,Skywalker,R2-D2,C-3PO,Chewbacca.

2013-11-09 02:27:18 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] fatbastard #19339

Ez most komoly?Mi ez ha nem *********?Menjen a ******* del toro.
-censored by nejmed +warning

<span style="font-style:italic;text-size:10pt;">Áthelyezve a(z) Pacific Rim topikból.</span>

2013-09-27 22:45:18 Ergo (2007) fatbastard (1) #3

Jó hogy a főoldalon a leírásból megtudtam,mit láttam,mert nem nagyon jött le.A "zenéje" rohadt idegesítő.

2013-09-03 22:37:40 Szegény Dzsoni és Árnika (1983) fatbastard (3) #8

Hajrá Magyaroszág,hajrá magyarok,hajrá Világhírű SC !Hajrá szürke mackóruhás rabló !

Az egyetlen,amit élveztem ebben a filmben,S.L.Jackson zseniális játéka.Szenzációs volt a rosszindulatú öreg néger szerepében.Simán neki adnám az összes díjat,amit a Tarantino erölködő,és művien jófej szövegeit faarccal daráló Waltz besöpört mellékszereplőként (amúgy inkább Foxx volt itt a mellékes szerintem,aki szinte észrevehetetlen címszereplő).Szóval miatta kettes.Nem mintha ez a film amúgy nézhetetlen lenne,de amekkora várakozással leültem a film elé(Tarantino western?Fuck yeah!)ahhoz mérten hatalmasat csalódtam.Django második szabadulása pedig kritikán aluli.

2013-02-13 16:27:10 Lawless (2012) / Fékezhetetlen fatbastard (3) #27

Guy Pearce nagyot játszott,kár hogy nem Vapiti jelölt,én rá szavaznék.

Érdemes megvárni a stáblista végét...

Kurt Vonnegut fanként De Niro figurája engem Kilgore Trout-ra emlékeztet erősen.Ha nem a valóságon alapuló film lenne,azt mondanám egy az egyben róla mintázták (csak nem sci-fit ír).

2012-10-22 01:01:32 The Dictator (2012) / A diktátor fatbastard (2) #38

Hát S.B.C. filmjei folyamatos színvonal csökkenést mutatnak.Ezen már csak egyszer-kétszer röhögtem.Talán Anna Faris volt kellemes csalódás (az eddigi "alakításaihoz" képest).Csak a stáblistán tűnt fel,hogy egyáltalán ő volt az.

2012-10-22 00:57:08 Straight Time (1978) / Visszaesők fatbastard (5) #3

Az ismertető ennél a filmnél is durván spoileres,szinte a film egész története benne van.
Kicsit vicces volt néha a filmben,mikor Hoffman "keménykedett" (főleg a nagy melák Busey-vel),egyszerűen nem olyan típus,de az alakítása ennek ellenére nagyon jó,ahogy a többieké is,ahogy előttem írták itt még Busey is színész (a kisfia,a később szintén színésszé lett Jake is feltűnik).Nekem Stanton a kedvencem,ez az ember mindig lenyűgöz,eddig akármilyen szerepben láttam,mindig zseniális volt.
A sztori is teljesen rendben van,hiteles,életszagú.A befejezés is rendben volt.Nagyon jó kis film.

2012-10-14 01:41:51 Sleeping Beauty (2011) fatbastard (4) #14

Ennyiszer nem lehet elírni,hogy meSZtelen...

Ki a faxom kíváncsi Cruise-ra,mint rocksztár?Nélküle se érdekelne a film,de így aztán meg...

Sok apró részletet,beszélgetést nagyon élveztem a filmben,(a korabeli "teniszpályán" játszódó kérdezz-felelek pl.),de alig vártam,hogy felhúzzák már őket ;-)

Altesti humor ide,bunkó poénok oda,nekem bejött a film:azt kaptam tőle,amit vártam.Néha hangosan röhögtem,néha felszisszentem,a film hozta azt,amit a korábbi részekben csípni lehetett.
Kellemes csalódás lett,mert tartottam tőle,hogy a sokadik bőr lehúzása majd egy erőlködő,unalmas önismétlés lesz,de szerencsére nem.Persze aki az eddigi három részen (a "gagyi epizódokat" nem láttam,nem is vagyok kíváncsi rájuk)is húzta a száját,annak valószínűleg ez se jön be.
Csak azért nem adtam rá ötöst,mert a komolykodós,életbölcsességes részek néha feleslegesen belassították a filmet,untattak.(Nem mind,Jim és az apja beszélgetései például jópofák voltak.)
Persze lehet hogy még följavítom,többször megnézhető ez a rész is!Sőt,ha sikerülne tartani ezt a szintet,szerintem lenne még ezekben az arcokban egy újabb pite ...

2012-09-01 22:55:07 A három nyúl (1972) fatbastard (4) #2

Köszi a linket!A rajzfilmben a későbbi nagy klasszikuson kívül a nyuszi-róka-farkas-medve típusú állatviccek is felsejlenek.

Egyiket sem várom,a "nagy címek" nem érdekelnek,a többi közt persze lehet kellemes meglepetés...

Az elején majdnem abbahagytam,de aztán magával ragadott,sokkal jobban bejött az első résznél.Moriarty (vagy csak a színész,aki játszotta) viszont nem volt túl acélos,mint főgenya,talán kaphatott volna több teret a filmben,hogy jobban érvényesülhessen.

Egyszerű,de jó sztori,egyszerű,de jó animáció,a kísérőzenékért külön jó pont,talán a vége felé már kicsit sok volt,szerintem előbb kellett volna lezárni,így viszont happy end...

Ebben a filmben éppen hogy NEM a "röpködések" lenyűgözőek,sőt ha valaki feláll előle,akkor talán pont azok miatt,de hát ez a műfaj velejárója.Viszont minden más lenyűgöző : az egész film úgy,ahogy van.

Egyik örök kedvencem ez a film.
Akinek a befejezés nem tetszett,íme az "alternate ending",ami a dvd-n is rajta van:link

Nagy várakozással ültem a film elé,olvasva a sok pozitív kritikát és látva az idei év legjobb osztályzatát.Csalódtam.Ezt a filmet nálam csak egy jó Tom Hardy és Nick Nolte alakítás emeli valamivel akármilyen(B-kat.) küzdősportos-viadalos film fölé.A drámai vonal engem nem fogott meg,a bunyok valóság-közeliségét meg inkább hagyjuk,főleg Tommy meccsein.És persze van benne felkészülés-montázs.

Jó pár éve láttam az Anthony Quinn-el készült változatot,úgy emlékszem,az akkor tetszett.Ez viszont untatott,Tracy se nyűgözött le,az meg szánalmas,hogy egy jelenetét se forgatták kint a tengeren,az utólagos összedolgozás a háttérrel akkoriban ugye még nem tartott a mai színvonalon,így viszont engem baromira zavar,persze nem csak ebben a filmben.

Zorg, Az ötödik elem-ből.Vagy a Leon.A Rosencrantz-ot sajnos nem láttam még.

Nem kedvelem őket.

2012-02-12 10:23:03 A zöld sárkány gyermekei (2011) fatbastard (4) #5

Nagyon kellemes meglepetés volt.Tegnap késő este ment az M1-en,kíváncsi lennék hányan nézték,a szavazatok itt sem sokasodtak meg ...
Pedig megérdemli a figyelmet,bár néha előjön az a típushiba,hogy nem találja kellően el a mai magyar társadalom jellegzetes karaktereit,de ezzel együtt is tetszett.A kínai főszereplő minden jelenléte zseniális volt,és Rátóti is elég jól hozta a figuráját.

Gyenge és kusza sztori,a beszélgetéseknél,főleg az elején sokszor nem is tudtam,kiről van szó,ki hova illik a képben.Gittes átvezető monológjai egy magánnyomi életbölcsességeivel tök bénák.
Kár érte,mert Gittes nagyon jól kitalált karakter,a kor és hely is izgalmas,lehetett volna ez több is.
A film végi leleplezés se ébresztett fel,addigra már alig vártam,hogy vége legyen.

2012-01-30 12:50:36 Bad Santa (2003) / Tapló télapó fatbastard (5) #13

A kölyök pólóján,a film végén:SHIT HAPPENS WHEN YOU PARTY NAKED

Megvédem a filmet,nem túl sokat vártam tőle,és elég tűrhetően szórakoztam.Szerintem sokkal jobb,mint a Mr.Bean nyaral ,amivel össze lehetne vetni,mint egész estés folytatást.Ott az "első rész" jóval erősebb volt szerintem,a Johnny English talán egyenletesebb színvonalú.
A hajdani Mr. Bean-hez mérve valóban csalódás,de hát a királyt nehéz megütni...

Mikor a keresztény vikingek vezére azt mondja az eltűnt,majd félmeztelenül,indián módra kifestett,láthatóan megzavarodott emberének (mikor már csak hárman élnek a csapatból):-A városunk ezer évig fennmarad!Te pedig hitbéli tanácsokat osztasz az én Új Jeruzsálememben!-na,itt én is hangosan röhögtem.
Ez a film olyan,hogy már 15-20 perc után majdnem kivettem a lejátszóból,aztán mégis végignéztem,és elég sokat agyaltam rajta azóta is.

Bebukottak

Nekem az eleje kicsit zavaros,kapkodó volt,igazán a vizsgálat közben értettem meg,ki kicsoda,kivel van,és pontosan mit tett.Persze lehet,hogy éppen ez volt a cél.Egyébként a film hátterét adó politikai-katonai-társadalmi rend valós korabeli francia állapotokat tükröz,vagy valamennyire fikció,és eltúlzott?Utána kéne olvasnom.

szerintem a film egy pöppec szupper elvont mese/fantasy,lenyűgöző díszletekkel és jelmezekkel(főleg),valamint olyan karakterekkel,akik közt sztem mindenki megtalálja magát.csak azon akadtam ki,hogy a wiki szerint 100 milla a költségvetés?!na ne má!

2011-11-16 00:16:47 Talpalatnyi föld (1948) fatbastard (?) #3

Okádhatnékom van a filmben megjelenített életektől,emberektől,meg attól is ,ahogy 1948-ban ábrázolják (elvárásra?).Inkább nem is pontozom,mert nem a filmet minősítené.Én nem bírtam végignézni.Örülök,hogy nem akkor éltem.

Ha nem lett volna a zseniális első film,ez egy jó film lehetne.Így viszont egy gyenge és felesleges másolat.Gyenge történettel,és egy tűrhető (főleg mostani önmagához képest) Cage-dzsel,aki azonban még így sem ér fel nagy elődjéhez.Xzibit meg inkább pimpeljen,mert nem jó színész.

Ez olyan,mint egy marha drága,iraki beavatkozás és G.W.Bush elleni propaganda,kb. olyan színvonalú sztorival(?),mint egy szombat reggeli RTL Klub-os rajzfilm.Én hülye meg két és fél órát áldoztam rá,végig azt várva,hogy na majd most kikerekedik valami belőle,oszt nem.Ennél az is jobb befejezés lett volna,ha tényleg egy kisbaba óriás,termonukleáris pukijától ér véget a világ,mint Santaros ragyogó filmötletében.De hát ilyen 140 perc után,milyen utolsó tizet várjon az ember?

Ja,a kora se nagyon stimmel.Kaspar Hauser mindössze kb. 21 évet élt,Bruno S. 42 volt,mikor eljátszotta.Egész más lett volna egy gyerek(nek látszó) színésszel.

A film egyetlen pozitívumának a vallási és nem vallási dogmák megkérdőjelezését tartom,amúgy semmit nem tesz hozzá a címszereplő lexikonokban elérhető szócikkéhez.

Nekem Angela Molina az Eleven hús-ból.

Számomra a legjobb western a Red dead redemption című videojáték.Elképesztően hangulatos,a karakterek,a zenék,a helyszínek,a küldetések,a sztori,a mellékszálak,úgy ahogy van az egész tökéletesen hoz mindent,amit a westernekben szeretni lehet,vagy amikről álmodhat egy ember,aki soha nem élt ott,és akkor.

2011-09-30 19:31:43 Thor (2011) fatbastard (1) #78

Még egy felejthető képregényfilm.Samuel L. Jacksont én nem láttam a filmben.

Egyiket sem!Viszolygok a szemüvegtől,az IMAX mozitól,talán majd ha annyira tökéletesítik,hogy "segédeszközök" nélkül,és nemcsak egy bizonyos szögből nézve is működik a technika.Akkor ezek közül elég sokat.Mátrix,Ryan közlegény,Star Wars filmek...De hogy kerül ebbe a listába a Mrs. Doubtfire,vagy a Home alone?

Kettőt láttam,egyik se,melyik az én válaszom?

Amit legtöbbször láttam(hála a kertévék gyakorlatának),Bud Spencer és Star Wars filmek.Meg a Kevin Costner-es Robin Hood.

Majdnem mind megvan dvd-n,de sosem veszem elő őket,viszont ha tv-ben véletlenül megcsípem valamelyiket,biztos hogy megnézem.Amúgy most talán a Ponyvaregényt.

2011-08-31 11:15:59 Bound (1996) / Fülledtség fatbastard (3) #3

A film utolsó fél órája nem tetszett,a gengszterek is bénák voltak,de az biztos hogy a két nő elég jól adja a leszbi szerelmeseket,Gershon-nak elhiszi az ember,hogy ő a "férfi",Tilly-nek meg elképesztő(farokállító)egy orgánuma van,érdemes eredeti hanggal nézni.

Csak a nagy ábrándot láttam,ezért nem szavazok,de attól nem voltam elájulva.

A befejezéshez nem igazán volt jó ötlete a forgatókönyvírónak,olyan semmitmondó,összecsapott,és mintha a film első felében teljesen hiányzó akciót itt akarnák bepótolni azzal a csiki-csukis nagy rohangászással,ami egy kicsit még röhejes is.Nekem jobban bejött volna,ha erősebb a sci-fi vonal.
Amúgy meg,manapság kit nem lehetne megtalálni 3 évig,még egy olyan nagy városban is,mint New York,főleg ha valaki menő politikus?

A Jonas Brothers "vendégszereplése" a South Parkban : [link].Feltűnik Miki egér is.Hatalmas!

2011-08-07 01:01:54 The Pianist (2002) / A zongorista fatbastard (3) #54

Megint a téma...
Brody Oscarja szerintem nem megérdemelt.Jó színész,de a vetélytársak közül Cage,Day-Lewis,és Nicholson is nagyságrendekkel jobb alakítást nyújtott.Hármuk között kellett volna eldőlnie.

Ezt a filmet jó nézni,gyönyörűen fényképezett,kurva jó a zenéje,jók az alakítások(bár Brad Pitt a szokásos eszköztárával dolgozik),olyan kellemes,lassan "hömpölygő" darab.Én bevállalnám az eredeti,vágatlan verziót is.Egyedül a szájbarágós,és sokszor felesleges narráció bosszantó néhol.
Meg hát,ez a film is dicsőít egy olyan alakot,akit egyáltalán nem kéne.Hogy Robert Ford gyáva tróger volt-e?Meglehet.De nem volt rosszabb ember,mint akit megölt.Talán ha a film többet mutat Jesse James szemétségeiből,árnyaltabb képet adna.

Zseniális!
Gátlástalan,abszurd,morbid,nem tisztel senkit-semmit.
Kicsit olyan,mintha egy élő szereplős,európai South Park-ot néztem volna,eszméletelen idióta alakokkal a főszerepekben.

Az alkoholizmusnak azért vannak sokkal mélyebb bugyrai a filmben bemutatottaknál,és jóval mélyebbre el lehet jutni,mint Don a filmben.Ha viszont figyelembe vesszük,hogy mikor készült,és mennyire hiteles még most is,elgondolkodtató,vajon 1945-ben mennyire kemény,őszinte,és bátor film volt ez.
A regényt,amiből készült szívesen elolvasnám.

2011-07-31 23:05:03 Machete (2010) fatbastard (4) #121

Ütős film,csak a lezárás gyenge.
Elég béna a végén a Hálózat kontra Önkéntes határőrök csata,és én valami komolyabb boss-fight-ot vártam Segal ellen,eredetibb és mocskosabb végkifejlettel.Azért de Niro vége jó volt :).Jessica Alba karaktere meg úgy ahogy van kimaradhatott volna a filmből.

Túl régen olvastam a regényt,nem tudom ahhoz viszonyítani a filmet,de a gyenge sztori ellenére nem volt olyan rossz film ez,főleg sok más King adaptációhoz képest.Ron Perlman kimondottan tetszett a seriff szerepében.

2011-07-23 00:40:21 Yogi Bear (2010) / Maci Laci fatbastard (2) #9

ez bűn rossz,de legalább rövid.

A film első fele nem tetszett,unalmas,helyenként béna volt,a narráció idegesített.
Aztán kb. a kiképzéstől (ami azért néha inkább megmosolyogtatott,mint megdöbbentett),egész jól felpörgött.
Durva volt a kivégzés,mikor autógumikba állítva gyújtja fel a favella főnök a segélyszervezetes srácot!

Nagyon tetszett a film,Brando zseniális volt a magának való,kissé bolond fejvadász szerepében.Beszarás,mikor öreganyónak öltözve vadássza le Calvint.