banana

Regisztráció: 2008. május 21. (15 év, 10 hónap)

Masters of the Air

Egy zuhanás anatómiája
4 2024-01-29 4,1

2023-08-11 17:17:12 [Filmzene] banana #680

Az öreg Jones és Brody is 2 rész között halt meg

Van egy olyan érzésem, hogy Spielberg végül azért szállt ki, mert anno a rajongók szétekézték a 4. részt.
Így most várhatóan ez a rész marad fent majd célkeresztben és a kristálykoponyás rész jobb megítélést kap.

2023-03-23 14:40:35 [Filmzene] banana #674

Picit más, de valahol rokon szakma :D
GAMER SYMPHONY a Budafoki Dohnányi Zenekar tolmácsolásában

Ez nem tudom mennyire van szem előtt, vagy érdekelhet itt valakit, na meg nem is itthon lesz, hanem Prágában, de belinkelem:

Kyle Eastwood turnézik idén és jövére Eastwood Symphonic címmel, melyben apja filmzenéit adják elő a Kyle Eastwood Quintet formációval. A link alatt látható a program is, a legközelebbi állomás egyelőre a prágai.
A hangszerelés jazzes, hogy így a témák, hogyan hangzanak, azt a 2019-es Cinematic című albumán tudjátok meghallgatni, illetve most áprilisban ki jön majd a turné teljes anyaga is.

előzmény: Ágó (#28)

James Newton Howard zenei világa egy picit tőlem távolabb áll, szeretem őt is, csak viszonylag ritkábban hallgatok tőle zenét, de neki is folyamatosan követem a munkásságát.
Nála nem volt semmilyen felturbózás, inkább az eredeti hangszerelésnél maradt. Végig ő vezényelte a zenekart. Reménykedem benne, hogy az ő turnéjáról is lesz majd egyszer hasonló kiadás, mint Zimmer esetében. Bár azóta már 6 év telt el, szóval lehet már kiadták volna, ha lenne.

Tudom, hogy közhely, de nekem egyértelműen Williams, Morricone és Zimmer a mesterhármas.
Előbbit hétszer, utóbbiakat négyszer-négyszer volt szerencsém élőben is látni/hallgatni.
Az elmúlt 9 év számomra igazi Golden Age volt a műfajt tekintve, hisz rajtuk kívül még sikerült eljutnom Michel Legrand, Danny Elfman, Alexander Desplat, James Newton Howard, Guido & Maurizio de Angelis, Ludovico Einaudi, Tan Dun, Michael Nyman, Ramin Djawadi, Quincy Jones, Giorgio Moroder, Gabriel Yared, Antonio Sanchez, Lee Ritenour, Dave Grusin és Alan Menken koncertjeire.

Igen, komolyan kérdem.
A kérdésedből és a válaszodból az következik, hogy ez a te erkölcsi normarendszeredbe belefér...
Neked belefér?

előzmény: The Cortez (#38)

"Mi az, hogy nem tehetné meg?"

Ezt komolyan kérdezed?

előzmény: The Cortez (#33)

2020-07-09 16:04:29 [Filmzene] banana #629

Morricone zeneisége meghatározó volt egész életemben. Szerencsésnek tartom magam, hogy négyszer is volt szerencsém színpadon látni a Maistrót.

Egy talán kevésbé ismert, de szerintem az egyik legszebb, legszívbemarkolóbb muzsikájával búcsúzom itt most tőle: